Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Dave™ válasza Apollo17hu (#17599) üzenetére


Dave™
nagyúr

Dobd ki és vegyél lidlis vagy aldis all-in-one-t, az már a többségnél bevált. Mi is próbálkoztunk többféle Finish-sel, többek között a Quantummal is, ami saját bevallásuk szerint a legjobb tablettájuk, a lidlis viszont jobban bevált, fele annyiért.

(#17602) Melack válasza Dave™ (#17601) üzenetére


Melack
veterán

Ti használtok mosogatógép öblítőt?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17603) Csabroncka válasza Apollo17hu (#17599) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha valóban a tabletta okozza, akkor az öblítő adagolását kellene megemelni, vagy hosszabb öblítési idejű programot használni, mert a tabletta valamelyik fokozata túl lassan oldódik.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17604) Apollo17hu válasza Dave™ (#17601) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Igazából tiszták az edények és a poharak, csak némelyiken látszódnak ezek a foltok. Azt mondod, hogy a lidlis vagy aldis tabletták ugyanezt tudják foltok nélkül?

(#17605) Apollo17hu válasza Csabroncka (#17603) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Szinte kizárólag ennél az egy edénynél látok foltokat. Poharakon nagyon ritka, mondjuk 5 poháron összesen 1 db folt szokott lenni átlagban. Nem lehet, hogy az edény bevonata miatt jelennek meg a foltok?

(#17606) Dave™ válasza Melack (#17602) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, bár leginkább csak megszokásból.

Apollo17hu: azt mondom, hogy a ~20 Ft-os lidlis tabletta szebben mosogat, mint a 40 Ft-os Finish Quantum, legalábbis nálunk ez volt a tapasztalat. Másoknak az aldissal van hasonló tapasztalat. Ami borzasztó, az a Finish classic, az szerintem kb. ugyanaz, mintha nem is lenne benne tabletta, annyira a meleg víz is elmosogat. "Szerencsére" jó nagy dobozzal vettünk anno, megvan még a fele.

Azt hiszem az is lidlis (most már), de nagyon sokáig elég.

[ Szerkesztve ]

(#17607) Melack válasza Dave™ (#17606) üzenetére


Melack
veterán

Hol veszitek? Miért megszokásból?

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17608) canniball válasza Apollo17hu (#17599) üzenetére


canniball
nagyúr

Öblítő nélkül nálunk is ilyenek voltak a teflonos edények; öblítő használatával megszűnt a probléma.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17609) Csabroncka válasza canniball (#17608) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

+1 pontosan emiatt írtam, a teflon cseppesen vízlepergető, ugye maga az öblítőnek az a funkciója hogy cseppmentesen folyjon le a víz az edényekről.

Az ikonikus táblázat ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17610) Apollo17hu válasza canniball (#17608) üzenetére


Apollo17hu
őstag

az öblítőtartályt is nemrég töltöttem fel... még kb. a harmada megvan a tablettáknak, ezt már elhasználom, aztán kipróbálom az aldis/lidlis tablettákat

(#17611) szürke


szürke
tag

Sziasztok!

Előhoznám megint a porszívó témát. Mi mostanság az ajánlott?
Más fórumon még a csapból is a Miele folyik, de ahogy itt vissza olvastam pár oldalt azért több márka/modell is szóba jött.

Az én jelöltjeim:

[link]
illetve
[link]

Ezekről valakinek véleménye / tapasztalata?
Ezektől függetlenül mit ajánlanátok?

(#17612) pjen válasza Csabroncka (#17609) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez a táblázat akkor lenne releváns ha az ár csak az egyébként azonos tisztítási tulajdonságokkal rendelkezőknél számítana.Tehát ha olcsó,de a tiszt.pl csak megfelelő,ne kaphasson jobbat mint a drága ami jobban mosogat,hisz a tiszta edény a cél.

(#17613) #40553216 válasza pjen (#17612) üzenetére


#40553216
törölt tag

Igazad lenne, ha az emberek nem pont úgy gondolkodnának, ahogy a teszt készítő modellezték, azaz súlyozva (mérlegelve) a különböző tulajdonságokat, és ezek után döntve a vásárlás mellett. A mosogatás és az ár is csak egy-egy szempont. Éppen úgy, mint egy eszköz vásárlásánál. Ha ártól függetlenül csak a legjobbat vennék az emberek, nem lenne annyi ipari hulladék a boltokban.

