Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) #40553216 válasza Morris (#17696) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#17702) Morris válasza #40553216 (#17701) üzenetére


Morris
veterán

:R

(#17703) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv!

Házikómba szeretnék venni Beépíthető elektromos sütőt, indukciós főzőlapot és mosogatógépet, plusz hűtőt.

Hogy kicsit pontosítsak:

- Hűtő 190cm, vagy magasabb, alulfagyasztós, inverteres. LG-t nézegettem, azzal jól járhatok-e?

- Mosogatógépből Morris kollégának javasolt példány megfelelhet?

- Sütőből Electrolux vagy AEG lenne, pirolitikus, esetleg megéri-e a felárat a gőzös sütési funkció vagy tisztítás?

- Indukcióshoz tök kuka vagyok, mik az ajánlott típusok?

Előre is köszönöm! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#17704) ribarszki válasza raverke (#17700) üzenetére


ribarszki
őstag

Én úgy tudom, hogy pjen fórumtárson kívül másnak nincs itt vizes porszívója. Túl sok visszajelzést szerintem nem fogsz kapni.. Nézd meg a jellemzőket, teszteket, visszajelzéseket és a két készülékről, s amelyikhez több a gari, jobbakat írnak, jobban tetszik azt vedd meg.

[ Szerkesztve ]

(#17705) gycs02


gycs02
tag

Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem, a két porszívó miben különbözik egymástól, szerintetek melyiket érdemes megvenni?
Sajna mivel az egyik már kifutott termék túl sok infó nincs róla a Miele magyar honlapján.
[link]
[link]

A celebrationról ezt találtam:
[link]

Köszi

(#17706) st6969 válasza Intel fan11 (#17693) üzenetére


st6969
őstag

Orrszívó porszívóztok vele? Az pont ilyet produkál, ha kap egy kis "anyagot" a gép.

(#17707) sza.sa válasza littlejohnny (#17699) üzenetére


sza.sa
tag

Szia!
nekem ilyen van: [link]

Tapasztalat teljesen jó, elég halk, rendesen elmosogat. Elégedett vagyok vele... (mikor vettem még jóval olcsóbb volt...)

sza.sa

(#17708) ribarszki válasza gycs02 (#17705) üzenetére


ribarszki
őstag

Szóval, az első linked már egy kifutott modell, nem sokat tudok róla mondani. A másodikat még árulja Szetei. Ott rákereshetsz, találsz róla infót. Nem sokáig lesz, mert 1600w-os és szépen lassan leépítik a nagy fogyasztású motorokat. Egyébként annyit kell tudni róla, hogy egy parkett twister fej jár hozzá ajándékba, a kemény felületen baromi jó vele dolgozni.

Az utolsó pedig teljes katyvasz.. A képen parketta fejjel van, ami nem is jár hozzá. A 700w sem túl izmos.. A miele.hu és a szetei.hu oldalon találsz hivatalosan 2év garival forgalmazott Miele porszívókat. Ott pedig nincs ilyen mint az általad linkelt. Azok között nézelődj ;)

(#17709) Csabroncka válasza raverke (#17700) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Sztem állat mellé felejtsd el a porzsák nélkülit, a legjobb lenne a vizes!

"in medias res"

(#17710) #40553216 válasza Csabroncka (#17709) üzenetére


#40553216
törölt tag

index.hu-s topikban az egyik (mostanában valami miatt nem) topiklakó (Tündérlala) ötfős család (közülük többen allergiások, pl. házi porra), kutya, kert mellett porzsákos Mielével tökéletesen elégedettek voltak. Ráadásul az alap porzsák is elég volt, nem is kellett a HEPA.

[ Szerkesztve ]

(#17711) gycs02 válasza ribarszki (#17708) üzenetére


gycs02
tag

Szia!

