Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) molb


molb
csendes tag

Ha esetleg kávégépet kellene javítani...... :)

az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki mint amibe nincs áram csak más a fogása!

(#16352) cekkk válasza Acef (#16259) üzenetére


cekkk
veterán

Megkérdeztem.
Most a Cata a tulajdonos. Az, hogy éppen hol készült arra nem tudtak választ adni. Az is elképzelhető, hogy a Vedtel valamelyik gyárában.

(#16353) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Teka márkájú kürtős páraelszívóhoz szeretnék fém zsírszűrőt venni. A fix-r.hu weboldalon találtam egy nekem valót méretben [link] Van esetleg ennél jobb árban valahol? :B

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#16354) Melack válasza Melack (#16339) üzenetére


Melack
veterán

Up!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16355) molnarpeter válasza molnarpeter (#16345) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Up, kellene a gép már a héten :B

(#16356) bugizozi válasza molnarpeter (#16355) üzenetére


bugizozi
őstag

[link] ;)
bár papírzsákos illetve kicsit 20k fölött van de sztem nagyon jó, a papír zsák még konkrétan gyári állapotban van több hónap után :K

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#16357) ribarszki válasza molnarpeter (#16355) üzenetére


ribarszki
őstag

Amelyiknek tetszik a színe azt vedd.

(#16358) st6969 válasza Csabroncka (#16349) üzenetére


st6969
őstag

"Én az utángyártott (sokszor igen gagyi) zsákok helyett sokkal jobban ajánlom a menalux DURAFLOW zsákjait."
De a Menalux is "utángyártott", nem? Amúgy ezen az oldalon nagyon jó árban van (~2k, ezúton is köszönöm a linket zsiz-nek).
Viszont ugyanitt van eredeti gyári Bosch, csak 2x annyiért (~4k). Úgy rémlik, ribarszki az eredetit szokta javasolni... Ér-e szerintetek 2x annyit, mert akkor nem sajnálom rá?! Vagy nem veszek észre semmit, és mehet a Menalux?

(#16359) RBJ válasza bugizozi (#16356) üzenetére


RBJ
addikt

Ez egy kalap foss ez a porszívó. Ez miért jó, hogy a felszívott por javát visszaokádja a levegőbe?
Vagy takarítási hatékonyság nulla. TÉnyleg jó. :Y
zőnyeg tisztítási hatékonyság:
D
Keménypadló tisztítási hatékonyság:
D
Porkibocsátási hatékonyság:
F

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#16360) molnarpeter válasza ribarszki (#16357) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Edigitalon 10% kedvességgel beleférne a korábban többször ajánlott Bosch, csak a szövet porzsák hiányzik. Mennyit bír a papír? (Pl. x m^2, y naponta porszívózással z alkalom.) :)

(#16361) Csabroncka válasza st6969 (#16358) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azért nem "után gyártott" mert kis túlzással egy független márka (elektrolux csoport), más kérdés, hogy modell kompatibilis csatlakozófejjel látják el őket :)

A lényeg, hogy jó a minőségük - illetve ki tudod próbálni, szerintem fölösleges a drága "eredeti", ribarszki a Miele zsákjaira írja elsősorban.

Legalább is rajtam kívül még jó páran elégedettek a DURAFLOW teljesítményével itt a fórumon is!

molnarpeter: a papírzsákot felejtsd el!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#16362) ribarszki válasza st6969 (#16358) üzenetére


ribarszki
őstag

A Miele porszívóhoz javaslom minden esetben az eredetit, ott nincs értelme mást venni. Más porszívó esetében tökéletes a Menalux porzsák. Van egy garázsporszívó samsungom, abban is Menalux van.

(#16363) molnarpeter válasza Csabroncka (#16361) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mármint a szövetet? Azon kívül, hogy kvázi átmegy rajta a por, milyen érvekkel tudnám meggyőzni a leendő használót? :)

(#16364) Csabroncka válasza molnarpeter (#16363) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem, erről beszélek!

Ez gyakorlatilag a papír továbbfejlesztett lényegesen jobb!!!!!!! változata.

Miért? - több réteg, hatékony és egyenletes szűrés!

- véded a motort
- kevésbé telítődik a HEPA

- és persze a végén oda jutsz, hogy lényegesen javul a porkibocsájtás!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#16365) ribarszki válasza molnarpeter (#16363) üzenetére


ribarszki
őstag

A porolható szövet porzsákról amit te keresel. (Gondolom spórolni akarsz azért zárkózol el az eldobahtótól. Nagyon rosszul teszed..)

