Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) pjen válasza Janoo_07 (#37899) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk egy SC 442 Scarlett van vagy 5 éve,eddig semmi baja.

(#37898) simico:Úgy nem sokat ér,de szén szűrővel is büdös,ha rendszeresen főztök.Ha lehet ki kell vezetni.

[ Szerkesztve ]

(#37902) simico válasza Teaway (#37900) üzenetére


simico
aktív tag

A leírása szerint a fémrács a zsírszürő, azt ki lehet pattintani és elmosni. Ami biztos, hogy szagok szempontjából mindegy, hogy ki vagy be van-e kapcsolva, cserébe viszont baromi hangos. Szerintem menni fog a kukába és inkább nézek helyette valami csendesebbet.

(#37903) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Bedöglött a 2,5 éves Oral B elektromos fogkefém (leg-alapabb típus volt)
Milyet érdemes venni jelenleg, van valahol jó akció? max 12 ezret szánnék rá, ki milyet ajánl?
köszi.

(#37904) estikornel válasza Janoo_07 (#37899) üzenetére


estikornel
tag

Nagyszülőknek ilyen Bosch van, hagymát meg petrezselymet szoktak vele darálni, dió vagy ilyesmivel hogy bánik el meg lehet-e azt nem tudom.

(#37905) Digitalpimp válasza maglew (#37903) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ebay-es kütyük topik, szónikus fogkefék Gearbest-ről.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#37906) kerxy válasza kerxy (#37860) üzenetére


kerxy
senior tag

Erre esetleg valaki? Továbbra is halk hűtőt keresnék 150k-ig :)

Úgy látom a tudatosvasarlo oldalon kijött egy teszt hűtőkhöz, viszont elő kell fizetni, hogy meg lehessen nézni: https://tudatosvasarlo.hu/cikk/teszt-hutoszekreny-fagyaszto. Valakinek van esetleg hozzá usere?

(#37907) #94529552 válasza maglew (#37903) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nekem is van egy kijelzős Oral-B: Triump5000, de már nem használom, mert kb. egy éve vettem egy Remington, majd egy Digoo szónikust, itt van a linken. Ugyan még teljesen jó az Oral-B, pedig már olyan 4 éves is lehet, és ez még NiMh akksis, de a szónikus fogkeféket jobbnak tartom.

(#37908) Elemental válasza pomk (#37880) üzenetére


Elemental
addikt

Én a süllyesztett aluprofilt hazavittem, mire jött az asztalos, és berakta a helyére.

(#37909) veze válasza #94529552 (#37907) üzenetére


veze
őstag

az ultrahangos nem jobb?

(#37910) #94529552 válasza veze (#37909) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezeket nevezik tévesen ultrahangosnak.

(#37911) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Tönkre ment a mikrónk, citrom savas vízzel való tisztítás után. Szerettük. Nem lehet valahol Bp-en megjavíttatni?
Tudom, hogy a Google a barátom, de én megbízható, kedves kirpóbált szerelőre lennék kíváncsi.
Egyébként mennyibe kerülhet a javítattása? Csak a gazdasági totálkár miatt kérdezem.
Oldalt van két szürke fém/papír lap, abból az egyik szikrázik.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37912) Teaway válasza ArthurShelby (#37911) üzenetére


Teaway
veterán

Első lépés, hogy a lap nélkül működik-e.

Nincs itthon csokid??

(#37913) ArthurShelby válasza Teaway (#37912) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szedjem ki (szereljem ki) a lapot?
Mennyire veszélyes ez biztonságilag, ha aztán majd beindítom?
Szívesen szerelek, csak itt a mikro hullámú sugárzás nem játék.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37914) #94529552 válasza ArthurShelby (#37911) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csillám lapnak hívják, azokat ki kellene cserélni, mert tönkrement. Direkt típusra való nem nagyon van, vagy drága. Orczi vagy bármelyik másik szervizben, vagy alkatrész szaküzletben lehet venni, egy nagyobb lapot, amiből ki kell vágni a szükséges méretre(1-2 ezer Ft).
Én nem indítanám be nélküle.

