Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Bacusuz válasza KaiotEch (#16598) üzenetére


Bacusuz
őstag

Írjon valaki valami okosat erről a vasalóválasztásról mert nem sok mindent találtam a gugliban,add tanuljak valamit.
Függönyvasaláshoz kell ez a gőzlöket esetleg? :F

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16602) pjen válasza Bacusuz (#16601) üzenetére


pjen
félisten

Milyen függönyöd van,hogy vasalni kell?Én kiveszem a mosógépből vizesen felakasztom és szép simára szárad.

(#16603) Gabor901127 válasza Csabroncka (#16597) üzenetére


Gabor901127
tag

Köszi a válaszokat.

Nem nem volt még porzsák nélkülim, szóval nem tudom mivel jár. A szűrőfej tisztítása kb időben energiában pénzben mennyi?
A vizesre meg nem úgy gondoltam hogy olyat akarok, csak ne legyen gond ha véletlen átmegyek vele néhány cseppen.
Szóval akkor igazából egy akármilyen porszívó jó lenne, amivel lehet csempét parkettát és szőnyeget is megfelelően tisztítani

Mosogatógépből Miele-t kb mennyiért vesztegetik? Mennyi ideig szokta bírni?
Nekem mind1 ha használt csak sokáig bírja.
Kevés olyan dolog van amiből nem vennék használtat elektronikai cucc téren :)

Köszi:
Gábor

(#16604) YAS-dude válasza Gabor901127 (#16603) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nekünk használt miele mosogatógépünk van (meg mosógép is). Biztos régi, legalább 10 évesnek saccolom, nálunk 2 éve megy minden nap, nincs hiba. Ugyanezért a pénzért vehettünk volna új lg-t, vagy candyt vagy mittudoménmit, de azokban újonnan is kevésbé bízom mint ebben használtan.

(#16605) Dave™ válasza YAS-dude (#16604) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért, mennyi volt?

(#16606) ribarszki válasza Gabor901127 (#16603) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha mindenképpen zsáknélülit akarsz, akkor az Electrolux ciklon rendszerű porszívója lehet alternatíva. De jár némi munkával, takarítással. Nagy általánosságban nem javasoljuk.

Zsákosban pedig már nagyon jó minőségő porzsákok vannak. Pl a Miele eldobható zsákja 9 rétegű extra megerősítéssel (szilánkok, éles tárgyak ellen) Az egész tapintásra olyan mint valami nagyon vastag textil puha anyaggal bélelve. Nem szakad ki az biztos. De alapjában véve a vizet nem nagyon szeretik a sima porszívók. Néhány csepp nem okoz gondot a mechanikai alkatrészknek, mert el sem jut odáig, viszont a porzsákba jutva esetleg elindíthat némi rohadást, kellemetlen szagokat okozva de ez is csak esetleges. Porszívók terén én köztudottan elfogult vagyok és csak a Mielet fogom Neked ajánlani. Ott pedig aminek az elképzelésed/pénztárcát határt szab.

(#16607) w.miki válasza ribarszki (#16606) üzenetére


w.miki
veterán

Dyson ciklon rendszere nem sokkal jobb?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16608) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Hűtőből mit érdemes venni?
Mi az ajánlott márka és mi az amit kerüljek?
80-150 között szánok rá. Elsődlegesen alul fagyasztós legyen.

(#16609) YAS-dude válasza Dave™ (#16605) üzenetére


YAS-dude
őstag

Asszem 85 vagy 90khuf.

(#16610) Dave™ válasza YAS-dude (#16609) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez már nem Candy árkategória, mosogépből Electrolux, mosogatógépből meg majdnem egy Bosch is kijön belőle, az enyém (Bosch Series 4) pl. 96 volt. Tuti nem vennék középkategóriás új termék árán 8-10 éves egykori high-endet.

(#16611) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Üdv!

Mikrohullámú sütőt szeretnék venni, Max 25k-ért.

Edigital,Euronics,Media Markt-ra gondoltam, de ha esetleg tudtok más boltot ahol olcsóbb, akkor ott venném, nyugodtan írjátok le.

