Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Szendvicssütőt keresnék, mert ami volt (Hauser...) reggel megadta magát (az egész házban levágta az áramot... :DDD). mondjuk sosem voltam megelégedve vele, mert megőszültem mire megsütött egy szendvicset, gofrisütésre pedig gyakorlatilag használhatatlan volt.
Ha már veszek, akkor jó lenne olyan, ami normálisan gofrit is tud sütni.

Ezt néztem ki, mi a véleményetek? [link]

Olvastam itt a fórumon erről a Tefalról [link], de a boltnál a hozzászólások között van sok negatív...

Vagy inkább ez? [link]

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#17852) Voice24


Voice24
őstag

Electrolux sütő:
Nem hagyott nyugodni a dolog, és a szervízes lejelentés előtt csináltam még egy próbát, hátha én szúrtam el valamit. Biztos ami biztos, a múltkor használt lekvár helyett visszatértem a jól bevált gyümölcsdarabkákra. Az eredmény sajnos nem nyugtatott meg, ez is nyers maradt középen. Most viszont nem hagytam hűlni, hanem egyből tovább sütöttem, megemeltem 200 fokra, és így plusz 10 perc alatt végre megsült.
Az eredeti recept amúgy 30 percet ír 160 fokon, én eddig 175 fokon szoktam sütni 22-24 percig, és eddig még sosem tudtam elszúrni. Az új sütővel viszont kettőből kétszer nem jött össze. Így már biztos vagyok benne, hogy ennél a kapcsolóval beállított 175 fok az nem 175 fok, hanem (szerintem) jóval kevesebb. 200 fokon végre kezdett már színe lenni a tetejének, eddig 175 fokon is szépen megsült.

(#17853) spae


spae
aktív tag

Üdv.

Mikrohullámú sütőt vásárolnánk, és érdeklődnék, hogy használja-e valaki a crisp funkciót? Pontosan hogyan működik?

Üdv.

(#17854) Lauda válasza Voice24 (#17852) üzenetére


Lauda
félisten

Vagy a regi suto nem azon a hofokon sutott ami be volt allitva.

[ Szerkesztve ]

(#17855) Atesz 666 válasza spae (#17853) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Lehet,hogy kissé le vagyok maradva,nekünk még a 20 samu mikrónk van ami mostanában lesz lecserélve egy ilyen [link] AEG-re. :R
-Erről a crisp funkcióról még nem is hallottam. :Y
-Pontosan mi is ez a funkció? :F :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#17856) Voice24 válasza Lauda (#17854) üzenetére


Voice24
őstag

Ha a mostani sütőt és az ő hőmérséklet beállítását vesszük jónak, akkor a receptem sem jó. Ahogy írtam, ott 160 fokon 30 perc sütést írnak. Én az új sütőben 23 percig 175, majd 10 percig 200 fokon sütöttem, így lett 33 perc alatt (nagyjából) megfelelő. Ugyanis a 23 percnyi "szendergés" miatt az alja most sem sült tökéletesre.
Tehát én maradok annál a feltételezésnél, hogy bizony az új sütő méri rosszul a hőfokot. :((

Atesz 666: úgy tudom, a crisp egyfajta pirító funkció, amivel akár pizzát is lehet a mikróban sütni. Talán a whirlpool találta ki, de ez nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#17857) spae válasza Atesz 666 (#17855) üzenetére


spae
aktív tag

Elvileg: "Olaj nélkül pár perc alatt készre süthető vele mirelit hús, sült krumpli és pizza", és arra lettem volna kíváncsi, hogy a gyakorlatban ez mennyire működik?!

(#17858) Adler válasza st6969 (#17628) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszi.

Akkor azok között is jobban szétnézek.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#17859) Ear001 válasza Voice24 (#17852) üzenetére


Ear001
addikt

A sütőre írt számok sose pontosak. Használj sütőhőmérőt, az sokkal pontosabb.