Köszi, de valamit elnéztél. Az első és a harmadik linken ugyanaz a porszívó szerepel. Azt furcsállottam, hogy ez egy kifutó modell, s mégis már az új csökkentett szabványú teljesítménnyel árulták. Bár itt: [link] pl. azt írják 2016-os modell. Úgy gondoltam, hogy ez elírás, lehet, s ezért kerestem infót a celebrationról. Volt egy kis időm szétnézni, több helyen is 700W szerepel, tehát valszeg ez igaz lehet (sajna a miele honlapján már nem szerepeltetik a teljesítményt, csak minimális infó van). A parkett twister ehhez is jár, már ha igazak azok az infók, amit a forgalmazók írnak.
A gari az tényleg érdekes, mert úgy gondoltam, hogy az edigital hivatalos forgalmazó, de nem. Viszont a mediamarkt igen és ott is csak egy év szerepel.
Végül is annak szerettem volna utána járni, hogy 55-ért a celebration vagy 60-ért a Parquet éri meg jobban. Gondolom a nagyobb teljesítmény és a plusz gari miatt inkább a Parquet lehet a jobb választás.

Köszi gycs

(#17712) ribarszki válasza gycs02 (#17711) üzenetére


ribarszki
őstag

Itt valami nem kerek.. Ha jár hozzá a parkett twister fej, akkor nem kaphat padlón E osztályzatot. A 800w-os C3 parketta fejjel A-osztályzatot kapott. Én a helyedben tuti hanyagolnám ezt a Celebration pro sorozatot. Én hivatalos forgalmazótól vettem a Miele porszívót, és 2 év garit kaptam..

(#17713) Csabroncka válasza #40553216 (#17710) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mutatok egy ábrát és egy HEPA osztályozást:

Szóval a zsák szűrése nagyjából 1-2 nagyságrenddel feljebb van, mint a HEPA szűrőé ez egy fontos tény (függetlenül attól, hogy tudjuk a Miele jó minőségű zsákokat gyárt). Állatszőr és por ellen valóban elég a PM10-es tartomány amit a zsák még kiszűr, de mi van az alatta lévő tartománnyal :Y allergiásként hidd el tudom miről beszélek a legtöbb pollen mérete 10 μm alatti és sajnos a HEPA sem mindenható, a legjobb a nedves felület (tárcsás légmosó), vagy légmosás (vízen történő átdiffundáltatás).

"in medias res"

(#17714) gycs02 válasza ribarszki (#17712) üzenetére


gycs02
tag

Köszi!

Én is így gondolom, de egy kicsit hajt a kíváncsiság is lehet futok egy kört a miele-nél. Ha lesz infóm azért jelzem.

(#17715) #40553216 válasza Csabroncka (#17713) üzenetére


#40553216
törölt tag

A táblázat nem azt mutatja, mit tud egy-egy szűrő, hanem azt, minek kell megfelelnie minimum.
A grafikon talán egy gyártó egy szűrőjéről szól.
Nyilván van különbség a megvalósítások és az allergiások között is.

(#17716) Zeki válasza Csabroncka (#17713) üzenetére


Zeki
nagyúr

Allergiásként Tündérlala is tudta miről beszélt. Tapasztalatból. Nem táblázatból.

(#17717) Csabroncka válasza #40553216 (#17715) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Tök mindegy, hogy jobbról vagy barról közelíted, minden HEPA be van sorolva (osztályozva), még a Miele is kap itt a link, nekem is H13-as osztályú van a Samsungban.

Azt kár erőltetni, hogy a zsák ilyen olyan, én Pl: Menalux-ot használok és pont ribarszki-val beszéltük ki, hogy nagyon más a Mielen és Menaluxon 3 rétegű szintetikus zsákokon kívül nem is ajánlott. Ami biztos, hogy ezt a szűrési mérettartományt nem érik el, tehát ahol lehet a HEPA mikroporszűrés kell.

CineDOG1: Tapasztalatból - Nem táblázatból.

Tapasztalat?, te sem aludtál még égő szemekkel vizes törölközővel a fejeden vagy sípoló hörgőkkel - nem tapasztalat ez hanem szívás :( !

"in medias res"

(#17718) Dluinet válasza Csabroncka (#17717) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ülve aludni, mert fekve már nem kaptam levegőt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17719) Fr3eWar válasza ribarszki (#17712) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A porzsákok között mi a különbség? Melyik javasolt vétel? Semmit nem mond nekem az hogy FJM vagy GN vagy FF vagy akármi. Van piros, kék, sárga, zöld. A gépben alapból kék van.