(#16612) ribarszki válasza w.miki (#16607) üzenetére


ribarszki
őstag

De, sokkal jobb. De 30-40k a keret, a Dyson pedig 90-100k alsó hangon.. :)

(#16613) Gabor901127 válasza ribarszki (#16606) üzenetére


Gabor901127
tag

OK
Mindent felfogtam.
Nekem annyi kell, hogy minnél kevesebbet keljen vele foglalkozni ne romoljon el és rendesen tisztítson.
Még mindig 30-40et vagyok hajlandó porszívóra szánni.
Tudsz valamit ajánlani, esetleg boltot/webshopot?

És még a mosogatógép, akkor ha 100 ért úgysem kapok kivállót akkor próbálkozzunk meg valami tűrhetően jóval.
De ha tudsz ajánlani használtat, bárhol akkor nekem tökéletes? Vagy bárki tud ajánlani.
Csak gyorsan kéne ez az eszköz, mert már nem bírom, hogy össze van omolva a konyha.

Mondjuk én pl ezt néztem:
http://www.euronics.hu/AEG-F55500MO-p37391

Köszi:
Gábor

(#16612) ribarszki
Igen sajnos a 100ezres porszívókat még kihagynám az életemből, ennyire nem bízom a lakótársaimban

[ Szerkesztve ]

(#16614) polonic válasza Gergőke88 (#16608) üzenetére


polonic
félisten

Liebherr

(#16615) ribarszki válasza Gabor901127 (#16613) üzenetére


ribarszki
őstag

A mosogatógépet csabroncka nagyon szépen összefoglalta neked! Ha újat, akkor azt amelyikre a legtöbb gari van. Ha használt, akkor privátban tudok küldeni elérhetőséget/honlapcímet ahhoz a Miele szerelőhöz, akit itt ajánlunk a fórumon. (használt gépeket árul, átnézve, 1 év garival.)

Porszívó: Ha minél kevesebb nyűg a cél, és szívjon rendesen, legyen megbízható gép, akkor a Miele C1 powerline. 43k. (szetei.hu, miele.hu) egy dologra kell figyelni, mindig eredeti porzsákot használj hozzá. 10 évig nem nagyon lesz gondod porszívóra..

[ Szerkesztve ]

(#16616) YAS-dude válasza Dave™ (#16610) üzenetére


YAS-dude
őstag

Van a családban középkategóriás bosch, 2014-es és marhára nem mos úgy mint a sokéves miele, valamint hangosabb és nem szárítja le úgy az edényeket mint a sokéves miele. Szóval ugyanazért a pénzért kb. mindenben rosszabb az új bosch. Ahogy a fiókok, műanyag bizbaszok anyagát elnézem, élettartamban sem lesz jobb...

Mosógép detto. Annyi 5 évesen rozsdás mindenféle mosógépet láttam már, hogy köszönöm, nem vágyom rájuk. A miele 1600-as centrifugáját is nehezen űberelik az árkategóriában az újak.

[ Szerkesztve ]

(#16617) Dave™ válasza YAS-dude (#16616) üzenetére


Dave™
nagyúr

A miénk nagyon szépen mosogat és szárít, a 27 Ft-os lidlis tablettával.

(#16618) ribarszki válasza Dave™ (#16617) üzenetére


ribarszki
őstag

+1 pont az All in 1 Lidl tablettának, nálunk nagyon bevált! De fél éve átálltunk a Müller saját márkás mosogatógép porára, aminél kb 15 forint egy mosogatás és hozza a lidl szintjét. Ráadásul tudom adagolni, ha kevesebb zsíros tányér van, több pohár akkor kevesebbet rakok, máskor többet. Egy próbát megér. 1kg valami 1200ft..

