Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Acef válasza Zeki (#16050) üzenetére


Acef
addikt

noklika, CineDOG1

Arra gondolsz, hogy kilehet vezetni a fürdőből egy csövön? Az a kondenzációs, de lehet nem mindegyik tipus.
igen, kondenzációsban volt ilyen, de kivezetősek már nincsenek forgalomban

nem kell csapra kötni, hogy néha hideg vízet áramoltasson át magán, amire kicsapódik a pára.
ez a mosó-szárítónál van így

Szerintem noklika arra gondolt, hogy melyik az amelyik egyáltalán nem fűti a helyiséget. Legalábbis így értelmeztem, erre írtam, hogy a kondenzációs valamelyest fűti.
A hőszivattyús zárt rendszer, az nem fűt.
Kivezetni már egyiket sem kell.

(#16052) Elemental válasza Acef (#16051) üzenetére


Elemental
addikt

Igen, pontosan erre gondoltam. Köszi!

(#16053) Zeki válasza Acef (#16051) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálunk a hőszivattyús is fűti a fürdőt.

(#16054) Acef válasza Zeki (#16053) üzenetére


Acef
addikt

igen, mert melegszik a gép ...
a kondenzációs jobban fűt. annál a helyiség levegőjével hűtik a kondenzátort, a közben felmelegedett levegőt pedig visszafújja a helyiségbe

(#16055) tomazin válasza macilaci78 (#16047) üzenetére


tomazin
veterán

Erről amúgy van valami papírod, hangfelvételed, jegyzőkönyved, akármid, hogy a hibát bejelentetted, a hibát elismerték és a javítás folyamatban?
Csak nehogy az legyen, hogy egy hónap után betelefonálsz, hogy hééé nem akarnak már kijönni megcsinálni és azt a választ kapod, hogy mit is? (és ebben az esetben kezdheted elölről)

tudom legrosszabb eset, meg biztos rajta vannak az ügyön, de jobb a békesség.

(#16056) macilaci78 válasza tomazin (#16055) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem nincs, de ők elvileg rögzítették a beszélgetést. Illetve a szervizes fószer kijött. Mondjuk, nála se kellett semmit aláírnom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16057) zsiz


zsiz
őstag

Majdnem vettünk egy új mosógépet, amit aztán nem tudtunk volna használni.. :D A gép 60x85x60cm, az ajtó meg amin át kellett volna vinni, nagyon el lett nézve mikor épült a ház, mert 59 cm-re sikerült.. Ennek köszönhetően az én szobámba is már minden nagyobb dolgot csak nehezen beforgatva vagy darabokra szedve, vagy az utcai ablakon keresztül lehet berakni, de az se egyszerű, mert jó magasan van az ablak. 70-80kg-os mosógépet nem vállalnám, plusz a fürdő ajtó is 60cm.. vagy beférne rajta, vagy nem. Még jó hogy vásárlás előtt eszembe jutott, most kereshetek kisebbet. A mostani gép 85x59,5x53,5 cm, azt annak idején be tudtuk vinni a fürdőbe. Viszont ebből nincsen csak vagy 60cm, vagy 44cm mély :(

Általában a 44cm-es kialakításnak van valami hátránya? Az oké, hogy míg a 60 centis 7kg ruhát tud mosni, addig a 44cm-es csak 6kg ruhát, ugyanolyan áron. De ezen kívül úgy általában?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16058) Csabroncka válasza zsiz (#16057) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mostanában egy csomóan a nagy töltetes gépekre vannak rákattanva :F , az rendben hogy nagy a család, de biztos, hogy ez a legenergiatakrékosabb és pénztárca kímélő megoldás? :F

"in medias res"

(#16059) Zeki válasza Csabroncka (#16058) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen. Ugyanis "mind leméri" a töltetet, és ha keveset raksz bele, kevesebb ideig mos, kevesebb vízzel.
Ellenben ha kell a nagy belső rész, mert sok a ruha, vagy nagy a pléd, akkor van.

