Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) Morris válasza Acef (#17450) üzenetére


Morris
veterán

Akkor AEG, Electrolux kilőve.

(#17452) Acef válasza Morris (#17451) üzenetére


Acef
addikt

Lehet, hogy a mélység miatt az lesz jó :)

Pl. a 8kg LG már 60 cm (és 150e) fölött van.

Mennyivel jöhet kijjebb mint az ajtók külső síkja? Vagy nem kell egy síkban lenniük?

(#17453) Morris válasza Acef (#17452) üzenetére


Morris
veterán

Még nem csináltam meg a bútort. Előre nem merem megvenni ezeket a készülékeket. Az is lehet, hogy találok helyet neki a fürdőben. De az még bontásra vár.

(#17454) tjb007


tjb007
nagyúr

Candy, Fagor, Gorenje indukciós főzőlapokkal érdemes foglalkozni? Tudom, Folklig az IKEA-ból, de az IKEA most kiesik.

(#17455) Acef válasza tjb007 (#17454) üzenetére


Acef
addikt

Ezek közül a Gorenjét vinném /stabil HU importőr, garancia, javíttatás, ... /

Ráadásul a Gorenje 3, vagy 3+1 év garis.

(#17456) tjb007 válasza Acef (#17455) üzenetére


tjb007
nagyúr

Köszi. Sütőből is lehet Gorenje, vagy inkább maradjon a Whirlpool?

(#17457) zsiz válasza tjb007 (#17456) üzenetére


zsiz
őstag

Nekem kombi tűzhelyből Gorenje van, imádom. :K

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#17458) #40553216 válasza Morris (#17451) üzenetére


#40553216
törölt tag

Itt folyt ugyebár egy értelmetlennek minősített vita. De most csak előjött, hogy milyen összefüggések is lehetnek a marketing vezérelt kereskedelemben, ahol is az jön ki végeredményként, hogy kicsi dobbal sok ruhát kevés vízzel mosni ígérő gépet érdemes-e venni.

Ahogy pl. a centri fordulatszám önmagában sem jelent sokat, csak a dob átmérője ismeretében, mert a kettőből számolható a kerületi sebesség, aminek tényleges hatása van a centrizés hatékonyságára.

(#17456) tjb007
Hali! Mi 8,5 éve használunk Gorenje B8965S sütőt. Jól süt, hibátlanul működik. Három üveges ajtó, 275°C, hőlégbefújás, grill, három, kicsúszó sín.

[ Szerkesztve ]

(#17459) Morris válasza #40553216 (#17458) üzenetére


Morris
veterán

Akkor most mi van?
Nem tudom kibogarászni a lényeget. :F

(#17460) #40553216 válasza Morris (#17459) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nézd meg, mekkora a dob! Vigyél papírcentit, és két azonos térfogatú közül a nagyobb átmérőjűt vedd! Amúgy szinte mindegy, mennyit írnak max. töltetre, mert azt úgyis csak nagyon sűrű szövésű pamutból tudnád beletenni, a másfajta anyagokra kevesebbet írnak.

(#17461) Acef válasza Morris (#17459) üzenetére


Acef
addikt

két azonos térfogatú közül a nagyobb átmérőjűt vedd!
Khmm
Valószínűleg a nagyobb térfogatút akarta javasolni

Átmérőben kevésbé különböznek, mélységben van nagy eltérés

(#17462) #40553216 válasza Acef (#17461) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem azt akartam. ;) Ez a rész csak a centrifugálás szempontjából volt lényeges. Mármint nem azonos gyártó gépei esetében. Nyilván egy gyártó gépei esetében az van, amit írsz, de különböző gyártóknál, cégcsoportoknál lehet különbség átmérőben. Még ha csak egy-két centivel is, de nagyobb átmérő+ugyanaz a fordulatszám nagyobb=nagyobb kerületi sebesség, nagyobb centrifugális erő.
Abban persze igazad van, hogy a nagyobb térfogat leginkább a mélység növelését jelenti. És ebből következik az is, hogy azonos max. töltet esetén a nagyobb térfogatút érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#17463) Voice24 válasza Acef (#17431) üzenetére


Voice24
őstag

És mi az, ami esetleg a whirlpool ellen szól, ami miatt írtad, hogy nem biztos, hogy mindegyiket megvennéd. Nekünk még korábban mondta egy szerelő, hogy whirlpool-t felejtsük el, igaz, ott mosógépekről ment a vita.

