Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) pjen válasza Acef (#16243) üzenetére


pjen
félisten

Lucenában is van,és Lengyel országban is van egy Fagor gyár.Bőven gyárt mosógépet.

(#16252) Morris válasza st6969 (#16250) üzenetére


Morris
veterán

Aldi kiesett. Nincs jelenleg :(
Egyéb ötlet, javaslat?
Russel hobbs mennyire jó?

(#16253) Melack válasza Morris (#16252) üzenetére


Melack
veterán

Nekünk abból botmixer van, nagyon jó. Szeretjük, jól teszi a dolgát.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16254) Macsorsi


Macsorsi
tag

Sziasztok!
Max. 25 ezer forintig milyen porzsákos porszívót tudnátok ajánlani?
Kb. 100 nm a lakás, ennek 3/4-e padló, a többi szőnyeg.
Köszönöm a segítséget! :DD

(#16255) Morris válasza Melack (#16253) üzenetére


Morris
veterán

Akkor egynek jó lesz az is sztem. Thx :R

(#16256) 123xyz


123xyz
tag

Köszi a válaszokat a Fagorral kapcsolatban. Megrendeltük, aztán majd meglátjuk, mennyit bír :)

(#16257) Acef válasza pjen (#16251) üzenetére


Acef
addikt

Lehet, hogy működik, de nekem úgy rémlik, hogy eladták. Két márkáról volt ilyen hír, a Fagorról és az Indesitről.

Majd rákérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#16258) cekkk válasza Acef (#16257) üzenetére


cekkk
veterán

A Fagort itthonra a Selex-m hozza.Az, hogy ezt ki gyártja nem tudom.
Az Indesit pedig a Whirlpool tulajdonába került.

[ Szerkesztve ]

(#16259) Acef válasza cekkk (#16258) üzenetére


Acef
addikt

Igen, ez tiszta, nekem a Fagorral kapcsolatosan is az eladás rémlik. Na majd ...

(#16260) Safranek válasza Morris (#16255) üzenetére


Safranek
aktív tag

Én inkább a "milyet ne vegyél" -re tudok egyet:

Ufesa bs4798

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#16261) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

A tavaly indúlt mosógép csereprogramranekünk is megjött a jóváhagyás. Annó a Gorenje W6623/S típust jelöltük meg (A+++, 6k töltet, 3+1 év garancia, akkor még 89k-s ár, ami mostanra 98-100k-ra felment és már csak 3 év gari van rá....)

Kérdéseim:
1. Lehet-e a forgalmazónál másik típusra módosítani, és mi a feltétele, ki intézi? (pl. adott boltban már nincs, vagy van, akkor is módosíthatom egyszerűen?)
2. Van-e jobb elöltöltősben A+++-os ennyiért, vagy olcsóbban? (hasonló vagy jobb ár, több gari, 6 helyett 7kg töltet, mélysége ha feltétel 44-nél lehet több, 50-54-cm-ig elmehet.)
+1:Jól emlékszem az el és kiszállítást ingyen a forgalmazó cég köteles intézni?
:R:R:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16262) zsiz válasza Mercutio_ (#16261) üzenetére


zsiz
őstag

1. Úgy tudom lehet módosítani, de annak is legalább ugyanolyan takarékosnak vagy még takarékosabbnak kell lennie mint az eredetileg megjelöltnek. (Ha tévednék, majd kijavítanak, de én így tudom.)

2. Hasonlót vettünk w6523/s (szintén A+++, 6kg, és az ár is hasonló). Csak a kijelző más, 66 digitálisan írja ki a hőfokot és fordulatot, 65 meg LED-del jelzi, de szerintem sokban nem különbözhetnek.

A W6523/s-re is 3+1 évet kaptam, most vettük kb 2 hete a Media Markt Online-ból. Fentebb írtam róla pár sort, ha visszakeresel, megtalálod.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16263) Acef válasza zsiz (#16262) üzenetére


Acef
addikt

1
Igen, a boltban, vásárláskor módosítható, egyszerű, a kereskedö intézi

+1
Nem, csak a visszaszállításért nem számíthat fel + pénzt

(#16264) concret_hp


concret_hp
addikt

miele porszívókhoz az innen rendelt porzsák mennyiben gagyibb, mint az eredeti? simán jók nem?
[link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16265) w.miki válasza FLx (#16115) üzenetére


w.miki
veterán

Ez a nyílás záró csere program mikor volt?
Lemaradtunk róla? :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16266) ribarszki válasza concret_hp (#16264) üzenetére


ribarszki
őstag

Sokkal gagyibb, eszedbe se jusson nem eredetit használni! A porszívód élettartama rövidül meg!