(#16060) zsiz válasza Csabroncka (#16058) üzenetére


zsiz
őstag

Egyébként nem feltétel a 6-7kg, csak a minimum 5kg, de olyan nincs belőle. Viszont a nagy méret pontosan az ágyneműk miatt jönne jól, a kisebb töltetet meg elvileg figyeli a gép és igazodik hozzá, ahogy CineDOG1 is írja. A márka valószínűleg a Gorenje lesz, mivel a tűzhelyünk is az, amit nagyon szeretünk. Valamint a 3 év gyártói garancia miatt. (A többi amit néztem csak 2 év garival volt.)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16061) Zeki válasza zsiz (#16060) üzenetére


Zeki
nagyúr

A kis gépek 6-7 kilója nem mindig jár nagyobb üst mérettel. Érdemes centivel menni, és mérni.
A Whirlpool 9 kilósa nagyobb belül mint 8. Ez le lett mérve. Így ez lett anno megvéve.

(#16062) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy LG inverteres mosógépünk, és az lenne vele a "baj" hogyha csak 1 dolgot mosunk benne, mint pl egy kis rongyszőnyeg, vagy egy pár cipő, akkor annyira habzik hogy leáll a gép. Próbáltunk már Persil Ariel stb.. mosóport de erre a célra egyik sem vált be.

Mit tudnátok ajánlani? Van esetleg valamilyen habzásgátló szer erre a célra, vagy mit lehet tenni a hab ellen?

Köszönöm! :R

Ja és LG F1068LD lenne a gép típusa.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#16063) pjen válasza jozsi252 (#16062) üzenetére


pjen
félisten

Valamilyen kímélő progi nincs a gépen,ahol nem pörög annyira a dob?Pl:kézi mosás jel?

(#16064) Bonyhi Edő


Bonyhi Edő
csendes tag

Sziasztok!

Főleg az ajánlásokat figyelve ma megrendeltem egy Sencor svc 8YL porszívót e-digitalról (21k most), viszont porzsákot nem találtam ott hozzá pluszban.

Tudnátok esetleg ajánlani olyan megbízható helyet, ahol tudnék hozzá venni tartalékba? Jó lenne még plusz szűrő is.

Előre is köszönöm!

(#16065) zsiz válasza Bonyhi Edő (#16064) üzenetére


zsiz
őstag

Tessék, válogass: [link] :) Van amihez szűrőt is adnak, van amihez illatosítót.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16066) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Van egy Siemens WT66B200BY szárítógépünk. A szárítással kapcsolatban lenne kérdésem, hogy vannak ilyen zoknijaink. Az oldalon azt írja nem ajánlott ott szárítani a papírján a zokninak ott van a jelölés de csak egy kis pötty van benne. Mivel nem 100% pamut így a műszálas programra teszem ami 40 perc alatt végez de nem szárítja meg rendesen. Ez miért van? Normál pamut programon kellene használnom?

Pólóból ezt is használom és ennél is egy pöttyel jelzi, hogy alacsony hőmérsékleten kell szárítani, és mégis összementek. Ez a gyenge minőség miatt lenne? :U

(#16067) Zeki válasza cekkk (#16066) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, a gyenge minőség... és igen, műszálason alig szárít... biztos kisebb a hőfok.

(#16068) cekkk válasza Zeki (#16067) üzenetére


cekkk
veterán

Nem tudom eldönteni, hogy ez most ironikus vagy nem :U

(#16069) Zeki válasza cekkk (#16068) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem az. Nálunk alapból mindenből nagyobbat veszünk, mert ha nem megy össze a mosásban, összemegy a szárításban.
A műszálas szárítás meg sosem szárítja úgy meg a ruhát, mintha pamutra rakod.

(#16070) cekkk válasza Zeki (#16069) üzenetére


cekkk
veterán

Eddig ezek mosásban nem mentek össze, de a szárításnál a pólókból kb S-es méret lett :DDD

(#16071) Acef válasza cekkk (#16070) üzenetére


Acef
addikt

Kisebb hőfokon szárítsd.

