Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) #03969024 válasza Atesz 666 (#16196) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nos, mindháromban a fagyasztó fiókjai nyeklő-nyakló, vékony műanyagból készültek, nem merném komolyan megpakolni. Maga a mozgatásuk is olyan fura, esetlen, nem csúsznak szépen, könnyedén. A Zanussinak ugyan nincs fogantyúja, de a fehér készülékre is ugyanaz a (ha jól emlékszem) barna betét kerül, mint a többire, elég ízléstelen látvány. A másik kettő fogantyúja pedig eléggé törékenynek tűnik. Ja, és az általános összeszerelési minőség is elég csapnivaló, elálló műanyagok, stb. Aki elfogadja ezeket, az boldog is lehet vele. A Bosch/Siemens már sokkal összerakottabb, s tartósabb készülék benyomását kelti. A Liebherrbe bekukkantva azért feltűnő, hogy egyedül ők tartották meg azt a jó szokást, hogy a polcokat 4-5 cm-enként lehet áthelyezni. Nos, ha összehasonlítom a 15 éves Zanussit a mostanival, bizony ég és föld a különbség, s nem az új javára!

(#16202) ribarszki válasza pjen (#16199) üzenetére


ribarszki
őstag

Azt kérdezted nekem hany L-es a porzsakom, hogy 3 hónapot kibír. 4,5l. De nekem nem H1 van. Annak 2,5l ami siman elmegy 2honapig amig megtelik.

(#16203) pjen válasza ribarszki (#16202) üzenetére


pjen
félisten

Hát azért nem teljesen,Te válaszoltál valakinek,hogy3 hóig elmegy.Én mondjuk akkor is kitakarítanám min 2 hetente ha nincs tele.

(#16204) Csabroncka válasza pjen (#16203) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Minek kellene egy 1x használatos eldobható zsákot kitakarítani :F

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#16205) pjen válasza Csabroncka (#16204) üzenetére


pjen
félisten

Akkor kidobnám 2 hetente :)

(#16206) ribarszki válasza pjen (#16203) üzenetére


ribarszki
őstag

Zárójelben írtam a saját példámat, s Orlin pontosan tudja, hogy milyen porszívóm van. De ha te kötekedni akarsz..

Másrészt pedig egy háztartási gépek fórumon ne terjesszünk már hülyeségeket. Lehet 20 éve még a kuka fölött püfölték a porzsákot, de azóta változott a világ. Porzsákot nem porolunk/takarítunk. Se a saját, se a porszívó egészsége céljából. A Miele pedig eldobahtó porzsák, tehát nem is lehet takarítani. Teleszívod és kidobod. Ez kapacitástól függően, átlag felhasználás esetén 2-3 hónap.

Takarítani neked kell a vizes porszívódat minden porszívózás után, akár hetente többször is. De ezt te választottad és így szereted. Nem baj ha nem vagy képben az új zsákosokkal, csak ne mondjunk olyat ami nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#16207) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! A Lidl-ös vagy az Aldis kontaktgrillt érdemes megvenni? Látszólag ugyanazt nyújtják, a Lidl verziónál nem írnak zsírgyűjtőtálcát. Van valakinek esetleg tapasztalata? Köszi!

(#16208) Csabroncka válasza pjen (#16205) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Hetente 1x takarítunk, és mivel nem szart szippantunk vele ezért nem büdös a kifújt levegő. Nálunk a 60nm2-es lakásban itt a 11kerben kb 3 hónap egy zsák.

"in medias res"

(#16209) pjen válasza ribarszki (#16206) üzenetére


pjen
félisten

Én nem kötözködöm,csak nem értettem,mindegy.Viszont az biztos,hogy nem tárolnám 3 hónapig a koszt a lakásban,de ez én vagyok.

(#16210) mzso válasza cekkk (#16124) üzenetére


mzso
veterán

Hmm efelett átsiklottam.

Végül a sok negatív vélemény eltántorított a kerámiáktól, úgyhogy maradtam a klasszikus tefonnál.
Általában kétféle tapasztalatot osztottak meg az emberek: idővel leválik a burokalt, vagy elveszti tapadásmentességét.
Még a "márvány" felületen elgondolkodtam. Ha lehet hinni "az internetnek" akkor az valamilyen kerámia teflon hibrid: http://www.chowhound.com/post/marble-coated-cookware-757216?commentId=9654066

De azok most drágábban voltak és inkább nem kísérleteztem.

Akit egyébként érdekel most olcsó teflon edény ami indukcióshoz is jó annak ajánlom a Lamart "Multicolor" edényeket az LT10xx- szériából.