(#17860) Voice24 válasza Ear001 (#17859) üzenetére


Voice24
őstag

Ez lesz, már meg van rendelve egy. Aztán eljő az igazság órája ;]

ui.: de mi van, ha a hőmérő sem mér jól?... :Y

(#17861) DeFranco válasza Voice24 (#17860) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kell venni egy ellenhőmérőt :D

röhögni fogsz, de én megcsináltam, van egy ebajos sütőhőmérőm, meg egy szintén ebajos maghőmérőm.

a maghőmérőt tudom tesztelni forrásban levő vízzel, tűpontos, fefűtöttem a sütőt a másik hőmérővel, a maghőmérőt bedugtam az ajtó résén és szörprájz szörprájz azonos hőmérsékletet mért, tehát pontos mind a kettő.

meséljek a páratartalommérő kalibrálási kalandjaimról is? :D

(#17862) Melack válasza DeFranco (#17861) üzenetére


Melack
veterán

Oh wait, a popcorn még hiányzik ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17863) st6969 válasza DeFranco (#17861) üzenetére


st6969
őstag

"meséljek a páratartalommérő kalibrálási kalandjaimról is?"

Engem érdekel, de főleg az, hogy hol lehet pontos eszközt kapni "jóáron"

(#17864) DeFranco válasza st6969 (#17863) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt nem tudom, hogy hol lehet pontos eszközt kapni jó áron, én rendeltem ebajről 2-t 300 Ft-ért, digitális, hosszú kábelen lóg a szondája, elvileg formája alapján valahova beépíthető, páratartalmat és hőmérsékletet mér.

az egyik tűpontos, a másik 7%-ot téved, ennek figyelembe vételével használom

kalibrálni az ún. sós módszerrel kalibráltam.

(#17865) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Még mindig szendvicssütő. Russel Hobbs, vagy Tefal?
mindkettőre 2 év garancia van. A Tefal 850 W-os, a Russel 750W-os. A Russel feleannyiba kerül, mint a Tefal.

Melyiket ajánljátok?

Köszönöm :R

(#17866) Dashes


Dashes
őstag

sziasztok!
250-400 sávban mely kazánok ajánlottak?

(#17867) Mercutio_ válasza Dashes (#17866) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt a lakás felújítós topicban többen fogják tudni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17868) Voice24 válasza DeFranco (#17861) üzenetére


Voice24
őstag

Ilyet rendeltem, remélem pontos lesz.
Most nézegettem, ebay-en jóval olcsóbban van ugyanez, bár az csak pár hét múlva lenne nálam. Nekem meg most kell az eredmény, hogy jó vagy nem jó a sütőm.

[ Szerkesztve ]

(#17869) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Szaritogepet keresek. Minel tobb ruha ferjen bele, ne gyurjon, keveset fogyasszon. Ara kb 200 korul maximum akkor tobb ha valoban aranyosan erdemi elonye van.
7 eves whirlpool mosogepunk van, jo lenne ha ra lehetne epiteni de nem ko kriterium.

Koszi

(#17870) szabog74 válasza Lipton (#17869) üzenetére


szabog74
aktív tag

Ilyet vettem Mediamarkt-ban pár hónapja akcióban. Eddig elégedettek vagyunk vele.

(#17871) Lipton válasza szabog74 (#17870) üzenetére


Lipton
őstag

Koszi!
Mi alapjan valasztottad?
Miert kondenzaciosat?

(#17872) ribarszki válasza Lipton (#17871) üzenetére


ribarszki
őstag

Azért mert ez is hőszivattyús. Ugyanis a hőszipkás is kondenzációs, csak annak egy energiatakarékosabb megoldása.

(#17873) betyarr


betyarr
veterán

mágneses bit tartót,vagy bit befogót tudnátok ajánlani?mármint olyat,ami megtartja becsületesen a csavart is,nem csak a bitet.vettem egy b-28531-es makitát,de mivel ebből épp hogy kilátszik a bit csücske,így csak darálja a bitet is meg a csavar vágatát is.
úgy látszik azért a makita is rendesen tud parasztvakítani.szinte használhatatlan ez a mágneses bit tartó :O

(#17874) pjen válasza betyarr (#17873) üzenetére


pjen
félisten

A csavar mágnesezhető?Elég sok csavart nem fog normálisan a mágnes.Ha darálja ahhoz a csavarhoz esetleg más méretű bit való.

(#17875) betyarr válasza pjen (#17874) üzenetére


betyarr
veterán

mágnesezhető,hiszen a mágnes,ami a bitet fogja,az rendesen a helyén tartja.ezzel a bitbefogóval az a baj,hogy a bitnek csak a csücske látszik ki belőle és ezért nem tudja becsavarozni a csavart,hanem helyette darál.

