Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok!

Mosógépből mik a legjobb márkák? Mert olyat nézek, AEG,Bosch,Whirpool?Más esetleg?

Köszi:)

(#17652) #03969024 válasza STC Speed (#17651) üzenetére


#03969024
törölt tag

Gorenje. Persze, inkább a drágább gépeik.

(#17653) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,
Vennék a tv-hez valami kis kütyüt, ami az áramellátást stabilizálná, ha ingadozna vagy akármi. Plazma tv, de az talán lényegtelen is most. Van ilyen valami kis szerkezet, és ha lehet, olcsón? Amit csak bedugnék a konnektorba és abba a tv dupláját. Mi ennek egyáltalán a neve és van-e értelme? Igaziból mi ellen véd?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#17654) pjen válasza FerNandor (#17653) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni túlfesz védős hosszabbítót,vagy közvetlen a Tv konnektorjába a dobozba szerelhető túlfesz védőt.Ha konkrétan bevág a villám nem hiszem,hogy megvéd,de például ha a hálózaba vág be és végigszalad egy tranziens attól megvéd.

(#17655) FerNandor válasza pjen (#17654) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi, és ha túlfeszültség védős hosszabbítóba a tv mellé dugok még be pár fogyasztót, attól a tv-nek lehet valami hátránya, baja? Nyilván a hosszabbító korlátain belül maradva :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#17656) pjen válasza FerNandor (#17655) üzenetére


pjen
félisten

Nem, azokat is megvédi.

(#17657) Zeki válasza STC Speed (#17651) üzenetére


Zeki
nagyúr

Miele.

(#17658) FerNandor válasza pjen (#17656) üzenetére


FerNandor
őstag

Nem, arra gondolok, hogy a tv-nek lehet-e valami baja, hogy nem egyedül és közvetlenül a falból kapja az áramot, hanem hosszabbítóban van párhuzamosan több fogyasztóval? Remélem érthető :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#17659) Fr3eWar válasza ribarszki (#17647) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Elmentem, próbáltam tologattam, mérlegeltem, kéket vettem.

Parketta fej is van benne, 1600W-os, most még lehet kapni, később ugye nem lesznek ilyen teljesítmények, magam részéről annyira nem vagyok zöld típus, a nagyobbik kocsink is 2literes csalódízel a Volkswagentől :D

A 800-as parkettás elég gyenge volt a többihez képest, van benne boost, de azt inkább skippeltem, meg az összes 800w-ost ezzel.
Maradt az 1200-es totalcare és ez az 1600W parquet powerline. Kettőből ez volt olcsóbb, felszereltségre az új ECOTEQ fejet buktam és maradt helyette ALLTEC fej de megnézve nem láttam igazából különbséget az egy nagy kerék és két külön kerék elrendezésen kívül.

Mivel a kocsikat is ezzel fogjuk takarítani, oda jól jön a nehezen elérhető rések miatt minden + teljesítmény így lett az 1600-os. Lefelé lehet szabályozni, ha gyengébbet veszek, abból nem fogok tudni többet kifacsarni.

(#17660) pjen válasza FerNandor (#17658) üzenetére


pjen
félisten

Ha túlfesz érkezik a hosszabbítóba, a védelem a teljes hosszabbítót leválasztja a hálózatról.Tehát semmi nem kap áramot ergó nem is hibásodhat meg.

(#17661) Zeki válasza Fr3eWar (#17659) üzenetére


Zeki
nagyúr

Gratula! Jól választottál!

(#17662) ribarszki válasza Fr3eWar (#17659) üzenetére


ribarszki
őstag

Nagyon király gép,gratula! :) Majd esetleg később írd le a használat közbeni tapasztalataidat is. Parketta kefe, porzsák, stb..

(#17663) werszomjas


werszomjas
őstag

Szeretnék venni egy porszívó fejet csempéhez és laminálthoz, ami nem karcol.

Van valami ajánlott, milyet érdemes?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#17664) pjen válasza werszomjas (#17663) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem sérült a fej szerintem egyik sem karcol.A csempét különösen nem.

(#17665) Voice24


Voice24
őstag

Beüzemeltük az új beépített sütőt, az Electrolux EZA5420AOX lett a befutó. Normális az, hogy a hűtőventilátor a kikapcsolás után még majdnem 20 percet ment? Még nem volt ilyen ventilátoros sütőnk, azért kérdem.

(#17666) ribarszki válasza werszomjas (#17663) üzenetére


ribarszki
őstag

Vannak parketta fejek, melyek szőnyegre nem jók, viszont kemény felületen jobban lehet használni őket mint az univerzális 2in1 fejeket. Ha erre gondolsz.. Esetleg itt nézz szét, vannak padló és csempe valamint parketta fejek 2-3 ezer forintért. Hogy milyen a minőségük, arról halvány fogalmam sincs..