A héten innen ingyenes a szállítás: http://konyhaluxnet.hu/index.php?route=product/list&keyword=lamart%20lt1&sort=p.price&order=ASC&page=1&description=0

Van serpenyő, palacsintasütő és fazék is.

(#16211) ribarszki válasza Atesz 666 (#16196) üzenetére


ribarszki
őstag

1 hónapja vettünk egy ilyen AEG fagyasztót és csak jókat tudok mondani róla. Nagyon jól záródik, a foggantyú teljesen jó minőségő, a fiókok szépen járnak, hatalmas hey van benne, és emellett nagyon halk. Alig hallani, hogy éppen üzemel. 6 fagyasztási fokozat van rajta, mi az 1-2 között használjuk és így tart -18 fokot. No forstos, A+os, szóval tényleg minden igényt kielégít. Nyilván 1 hónap után a megíbzhatóságról nem tudok nyilatkozni, de amit tud a gép, az nagyon rendben van.

(#16212) Eastman válasza Safranek (#16198) üzenetére


Eastman
őstag

THX Safranek!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16213) Orlin


Orlin
addikt

Mile Swing H1.
Tapasztalat.Az első bekapcsolás után tökéletesen szívott.De már eléggé gyengült.Pár napja írtam,hogy telinek jelzi a zsákot.Akkor ki is cseréltem.És láss csodát az üressel ugyan úgy bikán szívott.Szóval sok dolog mellett azért is döntöttem a márkánál mert azt írták nem csökken az erő tele zsáknál.Hát sajnos ennél a készüléknél igen!De már kezdem úgy gondolni ez lehet egyedi hiba.Mert eddig csak jót írtak mások erről a márkáról.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16214) ribarszki válasza Orlin (#16213) üzenetére


ribarszki
őstag

Az gáz.. :/ Nagyon új széria, kevés a tapasztalat vele. Amit leírtál, hogy nem csökken a szívóerő az teljesen igaz a hagyományos porszívók esetében. Elvileg az állónál sem szabadna másképpen működnie.. Szerintem állj el a vásárlástól, küldd vissza mert ez így nem ok. Pont az a Miele porszívók nagy előnye, hogy tele lehet szívni a zsákot. Ha csak az állónál nem csesztek el valamit.. :F

[ Szerkesztve ]

(#16215) Orlin válasza ribarszki (#16214) üzenetére


Orlin
addikt

Jó lenne mások is írnának,de sajnos nincs sok tapasztalat ezzel a porszívóval.
Holnap írok nekik.
De majd délután kipróloma az üres zsákkal.Az nem árt neki,ha cserélgetem a telit és az üreset?Csinálok egy videót is és mellékelem.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16216) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Mosógép témában tudnátok esetleg segíteni? Van egy Whirlpool AWT-2284/1 - 800 típusú régi gépünk.Eddig nem igazán foglalkoztam vele, de egy pár hete már idegesítő, hogy valamiért nem adagolja az öblítőt? Hiába töltöm teli a tárolórészét, mosás után ugyanúgy benne van a tárolóban a folyadék. Már többször átnéztem nincs eldugulva az öblítő tartálya, de mégsem tudok rájönni mi lehet a baja. :S

Kinyitva ugye ilyen a cucc, jobb oldalra kerül az öblítő:

Nem saját kép

Live-Die-Respawn

(#16217) Devas válasza oriic (#16216) üzenetére


Devas
őstag

Szurot takaritsd ki hatul, ahol kapja a vizet.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#16218) Csabroncka válasza oriic (#16216) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ezt az adagolót le lehet pattintani? (gyanítom), forrós trisós vízben át kell mosni, mert biztosan el van dugulva! Illetve ha nagyon gyéren jön a víz a spriccelő fúvókán, akkor a bemenetnél a vízszűrőt is ki kell takarítani mert elszennyeződött!

"in medias res"

(#16219) oriic válasza Csabroncka (#16218) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na mivel egyiket sem tudom hogy pontosan hol van, vagy hogy kell szétszedni, holnap világosban ránézek, meg előtte utánanézek: :D Köszike mindenkinek.

Live-Die-Respawn

(#16220) VIPowER válasza oriic (#16219) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nézd meg a "pucut" hogy nincs e kiakadva : [link], pirossal jelöltem hol van. Ha esetleg ki van akadva, csak a tetejét kell leszedni, és visszatenni a megvezetőbe. Ha szorul, tisztítsd meg, vagy lustábbaknak WD-40.

(#16221) Melack


Melack
veterán

Használt mosogatógép esetén mire kell figyelni vásárláskor?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16222) macilaci78 válasza Melack (#16221) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hogy jó legyen. :DD

Kitől veszed? Végfelhasználótól, vagy neppertől?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16223) Met válasza Melack (#16221) üzenetére


Met
nagyúr

Gumi tömítés, csövek mennyire vannak elöregedve, rozsda.
De használt mosógépet venni elég lutri, elektronika, programkapcsoló és a motor is szar lehet ami külsőleg nem látszik.
Magánszemélytől vennéd vagy valami boltból?