(#17876) szakalistvan válasza betyarr (#17875) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Bit-hosszabbítót lehet kapni külön is.Nekem egy Bosch készletem van,teljesen jó,bár csak alap dolgok vannak benne.Ugyanez Metabo-ban ,csak itt nincsenek hosszú bitfejek : [link],ilyet is használtam már,jó minőség.

(#17877) betyarr válasza szakalistvan (#17876) üzenetére


betyarr
veterán

hehe,de ha meg hosszabbat teszek bele,akkor nem fogja meg a mágnes.tehát adtam a sz*rnak egy pofont.a lényeg az lenne,hogy mágneses legyen a bittartó és tartsa meg a csavart.ez a makita megtartja,de annyira kevés látszik ki a bitből,hogy lehetetlen vele becsavarni a csavart :U

(#17878) pjen válasza betyarr (#17877) üzenetére


pjen
félisten

Tegyél alá egy hármas anyát,az 3mm kiemeli,és a mágnesség is megmarad.Egyébként van mágneses hosszabbító is.

[ Szerkesztve ]

(#17879) szakalistvan válasza betyarr (#17877) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Ez a Bosch mindkettőt megtartja es ki is látszik belőle rendesen:)
Mármint a hosszabbítóba rakott bitfej.

[ Szerkesztve ]

(#17880) Safranek


Safranek
aktív tag

Sziasztok,

Milyen filteres kávéfőzőt ajánlanátok max 20e ft-ig?

Köszönöm

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#17881) szabog74 válasza ribarszki (#17872) üzenetére


szabog74
aktív tag

Így van és ez volt a legolcsóbb bosch hőszivattyús.

(#17882) betyarr válasza szakalistvan (#17879) üzenetére


betyarr
veterán

ez a bosch jó ár.lehet berendelek egyet :R

(#17883) Melack


Melack
veterán

Az eMag-os Whirlpool akcióban szereplő gépekre is megvan a 2+2, és az 5 év motorra kiterjedő garancia. Ugyan volt egy kis fennakadás, de megoldották a regisztrációt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17884) Voice24


Voice24
őstag

Na, megjött a sütőhőmérő, és megcsináltam az első tesztet.
Az általam eddig próbált 175 C fokra állítottam, és íme az eredmények: úgy nézem, ha van is eltérés, csak pár fok lehet, ami adódhat a tekerő pontatlanságából, illetve a hőmérő skálájából is. Ha jól látom, elvileg 170 fokot mutat a műszer, tehát nagy gond biztos nincs. Így pedig tényleg lehet, hogy az előző sütő sütött kicsit magasabb hőfokon, mint ami be volt állítva.



(#17885) Voice24 válasza Voice24 (#17884) üzenetére


Voice24
őstag

Megvan a következő teszt is, és megnyugodtam, jó a gép! Maximumra, azaz 250 fokra állítottam a sütőt, és a hőmérő szerint szépen el is érte azt, még pár fokkal feljebb is ment (ha jó a skála). Erről már nem csináltam képeket.
Mindegy, eddig hozzászoktunk a nem teljesen jóhoz, most meg kell szokni a teljesen jót is :) Kicsit át kell értelmeznünk az eddigi sütési szokásainkat, de talán menni fog ;]

(#17886) cekkk válasza Voice24 (#17885) üzenetére


cekkk
veterán

A régebbi gépnél nem ment a légkeverés és nem lehet, hogy attól másabb?

(#17887) Voice24 válasza cekkk (#17886) üzenetére


Voice24
őstag

A régi gépben nem is volt légkeverés, de az újat is anélkül teszteltem, sima alsó-felső sütéssel. :)

(#17888) YAS-dude válasza betyarr (#17877) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez a makita bittartó ütvecsavarozóhoz van, ahhoz hosszabbak a bitek a csavarodó zóna miatt.

(#17889) szabi41


szabi41
csendes tag

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata a Rosenlew rjp 4646 hűtőszekrény ről?