[ Szerkesztve ]

(#17667) Melack válasza Voice24 (#17665) üzenetére


Melack
veterán

Szerintem igen, a miénk is megy még a sütés útán valamennyi ideig

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17668) FerNandor válasza pjen (#17660) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#17669) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Hasznos topik. Én többnyire csak olvasom. Szerintem lehetne lassan gazdája és egy téma "Összefoglaló" is sokaknak hasznos lenne.
A legáltalánosabb háztartási gépekkel: mosógép, hűtő, mosogatógép, porszívó. 3 kategóriában az ajánlott modellek: belépő, közép, felső. Ahogy más topikoknál is látni. Nem tudom kinek kellene ezt felvetni, de talán eljut hozzá :)

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#17670) Voice24 válasza Melack (#17667) üzenetére


Voice24
őstag

Oké, köszi.
Azt mondjuk tudtam, mert valamelyik gépnél írtak róla, hogy a ventilátor még egy kis ideig működik, hogy lehűtse a sütőt, de én olyan max. 3-5 percre gondoltam, nem 20-ra. :U

(#17671) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

kombi hűtő vásárlása előtt állunk, 70-90 ezer ft között gondolkodunk, a kérdés az: megéri -e 20 ropival többet adni egy A++ besorolású gépért szemben 70 rongyért egy A+ besorolásúval? Vagy inkább érdemesebb a 2 év garihoz venni még 3 év garit? (*uroni*sban lehet ezt ugye). Előre is köszönöm!

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#17672) Zeki válasza mufi (#17671) üzenetére


Zeki
nagyúr

Annak nézz utána, hogy mik a számok. Lehet épp csak a határ egyik oldalán áll az egyik fogyasztása, és azért nem a jobbik energiás, vagy csak azért jobb energiás, mert épp átcsúszott.
Ha jelentősen van különbség, akkor a jobb energiást venném, mert a hűtő az a dolog, ami mindig megy.

(#17673) mufi válasza Zeki (#17672) üzenetére


mufi
senior tag

Mondjuk amivel szemeztünk azok Beko hűtők, 224 és 274kwh (ez egy Whirpool - jól írom? hűtő).
Márkában van valami eltérés? Vagy csak szerencse kérédse? Mert akkor inkább veszek Bekot 2+3 áv garival...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#17674) Csabroncka válasza mufi (#17671) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha ennyi rá a kereted, akkor azt válaszd amire több garit adnak! Ebben az ársávban már neccesek a dolgok, előfordulhat, hogy 1 év után bedöglik, de az is hogy 6 évig hozzá sem kell nyúlni. A+ és A++ esetén a 20 ezer az túl sok, olyan 5-6 ezer ami környékén érdemes váltani, akkor hamar behozza a + költséget.

"in medias res"

(#17675) mufi válasza Csabroncka (#17674) üzenetére


mufi
senior tag

Ezt mondom én is, hogy tapasztalatom szerint (nekünk 20-30 éves gorenje hűtők mosógépeink voltak) nem tudom érdemes -e valami 100-150 ezres gépet venni, mert az is tönkre mehet, gari kérdése az egész - véleményem szerint. Viszont, nem okoskodni akarok, kérdezni jöttem. Mit takar a +3 év gari? Gorenje/Beko szerintetek megbízhtó márka?

800 euróért vettem egy pana vierra fullHD tv-t, most pakoltam vissza a dobozába, mert q***ra átüt a fény, megreklamáltam erre azt írták a szervízből, hogy "az ilyen olcsó tévékre sajnos ez jellemző". Hát nehogy már 800 euróért ilyenek legyenek a led tévék, mert akkor veszek egy régi katódcsövs tévét oszt akor bár tudni fogom miért olyan a kép amilyen....

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#17676) Zeki válasza mufi (#17675) üzenetére


Zeki
nagyúr

Megbízható márka? Tudod az hol kezdődik? Olyan félmillánál.
Ezek kommersz márkák, millió féle beszállítóval. Ha mázlid van elmegy éveket, ha nem, akkor hónapokat. Ilyen a minőségellenőrzés. Most mindenki mindenen spórol, minden cent számít a gyártás során. Nem az a cél hogy 10-20 év múlva is az a készülék legyen nálad.
A Beko török, a Gorenje szlovén (ha jól tudom). Veszed amelyik bejövős.

A hűtőkről mindig eszembe jut egy ismerősöm, aki az Elektroluxnál a hűtőgépgyárban dolgozott, hogy anno az AEG-nek (egyik modell) nem volt jó az ajtó szigetelése, meg bérgyártottak a német Privilegnek, és a német csóka jött átvenni a hűtőket, egyesével próbálgatta őket, és baromi sokat nem vett át.
Szóval ez már csak így megy...