(#16619) Csabroncka válasza Dave™ (#16610) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az igazság az, hogy és sajnos csak ismételni tudom magam, hogy a Miele mosó és mosogatógépben mind a lakossági mind az Ipari felhasználás tekintetében úttörő szerepet töltött és tölt be a mai napig. Ez tény, nem valamiféle márkaelfogultság az biztos.
Ami hátrány lehet a régebbi gépekre nézve az az energiafelhasználás, de itt azért 7-10 éves gépek is már A+ minősítésűek, tehát akkora különbség nem lesz.
A Miele amúgy nehezen rozsdásodik, mert tűzzománcot alkalmaz ami nehezen pattan meg, illetve a belső vázak mosógépek esetén horganyzottak.
Az én mosógépem például 9 éves (használtan vettem) egy alap felültöltős Miele gép, de így is például tartalmaz főző/fél/automata programot illetve nyílásra forgatja a dobot és van benne gyűrődésvédelem, ami hátrány lehet, hogy nem tudom előre programozni és K.B. nehéz - de ezen kívül eddig sem én sem a feleségem nem panaszkodott rá, vagy nem éreztük okos funkció hiányát :N .

Más kérdés, hogy (pláne ha igazán jó szériát fog ki az ember) akkor ezek tényleg atomtámadás után is működnek, valamint az alkatrészellátás kifogástalan és azok ára!!!!!!! nem magasabb az alap gépek alkatrészárainál.

-teszem azt például egy lúgszivattyú a mosógépbe, ami mondjuk megadhatja magát x idő után......

ribarszki : utánanézek én is kipróbálom!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#16620) ribarszki válasza Csabroncka (#16619) üzenetére


ribarszki
őstag

Addig jó, míg k.b. nehéz gépeket gyárt a Miele, legalább van benne anyag :DD

(#16621) JegesEmber20 válasza JegesEmber20 (#16611) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Senki?

(#16622) zsiz


zsiz
őstag

Lassan át kéne nevezni a topikot Miele topikra :U (A megbízható Miele-árushoz tartozó honlapcímet nekem is átküldhetné valaki, köszi.)

Nem tudom mennyire fér bele a témába, de magasnyomású mosókról érdeklődnék. Karcher K2.110-et láttam a tescoban valami 17k-ért. Ház körüli dolgokhoz, kocsit mosni, betonplaccot lecsapatni, stb.. ez is elég lehet, vagy ez a semmirevaló kategória? Illetve az összes K2 ugyan azt tudja csak a tartozékokban különböznek, vagy esetleg amúgy is van érdemi különbség? Esetleg ha ajánlani tudtok valamit nem túl drágán, akkor rajta. Köszi.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16623) Dave™ válasza Csabroncka (#16619) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem vitatom, hogy jó, vagy a legjobb, csak valamit a hasznos élettartama felénél megvenni míg annyiért már normális újat is lehet kapni, nem tűnik nagy üzletnek. Ebben is kopó alkatrészek vannak, mint bármi másban, tehát jó, hogy nem rozsdásodik, de ezernyi más dolog is elromolhat, és egy újat hasonlítunk egy 8-10 évet futott darabhoz. Édesanyám low-end Zanussija is elment 14 évet, a korábbi albérletes (szintén low-end) Fagorral sem volt semmi 7-8 évesen, abban pedig nem vagyok biztos, hogy további 8-10 évig nem kell hozzányúlnotok a használt Mielehez. Eltérő a filozófiánk van, sok mindenből vennék és veszek is használtat, de mosó/mosogatógépből biztosan nem.

(#16624) Bacusuz válasza pjen (#16602) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nem az én függönyöm a lényeg,hanem hogy miért fontos a gőzlöket egy vasalónál.
Olvass vissza

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16625) pjen válasza Bacusuz (#16624) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nem fontos,mi nagyon keveset vasalunk.Csak a függöny tünt fel,hogy vasalod.A fagorban van vasalás könnyítő mód,nem gyűr annyira,és általában nem gyűrődő ruhákat veszünk.

[ Szerkesztve ]

(#16626) Csabroncka válasza Dave™ (#16623) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Dave megváltozott a világ! A mostani gépekre adnak 3 év garit és örülsz ha elmennek 6-7 évet hibátlanul (ez egy igen nagy gond), ráadásul nem a motor romlik el amire +garanciát vállalnak, hanem megadja magát a csapágyazás vagy az elektronika. kihívod a szerelőt és közli veled, hogy kuka vagy van alkatrész mondjuk a gép árának feléért, de általában a szemetest emlegetik (van rá rengeteg példa sajnos).

