Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) Lauda válasza psg5 (#17900) üzenetére


Lauda
félisten

Ha kicsivel tobbet tett bele, attol nem. Nekem attol szokott habosabb lenni, mikor egy nagy dzsekit bedobok kimelore. Sima pamuton meg sosem volt habos.

(#17902) Dalion


Dalion
tag

Sziasztok!
Hűtő vásárlása előtt állok eddig két típust néztem:
BOSCH KGV36VL32S
Electrolux EN3454MFX

max. keret 150k környéke lenne, nekem a Bosch a szimpatikusabb elsőre az 5 év garancia miatt is.
Inox kinézetű kell, hogy legyen amennyiben van más jó alternatíva szívesen fogadom.

(#17903) psg5 válasza Lauda (#17901) üzenetére


psg5
veterán

Csak törölköző és dugig volt benne, lehet akkor az volt a baj...azóta nincs. Napi egyszer min. megy a mosógép. Kíváncsi is leszek bírja-e addig mint a 20 éves whirlpool:)

F.K.T.

(#17904) alázógyík válasza Dalion (#17902) üzenetére


alázógyík
őstag

Mi ennek a Boschnak használjuk a 32-es méretű verzióját(Siemens néven). 4 éves múlt, teszi a dolgát rendesen. :K

(#17905) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

IKEA szerződött szervizzel van itt tapasztalat?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17906) alázógyík válasza fi:zi'k (#17905) üzenetére


alázógyík
őstag

Van. :K

4 hónap alatt se tudták megcsinálni az IKEA-s sütőt. :DDD (Whirpool szerviz. 4 v. 5 alkalommal voltak kint javítani, mindig hoztak 1-1 panelt a sütőhöz. 1x se lett jó. )
Majd egy kis durcázás után felajánlották, hogy válasszunk egy másikat a kínálatból, s ha kell ráfizetünk, vagy vissza adják a sütő árát.

(#17907) fi:zi'k válasza alázógyík (#17906) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ettől tartottam, hasonlókat olvastam.
Nálunk a mosogatógép döglött be, legalábbis úgy tűnik. Lehet csak szenzor hiba, de attól tartok, hogy nem.

Hol lehet elérhetőséget találni? Vagy mindegyik gépet a WP szerviz kezel?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17908) Dave™ válasza fi:zi'k (#17907) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem itt az IKEA nem ront semmit a helyzeten, Whirlpool meg Electrolux gépekkel dolgoznak, tehát a szerviz is nyilván ezekből áll, ők csak átcímkézik meg hozzácsapnak 5 év garanciát. Első körben kellene az IKEA ügyfélszolgálat, hogy kiderítsd melyik a gyártó a kettőből, aztán valószínűleg úgyis oda küldenek.

(#17909) fi:zi'k válasza Dave™ (#17908) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem is gondoltam, hogy rontana bármit. :N
Az mondjuk már inkább probléma, hogy kit választanak partnernek.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17910) czanga


czanga
őstag

Egy hete most már, hogy meg van a Zanussi kombi hűtőnk, és meg vagyok vele elégedve. Azthiszem ZRT27100WA a tipusa. Két személyre megfelelő a mérete. Világítása belül nagyon jó, ezen meg is lepődtem. Halk is, amennyire egy hűtő lehet. Picit sem zavar. Már 2-es fokozaton is szépen hűt.

Egyelőre ennyi amit el tudok mondani. Teszi a dolgát. :)

(#17911) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Urak!

Elnézést kérek de nem tudom hova tehetném fel a kérdést...
[link]
A linken található lengéscsillapító/teleszkóp cuccost hogy lehet kiszedni?
Nagyon megköszönném ha tudna valaki segíteni. :R

Samsung Galaxy S10+

(#17912) Hummin


Hummin
tag

Keskeny elöltöltős mosógépeket nézem, mert ahová tenni kell majd, csak 50 cm mélységű hely áll csak rendelkezésre.

Amit néztem, Samsung, AEG, LG márkák. AEG-nek most van / volt akciója, 150 körül kapható a Lavamat L 85470 SL. Hajlandó lennék ennyit is rááldozni, ha tudom korrekt megbízható gépet kapok érte. Kár, hogy csak 1 év garis. pozitívum: 1400-as fordulata, 44-es mélysége -> nagyobb töltet 6,5kg, csendes, jól néz ki, nem wurlitzer a hangokat tekintve (minden mozdulatra zenélő gépeket inkább kerülöm)
, súlyautomatika is talán jó lehet.