[ Szerkesztve ]

(#37915) Teaway válasza ArthurShelby (#37913) üzenetére


Teaway
veterán

A mögötte levő üreget védi a szennyeződéstől.
Melegíts meg egy bögre vizet a lap nélkül. Ha oké, akkor jó a mikró. Utána lehet cserélni új lapra, vagy egy nagyobból kivágni az említett módon.

Nincs itthon csokid??

(#37916) ArthurShelby válasza #94529552 (#37914) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szétszedtem az egészet, mert kívülről akartam kiszedni a csillám lapkát (azt hittem akkor precízebb és jobb lesz). Kiderült, hogy azt csak belülről lehet, viszont így fény derült arra sajnos, hogy a mögötte lévő cucc lyukas.
Nem tudom mi a neve, de ez biztos nem kis gond.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37917) blattida válasza ArthurShelby (#37916) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, kilyukadt a magnetron kivezető csöve. Ugyan még lehetne így használni, de nem lenne az igazi.
Milyen mikróból származik? Lehet cserélni, csak anyagilag nem nagyon érné meg...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37918) ArthurShelby válasza blattida (#37917) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Whirpool AWM 414/1/WH, 853841410211
A magneton száma: 2m24oh (P)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37919) blattida válasza ArthurShelby (#37918) üzenetére


blattida
nagyúr

Újonnan 17-22 ezer huf között találhatsz bele magnetront, ez közel gtk.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37920) blattida válasza blattida (#37919) üzenetére


blattida
nagyúr

Az új mikrók meg már csak néhány évig bírják, sajnos a húsz éves élettartam már nagyon a múlté...még a mechanikus vezérlésűek bírják a legtovább, de a magnetron már azokban is vacak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37921) dragonfx


dragonfx
veterán

milyen ajánlott porszívó tipus van most 20e környékén?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#37922) veze válasza #94529552 (#37910) üzenetére


veze
őstag

a szonikus az szonikus, azt nem nevezik véletlen se ultrahangosnak, mert az nem az :-) kettő teljesen más.
tisztánlátás végett :[link]

blattida nálunk üzemel egy 1988 novemberében vásárolt, full digitális mikro, goldstar a "márkája" ,igaz nem 900 meg 1000W -os csak 600
A mai napig, napi használatban van, soha nem volt javíttatva eddig :D

[ Szerkesztve ]

(#37923) estikornel válasza dragonfx (#37921) üzenetére


estikornel
tag

Porzsákosat szoktak itt a hozzáértők ajánlani, én is azt vettem, egy Rowentát. Itt a leírásom róla, igaz én 26-ért vettem mert így volt hozzá parketta-fej. [link] (Rowenta RO3953)

Olcsóbban ugyanez csak egy fejjel 21,5k, ami átkapcsolható kemény felületre is. Rowenta RO3927

20 körül még Electrolux és Bosch van amit lehet kapni, azokból olyat kell keresni ami az igényeidnek megfelelő. Nézd meg mennyiért lehet porzsákot venni hozzá, mert azzal is kell számolni, 3 hónapra elég egy elvileg, én hármat tudok venni majd 2500 környékén.

Ha tartályosat akarsz abból pedig a multi ciklonos a jó ha jól olvastam korábban.

(#37924) #94529552 válasza ArthurShelby (#37916) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kár érte, de ahogy mondták előttem új magnetron+ csillámlemez drága lenne. Ha nem akarsz új mikrót venni, akkor olcsóbban megúszható, ha nézel valami jó állapotú használtat aprón vagy jófogáson például. Nekem is WP van, digitális, érintőgombos és van már biztos vagy 25-30 éves is, de teljesen ok.