[ Szerkesztve ]

(#16072) mzso


mzso
veterán

Helló!

Ki milyen tapadás mentes serpenyővel próbálkozott? És mik a tapasztalatok? És legfőképpen: milyet érdemes venni?
Úgy látom Teflon már szinte csak a Tefal-nál van. Ezek a kerámiák vannak olyan jók? Van kerámia és kerámia között különbség?

(#16073) cekkk válasza Acef (#16071) üzenetére


cekkk
veterán

Az be volt kapcsolva és akkor is ezt történt. :K

(#16074) Acef válasza cekkk (#16073) üzenetére


Acef
addikt

Akkor ennyi. A szárítógépen mást nem igazán tehetsz, valószínűleg az anyggal volt/van gond.

(#16075) cekkk válasza Acef (#16074) üzenetére


cekkk
veterán

Mondjuk egy 1600 forintos pólótól csodát nem szabad csodát várni, de dolgozni meg vadászni jó benne, szárítógépbe meg nem rakjuk :DDD

(#16076) szőröscica


szőröscica
addikt

[link]

Ezzel a Tefal szendvics- és gofrisütővel van valakinek tapasztalata? Nekem eddig beváltak a Tefal termékek, de az oldalon lévő vélemények (gyakori meghibásodás) kicsit elbizonytalanítottak. A csajomnak akarok venni egy ilyen cserélhető lapos melegszendvicset és gofrit sütő eszközt, de gyakorlatilag semmi értelmeset nem találtam ezen kívül. Mintha más, komoly márkák nem gyártanának ilyet. :F

(#16077) canniball válasza szőröscica (#16076) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekünk (ránézésre) ilyen van, semmi probléma nem volt még vele (igaz nem is sűrűn van használva).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16078) st6969 válasza mzso (#16072) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
kerámia és kerámia között óriási különbség van. Vannak az olcsó 1 rétegűek (ilyet véletlenül se, szó szerint 1x használatos), és van a drágább több rétegű. Nekem volt mindkettő, de még a drágább sem tartott fél-1 évnél tovább. Ha nem mosogatógéppel mosogatod őket, akkor tudsz növelni az élettartamán (bár ez a teflonosra is igaz). Egy darabig nagyon jó, egy mozdulattal tisztára tudod törölni, nem marad ételszagú. De idővel nálam az történt, hogy egyszerűen elvékonyodik a bevonat azon a részen, ahol érintkezik a főzőlappal (indukciós) és fél év után, bár látszólag ugyanolyan, a közepén könnyen leég az étel. És lassan is melegszik fel egyéb jó minőségű serpenyőhöz képest.
Tény, hogy sok félét nem próbáltam, mert ritka az az edény, ami kerámia bevonatos és indukciós lapon is használható, minőségi, de nem csillagos ég az ára (10e alatt mondjuk), és esetleg még mosogatógépben is tisztítható.
Ami biztos, hogy (bocs, hogy már megint ezzel a céggel jövök :P ) az ikeának kiváló minőségű edényei vannak, szerintem nem véletlen, hogy nincs köztük kerámiás.

(#16071) Acef
Szerintem ezen a gépen nem tudsz hőfokot állítani. Tegnap én is kipróbáltam a műszálas programot (egy poliészter töltetes takarót volna kellett szárítani), hát "extra száraz" programon se sikerült megszárítani. Hasonló a gépünk, mint az említett típus (csak 260BY a vége). Szóval a műszálas program használatát azt hiszem, befejeztük.

[ Szerkesztve ]

(#16079) mzso válasza st6969 (#16078) üzenetére


mzso
veterán

Konkrétan milyen kerámiásakat próbáltál? És milyen teflonost ajánlanál?

Ikea-t leszámítva. Az itt Borsodban nem játszik.