(#16267) concret_hp válasza ribarszki (#16266) üzenetére


concret_hp
addikt

miért rövidül meg tőle az élettartama?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16268) ribarszki válasza concret_hp (#16267) üzenetére


ribarszki
őstag

Több port enged át, jobban erőlködik a motor, közel sem olyan minőségű mint az eredeti, nem lehet teleszívni. Az egész porszívó így van megtervezve, összehangolva, tesztelve a gyári porzákkal. Amúgy komolyan a két doboz között 1500ft-on akarsz spórolni? Vagyis átszámolva havonta 150ft-on?
Az egyik minőségi, gyári, többszörösen bizonyított baromi jó minőségű porzsák, a másik még csak meg sem közelíti.

Egyébként nem tudom mikor Mieled van, de ha nem eredeti porzsákot használsz ugrik a garancia. S nem véletlenül...

[ Szerkesztve ]

(#16269) cekkk válasza Acef (#16259) üzenetére


cekkk
veterán

Arról nem tudok nyilatkozni, majd hétfőn rákérdezek a Selexnél, hogy ki és hol gyártja a gépeket.

(#16270) concret_hp válasza ribarszki (#16268) üzenetére


concret_hp
addikt

2 év gari volt rá ami már lejárt és nem használom órákon át 1-1 alkalommal, tehát túlmelegedés az nem nagyon tud lenni.
a 10db-s packot néztem 2600ért, azzal postával 340 / db, amúgy meg 3790 + 1000 posta a 4db szóval kb. harmad árról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16271) ribarszki válasza concret_hp (#16270) üzenetére


ribarszki
őstag

A porszívód lényegi tulajdonságát heréled ki ezzel, de tedd amit jónak látsz. A Meiele nagyon büszke a 9 lépcsős szűrési rendszerére amit hazavágsz. Amúgy veszel 50kért egy porszívót, majd a porzákon spórolsz? Amúgy egy doboz Miele porzsák 1 évig elég, ami 300ft-ot jelent havonta. Nem fogsz rajta ferrarit venni..

(#16272) Mercutio_ válasza zsiz (#16262) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az, hogy működik, hogy online veszed, miközben a támogatást is igénybe veszed?
Beírod a közleménybe?
Nálatok ez volt az eredetileg jóváhagyott típus, vagy módosított? Ha utóbbi azt is közleménybenkell jelezni?

Acef: :R esetleg tipp 90k körül jobb/ajánlottabb típus(ok)ra?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16273) w.miki válasza Mercutio_ (#16272) üzenetére


w.miki
veterán

sehogy
támogatás esetén személyes ügyintézés szükséges

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16274) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Jól gondolom, hogy a két hűtő belseje teljesen ugyanaz lehet?
Melyiket érdemesebb megvenni?
[link]
[link]

(#16275) Acef válasza Mercutio_ (#16272) üzenetére


Acef
addikt

Jó a Gorenje, + abban az ár/méretben még az LG-t is nézd meg.

(#16276) zsiz válasza Mercutio_ (#16272) üzenetére


zsiz
őstag

Ahogy írják, támogatással személyesen kell. Én lemaradtam a pályázatról, úgyhogy nekem nem volt támogatásom. Nekünk csak kezdett elhalálozni a régi és gyorsban kellett egy új, nem is volt betervezve mostanra. Csak azért írtam, mert szinte ugyanolyat vettünk, amit kinéztél (csak ugye a kijelző más, de gyártó honlapja alapján sincs igazán egyéb különbség köztük, méret, súly, fogyasztás, teljesítmény, minden ugyanaz).

