Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) bugizozi válasza ribarszki (#15380) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

A jómúltkor (tavaly :D) érdeklődtem porszívók után, vettem egyet és leírnám a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lehet a jövőben.
Első körben porzsák nélkülit szerettem volna, de arról itt is és a MM-ban is lebeszéltek, hát beadtam a derekam. Végül egy SAMSUNG VCC52E5V3O/XEH porszívóra esett a választás.
Az elmúlt hónapokban jópárszor használtam és teljesen meg vagyok vele elégedve. A szívóereje megfelelő, csövön lévő külön tartály meg valami parádés. A sokadik porszívózás után is elég volt csak azt üríteni, a porszívó belsejéről/porzsákról meg kb enni lehetne olyan tiszta még :D És ezt nem csak én mondom:

Árukereső vélemény:Az előszűrőre pedig nem találok szavakat. Éljen sokáig, aki kitalálta ! Egy mozdulattal kiönthető az összes szemét, több takarítás után is üres a papír porzsák. Bezzeg az előszűrő nem üres.

Gyakorlatilag lett egy porzsák nélküli porszívóm aminek nagy a szívóereje (50% alatt használom) nem kell állandóan karban tartani, takarítani a szűrőjét stb.
Itt lehet elolvasni erről a termékről a véleményeket. Érdekes, hogy az árukeresőn top12 és tele van pozitív értékelésekkel, míg a hasonló árban lévő top1 és top2 porzsák nélküli porszívókra sokan panaszkodnak :U

Árukereső vélemény:- egy év használat után már nem túl hatékony
- kb. 2 évente vehetsz újat, nem véletlenül csak egy év garis
- melegszik (a védelme jó, ha túlmelegedik kikapcsol)
- minden porszívózás után lehet szétkapni/kitisztítani

Ezúton köszönöm az itteni, és az MM segítségét és h lebeszéltetek a porzsák nélküliről! :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#16302) lacy86


lacy86
addikt

Hello!

Asszony pajtast majusban szeretnem meglepni egy mosogatogeppel.
Szeretnem megkerdezni, hogy melyik marka ajanlott?!

( igazabol nem tudom miket kell meg ilyenkor nezni , stb ... ) azert fordultam hozzatok.
Hatha itt nagyobb tapasztalat van! :P

Koszonom!

(#16303) Melack


Melack
veterán

Szerintetek lesz még mosógépcsere program, vagy már felejtős?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16304) polonic válasza lacy86 (#16302) üzenetére


polonic
félisten

Miele!
Vagy Siemens talán.

:D

(#16305) Melack válasza polonic (#16304) üzenetére


Melack
veterán

Vagy IKEA 5 év garival, ami Zanussi vagy Electrolux

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16306) pjen válasza lacy86 (#16302) üzenetére


pjen
félisten

Vagy Bosch 5 éve megy hibátlanul.kopp kopp.

(#16307) st6969 válasza lacy86 (#16302) üzenetére


st6969
őstag

Egyetértek azzal, amiket előttem leírtak. A kereted alapján döntsd el.
Nekem jelenleg a legalapabb Ikeás van (amire nem is 5, hanem csak 2 év garancia van, szerintem még mindig kapható, Lagan néven keresd). Kiválóan működik 5 éve (remélem, mégegyszer ennyit kibír legalább). Ha tönkre megy, nem fogom sajnálni a pénzt egy Mielére (ha mégis sajnálnám, akkor Ikeásat vennék, ha valami miatt ez sem megoldható, akkor pedig azt, amire a legtöbb a garancia).

