Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) Morris válasza Bacusuz (#17248) üzenetére


Morris
veterán

Még korábban mondta itt valaki, hogy hiába van 4 főző hely rajta, attól még lehet 3,5 zónás.
Valami 2 cm-es rést kell nézni a főzőlap széle és az indukciós rész között.

(#17252) #32577792 válasza mirci18 (#17250) üzenetére


#32577792
törölt tag

Milyen adatokkal?
Én semmit nem állítottam :)
Semmit nem ajánlottam, vagy próbáltam olyat mondani, hogy azt ne, mert ...
Mondtál egy dolgot, kérdeztem a hiteles forrását neki :R

(#17253) cekkk válasza mirci18 (#17236) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor leírom, hogy hogyan működik a hivatalos garancia!

Kapsz egy garancia levelet, jobb esetben ezen van egy telefon szám, ha nincs akkor megnézed a gyértó oldalán ezt az elérhetőséget. Ők bekérik a típust egy olyan számot amiből tudják, hogy ebben milyen alkatrészek vannak, mert egy korábbiban más van mint egy mostaniban, hiába ugyanaz a típus. Valamint a gyári számot.

Ki megy a szerviz, többségében ilyenkor már alkatrésszel, és az esetek többségében megjavítják a helyszínen. Ez a hivatalos szervizre vonatkozik akiknek van hozzáférése az alkatrészekhez valamint tapasztalata, hogy az adott márkánál az adott típusnál a hiba elmondása után tudják mi a baja. Ezért is tartanak sok oktatás a hivatalos szervizeseknek.

Az aki javítás helyett új gépet ad, ott nincs hivatalos márka szervíz garancia, mert akkor ők mennének ki.

A fogyasztóvédelemmel nem mer senki újat húzni.
Erre csak azt tudom mondani, hogy te tényleg hiszel a mesékben?
Mi az, hogy senki nem mer? :D Az emaggal akinek itthon semmi cége nincs azzal mit kezd egy magyar hatóság? Semmit. Nem véletlen van az, hogy sok netes cég mögött félévente másik cég van. Főleg a mobil boltoknál.
Itt egy áfa csaló, társaság közel 500 millió áfát nem fizettek be. Szerinted érdekelte őket a fogyasztó védelem?
Barátom vett egy TV-t. Felhős lett, elvitték szervizbe, de nem hivatalosba, ott azt mondták, elismerik a hibát, de használja így. A cég nem akarta visszavenni a tv-t. Ő fogyasztó védelemmel fenyegetőzött, és azt mondták menjen nyugodtan, úgy is annyi ügyük van, hogy nem érdekes. Fél év múlva a honlap mögött már másik cég volt...

Ha nem tudnád gázszerelő szereli fel a gázt és ellenőrzi gariztatja csak ő veheti le ha garanciális.

Nem ezt írtam? És szerinted az Emag majd Romániából küld neked gáz szerelőt? Mert ki az a magyar cég aki garanciálisan szerel fel neked és vállal garanciát egy Romániából jött termékre?

Vettem 5-6 e ft-ért egy kézimexert aminek az eggyik mixer szár megsérült benne.
Ezt jó esetben garancián belül sem javítják mivel használatból eredő kopás sérülés.
Itt már kétszer cserélték gond nélkül.
Régebben ilyennel más boltban elhajtottak.

Ezt is leírtam, hogy ez nálunk is így van. Pl a Sencornál bizonyos értékig szó
nélkül az üzletben is cseréljük. De ők általában mindent cserélnek.

Ha meg elküldessz egy nagy gépet javítani legalább fóliázd be vagy ha nem akkor ne várj sokat tőle.

Nagygépet magyar szerviz a helyszínen szervizel, nem hurcolásszák, alkatrészt visznek és cserélik az esetek többségében és ha el is viszik nem a futár viszi el hanem a szerviz.

(#17254) #40553216 válasza Morris (#17251) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szerintem csak arra gondolt, hogy bizonyos edények bizonyos kombinációban nem férnek el elég jól. Vagy ilyesmi.

Jut eszembe, mikor mi érdeklődtünk indukciós iránt, akkor a Gorenje márkaboltban az eladó azt mondta, hogy ha nem teljesen fedi a főzőzónát az edény, akkor nem is működik a teljes tekercs, csak kb. az a rész, ami fölé ér. Erről valakinek valami infó? Megerősítés, cáfolat?