[ Szerkesztve ]

(#37925) ArthurShelby válasza #94529552 (#37924) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Most kicseréltem a csillám lemezt, és működik. Aztán majd lehet később kell egy magneton is.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#37926) #94529552 válasza veze (#37922) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tisztánlátás végett mondtam neked az előbb :N
Mint írtam, tévesen úgy is szokták hívni, a linkeden is figyelmeztetnek, hogy ne keverjük: A szónikus fogkeféket nem szabad összekeverni az ultraszónikus vagyis ultrahangos fogkefékkel. Szerintem ezt nem véletlenül írják ők se :R . Vagy itt is úgy nevezik véletlen..... De 12k-ból nincs valódi ultrahangos fogkefe, csak 50-60k-tól, szóval nem tudom miért hoztad fel egyáltalán, mi célból? Valós tapasztalatot itt még nem is olvastam róla, pedig én is kérdeztem korábban.

(#37927) dragonfx válasza estikornel (#37923) üzenetére


dragonfx
veterán

engem az érdekel szivjon de azt erősen

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#37928) blattida válasza veze (#37922) üzenetére


blattida
nagyúr

Az, hogy harminc évvel ezelőtt még tartósak voltak a fogyasztási cikkek, teljesen normális, mivel akkor még fontos volt a megbízhatóság és a hosszú élettartam. A mostani gépek elektronikái a legrosszabbak és ez mindenféle gépre igaz.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37929) #94529552 válasza dragonfx (#37927) üzenetére


#94529552
törölt tag

Minden új seprű jól seper :R , a porszívó is mind jó és erős újkorában. Túl erősen hiába szívnak, úgyis visszább kell tekerni, mert csak odatapad a padlóhoz meg felszedi a szőnyeget neked.
Azért olvass bele[link]. Még a Bosch és Electroluxok is ajánlottak 20k környékén, da van aki Gorenjét vagy mást mondana.

(#37930) #94529552 válasza dragonfx (#37927) üzenetére


#94529552
törölt tag

Minden új seprű jól seper :R , a porszívó is mind jó és erős újkorában. Túl erősen hiába szívnak, úgyis visszább kell tekerni, mert csak odatapad a padlóhoz meg felszedi a szőnyeget neked.
Azért olvass bele[link]. Még a Bosch és Electroluxok is ajánlottak 20k környékén, da van aki Gorenjét vagy mást mondana.
estikornel: Neked nem ilyen porzsák kell, mint w.miki is használ, mert van még olcsóbban is[link].

(#37931) dragonfx válasza #94529552 (#37929) üzenetére


dragonfx
veterán

sencort irtják jonak aruleresőn.lehet?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#37932) #94529552 válasza dragonfx (#37931) üzenetére


#94529552
törölt tag

Próba-cseresznye, azokat én nem ismerem egyáltalán. Az ugye egyértelmű, hogy porzsákosról beszélünk(szintetikus, vagy mikroszálas eldobható zsákosról), és ha lehet, olyat vegyél, amihez van keménypadló szívófej is[link],( ami amúgy +3-4k Ft-ba kerülne utólag), mert a kombi fejek szerintem nem elég hatásosak, főleg az alsó árkategóriában. Amit estikornel is vett[link], szerintem eléggé jó áron van most 24k-ért egy 3A-s minősítésű porszívót, de ha találsz megfelelőt más márkából, akkor vedd azt. Ha teljesen ismeretlen, akkor egy boltban szemléld meg, hogy mennyire tetszik, és ott általában be is lehet kapcsolni, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#37933) ZnVjaw0K válasza dragonfx (#37931) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Nekem volt Sencor. Porzsák nélküli.
Nagyon jó kis gép volt. Kiváló ár/érték arányú. De nem profi gép, nem 0-24-es használatra van kitalálva, eléggé melegedett. Egy porszívózásnyi időt simán kibírt egy huzamban, de nagyobb lakásba nem azt venném, mert ki tudja hogy túlmelegszik-e.

Pumma: "Az ugye egyértelmű, hogy porzsákosról beszélünk" Miért? :O
Tudom, hogy itt ez a divat, meg az összefoglalót is olvastam, de miért kell ennyire démonizálni a porzsák nélkülit? Nekem jelenleg is az van és nem is vennék mást. Tökéletesen elégedett vagyok vele.

(#37934) ribarszki válasza ZnVjaw0K (#37933) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha egy nagyobb lakást kibír melegedés nélkül akkor az már profi gép? Csak kíváncsiságból, újkora óta melegedett, vagy 2-3 év után kezdte? Milyen zsáknélkülid van ami "tökéletes"?

