Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) moma


moma
őstag

Mit gondoltok erről az aldis porszívóról?

we all deserve a bit of luck.

(#17152) ribarszki válasza moma (#17151) üzenetére


ribarszki
őstag

Meg kellene nézned élőben. Ha a tartályon belül van egy hengeres szűrő, akkor azt semmi esetre se. Folytakosan eltömődik és nem nagyon lehet kitisztítani. Csökken a szívóerő, sok bosszúságot okoz. Ha nincs hengeres szűrő akkor már egy fokkal jobb a helyzet, de azárt elmondható, hogy nem igazán ajánljuk a zsák nélküli porszívókat, egy tisztességes zsákos porszívó sokkal tisztább, higénikusabb, egyszerűbb és élettartamban is tovább bírja.

(#17153) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Az összefoglalóban javasolt polifoszfáttal kapcsolatban érdekelne,hogy ha átengedem rajta a vizet akkor milyen keménységűt kapok.
Jelenleg 15,4 °dH

azért érdekes mert a mosogatógépben egy hetes skálán lehet állítani a só adagolását a vízkeménységtől függően,és a mosógépben is a mosóporból sem mindegy mennyit használok.
A mosóporos doboz hátulján 5kg ruhához 75g mosópor lágy vízhez,keményhez már 130g.
Köszi előre is

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#17154) Melack


Melack
veterán

Az IKEA által forgalmazott indukciós főzőlapokhoz tud vki hiteles szerízt adni? Szeretnék velük egyeztetni, de sajnos a lapot még nem tudom kibontani, mert még nem vagyunk a végleges helyen. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17155) Dluinet válasza Bacusuz (#17153) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez engem is érdekelne

most én az 50 fok alatti programoknál lágy vizes adagolást alkalmazok
60 fok felettihez meg kemény vizeset (50 fok felett nem ér semmit a polifoszfát)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17156) #40553216 válasza Bacusuz (#17153) üzenetére


#40553216
törölt tag

Kb. ehhez a keménységhez van beállítva (ahogy tudom) minden gépnél gyárilag a középső érték. Ez a 3-as 4-es határán mozgó érték.
Párhuzamos fórum Mosogatógép topikjában teszt szerint 5-6° dH keménységű.

(#17157) Zeki válasza #40553216 (#17156) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kicsit sok a mosogatógép topik odaát.
1
2
3
4

(#17158) tjb007


tjb007
nagyúr

Mosósógép (elöltöltős), sütő, főzőlap (elektromos, gázos kiesik), ezrekre lenne szükség 230, nagyon maximum 250 ezer forint értékben. Ki mit tudna ajánlani?
Mosógépből eredetileg szárítósban gondolkodtunk, de a normálisabbak 200000 Ft körül mozognak, a büdzsét meg csökkenteni kellett, szóval ez kiesett. Semmi extra elvárás nincs amúgy a mosógéppel kapcsolatban, legyen minél energiatakarékosabb és legyen rá minél több garancia.
A sütő+főzőlap párosításnál szóba jöttek még a szabadon álló változatok is. Érdemes ilyenben is gondolkodni?

(#17159) #40553216 válasza Zeki (#17157) üzenetére


#40553216
törölt tag

De hisz tudod, melyikről írtam, amiből ezen és csak ezen a néven amúgy is csak egy van. Másrészt ott a link, az oda visz. ;)

(#17158) tjb007
A mosó-szárítók amúgy sem igazán jók, mert a szárítható ruha mennyisége messze alatta van a moshatóénak, többnyire a fele annak.
Fentebb ajánlották az IKEÁ-s 3 főzőhelyes indukciós főzőlapot, most 70e Ft. A többire nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#17160) #40553216


#40553216
törölt tag

Tényleg, korábbi bejegyzéseket olvasva most jutott eszembe megkérdezni, hogy a hűtőgépeknél hogyan működik az, amikor az ajtó becsukása után ráhúzza az ajtót (ilyenkor nehezebb nyitni), és csak egy idő után engedi el?

(#17161) denko


denko
senior tag

sziasztok,

tanácsot kérnék.

