Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) Teki1986


Teki1986
tag

Sziasztok!

Amica kerámialapos tűzhelyről van valakinek véleménye? Jelenleg egy Zanussival verseng. Amica olcsóbb és +1 év garancia van rá, tudásban kb. megegyeznek.

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#16902) mm00 válasza naja (#16892) üzenetére


mm00
aktív tag

Ezen cikk alapján elvileg keringető módban is megköti a szagokat a szészűrő: [link]

Sajnos arról nincs tapasutalatom, hogy mennyi időnként kell cserélni a szűrőt.

(#16903) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

elfaradt a regi lehel hutom es emiatt keresek egy ujat. tudnatok ajanlani mi az amit keruljek?ill. 1-2 megbizhato Magyar webshopot tudtok ajanlani?
kis hutot keresek fagyasztoval 1-2 szemelyre. legjobb lenne ha a regi uzemkeptelen hutot beszamolnak par ezresert es el is vinnek..
szabadonallo hutot keresek, es nem tudom erdemes-e no frost technologiasat venni??

a legjobb ar/ertek aranyut keresem.
van most
valahol huto/csere akcio??

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#16904) lacy86


lacy86
addikt

Hello

Mikrohullamu suto teren mit tudtok ajanlani?
Olvastam tobb rossz tapasztalatot Electrolux , Samsung teren is.
Legyen az dragabb / olcsobb kategoria

Grill funkcio nem kell bele illetve szurke szinu legyen.

(#16905) Bacusuz válasza lacy86 (#16904) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekunk egy gorenje simplicity mikrónk van,kb 5 éve teszi a dolgát.
Néha beragad a nyitógomb de azt nem állítom hogy nem koszolódott be,és nem is zavaró.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16906) Morris


Morris
veterán

No, elég sokat gondolkodtam a főzőlapon és arra jutottam hogy Indukciós lesz. A jövőre való tekintettel sztem jobb.

Ebből ki mit ajánl? 60-70k környékén érdemes beruházni egy ilyen kütyüre vagy toljam feljebb a keretet?

(#16907) alázógyík válasza Morris (#16906) üzenetére


alázógyík
őstag

Válassz innen. 5 év gar., és szerintem remek árak. :K

(#16908) st6969 válasza alázógyík (#16907) üzenetére


st6969
őstag

egyetértek :K

[ Szerkesztve ]

(#16909) salieri.


salieri.
őstag

Erről a mosógépről mi a vélemény: Ennyiért jó vétel lehet 24 hó garanciával?

(#16910) Csabroncka válasza salieri. (#16909) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"saját márkás" bevállalni be lehet - akár még kellemes meglepetést is okozhat - kérdés, hogy mennyire szerelhető és alkatrész mennyiért van hozzá.....

"in medias res"

(#16911) Dluinet válasza salieri. (#16909) üzenetére


Dluinet
nagyúr

emag-ról, biztos nem
garanciát hogy intézi az ember? Visszaküldi Romániába az ember?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16912) Bacusuz válasza Morris (#16906) üzenetére


Bacusuz
őstag

A konyha szekrénynek biztosítania kell az indukciós lap szellőzését.
Erre figyelj oda,mert állítólag túlmelegedhet.
Lent és fent ki szoktak hagyni az ajtónál egy kicsit hogy tudjon a levegő áramolni.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16913) salieri. válasza Dluinet (#16911) üzenetére


salieri.
őstag

Liebherr hűtőm tőlük van, jönnek érte állítólag,ha gond lenne.

(#16914) cekkk válasza salieri. (#16913) üzenetére


cekkk
veterán

Erre szokta mondani az egyik ismerősöm, hogy Zsolti te hiszel még a mesékben?
Egy , olyan webshop akiknek itthon nincs cége, ők megfoghatatlanok. Nincs hol feljelenteni, reklamálni. Végülis nem tudsz ellenük semmit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#16915) Parci válasza cekkk (#16914) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezzel együtt messze nem egy sufnicégről van szó azért az esetükben...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16916) Morris válasza alázógyík (#16907) üzenetére


Morris
veterán

Kicsit drágák, nem? :U

(#16917) cekkk válasza Parci (#16915) üzenetére


cekkk
veterán

Igen, csak olvasd el pl árukeresőn a véleményeket, hogy a visszaküldött termékeknek nem utalták vissza az árát, a törött dolgot nem cserélték.
Inkább az mondanám rájuk, hogy eg, jól szervezett adó elkerülö társaság a mall oldallal együtt. Akiktől a hazai importőröknek ki van a f... Uk. Bár ha itthon is kevesebb lenne az áfa akkor egyből nem ilyen árakon tudnák adni a termékeket.
Mellesleg amikor ismerős megmutatta milyen számlát kapott az emagtól azt itthon könyvelésbe nem tudnád bele rakni.