Egyik kolléga itt a topikban említette, hogy nem igazán különböznek az AEG gépek az Electrolux társaiktól. Így ott is érdemes lehet nézelődni.

Samsungban kedvező áron volt (72e volt még a hétvégén) az alap 1000-res centrifuga fordulatszámú gépe ( Samsung WF60F4E0W0W), most 85e környékén található. 1200-es lenne a célszerűbb (Samsung WF60F4E0W2W), ami jelenleg 90e környékén elérhető. 40 cm mély készülék.
Samsungban nem tudom mekkora előnnyel járhat az Eco Bubble , vagy van-e értelme. LG-ben meg kérdés a 6 motion? hasznosak-e, vagy nem?

Vagy még a használt AEG vonal is megfordult a fejemben: [link]

Esetleg valakinek van tapasztalata AEG, LG, Samsung keskeny készülékekkel? Vagy esetleg még más márka keskenyből? 1200-as fordulatú gépek előnyben lennének az 1000-reshez képest, szárítógépnél számíthat. Tanácsokat szívesen veszem. Normál gépnél használt Miele irányban nézelődnék, de ez most sajnos ki van húzva.

(#17913) fi:zi'k válasza Hummin (#17912) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Gorenjének is van 1200-es és 1400-as keskeny gépe is, nekünk előbbi van.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17914) Bacusuz válasza Hummin (#17912) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szerintem ha sűrűn mosol,akkor a sok garra menj rá,a rengeteg csodaszöveg felesleges.
Esetleg a fordulat és töltet alapján válassz.
Ha tudsz vegyél + garanciát,a 10 év motorgari meg marketing , addig majd valami más szarik be rajta.

De ez csak az én véleményem.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#17915) Atesz 666 válasza Hummin (#17912) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Mi nem rég vettünk egy AEG L76475 FL típusú elöltöltős mosógépet.
-Nagyon szépen mos,az inverter motornak köszönhetően csendes,energia és víz takarékos,és ami nálam lényeges,hogy design-os is. :R
-Mondjuk ez pont nem keskeny kivitelű,de én most elsősorban a márkára jellemző tulajdonságait emeltem ki. :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#17916) Hummin válasza fi:zi'k (#17913) üzenetére


Hummin
tag

Köszi! Körbenéztem a kínálatukban. 80-ért 3 év garanciával elég baráti 1200-as keskeny mosógép ez a Gorenje W 6523 /S
[link]GORENJE W 6523 /S
44 mély, nem 40. Centrifuga fordulat lépésköz is normális 1200-1000-800-600.. Láttam olyan gépet is, hogy 1200-800. A+++ -os. Most best buynak tűnik nekem.

10 év motorgarancián én is csak nevetni tudok. Elektromos bicajt építek belőlük esetleg 3 év után? :D

(#17917) fi:zi'k válasza Hummin (#17916) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekünk konkrétan ez van, így csak ezzel van tapasztalat.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17918) luciferk válasza pcgamer01 (#17911) üzenetére


luciferk
senior tag

Próbálj meg [ITT] is kérdezni, biztos segít valamelyik szaki. ;)

(#17919) pcgamer01 válasza luciferk (#17918) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Köszi megpróbálok. :R

Samsung Galaxy S10+

(#17920) Bacusuz válasza Hummin (#17916) üzenetére


Bacusuz
őstag

MM-ben tudsz venni hozza plusz 2 ev garanciat.
Nekem a 115e ft-os gorenjere 10 ezres volt, a biztonsag miatt megeri

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#17921) zsiz válasza Hummin (#17916) üzenetére


zsiz
őstag

Ugyanilyet vettünk, ha érdekel akkor keress vissza, írtam pár sort róla ide.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#17922) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Először is lenne egy kiszemelt mosógép: Gorenje WA74SY2B (fekete). Erről mi a véleményetek? megéri, vagy nem éri meg?
Ha lenne valami jobb és FEKETE színű mosógép, szívesen meghallgatom.
A másig dolog egy mosogatógép lenne. Nincs kiszemelt darab, itt segítségre lenne szükségem.
Olyan kellene ami minimum 12 terítékes, szépen, tisztán mos és nem utolsó sorban halk.
Árat nem írok, jöhet bármi ésszerű keretek között.

