Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) w.miki válasza Narxis (#17947) üzenetére


w.miki
veterán

először én is ezt a kancsót vettem, de sokkal jobb a kisebb (1,4l).
Mikor akcióban volt vettem azt is, és azóta a nagyot nem is használom.
A nagyba túl sok víz fér el, ha nem fogy el 1 nap alatt, akkor csak pang benne, sokkal jobb a friss, szűrt víz.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#17952) #40553216 válasza Csabroncka (#17930) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez? :DDD

(#17933) Narxis
Akkor citromsav.

[ Szerkesztve ]

(#17953) Csabroncka válasza #40553216 (#17952) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

megvan igen! :DDD

Narxis: A Scanpart termékei jók, át kell a Mediában túrni az eladóval, hogy mi lesz a jó. Egyébként lófing a 3 hónap fél évif simán jó még kemény víz esetén is.

Ecetet mint a cikkben írtam NE :( ], én nem szívesen vinném a 130-ezres kávéfőző kazánját lyukadás miatt a szervizbe, pontosan leírtam, hogy mi az oka ennek.

Egyébként elárulom, hogy szűrő nélkül is oké, nyugodtan használd, csak gyakrabban kell vízkőteleníteni! Ami fontos nálunk itt Budán jó a víz (jó kemény), mégis elég 4-5 havonta. Egyszer kell jó alaposan (azzal amivel mondtam) és a kirakódás is lassabb lesz!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17954) Narxis válasza Csabroncka (#17953) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nincs olyan scanpart ami jó az enyémhez, eleve kereknek kell lennie a tetejének mert különben nem tudom rátenni a víztartály tetejét mert abban van egy kerek foglalat az alján ami gondolom kimozdulás ellen véd bár szerintem tök feleslegesen. Az alja jónak néz ki, bele is megy a foglalatba de máshogy néz ki mint a gyári és amikor próbáltam kávét főzni vele akkor errort dobott a gép, villogott minden rajta. Tehát sehogy nem jó hiába írják a dobozon, hogy DeLonghi készülékekhez, az enyémhez pont nem jó. Más meg nincs sajnos. Még amazonon is kerestem hátha..

Thanos was right.

(#17955) McReay


McReay
aktív tag

Sziasztok!

Hűtő vásárlás előtt állok, a lakásban ahová szeretnénk berakni a hűtőt csak adott magasságú hűtő fér be. (60x160 szé.xma.)

Nézegettem az MM oldalát és elég kicsi a kínálat ilyen magasságú hűtők esetében.
Indesit (Euronisben teljesen ugyanez 10000-el karcsúbb :U )
Whirlpool

A két lehetőség közül melyik a megbízhatóbb márka? Van esetleg másik gyártó, aki gyárt ilyen magasságban hűtőt?

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#17956) Dluinet válasza McReay (#17955) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hát a kettő közül a GORENJE-t választanám

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17957) McReay válasza Dluinet (#17956) üzenetére


McReay
aktív tag

Elhiszem, hogy ez jobb lenne, mint a másik kettő, amit én linkeltem, viszont van egy kis gond az általad linkelt hűtővel, mégpedig, hogy 185cm magas, nekem a maximum magasság pedig 160cm, ahogy ezt le is írtam! :U :P

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#17958) Csabroncka válasza McReay (#17955) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az MM oldalán jó helyen keresgéltél! Megbízhatók minden téren, és főleg a gari tiszta!

"in medias res"

(#17959) st6969 válasza ribarszki (#17949) üzenetére


st6969
őstag

Azt megköszönném, ha lemérnéd a helyigényt :)
Szimpla 60cm "fiók", ikeás...nem látok rá sok esélyt, hogy elférjen :(

(#17960) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
Van egy nagyon régi hűtőszekrényünk, eddig működött, de mostanában leáll elindul leáll elindul, és egyszer csak elindult és nem áll le, napok óta folyton megy, 0 van a állítható tekerő, szinte megfagy minden benne, nem kapcsol ki, megpróbáltunk kihúzni majd vissza, megpróbáltuk leengedni , de semmi nem segített, valakinek valami ötlete?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#17961) fi:zi'k válasza SRII (#17960) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hibás a termosztát? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17962) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok melyik vasalómárkát ajánljátok illetve a talpak közül melyik lehet a legjobb? Kerámia? Palládium? Durilium?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17963) Melack válasza marilllyo (#17962) üzenetére


Melack
veterán

Barátnő/feleség/anya/anyós

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17964) Met válasza Melack (#17963) üzenetére


Met
nagyúr

+1
marilllyo Az válasszon aki fogja használni, jobb a békesség ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17965) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Üdv!
Sikerült egy kerámia főzőlapra ráolvasztani egy műanyag tálcát. Nem sajátunk szóval nem értek nagyon hozzá. Valaki akinek van, vagy sikerült ilyet művelnie valami tipp mivel lehetne letakarítani. :F
Olvastam hogy ha ciffet rajtahagyunk pár óráig akkor leszedi, vagy szódabikarbóna ecet páros. Ezek nem tesznek kárt benne? Vagy mivel lehetne próbálkozni?