(#16080) tomazin válasza mzso (#16072) üzenetére


tomazin
veterán

Mi egy tefalt vettünk kb. 1 éve, gázzal sütünk. Teljesen rendben van, kézzel volt eddig mosogatva.(mondjuk nem is használjuk naponta)

(#16081) st6969 válasza mzso (#16079) üzenetére


st6969
őstag

Volt egy Kaiserhoff (igaz, ez inkább márvány, talán ez húzta a legtovább, de a mosogatógép miatt a bevonat egy idő után megadta magát), volt egy noname talán Auchan-os 1300Ft-os, vicc kategória, volt 2 féle Blaumann, ezekkel egy évig kb. el lehet lenni, több most hirtelen nem jut eszembe. Ami viszont kifejezetten bejött: Tefal prémium bevonatos edényei, nem olcsó, de nagyon jó (én csak azért ajándékoztam el, mert nem indukciós). Szóval Tefal :K

(#16082) mzso


mzso
veterán

Kösz a tippeket.

Benéztem az Interspar-ba. A kínálat lehetne jobb. Teflon jóformán csak Tefal-ban van, viszont egyik sem indukciós, vagy nem tüntették fel.
Sajna mágnes nem volt nálam, hogy el tudjam dönteni.

Egy ilyet néztem 3500-ért:

De inkább nem kapkodtam el a megvételt. Mert ki tudja, hogy tényleg indukciózható-e és nem csak rá van írva. Meg 28-asként elég batár, fedő se biztos hogy van akkora itthon. Kár hogy nem volt 26-os.

A legidegesítőbb az, hogy nem írják rá az edényekre milyen bevonatosak. Csak annyit hogy kerámia, ha olyan. A többinél ennyit se. Úgyhogy azt sem tudhatom, hogy Teflon, valami hasonló. Vagy csak egy sötét valami ami vagy jó valamire vagy nem.

Ezen a Lamarton is csak annyit láttam, hogy dyflon amiről fogalmam nem volt, hogy mi. Úgy néz ki egyébként hogy valami gyártó ami teflon bevonatot készít.

[ Szerkesztve ]

(#16083) gorje válasza mzso (#16082) üzenetére


gorje
senior tag

Szia!

Milyen feluleten hasznalnad a serpenyot?
Milyen gyakorisaggal es milyen celra (csak rantotta vagy komolyabb/tobbfele etelek is)?
Hany fore kell foznie?

[ Szerkesztve ]

(#16084) st6969 válasza mzso (#16082) üzenetére


st6969
őstag

Ha rá van írva, hogy indukcióson használható, akkor az nagy valószínűség szerint úgy is van, Intersparban nem fognak ilyennel átverni.
Érdemes még figyelni az edény falának a vastagságát, és az alját (mindkettő minél vastagabb, annál jobb). Van, ahol ez fel is van tüntetve (edény fala >2mm, alja >5mm). Ez jelenthet minőségi kialakítást és a hőt is jobban vezeti.
Még egy ellenérv a Blaumann márkánál: jártam úgy (vissza is küldtem), hogy hiába indukciós, a 4-ből nem mindegyik főzőfelület érzékelte annak, valószínűleg az aljának csak egy része volt mágnesezhető, így a legnagyobb felület túl kicsinek "látta".

(#16085) FLx


FLx
addikt

Sziasztok,

Sok gondolkodás után ma végül vettem egy Miele Compact C2-es porszívót. Régen valami sok millió wattos Samsung volt, ez meg kemény 800, de valami brutálisan tisztít. Nemrég volt takarítva, de egy fél porzsáknyi mocskot szedett fel a lakásban. :) Raktam bele HEPA filtert meg vettem pár kiegészítő fejet, comfort fogót meg stb., szóval nem volt olcsó móka, de nem bántam meg. Az egyik legjobb ez a microset amivel kis mütyűröket lehet takarítani, meg a billentyűzetre is jó. Végre tiszta minden kis vacak a polcon. :D Szóval aki normális porszívót akar és futja rá, én mindenképpen ajánlom, jól ki van ez találva.