Ha magánszemély akkor ott lehet susmus, nepper általában (jó esetben) felújítja a gépet és úgy adja tovább garival.
Az se mindegy hogy milyen márka, mert pl. ha a csapágy hibás Samsung-ot veszed amit gariban megcsináltattak, ugyan úgy tönkre fog menni.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16224) Melack válasza macilaci78 (#16222) üzenetére


Melack
veterán

és Met: egyelőre csak a gondolattal játszom, mert szeretnénk, de újonnan nem fér bele a büdzsébe. Is-is, miért?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16225) macilaci78 válasza Melack (#16224) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én vennék egy régi Energomat-ot, Minimat-ot pici pénzért (20 k-ért már jó állapotú, megbízható felújított is van) és gyűjtenék az újra, lesném az akciókat, mikor számítanak be például meglévő készüléket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16226) Melack válasza macilaci78 (#16225) üzenetére


Melack
veterán

És feleségem ki is vágna azzal együtt :DD

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16227) macilaci78 válasza Melack (#16226) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Had ne mondjam, mi mindenre jó egy jó kis Energomat... Rongyszőnyeget centrifugázva úgy ráz, hogy arra felültetve az asszonynak sem lenne panasza... ;] Csak ne várjátok meg, míg protézise lesz, nehogy lenyelje! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16228) HookR


HookR
addikt

~3 éves Indesit IWD 81283 típusú mosógép utóbbi néhány hétben folyamatosan egyre hangosabbá vált centrifugázás közben, s mára már ott tart, hogy lassan ipari fülvédő nélkül nem ajánlott a közelébe menni. Csapágycserére szorul tömítőgyűrűvel, és még ha sikerülne is csereszabatos darabokat vadásznom, a műanyag üst két fele (amiből ki kellene szedni hozzá a dobot) gyárilag össze van forrasztva, nem csavarkötést alkalmaztak, nehogy már könnyen javítható legyen... :U Most választhatok, hogy:
- szétvágom az illesztés mentén és házi barkács módszerrel csavarokkal összerakom (netán keresek hozzá műanyaghegesztéssel foglalkozó céget).
- megveszem komplett üstöstül az egész belsőrészt 47,5e-ért.
- új mosógépet veszek, ami normálisan javítható és van hazai szervizhálózata, na meg eleve megfizetem a hosszabb gyári garanciát. Szerelő javaslatára LG (esetleg Gorenje, vagy Whirlpool) modelljei közt érdemes nézelődni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16229) zsiz válasza HookR (#16228) üzenetére


zsiz
őstag

Most vettem Gorenjét (w6523s). A régi (Haier) szintén egyre hangosabb működése miatt, valamint az utóbbi időben különböző nem odaillő hangokat is hallatott, és minden mosásnál műanyagforgács is távozott a leeresztett vízzel, így tovább nem mertük használni. Javítva már volt 1x vagy 2x, így erre már nem költöttünk volna. Teljesen megvagyunk elégedve az újjal. Igaz, 94 ezerbe került.. aztán egy hétre rá, leakciózták 85 ezerre, ma meg látom, hogy emagon meg 77 ezerért adják most.. [link] (Bár emagról akkor se vettem volna, ha akkor akciós lett volna mikor én vettem. Media Marktban legalább 3 év gyártói garanciát adnak + termékregisztráció után kaptam még 1 év garanciát. )

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16230) w.miki válasza Melack (#16226) üzenetére


w.miki
veterán

Használt Miele-k állítólag jók.
A környékünkön van egy szerelő, aki hoz be gépeket németből, tőle pl. érdemes használt venni.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#16231) Zeki válasza zsiz (#16229) üzenetére


Zeki
nagyúr

Minden nagyobb háztartási géphez lehet venni biztosítós garanciát. Ezzel max 5 évre lehet kiterjeszteni a bármennyi gyártói garit. Tehát ha van 4 év gyártói, akkor 1 év lehet a biztosítós.

(#16232) cekkk válasza macilaci78 (#16227) üzenetére


cekkk
veterán

De ő mosogatógépet keres nem mosógépet ha jól olvastam, arra meg nem jó az energomat. :B

(#16233) zsiz válasza Zeki (#16231) üzenetére


zsiz
őstag

Ezt értem, csak nem tudom, hogy jött ide :) A garit csak azért említettem, mert hiába olcsóbb emagon, ott biztos nem vettem volna. Főleg, hogy ott két év van alapból +10k-ért még két év. Hivatalos forgalmazó meg alapból 3 évet ad a Gorenje gépekre meg most +1 év a termékregisztrációval.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16234) macilaci78 válasza cekkk (#16232) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hűha, ez igaz. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16235) Zeki válasza zsiz (#16233) üzenetére


Zeki
nagyúr

Úgy jött ide, hogy mindegy mit veszel, csak garit is vegyél hozzá.

