Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Üdv!

Most költöztem el otthonról egy albérletbe. Van a lakásban egy elektromos sütő, elektromos főzőlapokkal a tetején. Egyik gondom, hogy a tekerőkön nincs semmilyen jelölés, és mindkét irányba lehet őket forgatni. Honnan tudom, hogy melyik állás a max és melyik a min? Eddig bárhova tekertem, rohadt lassan melegítettek a főzőlapok, szóval nem tudtam még kikiséreltezni. :D Itt egy kép róla, hátha valaki ismeri:

És akkor elérkeztünk a másik problémához: rohadt lassú. Mit ajánlotok, milyen konyhai gépet szerezzek be, amivel össze lehet dobni egyszerű kajákat gyorsan? Vegyétek figyelembe, hogy ez egy legénylakás, és nem vagyok jártas a konyhában. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#16752) Melack válasza Oppenheimer (#16751) üzenetére


Melack
veterán

Oppi, ez egy rezsó :D Erre várhatsz, míg beindul. De utána legalább lassan hűl ki :D Ha jól emlékszem középen fent van a 0, és jobbra tekerve indul kicsitől a nagy fokozatig.

Egy mikró mondjuk sokat segít.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16753) Oppenheimer válasza Melack (#16752) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én is erre tippeltem, de tényleg olyan lassú, hogy többet inkább be se kapcsolom. :D Képzelem mennyit fogyaszthat mindeközben... Mikró mindenképp lesz, meg vízforraló is. De ilyen mirelit cuccokat, mint hasáb, meg kijevi golyó, milyen sütőlappal vagy egyéb basszal tudnék elkészíteni?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#16754) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#16753) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Pl ez mennyivel teljesíthet jobban, mint a rezsóm?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#16755) pjen válasza Morris (#16750) üzenetére


pjen
félisten

Olyant vegyél ami tetszik és ránézésre könnyű tisztítani.

(#16756) cekkk válasza polonic (#16748) üzenetére


cekkk
veterán

De a mikróról többször írták, hogy az nem jó, mert nem Gorenje saját gyártmánya.

Persze a miele az soha nem döglik be :P

Mondjuk annyi pénzből 5ször lecserélem újra a gépeimet és mindig jobbak lesznek és energiatakarékosabbak.

Bár ahogy látom te is úgy ajánlgatod a Miele gépeket, hogy egyszer voltál a boltban és bele szerettél, de venni nem vettél és használni sem használod.

[ Szerkesztve ]

(#16757) cekkk válasza Morris (#16750) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem ez van. Nem mondom, hogy nehéz tisztán tartani, de szinte minden meglátszik az üvegfelületen :(

(#16758) Mercutio_ válasza pjen (#16749) üzenetére


Mercutio_
félisten

6-8-10 évvel ezelőtti modellek alapján márkát ajánlani kb. mintha részvényt a 10 évvel korábbi tőzsde alapján vennél :DDD

Morris: Autót vennék, ajánljatok márkát, a lényeg, hogy jó legyen és piros :D érted ugye a hasonlatot?
Árkategóriák vannak és azon belül ajánlott termékek, valamint azt figyelembe véve, hogy ezeket már nem 10+ évre tervezik minél több gari (gyárilag, vagy kiterjeszthető) legyen az egyik fő szempont.
Aztán, ha már van 2-3 konkrét típus mindenből dobd be őket és a szakik megköpködik.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16759) pjen válasza Mercutio_ (#16758) üzenetére


pjen
félisten

A miele is volt 10 éve is a Bosh is és még jó pár.Az 1 éves modellek alapján mit Tudsz ajánlani?Senki nem tudja meddig tart.Tényleg a szerelőmnek volt igaza:A még megfelelő szolgáltatáson belül a legolcsóbbat kell megvenni a lehető legtöbb garival.

(#16760) Mercutio_ válasza pjen (#16759) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja,voltak, de ha követed a topicot kiderűl, hogy bizonyos cégek egy cégcsoport tagjai, vagy épp az, hogy egyes cégek olcsóbb termékei az utóbbi időben török/kínai/stb forrásból jönnek és csak a nevet adják hozzá.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16761) naja


naja
aktív tag

Sziasztok! A kivezetés nélküli szagelszívónak van értelme? Ha igen, tudnátok ajánlani olyat ami jó. Árban megint nem adnék meg felső határt, hanem az érdekelne, hogy hol kezdődnek a jó dolgok, mire számítsak.
Köszi!