Albiban lakom és meghalt egy elektromos sütő ami ezer éves. ( a sütő része nem reagál semmire )

Ami Gorenje 274w ha jól olvasom ki.
Gondolom ez egy olyan sütő ami egyben van és már az egészet kell cserélni ugye?
Illetve ilyen régi sütőnél nem is éri meg foglalkozni?

Csak mert a tulaj megkért hogy intézzem el ha tudom, majd kifizeti.
Mit javasoltok, javitás, vagy új? Van valami olcsó hasonló méretű Méret: 85x50x60cm bestbuy ?

(#17162) Csabroncka válasza Bacusuz (#17153) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

1. Mosogatógéphez nem kell polifoszfát!

2. az összefoglalóban is leírtam, hogy vízlágyítás szempontjából sem mindegy, hogy mosogatógépről vagy mosógépről beszélünk!

3. mosógépben a polifoszfát mellett + vízlágyításra érdemes mosószódát használni, a nálad lévő német keménységre 5kg ruha esetén kb 2-3 evőkanál szóda és a mosószer mennyisége gél esetén harmadolható, a mosópor adagolást nem tudom, és hosszútávon nem is javaslom a gépben (adagoló csövek és tartály) képződő lerakódások miatt.

"in medias res"

(#17163) Traxx


Traxx
őstag

Mikróból van most valamilyen bestbuy vétel 20K-ig? Grill funkció nem feltétel, nagyon ritkán lenne használva, de örülnék könnyen kezelhető digitálisnak, a kényelmesebb szabályozhatósága miatt, na és ne dögöljön be 2 év után :)

Tescoban van jóárasított, de kb. semmit nem tudok arról, hogy mennyire jók - megbízhatóak ezek, bár nem elsősorban ezt szeretném megvenni, csak a szemem akadt meg rajta.

Tudnátok segíteni, hogy milyenre lenne érdemes beruháznom? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#17164) Zeki válasza Traxx (#17163) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ennek az elődje lehet nekem, grilles, digitális, 20 literes, olcsó!
Bírja nagyon.

(#17165) Traxx válasza Zeki (#17164) üzenetére


Traxx
őstag

Az elődjén mit értesz? Nem digitális a tiéd, vagy csak a design eltérő?

Kezelhetőségéről, illetve az ajtajának nyílásáról tudsz némi infót adni?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#17166) YAS-dude válasza #40553216 (#17160) üzenetére


YAS-dude
őstag

Elég légtömören zár a hűtőajtó, a bekerült szobai levegő gyorsan lehül, miáltal csökken a térfogata. Így csökken a benti légnyomás a kintihez képedt és ez a "vákuum" szívja oda az ajtót. De azért nem tökéletes a tömítés, így pár perc alatt kiegyenlítődik a kinti meg a benti nyomás.

(#17167) Zeki válasza Traxx (#17165) üzenetére


Zeki
nagyúr

Gombok, dizájn más. Gombnyomással nyílik, nincs vele gond. Igen sokat használtuk már eddig is, vagy 3-4 év alatt. 5 fős család.

(#17168) Traxx válasza Zeki (#17167) üzenetére


Traxx
őstag

Ez biztató, bár ahogy látom, ez nem gombos, hanem "húzós" verzió, de ezzel sem lenne alapvetően bajom. Köszönöm az infókat, alighanem erre ruházok majd be, ha még hétvégén lesz készleten :) :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#17169) #40553216 válasza YAS-dude (#17166) üzenetére


#40553216
törölt tag

Logikus, bár nekem úgy tűnik, nem minden hűtőnél működik így. De majd ezen túl jobban figyelem a többit. Köszi.

(#17170) cekkk válasza #40553216 (#17150) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem teljesen szépen kérte, hogy fejezzük be.
Ereszd el a témát, de privátban vitatkozhatunk felőlem szívesen :) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17171) cekkk válasza Zeki (#17164) üzenetére


cekkk
veterán

Olcsó és bírja?
Ez, hogy lehet?
Nálad eddig semmi olcsó nem bírta :P

(#17172) Zeki válasza cekkk (#17171) üzenetére


Zeki
nagyúr

A tesco mikrója egy szép kivétel. :)

(#17173) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Kisebb háztartási balesetet követően (elrepedt a mosogatógép kifolyócsöve) ismételten néhány meglepő csoda dolgot találtam takarítás közben a mosogatógépben.