Ma házhoz szállították a futár srác beüzemelte de észrevettük hogy horpadások kidudorodások puklik vannak az oldalán tetején azt mondta rá hogy esztétikai hiba gondolkodtunk rajta hogy vissza vitessük vele azonnal de elmondta hogy este 5 ig van nyitva a bolt a kiszállítás pedig 18:45 körül történt meg, kulcsa pedig nincs így fer alapon nem vitettük/csomagoltattuk vissza vele hanem itt maradt.
Jegyzőkönyv nem készült a hibákról.
A Hűtőszekrény ára 120k volt.
A kérdés az hogy ilyenkor ha elkezd szemtelenkedni a bolt mi a teendő?

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Szabi41

(#17890) cekkk válasza szabi41 (#17889) üzenetére


cekkk
veterán

Ha sérülés mentesen adták el akkor vagy vissza nekik vagy pedig adjanak kedvezményt.
2 osztalyú matrica nem volt benne?
Ez a hűtő elméletileg 2. osztályú. :(

Én ezt a hűtőt bruttó 105 ért venném meg mint másod osztályos. Jó nagy hasznot tettek rá. Nagyobb van rajta mint egy első osztályún.
Ha nem tájékoztattak róla téged, hogy ez sérült is lehet akkor átvertek.

[ Szerkesztve ]

(#17891) szabi41 válasza cekkk (#17890) üzenetére


szabi41
csendes tag

Időközben kiderült hogy a modell szám sem stimmel.
Rosenlew rjp 4544 lett kiszállítva.

(#17892) Voice24 válasza szabi41 (#17891) üzenetére


Voice24
őstag

Már a típusszámból is adódik, hogy egy kisebb és/vagy kevesebbet tudó gépet kaptál a megrendelt helyett. Ez így átverés (csúnyábban mondva: csalás), amit ne hagyj annyiban!

(#17893) szabi41 válasza Voice24 (#17892) üzenetére


szabi41
csendes tag

A történet folytatódik.
A kiszállítók hoztak egy csere darabot ami szintén nem felelt meg.
Az elején úgy kezdték hogy pénzt vissza nem adnak hanem lelehet vásárolni.
Mikor meglett említve hogy vegyék vissza és az árát adják vissza vagy megyünk a fogyasztóvédelemhez akkor engedtek.
A dolog kellemetlen része az hogy elvileg 3 napon belül ok nélkül vissza kell vennie a boltnak de ezt nem akarják betartani hanem trükközni szeretnének.

(#17894) pjen válasza szabi41 (#17893) üzenetére


pjen
félisten

Nincs olyan,hogy 72 órás csere, már régen csak ha hibás a készülék.

(#17895) Jim74 válasza szabi41 (#17893) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha neten rendelted, akkor elvileg 14 napig elállási jogod van, ha jól tudom. Szerintem, ne menj bele semmilyen cserébe, kérd vissza a pénzt, ha nem adják irány a fogyasztóvédelem.

[ Szerkesztve ]

(#17896) psg5


psg5
veterán

Segítsetek kérlek:

Új mosógép (3 hónapos). Mosáskor az adagolórészből ömlik ki a hab. Víz nem csak a hab. Mintha túl sok lett volna a mosószer és túlhabosodott volna, de elvileg ugyanannyi lett beletöltve. Mi lehet a baj?

F.K.T.

(#17897) pjen válasza psg5 (#17896) üzenetére


pjen
félisten

Biztos bele való a mosópor?

(#17898) Met válasza psg5 (#17896) üzenetére


Met
nagyúr

Nem állt össze a mosópor az adagolóban?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17899) Lauda válasza psg5 (#17896) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Milyen tipusu mosogeprol van szo? Most olvasom, hogy lecserelted a 1274BW-t, azzal mi volt a gond? Lett egy bosch decemberben, majd megint cserelve lett?

[ Szerkesztve ]

(#17900) psg5 válasza Lauda (#17899) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek.
Nem cseréltem le az van csak az adagoló lett kicserélve 4 nap után :)
EWF 1274BW. A Bosch az mosogatógép :) az egy régi whirlpoolt váltott black friday keretében :)
Én is mindig keverem a mosogatógépet a mosógéppel :)

Bele való mosógél lett bele téve. Feleség azt mondja lehet egy kicsit többet tett most bele...bár nem tudom attól enniyre felhabozhatott-e?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.