Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) Orlin válasza pjen (#16400) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!Igen.De azért még van benne hely.Olyan háromnegyedig jelzi a csík.
De a szívó erőnek nem kellene elvileg csökkeni.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16402) pjen válasza Orlin (#16401) üzenetére


pjen
félisten

Azt hittem pufira tele van.

(#16403) Csabroncka válasza pjen (#16400) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Pedig anyag szempontjából azért a 2,5 liter nem kevés! Attól még, hogy a zsák falán van feltapadva 2-2,5 cm vastag réteg simán szívnia kellene.

Más, kénytelen voltam a porszívómat a felújítás miatt kicsit agresszívabb dolgokra is befogni :((( , na mindegy szóval kívülről elég ramatyul nézett ki (szobafestés lesz előtte tapéta leszedés, gipszkartonozás) szóval volt maradék cucc gondolhatjátok, még alapos söprés ellenére is.

Meglepődve tapasztaltam, viszont, hogy a zsák nagyon jól szűrt, a zsákrekeszben és a motorszűrőn egészen minimális (korábbi tisztításból való tapasztalat alapján) fehér (értelemszerűen gipsz, beton por..stb) volt. UH tőlem megint kapott a melanux egy +1-et.

"in medias res"

(#16404) pjen válasza Csabroncka (#16403) üzenetére


pjen
félisten

2,5L nem kevés.Pont 2,5 liter,viszont nem is sok.Az,hogy mire elég felhasználás függő.Egy kert kapcsolatos családi házba biztos nagyobbat vennék.50Nm panelba pont elég,dehát vannak nagyobbak a típusból.

(#16405) Mate válasza Csabroncka (#16403) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálunk ugyan ez a helyzet. Felújítás alatt kénytelen voltunk befogni az új Philips porszívót. Kivülről katasztrófa, porzsák 3 nap alatt megtellik annyit szívunk vele. Belül ennek ellenére mintha új lenne.

(#16406) hoffman_ válasza hoffman_ (#16398) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezt az AEG darabot néztem ki, vélemény?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16407) st6969 válasza hoffman_ (#16406) üzenetére


st6969
őstag

Ami szerintem megfontolandó: indukciós főzőlap. Én jelenleg egy hátrányát ismerem, azt, hogy csak mágnesezhető edényekkel működik. 5 éve az van, soha nem vennék mást.

(#16408) Acef válasza hoffman_ (#16406) üzenetére


Acef
addikt

Amennyiben csak az 50cm széles fér el akkor O.K.
50 és 60cm-ben is az AEG a legjobb ár/érték/szolgáltatás arányú kerámias tűzhely.
Egy hátránya van, hogy egy év a gyári gari, ezt mindenképpen növelném.

Esetleg a kolléga által javasolt indukciós, viszont az már jóval megszabott keret fölött van.

[ Szerkesztve ]

(#16409) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok !

Ez a Liebherr CU 3311 hűtő mennyire jó vétel ?

(#16410) Csabroncka válasza salieri. (#16409) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Jó!, médiában 10 lepedővel drágább!

Liebher-nél egy fontos dolog van amit tudomásul kell venni: a szolgáltatások drágábbak, a zöldségrekesz kisebb az átlagnál, viszont cserébe elég megbízhatók. Én úgy tudom, hogy kivétel nélkül az összes kompresszort Németországban gyártják.
Ami fontos még, hogy a többi márkához képest igen halk készülékek.