Egyébiránt pl. volt a markabolt.hu oldalán is olyan, hogy garancia kiterjesztés, mégpedig igen jó áron, de egyik napról a másikra eltűnt ez az opció.

(#17464) Bacusuz válasza Morris (#17451) üzenetére


Bacusuz
őstag

Gorenje inverterest 1400/8kg 5évre kiterjesztett garral vettem 115 ezresért mm ben.
Szerintem a minél hosszabb garra menj.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#17465) Acef válasza Voice24 (#17463) üzenetére


Acef
addikt

A Gorenje mostani, kb. 70e Ft fölötti beép. sutői rendben vannak
- szépek, jó a szolgáltatás, felszereltség, tartozékok, az anyaghasználat/minőség
- regisztrálás után 3+1 év gar
- kb 10%-al olcsóbb mint a hasonló szolgáltatású Whirlpool

Többnyire a Whirlpool sütő is jó, de ott néhány típus esetében gondok vannak, szorul a tepsi, gyegébbnek tűnik a zománc, ...

[ Szerkesztve ]

(#17467) bitpork válasza Kalandor (#17466) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

45cm? Felültöltős? Nekünk is nagyon pici kellene, de én már évek óta nem találok elöltöltősben ilyen kicsit, a meglévőt javíttatjuk horror áron :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17469) Acef válasza Kalandor (#17468) üzenetére


Acef
addikt

Szerintem elírás az a 4 év, kérdezz rá

(#17470) Morris válasza Acef (#17469) üzenetére


Morris
veterán

MM-ban most minden Wh-ra 2+2 év gyári garit adnak. (csak be kell regisztrálni a neten)
Én is ezért néztem csak wh cuccokat.

(#17471) Acef válasza Morris (#17470) üzenetére


Acef
addikt

Biztosan minden Wh-ra?

(#17472) Morris válasza Acef (#17471) üzenetére


Morris
veterán

Azt hiszem... :U
Ami gépeket én néztem az mind plusz garis volt.

(#17474) Zeki válasza Morris (#17470) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tavaly nyáron csak a Prémium selection (vagy mi) Wh-ra volt ez a beregisztrálós 2+2 év, én is így vettem mosógépet.
Rendes volt az osztályvezető, hozott centit, aztán méregettük a belső dob átmérőket, mélységeket. A 9 kilós nagyobb belülről mint a 8 kilós, nem csak szövegben tud többet.

(#17475) Morris


Morris
veterán

A gorenje hűtők fogantyúja mennyire hajlamos a törésre?

(#17476) Morris válasza Morris (#17475) üzenetére


Morris
veterán

Ehhez az összeállításhoz mit szóltok?

BOSCH KGV 36 UL 30 S kombinált hűtőszekrény 129 989 Ft
BOSCH SMS 53 L 18 EU mosogatógép 116 889 Ft
GORENJE MO 17 ME mikrohullámú sütő 19 989 Ft
WHIRLPOOL ACM 802 NE beépíthető indukciós főzőlap 78 789 Ft
WHIRLPOOL AKP 461/IX beépíthető sütő 74 989 Ft
GORENJE W 8544 N/I elöltöltős mosógép 104 899 Ft

(#17477) Voice24


Voice24
őstag

Van három kiszemeltem:

ez

ez

és

ez

Ki melyiket venné és miért, szubjektív és objektív véleményeket is megköszönök.
Lehetőség szerint arról az oldalról rendelném még ma, mert ma estig 10%-ot kupon formájában jóváírnak, és úgy fél áron tudnék majd venni egy SSD-t is :R

(#17478) Acef válasza Morris (#17476) üzenetére


Acef
addikt

Inkább

Hűtő o.k. lehet
ADP 500 IX
IT 614
BO 635 E20X
Más mikrót!
Mosógép o.k. (ajtóig 63, fedlap 57 cm)

[ Szerkesztve ]

(#17479) Morris válasza Acef (#17478) üzenetére


Morris
veterán

Oka van esetleg miért jók vagy nem jók az általam kiválasztottak? :U
(pusztán kíváncsiság)

(#17480) #40553216 válasza Morris (#17479) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mennyire kell neked inox? Csak mert az mindig drágább, mint ugyanaz fehérben. Akkor lehet az ADP 500 IX is WH.