Pontosan emiatt hoztam fel a lúgszivattyús példát, illetve a szerelhetőséget. Mert egy normális gépben még jó hogy lehet cserélni ezeket a dolgokat (szivattyú vagy csapágy), nem is ez a baj. Olyan gépet mint a régi Zanussi minőségre már rég nem kapsz.

Egyébként szerintem ezzel a szerelhetőség kérdéssel te is tisztában vagy - tehát ha el is romlik emberi áron lehet benne alkatrészt cserélni.

Képzelj el egy csapágycserét mondjuk az LG Direct Drive-os gépein - szerintem egy vagyon :F , múltkor (ezt korábban részletesen kifejtettem) a retek miatt szivárgott a belső ajtó a mosógépen, bekérettem Németországból 26.000 Ft-ért hozták volna azonnal a Miele ajtót. Anyám 4 éves Fagor mosógépén rohad a zsanérral együtt az ajtó. Megnéztem a rohadékok 45-55 ezer forint között adják az utángyártott ajtót - 80 volt a gép ;]

Emiatt döntöttem a Használt Miele mellett, illetve van egy nagyon megbízható szerelőm (ez is rettenetesen fontos), ráadásul (ezt is korábban már írtam) ezek az elvetemült Germánok 30 évre vállalják az alkatrész utánpótlást :DDD

"in medias res"

(#16627) Fr3eWar válasza JegesEmber20 (#16621) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Mi most vettünk Panasonic-ot de az magasabb árfekvésű volt. Nézegettem a 20-25-ös sávot is, arra a variánsra a Mediamarktban egy Sharp-ot néztem, jó kis gépnek tűnt.

(#16628) JegesEmber20 válasza Fr3eWar (#16627) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Ezt találtam edigin, erre a típusra gondoltál? Egyébként ez a 2 mikro tényleg ugyanaz, csak a drágább (kemény 1k ft felár) tud grillezni is? Akkor nyilván azt venném :)
Nem grilles Grilles

[ Szerkesztve ]

(#16629) Fr3eWar válasza JegesEmber20 (#16628) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ott a grill nélkülit néztem, fehér keretesen, annak nyomógombos az ajtónyitása, ahogy nézem a grillesnek fogantyús. Én futottam a feleségemmel 4-5 kört mire belement hogy grillest vegyünk, nem tudom mennyire volt jó döntés, mirelit pizzát már sütöttünk benne próbából, ehető lett.
Viszont takarítás szempontból szívás a Quartz grill, mert konkrétan van felül két grillcső rács mögött, ma az asszony rá is durrantott egy adag paradicsomszószt, és a megállapodásban az volt, hogy ha ilyet veszünk akkor a tetejét mármint a csöves részt én takartítom. Ha nem vagyok itt mikor csinálja akkor arra gondoltam volna hogy direkt b@szta össze nekem, hogy érezzem jól tettem, hogy rábeszéltem a grillesre.

(#16630) Gabor901127 válasza Csabroncka (#16626) üzenetére


Gabor901127
tag

Sajna én nem tudok semmit
ÉS PM-re is ritkán nézek fel de egy biztos minél több az elektronika annál rövidebb ideig bírja a gép és annál több cserélni

(#16631) Bacusuz válasza Gabor901127 (#16630) üzenetére


Bacusuz
őstag

szerelő szólt hogy a ford focusom lassan eléri a 200e km-t és illő lenne vinnem neki 2 hátsó csapágyat.
Á dehogy is nincs annak baja mondtam.
Heteken belül mind a 2 tönkre ment.

mérnökien kopott,a tervek szerint....
bocs az offért

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16632) vadorzó válasza Bacusuz (#16631) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Sziasztok,
Mikrohullámú sütőre szeretnék tippeket, kb. 20ezer Ft-ot szánok rá, szerintetek melyiket érdemes?
(Legyen megbízható, ha lehet ne csak a tányér közepét melegítse, stb.)

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#16633) benedekco


benedekco
addikt

Sziasztok!