Szóval a foltos poharak esete: milliószor előfordul a kérdés, és ugye a rossz öblítőbeállítás az oka, mert ha kevés az is ugyan olyan rossz mintha túl sok (feltételezve, hogy a sóadagolás jó).

Gondolom én a legtöbb gépben ugyan így van kitalálva ezért gondolom leírom: Tehát a tabletta és az öblítő beadagolását indezitéknél egy szolenoid mágnessel oldották meg, kis egyszerű mecheanikus kar akasztja ki a rugós tabletta ajtót, és -most jön a poén- ugyan ez a szolenoid egy másik kis karral gumis pumpán keresztül bepumpálja a beállított mennyiségű öblítőt. A vicc az az egészben, hogy az egész ugyan úgy be tud túrósodni és ragacsosodni, mint a mosógépnél, tehát idő elteltével takarítani kell a kijáratot.

Ebből az következik, hogy bizonyos idő elteltével (évek) nem biztos, hogy a gyantakapacitás csökkenés miatt foltosodnak a poharak, hanem egyszerűen nem pumpálódik be a megfelelő mennyiségű öblítő.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17174) cekkk válasza Zeki (#17172) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt nem tudtam kihagyni ne haragudj :)

(#17175) Morris válasza Csabroncka (#17173) üzenetére


Morris
veterán

Akkor erre egy jó megoldás lehet a 3in1 tabletták használata.

(#17176) Csabroncka válasza Morris (#17175) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Igen de ott nagyon oda kell figyelni a kioldódási időkre (ez igazából a hátrányuk) pl X tabletta csak a 40 perces programmal mos szépen, mert pl a 120 perces program esetén már foltosak a poharak... nem egy ilyen kérdéssel tele van a net.

"in medias res"

(#17177) #03969024 válasza Csabroncka (#17162) üzenetére


#03969024
törölt tag

" mosópor adagolást nem tudom, és hosszútávon nem is javaslom a gépben (adagoló csövek és tartály) képződő lerakódások miatt."

Ezt kifejtenéd bővebben? Édesanyám csak mosóport használ, mióta világ a világ, de ilyen lerakódás-problémát sohasem tapasztaltunk. Inkább az öblítő hajlamos ilyesmire...

(#17178) Gabor901127 válasza #40553216 (#17052) üzenetére


Gabor901127
tag

Végre sikerült utolérni :)
Egy mosógépben - miele w986
és egy mosogatógépben - miele g690sc
egyeztünk meg
Remélem ezek majd elnyerik a tetszésem.
Jókat választottam?
Pénteken fogom megkapni a kicsikéket, elvileg addig még addig cserélhetek ha valami nem oké.

Köszi mindenkinek.

Ha megjöttek küldök róla képet meg tapasztalatot, ha belefér a fórum kereteibe.

(#17179) Mercutio_ válasza #40553216 (#17098) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a Panasonic konkrétan gyártói garis, olyannyira, hogy egyrészt ott virít az elején a felirat, másrészt a Panasonic honlapján (és az összes hivatalos viszonteladónál) ott a banner ami ide küld regisztrálni az 5 év garit.

Egyébként a "mosópor marad a ruhákon ami esztétikailag is problémás " témakörben annyit megjegyeznék, hogy az sok esetben nem a mosógép hibája, egyszerűen user error, a szükségesnél többet tesznek a gépbe.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17180) #40553216 válasza Csabroncka (#17176) üzenetére


#40553216
törölt tag

„ pl X tabletta csak a 40 perces programmal mos szépen”
Erről tudsz linket, mert érdekelne?

(#17177) lancerboy
Azért a gép belsőbb részein – amit normál ember soha nem lát – lehetnek ilyen összeragadt, megkövesült mosópor maradványok. Bár normál ember ismerősöm többször is robbantott ilyeneket a szivattyú környékén a csőből.

(#17178) Gabor901127
Szerintem jók lesznek.

(#17170) cekkk
Szerintem meg én annyira sem akarok vitatkozni, hogy azt sem írom le, mit nem értettél meg.