"in medias res"

(#16411) alázógyík válasza salieri. (#16409) üzenetére


alázógyík
őstag

Ennyiért ajándék. :K

(#16412) salieri.


salieri.
őstag

Még ez az ELECTROLUX EN3611OOW illetve GORENJE RK6193KW benne van a látótérben ,viszont nem tudom megéri e a liebherrhez képest a 40K felárat a fogyasztás miatt. :F

(#16413) hoffman_ válasza Acef (#16408) üzenetére


hoffman_
nagyúr

+ st6969

köszi a tippeket. az indukciós rész kimarad, a keret nyilván meghatározza. köszönöm, akkor maradok ennél az AEG-nél. ez a méret fix, úgyhogy akkor nem is megyek tovább. köszi a megerősítést!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16414) st6969 válasza Csabroncka (#16410) üzenetére


st6969
őstag

Én azt a tízest rászánnám, és onnan venném. Gyári garancia mindenekelőtt.
Milyen szolgátatásra gondolsz, ami drágább?

(#16415) ribarszki


ribarszki
őstag

Akkumulátoros ablaktisztító (Karcher, Nilfisk) használ valaki? Milyen a végeredmény? Anyumnak néznék valami hasonlót, de nagyon háklis a végeredményre, csíkokra.

(#16416) Melack


Melack
veterán

Feülltöltős mosógépből melyik a javasolt? 6kg, A+, heti kb 6 mosás.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16417) Csabroncka válasza st6969 (#16414) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Űrtartalom, digitális funkciók..stb a Liebherr drága ebből a szempontból - igaz nekem a hűtő itt kezdődik :)

Melack: például, mivel árat nem írtál ezért bátorkodom linkelni újat.

Ezeket hívják úgy, hogy mosógép!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#16418) Csabroncka válasza Csabroncka (#16417) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Melack: Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy Miele esetén nyugodtan lehet használt termékekben gondolkodni megbízható eladó/szerelő esetén! Arról nem is beszélve, hogy az alkatrész-utánpótlás kifogástalan és sok esetben olcsóbb, mint a "kommersz" gépeknél!

"in medias res"

(#16419) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Porszívót szertnék venni.

Feltételek:

- 30k alatt
- poralleria-barát legyen
- legyen minél halkabb
- a hozzá adott fejek, és kiegészítők ne menjenek tönkre hamar (pl a plüss csík mindig lejött eddig mindegyikről)
- anniyra kell erősnek lennie, hogy a szőnyegekből is kiszedjen minden port (nincs feltétlenül szükségem vákumszivattyúra)

Mit javasoltok?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16420) RBJ válasza Orlin (#16395) üzenetére


RBJ
addikt

Mit vártok egy ilyen porszívótól. :Y Ennyi pénzért porszívót is adnak. Ez valami nyeles motor.
Nem azt kell nézni, hogy józskapizstamit ír.
Ott az energia címke ami mindent elmond. :C
Energiahatékonysági osztály E
Tisztítási hatékonyság kemény padlón D
Tisztítási hatékonyság szőnyegen C
Por visszabocsátási osztály C

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#16421) ribarszki válasza RBJ (#16420) üzenetére


ribarszki
őstag

Taníts mester! Ajánlj a nyeles motor helyett igazi porszívót neki! (Az álló kitétel, és porzsákos, és 50k-ig) Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#16422) RBJ válasza ribarszki (#16421) üzenetére


RBJ
addikt

Az álló úgy nézem elveszett úgy. Nagyja akksis, de lehet csak a keret szab határt ebben a kategóriában.
Nem azért de végigjártam én is, pont a múlt héten jött meg a porszívóm régi 11 éves volt és utólag látva mit szed össze az új kevésbé hatékony.
Nálam a kitétel a takarítási hatékonyság és A osztályú porkibocsájtás volt. Minek az olyan porszívó ha visszaokádja a port. Akkor kár takarítani és csak látszat.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#16423) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Nekem egyElectrolux Ultrasilencer Green ZUSG3901 porszívóm van.
Meg tudjátok mondani hogy a jelenlegi hatékonyság táblázatban ez hol szerepelne?
Főleg a tisztítási hatékonyság és a por visszabocsátás érdekelne.
Motor 1250W,szívóteljesítmény 300W.Porzsákos,mosható hepés,2012 modell.