Nagy részét még meleg állapotban leszedtük de még maradt kis szennyeződés.

[ Szerkesztve ]

(#17966) fi:zi'k válasza krisz4b70 (#17965) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mennyire olvadt rá?
Amúgy kaparó.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17967) krisz4b70 válasza fi:zi'k (#17966) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Hát eléggé ilyen vékony rétegben. Az előbbi megoldásokat ne próbáljam akkor? Csak mert kaparó nem hiszem, hogy van.

(#17968) #40553216 válasza krisz4b70 (#17967) üzenetére


#40553216
törölt tag

Cif-et és hasonló súrolószereket használj nyugodtan, ha szép fénytelenre akarod karcolni a felületet. Ha nem, akkor használd a kaparót. Vagy ha nincs (mert nem a tiéd a lakás, így a gép sem), akkor szerezz be egyet. (Ha már szóba került a SCANPART.)

(#17969) krisz4b70 válasza #40553216 (#17968) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Értem köszi a válaszokat, akkor beszerzek egyet. :)

(#17970) SRII válasza fi:zi'k (#17961) üzenetére


SRII
őstag

Szia! Fogalmam nincs, ezért is jöttem ide.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#17971) Narxis


Narxis
nagyúr

Eszembe jutott a korábbi problémámra egy olyan megoldás, hogy mi lenne ha kicserélném a DeLonghi Magnifica S ECAM 20-as kávéfőzöm víztartályát erre: Link

Az a baj, hogy nem írnak méretet így csak ránézésre tűnik olyannak mint a mostani és nincs teteje ha jól látom. Mert ha kicserélném akkor a sokkal olcsóbb Scanpart vízszűrők is talán jók lennének. Vagy ez felejtős? Ha ez hülyeség akkor marad a kancsós vízszűrő.

Thanos was right.

(#17972) Teaway válasza SRII (#17970) üzenetére


Teaway
veterán

Vagy megnézeted egy szerelővel, vagy elgondolkodsz azon, hogy újat veszel. Főleg, ha 20-25 évnél régebbi.

Nincs itthon csokid??

(#17973) thomeef


thomeef
őstag

Halihó, hirtelen felindulásból vettem egy ilyen használt Siemens hűtőt, egy helyi bizományiban. 40k-ért volt kirakva, nem megy benne a világítás, úgyhogy elhoztam 30-ért :D . Van vagy 15 éves biztos, de ránézésre nagyon szép állapotban van, semmi sárgulás, semmi penész. Szerintetek? Elmegy egy hónapig? :DDD

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#17974) alázógyík válasza thomeef (#17973) üzenetére


alázógyík
őstag

40-ért? :Y Csoda hogy ránéztél. Én 30K-t se adtam volna érte... :N

[ Szerkesztve ]

(#17975) Narxis válasza thomeef (#17973) üzenetére


Narxis
nagyúr

Használt dolgokkal csak a baj van.

Thanos was right.

(#17976) thomeef válasza alázógyík (#17974) üzenetére


thomeef
őstag

Van rá fél év garancia :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#17977) pjen válasza thomeef (#17976) üzenetére


pjen
félisten

Azokban az öreg siemensekben még valószínűleg eredeti Bosch kompresszor van,ha kinem lyukad agyon sem lehet verni.

(#17978) thomeef válasza pjen (#17977) üzenetére


thomeef
őstag

Nah ez jól hangzik, köszi :R

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#17979) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

MORA PS 131 MW0 gáztűzhelyet néztem ki panel lakásba.
Az a kérdésem, hogy ezek az olcsóbb gáztűzhelyek miben rosszabbak a drágábbaknál?
Csak funkciókban, vagy pl. olyanban is, hogy érezhető gázszak használatkor?
A sütőben lévő kajának mennyire tesz jót a gáz füstje?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17980) pjen válasza Bici (#17979) üzenetére


pjen
félisten

Ha gáz szagot érzel ott hiba van,bármilyen tűzhelyet veszel.A sütőben nem bent ég a gáz,a "füst"is kimegy oldalt.