Most nézegetünk porszívók után.
Valakinek van valami tapasztalata Severin-ekkel?
Azt meg a Sebo-t ajánlották egy üzletben ahol szerelnek, javítanak és használt gépeket is adnak vesznek. Az illető akivel beszéltünk azt mondta, hogy a Miele-t, AEG-t, Dyson-t egy ideje nem ajánlja nyugodt szívvel. Mert míg jól működik újonnan addig mikor megkapja a modernebb darabokat szerelésre akkor már látszik, hogy mind gagyi belülről, azaz nem bírják már úgy mint annak idején.
Sebo-val van konkrét tapasztalat ismerősnél, kegyetlenül van nyúzva és teszi a dolgát. De ez a Severin számomra új volt, ellenben elég patinás német gyártónak tűnik wiki szerint.
Kb megvan mit akarunk, csak mint márka nekem új volt.

Előre is köszi!

benedekco

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#16634) ribarszki válasza benedekco (#16633) üzenetére


ribarszki
őstag

A Sebokat jo szivvel ajanljuk, de miota a szomszed forumon ezt irta egy felhasznalo, az kicsit meglepo volt.. Persze ez egy velemeny, de erdekes.. Idezem:

Sziasztok!

Semmiképp nem akartam szó nélkül elhagyni a fórumot, nagyon sokat segítettetek nekem, sok hasznos infót olvastam és szeretném megosztani veletek a tapasztalatomat, hátha segíthetek másoknak én is a döntésben.
Tehát kezdem az elején.
A sok tanácsot és az egyéni érzésemet is figyelembe véve megrendeltem nagy-nagy várakozással és izgalommal egy Sebo Airbelt D3 Parquet nevű csodát.
A porszívó 1 hét után megérkezett.
Első ránézésre jó, stabil és minőségi darab, szép fényes sötétkék burkolattal. A mérete nagy, széles, robosztus, nem is könnyű.
Összeszereltük és az első észrevétel, a teleszkópos cső nehezen állítható, akad, nem siklik simán.
A porszívó nem egyenes irányba, hanem folyamatosan ferde állásban jött utánam, ami a merev porszívócső csatlakozónak köszönhető. (Arra gondolok, amivel a cső becsatlakozok a géptestbe) Valóban nagyon merev a cső, többször is összetekergőzött használat közben, amit nem igazán szeretek. Hááát, itt kicsit alábbhagyott a lelkesedésem, egy ilyen drága Német gyártmányú gépezettől… nem is tudom, többet vártam.
Bekapcsolás után szívott, ahogy kell, bár kicsit nagyobb erőre számítottam. A parketta fej, amit adtak hozzá szépen kipamacsolta a parketta apró réseiből a port, ez tetszett, csilli-villi lett a parkettánk, de itt is volt egy észrevételem, nem úgy siklott, ahogy szerettem volna. 2 görgő vezette a padlón a fejet, ami csak egyenesen, fixen áll, így oldalirányú mozgást nem enged. Kissé nehezen navigáltam vele, de bele lehet jönni biztosan.
A porkefe nagyon szuper, igazi minőségi darab, ezt is leteszteltem.
Kárpit szívófej semmi extra, de hasznos a kanapénál, résszívót nem szoktam használni, jó, ha van.
Aztán jött a szőnyeg porszívózás. Volt némi szösz a szőnyegen (fehér rongyszőnyegből és a shaggy szálai + hosszú hajszálak), plusz ez-az a gyereknek hála 2 hét porszívó nélküliség után. Kombi fej fel, átmegyek 1 szakaszon egyszer, kétszer, háromszor és az összes szösz ott virít a szőnyegen. Morzsák első tolásra eltűntek, csak a többi nem. Ilyet még egyetlen gagyi porszívótól nem láttam, hogy ennyi szemetet hagy maga után. Hosszas nézegetés után azt állapítottuk meg, hogy ez a fej rosszul van megtervezve. Ugyanis a szöszfelszedő csík, az a piros, nem is ér a szőnyeghez, mert be van süllyesztve. Másik, hogy nem középre összpontosul a szívóerő a porszívófejen, hanem 2 oldalon van 1-1 lyuk, így gyengül a szívóerő is, tehát nem hatékony vele a munka.
Itt már mérges voltam és csalódott. Kifizetek ennyi pénzt és nem tudom kitakarítani azt az 1-2 vacak szőnyegemet??! Másnap megint nekiugrottunk, már a párom is tesztelte a szönyegen, de nem volt jó (amúgy videóztam, ha érdekel valakit). Nem maradhatott, visszaküldtem vásárlástól való elállás benyújtásával. Pénzt visszakaptam és megrendeltem a 2. kinézett gépet, egy Miele Complete C2 Parquet PowerLine típust. (Teaway, a Topiclistában módosítsd a típust J) 2 nap után megérkezett, összeraktuk, már ránézésre jobb minőséget mutatott, minden bepattan, illeszkedik ahogy kell, nem kell erőt kifejteni semmihez, mindennek meg van a helye. A porszívó karosszériája is jobban tetszik, áramvonalasabb, kisebb, könnyebb, használhatóbb a mindennapokban.
A teleszkópos cső csodásan és könnyedén siklik, a fejeket könnyű cserélgetni.
November 5. óta használom -tehát már jó ideje- és még nem kellett porzsákot cserélnem, pedig 2 naponta porszívózok vele mindenhol, a fürdőszobát és konyhát is. A szívőerő nem csökkent egy kicsit sem, szagokat nem fúj ki, kellemes tisztaság illatot áraszt, mert felszippantottam egy Ilcsi levegőfertőtlenitó illóolajjal becsepegtetett vattapamacsot J
Álom vele a takarítás! Szőnyeg porszívózásnál felszed minden apró szöszt, de jócskán vissza kell venni a szívóerőből, mert felszedi a szőnyeget, vagy nem lehet tolni. Parkettánál a nagy SBB 300-3 Parkett Twister padlókefét szoktam feltenni és úgy megyek végig az összes kemény padlón. Villámgyors és kényelmes vele a munka, arra megy, amerre tolom, lapos, így beférek vele még az éjjeliszekrény alá is. A lambériára is ezt használtam, gyönyörűen portalanít és a kis pókhálókat, amit alig lehet látni, szépen leszedi.
Adtak hozzá egy kisebb keményebb sörtés padlókefét is, amit nem használtam még és meg is lepett, hogy van ilyen is a dobozban, mert ezt nem találtam a leírásban J Biztosan jó lesz valamire, majd kipróbálom. Egyébként a porszívó testben van elrejtve a szokásos módon a porkefe, a kárpit fej és a résszívó, ez utóbbit én nem használom csak autóban.