(#16086) ribarszki válasza FLx (#16085) üzenetére


ribarszki
őstag

Remek döntést hoztál. Nem olcsó mulatság, és aki nem próbálta nem érti miért ajánljuk lépten nyomon a Mielet az Lg/Samu/Electrolux/Phipils vonal helyett. Egyszerűen más kategória, nem egy ligában fociznak. A Mielevel pedig alig várod, hogy végre elővehesd és porszívózhass. Bizony, nagyon ki van találva..

[ Szerkesztve ]

(#16087) macilaci78 válasza szőröscica (#16076) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ugyanezt a típust vettem ugyaninnen tavaly májusban. Hiba nélkül használjuk, ma is ezzel készült a reggeli. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16088) FLx válasza macilaci78 (#16087) üzenetére


FLx
addikt

Nekem is ilyen van már sok éve, nem volt agyonhasználva, de semmi gondom vele.

[ Szerkesztve ]

(#16089) FLx válasza ribarszki (#16086) üzenetére


FLx
addikt

Ne is mondd, csak ki akartam próbálni az egyik szőnyegen, aztán végül kitakarítottam az egész lakást. :DDD

(#16090) Zeki válasza FLx (#16089) üzenetére


Zeki
nagyúr

És mennyivel halkabb is! :)
Nem is gondolná az ember - amíg nincs egy valóban jó porszívója- hogy nem átok a takarítás. :)

(#16091) FLx válasza Zeki (#16090) üzenetére


FLx
addikt

Az elején kicsit meg is ijedtem, hogy nem zúg. :)

(#16092) mzso válasza gorje (#16083) üzenetére


mzso
veterán

Indukciósra, mint már említettem. A többi meg szerintem nem kéne, hogy befolyásolja az edény minőségét.

(#16093) mzso válasza st6969 (#16084) üzenetére


mzso
veterán

Majd lehet benézek mégegyszer mágnessel. Jóval gyorsabb leszűkíteni a kínálatot.

(#16094) szőröscica válasza FLx (#16088) üzenetére


szőröscica
addikt

Köszi a választ mindenkinek, már megrendeltem, talán holnap át is tudom venni. Remélem, nálunk is be fog válni.

(#16095) mzso


mzso
veterán

Olyan van, hogy fekete kerámia serpenyő, vagy csak mindenre ráírják, hogy kerámia meg hogy ptfe/pfoa mentes. Nekem igen csak teflon hatásúnak tűnik az összes ilyen.

(#16096) mzso


mzso
veterán

Kb ez az egyetlen amit találtam a weben ami teflonos, indukciós és nem drága: http://www.argep.hu/main.aspx?suche=fagor+forza+26&x=0&y=0
Bár csak két helyen van ami általában gyanús. De erősen gondolkodom rajta.

(#16097) cekkk válasza mzso (#16095) üzenetére


cekkk
veterán

Van igen.
A lamartnak is van olyan. A K széria ami nagyon jó ott ha jól emlékszem. Annál vastagabb a bevonat is.

(#16098) Teki1986


Teki1986
tag

Sziasztok!

Porszívót keresnék egy kis lakásba gyakori szőnyeg takarításra, nagy százalékban kutya szőrt. Emiatt nagy szívóerő kellene gondolom. A keret az 20ezer körül/alatt lenne. Tudom, hogy a "minőségiek" máshol kezdődnek, de jelenleg csak ennyi a keretünk rá.

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#16099) Zeki válasza Teki1986 (#16098) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ennyiért mindegy mit veszel, kutyaszőr és szőnyeg kombóhoz meg turbókefe ajánlott. Ez van univerzálisban is, a beszívott levegő pörgeti a kefét, ami szépen kikeféli a szőnyegből a szőrt (is).

(#16100) ribarszki válasza Teki1986 (#16098) üzenetére


ribarszki
őstag

Ennyiért a Sencor Tizio 8YL a best-buy. Ahhoz adnak turbókefét.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.