Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) Bacusuz válasza czanga (#17744) üzenetére


Bacusuz
őstag

inkább wh mint zanussi.
tesómnak az van vagy 6 éve,nofrost meg minden,csendes,és hibátlan

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#17752) szürke


szürke
tag

Ha már WH-ról volt szó, mennyivel lehet másabb a 2+2 év gari?
[link]

Ami az Emag-ot illeti, személy szerint eddig nem volt velük gondom, (igaz drága dolgokat nem is veszek náluk) pedig pont most volt egy garanciás ügy is, de mint olvasható van ilyen is:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#17753) szürke


szürke
tag

Ezt már csak érdekességnek:[link]

(#17754) czanga válasza Bacusuz (#17751) üzenetére


czanga
őstag

Ez oke, de ez csak 1db keszulek tapasztalata. Atfogobb kep kellene. Amugy ott van meglove a dolog, hogy olyat nem hiszem, hogy talalok ami alul fagyasztos, max 70-bol (nagyon max 80 ha valami jo deal van annyiert) kijon es 56cm-nel nem szelesebb. :) Eddig egyedul a Zanussi ZRT23100WA eddig ami kompromiszummal de jo valasztas lehet. Ez 65000 Ft.

Amugy 2 szemelyre keresunk hutot.

(#17755) Zola007


Zola007
veterán

Inox gáztűzhely felületét és a zománcozott rácsot mivel takarítjátok?
vannak keményen ráégett foltok a rózsára és a rácsra is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17756) ribarszki válasza Zola007 (#17755) üzenetére


ribarszki
őstag

Én WellDone hideg zsíroldóval de lehet ezzel egyedül vagyok.. :U

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#17757) szakalistvan válasza Zola007 (#17755) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Inox tisztítóval ;] Nem egy drága dolog,ha ez sem szedi le akkor talán vizes polír,ha rondán rá van égve akkor már ugysem árthat. A rácsnak én most álltam neki,mivel utálom a hideg zsíroldót,késsel kapargattam le áztatás után,egy egész délutánom ment rá,de szerintem kb soha nem volt letakarítva.

(#17758) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Beüzemeltük az új Panasonic mosógépet (rögzítő csavarok eltávolítása, vízszintezés, üresen magas hőfokon főző program lefuttatás) majd asszony ma indított egy 30 fokos mosást..... és hívott, hogy mi ez a magas sivító szervómotor-szerű hang működés közben? :DDD
Jól emlékszem, hogy ez a mai modernebb gépek jellegzetessége, és "ez ilyen "?

Másik kérdés, hogy a program vége hang elég vérszegény az előző zanussihoz képest és rövid idő alatt el is hallgat, lehet ezt módosítani? (használatit néztem, de csak ki-be kapcsolási lehetőséget láttam)

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17759) Morris


Morris
veterán

Srácok, a hőszivattyús és a kondenzációs szárítógép között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#17760) Morris


Morris
veterán

Az is lenne a célom, hogy a párás meleg levegőt ne nyomja vissza a lakásba.

(#17761) Zola007 válasza ribarszki (#17756) üzenetére


Zola007
veterán

Én is Welldonet próbáltam, de nem nagyon tudott a ráccsal mit kezdeni.
Ahhoz annyit rá kéne locsolni, hogy megfulladnék a lakásban.

(#17757) szakalistvan: bérlakás, így "kaptuk" az előző lakótól, de nem akarom hogy még rosszabb legyen, viszont engem zavar, mert igénytelennek néz ki a tűzhely a ráégett zsírtól

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17762) ribarszki válasza Zola007 (#17761) üzenetére


ribarszki
őstag

Apósoméknél a grillrácsot nekitámasztottam a festett nagykapunak, s úgy szórtam a zsíros grillrácsra a hideg zsíroldót. Hagytam állni, majd mikor visszamentem szépen lecsorgott a festék is a nagykapuról, ugyanis kapott belőle.. :Y

Szóval amit a hideg zsíroldó nem hoz le, az tényleg veszettül ráégett. Esetleg hideg zsíroldó, gumikesztyű és olyan fémdörzsi?

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#17763) szakalistvan válasza Zola007 (#17761) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Mi is kaptuk a lakással,asszony mosogatógépben is megfürdette a rácsot de nem használt más csak a kaparás.
Inox tisztítót meg amúgy is kell venned ha inox a főzőlap ,mert sima mosogatószerrel foltos marad,5-600 Ft a Lidl-ben.