Ilyen jellegű adatot nem találtam a neten.
Köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16424) Melack válasza Csabroncka (#16418) üzenetére


Melack
veterán

Hát ez kicsit tarkónbólinott. De ok, meg kell fizetni a dolgokat. Meglátjuk, mennyi marad a büdzséből. Köszi!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16425) Petykó78 válasza RBJ (#16422) üzenetére


Petykó78
tag

Szia!
Légy szíves írd meg milyen típusú porszívót vettél, esetleg egy rövid véleménnyel összekötve. Vásárlás előtt állok és gyűjtöm az infót. Jöhet privátban is.
Köszi szépen előre is.

(#16426) Petykó78 válasza RBJ (#16422) üzenetére


Petykó78
tag

Bocs, kifutottam a szerk. időből. Figyelmetlen voltam. Visszaolvastam, megtaláltam.

(#16427) RBJ válasza Bacusuz (#16423) üzenetére


RBJ
addikt

[link]
Megnyugodhatsz. Remek gép.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#16428) ribarszki válasza RBJ (#16427) üzenetére


ribarszki
őstag

Te tényleg az eu-s címkéről méred le melyik porszívó remek és melyik nem? Egyébként miből gondolod, hogy konzekvens, megbízható, korrekt képet ad ez a besorolási osztály? Porkibocsájtás:mikor? friss porzsáknál, friss szűrőnél? Mit szívtak fel vele, mennyire por alapú? Mi a helyzet fél, egy, két év után?

Annyit ezekről a mérésekről, hogy a Sebo kórházi szintű szűrőrendszerét B osztállyal jutalmazza, míg a Mielemet amiben nem Hepa, csak Airclean filter van pedig A osztállya. De tovább megyek. Két tök ugyan olyan felépítésű Miele pordzívó, csak a hozzá adott kiegészítők miatt más a nevük. Porzsák, szűrás, motor, filter koppra ugyan az. Az egyik A levegőtisztasági osztályzatot, a másik B-t vagy C-t kapott.

Egyébként a Sebo és Dyson (hogy két nagy nevet említsek) tiltakozik az átalad belinket eu-s címkék ellen és nem tartják releváns értékűnek.

Egyébként meg mi az, hogy az álló Miele C porkibocsátási osztállya okádja a port?? Láttal te ilyen felépítésű porszívót? Ismered a porzsákját? Egy 12 lépcsős szűrési technikával van ellátva. Hogy mit írnak a címkére az pont hidegen hagy. Viszont a porzsák nélküli gépek 1-2 év használat után tudnak ezen a téren negatív meglepetéseket okozni. Akár mennyire igyekeznek, a finom apró por alattomosan bejut a moorhoz, majd szépen eltömíti a hepa szűrőt is. Ha viszont mosható, akkor arra illik figyelni, hogy deszt. víz alatt történjen, mert a vízkő beleül a mikropórusokba a szűrőben..

(Egyébként pedig egy porszívó megítélése nem csak a szívóerőből áll. Milyen anyagokból készült? Milyen merev a zsinór,gégecső? Milyen a tengelye, kereke? Milyen kiegészítőket lehet venni hozzá, s azok milyen minőségűek? Pl: az általad vásárolt Electrolux kapott már előre harmadik kereket, vagy ha húzod magad után akkor megemelkedik és még mindig földhözvágódik az eleje amikor megállsz? Ez egy elképesztően elcseszett mérnöki bravúr volt. Azért kérdem, hogy javították?)