(#17981) Met válasza Bici (#17979) üzenetére


Met
nagyúr

Én azért olyat vennék amin van elektromos gyújtás és légkeveréses villanysütő.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17982) Bici válasza pjen (#17980) üzenetére


Bici
félisten

Ok, kössz!

(#17981) Met: tudtommal ez elektromos gyújtású. A bontban legalábbis azt mondták. Most nézem, hogy za árukereső szerint nem az...
Az elektromos sütő elég netszes, mert egyrészt mindenképpen ki kell fizetnem a gáz árát, akkor is ha nem használom, másrészt meg pont kb. sehonnan nem tudom ezstétikusan odavezetni a villanyt a tűzhelyhez.

Ezt csak akkor választanám, ha kiderül, hogy jelentősen egészségesebb a villany.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17983) Dluinet válasza Bici (#17982) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sajnos a gázsütő és a villanysütő között egy nagyságrendi sütési minőségkülönbség van a villany javára

először én is küzdöttem ellene, de sokkal könnyebb vele sütni, és beláttam (utólag) még úgy is megéri, hogy drágább a sütés

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17984) Bici válasza Dluinet (#17983) üzenetére


Bici
félisten

Ez igaz a főzőlapokra is?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17985) focvis


focvis
veterán

Sziasztok!

A feleségem azzal üldöz, hogy vegyek új porszívót - szerintem semmi baja a réginek (Siemens pici piros, talán vmi XS) :D De hogy megnyugodjon, veszek vmit - lehet, hogy ezt kapja a névnapjára. ;]

Kb. 2 hónapja a bestbuy topikban ajánlottak egy Samsungot, de ez nem tetszett neki, biztos túl olcsó volt (~20 ropi).
Most küldött nekem egy linket egy Philips FC8721-ről. Ennyit nem akarok egy Philipsért kiadni. Nézegettem most Miele-t: Classic C1 kb. 43 ezer Ft.

Van esetleg vmi tuti tipp, hogy az asszony is megnyugodjon, meg én is? Köszönöm!
Nagyon díjaznám, ha nem kellene heroin áron venni bele a porzsákot, sőt porzsák nélküli lenne a legjobb. :)

(#17986) w.miki válasza focvis (#17985) üzenetére


w.miki
veterán

Porszívós videó alapján, én inkább electrolux-ot vennék.
(Super)ciklon rendszerűt.
Vagy Dysont, ha találsz jó áron.
De állítólag a porzsákosak sokkal jobbak, mint a tartályosak, pl. mert kevésbé macerásak.

(Olcsóbban ez jó lehet? Sencor SVC 510GR

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#17987) Dluinet válasza Bici (#17984) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem, abból vagy gáz, vagy indukciós
de az indukciósnak komolyabb vezeték kell

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17988) st6969 válasza Bici (#17982) üzenetére


st6969
őstag

Többen már reagáltak...biztosan nem vennék gázos sütőt, csakis elektromosat. Őszintén szólva - gáz általány persze érthető, de - főzőlapból is elektromosat (indukciósat) vennék. Könnyen takarítható, modern, biztonságos. Nem kis beruházás, de nagyságrendekkel jobb.

(#17989) pjen válasza Bici (#17984) üzenetére


pjen
félisten

Nekem kombinált van,gáz égő és villany sütő.Elégedett vagyok vele.A gáz sütőben is lehet jól sütni,csak macerásabb.Néhai anyosom gyönyörű tortákat is sütött benne.

(#17990) focvis válasza w.miki (#17986) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm!

A Sencor az kiesik, tényleg valami jót akarok venni, ha már muszáj cserélni. Valójában semmi baja a réginek - tudom, mert autót rendszeresen porszívózok vele s.k..

Ha mégis porzsákos verzió, akkor érdemes 43-ért az alap Miele-t venni?

@(#17991) Dave™: Köszönöm Neked is, utánanézek!