Tönkre megy a porszívód sokkal-sokkal hamarabb. A szövetet soha nem tudod teljese kitakarítani, mindemllett ki kell rázni a kuka fölött. A felszívott poratka/poratkaürülék pedig szépen beleszáll a hajadba, ruhádba, de a legrosszabb, a tüdődbe. Majd kb1-2 év múlva annyi por kerül a motortérbe, hogy minden bindításnál kipöffent magából egy adag port a levegőbe. Gyakorlatilag feleslegesen húzgálod a porszívófejet a szőnyegen, mert ez nem takarítás. Akkor ehelyett az idő helyett menj el biciklizni/sétálni/sörözni...

Azért írtam, hogy amelyik színe tetszik mert ilyen általad támasztott feltételek mellett nincs értelmes választás. Lehet 20éve poroltuk a porzsákot, de változnak az idők, eldobható porzskot kell venni. Egyébként számtalanszir levezettük, hogy ez kb 250-300Ft költség havonta. Megéri porolgatni?

Csabroncka Ha jól értem, ő hagyományos szövetzsákot keres, mert porolni akarja a kuka fölött, vagy tartályos porszívót. Attól fél, hogy mennyit bír a papír porzsák, mert inge-gatyája rámegy a porzsákokra.

[ Szerkesztve ]

(#16366) bugizozi válasza RBJ (#16359) üzenetére


bugizozi
őstag

Jogos, ezeket az értékeket nem néztem :B Akkor nem ajnározom tovább így ezt a porszívót.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#16367) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Köszi a tippeket! Ez a Bosch volt az, amit ajánlottatok már többször korábban, ugye? Pont beleférne még (10% kuponnal), nem nekem lesz, remélem sikerül meggyőznöm a leendő gazdát, én is az eldobható zsák pártján vagyok. Tudnátok linkelni hozzá egy jóárasított porzsák-forrást? Szivacsot/szűrőt (a "Mikrofilter" a leírásban) milyen gyakran kell tisztítani/cserélni, és előbbi művelet hogyan történik? Ha cserélni kell időnként a szűrőt, arra is jó lenne egy oldal, ahonnan rendelhető korrekt ár-érték arányú. Eddig egy TV shopos gagyi vizes volt, már nem szív semmit szerencsétlen pára.

[ Szerkesztve ]

(#16368) pomk válasza RBJ (#15839) üzenetére


pomk
őstag

Erre érkezett valami? Engem is érdekelne ez a téma. :)

(#16369) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Kinéztem egy olcsó kis felül fagyasztós hűtőt.
Érdekelne a nagy közönség véleménye mennyire jó választás?
[link]
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#16370) polonic


polonic
félisten

Voltunk Miele szakuzletben.
Lehet nem kellet volna. :)
Beleszerettunk, Miele mosogatogepet, porszivot es mosogepet fogunk venni. Csak meg a penz hianyzik rajuk. :)

(#16371) ribarszki válasza polonic (#16370) üzenetére


ribarszki
őstag

:DD A porszívó és a belépő mosogatógép még kigazdálkodható, sőt hosszú távon talán még jobban is jössz ki vele. A mosógépük viszont brutálisan drága...

(#16372) Csabroncka válasza ribarszki (#16371) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Hát, én azt mondom korrekt szerelőtől megéri használt Mielet venni! Mosó és mosogatógépben szerintem verhetetlenek.

"in medias res"

(#16373) szőröscica


szőröscica
addikt

Siemens sütőm digitális kijelzője (óra, időzítő, stb) megadta magát másfél év után. Legalább sütni lehet vele, arra külön tekerői vannak. Gondoltam én, mikor láttam, hogy hol készülnek, hogy ezek is addig lehettek jók, míg a németek gyártották őket.

Na majd előtúrom a papírokat, aztán legariztatom.