A Sebo után ez klasszisokkal jobb, örülök, hogy a Mielére cseréltük. Ez lett a kedvenc háztartási gépem! :)

[ Szerkesztve ]

(#16635) albiosz


albiosz
őstag

Ha már mindenki porszívót cserél, akkor nincs valakinél egy kallódó darab, amit csak kerülget és várja a lomtalanítást? Kellene nekem egy pincetakarításhoz, nem vinném le a lakásban használatos Zanussit.

Sör/csoki árfolyamon átvenném Budapesten. :)

(#16636) pjen válasza albiosz (#16635) üzenetére


pjen
félisten

Pedig azért van,hogy használd.A naggyát seperd fel aztán had szóljon,max eldobsz egy porzsákot a végén.

(#16637) YAS-dude válasza pjen (#16636) üzenetére


YAS-dude
őstag

És utána a dzsuvás porszívót, csövet, fejet takarítgassa, mielőtt felviszi újra a lakásba.

(#16638) pjen válasza YAS-dude (#16637) üzenetére


pjen
félisten

igen,bár szerintem a csőben nem marad semmi,.

(#16639) albiosz válasza YAS-dude (#16637) üzenetére


albiosz
őstag

Így van, pontosan ezt szeretném elkerülni. :)

(#16640) Handball94 válasza albiosz (#16639) üzenetére


Handball94
aktív tag

Sziasztok, látom pont porszívó a téma, keresnék én is egyet a minél olcsóbb (20k körül) árkategóriában, ami már használható. Porzsákosat szeretnék, semmilyen különleges elvárásom nincs, csak az egyemista lakásunkat havonta kitakaríthassuk vele :)

(#16641) Traxx válasza vadorzó (#16632) üzenetére


Traxx
őstag

Akkor már ketten vagyunk, mert én is ugyanilyen paraméterekkel keresek mikrót (20K körül, megbízható darab, grillfunkció nem szükséges) :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#16642) vadorzó válasza Traxx (#16641) üzenetére


vadorzó
aktív tag

20 körül láttam grillest is, kérdés, hogy melyik márka mennyire megbízható, ill. mit nyújt...