(#17255) cekkk válasza #40553216 (#17254) üzenetére


cekkk
veterán

Ha a Törökbálinti boltban voltatok a Dulácska utcában akkor igazat mondtak. Elég jól képzettek az eladók ott, nagy hülyeséget nem szoktak beszélni. Valamint lent szokott lenni Gábor a boltban aki a Gorenjénél a beépíthető termékekért felelős, ő tőle nem tudtam még olyat kérdezni amit ne tudott volna.

Viszont a múltkor jártunk úgy, hogy vettek egy 100 ezer körüli WP indukciós főzőlapot amit Zepteres edényekkel akartak használni. Amikor eladták nekik azt mondták, hogy ez minden indukcióssal jó lesz...
1 millióért vettek edény szettek aztán még sem működik vele. Amikor reklamáltak akkor azt mondták elfordulhat, hogy nem minddel működik :W :W Vagy csak a nő volt a béna, de végül vett egy kerámialaposat.

[ Szerkesztve ]

(#17256) Met válasza Morris (#17251) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem is arra gondoltak hogy ha felraksz 3 nagyobb edényt a 4. már nem nagyon fér el.
A 2 cm meg csak akkor számít ha van kerete a lapnak mert ha van és közel van hozzá a zóna nem tudsz nagyobb edényt felrakni mert fent akad a peremen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17257) Dave™ válasza cekkk (#17255) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az biztosan nem normális, aki 1m-ért vesz edényszettet, szóval lehet nem az indukciós lappal volt a probléma.

(#17258) cekkk válasza Dave™ (#17257) üzenetére


cekkk
veterán

Az már az ő dolga. De hát megy ez az átverős üzlet rendesen. MLM a legjobb :W :W

(#17259) Bacusuz válasza mirci18 (#17250) üzenetére


Bacusuz
őstag

Any9somnak beko nofrostos hűtője van.
Halkabb mint az enyimé,és eddig nem kellett hozzányúlni.3-4 éves kb.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#17260) Bacusuz válasza #40553216 (#17254) üzenetére


Bacusuz
őstag

"Jut eszembe, mikor mi érdeklődtünk indukciós iránt, akkor a Gorenje márkaboltban az eladó azt mondta, hogy ha nem teljesen fedi a főzőzónát az edény, akkor nem is működik a teljes tekercs, csak kb. az a rész, ami fölé ér. Erről valakinek valami infó? Megerősítés, cáfolat?"

Ha csak nem vagyok fakír akkor igaz:

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#17261) Met válasza Bacusuz (#17260) üzenetére


Met
nagyúr

Uri geller vagy, elgörbíted a mágneses mezőt az ujjaddal:D

Amúgy logikus mert az indukciós az edény alját melegíti nem az üveget, max annyi hő lehet az edény körül amennyit az üveg elvezet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17262) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#17244) üzenetére


Oppenheimer
veterán

És erre is: Help!

Ezek megbízható termékek? Ajánljátok valamelyiket?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#17263) czanga válasza mirci18 (#17242) üzenetére


czanga
őstag

Nagyon köszönöm! Kerülni fogom. Marad a két kiszemelt. :R

(#17264) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szevasztok Béláim az Úrban!

A nyaralóba kellene venni egy kevésbé öreg villanyos tűzhelyet v kombót. Találtam egy Bosh főzőlapot és a hozzá tartozó Gourmet 765A/01-t.
Ismeri bárki is itt a típust? Sehol nem találok hozzá méreteket és leírást , még a Bosch ottlapján sé nem. Sé.

Minden információt nagyon megköszönök! :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17265) #40553216 válasza cekkk (#17255) üzenetére


#40553216
törölt tag

Kicsit régebben volt, még 9 éve, a Dohány utcában.
Ja, Zepter. Apámék (némi papucsság és a volt felesége „enyhe” sznobsága okán) még a ’90-es évek elején vettek, ha akkor nem is millióért, de több százezerért. Sajnos, sokakat be tudnak fűzni a hülyeségük miatt. Ha eleve tudták, hogy indukcióssal fogják használni, akkor annyi eszük lehetett volna, hogy mágnessel kipróbálják. Vagy már az indukcióst is csak azért vették, mert azt hallották, hogy az milyen menő.