(#17720) ribarszki válasza Fr3eWar (#17719) üzenetére


ribarszki
őstag

Űrtartalom. Neked a GN kék színű kell, az ugyanis 4,5L-es. Az FJM pedig 3,5L-es. De a piros valószínűleg bele sem pattanna a te gépedbe. Minőségben, szövésben, vastagságban, semmi különbség nincsen. Nekem kétszinten lakásban (120 és egy 70nm) most van benne 3 hónapja a porzsák és még nincs tele, pedig lent szinte naponta használjuk.. :K

Ami még fontos lehet. Idővel azért a porzsák büdösödik, ez biológia, pláne ha kerül bele szerves anyag. Az olcsóbb megoldás a DM-es citrus illatú porzsákillatosítú rúd. A másik kicsit drágább, de ez a legjobb. Ha lejár a mostani hepa szűrőd ideje, akkor a helyére olyan Miele kimeneti szűrőt venni amin van aktív szén réteg. Ez megköt minden szagot, s nem érezni semmi.

[ Szerkesztve ]

(#17721) #40553216 válasza Csabroncka (#17717) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem a saját „élményeidet” vonom kétségbe, pusztán azt jeleztem, hogy a besorolási értékek a minimum értékek. Egy-egy eszköz a minimumot messze túlteljesítheti. És minden túlteljesítés ellenére sajnos lehet olyan, mint te is, akinek még ez sem elég, mert még a kisebb maradékokat is el kell tüntetni.
A korábban többször is linkelt videón láthattad, hogy a HEPA szűrő sem ér semmit, ha amúgy a porszívó orrán-száján dől ki a por. Arról nem is beszélve, hogy a HEPA is sokszor csak parasztvakítás, ahogy a másik videón látszik.
„a legtöbb pollen mérete 10 μm alatti és sajnos a HEPA sem mindenható”
Ha már nagyságrendről beszéltél: a 10 μm és a HEPA 13-tól elvárt 0,3 μm között is kapásból két nagyságrend a különbség.

(#17722) customer114


customer114
senior tag

Hitvány porszívót kocsi takarításra?

(#17723) st6969 válasza customer114 (#17722) üzenetére


st6969
őstag

Ha nem lenne egy kiselejtezett (még nem kidobott) régi porszívóm, én benzinkúton porszívóznám a kocsit 1-200Ft-ért/alkalom. Kényelmesebb szerintem.

(#17724) Fr3eWar válasza ribarszki (#17720) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Köszönöm az infót, akkor GN-t fogok venni.
Szerves dolgok várhatóan nem kerülnek bele, de jövőre a biztonság kedvéért aktívszenes szűrőt veszek.

(#17725) pjen válasza #40553216 (#17721) üzenetére


pjen
félisten

Ezt az egész porszívó dolgot nem is értem.A többször linkelt videón az látszik,hogy a porszivok nagy részén orrán száján ömlik a por a "mielén"viszont nem.Ha azonos porzsákot használunk a por nem is kerülhet oda ahol a videó mutatja,hisz a szívó erő egyértelműen a zsák hátuljához tapasztja.Ha ki tud jönni az szerintem nem a gép hanem a zsák hibája.

(#17726) Melack


Melack
veterán

eMag Whirlpool akció

"A promoció keretén belül a szabadonálló készülékek esetében összesen 4 év (2+2 év), a beépíthető készülékeknél pedig összesen 6 év (4+2 év) teljes körű garanciát biztosítunk 2016 július 31.-ig."

Erre külön rákérdeztem tegnap, emiatt is lent a fenti oldal létrehozva.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17727) ribarszki válasza pjen (#17725) üzenetére