(#16374) st6969 válasza szőröscica (#16373) üzenetére


st6969
őstag

Mosógép, nagy kombi hűtő, szárítógép... Mind Siemens, a mosógép szűk 5 évet bírt, a hűtő nem igazán hűt normálisan, billeg is (nem lehet beállítani, csak elöl van 2 menetes tárcsa, hátul papírtuningos, hogy ne billegjen :DDD ), fagyasztó jegesedik, évente 3x minimum le kell engedni, ajtók jól zárnak, 5 éves ez is, szívem szerint lecserélném, de még megy...
Szárítógép új, csak azért lett Siemens, mert a Mielét nem tudom megfizetni, hőszivattyúsban az egyéb márka hasonló árban volt, és ehhez még plusz garit tudtam venni, na meg akciós is volt.
Mindben van bőven gagyi műanyag, érzésre egyik sem sokkal jobb, mint a Beko, Candy, Indesit, Ariston, Zanussi és remek társai...

[ Szerkesztve ]

(#16375) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Whirlpool mosógépünk van. Mostanában vettük észre, hogy mosás közben amikor először öblít akkor megáll a mosógép és nem csinál semmit. Ha le "pause"oljuk és utána újra elindítjuk akkor elindul. Ma ezt vagy 3-szor megcsinálta. A mosógép kb 6-7 éves. Mi lehet az oka?

A másik kérdésem: átszeretném mosni a gépet 95 fokon és fertőtleníteni trisóval. Mennyit rakjak bele? Annyit kell mint amikor mosunk a mosóporból?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#16376) ribarszki válasza Adler (#16375) üzenetére


ribarszki
őstag

Csabroncka írt erről a tisztításról egy jó cikket

(#16377) polonic válasza szőröscica (#16373) üzenetére


polonic
félisten

Hova helyezték ki a gyártást?

(#16378) Adler válasza ribarszki (#16376) üzenetére


Adler
aktív tag

Szia!

Köszi a cikket! Elolvastam. Tényleg nagyon jó és összeszedet.

Az első problémára Te tudsz valamit mondani, vagy mástól is szívesen várom rá a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#16379) Devas válasza Adler (#16375) üzenetére


Devas
őstag

Leteznek ilyen egyeb mosasi modok, peldaul ha bekapcsolod a vasalas konnyito funkciot, akkor oblitesnel megall a gep, amig nem nyomod meg ujra a Play-t.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#16380) pjen válasza szőröscica (#16373) üzenetére


pjen
félisten

Á ez nem ezen múlik,a mercit is gyártják Kecskeméten,és milió dolgot kinában bérmunkában például az almás telót.Mégis jók.

(#16381) polonic válasza ribarszki (#16371) üzenetére


polonic
félisten

Az a baj, hogy nem a belépő szintű gépekbe szerettünk bele. :D

(#16382) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

A korábbi Gorenje helyett - mivel csak 3 év gar van az árban, és azt olvastam érdemesebb nagyobb dobméretű gépet venni, kevésbé gyűri és koptatja a ruhákat - ezt a Panasonic NA-107VC5WGN-t néztük ki, van esetleg valakinek ilyen mosógépe?
Érdekelnének a tapasztalatok, valamint a mélység adatok, mert csak egy külföldi eldugott oldalon találtam 52,7cm-et, de nem tudom ez mennyire valós adat.

További kérdés: Csereprogramban A+++ típust adtunk meg, ha erre az A++-ra módosítjuk az nem probléma, vagy van valami határérték, amit így is vizsgálnak?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16383) HookR válasza HookR (#16321) üzenetére


HookR
addikt

Na megjött a Fagor FE-7212A. Az edigital.hu-s leírással ellentétben a géphez mellékelt adatlapon
- energiafogyasztásra 195 helyett 162 kWh/év
- vízfogyasztásra 10337 helyett 9240 l/év
- centrifugázási hatékonyságra C helyett B besorolás
- centrifugázás közbeni zajszintre 77 helyett 78 dB
szerepel. A tisztítómosás és használatbavétel egyelőre még várat magára, más tapasztalatról egyelőre nem tudok beszámolni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16384) st6969 válasza HookR (#16383) üzenetére


st6969
őstag

Noname webshopnál még elnézi az ember (cserébe 10%-kal olcsóbb a szürkeimport miatt), de az edigital-tól pontosabb tájékoztatás lenne elvárható :(((

(#16385) HookR válasza st6969 (#16384) üzenetére


HookR
addikt

Nem biztos, hogy ők hibáztak, mert kétféle adatlapot is kidobott a Google. Az egyik típusjelölésében a végén az 'A' külön van írva: FE-7212 A / FE-7212A
Vagy pont ez volt a banánhéj, amin ők is elcsúsztak...

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16386) pjen válasza HookR (#16385) üzenetére


pjen
félisten

A fő paraméterekben a számodra kedvező irányban van eltérés!