(#17179) Mercutio_
5 év gari: OK, ezt nem néztem meg konkrétan. Sok helyen van biztosítós. Ha ez nem az, az csak jobb.

Foltok: kevésbé gondolnám túladagolásnak. Attól inkább habképződés lesz túl nagy. Ha már hiba, akkor inkább a gyatra mosóporé, mert túl sok vízben nem oldódó összetevője van.
De ha egy gép gyártója – ahogy írtam – maga hívja fel a figyelmet a plusz öblítés szükségességére, ott koncepcionális hiba van a gép tervezésében. Mert ha normális a por, akkor fel kell oldódnia, ha normális a gép, akkor meg ki kell(ene) öblítődnie.

[ Szerkesztve ]

(#17181) Csabroncka válasza #40553216 (#17180) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

link

Sokan szenvednek vele a neten, illetve cserélgetik a tablettákat - ez is érdekes, hogy mindenkinek más, más jó (és itt most nem a mosogatás minőségéről beszélek).

"in medias res"

(#17182) #40553216 válasza Csabroncka (#17181) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szerintem nem jót linkeltél. Itt semmi infó nincs arról, hogy a különböző tabletták mikor teljesítenek jól, mikor nem.

Amúgy eléggé félrevezető, hogy csak úgy simán sót ír. Mert az átlagember só alatt a NaCl-ot, a konyhasót érti. Pedig ez soha nincs a tablettákban.
Mosódiót a durva nyákosodása miatt eszembe sem jutna mosogatógépbe rakni. Mosógép még csak-csak, mert ott a kifolyócsövek átmérője elég nagy ahhoz, hogy emiatt gyakorlatilag soha ne tömődjenek el. De a mosogatógép karjaiban (vagy pl. a Whirlpool power rendszerében) igen kicsik a lyukak, ott már van esély a viszonylag gyors eltömődésre.

„Én ellenszegülve annak a fontos előírásnak, miszerint ne használjunk nem mosogatógépbe szánt terméket, simán feltöltöm a citromsavas vízkőoldó géllel.”
Azért reméljük, a fém részeknek nem ártott a sav.

(#17183) ribarszki


ribarszki
őstag

Ha már mosogatógép, akkor valaki elmagyarázhatná érthetően, hogy a pl 3in1 tablettában található só miként fogja regenerálni a mosogatógépben található gyantát? Mert a mosogatógépben feloldódó tabletta már nem jut vissza a gyantához, hiszen az koszos víz lesz, s csak a bejövő tiszta víz folyik át a gyantán. (ha jól tudom és nem tévedek..) Vagy a tablettában nem is só van, hanem vízlágyító?

Csak érdekesség, egy mosogatógép szerelő azt mondta, hogy a mosogatógépben nem használni sót (mondván úgyis van a tablettában, még ha alacsony a keménységi fok is) a mosogatógép szisztematikus meggyilkolása. (Mondjuk 400ft egy doboz só, szóval senki nem fog milliókat spórolni..)

(#17184) foxymaci válasza ribarszki (#17183) üzenetére


foxymaci
senior tag

Sziasztok!

15-20 ezer forint között milyen porszívót tudnátok ajánlani?
[ez a philips mennyire jó vételnek számít?]

Előre is köszi!

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#17185) Nerazim


Nerazim
őstag

sziasztok! a beko mosogatógépről 5év garival mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#17186) ribarszki válasza foxymaci (#17184) üzenetére


ribarszki
őstag

19-ért nem rossz vétel, mondjuk az E osztályú porvisszabocsátás nem a legjobb, de ezért az árért mint kompromisszum elfogadható. Vagy ott a Sencor Tizi 8Yl ami olyan 21k körül fut, vagy a 21k körüli Bosch, amit vettek páran itt a fórumon és szeretik. 20k körül nagyjából forma-forma gépeket kapsz. A következő szint már nagyobb ugrás, a Miele C1 43k-ért. De az már nagyon más kategória.

(#17187) pjen válasza Csabroncka (#17176) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Én a Somat Gold tablettát használom és semmi mást ott nincs ilyen gond.Programtól független szépen mosogat.