ribarszki
őstag

Sajnos ez nem így van, ahogyan írod. Egy 1000w-os motor esetében nem csak a szívóerő komoly, hanem a kifújt levegő mennyisége, s annak az erőssége is. A levegő utat keres magának ahonnan távozhat a porszívóból. Jó esetben ha a porszívó megfelelően van szigetelve, ez az út csak és kizárólag a kimeneti szűrőn keresztül vezet. (Tetszés szerint ez lehet akár Hepa). Rosszabb esetben a levegő minden rést megtalál, s a legváratlanabb helyen jön ki. Kapcsoló mellett, gombok mellett, kerekeknél, tök mindegy, ahol járatot talál magának. Ez pedig nem a porzsák, hanem a porszívó hibája. A porzsák nem Hepa minősítéssel szűr. Még a Miele porzsák esetében is 1 év alatt fekete lesz a Hepa szűrő, s ez így van rendjén. De csak ott jön ki a por ahol ezt megterrvezték. Pl a Miele hepa szűrőjének peremén olyan komoly gumi tömítés van, hogy szinte beleszívja magát a helyére. Még az alsó giumiperemen is van némi finom por lerakódás, de felül semmi.

Illetve ha gyengébb a porszívó tömítése, s a Hepa kezd idővel megtelni (vagy az Electrolux moshatóját csapvíz alatt mossák ki és beül a résekbe a vízkő!) akkor csökken a légáteresztő képessége is, egyre nagyobb bent a nyomás, egyre nagyobb erővel keresi a levegő az utat magának, hogy valahol kijusson. Ezért van az, hogy jól szigetelt porszívók esetében ha durván túltelődik a hepa szűrő, képes a porszívó egy idő után magától leállni, mert nem tud annyi levegőt kinyomni, mint amennyit beszív.

Röviden ennyi. ;)

(#17728) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok vettem egy Daewoo KOR-6L5K mikrohullamu sutot, hogy tudom ellenorizni hogy jo-e az arnyekolas? Nekem eleg gagyi anyaghasznalatnak tunik mindenhol.
El tudok meg tole allni?

(#17729) gF válasza ribarszki (#17727) üzenetére


gF
senior tag

Erre volt jó az a teszt videó amit pár hónapja linkeltél valaki (talán pont te már nem emlékszem). Amiben tesztelték, hogy melyik gyártónak mennyire jól szigetelt porszívója van.
Gyakorlatilag csak az Electrolux és a Miele nem eresztette ki a füstöt. :D

[ Szerkesztve ]

(#17730) pjen válasza gF (#17729) üzenetére


pjen
félisten

Benne maradt valahol a porszívóban.

[ Szerkesztve ]

(#17731) gF válasza pjen (#17730) üzenetére


gF
senior tag

Pontosan: [link]

(#17732) ribarszki válasza pjen (#17730) üzenetére


ribarszki
őstag

Vagy megszűrte :W

(#17733) #40553216 válasza pjen (#17725) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Ha azonos porzsákot használunk”
Ez a feltétel már eleve nem teljesül, ugyebár. Hogy a fenébe használnál azonos porzsákot a különböző gépekhez?
Nem ez a két videó van csak, több is. Gondolod, mindenki kamuzik?
„Ha ki tud jönni az szerintem nem a gép hanem a zsák hibája.”
Két tényező.
1. Ne jöjjön ki a zsákból!
2. Ha kijön, akkor se jöjjön ki akárhol a gépből!
Az első jó minőségű zsákkal teljesül, a második meg, ha tömített a porszívó.

(#17734) cekkk válasza Melack (#17726) üzenetére


cekkk
veterán

Ha tényleg a magyar whtól veszik. Erre jó lenne náluk rákérdezni a whnál.

(#17735) Zeki válasza F34R (#17728) üzenetére


Zeki
nagyúr

Berakod a telód, rácsukod az ajtót. Nem lesz elérhető. Ha mégis, nem frankó.

(#17736) Dluinet válasza Zeki (#17735) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az csak a wifi-re jó, 2,4GHz-et árnyékolja a többit nem, például a fény is áthalad rajta

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17737) Traxx válasza Traxx (#17686) üzenetére


Traxx
őstag

Erre a páraelszívós kérdésemre valaki tudna iránymutatást adni? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#17738) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

A következő dolgokat keresném 1, max két személyre:
Mosógép felültöltős (erős centrifuga) Ár kb 80k
Mosogatógép 45cm (ha fém előny) Ár kb 80k
Hűtő alul fagyasztó felül hűtő (fém színű)) Ár kb 100k

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#17739) Melack válasza cekkk (#17734) üzenetére


Melack
veterán

Tisztelt Melack Úr,

Előzetes telefonos egyeztetésünk alapján, ezúton szeretném írásban megerősíteni, hogy a Whirlpool termékeknél feltűntetett +2év garancia akció érvényes.
A plusz garancia időt a Whirlpool biztosítja. A garancia érvényesítését a vásárlást követően, a gyártó honlapján történő regisztrációval tudja majd érvényesíteni.