(#17614) Dluinet válasza szürke (#17611) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Porzsák nélküli porszívót szeretnél? Akkor a DYSON-t nézegesd.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17615) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok! Ez a bosch multi robotgép ajánlott kategória?

(#17616) ribarszki válasza salieri. (#17615) üzenetére


ribarszki
őstag

Többen használunk ilyet a fórumon, szeretjük, tényleg hasznos kis gép. Anyunak már kb 15 éve megy egy ilyen otthon és az egyik legbiztosabb pont a konyhában a mosogatógép mellett :D

(#17617) Melack válasza salieri. (#17615) üzenetére


Melack
veterán

Ezt inkább nem mutatom meg feleségemnek :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17618) Dave™ válasza Csabroncka (#17609) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez nem tudom mikori, de mi a lidl allinone-t valami 25 Ft környékén vettük ha jól rémlik, 40 körül már Finish Quantumot lehet venni akciósan.

(#17619) st6969 válasza Apollo17hu (#17605) üzenetére


st6969
őstag

A teflonosokon én is tapasztaltam, hogy a többihez képest foltosabb marad (még Aldis tablettával is). De ha sokáig akarod használni a drága Tefal serpenyődet, ne tedd bele mosogatógépbe (még ha rajta is van, hogy mosogatógépálló). Ez nem az én, hanem a Tefal javaslata. A kisbetűs részben olvastam egyszer valahol, talán egy prémium serpenyő csomagolásán.

(#17600) Melack
Bár nem kérdezted, de ha edényeket szeretnél venni, akkor azon nem érdemes spórolni (piaci, akciós grundos webshopos, delimani, blaumann, stb...javaslom, hogy felejtsd el, egy darabig nincs vele gond, de fél év után eldobós, elvékonyodik a bevonat). Ikeában érdemes edényt venni, az alsó kategória is jó minőségű indukciósban. Olcsóbban jót pedig Aldi/Lidl-ben kapsz, keresd azt a bevonatot, amiben van titánium.

[ Szerkesztve ]

(#17620) #40553216 válasza st6969 (#17619) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nagyi ezer éves zománcozott lábosa is tökéletes. Csak (minél jobban) tapadjon hozzá a mágnes.

(#17621) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

sarokcsiszolo/flex-be hol tudnek budapesten szenkefet venni? neztem a nagy barkacsboltokban de semmi.. egy gerex markaju gephez kellene...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#17622) csemberlen válasza dellfanboy (#17621) üzenetére


csemberlen
őstag

bp. 8. ker népszinház utcában ( Rákóczi utca felé) van/volt egy szaküzlet. Vidd el a gépet, szénkefét, és valószínűleg lesz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#17623) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem ide kellett volna írni, de nem találtam ilyen topikot.
Szeretnék venni kerámia palacsinta sütőt. Különböző árkategóriákban és márkákban találtam. A következő márkákat találtam: Blaumann, Tefal, Perfect Home, Korona, Delimano.

Persze azért nem elrugaszkodott árban szeretnék venni. :) Előnyök, hátrányok ha vannak és melyiket ajánljátok.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#17624) szürke válasza Dluinet (#17614) üzenetére


szürke
tag

Igen, azt elfelejtettem írni hogy 40-50k környékéig nézelődöm.
Természetesen ha 20k környékén is lehet kapni egy normálisabb fajtát annak csak örülök!
Zsákos vagy tartályos? Eddig tartályos volt, de nem zárkózom el a zsákostól sem.

(#17625) zsole84


zsole84
senior tag

Sziasztok!

Miele C2 Powerline C1 Powerline ellenében megéri a kb. 10.000 Ft-os felárat? Miben különböznek?

Köszi!

(#17626) Dluinet válasza szürke (#17624) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor Sencor SVC 8, a fölött Miele C1

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17627) Zeki válasza zsole84 (#17625) üzenetére


Zeki
nagyúr

A C2-ben a készülékben vannak a tartozékok, a C1.ben a csövön. És valszeg halkabb is, meg 1 méterrel nagyobb a hatósugara.