Előre is köszönöm!

(#17923) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

9 személyes mosogató gépet keresek.
Melyik az ajánlott darab olyan 70K környékén?

20 éve a Prohardveren

(#17924) fi:zi'k válasza odrif (#17923) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A 10 személyes terítékes miért nem jó?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17925) pjen válasza odrif (#17923) üzenetére


pjen
félisten

Vagy 8 mint az én Bosch m?

(#17926) odrif válasza fi:zi'k (#17924) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Az is jó.

20 éve a Prohardveren

(#17927) Hummin válasza zsiz (#17921) üzenetére


Hummin
tag

Köszönöm, visszakerestem. Két gyorsan elérhető kedvenc program nekem is szimpatikus.
Máshol vegyes tapasztalatokat olvastam a géppel kapcsolatban. Szerintem bepróbáljuk, sokat számít a rá adott garancia. Ha két év múlva eladnánk költözés miatt, még mindig garis lenne a következő tulajnak.
+1 év garancia lehet már nem elérhető rá, mert a gorenje oldalán nem látom a W6523/S típust a listában.

(#17928) zsiz válasza Hummin (#17927) üzenetére


zsiz
őstag

Igen, az már lejárt. Mikor mi vettük, még elérhető volt. Mi is a garancia és a márka miatt választottuk (a sütőnk is Gorenje és az bevált). Egyelőre nem bántuk meg ezt sem.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#17929) asus1 válasza asus1 (#17922) üzenetére


asus1
aktív tag

Erre valaki valamit? :)

(#17930) Csabroncka válasza asus1 (#17929) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szín alapján bármit nehéz ajánlani, ez olyan kb, mintha azt kérdezted volna, hogy milyen jó piros színű autót ajánlotok? :F :Y

Véleményem szerint ha mindenképpen rá kell menni a környezetre akkor beépíthetőt kell venni, itt az előlapból olyat csináltatsz ami a konyhádnak...stb megfelel. Ha mosogatógépről kérdeznek én a Bosch-t és Mielet szoktam ajánlani még használtakból is, ettől függetlenül más márkával is lehet jó tapasztalat....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17931) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!

Nem tom ide vagy a kávé topikba való-e a problémám de itt kezdem aztán majd átmegyek kávé topikba ha nem ide való.

Van egy DeLonghi Magnifica S ECAM 20.11-es kávéfőzöm. Van egy víztartálya amiben vízszűrőt kell tenni. Na most ez a víz szűrő rohadt drága ha előírás szerint 2 havonta cserélem. Egyrészt a DeLonghi gyári vízszűrőt csak néhány webshop-ba kapni, 1-2 helyen láttam 3500Ft-ért + kiszállítás meg láttam 5ezer Ft + kiszállításért is.

Találtam egy ilyet media markt-ba: Link

6300Ft-ért kettőt kapok, tök jó a gond az, hogy pont az én 20.11-es modellemmel nem kompatibilis, a magnifica s 21-es és 22-es modelljével meg igen.

Áttúrtam a netet sehol nem találtam az én 20-as modellemhez olcsó vízszűrőt. Kérdésem az, hogy ti tudtok-e? Vagy ha nem akkor lehet-e vízszűrő nélkül használni? Azt megtudom nézni, hogy lefőz-e kávét ha kiveszem belőle de hosszabb távú hatásra gondoltam. Maga a gépbe be van állítva a vízkeménység, adtak hozzá egy teszt csíkot amin 4 fokozat volt és 2-est mutatott miután csapvízbe mártottam. Villogni fog a gép ha a gyári vízkőoldó folyadékkal át kell majd mosatni de vízszűrő nélkül nem tom, hogy addig nem megy-e tönkre vagy ilyesmi. Ha tudtam volna, hogy 2 havonta 3-5 ezer forintos vízszűrőt kell cserélgetnem meg se veszem ezt a gépet. Röhej. :W

Thanos was right.

(#17932) pjen válasza Narxis (#17931) üzenetére


pjen
félisten

Én használnám szűrő nélkül,mint ahogy használok is egy hasonlót.Havonta átfőzök rajta egy adab ecetet.