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#16643) abcukistván


abcukistván
tag

Sziasztok!

Nappalikonyhás szobába szeretnék (lehetőleg teleszkópos) páraelszívót venni, 20-30e Ft-s sávban. Mit ajánlanátok?

Van kivezetésem a lakásban.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16644) YAS-dude válasza abcukistván (#16643) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ikea?

(#16645) Traxx válasza vadorzó (#16642) üzenetére


Traxx
őstag

Én is találtam már, szerintem ebben az ársávban kb. a felszereltség része, max nem használja ki az ember. De a kérdés ugyanaz, amit te is megfogalmaztál: márka és megbízhatóság, ebben nem jutok én sem dűlőre :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#16646) naja válasza ribarszki (#16480) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi a választ! Bocsi, hogy nem reagáltam, csak nem volt időm mostanság.

Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam: nem a legolcsóbb porszívót keresem, hanem az érdekelne, hogy a jó porszívók hol kezdődnek árban, és melyek ezek. Mivel fogalmam sincs, hogy ez 20, 30, 40 vagy 50 eFt-t jelent, ezért tettem fel korábban a kérdést úgy ahogy.

Tehát, melyik az a porszívó, amit már bátran ajánlotok? Konkrétabban: megbízható, praktikus és teszi a dolgát rendesen. Tehát okkal kedvelik az emberek. Még konkrétabban: nem melegszik, rendesen tömít, nem törik ki a kereke, fogója jól ki van találva stb.
Amit még esetleg hozzátennék személyesen, hogy ne legyen kifejezetten nagy (kicsi lakás kevés, hely). Ez azért nem annyira meghatározó érv, de ha van két nagyjából egykategóriás jó gép (hasonló áron), akkor a kisebbik érdekelne (inkább sűrűbben cserélem a porzsákot).

Amúgy a Mielen kívül tényleg nincs élet? Azt azért nehezen veszi be a gyomrom, hogy minden nagy gyártó csak kutyaütő lenne.
Jelenleg egy kb. 20 éves Electrolux porszívóm van (mondjuk made in britain), aminek csak annyi a baja, hogy a csövek és a fejek már eléggé megadták magukat...

(#16647) ribarszki válasza naja (#16646) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem, van élet a Mielen kívül is. A zsáknélküliben ott a Dyson, a zsákosban a Sebo, van aki dicséri a Nilfisket is. Egyszerűen azért ajánljuk a Mielet, mert nagyon sokunknál bevált, jól teszi a dolgát, az általad leírt kritériumokat maradéktalanul teljesíti. De ha nem tetszik, akkor nézz szét más gyártóknál. Volt egy zsáknélküli Electrolux, ami néhány éve nagyon futott egy másik fórumon, sokan vették. Azok néhány év alatt elhullottak a visszajelzések alapján.

Az pedig semmi nem jelent, hogy egy 20 éve gyártott porszívó ma is jó. Ezek már nem lesznek, 4-5-6 év használattól függően és vége, elkopik. A Miele-be a tapasztalat szerint még normális alaktrészeket tesznek.

De a döntés a tiéd, ha van lehetőséged nézd meg a porszívókat élőben is. Kapcsoltasd be, húzd magad után, nézd meg a porzsákok anyagát, a tengelyeket, gégecsövet, műanyagok minőségét, stb..

(#16648) Handball94


Handball94
aktív tag

20-25 körül talalok jobbat a Sencor SVC 8YL-nél, vagy rendelhetem?
Köszönöm.

(#16649) sysrq válasza naja (#16646) üzenetére


sysrq
őstag

Itt a Mielen kívül tényleg nincs élet.
Sőt az egyetlen gyártó amelyik minden itt felmerülő igényt ki tud elégíteni. És persze saját porzsák jó csak bele, az utángyártott ördögtől való.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#16650) Gabró válasza Handball94 (#16648) üzenetére


Gabró
tag

Itteni ajanlasra egy ilyen porszivot vettem kb. egy eve. Nem bantam meg.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.