(#16308) macilaci78 válasza macilaci78 (#16056) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Na, múlt héten szerdán a cserealkatrésszel megjött a szaki és kifogástalanul üzemel a sütő, újra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16309) Melack válasza macilaci78 (#16308) üzenetére


Melack
veterán

Mennyi volt a teljes ügymenet ideje?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16310) ribarszki válasza lacy86 (#16302) üzenetére


ribarszki
őstag

Miele, csak elég húzós az ára. De nem egy ligában focizik a Bosch (ami Siemens)/Electorlux/AEG mezőnnyel. Mosogatógépben verhetetlenek, annyira túl vannak terveze. Jah, csak a belépő modell is 180k.. (Ami egyébként minden halandó igényt kielégít)

Anyósoméknak amúgy most vettünk Boscht 97k-ért. Teszi a dolgát, halk, de látszik hol spóroltak az anyaggal. Rengeteg műanyag, gyenge sínek, bizonytalanul járó tálcák, stb...

bugizozi Nem véletlenül kardoskodunk a porzsákos mellett. Most már te is tudod, hogy miért. Hát még ha Mielet vettél volna, akkor milyen nagy lenne a boldogság ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#16311) macilaci78 válasza Melack (#16309) üzenetére


macilaci78
nagyúr

2016.01.23.-án este ment tönkre,
2016.01.26.-án jelentettem be,
2016.01.10.-én lett készen. (8.-án jöttek volna, de nem tudtam megoldani, hogy szerda előtt otthon legyek munkaidőben.)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16312) Bacusuz válasza pjen (#16299) üzenetére


Bacusuz
őstag

a somat classic tabletta hátulján azt írja hogy a kívánt hatás elérése érdekében használjunk sót és öblítőt is...
ezt végképp nem értem :(

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16313) ribarszki válasza Bacusuz (#16312) üzenetére


ribarszki
őstag

Azért azzal ugye tisztában vannak a mosogatógép tulajok, hogy a gépükben van egy tartály műgyanta ami lágyítja a vizet, egyrészt a szebb mosogatásért, másrészt a mosogatógép megóvásának céljából. Na most ennek a gyantának a regenerálást csak a tablettában lévő sóra bízni nem túl jó ötlet. A mosogatógép szerelők állítják, hogy kell sót használni, bármilyen tablettát is teszel bele. Egyébként 1kg Lidl-ös só 340ft. Ez fél évre elég. Az öblítő is célszerű, de az tényleg csak a mosogatás végeredményt befolyásolja.

Viszont soha nem kockáztatnám meg, hogy só nélkül járatom a gépet, még ha 99in1-es tablettám is van. Különösen olyan helyen ahol közepes/kemény a víz.

(egyébként a Somat Classicban úgy tudom nincs hozzáadott só/öbíltő ezért írja, hogy használjon. A csúsztatás ott van, hogy nem csak a szebb/jobb eredmény miatt, hanem a mosogatógép élettartama szempontjából is. De nem tudom, Mülleres mosogatóport használok ami tökéletes és nagyon olcsó)

[ Szerkesztve ]

(#16314) HookR válasza HookR (#16228) üzenetére


HookR
addikt

Új mosógépnek kinéztem az LG F14B8TDA-t. Szempont volt a 8kg-os kapacitás, meg az 5év(re kiegészíthető) garancia, ám itt a topikban emlegetett Fagor FE-7212A láttán megremegett a térdem. Bár 8 helyett csak 7kg-os és szervizben azt mondták nincs magyar szervize a márkának, valamint az alkatrészbeszerzés is kérdéses, kacérkodom a vásárlás gondolatával. Az LG 140e-es ára helyett mégiscsak 75e, van rá 5év garancia, a különbözetből meg akár megvehetem a jelenlegi Indesit-be a komplett üstöt dobostól és akkor van 2 mosógépem, egy 7, meg egy 8kg-os. Így nem gond, amikor hirtelen sokat kell mosni, vagy az egyik javításra szorul és a terhelés is megoszlik a két gép között. Vélemény? :F

Közben látom, hogy a Fagor-nál a centrifugázás C besorolású. Ez mennyire lehet probléma a gyakorlatban?

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16315) Bacusuz válasza ribarszki (#16313) üzenetére


Bacusuz
őstag

Használok sót+öblítőt is,most pedig mosogatóport veszek és tabletta nélkül használom majd.
Müllert hol veszed és mennyiért?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16316) ribarszki válasza Bacusuz (#16315) üzenetére


ribarszki
őstag

Müllert Müllerben veszem, 1kg és 1200ft. Kb olyan 15 forinta jön ki egy adag mosogatópor.