(#17764) Zola007 válasza ribarszki (#17762) üzenetére


Zola007
veterán

nekem a régi Lehel hűtő ajtajára csorgott rá egyszer egy kevés, azon is megkezdte a festést

#17763) szakalistvan: veszek majd, csak már unom, hogy 600 féle tisztítószer kell egy lakáshoz

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17765) Atesz 666 válasza Mercutio_ (#17758) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"és hívott, hogy mi ez a magas sivító szervómotor-szerű hang működés közben? :DDD
Jól emlékszem, hogy ez a mai modernebb gépek jellegzetessége, és "ez ilyen "?"

-Attól is függ mit nevezünk modernnek. :U :F
-A mi AEG L 76475FL mosógépünknek pld semmi hangja sincs sem mosás sem 1400 as centrifugálás közben sem. :C
-Néha még a fürdőszobába is ki kell menni meg nézni,hogy megy-e a gép mert annyira csendes. :C
-A program végét pedig 1 percenként 5 perc alatt 3-4x elég hangos sípolással jelzi majd automatikusan kikapcsolja a gépet,de mondom ez AEG és 150 ezer volt. :C

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#17766) #40553216 válasza Zola007 (#17764) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én ezért (is) vettem az új lakásba költözéskor indukciós főzőlapot.

(#17758) Mercutio_
Melyik típus? Gondolom, nem inverteres a motorja.

(#17767) alázógyík válasza Atesz 666 (#17765) üzenetére


alázógyík
őstag

Szintén ezt tudom mondani a mi AEG gépünkről. :K
4,5 éves, szinte új állapotú. Hangtalan, és remekül mos.

(#17768) Zeki válasza Morris (#17759) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hőszivattyús: A+ kategóriától indul, mint a klímák, gázzal működik. Nem kell sehova semmire sem rákötni, elég az áram. A kiszedett vízet tartályba gyűjti/gyűjtheti. Bent a ruháknál forró a levegő, ahol meg a párának le kell csapódnia, ott hideg. Mindezt a hűtőgáz segítségével.

Kondenzációs: B kategóriától indul, A talán a max, vízhálózatra kell kötni, mert bár belül tud melegíteni fűtőszállal, de a pára lecsapódáshoz a hideg víz bevitele szükséges.

(#17769) Zeki válasza Mercutio_ (#17758) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezek a hangok gyáriak. A Samsung egy hosszú és hangos csengőhangot játszik le, a Whirlpool meg jó halkan pittyent egy kis dallamot.
Nálunka panasonic nem volt nyerő, pedig inverteres volt, ellenben a felfüggesztése még garis javítás után is rossz volt, mégegyszer jöhettek javítani, és csak a mégújabb alkatrésszel nem akarta az oldalát kiverni.

(#17770) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Most, hogy a sütőt sikeresen lecseréltük, párom felvetette, hogy jó lenne a mosógépet is. Ehhez kérnék egy kis segítséget.
A mostani gép egy Indesit mosó-szárító. Ha lehetséges, ilyesmiben gondolkodunk továbbra is, hely miatt két gép (mosó és szárító) nem nagyon férne el. Melyik az a típus, márka, ami ilyenből ajánlott vagy elfogadható?
Még tart az edigitalnál a 0%-os THM-es akció, esetleg még abba beleférhetne. (mondjuk náluk csak LG és Candy van ebben a konstrukcióban)

(#17771) w.miki


w.miki
veterán

Mini hűtőt keresek, szobába, üdítőital tárolására.
Pici legyen, 8-30l-ig kb... és persze olcsó is, használtat keresgélek, de ami tényleg ér valamit.
Tudtok valamit ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#17772) pjen válasza w.miki (#17771) üzenetére


pjen
félisten

Autós hűtő láda,hálózatról is megy és olcsó is.

(#17773) Morris válasza Zeki (#17768) üzenetére


Morris
veterán

Ok, akkor hőszivattyús lesz.
Gorenjét néztem ki. Akciós most a MM-ban. 125k

(#17774) ribarszki válasza Morris (#17773) üzenetére


ribarszki
őstag

A hőszipkás Gorenje ajtója gyárilag szar. pár mm-el eláll a síktól, s nyomja ki a párát meg a szöszt. Nem egyedi eset, kb az össze ilyen. Kell egy kis házi barkácsolás, be kell fűzni a gumitömítéa alá egy vezetéket, s az pár mm-t keimeli a tömítést, úgy már jó. Ha Gorenjet veszel, tudok küldeni képet. De kb az egész szárítógép fórum ezen pörgött. (Mármint akik Gorenjet vettek :D )

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#17775) Mercutio_ válasza #40553216 (#17766) üzenetére


Mercutio_
félisten

na-107vc5

atesz: 85 vs 140 k ;] Egyébként ez a hang mellette állva / nyitott ajtónál hallatszik, ha becsukom a fürdőszoba ajtaját nem hallani semmit :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17776) Morris válasza ribarszki (#17774) üzenetére


Morris
veterán

Akkor hagyjam? Nézzek mást?