[ Szerkesztve ]

(#16429) Csabroncka válasza ribarszki (#16428) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Reggel írtam egy hozzászólást, majd gyorsan töröltem ;]

"in medias res"

(#16430) ribarszki válasza Csabroncka (#16429) üzenetére


ribarszki
őstag

Végül én nem töröltem csak off-ba tettem :D

(#16431) Bacusuz válasza RBJ (#16427) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16432) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok! Erre a Gorenje mosógépre érdemes lehet beruházni? [link]

(#16433) Nordik


Nordik
őstag

Mi az ajánlott mosógép olyan 80ezer környékén? Leginkább felültöltős érdekelne. A lényeg a megbízhatóság. Rengeteg márka van, nehezen igazodok el köztük, vannak Whirlpool, Electrolux stb. Tudom, hogy ennyi pénzből nehéz jót találni, de mégis mi lenne a legjobb választás? :U

(#16434) Csabroncka válasza Nordik (#16433) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

link

Persze ha új kell akkor ezért az összegért kb 5-7 évre kapsz egy gépet.

"in medias res"

(#16435) Nordik válasza Csabroncka (#16434) üzenetére


Nordik
őstag

Hmmm, hát új kellene. Ha elmegyünk 100ig és nem feltétel a felültöltős, hanem igazából mindegy csak normális gép legyen?

(#16436) salieri. válasza Csabroncka (#16434) üzenetére


salieri.
őstag

Megvettem az emagon a liebherrt! :C
Nézegetem a használt miele gépeket erről mi a vélemény? [link]
mennyi idős lehet ?
mit kell ezeknél nézni vásárlásnál ( laikus vagyok ) :DDD

(#16437) Csabroncka válasza Nordik (#16435) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Igazából ebben árszegmensben nincsen olyan ami tuti választás lenne -sajnos- válaszd azt a gépet amire adnak 5 év garanciát és fogyasztásban és tudásban megfelelő.

"in medias res"

(#16438) Nordik válasza Csabroncka (#16437) üzenetére


Nordik
őstag

Esetleg egy általánosságban ajánlott márka van? Olvasok mindenfélét.

(#16439) Csabroncka válasza salieri. (#16436) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szuper, egyébként mi kb 2 hónapja szobafelújítás miatt kint alszunk a nappaliban. Simán lehet a hűtőtől 2 méterre aludni, annyira halk! Nekem 3221-em van, nagyon jó áron vetted, elégedett leszel vele!

Miele: Nagyon fontos, hogy csak úgy a levegőbe nem szabad használtat vásárolni! Egyrészt 4-6 hónap gari szinte kötelező, és lehetőleg szerelő legyen!
Én tudok ajánlani, akitől bátran vehetsz használtan, ha érdekel írj privátot!

"in medias res"

(#16440) zsiz válasza salieri. (#16432) üzenetére


zsiz
őstag

Szerintem igen, ugyanilyet vettünk pár hete (csak drágábban, viszont 3+1 év gyári garival a MediaMarktból). Akkor írtam is pár sort róla, a véleményünk azóta sem változott rossz irányba.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16441) salieri. válasza Csabroncka (#16439) üzenetére


salieri.
őstag

rossz :)

[ Szerkesztve ]

(#16442) salieri. válasza zsiz (#16440) üzenetére


salieri.
őstag

Valaki azt írja róla a vélemények között ,hogy eltáncol a gép a helyéről,ezt meg tudod erősíteni vagy cáfolni? Mert nekem azért nem kellene mozognia elég szűk helyen lesz és nem szeretném ha kárt csinálna.

(#16443) zsiz válasza salieri. (#16442) üzenetére


zsiz
őstag

Akkor az szerintem rosszul van beszintezve. Picit nekem is bemozdul mikor kezd centrifugázni, de szerintem egyáltalán nem vészes, még a tetejéről sem esett le róla semmi. (Hajnyírót, hajszárítót, ruhákat, meg a használatiját tartjuk ott.) Elmászni egyáltalán nem szokott nálunk.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16444) salieri. válasza zsiz (#16443) üzenetére


salieri.
őstag

Árukeresőn van egy két negatív vélemény róla. Találtam még ezt: [link] :U

[ Szerkesztve ]