(#16317) Bacusuz válasza ribarszki (#16316) üzenetére


Bacusuz
őstag

most látom hogy van olyan hogy müller :U

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16318) Bacusuz válasza ribarszki (#16316) üzenetére


Bacusuz
őstag

finisht rendeltem tetyoba 2899.-/2,5kg az is csak 1160.-/kg.

más:
van 20 és 30 vonal a mosogatópor/tabletta tartóban.
meddig öntsem porral?
ha szennyezett 30 ig ha nem akkor csak 20 ig?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16319) Bacusuz válasza HookR (#16314) üzenetére


Bacusuz
őstag

lg 1400/perc
fagor 1200/perc fordulatszámú.

nekem a magasabb a jobb,mert télen a hűvös lakásban nem száradnak a ruhák.
Most 800-as van,de tuti 1400-re fogom cserélni.

hogy az 1200 és az 1400 között hány % a nedvességtartalom különbség a ruhában azt nem tudom

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16320) pjen válasza Bacusuz (#16312) üzenetére


pjen
félisten

Ez a somat gold leirásában van.Amennyiben a víz keménysége nem éri el a 21 °dH értéket (német vízkeménységi skála) nem szükséges vízlágyító só és öblítő használata.Én nem mondtam,hogy ne tegyél sót!Én nem teszek. :)

Társaságunk szolgáltatási területén az ivóvíz átlagos keménysége 154 mg/l CaO.

*A német keménységi fok (nk) a CaO mg/liter egy tizede, tehát például 154 mg / liter CaO esetén az érték 15,4 nk (2015). nó comment.

[ Szerkesztve ]

(#16321) HookR válasza Bacusuz (#16319) üzenetére


HookR
addikt

Biztos, hogy nem csak a fordulatszám függvénye, mert a mostani Indesit is 1200/perces és az B besorolású.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16322) Csabroncka válasza pjen (#16320) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Tegyél, csak állítsd alacsonyra a gyantakapacitást - sokkal hatékonyabban mosogat! Hosszútávon a lerakódásoktól is megóv! ;)

"in medias res"

(#16323) pjen válasza Csabroncka (#16322) üzenetére


pjen
félisten

Mondod Te,de nekem jó így.

(#16324) VIPowER válasza macilaci78 (#16311) üzenetére


VIPowER
senior tag

Hamarabb készen lett mint tönkrement? Van benne logika, hiszen akkor még jó volt.

(#16325) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Szélességben 45 cm-nél keskenyebb mosogatógép létezik? Eddig kb. 45-ös a legkisebb, amit találtam.

(#16326) Melack válasza albiosz (#16325) üzenetére


Melack
veterán

Az az alap szélesség (keskenység?) , annál én sem láttam "slimebbet" :D Gondolom gépészeti és műszaki okai vannak annak a minimumnak. Mekkora helyre kellene nektek?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16327) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Mikrót szeretnénk vásárolni 2 személyre, nincsenek nagy igényeink, nagyjából 20k körül szeretnénk megúszni, grill funkció nem szükséges és legalább 20 literest szeretnék.
Nem tudom, hogy a digitálist, vagy a mechnaikust jobb használni (most utóbbi van, előbbit testreszabhatóbbnak gondolom), illetve hogy a nyomógombos, vagy a manuális ajtónyitós a jobb.

Az alábbi típusokat nézegettem, ezekről általánosságban jó véleménnyel vannak, de nyilván ennyi pénzért közel sem tökéletesek. (Samsung 732K és 732K-S között nem jöttem rá, hogy mi a különbség, árban elég sok)

Hausmeister DIANA (olcsó, árához képest nagyon jónak mondják)
Samsung ME732K
Samsung ME732K
Gorenje MO 17 DE (ez szimpatikus a vélemények alapján, egy hátránya van, 17 literes)

Egyéb javaslatot is szívesen fogadok, az árukereső top értékelései között nézelődtem, csak erre tudok alapozni.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#16328) Melack