[ Szerkesztve ]

(#17188) Zeki válasza McAdam6 (#17037) üzenetére


Zeki
nagyúr

KÖSZÖNÖM A TIPPET!
Hálám örökké sokáig üldözni fog!
MOST 7000Ft
7.4V, 1300mAh Li-Ion akku. Ez a Silvercrest akkus kézi porszívó jó ajándék lesz az asszonynak! :)

(#17189) McAdam6 válasza Zeki (#17188) üzenetére


McAdam6
tag

Szívesen. (Mikor én vettem, akkor zöld-fekete volt).

(#17190) mirci18 válasza Nerazim (#17185) üzenetére


mirci18
addikt

Török márka.
Engem mosógépben erről a márkáról lebeszéltek a boltosok.
Sok a hibás darab.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#17191) polonic válasza Zeki (#17188) üzenetére


polonic
félisten

Olyan ajándék, amivel dolgozni kell?
Én már előre le lettem baszva, hogy ilyeneket venni ne merjek. :D

(#17192) Nerazim válasza mirci18 (#17190) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi szépen az infót :R Kár érte pedig 5év garit adnának rá, helyette esetleg a whirlpool mosogatógép?
link1, link2, link3

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#17193) mirci18 válasza polonic (#17191) üzenetére


mirci18
addikt

Én se vennék a feleségemnek ajándékba munkaeszközt ha jót akarok magamnak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#17194) mirci18 válasza Nerazim (#17192) üzenetére


mirci18
addikt

Elhiszem csábító áraik vannak meg hosszú garancia de ezek török gépek alkatrész nuku hozzá így már annyira nem éri meg.
Whirlpool-okat szerintem többen is ajánlják majd.
Nekünk mosógépben volt ki is bírt 8 évet csak drága ezekhez a gépekhez az alkatrész.
Most indesit van de az sem rossz márka csak ott is ki lehet fogni hibás darabokat az olasz minőség miatt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#17195) Nerazim válasza mirci18 (#17194) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi mégegyszer a gyors segítséget :C

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#17196) Mercutio_ válasza #40553216 (#17180) üzenetére


Mercutio_
félisten

A túladagolós rész általános észrevétel volt, függetlenül a vitátoktól és konkrét típustól.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17197) #40553216 válasza Mercutio_ (#17196) üzenetére


#40553216
törölt tag

Értettem. ;) Én sem a „vita” miatt írtam, amit írtam, hanem általánosságban.

(#17198) Zeki válasza polonic (#17191) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ő kérte! Kapja!

(#17199) Real_Necro válasza Dave™ (#17107) üzenetére


Real_Necro
veterán

Elültetted a bogarat a fülembe, hogy nem jó, ha a kezelőszervek a gép alján vannak. Így kiesett a korábbi Gorenje és Electrolux is. Találtam viszont edigital oldalán másik Gorenjét, ami csak 1 motoros, de a gombjai oldalt vannak: (ja és ez már ledes)

Gorenje BHP 623 E10X

Találtam Boscht is, ami persze jóval drágább, nem tudom tud e annyival többet:

BOSCH DHI 635 HX

Van lényeges különbség egy 1 vagy 2 motoros elszívó között? Adatok szerint a két motoros erősebb, de kérdés valóban tudja vagy szükséges egyáltalán?
A Bosch is vonz mert a főzőlap meg a sütő is az, de árban azért nem kicsi a differencia.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#17200) mirci18 válasza Real_Necro (#17199) üzenetére


mirci18
addikt

Attól függ mekkora a konyhád.
Nekem az a véleményem hogy elég egy egy motoros gép.
Nekünk egy whirlpool van valami 16 e ft-ért vettük.
10-20 perc alatt kiviszi a szagot.
Nem hangos mivel egy motorja van.

Minek vegyek egy konyhára 70 e ft-ért egy kétmotoros zajos gépet?

Másik 20 e ft alatt is ugyanolyan gépet kapol mint utána mert kb 40-70 e ft a következő kategória.
Tapadásmentes bevonatban nem hiszek mivel a zsír mindenhol megtapad gázon is és páraelszívón is így takarítani mindenképp kell.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.