(#16762) pjen válasza Mercutio_ (#16760) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos az a baj,hogy egyes cégek drágább termékei is Török,Kinai és egyéb forrásból jönnek.Nem véletlen mondják:Ami nem kinai az hamisítvány.De sajnos nem kell kináig menni,elég csak az Esztergomi és a Japán suzukit össze hasonlítani.Az almás telót is kinában Rakják össze,Koreában készült alkatrészekből mégis jó.

naja:Én próbáltam,ha hetente cserélsz benne szűrőt akkor talán.A szívó típusa majdnem mindegy a benne lévő aktív szenes szűrő a lényeg,meddig képes elnyelni a szagokat és nem lesz avas zsír szag a lakásban.Ablakon sem Tudod kivezetni?

[ Szerkesztve ]

(#16763) Dave™ válasza naja (#16761) üzenetére


Dave™
nagyúr

Páraleszívó, van értelme, szénszűrőt kell bele tenni. Én a kisebb teljesítményű, halkabbak közül választanék (így is tettem, egy alap kihúzható Gorenje), mert hiába nagy a teljesítménye, ha nem lehet megmaradni mellette. Ez 2-es fokozaton elég jól szív, de még elviselhető zajjal jár, 3-ason már ez is necces.

(#16764) #03969024 válasza Morris (#16745) üzenetére


#03969024
törölt tag

Sütő és főzőlap: TEKA, esetleg Cata.
Mosógép: Gorenje
Hűtőről annyit, hogy a nem is olcsó Bosch KGV58-ban is kínai a kompresszor...

(#16765) mm00 válasza naja (#16761) üzenetére


mm00
aktív tag

Amikor nézel páraelszívót, vedd le róla a zsírfogót és nézd meg melyik oldalakon van a cső része, ahol szívja a levegőt. Nekünk a fözőlap bal oldalán vannak a nagyobb felületek, ahol olyan dolgokat csinálunk ami több párával jár (tészta/leves főzés) és sajnos a mi páraelszívónk jobb oldalon szív. Ha van akkor olyat válassz ami bal oldalon szív vagy a legjobb ami mindkét oldalon szív (viszont ebbe két szészűrő kell).

Csináltam egy képet, nézd meg amelyik oldalon nincs elég szívás ott a bútorlap felpúposodott a párától: http://i.imgur.com/NFSq2Kn.jpg

(#16766) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#16754) üzenetére


Oppenheimer
veterán

+1 kérdés:

grillezős mikróban lehet pl (mirelit) hasábburgonyát sütni, mint tepsiben?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#16767) Morris


Morris
veterán

Ok, vettem. Köszi srácok. Elkezdek nézelődni, aztán majd lásssuk.

(#16768) Morris


Morris
veterán

Kérdeznék még gyorsba.

Hol érdemes megvenni ezeket a készülékeket?
Helyben a MM-ban (drágábban), vagy webshop-ban (sokkal olcsóbban - de körülményes garival)?
Ha webshop, akkor melyek az ajánlottak?

(#16769) cekkk válasza Morris (#16768) üzenetére


cekkk
veterán

Mitől lenne körülményes egy webshopos garancia?
Persze nem román meg szlovák boltól kell vásárolni. Nálunk mindenre normális garancia van attól, hogy van boltunk meg webshop is.

(#16770) Morris válasza cekkk (#16769) üzenetére


Morris
veterán

És hogy működik a gari?
Mi az a nálatok?

[ Szerkesztve ]

(#16771) Dave™ válasza Oppenheimer (#16766) üzenetére


Dave™
nagyúr

A grillezős mikróban egy sima fűtőszál van. Lehet, csak lassú és nem hatékony. Az elektromos sütők sokkal jobban szigeteltek, meg rásegít a ventilátoros keringetés is.

(#16772) Mercutio_ válasza Morris (#16768) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ilyen "szállítási- vagy csomagolás-sérült" szöveggel hirdető webshopokkal óvatosan!
Sokszor kiderül, hogy kintről behozott szürkeimportos, vagy rosszabb esetben használt javított készülékeket árulnak, aztán amikor gariztatni kellene a márkaszerviz elhajt, vagy eleve csak hozzájuk viheted, mert ők adják a garit.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16773) Morris válasza Mercutio_ (#16772) üzenetére


Morris
veterán

Ez tiszta, de mi az a nálatok? Háztartás gépeket árultok? Dobhatsz egy linket:)

(#16774) Mercutio_ válasza Morris (#16773) üzenetére


Mercutio_
félisten

A "nálunk" egy másik nick...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16775) Morris válasza Mercutio_ (#16774) üzenetére


Morris
veterán

Ja. Bassz rossz helyre ment, sorry.