Melack
veterán

A használt mosogatógép téma még fennáll. Érdemes, nem érdemes, neppertől vagy magánembertől? Egy egyelőre 3 fős családnak a 10 vagy 12 terítékes elegendő?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16329) YAS-dude válasza Melack (#16328) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nekünk használt Miele mosógépünk van. Annyira bevált, hogy ugyanattól az embertől vettünk használt Miele mosogatógépet is (ami köröket ver a családban lévő szépúj Bosch-ra), meg legutóbb egy használt Miele szárítógépre is beruháztunk ugyanott. Nem szeretnék reklámozás bűnébe esni, pedig megérdemelné az illető mert végtelenül korrekt és nagyon érti amit csinál.

(#16330) YAS-dude válasza Melack (#16328) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ja és érdemes minél nagyobbat venni. Lehet hogy nem 12 terítékkel rakod tele, de nem baj ha befér a lábos meg a tepsi.

(#16331) HookR válasza A_ScHuLcZ (#16327) üzenetére


HookR
addikt

Szerintem a garancián és a kívánt alapfunkciókon túl olyan gyakorlatias szempontokat érdemes szem előtt tartani, mint:
- A nyitómechanizmus minél egyszerűbb annál jobb, elvégre sokat lesz használva. Tehát a fogantyú legyen fix, robosztus, nyitáshoz csak bele kelljen kapaszkodni és kihúzni. A linkelt Samsung-féle műanyag nyitóbillentyűs megoldástól óvakodnék.
- Ha más nem is, de legalább az időzítő legyen tárcsa*. Illetve ha nincsenek speciális igényeid, akkor a funkció-/teljesítményválasztó is. Csak belekapaszkodsz a nyitófogantyúba, bedobod a melegíteni valót, érzéssel tekersz egyet az időzítőn és kész. Nem kell minden egyes alkalommal digitális gomberdőn átverekedni magad, vagy fakopáncs módjára ugyanazt a gombot nyomogatni az időzítő 30mp-es léptetéséhez. Autóban is sokkal intuitívabb, ha a hangerőt, vagy a digitális klíma hőmérsékletét tárcsával lehet állítani, menüben való bóklászás helyett.
- Nem hátrány, ha minél nagyobb átmérőjű edényt képes elnyelni. Jól jöhet népesebb asztaltársaság esetén, ha nem több részletben kell az ételt melegíteni.

Néhány éve ezen szempontok mentén esett a választásom az akkori felhozatalból az LG MB-4324B-re, ebbe befér 32cm-es átmérő is. Később vettem egy másodikat is. Évek óta szolgálnak kifogástalanul.

* az analóg tárcsa az évek múlásával hajlamos veszíteni precizitásából, de nem vészes. Talán a digitális (végtelenített) tárcsa időtállóbb ebből a szempontból.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16332) lacy86


lacy86
addikt

Koszi sracok a segitseget!

(#16333) albiosz válasza Melack (#16326) üzenetére


albiosz
őstag

40 körül, de visítva talán megoldható lenne a 45 is. Viszont most nézem, hogy a magasság nagyobb akadály lenne. Mosogató alatt tudnánk elhelyezni, de az kb. 70 centi.

szerk.: bár most találtam 50 körüli magasságúakat, viszont azok szélesebbek.

[ Szerkesztve ]

(#16334) Melack válasza YAS-dude (#16329) üzenetére


Melack
veterán

Privátba jöhet az infó. Most szépen körbenézek, hogy mi hol merre mennyi, aztán május magasságában megvesszük. Jófogáson láttam párat, 20-40k között.

albiosz: elég sok a feltétel. Beépíthető nem játszik? Az talán alacsonyabb.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16335) Bacusuz válasza YAS-dude (#16329) üzenetére


