Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) Voice24


Voice24
őstag

Akkor ezzel lehet összefüggésben az, hogy se a markabolt.hu oldalon, se az Edigitalnál nem látom a kiterjesztett garancia opciót? Mert utóbbinál még a reklámozó link ott van, de arra csak egy tájékoztató jön be, választási lehetőség nélkül.

(#17502) tjb007 válasza Voice24 (#17501) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szerdán nekem még felajánlotta a termékoldalon és a chekoutnál is.

(#17503) cekkk válasza Zeki (#17499) üzenetére


cekkk
veterán

Mennyiszer leírtam én, hogy de felesleges érte fizetni.
És itt is van, ők is eltűnnek ezzel. elég sok cég dőlt már bele ebbe a kiterjesztett garanciába.
Gondolom a pénzt nem fizetik vissza amit az emberek kifizettek nekik a szolgáltatásért.

(#17504) #32577792


#32577792
törölt tag

Használ valaki mosogatógéphez tablettád és hagyományos szereket?
Most vettem sőt, öblítőt az aldiban. Ha ezekkel feltöltöm és 3 az egybent teszek bele, akkor használja azokat is?
Feles programok esetén nem javasolt a kombinált ezért kérdem.

(#17505) canniball válasza #32577792 (#17504) üzenetére


canniball
nagyúr

Mivel a gép nem tudja milyen tablettát tettél bele nyilván nem fog aszerint válogatni... Ha vettél külön sót és öblítőt szerintem felesleges sok-az-egyben tablettát használni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17506) Mercutio_ válasza cekkk (#17503) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem nem kellene hangulatkelteni.
Nem az üzletággal, hanem a biztosítóval áll kapcsolatban az ügyfél, az pedig nem szűnt meg, csak a továbbiakban nem lesz elérhető új vásárlásnál ez a lehetőség.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17507) Zeki válasza cekkk (#17503) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem felesleges.
Anno az AEG szárítógépem biztosítós garival vettem, szükség is volt rá. A szerelő szerint valahol 45-50 ezer Ft magassága lett volna, ha nekem kell fizetnem.
Ezek szerint sokat esett a háztartási gép minőség, sokat kellett javítani és ráfizetés lett.
A MediaMarktban a Whirlpool mosógép 4 év gyári garis, ahhoz is vettem plusz 1 év biztosítóst.

(#17508) Acef válasza Kalandor (#17492) üzenetére


Acef
addikt

Kalandor
Vettél már mosogatót?

(#17510) Acef válasza Kalandor (#17509) üzenetére


Acef
addikt

Az ADP 321-et nézd meg.
Takarékosabb, csendesebb, digit kijelzős, antibakt. öblítés. Ez valóban 2+2 év garis, és csak egy tízessel drágább.

60 cm nem fér el?
ADP 200 is ~100e, 2+2 év

(#17512) Acef válasza Kalandor (#17511) üzenetére


Acef
addikt

Szerintem elírás.
Elvileg 10%-al kevesebb vizet fogyaszt a 321, így elvileg áramból is kevesebbet kér.
Habár valsz nem az néhány kWh számít, a többi eltérés az igazi előny :K

[ Szerkesztve ]

(#17513) cekkk válasza Acef (#17512) üzenetére


cekkk
veterán

Ami nekem van energia cimke, ott mind a kettő egyforma áramot és vizet is fogyaszt és az a WHtól van :D

Linkeljem?

(#17514) Acef válasza cekkk (#17513) üzenetére


Acef
addikt

:( elhiszem.
Ezek szerint jól gondoltam, valóban elírták a Kalandor által linkelt oldalakon.

+ a Whirlpool leírásában is elírtak, a fogyasztást, Én ott olvastam a -10%-ot.
(új típusok, valsz még nem jelezték Kertész úrnak az elírást)

De mindegy is, hiszen nem a fogyasztas a fő érv.

[ Szerkesztve ]

(#17515) concret_hp


concret_hp
addikt

3 éves lett a mosógépem, lassan lehet igényelne vmi karbantartást, de mit? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17516) #40553216 válasza #32577792 (#17504) üzenetére


#40553216
törölt tag

A miénken külön kell beállítani, ha tablettát használunk, ezért úgy gondolom, az öblítő fakkból nem is engedné ki a cuccot, hiába lenne benne.
A sót mindig használja.
Féltöltethez miért nem jó a tabletta?

[ Szerkesztve ]

(#17517) #32577792 válasza #40553216 (#17516) üzenetére


#32577792
törölt tag

A gépkönyvben van, hogy a feloldódási idő kevés lehet neki.
Mivel a víz keménysége nem igényli a külön sót, ezért még nem is tettem bele. Tabletta elég neki.