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16277) sutykuru válasza Mercutio_ (#16272) üzenetére


sutykuru
tag

Valamelyik cég csinált ilyet.
Online megrendelted -> kifizetted a teljes árát -> kivitték -> aláírt papírtokat visszaküldted -> x napon belül megkaptad a különbözetet

(#16278) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Borhűtő vásárlásában kérnék segítséget. A kritériumok, hogy 100e Ft alatt legyen, és lehetőleg fapolcos. Egyelőre az online nézelődtem, de jó lenne ha valahol élőben is meg tudnék nézni többet, egyelőre sehol nem találtam.
A fogyasztásban is óriási különbségek vannak, ugyanolyan űrtartalom mellett van ahol 150kWh/év-et írnak, de van 6-700kWh/év is. Ekkora különbségek lennének? :U

[ Szerkesztve ]

(#16279) Mercutio_ válasza Acef (#16275) üzenetére


Mercutio_
félisten

Konkrétan melyik LG-t?

Közben belefutottam ebbe a Fagor FA-7212A-ba (5 év gari, és 7kg töltet, valamint 54cm mélység ami mellette szól +) az ára is elég baráti, vélemény?
Azt honnan lehet megtudni, hogy a kedvezményprogramban részt vesz-e az e-diginél?

Még 1 kérdés: a támogatói iraton az szerepel, hogy a kedvezmény mértéke legfeljebb 50% ugyanakkor A+++ esetén 45k Ft Ha 75-ért veszek mosógépet akkor 45-öt írnak jóvá, vagy csak 37,5k-t?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16280) Acef válasza Mercutio_ (#16279) üzenetére


Acef
addikt

Pl. LG F10B9LD, F12B8NDA7, ezek 100 körül vannak.

45000, de max 50%.
Elvileg minden gépet regisztráltak, de kérdezd meg az Edigitől.

(#16281) Mercutio_ válasza Acef (#16280) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt a Fagort az ott leírt 5 év (apróbetűből nekem 2+3 jön le) és minden egyéb figyelembevételével ajánlanád?
10-25k megtakarítás, nagyobb dob-térfogat (ha jól gondolom) és hasonló garanciaidő ami mellette szólna a Gorenje vagy az LG-hez viszonyítva :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16282) Acef válasza Mercutio_ (#16281) üzenetére


Acef
addikt

Igen, 75000-37500-el, 2+3 év garral jó lehet.

(#16283) Mercutio_ válasza Acef (#16282) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16284) 123xyz válasza Mercutio_ (#16283) üzenetére


123xyz
tag

Ha megrendeled a Fagort, akkor átvételnél majd jól nézd át, minden pontján, hogy hibátlan-e, mert nekünk pl. az egyik oldallap a felső részén be + ki volt horpadva...

Ráadásul, az Edigital van annyira ügyfélbarát, hogy a weboldalon a rendelés adatainál csütörtökön az szerepelt, hogy jövő héten hétfőn hozzák (aztán péntek délelőtt már az volt, hogy kedden, és a módosításról nem küldtek semmilyen tájékoztatást), erre péntek délután hívott a futár hogy jönnek fél óra múlva :D :(((

Az energia fogyasztása egyébként a weboldalon szereplő 195 helyett valami 160 kW körül van a gyári papír szerint, de ezek úgysem pontos értékek, csak érdekes volt, hogy az A+++ kategóriába a 195 hogy férne bele...

[ Szerkesztve ]

(#16285) Mercutio_ válasza 123xyz (#16284) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Sajnos kiderűlt, hogy nincs rajta az e-digis mosógép csereprogram listáján, most nézem tovább mi jöhet szóba akár ott, akár MM.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16286) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Egy Electrolux ESI6501LOX mosogatógépbe calgonit finish classic vagy somat classic legegyszerűbb és egyben legolcsóbb mosogatógép tablettát használok,mellette fel van töltve a só és az öblítő adagoló is.Mind kettő 3 színű,hasonló felépítésű tabletta,de sajnos a dobozuk már nincs meg.

Használati kérdéseim lennének:
1:Ezek a tabletták tartalmazzák a sót és az öblítőt,és akkor ne használjak külön vagy....?
2:Használjak sót és öblítőt és tabletta helyett használjak mosogatószert?
3:Melyik lesz takarékosabb,hatékonyabb?

előre is köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16287) pjen válasza Bacusuz (#16286) üzenetére


pjen
félisten

Én a Bosch ban évek óta csak tablettát használok,somat gold.A gép tiszta nem vízköves, az edények tiszták ,az üveg poharak nem fátyolosak.Gazdasági szempontokat nem mérlegeltem.