[ Szerkesztve ]

(#17991) Dave™ válasza focvis (#17985) üzenetére


Dave™
nagyúr

Gorenje VCEA21SBKR, sok nyomozás után választottam, és eddig nagyon bejön. 700W-os, de jobban szív, mint párom szüleinél a 2100W-os Samsung. Igazából kb. fele erősségen használom, mert még úgy is eléggé tapad a felülethez. 5 porzsákot adnak hozzá (egy mikroszűrős, 3 papír és egy textil), és relatíve halk is, legalábbis az átlaghoz képest mindenképpen. EU címkéje szerint kemény padlón és porvisszabocsátás tekintetében A osztályú, szőnyegen D, a hangja maximum 71dB.

Ja és 3 év garancia van rá, meg 9 méter kábel.

[ Szerkesztve ]

(#17992) Bici válasza Dluinet (#17987) üzenetére


Bici
félisten

Kössz a választ mindenkinek!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17993) Csabroncka válasza Narxis (#17975) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ezt a véleményed elég sokan nem osztják, ami biztos, hogy oda kell figyelni rá mit vesz az ember - bár ez manapság már az új gépeknél is létszükséglet.

Megjegyzem a fentebb vásárolt hűtőcske lehet tartósságban lever még pár Beko-t ;]

Bici: a komplett villannyal energiatakarékosabban lehet főzni- sütni, arról nem is beszélve hogy egy + szolgáltatás alapdíját ki tudod ütni a rezsiből (azt hiszem 8 évig lehet szüneteltetni pár ezerért a gáz szolgáltatást) - ez több mint rezsicsökkentés :D

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17994) Dluinet válasza focvis (#17990) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Miele-t: Classic C1 kb. 43 ezer
vagy
sencor svc 8yl 30ezer

Miele fölé akkor érdemes menni, ha nem számít a pénz, vagy extra igényeid vannak
sencor alá meg nem mennék

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17995) ribarszki válasza focvis (#17990) üzenetére


ribarszki
őstag

Miele. De jó lenne tudni mekkora a lakás? Mennyi a szőnyeg-keményfelület arány? Van allergiás? Van háziállat? Számít a porszívó hangja (halk/hangos)? Számít a kábel hosszúsága?

(#17996) Dave™ válasza Dluinet (#17994) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az a Miele nem túl hatékony 43 ezerért...

(#17997) Dluinet válasza Dave™ (#17996) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez honnan veszed?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17998) ribarszki válasza Dave™ (#17996) üzenetére


ribarszki
őstag

Kérdés mit értünk hatékonyság alatt? Mert egy porszívó esetében ez bőven túlmutat a "milyen erősen szív" kérdésen...

(#17999) focvis válasza Dluinet (#17994) üzenetére


focvis
veterán

Igen, a Miele Classic C1-re gondoltam én is 43-ért.

Általában a minőségi, tartós cuccokat veszem meg - lehet, hogy hüjeség, mert így hamarabb avul el, mint elromlana. A mosógépünket 2000-ben vettem, német gyártmányú Siemens Siwamat, egy nyekkenés nélkül működik ma is, szerelő még nem látta, semmi rozsdásodás, semmi Calgon.

5x ezret Philipsért nem szívesen adok ki, nincs semmi extra igényem: tartós legyen, erős és 10 db porzsák ne kerüljön annyiba, mint a porszívó maga. Ha van valami extra jó, akkor tudok picit feljebb menni, Miele-ből a következő szint 55, aztán 70 k - ennél többet semmi szín alatt nem költök porszívóra. :)

@ribarszki: 68m2, kb. 20m2 szőnyeg, többi parkett vagy kő. Háziállat nincs, gyerek nincs. Én allergiás vagyok (ezért nem porszívózok mást, csak autót ;] ) de itthon nem szokott kijönni az allergiám, csak az irodai padlószőnyegtől. Nem árt, ha halk, de nem igazán fontos kritérium. Kábelhossz se tényező, van elég konnektor.

Köszönöm Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#18000) ribarszki válasza focvis (#17999) üzenetére


ribarszki
őstag

Nekem a Miele C2 Parquet széria a favoritom. (Utólag már ezt venném a C3 helyett. Nem ér meg 30k felárat a C3) Erős motor, robosztus felépítés, beépített fejtároló, ajándék paketta fej, amivel baromi gyorsan lehet végezni kemény felületen. Viszont ha nincs sok kemény felület, akkor felesleges. A C2 kicsit szebb a C1-nél, hosszabb a kábel, de alapjaiban ugyan az a minőségi összeszerelés.

Pont ma dobtam ki a porzsákot, 3 hónap után. Vagyis egy doboz egy évet bír. Ez bőven kibírható. 300ft havonta.. Csak arra kell figyelni, hogy kizárólag gyári porzsákkal szabad használni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.