(#17933) Narxis válasza pjen (#17932) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz, valószínűleg az lesz bár én ecettel nem merem átmosni. :F Kérdés az, hogy ha mondjuk meghibásodik akkor visszadobhatja-e a szerviz azzal, hogy biztos nem használtam vízszűrőt.

Thanos was right.

(#17934) pjen válasza Narxis (#17933) üzenetére


pjen
félisten

Akkor csak ecetes vizzel.

(#17935) Voice24 válasza Narxis (#17931) üzenetére


Voice24
őstag

Vízszűrő kancsó!
Mi is azt használjuk a kávégéphez és a vízforralóhoz, nagyon jól lágyítja a vizet. Felénk nagyon kemény a víz, korábban 3-4 naponta a forralót már vízkőteleníteni kellett. Most, a kancsó használatával ez kitolódott 3-4 hétre.

példa

[ Szerkesztve ]

(#17936) PishT válasza Narxis (#17931) üzenetére


PishT
tag

Szia!

Kevésbé éri meg véleményem szerint az a vízszűrő a tartályba. (Jó lenne persze.) A használatát meg nem kötelezheti a szerviz sem, max a gép rendszeres karbantartást. (gyárilag adták amúgy hozzá ezt a szűrőt?)
Én a kicsit kisebb, de vízpumpás kávéfőzőmnek Brita kancsón szűröm le a csapvizet. Ugyanaz az elve és eredménye szerintem. Egy kávéfőzős-szűrő árán lehet venni már ilyen kancsókat. A szűrőbetétjét ennek is 2-3havonta kell cserélni, de 5-6000ért 3-4db-ot adnak.
Amikor meg jelez a gép,hogy szerinte már aktuális a vízkőtelenítés, a leírásában kell lennie, hogy mik a lépések, de többnyire a forróvíz(+gőz) kifolyóján keresztül kell szakaszosan átmosni a gépet, egy tartály vízben feloldott vízkőoldó porral/folyadékkal. De házilag lehet használni citromsavat is! :) (ecetet semmiképp se, mert egy szervizestől tudom, hogy az több kárt tehet a gépben, szelepeket, tömítéseket tönkreteheti.)

(#17937) csemberlen válasza Narxis (#17931) üzenetére


csemberlen
őstag

Szintén a vízszúró kancsót ajánlom, kávégéphez, vasalóhoz, vízforralóhoz.

PishT: havonta illik cserélni!

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#17938) pjen válasza PishT (#17936) üzenetére


pjen
félisten

Én használom,mosógépben,kávéfőzőben méghozzá a20% töménységűt és semmi bajuk.

(#17939) ribarszki


ribarszki
őstag

Ha már vízlágyítás. Ezt használjuk, mert itt Fejér megyében brutális kemény a víz. Kb 2 óra alatt szereltem be tök egyedül. Előtte a vízforralót havonta ecettel kellett átfőzni. Most meg 2 éve csillog villog az alja.

Beszarás jó ez a készülék. A szűrőcsere tényleg filléres tétel, s végre a tea igazi gyümölcs illató és élénkpiros színű. Két karja van, egyik a visszasózott víz, pl iváshoz. Másik a visszasózatlan kávéfőző, vízforraló, vasaló, stb..

Életem egyik legjobb befektetése volt.

Előtte Laica vízszűrő kancsót használtam. Hát egy lapon sem lehet említeni a kettőt. Ráadásul rohadt dárga a patron a kancsóba.

(#17940) pjen válasza ribarszki (#17939) üzenetére


pjen
félisten

Ugye hogy nem lett semmi baja az ecettől Neked sem.

(#17941) csemberlen válasza ribarszki (#17939) üzenetére


csemberlen
őstag

Azért az árát se lehet egy napon említeni, a készülék, és a betétek havi/évi költségét....

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#17942) ribarszki válasza pjen (#17940) üzenetére


ribarszki
őstag

A vízforralót átmostam ecettel, de a darálós kávéfőzőmet nem mertem. Az ecet azért nem a leghumánusabb a gumitömítésekkel. Mindenhol tiltják az ecet használatát kávéfőzőben. Van viszont helyette nagyon olcsó citromsav. Természetes vízkőoldó. Kávéfőzőbe az már inkább ajánlott.