(#17628) st6969 válasza Adler (#17623) üzenetére


st6969
őstag

Elég sokfélét kipróbáltam, amiket felsoroltál, azok közül a Tefal a legjobb, ha teheted, abból is a prémium kategóriát vedd. Egyébként meg csak kb. 4 hsz-t olvass vissza ;)

(#17629) st6969 válasza #40553216 (#17620) üzenetére


st6969
őstag

Használtam én is zománcosat hozzá (nem gagyit), egy idő után elkezdett lepattogni a zománc. Persze lehet, hogy én fogtam ki egy hibás példányt. Fontos, hogy minél jobban sík legyen az alja.

(#17630) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Hello!

Mobil klímát vennék használtan.Tudna valaki segíteni abba hogy milyet érdemes venni és mire kell figyelni. Azt se tudom igazából hogy hogy működik . :R
Van jég akkus,víz tartályos,stb. Köszönöm

Remélem jó topikba írtam :R

(#17631) Met válasza petyametyo (#17630) üzenetére


Met
nagyúr

Azt ugye tudod hogy "hangos" (valószínűleg), forró/meleg levegőt nyom ki magából amit el kell vezetni a helyiségből és elég jól zabálja az áramot?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17632) Zeki válasza petyametyo (#17630) üzenetére


Zeki
nagyúr

A léghűtő az nem mobil klíma. A mobil klíma gáz segítségével működik. Mint a hűtőszekrény.
Bentre nyomja a hideget, kintre meg egy vastag csövön kivezeted a keletkező forró levegőt. Közben meg vákuum nem lehet a lakásban, tehát szívódik be máshonnan nem hűtött levegő.

A léghűtők mennek vízzel/jéggel, igazából nem hűt de párásít brutál, és mégszarabb lesz a hőérzet.

(#17633) Morris válasza petyametyo (#17630) üzenetére


Morris
veterán

Felejtsd el. :(

(#17634) #40553216 válasza st6969 (#17629) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hát, amit mi használunk, az a legegyszerűbb, „ezer” éves bonyhádi zománcozott edénykészlet. Kutya bajuk.

(#17635) pjen válasza #40553216 (#17634) üzenetére


pjen
félisten

Jók is azok,csak nem szeretnek leesni.Az még égetett zománc. :)

(#17636) Melack válasza st6969 (#17619) üzenetére


Melack
veterán

Neten néztük azokat, de pont vékony palacsintasütő nincs benne :( Mindegy, idővel le lesznek cserélve a régi edények. Jah, és nálunk is kattog a relé, kivéve turbó fokozaton :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17637) st6969 válasza Melack (#17636) üzenetére


st6969
őstag

Általában egy 24cm-es Ikeás és egy 28cm Aldis prémium serpenyőt használok a legtöbb célra. Remekül megsül benne a palacsinta is. Egy palacsintasütőben ugyanúgy megsül, de azt szinte csak arra tudod használni. Ergo, szerintem felesleges külön palacsintasütő. :N

(#17638) Melack válasza st6969 (#17637) üzenetére


Melack
veterán

Én a konyhából kvázi ki vagyok tiltva, ergo nem én határozom meg, mi kell. De nálunk a pacsinta az fontos kaja, gyerek is csak úgy tolja befelé :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17639) petyametyo válasza Met (#17631) üzenetére


petyametyo
aktív tag

:R :R

(#17640) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!
Lehet nem ide való de megkérdezem, hátha:
Motoros fűkaszát szeretnék vásárolni, kicsit erősebb motorral tudtok ajánlani valamit? Max 100e ft-ig. köszi!
Illetve, hogy honnan lehet ilyet beszerezni? Nem nagyon találtam a környékben ilyen boltot, csak nagyobb haszonnal, inkább netről kéne?

(#17641) Melack


Melack
veterán

Láncfűrészhez ilyen olajat kell venni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17642) Dluinet válasza Melack (#17641) üzenetére


Dluinet
nagyúr

motor vagy lánckenéshez kell?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17643) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ismét itt vagyok porszívó ügyben.
Szerintem holnap megveszem valamelyik Miele C3-mat.
A silence ecoline és Allergy powerline között vacilálok.
Alapvetően a lakásban jelenleg kb 45nm laminált padló, 30nm járólap, és néhány (összesen kb 8-10nm) rövid szőrű szőnyeg van.
Hosszútávra tervezünk, ha megépül a házunk abban is hasonló felületek lesznek.
Ezenkívül autókárpit lesz tisztogatva vele.