[ Szerkesztve ]

(#37935) st6969 válasza ZnVjaw0K (#37933) üzenetére


st6969
őstag

Nem gondolnám, hogy ez divat kérdése, inkább többek tapasztalata. Nekem szintén volt porzsák nélküli (igaz Samsung). Elégedett voltam vele, és furán néztem azokra, akik "kínlódnak" a külön porzsákkal. Úgy fél-1 év elteltével megváltoztak a dolgok. Elkezdett visítani. Szívóerő olyan vészesen nem csökkent, de ürítéskor az a porolás, mocskolás, küzdelem a szivacsmosáskor, borzasztó volt. Garanciaidő előtt feladta a harcot. Garanciában motorcsere lett, és mondta a szervizes, hogy ez ilyen, hiszen porzsák nélküli. És a szivacsokat, szűrőket minden egyes használat után ki kellene mosni, és szárítani. Na, én erre nem voltam hajlandó, így újabb 2 év után végleg nyugdíjba lett küldve. Ekkor még mindig úgy éreztem, hogy jó volt ez, mivel nem tudtam mivel összehasonlítani. Na, akkor találtam rá erre a fórumra, és az ajánlás alapján porzsákosat vettem. Azóta is áldom az eszem, hogy így tettem, olyan tiszta a gép belül, mintha új lenne. Pedig a "legalja" Bosch, ami 30-ról volt 20k-ra leárazva ediginél (bár szerintem sose volt az 30, azóta többször ránéztem, mindig 20-ért láttam). A családban azóta saját tapasztalat alapján csakis porzsákosat ajánlok.

Apropó, porzsák: a héten lesz az Aldiban, ha jól emlékszem 1000Ft/4db. Veszek vagy 2 dobozzal. Korábban már vettem, jól megfelelt, ezt mások is megerősítették itt a fórumon.

(#37936) ZnVjaw0K válasza ribarszki (#37934) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

A legelső bekapcsoláskor is melegedett és most is melegszik. (Nagymamámnak adtam, ő használja évek óta.)

Electroluxom van, azt hiszem írtam is már itt róla.

(#37937) ribarszki válasza st6969 (#37935) üzenetére


ribarszki
őstag

Ennyi. Én is ültem a zsáknélküli vonaton és meg voltam győződve, hogy milyen jól döntöttem. Majd amikor jöttek a gondok, szívóerő, pót szivacs ár, hepa ár, koszolás, mosogatás... akkor a zsákosról visszatekintve elmondhatom, hogy hatalmasat tévedtem. A sima monociklon zsáknélküliek a porszívógyártás zsákutcája. Csak az dicsőíti, aki nem próbált eldobható, szintetikus porzsákos gépet.

(#37938) ZnVjaw0K válasza ribarszki (#37937) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Hát szívóerővel nincs gond, annyi szent. Nekem is volt eldobható zsákos. Az viszont gyengécske volt. ( De nem állítom, hogy van összefüggés a kettő között.)

(#37939) k-dani


k-dani
csendes tag

Egy előnyét azért látom a porzsák nélkülinek. Ahol például legózó gyerek van, időnként óhatatlanul felszippant a porszívó ezt-azt (legófigura-pisztolyt vagy fénykardot, amit általában nehéz észrevenni eldugott helyeken). A tartály ürítésekor ezek gyakran előkerülnek.

(#37940) dragonfx


dragonfx
veterán

Amugy porszsak nelkuliek mer nem jok??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#37941) ZnVjaw0K válasza dragonfx (#37940) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Azért, mert a fórum fő hangadói kifogtak belőlük pár szar modellt, és emiatt a komplett termékkategóriát temetni akarják.
De mint láthatod; olyan is van, aki nagy megelégedéssel használja a porzsák nélkülit is.
Évek óta, szűrőeltömődés nélkül, brutális szívóerővel.
Sokan meg az ürítés miatt félnek, hogy az porral jár, de azt is lehet jól csinálni...