(#17777) #40553216 válasza Mercutio_ (#17775) üzenetére


#40553216
törölt tag

Motor: hagyományos, azaz szénkefés. Magas fordulatszámnál „visít”. Nem hiba.

(#17778) ribarszki válasza Morris (#17776) üzenetére


ribarszki
őstag

Mivel a Miele brutálisan drága, így inkább AEG, Bosch vonalon nézelődnék. De Gorenjét emiatt nem vennék újra.. Vagy egy megbízható kondenzációs. Igaz, ott több a villanyszámla, de könnyű a takarítása. Mivel a hőszipkás belső részét csak szaki tudja takarítani, amire 2-3 évente szkség lesz, így árban majdnem egyformán jössz ki.

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#17779) Melack


Melack
veterán

Bútorlapot hogy rögzítek a mosogatógép ajtajára?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17780) Morris válasza ribarszki (#17778) üzenetére


Morris
veterán

Csak ugye azt olvastam hogy a kondenzációs sokkal magasabb hőmérsékleten szárít. Mennyire kell ettől félni a ruhák szempontjából?

[ Szerkesztve ]

(#17781) ribarszki válasza Morris (#17780) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez igaz. Amúgy a takarítás költsége ellenére én is újra hőszivattyúsat vennék, mert alacsony hőfokon szárít és sokkal kevesebbet fogaszt. Cserébe sokkal macerásabb a szervizelése.. Csak mint opció dobtam fel a kondenzációsat. Az tény, hogy a hőszipkásba minden féle fajta ruhát beleteszünk, soha, semmi nem ment össze.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#17782) Csabroncka válasza Melack (#17779) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem tok olvasni :))

Ajtó elem esetén van a beépíthető gépnek egy külső ajtó burka, erre rögzíted a gyári melléklet elemekkel a bútorlapot, majd kinyitod a mosogatógép ajtót és a belső oldalról a külső burkot a gyári csavarokkal felrögzíted. (értelemszerűen ekkor már rajta a bútorlap - persze a levétel is ugyan ez a sorrend)

Amire fontos odafigyelni, hogy az ajtónyílásnál a munkalap aljára (mdf és fa esetén) érdemes ilyen alumínium szalagot felragasztani a kicsapódó gőz miatt!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17783) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem porszívó vásárlásban. Max 40ezer Ft a határ. Mit ajánlotok, mi a legjobb ebben a kategóriában?

(#17784) Melack válasza Csabroncka (#17782) üzenetére


Melack
veterán

Nah, a gond ott van, hogy nem kaptunk rögzítő elemeket :D ilyet vajon tudok szerezni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17785) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#17775) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pontosítás: nem hallani a magas hangot picit lehet hallani :B

tomtyi: :R az előző zanussinak nem volt ilyen hangja, igaz az egyéb működési hangjai erősebbek voltak, de mélyebbek így kevésbé tűnt fel.

Ami érdekes, hogy az előzőhöz képest csak 1 centivel nagyobb a dob belső mérete mégis érezhetően több ruha fér bele (ami mióta kevesebb itthon a szennyes inkább gond:DDD)

Fél töltet az vízben és energiában is 50%, mosási hatékonyság, gyűröttség
nem változik? :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17786) Voice24 válasza Voice24 (#17770) üzenetére


Voice24
őstag

Valaki esetleg? :U

(#17787) #40553216 válasza Mercutio_ (#17785) üzenetére


#40553216
törölt tag

Féltöltet vízben biztos nem 50%, hanem több. Mosási hatékonyság rosszabb nem lesz, ha kevesebb a ruha, sőt. Mert a mosás lényege a sulykolás, azaz hogy a borda felemeli a ruhát, és az visszaesik. Kevesebb ruha jobban mozog. De kevesebb ruhánál vigyázni kell arra, hogy tényleg arányosan kevesebb legyen a mosópor/szer, mert ha relatíve sok, akkor habzik, ami viszont szintén rontja a mosási hatékonyságot.
A gyűröttséget inkább a centrifuga felfutása befolyásolja. Meg esetleg az, hogy a mosás végén van-e ruhafellazító dobmozgás.
1 cm-rel az, gondolom, az átmérő nagyobb. De a mélység talán többel.