Bacusuz
őstag

ezt a mieles manuszt dobd át nekem is kérlek privibe
:R

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#16336) st6969 válasza HookR (#16331) üzenetére


st6969
őstag

Én annyit tennék hozzá, hogy előnyös, ha működés közben be lehet látni (szétfröcsögött-e már a cucc ;] ). Sok típus nagyon el van sötétítve.
A nyitómechanizmus szerintem kényelmesebb a nyomógombos (persze ennek is van hátránya, beragadhat, ha bekoszolódik...stb), de kinek mi (ha kart kell "rángatni", sokszor mozdul vele az egész mikro).
Mechanikus megoldást én felejteném, szükség lehet precíz beállításra (nekem a tejeskávé pont 2:10mp a kedvenc bögrémben :) ) Időállításhoz valóban legjobb a digitális tárcsa, teljesítménybeállításhoz tökmindegy (soha nem fogod állítani, marad a max-on...)

(#16333) albiosz
Mosogató alatt?! Biztos befér oda a szifontól? Ikeának van speckó "lapos" lefolyó/szifon szerelvénye, de szerintem még az alá se fér be. Persze, lehet, hogy nálatok valami egyedi kialakítás van...

(#16337) 123xyz válasza HookR (#16314) üzenetére


123xyz
tag

Nem tudom, az alkatrész ellátás mennyire problémás a Fagornál, de szerintem minden megyében van hivalatos (szerződött) márkaszerviz. Legalábbis, ami papírt kaptunk, azon mintha minden megye szerepelt volna. Ha gondolod, lefényképezem neked, és felhívhatod a hozzád legközelebb eső szervizt, nekik mi a véleményük a márkáról, meg az alkatrészek elérhetőségéről :)

A centrifugázás C kategóriája szerintem inkább az energiafogyasztást jelöli, vagyis lehetne kevésbé energia igényes is, de javítson ki valaki, ha tévedek. Az 1200-as fordulatszámmal szerintem elég jól megszabadulnak a víztől a ruhák.

Programokat tekintve viszont érdekes a dolog, mert elég hosszúak azok, amik "alaposan" mosnak. Van egy rapid 12 perces, amire azt írja, kb 2-3 kg ruha a maximum töltet és 30 fokon, 800as centrifugával, ami logikusan a nem koszos (csak mondjuk beizzadt) pólókat, ruhákat átmosni lehet elég. Van egy gyors, 60 perces mosás, max 60 fokon, de a leírásból nem egészen egyértelmű, hogy ez hány kg ruhát bír el. Aztán a többi (az öblítésen kívül) az legalább 100 perces, persze attól is függően, hogy mennyi a bepakolt ruha mennyisége. De szépen kiírja, hány perc van még hátra egy-egy programból :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16338) HookR válasza st6969 (#16336) üzenetére


HookR
addikt

"ha kart kell "rángatni", sokszor mozdul vele az egész mikro"
Hüvelykujjal meg lehet támasztani az előlapnál. Így nem hogy nem mozdul vele az egész mikró, de kimondottan finoman, csendesen lehet nyitni-zárni.

(#16337) 123xyz: Már megrendeltem. Bár még elállhatnék a vételtől, már nem akarok variálni.

"Aztán a többi (az öblítésen kívül) az legalább 100 perces, persze attól is függően, hogy mennyi a bepakolt ruha mennyisége."
Igen, ez a mostani Indesit-tel is ilyesmi időt vesz igénybe.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16339) Melack


Melack
veterán

Neff (Bosch) gépekről van vkinek infója?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16340) Mercutio_ válasza YAS-dude (#16329) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha jól gondolom használt miele 80 körül indul, szerintem ha annyit szánna rá Melack megvenné a lentebb linkelt új fagort 75-ert :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16341) zsiz válasza A_ScHuLcZ (#16327) üzenetére


zsiz
őstag

Én meg annyit tennék, hozzá, hogy a gombnyomásra nyíló mikrónk vagy 15 évet szolgált bármiféle gond nélkül. Most nyitó füles van, de ezt nem szeretem. Igaz a a régin volt távtartó is gyárilag, hogy gombnyomással ne lehessen a falig tolni. Ez az új Samsung amit nemrég vettem, amint meg lesz az utódja és lesz rá keret is, le lesz cserélve. Ami engem nagyon zavar benne, hogy nem lehet belelátni, mikor melegítesz vele. Ez a fő oka, hogy lecserélem majd. Gorenjét néztem én is, jó tapasztalataim vannak a márkával, csak abból a nagyok drágák. A 20 literes meg rájöttem, hogy nekem kicsi, plusz én gyengének is találom, mindent érezhetően tovább kell melegítenem, mint az előzővel, ami 100W-tal tudott többet.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16342) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Sziasztok.