(#17518) #40553216 válasza #32577792 (#17517) üzenetére


#40553216
törölt tag

OK.
Most megnéztem. Nálam ezt írja:
„Néhány tablettatípus nem tud teljesen feloldódni a rövid programok során (Gyors, Törékeny, Kézi mosás). Az ilyen tablettákat az edénytartó aljába helyezve elősegítheti az oldódást és a mosogatást.”
A féltöltetet sehol nem említi így, és nem is tapasztaltam ilyet. A mosogatás ideje nem is annyival rövidebb. De ezt majd nézem, és ha nem felejtem el, leírom.

(#17519) Devas válasza concret_hp (#17515) üzenetére


Devas
őstag

Mindket szurot takaritsd ki (felul ahol kapja a vizet hatul, es alul a szurot a szivattyunal elol). A mososzertartalyt is kipucolhatod. Az osszefoglaloban van egy kis karbantartasi utmutato a triso segitsegevel, azt is erdemes elvegezni.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#17520) Devas válasza concret_hp (#17515) üzenetére


Devas
őstag

Konkrétabban (immár billentyűzetről):

-Benézel a mosógép háta mögé, és látod hogy felül rácsatlakozik egy tömlő (itt kapja a vizet). A mosógép burkolatát nem kell eltávolítani a művelethez. Mivel itt ez víznyomás alatt van és ha kitekered eláztatod a lakást/házat, ezért előtte el kell zárnod a csapot. Ha el van zárva, akkor vízpumpafogóval szépen letekered (egy kevés víz ki fog folyni belőle), és a mágnesszelepben (amire rácsatlakozott) belül ott figyel a szűrő, a kis fülecskéje viszont kilóg, amire rácsípsz egy kombifogóval és szépen ki bírod húzni belőle. A szűrőt csap alatt egy kis kefével kitakarítod, majd mehet vissza minden. Ez arra jó, hogy a gépbe beáramló víz akadálytalanul a mosószertartályba jusson, és a megfelelő rekeszbe spriccelje a vizet.

-Ha szemben állsz a mosógéppel, akkor jobbra alul van valahol a szivattyú a burkolat alatt, és felette a másik szűrő. Általában kivülről egy kis billenő ablakon keresztül hozzá lehet férni a mosógép szétszerelése nélkül. Kinyitod az ajtót és kitekered a szűrőt (menetes). Ez fogja meg a ganét, nehogy bekerüljön a szivattyúba. Ha mégis átjut a szűrőn, akkor a szivattyúlapáthoz beszorulhat és ilyenkor nem szivattyúzza ki a gép a szennyvizet. A mosógépben általában mindig maradni szokott egy kis víz, az most ki fog ott folyni, miközben kitekered a szűrőt, ezért egy tálcát célszerű alárakni és abba kiereszteni a vizet. Kitakarítod a szűrőt és mehet vissza minden. Gondolom mondanom sem kell, hogy ne mosás közben láss hozzá, amikor a mosógép tele van vízzel. :)

-Mosószertartály tisztítása. Kihúzód a fiókot, amiben egymástól el vannak szeparálva a rekeszek a különböző tisztítószerek részére. Ezt általában függőlegesen döntögetve ki lehet egészben emelni a gépből szerelés nélkül. Érdemes kikefélni, megszabadítani az iszaptól, stb. Az öblítő rekeszénél is általában szét lehet szedni még apróbb darabokra és így azt is ki lehet tisztítani.

-Ha nagyon nyekereg/hegedül/csikorog a mosógép, akkor valami idegen tárgy kerülhetett a dob és az üst közé. ÁRAMTALANÍTOD, kinyitod az ajtaját és csavarhúzó segítségével kiszereled a dob egyik műanyag bordáját (ugyebár ez lökdösi körbe a ruhát mosáskor). A borda alatti kis nyíláson keresztül zseblámpa segítségével megpróbálod megkeresni mi kerülhetett oda ahova nem kellett volna (melltartó pántja a ludas általában és a fűtőbetétek környékén szokott beszorulni).

Az összefoglalóban le van írva a trisós tisztítás menete. Asszonnyal most végeztettem el és nemhogy jobb illata van a ruháknak, de az egész lakásban jobb azóta a levegő (ezért külön köszönet illeti a cikk íróját). ;)

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#17521) Bacusuz válasza #32577792 (#17504) üzenetére


Bacusuz
őstag

Egy időben sokat kérdezgettem ezzel kapcsolatban és a válaszokból az jött le hogy az olcsóbb tabletták mint pl.:somat classic nem tartalmaz mást csak mosogatószert.