(#17788) Mercutio_ válasza #40553216 (#17787) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mélység is max 1 cm bár egy dobbbelső méreteit mérőszalaggal pontosan lemérni... :D

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17789) Voice24 válasza Voice24 (#17786) üzenetére


Voice24
őstag

Még mindig várok tanácsokat mosó-szárítógép témában.

De közben felmerült egy kérdés a sütővel kapcsolatban is:
Már az első piskótánál feltűnt, hogy mintha nem sült volna meg rendesen az eddig megszokott hőfokon és időben. Ma pedig a saját kis süteményem készítése közben győződtem meg, hogy valami nem kóser. Ugyanannyi ideig sütöttem, mint eddig, ugyanolyan hőfokon, és most a közepe teljesen nyers maradt. A korábbi Zanussiban már nem volt jó az alsó fűtőszál, mégis megsült benne rendesen a süti. Ennél valami nem oké. Én arra gondolok, hogy valami a hőfokbeállításnál lehet, magyarul hiába állítom én mondjuk 175-re, az nem annyira melegszik fel, hanem alacsonyabbnál már kikapcsol.
Ez lehet akár garanciás hiba is, vagy ez így lehet beállítva gyárilag? Másképp méri a hőmérsékletet, mint a régi?

(#17790) csemberlen válasza Voice24 (#17789) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez az öszvér megoldás semmit se csinál jól ahogy 2 külön gép ezt jól megtenné.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#17791) littlejohnny


littlejohnny
tag

Esetleg bárkinek tapasztalata az alábbi mosogatógéppel, vagy úgy általában a Teka márkával, szervizeléssel? Teka DW1-455 FI

(#17792) ribarszki válasza Voice24 (#17789) üzenetére


ribarszki
őstag

Mosó-szárító egyik sem ajánlott, mert a végerdmény egy nagy nulla. Ugyanis ez nem mosó-szárító, hanem mosó-szikkasztó gépek brutális áram és vízfelvétellel. A végeredmény pedig hangyapöcsnit sem mérhető össze egy külön szárítógépével. Ott szinte! sima, vasalást nem igénylő ruhát veszel ki, pihe-puhán, tök szárazon, s egy csomó szöszt összeszed. Na ezt a maroknyi szöszt a mosó szárító bennehagyja, forgatja, s kapsz egy szikkadt valamit.

Összeépítő keret? A mosogóép tetjére mehetne a szárító! De a hőszipkás szárítót tényleg bárhova teheted, konyhába, gardróbba, spájzba, csak áram kell neki.

Mindenki le fog beszélni az öszvér megoldásról..

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#17793) Voice24 válasza ribarszki (#17792) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, akkor meggondoljuk a dolgot.

A sütővel kapcsolatban esetleg egy vélemény? Mert le vagyok törve, hogy itt a szép új sütő, és nem tudjuk élvezni a használatát.

(#17794) Morris válasza ribarszki (#17792) üzenetére


Morris
veterán

A kondenzációshoz is csak áram kell, nem?

(#17795) Zeki válasza Morris (#17794) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem. Az a hálózati hideg vízzel hűti magát, amire kicsapódik a pára.

(#17796) csemberlen válasza Zeki (#17795) üzenetére


csemberlen
őstag

Tévedsz! A most árultakhoz nem kell.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#17797) Zeki válasza csemberlen (#17796) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor az a kondenzációs mivel hűti magát?

(#17798) csemberlen válasza Zeki (#17797) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem tudom. Nekünk aeg 58870 van, és nincs neki vízcsatlakozási lehetősége.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#17799) Morris válasza Zeki (#17795) üzenetére


Morris
veterán

Csak azért, mert sehol nem láttam még, hogy víz bekötés kell neki.

(#17800) Zeki válasza csemberlen (#17798) üzenetére


Zeki
nagyúr

Érdekes. Akkor rosszul tudtam. A szüleimnek ezeréves mosó-szárítója volt, az a bejövő vízzel hűtötte magát, hogy a pára kicsapódjon.
Ez meg hőcserélős, csak nem tudom mivel.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.