[ Szerkesztve ]

(#17677) mufi válasza Zeki (#17676) üzenetére


mufi
senior tag

Ja, ami az egyikbe nem jó, elmegy a másikba...jól ismerem ezt mert én autóipari területen dolgozok, konkrétan bőr alkatrészeket gyártunk autó kárpit/i-tafel stb, ami nem jó az egyik zónába elmegy még a másikba...akkor az lesz, hogy én veszek egy Beko-t aztán veszek még +3 év garit oszt csókolom. Fél milláért meg nem veszek hűtőt, nem azért, mert nem lenne rá, hanem mert egyszerűen nem tartok azon a színvonalon...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#17678) Csabroncka válasza mufi (#17677) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az itteni tapasztalatok alapján normális kombót 100 fölött érdemes venni (persze ezektől sem kell csodát várni!)

Nyilván annyiért fogsz hűtőt venni amennyi pénzed van rá, ezen kár erőlködni, hogy a drágább jobb (ami részben igaz), ezért írtam azt vedd meg (márkától függetlenül) amire a legtöbb garit kapod!

"in medias res"

(#17679) mufi válasza Csabroncka (#17678) üzenetére


mufi
senior tag

Igen, éertem. Nézegettem egy indesit hűtőt, R600a hűtőközeges, pedig az ha jól tudom robbanásveszélyes, akkor miért használják? ;]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#17680) pjen válasza mufi (#17679) üzenetére


pjen
félisten

Mert szinte "0" azüvegház hatása és az ózon károsítása.Felrobbanni egyébként megfelelő koncentrációban nagyon sok minden feltud Pl a liszt is,mégsem zárják be a malmokat. :)

(#17681) Csabroncka válasza pjen (#17680) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

;] beteg :DDD

"in medias res"

(#17682) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

Porzsák nélküli, vizes, HEPA szűrős porszívót keresek esetlegesen TURBÓ fejjel. Kutya van a lakásban és a szőrt, port akarom a leghatékonyabban összeszedni.

A lakás nagyobb részén szőnyeg van,a többi részen járólap.

Ki melyiket tudná és merné ajánlani? (hatékonyság/ár/strapabíróság/élettartam)

Előre is köszi!

(#17683) pjen válasza raverke (#17682) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy SD 9420 samu.Vizes,hepa szűrős viszont turbó fej nincs hozzá,legalábbis nekünl.Anti allergén minősítése van.Mindennapi használatban van jó pár éve,eddig bírja. :)

(#17684) szabog74


szabog74
aktív tag

Szeletelőgépet keresek otthoni használatra, főleg szárított házi kolbászt vágnék vele. Van tippe valakinek?

(#17685) Dave™ válasza szabog74 (#17684) üzenetére


Dave™
nagyúr

Van egy Bosch 16 körül, az a családban bevált, visz mindent.

(#17686) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok! Páraelszívót szeretnék venni, hagyományos kialakításúra van szükségem. Van valamilyen bestbuy vétel mostanában, vagy különösen ajánlott típus? 15-20K magasságában nézelődöm, de jobban esne, ha 15-höz lennénk közelebb :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#17687) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok porszívó ügyben szeretnék tanácsot kérni, kő, parketta, és rövid szőrű szőnyeg amire lenne, főként arra lennék kíváncsi hogy melyek azok ami nagyon nem ajánlott, és ami nagyon!akár típus is jó, vagy az is jó ha meg mondjátok hogy mire kell oda figyelni...? Minnél olcsóbban (15-20 :/ )

Köszönöm

(#17688) Dluinet


Dluinet
nagyúr

sencor svc 8yl


[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17689) #40553216 válasza Zeki (#17676) üzenetére


#40553216
törölt tag

Igen, a Gorenje szlovén. Nekünk a sütőnk ez, de Németországban gyártották. Ahogy – számomra felettébb meglepő módon – a Teka indukciós főzőlapunkat és páraelszívónkat is. Persze a Teka német, de valahogy már a németekre sem jellemző az otthon gyártás.

(#17690) Fr3eWar válasza ribarszki (#17662) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Köszi,
Első tapasztalatok, a sima multifejjel nagyon hasonló érzetre az electroluxunhoz képest, persze nagyobb vákuumot tud képezni, szőnyegen max-on alig lehet tologatni, viszont a Parkettafejes téma nagyon király. Irtó könnyű tolni, és manőverezni max fokozaton is. Elég gyorsan végigértem a lakáson. Köszönöm a parkettás tanácsot!
A többi fejet is próbálgattam, az ülőgarnitúránk is körbetakarítgattam, illetve a két autót is kipucoltam vele, szóval kemény napon van túl :)

Jó, hogy friss "tiszta" levegőt fúj vissza, a legnagyobb bajunk ez volt a régivel. A startcsíkot elfelejtettem benyomni a HEPA szűrőn, de majd legközelebb azzal indítok.