(#17481) Acef válasza Morris (#17479) üzenetére


Acef
addikt

Hűtő o.k. lehet
- ezt Te tudod, méret, design, ... nem rossz a Bosch

ADP 500 IX
- hasonló árban
- ez valóban 2+2 év garis
- jobban pakolható kosarak, (főleg a nagyobb edényekere gondolva)
- PowerClean (pakolhatóságot és a tisztítási hatékonyságot is nagyban befolyásolja)

IT 614
- A Wh is jó, de ez az ajánlat sütővel azonos márka (ha számít)
- 3+1= ez is 4 év gar

BO 635 E20X
- Hasonló árban, de sokkal szebb és igényesebb mint a választott Wh (ez az a Wh, amit Én még nem vennék meg)
- 3+1= ez is 4 év gar
- tartozék sütősín
- AquaClean zománc

Más mikrót!
- mert az .agyi (szerintem)

Mosógép ár/érték o.k. (ajtóig 63, fedlap 57 cm mély)
- van akinek nem tetszik a design

ha teheted, akkor mindennek növeld a gariját

[ Szerkesztve ]

(#17482) Morris válasza #40553216 (#17480) üzenetére


Morris
veterán

Igen. Jobban tetszik mint a sima fehér. Tudom, hogy feláras, de na.

Acef: köszönöm. Akkor átvariálom a dolgokat.

(#17483) Morris


Morris
veterán

Azt hiszem vennem kell majd egy szárítógépet is. Ajánljatok valamit plíz!

(#17484) YAS-dude válasza Morris (#17483) üzenetére


YAS-dude
őstag

HasználtMiele! :D

(#17485) Morris válasza YAS-dude (#17484) üzenetére


Morris
veterán

Heh :D

(#17486) Zeki válasza Morris (#17483) üzenetére


Zeki
nagyúr

Csakis hőszivattyúsat, extra garanciával. Az AEG-nek is szüksége volt rá.

(#17487) Voice24 válasza Acef (#17481) üzenetére


Voice24
őstag

Az általam linkelt gépekről esetleg egy vélemény? És melyik az a wh típus, amit már megvennél?

A gorenje amúgy nekem is tetszik, de az árukeresőn van róla több rossz vélemény is (hangos hűtőventillátor, "érdekes" működés)

[ Szerkesztve ]

(#17488) Acef válasza Voice24 (#17487) üzenetére


Acef
addikt

Talán az AKZ 6230-as ból valamelyik mert szép, de a kidolgozás (zománc, sín, rács) itt sem túl meggyőző.
Ráadásul ha mikrót is ebből a (márka/design) akarsz, akkor csak kb 130e körül van, míg a Gorenjéből szín és designtól függően mindössze 40-75e Ft.

100 alatt elx vagy gor, de nem a linkeltek, mert azok "élőben nem szépek. Valamint mindenképp teleszkópos sütősínest keress, nagyon hasznos. A katalitikus nem fontos (de nem is rossz), mert (70-75e fölött) mindkét márkának jó a zománcozása.

(#17489) Voice24 válasza Acef (#17488) üzenetére


Voice24
őstag

Hát, mi 75-nél többet nem nagyon szeretnénk rákölteni. (mikrót nem veszünk, az szabadon álló van)
Amúgy a szépség nálam az utolsók között van a szempontok közül, a mostani sütő egy tök alap 10 éves Zanussi, nem hinném, hogy dizájnban bármelyik elmaradna tőle, tehát visszalépni egyikkel sem fogunk :)

Nem egyszerű eldönteni, és sajnos vidéken lakom, így nem igazán van lehetőségem élőben megnézni minden típust. Euronics van közel hozzánk, kicsit távolabb MM, de az is viszonylag kicsi, nyilván nem teljes választékkal.

A kiszemeltek közül amúgy a whirlpool-ban van teleszkópos sín, de arra írod a kidolgozás minőségét. A Gorenjéről olvastam több rossz véleményt is, az Electrolux ellen pedig a kevés garancia szól. Legyek okos, ha tudok ;]

[ Szerkesztve ]

(#17490) Acef válasza Voice24 (#17489) üzenetére


Acef
addikt

Ilyen megközelítésből, + amit korábban írtál (ma, engedmény, ...), a linkelt elx-et venném (sütőben nincs olyan nagy "súlya a garnak). Ehhez sztem utólag is rendelhető a sín.