(#16236) zsiz válasza Zeki (#16235) üzenetére


zsiz
őstag

Értem. Viszont ebben nem feltétlenül vagyunk egy véleményen. Nem hinném, hogy egy 60 ezres gép ugyanazt fogja nyújtani, mint például egy 100-120 ezres.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16237) Zeki válasza zsiz (#16236) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szolgáltatásban nem, de élettartamban nem lehetsz biztos.

(#16238) 123xyz


123xyz
tag

Sziasztok.

A Fagor manapság mennyire ajánlott márka? Vagy az olcsó kategóriában nincs sok különbség a márkák között?
Ezt a mosógépet néztem ki most akciósan, és szép meg sok programos, ráadásul 5 év garanciás, de csak annyit tudok a Fagorról, hogy viszonylag ismert márka.
Megéri megvenni szerintetek? Úgy látom, a többi, normálisabb gyártó termékei is 70 ezer körül kezdődnek, olcsóbban nem nagyon láttam új mosógépet, ennyi garanciával. Ha azt az 5 évet probléma nélkül kibírná, én már elégedett lennék - tudom, hogy a mai gépek úgysem nagyon működnek 8-10 évig, de azért egy 5-6 év jó lenne...

(#16239) Zeki válasza 123xyz (#16238) üzenetére


Zeki
nagyúr

Teljesen okésnak tűnik. Mert bár nagyon vízspórolós, de van babaruha program, tehát lehet vele sok vízzel is mosni, ha kell.

(#16240) pjen válasza 123xyz (#16238) üzenetére


pjen
félisten

Enyimé Fagorban 8,5 év után ma cseréltek szivattyút.11ezer volt komplett a csere,tehát az alkatrészek is jó árban vannak.

(#16241) alázógyík válasza 123xyz (#16238) üzenetére


alázógyík
őstag

Szerintem is nyugodtam megveheted, jónak tűnik.

(#16242) Melack válasza 123xyz (#16238) üzenetére


Melack
veterán

Ez jó árban van, meg kell hagyni. Vmi ilyet néztünk anno mi is.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16243) Acef válasza 123xyz (#16238) üzenetére


Acef
addikt

Valószínűleg ezt is a Török Vestel készíti.

Már nincs Fagor gyár.

(#16244) 123xyz válasza Acef (#16243) üzenetére


123xyz
tag

És ez jót jelent nekem vagy rosszat? :U

(#16245) Acef válasza 123xyz (#16244) üzenetére


Acef
addikt

- jó az 5 év gar (de ki vállalja?)
- jó paraméterek

Ennyi pénzért jó is lehet, de ne azért vedd meg, mert bízol a Fagorban, vagy mert a Fagort javasolták, hiszen ez nem az.

(#16246) Melack válasza Acef (#16245) üzenetére


Melack
veterán

Nem bántás, de akkor csak a cca 8 évvel ezelőtti valódi Fagort/Mielet stb szabad megvenni? Lassan minden licence vagy bérgyártás mellett készül :(

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16247) Acef válasza Melack (#16246) üzenetére


Acef
addikt

Nem, mint írtam ez is jó lehet, de ne azért vegye meg, mert Fagor a márkanév.

Igen, sok készülék/típus bérgyártásban készül. Meg is látszik, hogy mi a saját fejlesztés/gyártatás, és mi az ócó, matricázott készülék.

[ Szerkesztve ]

(#16248) st6969 válasza Acef (#16243) üzenetére


st6969
őstag

Spanyolország (baszk föld) Onati nevű városban vannak Fagor gyárak, több is, ők adnak munkát az ottaniaknak (állítólag nincs munkanélküli sem ott a környéken). Azt nem tudom, hogy konkrétan mit gyártanak, lehet, hogy éppen mosógépet nem. Kicsit több, mint 1 éve voltam arra.

(#16249) Morris


Morris
veterán

Üdv!

Milyen turmix gépet javasoltok 20k-ig?

(#16250) st6969 válasza Morris (#16249) üzenetére


st6969
őstag

Én először az Aldiban néznék körül (időszakos az akció, de gyakran marad ki és jóval az akció után is hozzá lehet jutni), minőségi termékeik szoktak lenni, nem mellesleg 3 év garival, és árban legtöbbször verhetetlen.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.