(#17260) Bacusuz
Azért a saját tapasztalatod és fotód ne tévesszen ám meg! Attól, hogy a zóna felére rakod az edényt, a másikra meg a kezed, és utóbbi nem ég meg, az nem jelenti, hogy nem folyik benne áram, azaz az a tekercsrész nincs bekapcsolva. Mert a lap önmagában sosem meleg. Ez csak utóbbira bizonyíték. ;)

(#17264) bitpork
Angol nyelvű.

(#17266) st6969 válasza Morris (#17216) üzenetére


st6969
őstag

Egy Cata-t vettem 6 éve 40ezerért. Papírja szerint 1110m3/h (!) légszállítással. Nyilván mérni nem tudom, mennyi igaz ebből, de az biztos, hogy 1-2 percet, ha megy, a műanyag ablakokat amikor kinyitom bukóra, érezhetően belöki az ablakot a "vákuum". 30m2-es helység. Ennek ellenére csodát nem lehet várni. Bundáskenyeret nem szívesen készítek, mert az olajszag simán megmarad. Sokat segítene, ha a főzőlap méreténél nagyobb lenne az elszívó (mondjuk 90cm).

(#17267) Morris válasza st6969 (#17266) üzenetére


Morris
veterán

Na igen, de az már 40k volt. A 10-20k-s kategória csak zajos. Légszállítása nem sok van.

(#17268) bitpork válasza #40553216 (#17265) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

No igen de ez fizetős szolgáltatás, és akkor már inkább keresek egy Bosch üzletet és ott megveszem anélkül h eladnám az emil címemet :R ( Meg kell kérdeznem mert itt 30€ és hátha lehet olcsóbban is hozzájutni :B )

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17269) microvillage


microvillage
tag

Sziasztok

Asszony kinézett egy Beko mosogató gépet.(BEKO DFN-16210X) Van valakinek tapasztalata ezzel a márkával, esetleg szervízzel?

Segítségeteket előre is Köszönöm! :R

-Mi Mix 3 tokok beszerzési áron vihetők-

(#17270) Morris válasza microvillage (#17269) üzenetére


Morris
veterán

Válassz másikat. Török gyártmány. Alkatrész nemigen van hozzá. Ha van is, rendelni kell, ami 1-2 hét.

(#17271) Nerazim válasza Morris (#17270) üzenetére


Nerazim
őstag

helyette mit tudnál ajánlani hasonló árkategóriában? mi is hasonlót nézegettünk...

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#17272) Morris válasza Nerazim (#17271) üzenetére


Morris
veterán

Bármit, ami szimpatikus.

(#17273) st6969 válasza Morris (#17267) üzenetére


st6969
őstag

Zajosnak ez is zajos, de legalább valamit szív. Arra ügyelni kell, hogy ne legyen túl magasan, különben nem sokat ér (Ikeában mértem le a távolságot, talán 70cm a távolság a főzőlap és az elszívó között, nem emlékszem).
Azt mondták, ha csendeset akarok, olyat vegyek, aminek a motorja/ventillátora a cső végén van (és talán 2 is van benne). Anno 200k fölött volt :Y

(#17274) YAS-dude válasza Bacusuz (#17260) üzenetére


YAS-dude
őstag

Aztán mit csinálna az ujjaddal a mágneses mező amit az indukciós lap generál?

(#17275) zsiz válasza Morris (#17270) üzenetére


zsiz
őstag

+1
Kicsivel fentebb írtam, hogy jártunk a tűzhelyünkkel. Törökországból rendelt (vagy nem.. de nekünk azt mondták igen) több szerviz is alkatrészt, ami azóta is érkezik... Nem hogy 1-2 hét, hanem hónapok alatt sem volt semmi hír az alkatrészről.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#17276) Nerazim válasza Morris (#17272) üzenetére


Nerazim
őstag

Na ma voltunk egy használt gépes boltba ahol volt beko is, rákérdeztem azt mondta a csóka ,hogy a gyár az török,de az alkatrész benne német és, hogy az LG-vel egyenértékű.