(#16918) Parci válasza cekkk (#16917) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmmm... fasza... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16919) cekkk válasza Parci (#16918) üzenetére


cekkk
veterán

Minket is kerestek meg már az emagtól, hogy áruljunk ott is a piacterükön. Pont a magyar garancia miatt... Én nemet mondtam nekik. Egyébként ha jól emlékszem ppnt 2 hete csuktak le egy áfa csaló tv boltos bandát. Ha kevesebb lenne az áfa vagy fordított lenne ebben a körben akkor normális árak lennébek és pl nem az, hogy az emagnál 100 ezer a magyar hivatalos forgalmazóknál 130 ezer.

(#16920) Mate


Mate
nagyúr

Emag magyar áfával árul, de romániából hozott cuccokat árul. Megbízható cég. Sok mindent vettem már ott, garanciával, számlával és ügyfélszolgálattal se volt gond. Háztól házig garancia van. Elvitték a cuccot és kb. 1 hét múlva hozták is.

Panasz meg minden céggel volt már.

(#16921) cekkk válasza Mate (#16920) üzenetére


cekkk
veterán

Amit én láttam számla azon nem igen volt áfa nem hogy magyar de még román sem. Ha pedig magyar áfával árulna akkor egy bizonyos áfa összeg felett már magyar céggel kell megcsinálni... De nekik nincs.

[ Szerkesztve ]

(#16922) Mate válasza cekkk (#16921) üzenetére


Mate
nagyúr

(#16923) cekkk válasza Mate (#16922) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt mondtam, hogy lehet így is. Mi is ki akartuk vinni a céget Szlovákiaba és onnan számlázni, de egy bizonyos forgalom után már nem működött volna a szlovák cég magyar adószámmal. Legalább is a könyvelőnk ezt mondta. Ha ez viszont igaz akkor az emag simán túllépi ezt a keretet...

(#16924) #32577792


#32577792
törölt tag

Azért ne állítsunk már valótlanságokat, féldolgokat.
Volt rendelve olyan dolog ami nem lett jó, reklamálás, visszaküldés, pénz visszajött.
Fekete péntek meg dpd miatt volt kaksi.
Kaptam én vissza magyar cégtől 4 hét után garis terméket, 30k- s cipőt elszakadva 2 hónap után amire 3 hét után lobogtatták saját szaggvéleményüket, hogy user hiba, nem fizetünk.
Igaz a kinai 6 hónapon belül kérdés, vizsgálat nélkül cseréli a 8k-s cipőt..
Szóval van pro és kontra is bőven.

Nekem is orbáni tréfás számla van mall és emagtól is.

[ Szerkesztve ]

(#16925) vadorzó válasza Mate (#16920) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Ilyen nálam is megesett (sérült árut küldtem vissza), igaz kicsit noszogatni kellett őket, de aztán jött a csere.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#16926) cekkk válasza Parci (#16918) üzenetére


cekkk
veterán

Egyébként ha nekem nem hiszel kérdezd meg Attilát a Netgotól, hogy mik vannak. Nekünk is ők fejlesztenek.

(#16920) mate3553
Akkor beszéljünk a gázüzemű készülékek garanciájáról. Ki köti be neked, hogy érvényes legyen a garancia ki kiköti ki ha elromlik a tűzhely, főzőlap stb, mert gázhoz nem nyúlhat csak szakember?
Vagy pl az olyan beépíthető termékeket amiken nem villásdugó van hanem be kell kötni. Ezt egy átlag magyar nem feltétlen tudja megcsinálni. Itthoni garancia esetén pedig a szerviz megy ki és viszi el a termékeket, nem pedig egy futár.

[ Szerkesztve ]

(#16927) Mercutio_ válasza cekkk (#16923) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha van itt is fióktelepe, akkor működik a külföldi cég itteni adószám, nem 1 bank van ami ilyen.
Nálad többek között az lenne a gond, hogy a szlovák céged honos országában nem, vagy elhanyagolható üzleti forgalmat bonyolitana.