(#16288) st6969 válasza Bacusuz (#16286) üzenetére


st6969
őstag

Aldis 10 az 1-ben mosogatógép tablettát használok, és semmi mást nem teszek a gépbe. Valami tesztben jónak minősítették, így kipróbáltam. Nem csalódtam. 5 éve így megy. Egyik legolcsóbb.

(#16289) Bacusuz válasza pjen (#16287) üzenetére


Bacusuz
őstag

használatiban azt írja hogy a só lágyítja meg a vizet.A víz keménységének mértékében kell beállítani hogy adagolja a sót.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16290) pjen válasza Bacusuz (#16289) üzenetére


pjen
félisten

igy van,de csak akkor ha nem használsz kombinált tablettát.Azért 3az1 mert van benne öblítő,só,és mosogató.

(#16291) Bacusuz válasza pjen (#16290) üzenetére


Bacusuz
őstag

Legközelebb kipróbálom a mosogatógép mosogatószert külön,azt be tudom adagolni az előmosogatáshoz is.
Ebben a programban a tablettat nem hasznalja fel csak a fomosogatasnal.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16292) pjen válasza Bacusuz (#16291) üzenetére


pjen
félisten

Meg marad belőle,vagy hogy nem használja fel?Rövid programnál előfordul,hogy nem oldódik fel teljesen.Hagyd benne.

(#16293) Mercutio_ válasza Acef (#14431) üzenetére


Mercutio_
félisten

Májsztró!
Most olvasom az előzményben irtakat, akkor eszerint a keskenyebb gorenjék kiesnek? (napi szinten hordok inget...)

60 mélyek már nagyon kilógnak 50-54 ami elfér, A+++ és 90k és minél több gari, ezek figyelembe vételével (+ csereprogramos részvétel) milyen 2-3 konkrét típust javasolsz? :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16294) Bacusuz válasza pjen (#16292) üzenetére


Bacusuz
őstag

sokszor az erősen szennyezett programot használom 2 óra 22 perc hosszú és áll egy:
-előmosogatás hidegvízzel kb35 perc,itt végig érintetlen száraz a tabletta
-főmosogatás 70 c fok
-öblítés
-szárítás

ebből gondoltam hogy hatékonyabb ha mosogatószert használok mind két fakkba,hisz nyilván fellazítja jobban a dzsuvát

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16295) pjen válasza Bacusuz (#16294) üzenetére


pjen
félisten

egyikbe öblítő kell,nem?de mondom én nem értek hozzá,mióta megvan tablettát használok.Bosch n van 3 progi és passz.170c fokos 2,5 óra,egy energia takarékos50 fokos 3,5 óra + egy gyors mosogatás 30 perc.A tablettát mindig eldorbézolja.

[ Szerkesztve ]

(#16296) w.miki


w.miki
veterán

Szigeteléssel kapcsolatban melyik topikban lehet kérdezősködni?
Beázik a lapos tetőnk, valamivel lekennénk, hol érdeklődjek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16297) Bacusuz válasza w.miki (#16296) üzenetére


Bacusuz
őstag

itt

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16298) Bacusuz válasza pjen (#16295) üzenetére


Bacusuz
őstag

nekem ilyen:

A serpenyőn található vastag égett cuccost,vagy tálra rászáradt tésztát nehezebben vagy nem szedi le,most lehet ezzel talán hatékonyabb lesz.
jövő héten kipróbálom,és veszek mosogatószert külön.....

amúgy is azt olvastam hogy a tablettákban található só a német piacra készült az ottani víz keménységhez,így sóval beállítva talán közelebb leszünk a kívánt hatás eléréséhez....
meglátjuk.....

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16299) pjen válasza Bacusuz (#16298) üzenetére


pjen
félisten

A ráégett "cuccost" még az ipari mosogató gépeknél iselöbb lesúrolják.Egyébként a mosogatógép szerelők azt mondják,szalvétával kell enni és a tányért evés után a szalvétával kitörölni.Németország elég nagy ahhoz,hogy egyféle víz keménység legyen.Somat gold ot Spanyol ban is árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#16300) Acef válasza Mercutio_ (#16293) üzenetére


Acef
addikt

Semmi gond a Gorenjével, az is jó, de a 6kg LG-nek valamivel nagyobb a mélysége/dobja. Keskenyben LG, Gorenje, Whirlpool-t vennék.
A gart mindegyiknél érdemes meghosszabbitani.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.