(#16776) cekkk válasza Morris (#16770) üzenetére


cekkk
veterán

A nálunk mindegy, mert nem akarok reklámot.
A lényeg, hogy pont ugyanúgy mint pl a médiában.
Mi is a Gorenjetől Bshtól Whirlpooltól vesszük a dolgokat. Bár van jó pár bolt akik nem. Ott van pl whirlpool blf 8121 pl nagyon sokan nem magyar garanciával árulják, mert úgy szétcsesztéj at árat a neten. Van rá 1 év eus garancia. Pl a boltban azt hiszik náluk azért drágább 20-25 ezerrel mert én olyan pénz éhes vagyok és nem hiszik el, hogy ez hivatalos garanciális míg a másik nem. De ugyan ez van a tv piacon is.
Mercutio
Kolléga mit ért másik Nick allatt???

[ Szerkesztve ]

(#16777) Dave™ válasza Morris (#16775) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mindkét kép sörényes, nem a te hibád :D

(#16778) st6969 válasza Morris (#16768) üzenetére


st6969
őstag

MM vagy edigital, és neten rendeld. Kicsit drágább, de gyártói garanciád lesz és 14 nap elállási jogod, ha valami miatt mégsem jönne be.

(#16779) canniball válasza st6969 (#16778) üzenetére


canniball
nagyúr

A MM-ban 60 napot adnak.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16780) Morris válasza Dave™ (#16777) üzenetére


Morris
veterán

Igen, ez zavart meg :D

st6969: oks. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16781) cekkk válasza canniball (#16779) üzenetére


cekkk
veterán

Azért elég sok mindennek meg kell feleni, valamint még korábban azt is írjak, hogy értékcsökkenést levonnak.

A 60 napos visszavételi akció keretében visszavett termékeknek az alábbi feltételeknek kell megfelelnie:
sértetlen
hibátlan
ép
karcolásmentes
elszíneződéstől mentes
szagmentes
tiszta, szennyeződéstől mentes
eredeti csomagolással kell rendelkeznie (nem szakadt, nem ázott csomagolás, normál felbontással járó sérülés elfogadott)
összes eredeti tartozékával kell rendelkezzen (ami szintén ép,hibátlan, tiszta, karcolásmentes, szagmentes, elszíneződéstől mentes kell legyen)

A 60 napos visszavételi akció nem vonatkozik az alábbi esetekre az elálláson (45/2014. (II.26.) kormányrendelet 29.§) túl:
ha a fent felsoroltak közül bármelyik kitételnek nem felel meg a termék
nem a gyárilag telepített operációs rendszer található a terméken
a termékhez járó, termékre telepített szoftver aktiválása után
kóddal védhető termékek esetén a kód nincs kiiktatva (pl. belépési kód, zárolási kód stb.)
beüzemelt, kipróbált nyomtatóra
beépíthető készülékekre a beépítést követően
beüzemelt, kipróbált porszívóra

[ Szerkesztve ]

(#16782) cekkk válasza Mercutio_ (#16774) üzenetére


cekkk
veterán

Közben már én is rájöttem :)

(#16783) canniball válasza cekkk (#16781) üzenetére


canniball
nagyúr

Az szerintem teljesen érthető hogy "eredeti állapot" esetén él a dolog, nyilván máshol is így működik (és pl. sérült készüléket sehol nem vesznek vissza).
Vittem vissza kb. 50 nap után műszaki cikket, a teljes vételárat visszakaptam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16784) cekkk válasza canniball (#16783) üzenetére


cekkk
veterán

Én is vettem vissza közel 200.000 forintos hűtőt úgy hogy sérült volt. Visszaküldéskor sérült meg :( Persze értékcsökkenést vontam le. Muszáj visszavenni.
Egyébként múltkor bedzeltem a fogyasztóvédőkkel és ők mondták sok bolt nem fizeti vissza a pénzt és polgári perrel tudják vissza szerezni a pénzt csak. Na most egy külföldi shopnál ez esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#16785) Melack válasza Oppenheimer (#16754) üzenetére


Melack
veterán

Ez ugyanolyan rezsó, mint amid van :D Nem egy jelentősebb upgrade.Igazából 2 opciód van:
- tulajjal megbeszéled, hogy neked rendes tűzhely kell, amit megveszel, de viszel is tovább ha elmész
- vagy nem szólsz, veszel mondjuk ilyet. ezt leteszed és használod.