Más: Valaki megtudná mondani, hogy villanytűzhelynél mit kell nézni, hogy a hálózat elbírja-e?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#17277) Morris válasza Nerazim (#17276) üzenetére


Morris
veterán

Külön vezeték kell neki egy kismegszakítóval.
A hálózat biztos el fogja bírni. Feltételezve hogy min 25A-es megszakítód van a villanyóránál (1 fázis esetén)

[ Szerkesztve ]

(#17278) Dave™ válasza Nerazim (#17276) üzenetére


Dave™
nagyúr

Törökök a legolcsóbb kategóriában német alkatrésszel dolgoznak, életszerű. A német Bosch-ban meg Liebherr-ben meg kínai kompresszor van.

(#17279) bitpork válasza Dave™ (#17278) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Miért? Amikor pl az olasz autók szidása divatt lett, akkor az összes olaszban Bosch elektronika volt, és a németekbe meg olasz :U Bármi előfordulhat :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17280) Mercutio_ válasza bitpork (#17279) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez nem az autós topic :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17281) tjb007


tjb007
nagyúr

Az LG mosógépekkel mik a tapasztalatok? Tegnap beugrottam a markabolthu budai üzletébe, ott (mivel ugye csak három márkával foglalkoznak) az AEG-t és az Electroluxot ajánlotta az eladó, de inkább az előbbit (abból is az L72470FLE-t), plusz még az LG-t mondta, de azt ugye ők nem forgalmazzák.

(#17282) Oliverda válasza tjb007 (#17281) üzenetére


Oliverda
félisten

Plusz egy az AEG-nek, itt L70470FL van mér lassan két és fél éve, és eddig semmi gond nincs vele, a mosás minősége is jó.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17283) Atesz 666 válasza tjb007 (#17281) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Szintén +1 az AEG-nek.
-Nekünk egy L 76475 FL van és nagyon megvagyunk elégedve vele.
-Mosási hatékonysága nagyon rendben van,energia és víz takarékos,nagyon csendes(még centrifugálás alatt/közben is) és nem utolsó sorban még szép is. :R
-Ha ma kellene mosógépet vennem újra ezt venném. :C

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#17284) Elemental


Elemental
addikt

Lassan cserélni kell a porszívónkat. Laminált padló és járólap, minimális szőnyeg. Úgy döntöttem, kipróbáljuk a miele-t. Abból a c1 powerline 1400wattost meg szabad venni? 40k is sok de annyit még szánnék rá, de ha annál többet kell kiadni érte, akkor inkább veszek más márkájút.

(#17285) Oliverda válasza Elemental (#17284) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez alapján én nem venném meg, inkább a porzsák nélküli Electrolux ZSPCCLASS-t.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17286) Morris válasza Oliverda (#17285) üzenetére


Morris
veterán

Én porzsák nélkülit nem vennék :U

(#17287) Oliverda válasza Morris (#17286) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17288) pjen válasza Morris (#17286) üzenetére


pjen
félisten

Pedig van abban jó is,mint ahogy a zsákosban is van sz@r. :)

[ Szerkesztve ]

(#17289) Zeki válasza Oliverda (#17287) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én azért nem, mert a porzsáknélküliből száll ki a por mikor ürítem, a szűrője hamarabb koszolódik.
A porzsákosból csak kiveszem a porzsákot, és kész. A porzsák meg elég jól szűr alapból is.

(#17290) pjen válasza Zeki (#17289) üzenetére


pjen
félisten

Azért nem mindből.

(#17291) Oliverda válasza Zeki (#17289) üzenetére


Oliverda
félisten

A porzsákosból nem száll ürítés közben?

Jó, ha egyszer használatos papírzsákkal működik, akkor nyilván nem, de akkor folyamatosan gondoskodni kell az utánpótlásról, ami kiadás és macera.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17292) Zeki válasza Oliverda (#17291) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez már nem papír, hanem eldobható. A Miele porzsákok nyílásán kis csapóajtó van, nem száll belőle ki a por kivételnél sem.
Engem nem vág földhöz, hogy időnként vegyek 3800Ft-ért porzsákcsomagot hozzá (4db porzsák, plusz motorvédő szűrő, plusz kilépő levegő szűrő). Szoptam már sokat porzsáknélküliekkel.

(#17293) Atesz 666 válasza Oliverda (#17291) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Mindjárt jönnek a (fizetett) Miele fanok és mondják a frankót. :D

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#17294) Csabroncka válasza Oliverda (#17291) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A tapasztalat az, hogy a z olcsó porzsák-nélkülieknek csapnivaló a porkibocsájtása. A szűrőtartályban lévő HEPA szűrő pedig nagyon hamar eltömődik, mert nincsen előszűrés. Most már a modern eldobható zsákok olyan hatékonyan és egyenletesen szűrnek - párszor már kibeszéltük itt a fórumon - hogy még a motor élettartamát is nagyban növelni lehet a jó minőségű zsákokkal.