Emagnál viszont ott a nagyságrenddel nagyobb román piac, a számlázási gondok egy része is adódhat abból, a másik, hogy a hazai könyvelők nem kis része nem épp up to date az EU-konform számlák fotmai-tartalmi követelményei és kezelésük terén, hogy finoman fogalmazzak... :DDD
Ettől még lehetnek az Emagnál is gondok, de nem rendszerszintű a dolog szerintem, inkább épp mennyire rutinos ügyfeles, de ez nagyobb hazai shopoknál is megesik.

De ez már nagyon off itt le is zarnám.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16928) alázógyík válasza Morris (#16916) üzenetére


alázógyík
őstag

69K-ért van 5 év garral indukciós, és drágállod? :F

Akkor te nem ilyet szeretnél venni. :N

(#16929) cekkk válasza Mercutio_ (#16927) üzenetére


cekkk
veterán

:R

Én is befejezem.

Más.

Holnaptól újra indul a Whirlpool Premium Selection akciója bizonyos szabadonálló termékekre +2 év garancia beépíthetőekre szinték így akár 4 illetve 6 év garancia kapható a termékekre ami azért nem elhanyagolható tény. Viszont szürke importos készülékekre ez nem vonatkozik :DDD

(#16930) Morris válasza alázógyík (#16928) üzenetére


Morris
veterán

Jah, 3 állásos. :DDD

(#16931) Dave™ válasza Morris (#16930) üzenetére


Dave™
nagyúr

Most a négy zónás, gyorsítós (amit 90-ért látsz) family kártyával 70 ezer Ft. A family kártyát pedig ott helyben is ki tudod állítani pár perc alatt, semmi nem kell hozzá csak az adataid. Szerintem ez jó ár.

(#16932) Morris válasza Dave™ (#16931) üzenetére


Morris
veterán

Így már igen.
Valahogy mindig elfelejtem észben tartani. Pedig van family kártyám már régóta.

(#16933) abcukistván


abcukistván
tag

Sziasztok!

Mosogatógépet szeretnék venni. Paraméterek: beépíthető, 45cm SZ.

Teka 455S meglepően alacsonyabb áron van mint társai. Ismeri valaki?

Magyar véleményeket nem találtam róla és észrevettem, hogy Angliában nem is árulnak DW1 kóddal gépeket, ez miért lehet?

Köszönöm!

(#16934) st6969 válasza Morris (#16930) üzenetére


st6969
őstag

Előnye is van. A 4 állásosnál a nagyobb edényt elég macerás rátenni. Általában a nagy zóna hátul van, és a fal akadályozhatja. A 3 zónásnál ilyen gond nincs. Amúgy 2-nél többet egyszerre ritkán használok, 4 talán még sose ment.
Persze vannak eltérő szokások...

(#16935) Met válasza st6969 (#16934) üzenetére


Met
nagyúr

MI is ezért vettük három állásos lapot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16936) gF


gF
senior tag

Porszívó téren szeretnék néhány tapasztalatot megosztani a nagy publikummal.
Régebben egy Miele S8 Ecoline teljesített nálam szolgálatot, de tavaly (pár év után) szabályosan kettétört porszívózás közben a markolat. Pedig vigyáztam rá, nem ütöttem-vágtam. Ez azért egy kicsit szíven ütött, pláne amikor közölték Mielenél, hogy egy ilyen mezei műanyag markolat baráti 9k, de hát porszívózni muszáj így vettem egyet.
Aztán idén egyik ismerősömnél volt szerencsém kipróbálni az Electrolux Ultraone (ZUOANIMAL+) porszívót és nem kicsit fogott el a WOW érzés. Első körben fel tűnt hogy mennyivel csöndesebb (és persze tapad a padlófej mint állat).
Nem vagyok egy ilyen dolgokba azonnal fejest ugró ember, de így beleástam magamat a dolgokba. Úgy is akartam szüleinek egy porszívót venni, akkor már úgy gondoltam, hogy veszek magamnak egy újat és régit Miele S8-at megkapják ők. Na persze egy csomó kérdés felmerült bennem. Ha Ultraone akkor abból melyik? Hol tart most a Miele porszívók téren? Mi a helyzet azért más márkákkal (Philips, Samsung)?
A Mammutban lévő piros betűs üzletben kipróbáltam a mostani Miele C3-as sorozatból több modellt is. Kb egy az egyben mint régi S8-as sorozat, csak új motort kaptak az energiacímke miatt. Lakozott parketta is van otthon, emiatt a C3 Boost Parquet és a C3 Total Care jöhetett szóba. A Philips Performer Expertet is megnéztem de nem estem hasra tőle (pedig annyira nem olcsó az sem). Az eladó valószínűleg már pokolba kívánt amikor mondtam, hogy próbáljunk ki egy Ultraone-t is.. :D
Kipróbálva már ~5 különböző porszívót még mindig Ultraone tetszett összességében a legjobban. Porzsák ügyben is egész pozitívan csalódtam. Az S-Bag Ultra Long Performance porzsák (5 literes, 6 rétegű) nem is tűnt gagyinak a Mielehez képest és (ha nem is sokkal de) olcsóbb is. Viszont a HEPA szűrőnél már jelentős eltérés van az árban a két márka között (H13-as HEPA Mielenél 9k, Electroluxnál 4k).
Na persze amit eredetileg kinéztem neten Ultraone Deluxe-ot (ZUODELUXE+) az nem volt raktáron. :((
Végül neten rendeltem meg a készüléket és használom már több hete nagy megelégedettséggel. Nem tudom, hogy korábban milyenek voltak a felső kategóriás Electrolux porszívók, de bennem nagyon pozitív kép alakult ki, pedig a Miele miatt az évek során elég magasan volt a mérce. Összeszerelési minőségben és masszivitásban sem találtam kivetnivalót.