Páraelszívót szeretnék. Mert a régi kissé elfáradt.

Kihúzhatós érdekelne..ki milyen ajánl vagy nem ajánl?

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#16343) Melack válasza Mercutio_ (#16340) üzenetére


Melack
veterán

Az mosógép, filózunk is rajta feleségemmel. Mosogatógépet nézünk most. A Neff-et is ezért kérdem, 32k lenne.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16344) st6969 válasza PindurAnna (#16342) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
saját szempontjaimat szívesen megosztom, anno ilyet kerestem:
Legyen kivezethető (bár, ha csere lesz, akkor gondolom ki van alakítva a hely neki). Rozsdamentes, minél nagyobb légköbmétert szállít (1000m3/h felett), és még elfogadható ára van. Legyen minél szélesebb (ha meg tudod oldani, lehet akár szélesebb, mint a tűzhely). Ha a csendesség is szempont, akkor "kicsit" jobban zsebbe kell nyúlni.
(igaz, nem kihúzhatós) de jó szolgálatot tesz nálunk egy kürtős Cata, típusát nem tudom, 50eFt körül volt.

(#16345) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

10-20k között kellene egy porszívó, mit ajánlotok? :) Jól szívjon (mily meglepő :D ), szövet porzsák/tartály preferált (papír zsákos hátrány). HEPA és tsai szintén nem igazán szempont.

[ Szerkesztve ]

(#16346) st6969


st6969
őstag

Egyszer már kérdeztem, de akkor nem vettem, pedig beírtatok egy mall.hu-s linket, ahol jó áron lehetett gyári porzsákot venni a BOSCH BGL3B210 porszívóhoz. Már nem árulják ott.
Biztos rosszul keresem, de nem találom...honnan lehet ehhez gyári minőségi porzsákot rendelni (nem horror áron)? Konkrétan milyen porzsák típust kell keresni? Megköszönnék egy linket. :R

(#16347) zsiz válasza st6969 (#16346) üzenetére


zsiz
őstag

Ha jól néztem.. [link] (De ha a kezdőlapjukra mész, meg tudod újra adni a porszívód típusát, és a hozzá való zsákokat adja be.)
Én is tőlük rendeltem Sencorba, minden rendben volt.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16348) RBJ


RBJ
addikt

Megérkezett az elektrolux porszívó. [link]
Tudtam én, hogy a robotporszívó csak kisegítés de 5 perc porszívó próba után a pofám leszakadt mit összeszedett.
RÉgi philips zsákost vált le /11 éves/ mert annak éget szaga van, volt.
Ez zsáknélküli de le se merem írni, hogy a próba alatt mennyi finom lisztszerű port összeszedett.
Szívóerőnél a pont. :R
Valaki tényleg írta, hogy gagyi a műanyag hát tényleg. De ennyire? A kifli formájú vagy fogórész műanyagja olyan vékony azt hiszi az ember szétesik a kezébe. Erre valami pótlás, alternatíva?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#16349) Csabroncka válasza PindurAnna (#16342) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az Ikea kínálata nem rossz! Ráadásul a 3 legolcsóbb sem a legagyibb és még a garancia is 5 év. Halkság szempontjából sokszor a kialakítás is ront a dolgokon, mert növeli a szélzajt. Minél rövidebb a cső és minél kevesebb törés nélkül viszed annál halkabb lesz.

st6969: Én az utángyártott (sokszor igen gagyi) zsákok helyett sokkal jobban ajánlom a menalux DURAFLOW zsákjait.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#16350) Csabroncka válasza st6969 (#16346) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Menalux DURAFLOW

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.