Más nem nagyon marad. Ami gáz, hogy lehet pár edényt venned kell, de a legénylakás jelző alapján az még úgy is hátravan.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16786) canniball válasza cekkk (#16784) üzenetére


canniball
nagyúr

Az szép...
Na igen, külföldi boltnál ezt mindenki bele kell kalkulálja (vagy nem, ha itthon vásárol).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16787) cekkk válasza canniball (#16786) üzenetére


cekkk
veterán

Itthon boltokról is olvasok ilyen vélemények. :( Sok ember egy 20-30 ezer forintos dologért nem indít pert inkább benyelik :(

(#16788) Met válasza Melack (#16785) üzenetére


Met
nagyúr

+1 a hordozható indukciósra.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16789) trust007


trust007
tag

Üdv Mindenkinek!

Kávéfőzőt keresek 20-40e Ft között, szivattyús legyen!, kapszulás nem kell.Tudom, hogy ez nagyon az alsó szegmens. Van valami ajánlott gép/best buy ebben az árkategóriában?
Jó pár gépet megnézem mindegyikre írtak bőven rosszat.
Darálós kombi gép nem kell, abból felújítottat adnak 30-50 között.
Egyszerű, gyors gép kell,ami krémes "jó" kávét főz, átlag napi 2-3 kávéhoz.
Eddig egy Orion Occm4663 -as volt. A Tescóban 8ezer volt(lehet hogy elnézték az árát), jósoltam neki 1évet, több mint 3at kibírt, és kifejezetten jó kávét főzött,a teafőző részét ritkán használtam, és az része most is jó, de csere-érett.

Előre is köszi!

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#16790) Oppenheimer válasza Melack (#16785) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ilyen indukciós sütőre már én is gondoltam, lehet ez lesz a végső megoldás. Köszi!

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#16791) Bacusuz


Bacusuz
őstag

8+ kg szárítógépből hőszivattyúsat vagy kondenzációsat?
És miért,előnyök,hátrányok?

Tudom hőszivattyús 1/2 fogyasztás,de melyik mennyit bír,és milyen kényes?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16792) Melack válasza Oppenheimer (#16790) üzenetére


Melack
veterán

Főzőlap. Nem sütő. Sajnos jobb ötlet csak drágábban van. A sütője viszont jó, azt lehet rendesen használni a tűzhelynek.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16793) Oppenheimer válasza Melack (#16792) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mármint a villanyrezsó sütőrésze jól használható?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#16794) Melack válasza Oppenheimer (#16793) üzenetére


Melack
veterán

Jah, a tűzhelyre gondoltam :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16795) polonic válasza cekkk (#16756) üzenetére


polonic
félisten

Ugy ajanlgatom, hogy nekem meg tenyleg nincs. De barataimnal vannak miele cuccok. Plusz az osztrak baratomnak a tarsashaz mosokonyhajaban 3 miele mosogep van.

(#16796) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!

Egy villanyszerelés miatti áramtalanítás miatt a Fagor 2H-126 I villanysütő órája 0:00-ra állt (és villog felváltva az "auto" felirattal)
Használati szerint ez egy biztonsági funkció és amíg nincs az óra beállítva a sütő funkciói sem működnek (és valóban)

Leírás szerint be kell nyomni a "fazék" piktogramot és a +/- jelekkel állítható az óra. A gond, hogy ez nem működik, a gomb(ok) nyomására nem történik semmi :O Próbáltam biztosíték tábla lekapcs-várakozás-visszakapcs-ot, de semmi :(

Valami tipp?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16797) pjen válasza polonic (#16795) üzenetére


pjen
félisten

A barátaidnál vannak például Bosch stb cuccok is,hogy legyen összehasonlítái alap? :((

(#16798) #03969024 válasza pjen (#16797) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nekem egyre inkább az a véleményem, hogy a Bosch-t el kéne felejteni. Ma már csak árnyéka egykori önmagának...

(#16799) cekkk válasza polonic (#16795) üzenetére


cekkk
veterán

Érdekes, nekem az jött le, hogy amíg itt nem ajánlották neked a miele cuccokat eszedbe nem volt elmenni megnézni vagy megvenni.

(#16800) Met válasza Mercutio_ (#16796) üzenetére


Met
nagyúr

Ha hosszabb ideig tartod nyomva akkor sem?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.