De mióta fordított ozmózissal szűrjük a vizet, erre nincs szükség mert nincsen vízkő..

[ Szerkesztve ]

(#17943) Narxis válasza PishT (#17936) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kaptam hozzá egy szűrőt gyárilag meg vízkötlenítő folyadékot amit a tartályba kell önteni amikor jelez a gép, hogy ideje lefuttatni a vízkötlenítést és magától megcsinálja, nekem csak egy nagy edényt kell alá tolni. Ezzel a folyadékkal nincs is baj mert 4-5 hónapos a készülék és még nem jelezte, hogy kellene pedig be van állítva a víz keménysége ami alapján gondolom tudja, hogy mikor kell jeleznie.

Ez a kancsós ötlet nagyon jó, utána fogok járni. Köszönöm mindenkinek. :R

Thanos was right.

(#17944) DeFranco válasza Narxis (#17931) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csabroncka kolléga írt nagyon alaposan erről a témáról...

még mielőtt meggyőznek róla, hogy csapassad át ecettel háedem hádeugye nehogynemá

(#17945) ribarszki válasza csemberlen (#17941) üzenetére


ribarszki
őstag

1.800Ft Fél, 3/4 évente kell cserélni.

Vagy csomagban a visszasózóval és a kókuszhéj lágyítóval 6.190 Ft A visszasózót és a lágyítót én 2 évente cserélem.

Tehát évente 4-5.000Ft-os ráfordításról beszélünk. (Igaz produkál szennyvizet is)

A Laica Bi-Flux szűrőbetét 1.500Ft darabáron fut. Egy év alatt elhasználsz 4-5-6 darabot ha betartaod a csereintervallumot.

De ha csak 4-et használsz akkor is 5-6000Ft-nál vagy.

Ergo pont ugyan annyi a fenntartási költsége, a végeredmény viszont ég és föld.

Igaz itt van egy komolyabb bekerülési költség, ott "csak" a kancsó ami sokszor ajándék.

De nem kell várnom amíg lefolyik a víz, hanem azonnal kapom a puffertartályból.

Persze a Laica jobb mint a semmi, de elég durva árai vannak a betéteknek, s nem produkál olyan szűrést mint az előbb linket beszerelhető víztisztító.

[ Szerkesztve ]

(#17946) PishT válasza pjen (#17938) üzenetére


PishT
tag

Az ecetet valamilyen alkoholszármazékból állítják elő. Alkohol tartalma nincs már, de visszamaradhatnak olyan anyagok, ami magasabb hő hatására alkohol/(cukor)-ként viselkedhet.. Érzékenyebb gépekben ezért nem ajánlotta szerelő. pl vízforralónál nagyon jó az ecet is,mert az könnyen megtisztítható a vízkőoldás után

[ Szerkesztve ]

(#17947) Narxis válasza DeFranco (#17944) üzenetére


Narxis
nagyúr

Köszi ezt elolvastam még mielőtt írtam a hozzászólásom. :)

Vízszűrő kancsót fogok venni és abból töltöm a vizet a kávéfőző tartályába. Ez tűnik jónak a nagy kapacitása miatt is: Link

Thanos was right.

(#17948) st6969 válasza ribarszki (#17942) üzenetére


st6969
őstag

Nagyon gondolkodom egy ilyen masinán, ha nem lenne hely problémám a mosogató alatt (ott a kuka), már valószínűleg beszereztem volna. Az árát sem találom drágának, ha azt számolom, hogy nálunk ásványvíz fogy, nem kevés.

(#17949) ribarszki válasza st6969 (#17948) üzenetére


ribarszki
őstag

Ki kell rakni a kukát :D Egyébként nagyon ügyesen elhelyezhető, a bejövő szűrőket fel lehet akasztani a bútor belső falára. Egyedül a tartály foglal nagyobb helyet, de az sem vészes. Ha dupla ajtód van a mosogató alaltt, akkor vidáman elfér a kuka mellett. De ha gondolod szívesen lemérem neked, hogy mekkor a helyigénye.

(#17950) asus1 válasza Csabroncka (#17930) üzenetére


asus1
aktív tag

Csak azért írtam színt, mert nincs sok fekete. Legalábbis én nem láttam. Akkor azt mondod mosogatógépből bármelyik bosch jó?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.