(#37942) Teaway válasza ZnVjaw0K (#37941) üzenetére


Teaway
veterán

Nem a komplettet, csak a monociklonosokat, és azokból is főleg azokat, amiknek a tartályában hengeres szűrő vagy hengeres HEPA van.

Nincs itthon csokid??

(#37943) #94529552 válasza ZnVjaw0K (#37936) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tartályos Electroluxom volt nekem is, és én is írtam már itt többször. 30k-ért vettem, és egy porszívózást élt meg és repült vissza a boltba, Előtte meg egy noname volt pár évig, ami miatt megint ilyennel próbálkoztunk, mert a család azt szokta meg, de nem jött be. Az 1,2 literes tartálya semmire nem való, állandó ürítés, koszolás, mosogatás, porbeszívás önkéntesen, akinek tetszik, az csinálja. Zsákosba sokkal több fér, mert az tömöríti. Neked bejön, hát használd. Van, olyan is hogy a családtagok(női szakasz) nem engedik a váltást az ésszerű megoldásra, erre volt egy mondás régen, de már elavult: a megszokott útról le ne térj. ;]

(#37941) ZnVjaw0K Brutális szívóerő? Vicces, de már az első használatkor csökkent a szívóerő az új, modern tartályosnál 15-20 perc után, nem akartam elhinni. Hagyd már ezt a hangadós terelést, mert leírják páran amit gondolnak? Attól még mindenki azt vesz, amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#37944) ZnVjaw0K válasza Teaway (#37942) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Na, alakul ez.:D

Pumma: Tehát pontosan az történt amit mondtam: kifogál belőle pár szar modellt, és emiatt a komplett termékkategóriát temetni akarod.
"mert leírják páran amit gondolnak?"
- Én is leírtam amit gondolok, illetve amit tapasztaltam. Mi ezzel a gond?
" Attól még mindenki azt vesz, amit akar."
Egyetértek, ezért nem értem ezt:
"Az ugye egyértelmű, hogy porzsákosról beszélünk"

(#37945) dragonfx válasza Teaway (#37942) üzenetére


dragonfx
veterán

Nekem zanussi henger hepaszuros van.ok 6 eves es loxarba kerult valami 16-18e.
De hogy full kitisztitom a szurot csovet mindent es morzsat alig kapja fel.mikor vettem akkor meg a szonyeget is.ezt mivel magyarazzatok?uj a szuro benne kb feleves.es kimosom kb 2 havonta.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#37946) ZnVjaw0K válasza dragonfx (#37945) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Eldugult a hengerszűrő. Ki kell cserélni.
Az enyémben a HEPA szűrő előtt van mosható szűrő, ezért az még nem dugult el.

[ Szerkesztve ]

(#37947) ribarszki válasza dragonfx (#37945) üzenetére


ribarszki
őstag

Szépen megtelt porral a villanymotor. A zsáknélküli halála.

(#37948) ZnVjaw0K válasza ribarszki (#37947) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Ez megint általánosítás.
Ha van egy szűrő a motor előtt, ami ugyanúgy szűr, mint a porzsák, akkor semmivel nem porosodik hamarabb a motor. Ha jobban szűr, mint a porzsák, akkor meg pláne.

(#37949) #94529552 válasza ZnVjaw0K (#37948) üzenetére


#94529552
törölt tag

Milyen a porkibocsájtási minősítése? A motorszűrő általában nem HEPA 12 vagy 13, ilyenek legfeljebb csak a kilépő levegőszőrők.(Eluxnál kék vagy zöld színű hajtogatott papírszűrő van, egyik mosható ugyan pár alkalommal, de a pórusai eltömődnek, ezért 1-2 évente cserélni kell, írja a kezelési is) ezért elég sokat átengedhet, ezért aki tartályost használ, maga is porszívóvá válik :D , és nemcsak a tartály és a többi tisztogatáskor. Sajnos a motorszűrő nem szűr úgy, mint egy porzsák.

[ Szerkesztve ]

(#37950) ribarszki válasza ZnVjaw0K (#37948) üzenetére


ribarszki
őstag

A motor előtti szürő jobban szűr mint a porzsák? Az érdekes lenne.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.