Összehasonlítva a régi és a mostani porszívót:
Pro: Lényegesen halkabb (77 vs 66 dB), olcsóbb üzemeltetni, komfort markolat (távirányítóval), 2 méterrel hosszabb kábel.
Kontra: Nincs az Ultraone-ban comfort kábelvisszahúzás.

Elnézve itt a topikot szinte csak Miele C3-as ajánlásokat látok, ha valaki felső-kategóriás porszívót keres, de szerintem abszolút versenyképes az Electrolux Ultraone is.

[ Szerkesztve ]

(#16937) Morris


Morris
veterán

Megnézegettük a MM-ban a gáz főzőlapokat. Hát mit ne mondjak...vállalhatatlan minőségük van. Papírvékony lemezből készült szinte mindegyik a 60-70k-s kategóriáig. Azon felül nagyon magasnak vélem a gázrózsákon lévő vas keretet. Ez mindre igaz. Eddig még meginogtam a főzőlapok tekintetében (hogy lehet inkább gázos legyen), de belátom, ha ennyi pénzt rááldozok, akkor inkább indukciós lesz.

(#16938) Bacusuz válasza st6969 (#16934) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nálam havonta 1x kell a 4,de sajna én sem férek el rajta.
Legközelebb biztos 75cm felettit veszek.
Néha csak a fél fazék fér a fűtőfelületre....

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16939) Morris


Morris
veterán

Ajánljatok nekem egy 4 lapos indukciós főzőlapot plíz! :B

Én ezt néztem ki: WHIRLPOOL ACM 802 NE

Vagy ez:
FOLKLIG Indukciós főzőlap gyorsítóval, fekete

esetleg még ez: ELECTROLUX EHI 6540 FHK

[ Szerkesztve ]

(#16940) csemberlen válasza Morris (#16939) üzenetére


csemberlen
őstag

Az első felejtős az olyan 3,5 zónás. Már irták, hogy olyanra kell odafigyelni, hogy mekkora lapok férnek rá. Ha a lapon azt látod, hogy 4 ből 3 zóna a szegélyhez képest 2 cm-nél nincs távolabb akkor jó.
Ikeásnál ezt ugye nem látni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16941) st6969 válasza Met (#16935) üzenetére


st6969
őstag

Csak úgy kíváncsiságból...megnéznél nekem valami? (ill. bárki, akinek indukciós főzőlapja van)
Nálunk 1-10-ig vannak a fokozatok. De 1-5-ig úgy működik, hogy bekapcsol-kikapcsol-bekapcsol... (tehát a leves forr-nem forr-forr-nem forr...). A relé kattogás is hallatszik, ami nem zavaró, de ez így borzalmas megoldás. 6-ostól folyamatos, de néha az már túl magas. Én értem, hogy ez így takarékos, mert a kikapcsolt időben nem fogyaszt és az edény meg tartja a hőt. Emiatt nem cserélném le, csak érdekel.