(#16445) zsiz válasza salieri. (#16444) üzenetére


zsiz
őstag

Igen, olvastam én is őket mikor keresgéltem. Azt írtam én is, hogy a hátralevő időt variálja, nem tudom mi alapján (valamit olvastam, de már nem rémlik), de azt túlzásnak érzem, hogy háromnegyed órával később végezne, ilyen nem volt nálunk. Talán tényleg moshatna kicsivel gyorsabban. De mi egyáltalán nem csalódtunk benne, azt kaptuk amit elvártunk. Mondjuk azt sem értem pl. az egyik véleménynél, hogy először az a baj, hogy eligazgatja a ruhákat (amit írnak is a könyvben, hogy ezért forgatja meg a ruhákat centrifugázás előtt, emiatt csúszhat a program), aztán meg az a baj, hogy nem igazítja el. :D Az a gond a véleményekkel, hogy olyanok is írhatnak, akiknek szinte közük sincs hozzá.. pl. persze, hogy elugrál... ha nincs jól beállítva, meg ilyenek. Sokszor csak át kéne lapozni a használatit és nem írnának hülyeségeket. Vagy valahol olvastam olyat is, hogy azért húzták le a mosógépet 1 csillagra, mert a futárok feldöntötték a virágot a lépcsőházban, ahogy vitték fel a gépet. Meg azért, mert nem kötötték be neki. A futárok.. Meg mikor a bolt bénázása, vagy készlethiány miatt is 1-2 csillagot kap a gép.

Ez a 8kg-os egész jó ajánlatnak tűnik nekem, én csak 5-6 ezerrel olcsóbban vettem a 6kg-osat, mondjuk ez amúgy se fért volna be nálunk. Amúgy majdnem ugyanaz, csak ez nagyobb, meg digitális kijelzője van, a miénken meg fel vannak sorolva a hőfok, fordulat, és amelyik ki van választva, mellette világít egy LED. +Aquastop, a miénkben nincs, ha jól rémlik. Nem akarlak sem rá, sem lebeszélni a Gorenjéről. Nekünk megfelel, de ugye nem vagyunk egyformák. Nem tudom még érvényes-e a 3+1 év gari termékregisztrációval. Mikor mi vettük, megkaptuk a +1 évet.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16446) salieri. válasza zsiz (#16445) üzenetére


salieri.
őstag

Enagnal van jo aron,de ott 2ev van ra.

(#16447) zsiz válasza salieri. (#16446) üzenetére


zsiz
őstag

A gyártói garanciát sajnos meg kell fizetni. Minden drágább hivatalos forgalmazón keresztül.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16448) Bacusuz válasza zsiz (#16445) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem egy 5 éves samsung mosógépem van ami a végét járja már.
Nálam is később végez,a háromnegyed óra simán belefér.
Mikor nem találja el a centrifugáláshoz a dobban levő ruhák kiegyensúlyozását akkor forgatja jobbra majd balra és pihen majd megpróbálja megpörgetni,és ezt ismétli sokáig.
Nagyon utálom.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16449) Mercutio_ válasza salieri. (#16446) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem tudom azon az áron van-e még, de korábban linkeltek egy fagort 75-ért e-diginel 5 év (2+3) garral, valamint én nemrég egy Panasonic-ot 5 évvel 87,9k-ért ingyen házhozszallitassal azokat is nézd meg. (mobilról most nem tudok linkelni)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16450) st6969 válasza zsiz (#16443) üzenetére


st6969
őstag

Így igaz, elég pontosan be kell szintezni, esetleg gumilapot a lábak alá (vagy kivenni a dobrögzítő csavarokat ;] ).

(#16446) salieri. Gyártói garancián szerintem ne spórolj. Nem mindegy, hogy közvetlenül a gyártó foglalkozik a garanciás problémáddal és akkor nyugodtan alszol, vagy egy webshop intézkedik valamilyen módon. Az említett webshoppal konkrét garanciás tapasztalatom nincs, általánosságban írtam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.