Amelyik igen az írja hogy mit tartalmaz,így abban az esetben nem szükséges.

Én úgy használom hogy:
Sima olcsó somat tabletta míg el nem fogy, később mosogatópor
Mellette ha a program előmosogatást is tartalmaz akkor szórok egy kis mosogatóport a gépbe/vagy a kis tartályba(már akinek van ilyen külön)
Só:itt belőttem a víz keménységhez megfelelő sóadagolást(ez fontos a tisztítás hatékonysága miatt is)
Öblítő

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#17522) #32577792 válasza #40553216 (#17518) üzenetére


#32577792
törölt tag

Valóban a rövid programokra írja, bár nekem a feles is rövid :)
Főleg páleszból :)

No mindegy, egyenlőre még bőven van a kvántum hiper-szuper 80-as csomiból, azt kifuttatjuk, utána próba az aldisból.

(#17523) #40553216 válasza #32577792 (#17522) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mi aldist használunk, feloldódik, mindig.

Más. Ha valaki tudja esetleg.
Egy bajom van, nem tudom más gépnél is így van-e. Az utolsó öblítővíz nem víztiszta, hanem opálos. (Gondolom, a többi is, csak azt nem látom.) Megkóstoltam, nem sós, tulajdonképpen vízízű. Ez mi és miért lehet?

(#17524) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Szerintetek lehet a hűtőszekrényt bekapcsolt állapotban kicsit mozgatni? Kb 45 fokkal szeretném kimozdítani és vissza. Leszeretném olvasni a sorozatszámát. Elnézést, ha hülyeséget kérdezek...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17525) pjen válasza Kékes525 (#17524) üzenetére


pjen
félisten

A hűtőben nem lesz baja, de minden felborul.

(#17526) Kékes525 válasza pjen (#17525) üzenetére


Kékes525
félisten

Olyan nincs benne, aminek ártana. :N Csak azért kérdeztem, mert a haza szállítás után több óráig kellett várni míg bekapcsolhattam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17527) Met válasza Kékes525 (#17526) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor kell várni ha fektetve volt szállítva. Idő kell a gázoknak hogy a helyükre kerüljenek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17528) Voice24 válasza Acef (#17490) üzenetére


Voice24
őstag

Na, még nem jutottam el a döntésig, végülis nem hajt senki, inkább próbálok minél több infót gyűjteni. Inkább fel is viszem az értékhatárt max. 80-ig.

Véletlenül akadtam rá erre, ez vállalható gép? Nem sok helyen kapható, és itt jóval olcsóbb, mint máshol.

Vagy esetleg ez, vagyez még jó lehet? Bár az utóbbi már jócskán kívül van a keretemen.

(#17529) Acef válasza Voice24 (#17528) üzenetére


Acef
addikt

Innen az EZA5420AOX

(#17530) napocska2 válasza #40553216 (#17523) üzenetére


napocska2
senior tag

Nekünk Electrolux mosogatógépünk van, ennél is opálos az utolsó öblítővíz. Hogy ez jó-e így vagy sem, arról fogalmam sincs, de minden csillog-villog, tehát az arányokkal nagy gond nem lehet.
Egyébkét sima Lidl-ös W5 Classic tablettát használok, ami nem kombinált, külön sóval és öblítővel.

(#17531) pjen válasza napocska2 (#17530) üzenetére


pjen
félisten

Honnan tudjátok milyen,mikor kész kinyitom nincs benne víz!

(#17532) #40553216 válasza pjen (#17531) üzenetére


#40553216
törölt tag

Esetleges folyásnyomok poháron, peremes edényen megmaradt kis víz.

(#17533) pjen válasza #40553216 (#17532) üzenetére


pjen
félisten

Ezen már én is gondolkodtam,de a peremes edényen nem biztos,hogy az utolsó öblítő víz marad,ha valami felfordul és víz marad benne nálam is homályos, én folyó vizzel elöblítem.

(#17534) #40553216 válasza pjen (#17533) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én is. De ezek szerint nem egyedi a problémám, így talán nem is probléma.

(#17535) tjb007


tjb007
nagyúr

Felső szekrény alá szerelhető páraleszívóból ki mit tudna ajánlani? Nagyon maximum 30 ezer forint a rászánható összeg. Már csak ez hiányzik, miden más megvan.