(#17691) w.miki


w.miki
veterán

Mobil klímát, vagy léghűtőt szeretnénk, de mindenhol azt olvasom, hogy semmi értelme, ezért azt kérdezem,
Ventilátorból melyik típust érdemes venni, melyik a leghatékonyabb hőérzet javító?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#17692) pjen válasza w.miki (#17691) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem csillár ventit vegyél,nem érzed úgy,hogy fúj a szél mégis mozog a levegő.Mellesleg a világítást is megoldja,és nem foglal + helyet.

(#17693) Intel fan11


Intel fan11
őstag

van egy philips porszívóm kb 3 éves. Mostanság olyan fura szagott ereztett, de nem égett szagott meg időnként ilyen hraccsolós hangja volt. Megállítottam utána nem indult be 1 napig. Ma beindult de olyan hülye hangja van! Mi lehet a baja?

Battletag: hojszi#2983

(#17694) w.miki válasza pjen (#17692) üzenetére


w.miki
veterán

beszereléséhez kell villanyszerelő, átalakítani a normál 60w-os foglalatot?
(Nézem, már Dyson is készít ventilátorokat, persze nem olcsón.)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#17695) pjen válasza w.miki (#17694) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell.leveszed a régi lámpát a plafonról és fel akasztod a ventis csillárt,ha esetleg nincs teszel horgot a plafonba.

(#17696) Morris


Morris
veterán

Hozzáértő Urak!

Ismét egy kis segítséget kérnék. Változott a program mosogatógép terén.
Korábban egy Bosch SMS 58 L68 EU gépet néztem ki, de mivel úgy döntöttem, hogy beépíthető gép lenne a jobb, ezért másikat kell válasszak.

Korábban a whirlpool azért eset ki, mert nem tetszett, viszont ha beépítem, akkor ez a gond elhárul.

Szóval, (minimum) a fenti Bosch paramétereivel rendelkező gépet keresnék beépíthetőbe max 150k-ért sok sok garival.
Melyiket válasszam?

(#17697) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Szeretnék venni egy normális kenyérpirítót. A mostani Moulinex egy 700W-os 2 nagy szeletes ketyere de valami katasztrófa! Az egy dolog hogy nem egyenletesen pirít, mellette viszont maxra tekerve is iszonyat lassú. Gondolom mert csak 700W-os, de attól még lassú..

Néztem a márkákat de van belőle egy rakás. Tefal - Russell Hobbs - Bosch - Philips csak hogy néhányat említsek. 10-15k-ig melyiket lenne érdemes megvásárolni szerintetek?

Itt van pl ez a Philips, nem néz ki rossznak, kérdés mennyire felel meg a fenti dolgoknak?
Philips HD2628/50 kenyérpirító

iPhone 13 Pro Max

(#17698) Fr3eWar válasza jozsi252 (#17697) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Mi tefal 3650et vettünk, eddig maximálisan elégedettek vagyunk vele. Takarítani is könnyű, viszonylag normális a morzsatálca. Ez mondjuk nem nagyszeletes, hanem standard.

(#17699) littlejohnny


littlejohnny
tag

Üdv Mindenki! Kis segítséget kérnék mosogatógép ügyben... Az edigital-nál néztem 3 gépet. Ha van köztetek olyan, akinek bármi építő/romboló jellegű tapasztalata, kritikája van róluk, kérném jelezze... Ezekről lenne szó:
Beko DIS 15010
Candy CDI 9P45 ES
Fagor 1LF 451 IT
Amit még fontosnak tartok megjegyezni: első mosogatógépünk lenne, beépíthető kellene, 45 cm-es kellene, Fagor cuccaink vannak az egész házban (mind hibátlanul üzemelnek lassan 10 éve), termelje az áramot és a vizet... Najó, ez utóbbihoz nem ragaszkodom... ;)

(#17700) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

A kérdésem továbbra is adott:

Porzsák nélküli, vizes, HEPA szűrős porszívót keresek esetlegesen TURBÓ fejjel. Kutya van a lakásban és a szőrt, port akarom a leghatékonyabban összeszedni.

A lakás nagyobb részén szőnyeg van,a többi részen járólap.

pjen-nek köszönöm az egyik ötletet!! :R
Jelenleg így most 2 közül választanék:

Zelmer ZVC762ST - takarítógép
Samsung SD-9420 (VCD9420) - porszívó

Ki mit tud ajánlani? Természetesen más termék is érdekel, de egyenlőre ezeket találtam.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.