(#16387) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Automata, darálós kávéfőző gépet keresnék. Milyen márkát/típust ajánlanátok, vagy ellenjavalltok? Mire kell odafigyelni kiválasztáskor, vásárláskor? 100-120k a max keret rá. Ebben az árkategóriában van előre időzíthető?

(#16388) Csabroncka válasza ngabor2 (#16387) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Saeco vagy Gaggia, igen strapabíró gépek, ezért megéri használtan is venni akár, amivel kb 50%-ot lehet spórolni!

"in medias res"

(#16389) HookR válasza pjen (#16386) üzenetére


HookR
addikt

Igen, ez pozitív csalódás, ugyanakkor nem tudom elhessegetni a gondolatot, hogy miért került csak ennyibe? :B

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16390) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Van egy electrolux ESI6501LOX mosogatógépem kb 120e ft volt.
Fél év után egyre többször fosta el magát,és most gariba kihívtam a szerelőt.
Azt mondta hogy ez típushiba és a zanussi,aeg,elux készülékekcsaládnál előfordul.
Eltömődik a túlcsordulásgátló apró finom szennyeződéssel.
Hoz hozzá egy átalakító szettet mellyel már későb bez a hiba nem áll fenn.

gondoltam megosztom veletek,hisz sok galibát okozott nekem.
Másik ami zavart hogy az aquastopról eddig azt hittem nem áztathat el,de egy ilyen hibánál simán kifolyik 1-2 liter víz.
még jó hogy végül a laminált helyett a követ választottuk...

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16391) napocska2 válasza Bacusuz (#16390) üzenetére


napocska2
senior tag

Köszi az infót! Ez a túlcsordulásgátló hol található, mire készüljek fel lelkiekben? Milyen tüneteket produkált a mosogatógéped?

(#16392) Bacusuz válasza napocska2 (#16391) üzenetére


Bacusuz
őstag

kénye kedve szerint folyta a víz belőle.
ilyenkor 30 as hibakóddal csipogni kezdett.
Ezután 2 megoldás lehetett:
1:vagy megvártam míg kiszárad(2-3 nap)
2:kiszereltem,majd előredöntöttem és kiöntöttem belőle az összes vizet.

igazi tortúra
de nem minden gépnél jelentkezik....

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16393) napocska2 válasza Bacusuz (#16392) üzenetére


napocska2
senior tag

Akkor bizakodom, hogy a mienkkel nem járunk így, mást úgysem tehetek egyelőre.
Köszi a felhomályosítást!

(#16394) pomk válasza napocska2 (#16393) üzenetére


pomk
őstag

Sencor SVC 9031 tipusú robotporszívót ismeri valaki? Vélemény?

(#16395) Orlin


Orlin
addikt

Miele Swing H1

Sajnos nem tudom ajánlani senkinek.A pici porzsák hamar tele van nálunk.2 hete cseréltem és a héten a többiek is takarítottak kétszer,de már nálam most reggel tele is van.És alig szív.
Írok is most egy levelet a forgalmazónak,mert nagyon nem erre számítottam.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16396) ribarszki válasza Orlin (#16395) üzenetére


ribarszki
őstag

:( Ez ciki a Mielere nézve... Esetleg próbáld meg kicseréltetni egy classic C1-re... :F

(#16397) Orlin válasza ribarszki (#16396) üzenetére


Orlin
addikt

Írtam levelet!Kíváncsi vagyok mit írnak.Sajnos nem is találok hazai tapasztalatokat,hogy csak ezzel lehet valami vagy széria hiba.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16398) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

tűzhelyvásárlást tervezek, némi segítségre szorulok. ami adott: elektromos sütő, kerámialapos, króm szín. ezek a kritériumok.

mire kell figyelni? ajánlott márka? árban 140-150e a keret teteje.

előre is köszi :R

szerk.: auchanban lesz 0% thm akció, valószínűleg ennek a kereti közé szorulunk.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16399) Orlin válasza ribarszki (#16396) üzenetére


Orlin
addikt

Most nézegettem külföldi oldalakat ott csak jót írnak.Milyen szuper a vákum stb...
Lehet valami egyedi hiba.Jó lenne legalább elvinnék és megnéznék.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16400) pjen válasza Orlin (#16395) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Jelzi is,hogy tele a porzsák?2,5L hamar megtelik. :((

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.