Melyik a leghatékonyabb multifej? És az melyik kiadásban van a gép mellé csomagolva?
Úgy láttam, hogy még a kisebbik fejek között is van különbség SRD 10 vagy 20 meg nagyok talán az SBD valamik..

Köszönöm a segítséget előre is!

(#17644) ribarszki válasza Fr3eWar (#17643) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia!

Alapból kapsz mellé a beépített tárolóban tényleg jó minőségű! ecsetszívót, kárpit szívót és résszívót. Nem 3 az 1-ben, hanem külön külön álló darabok. Multifej alatt nem tudom mit értesz pontosan, de mindegyikhez jár egy univerzális fej. 1200w alatt az új Airteq fej, felette a régebbi fej. Ez azt tudja mint bármelyik fej, egy kapcsolóval ki lehet tolni a sörtéket, illetve vissza. Szőnyegre, illetve kemény felületre.

De én ilyen felület arányokra mindenképpen megnézném a parketta szériás gépeket. Ott adnak ajándékba egy ParkettTwister fejet ami tényleg nagy királyság. Sokkal-sokkal egyszerűbb és gyorsabb vele kemény felületet porszívózni.

Ezen kívül a Sub-20as univerzális kefét ajánlom nagyon. Ez bútorok portalanítására van, szinte tejesen kiváltja a portörlést.

Egyébként (bár nekem C3 van) de a C3 szinte semmivel nem ad többet mint a C2 széria. Csak jobban néz ki, szebb. Én utólag már inkább C2-t vennék de csak a spórolás miatt :)

(#17645) realist


realist
őstag

Erről a sütő + főzőlap párosról mi a véleményetek? Megéri megvenni ezen az áron vagy érdemesebb máshol/más típust nézni?

Indesit FIMB 53 K.A IX sütő + Indesit VRA-641 DBS főzőlap

[link]

(#17646) Fr3eWar válasza ribarszki (#17644) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Köszönöm a választ, tehát ezek alapján a SBD 655-3 az újabb mivel az a 800W-oshoz van, ehhez jár az újabb 20-as réskefe is.

Az Allergy-hez pedig régebbi Airteq fej jár. A total care-hez pedig van parketta fej + újabb SBD 655-3 fej, és 1200W-os, úgy mint a Parquet Boosthoz is.

Külön lehet valahol venni fejeket?

MM-ben nézegettem már a C3-makat, és ott láttam hogy a 3 kiegészítő a burkolat alatt van, jól elhelyezve.
A jelenlegi 6-7 éves Electrolux cycloneXL-hez sikeresen elhagytuk az összes plusz fejet, így évek óta csak a kétfunkciós univerzális fejet használjuk vele.

(#17647) ribarszki válasza Fr3eWar (#17646) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, a 7-800w-os modellhez az új Airteq fej jár. A régebbi a 290-es fej az nem Airteq. A Totalcare 1200w-os, de az új fej jár hozzá, valamint a parketta fej és a sub20-as bútorkefe is. (Nekem is Totalcare van)

Termésetesen lehet fejeket utólag venni, pl itt

Itt pedig korrekt áttekintést kapsz a porszívókról.

(#17648) abcukistván


abcukistván
tag

Sziasztok!

Az lehetséges, hogy Liebherr 1414 hűtőhöz nem adott a MM webshop jótállási jegyet?

Számlával később érvényesíthető a jótállás?

Köszönöm!

(#17649) Voice24 válasza abcukistván (#17648) üzenetére


Voice24
őstag

Szerintem jár hozzá, rájuk kell írni.
Én a héten rendeltem egy beépíthető sütőt, a futár hozta garijegyet is, és ő maga pecsételte le nálam.

(#17650) Csabroncka válasza abcukistván (#17648) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Biztosan kell, az MM-nem féláfázik! Ha nem kaptál feltétlen KÉRJ!!!!!!!!

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.