(#17536) Melack


Melack
veterán

Ariston páraelszívó cikkszámát vagy vmi azonosító adatát hol találom? Ki kellene takarítani, de nem tudom, hogy szedjem szét. Remélem egyedi azonosító alapján találok vmi manualt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17537) napocska2 válasza pjen (#17533) üzenetére


napocska2
senior tag

Van abban valami, amit írsz! Én is a felfordult edényekre alapoztam, de tényleg lehetséges, hogy az nem csak az öblítővíz, hanem a korábbi keveréke. Köszi, megnyugodtam! :D

(#17538) peti_s


peti_s
addikt

Üdv. Porszívó vásárlás előtt áll egy barátom, 30K lenne körülbelül a keretösszeg. Pár éve volt egy hasonló kérdésem, akkor egy Sencor porszívót ajánlottatok. Most mi az ajánlott kb ennyiért? :) Köszönöm előre is, üdv. peti_s

(#17539) Dave™ válasza tjb007 (#17535) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem olyat vegyél, ami a legkevésbé hangos, dupla szűrős és elől vannak a kezelőszervei (én Gorenje-t vettem 20 alatt picivel, mindkét feltételt teljesítette). Nálunk mondjuk azért sem kell nagy teljesítmény, mert a társasházban is van központi elszívás.

(#17540) Voice24 válasza Acef (#17529) üzenetére


Voice24
őstag

Bocsi, hogy ennyit kérdezgetek :U

Még annyi lenne a kérdésem, hogy 4 éves modelleket még gyártanak, vagy azok már csak boltban maradt készülékek lehetnek? Mert néztem még az Electrolux EOB3430AOX-et, és az árukeresőn 2012. szeptembertől van az árgrafikonja. Tudásban, jellemzőkben megfelelne, csak jó vélemény van róla, és a keretembe is belefér.

(#17541) Zeki válasza Voice24 (#17540) üzenetére


Zeki
nagyúr

Boltban maradt. Vagy csak az árlistában maradt.

(#17542) Dave™ válasza Voice24 (#17540) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kifutónak tűnik, én egy éve vettem, akkor még mindenhol volt belőle rendesen. A sütőkben szerintem nehéz újat hozni, engem biztosan nem zavarna, hogy 4 éves modell.

(#17543) Voice24 válasza Dave™ (#17542) üzenetére


Voice24
őstag

Mondjuk még elég sok helyen lehet kapni, tehát remélhetőleg nem egy-két megmaradt (vagy neadjisten visszavitt) példányról van szó.
Amúgy neked mik a tapasztalataid vele? Bevált?

(#17544) Zeki válasza Voice24 (#17543) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kifutott termék!
A forgalmazás utolsó napja: 2016.03.10.

Tehát ahol maradt még, ott van.
Meg ahol elfelejtették levenni az árlistáról. Igen, ilyen is van.

(#17545) Dave™ válasza Voice24 (#17543) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szeretjük, egyrészt tényleg takarékosnak tűnik, mert nagyon jól tartja a hőt (ha nem nyitom ki elég sokára hűl ki), másrészt tágas belülről, harmadrészt jó ötlet a hűtőventilátor, kinyomja a meleget felül, így nem a főzőlapra megy. Teljesen elégedettek vagyunk vele.

(#17546) Acef válasza Voice24 (#17543) üzenetére


Acef
addikt

Az EZA5420AOX katalitikus, teleszkópos, és 80e Ft :)

(#17547) Voice24 válasza Acef (#17546) üzenetére


Voice24
őstag

Igen, tetszik is, csak azt néztem rajta, hogy van egy üzemmódja, a hőlégbefúvás, és azon kívül más ventilátoros sütése nincs. Ez a hőlégbefúvás tudomásom szerint nem egyenlő a légkeveréssel. Vagy nagyjából ugyanazt jelenti? Még nem volt ilyen sütőnk, azért nem tiszták ezek a dolgok.

(#17548) #40553216 válasza Voice24 (#17547) üzenetére


#40553216
törölt tag

Valóban nem ugyanaz. Jobb. Mert nem „hideg” levegőt fúj be a már meleg sütőtérbe és így a sütni valóra, hanem meleget. 15-20°C-kal alacsonyabb beállítással süthetsz, mint a keverés nélküliben, és kb. 10°C-kal alacsonyabbal, mint a sima légkeverésessel.

(#17549) Gergőke88 válasza #40553216 (#17548) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mosogato es mosogatogepnel kell ures mosas elso alkalommal?
Mosogatogepbe ha veszek all intabletat akkor mas nem kell bele?
Koszi

(#17550) pjen válasza Gergőke88 (#17549) üzenetére


pjen
félisten

Az hogy kell e valami a tablettához attól függ milyen kemény nálatok a víz.Budapesten a Somat goldhoz nem kell semmi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.