(#16942) YAS-dude


YAS-dude
őstag

Érdekes és sokat elárul a cég hozzáállásáról, hogy már a Miele család 5. generációja viszi:
How a Miele Washer is made

(#16943) #32577792 válasza YAS-dude (#16942) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ja, érdekes.
De mi is érdekes benne?

(#16944) YAS-dude válasza #32577792 (#16943) üzenetére


YAS-dude
őstag

Neked? Ezek szerint semmi.
Mondjuk hogy a többi gyártóval ellentétben náluk valószínűleg nem a részvényesek közgyűlése dönt hogy idén mennyi legyen a profit és mit kell kispórolni, hanem a Miele család és az apák, nagyapák öröksége, becsülete is a tisztességes munkára ösztönzi a céget meg a már generációk óta náluk dolgozókat. A tűzzománc burkolat sem mindennapos, lehet, hogy ez nem rohad el pár év után mint a többi. Meg a hozzáállásuk ahhoz, hogy tényleg az ember a kedvenc ruháit bízza a gépeikre. Beledobsz egy north face nadrágot meg kabátot az átlag mosógépbe és máris a gép árának megfelelő értékű holmit tehet tönkre egy hiba.

[ Szerkesztve ]

(#16945) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Olcsóbban vagy maximum eddig az árig milyen hűtőt érdemes venni? Ezt a Zanussi-t néztük ki, de nem vagyok otthon háztartási gépekben és a 20 éves hűtőnk úgy néz ki azt mondta viszlát. Lehetséges vásárlási célpontok: Euronics vagy olyan webshop, ahonnan házhoz szállítják. Sima fagyasztó nélküli, egy ajtós.

Köszönöm! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#16946) Csabroncka válasza DJ. Ru$y (#16945) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem rossz választás, még nézd meg a Media Markt választékát és árait.

"in medias res"

(#16947) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Értem én ezt a Miele őrületet,olyan mint a diófa hogy még az unokáink és élvezik,de akkor egy magyarországi forgalmazótól vásárló MM miért 12 hónap garanciát ad egy 699e ft-os mosógépre?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16948) Csabroncka válasza Bacusuz (#16947) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ezt én sem teljesen értem, de 30 évig kapsz hozzá alkatrészt :) Viccet félre téve, például ezért is éri meg például a használt Mielet bevállalni, mert van hozzá emberi áron alkatrész (most elsősorban a mosógépekre gondolok)! Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy kell egy jó szerelő is mellé :K fontos!

"in medias res"

(#16949) #32577792 válasza YAS-dude (#16944) üzenetére


#32577792
törölt tag

Aha, tiszta sor. Szóval náluk lehet, mit lehet, kötelező veszteséggel termelni...
Hagyjuk a mákos gubát.. Olyan pénzügyi multinál dolgozom - még egy kis ideig - ahol bizony a többi céghez hasonlóan a profit annyira fontos, hogy a befektetők ennek arányában adnak lóvét. Az pedig hogy legyen minőség, innováció, bizony profitból teremthető elő, amit a vásárló vagy megfizet, vagy nem.
Ha mindenki megfizetné, nem lenne egy eladott termék sem másoktól. De valljuk be, azért lehet látni, hogy van élet a Mielen kívül is.
Porszívót néztünk és lehet, hogy hiper, meg szuper, nem vitatom, de bakker, 3x annyi a belépő ár, mint egy szemét profitéhes piaci cég termékénél :)
Voltunk használt mosógépet nézni, illetve felújítottat, azt mondta, ehhez tuti nem kell 3-5 évig nyúlni csak használni. Elhiszem.
3. éve használjuk a szemét samsungot, ahhoz se kellett nyúlni eddig.
Szóval igen, van közöttük minőségbeli különbség, vélhetően.
De az autóknál is eladják a mercit is, pedig hát van sokkal jobb is.
Én csak trapper farmert, meg tisza cipőt dobok bele a mosógépbe, azért meg nem kár, ha hiba - milyen hiba? - miatt gucci jön ki belőle :)

Ez már tényleg kezd kicsit elmenni miele fan topicba.
Csak a Miele!

(vagy valami hasonló tré márka)

(#16950) Gondwana


Gondwana
addikt

:D ha a 30 éves support a varàzsszò, akkor Gorenje! (Bàris itt, Szerbiàban)
Ahhoz az elöltöltőshöz, amivel anyàm a textilpelenkàimat mosta, egy àtlag munkanapon 2 òràn belül beszerzek bàrmilyen ùj alkatrészt. :D

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.