Szíves türelmét köszönöm!
További kellemes napot!

Tisztelettel,
Emag ügyintéző neve

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17740) Bigyo13


Bigyo13
őstag

Sziasztok!

Valaki használ Whirlpool FSCR sorozatú mosógépet esetleg? :U

Samsung Galaxy S3/S5

(#17741) cekkk válasza Melack (#17739) üzenetére


cekkk
veterán

Majd ma felhívom a területi képviselőt aztán kiderül, hogy mennyit vesznek tőlük.

(#17742) Melack válasza cekkk (#17741) üzenetére


Melack
veterán

Ok.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17743) cekkk válasza Melack (#17742) üzenetére


cekkk
veterán

Azt a választ kaptam, hogy nem tudja.
Ha nem tőlük veszik akkor szólnak neki. Egyébként hasonló áron ott vannak a magyar webshopok akik biztos a magyar WHtól veszik a termékeket.

(#17744) czanga


czanga
őstag

Szisztok.

Whirlpool kombi hűtőből mennyire ajánlott? (Zanussi-t néztünk főleg eddig, de képbe jött ez is) Két személyre keresünk kombi hűtőt, olyan 70.000 Ft-ig bezárólag.

(#17745) #03969024


#03969024
törölt tag

Nos, eddig bőszen ajánlottam a Gorenje mosógépeket, erre most megszólalt benne a dobcsapágy. Szerelő szerint inkább a szimering a ludas a dologban, de 3 év alatt havi 5-6 alkalommal volt használva, az elmúlt fél évben inkább heti 3x, ami nem sok. Szerencsére még garis egy hónapig, de csak szervizben javítható. Kíváncsi leszek, ezután meddig bírja. Azt viszont megtudtam, hogy azzal kímélhetjük a gépet, ha rendesen megtömjük, mert a kevés ruha csak árt a gépnek.
Ezek után mosógépvásárlóknak azt tanácsolnám, hogy nézzék meg, mennyibe kerül az évi gyári garancia, s vegyék a legolcsóbbat...

(#17746) #40553216 válasza #03969024 (#17745) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Azt viszont megtudtam, hogy azzal kímélhetjük a gépet, ha rendesen megtömjük, mert a kevés ruha csak árt a gépnek.”
Ez óriási faszság. A legtöbb gép a különböző textilfajtákhoz eleve különböző programokat különböző hozzá való töltet- és vízmennyiséget használ. Aki ezt ajánlotta, egyszerűen fasz, akinek a tárcsás mosógép is űrtechnika a saját mosódeszkájához képest.

[ Szerkesztve ]

(#17747) Dluinet válasza #03969024 (#17745) üzenetére


Dluinet
nagyúr

rázkódás és fordulatszám

Ezért vettem 10 éve 900 fordulatos Whirlpool, mert abban az a csapágy volt, ami az 1200 fordulatosra volt tervezve. Mai napig működik heti 5-6 mosással. Előbb fog a burkolat elrohadni (whirlpool-indesit alsó- és középkategória mind rohad), mint bármi tönkremenjen rajta.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17748) #03969024 válasza #40553216 (#17746) üzenetére


#03969024
törölt tag

A szerelő mondta.

(#17749) cekkk


cekkk
veterán

http://homar.blog.hu/2016/05/11/akar_sok_maceraval_jaro_kijelzohibas_keszuleket_venni_tudjuk_hol_tegye
Bocsánat de telefononról nem tudok linkelni.

(#17750) #40553216 válasza #03969024 (#17748) üzenetére


#40553216
törölt tag

Attól még butaság.

(#17747) Dluinet
Jó is az. A rázkódás hatása annál nagyobb, minél több, jól átáztatott ruha van a gépben.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.