Porzsákcserénél itt már valóban nincsen kiporzás, persze nem dobálja meg rázza az ember, de nem is kell. Amit itt többször említettünk -és nekem is csak jó tapasztalatom van- a Menalux Duraflow zsákokkal. Ez ebben az esetben kb.: 2000 Ft 5db zsákra. Nálam egy évre az 56 nm-re elég.

Fontos, hogy a porzsák nélkülinél is használattól függően de 2 évente a főszűrőt cserélni kellene! Arról nem is beszélve, hogy az utószűrő HEPÁ-t évente mosni és 3-4 évente cserélni ;)

Atesz: "Mindjárt jönnek a (fizetett) Miele fanok és mondják a frankót." nem kellene újra kezdeni :(

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17295) Oliverda válasza Zeki (#17292) üzenetére


Oliverda
félisten

Tök mindegy miből van, időnként cserélni kell. Csapóajtó pedig a legtöbb porzsákon van, legalábbis amiket eddig láttam, azokon volt.

Nem tudom milyen időközönként kell megvenni a 3800-as csomagot, de pár év alatt az már 10000 forintokat jelenthet.

Csabroncka: Olcsót nem vennék semmiből, a szűrő tisztítása és cseréje pedig alap, az minden típusnál szükséges.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17296) Ear001 válasza Elemental (#17284) üzenetére


Ear001
addikt

Még szabad, nálunk is főleg laminált padló van pár szőnyegek, remekül boldogul vele csendes állásban is.

(#17297) Zeki válasza Oliverda (#17295) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem érdekel hogy pár év alatt... ez pár év alatt sem megy tönkre, bírja hogy naponta többször van vele porszívózva.

Tény és való hogy nem volt még 50 ezres porzsáknélkülim, így arra nincs összehasonlítási alapom.
Az eddigi 30 ezer Ft alattiak meg inkább voltak nevetségesen szarok vagy bosszantóak, mintsem "öröm" legyen elővenni őket és takarítani velük.
Persze az 50 ezres ár sem mindig garancia a minőségre. Én egy Samsung porzsákost kívántam a pokolra, másfél év alatt minden baja volt, ami csak lehetett.

(#17298) Oliverda válasza Zeki (#17297) üzenetére


Oliverda
félisten

"ez pár év alatt sem megy tönkre, bírja hogy naponta többször van vele porszívózva."

Szerintem te is tudod, hogy erre semmi biztosíték nincs.

Valószínűleg kipróbálom a drágább Electrolux, és majd kiderül. Webshopból rendelem, úgyhogy 14 napig visszaküldhetem, ha valami nem tetszik rajta.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17299) Zeki válasza Oliverda (#17298) üzenetére


Zeki
nagyúr

Biztosíték nincs, tapasztalat van.
A Made in Germany inkább nyugtat meg, mint a Made in Hungary vagy Vietnam/China.
Ez is tapasztalat.

Az index fórumon a porszívós topikban anno egy srác dolgozott a hazai gyárban, azt írta, azt raktak bele a porszívókba, ami jött. Ha gyengébb motor azt, ha erősebb, azt.

(#17300) Oliverda válasza Zeki (#17299) üzenetére


Oliverda
félisten

"Az index fórumon a porszívós topikban anno egy srác dolgozott a hazai gyárban, azt írta, azt raktak bele a porszívókba, ami jött. Ha gyengébb motor azt, ha erősebb, azt."

Melyik gyárban?

Az pedig, hogy egy adott modellen belül cserélgetik az alkatrészeket egy teljesen bevett szokás, legyen szó Apple okostelefonról, vagy bármilyen porszívóról. Emellett az is alap, hogy nincs két ugyanolyan képességű termék, még akkor is lehetnek eltérések, ha ugyanolyan alkatrészekből rakják őket össze. A származási ország is túl van vizionálva, ha valahol hibás a folyamat vagy a komponens(ek), esetleg gyenge a minőség-ellenőrzés, akkor tök mindegy, hogy hol van a gyár.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.