[ Szerkesztve ]

(#17491) cekkk válasza Kalandor (#17473) üzenetére


cekkk
veterán

Ez a termék nincs benne a 2+2 éves garanciás akcióban. Nem tudom milyen plusz gatanciát akarnak adni neked :(

[ Szerkesztve ]

(#17493) cekkk válasza Kalandor (#17492) üzenetére


cekkk
veterán

Azt nem tudom de akkor sincs erre a termékre 4 év garancia. Majd lassan bemegyek az üzletbe és feltöltöm neked a plusz garanciális doksit amiben benne vannak a készülékek. Ők is tévedhetnek emberből vannak. Vagy a wh ad nekik külön garanciát. Hívd fel a wh szerviz vonalát és ott megmondják az igazat.

(#17494) cekkk válasza Kalandor (#17492) üzenetére


cekkk
veterán

(#17495) Gergőke88 válasza cekkk (#17494) üzenetére


Gergőke88
addikt

Köszi ez hasznos volt.
4 év garival bevállalhatóak a WH mosogatógépek?
Hűtő és mosógépből Electrolux lett, de a mosogatógépet még nem döntöttük el.
Mindenképpen 45cm-es kell, annak van készítve a hely (már így vettük a lakást.).

[ Szerkesztve ]

(#17496) laszlo168 válasza Gergőke88 (#17495) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nekem 7 év után kezdett el szarakodni, most 10 évesen már nem használható.

(#17497) cekkk válasza Gergőke88 (#17495) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem vállalható.

Kicsit off.

Van most egy fogyasztóvédelmi ügyünk, mert az egyik vásároló feljelentett minket mivel gázüzemű készüléket vásárolt és mi nem tájékoztattuk előre, hogy a garancia csak akkor érvényes ha szakszerviz köti be. Mondjuk se az Ed se a MM se más nagy oldalakon semmi infó nincs erről, legalább is nem találtam. Mindegy most már nálunk az ÁSZFben és a termék oldalon is fent van. De a lényeg, megkérdeztem az ügy intézőt, hogy mi van a külföldi oldalakkal pl EMAg és társaival. Az mondta rengeteg panasz van, nem javítják meg a készülékeket, elérhetetlenek telefonon, nem utalják vissza a 14 napos elállás esetén a vételárat.
Mindezt itt a Szolnok megyei fogyvéd hivatalban mondták nekem, az az ügyintéző aki ezzel foglalkozik, kérés esetén nevet is mondok, és fellehet hívni megkérdezni, hogy nem kamuzok.
Szóval csak saját felelősségre vegyen ilyen helyről az ember nagygépet...

(#17498) zsole84


zsole84
senior tag

Sharp mosógépekkel kapcsolatban van valakinek infoja? Hol gyártják, mennyire megbízható? Annyit sikerült megtudnom, hogy pár éve gyártja a cég, de kb. ennyi... Fórumokon sem találtam semmi használhatót.

(#17499) Zeki


Zeki
nagyúr

A Groupama Biztosító Zrt. megszüntette a kiterjesztett garancia üzletágát.

Anno az én AEG szárítógépem extra biztosítása is náluk lett kötve, így vettem a Márkaboltból.
Ezek szerint olyan tré a mai gépek minősége, hogy nem érte meg ezzel a max 5 évre kiterjesztett garanciával bizniszelni.
Mondjuk az én gépem is volt javítva az extra garancia ideje alatt.

(#17500) st6969


st6969
őstag

Nem minden esetben világos ez a kiterjesztett garancia dolog. Edigitálnál vásároltam Siemens szárítógépet. Lehetett venni 1 vagy 2 vagy 3 év kiterjesztett garanciát, külön oda volt írva, hogy GYÁRTÓI garanciát. Így megvettem a +2 évet ~14eFt-ért. Miután kiválasztottam, egy űrlap jelent meg, hogy töltsem ki az adataimat a kiterjesztett garanciához. Az űrlapon a biztosító (talán éppen Groupama) logója volt és a biztosítós szöveg... Mindegy, kitöltöttem. A számlán, amit kaptam, ismét "+2 év gyártói garancia" szerepelt. Ki tudja, mim van most... :U :F
Gondoltam, hogy rákérdezek, de inkább ráhagytam, ha ennyire pontos a rendszer, akkor az ügyintéző is ennyire lesz tájékozott. A gépet mindenképp akartam. Ha garanciáztatni kell, úgyis kiderül...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.