Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) Bacusuz válasza Tomi0703 (#17396) üzenetére


Bacusuz
őstag

Hali.
Nekem csak a sok fejjel adott örlő-darálóról van tőlük tapasztalatom,de az nem jó.
Nem bírta sokáig, az elejétől fogva érezni lehetett hogy nem egy világmárka,értsd ezt az anyagán, az illesztéseken, hangja olyan volt mint mikor erőlködik a motor. :))

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#17402) Tomi0703 válasza Bacusuz (#17401) üzenetére


Tomi0703
őstag

Az egész család oda van, hogy ilyet kell venni, szóval megrendelem. Max ha nem valami fasza akkor visszaküldöm. :D

(#17403) SirKero válasza SirKero (#17395) üzenetére


SirKero
őstag

Mivel napok óta nem kaptam választ megvettem őt utolsó darabként meglátjuk belenyúltam-e :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#17404) Morris


Morris
veterán

Srácok, az AEG, Electrolux, Zanussi trió egy azon cég?
Ezen triumvirátusból melyiket érdemes választani.
A mosogatógép Bosch lesz. A hűtő Samsung.
Az indukciós lap és a beépíthető sütő whirlpool. 4 év garit adnak most a wh-ra.
Mindenképpen a MM-ban fogom megvenni a készülékeket.
Szerintetek?

(#17405) Dave™ válasza SirKero (#17403) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekünk ilyen van, hosszas kutatómunka után esett rá a választás, most egy éves, remek darab. Van egy kb. ugyanilyen Siemens is a családban, azt is a Bosch gyártja, az is remekül működik, bár az még csak fél éves. Szerintem jót választottál.

Morris: Igen, az Electrolux csoport tagja mindhárom. Az AEG a prémium vonal, az Elux a középkategória, a Zanussi az olcsóbb/egyszerűbb. Mosogatógép szerintem jó választás a Bosch, a Samsung hűtőt azért még lehet átgondolhatnád. Hűtőben is érdemes megnézni a Bosch/Siemens darabokat, nagyon korrekt minőségi darabok.

[ Szerkesztve ]

(#17406) Morris válasza Dave™ (#17405) üzenetére


Morris
veterán

Ok. Köszönöm.
A Samsung hűtőkről jót olvastam valahol.
Mindenképp no frost-osat veszek, de ha van egyéb alternatívád, szívesen meghallgatom. :)

(#17407) SirKero válasza Dave™ (#17405) üzenetére


SirKero
őstag

Pont ezen gondolkoztam az üzletben én is mert ő volt a másik jelöltem :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#17408) Dave™ válasza Morris (#17406) üzenetére


Dave™
nagyúr

Liebherr, Bosch, Siemens. A mi Bosch-unk csak low frost (tehát nem no frost), és egy év után még mindig nem kell leolvasztani a fagyasztót. Személy szerint kihagynám a no frostot az alábbiak miatt: hangosabb, többet fogyaszt, hibaforrás és jóval drágábbak is, és annyit nyersz vele hogy mondjuk nem kell évente-kétévente egyszer leolvasztanod, megéri?

[ Szerkesztve ]

(#17409) Csabroncka válasza SirKero (#17407) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azért nem alap kategóriás belépő gépet vettél, mondhatnám azt is hogy kombót venni 100 felett már nem lutri! Egyáltalán nem döntöttél rosszul, jó kis gép!

Dave™ le kell engednem a Liebherrt, mert erősen zöldség áru az aromája ;] , na persze erről mi tehetünk mert nyáron dugig volt saját kerti cuccal, jég nálam sincs.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17410) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Beépített sütő csere előtt állunk, és próbálok tájékozódni, melyik márka az ajánlott és megbízható az alsó-közép kategóriában. Vagyis olyan 75-80 ezer forintig. Most (még) egy teljesen alap Zanussi van, 10 éves, és egészen idáig semmi gond nem volt vele, most viszont elment az alsó fűtőszála. Úgy döntöttünk, nem javíttatjuk (nem lenne olcsó), inkább legyen egy új, hőlégkeveréses.
Én Electroluxot, Whirlpoolt, Gorenjét nézegettem, de ha más az ajánlott, meggyőzhető vagyok.

(#17411) Morris válasza Dave™ (#17408) üzenetére


Morris
veterán

Akkor nézek helyette másikat. :R

(#17412) Dave™ válasza Csabroncka (#17409) üzenetére


Dave™
nagyúr

Most megnéztem, semmi nyoma jégnek a fagyóban, pedig használjuk mióta megvan (egy éve). Korábban pedig hogy le lettem hurrogva, amikor azt írtam hogy talán évente sem kell, más meg félévente szokta.

(#17413) #40553216 válasza Dave™ (#17405) üzenetére


#40553216
törölt tag

„azt is a Bosch gyártja”
Inkább BSH Hausgeräte. ;)

Én no-frost-ot vettem 18 éve. Értelemszerűen még soha nem kellett leolvasztani. :DDD

(#17414) Csabroncka válasza Dave™ (#17412) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azért legalább évente 1x érdemes kitakarítani a hűtőt!

tomtyi: Ha 18 éve soha nem kapcsoltad ki, hogy a fenébe takarítod :F

"in medias res"

(#17415) Dave™ válasza #40553216 (#17413) üzenetére


Dave™
nagyúr

Idézek a linkedről: "In September 2014, Robert Bosch GmbH agreed to purchase Siemens' 50% stake in the joint venture for 3 billion euros." Tehát csak a név maradt, egyébként Bosch.

(#17416) #40553216 válasza Csabroncka (#17414) üzenetére


#40553216
törölt tag

Leolvasztani!=nem kikapcsolni. És a hangsúly azon volt: nem kellett. ;)

(#17415) Dave™
Ha így, akkor igen. Ez elkerülte a figyelmemet.

(#17417) Melack válasza Voice24 (#17410) üzenetére


Melack
veterán

IKEA Realistiks, 65k.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17418) Morris válasza Dave™ (#17405) üzenetére


Morris
veterán

Amúgy a Samsung hűtővel mi a gond? MM-ban 128k a no frost verzió.
Sima, normál hűtő is kb e körül van.
Ja, azt elfelejtettem, hogy inox kell.

(#17419) Dave™ válasza Morris (#17418) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem ez inkább berögződés, egy hibásat láttam eddig, és az pont Samsung volt, ráadásul nem is volt régi. 128k no frost INOX-ért nem túl sok, a Samsungról egyébként sem a minőségi termékek jutnak az eszembe, legalábbis az olcsóbb szegmensből tuti nem.

(#17420) ribarszki válasza Morris (#17418) üzenetére


ribarszki
őstag

Valószínűleg ki kell fogni, s jóval nagyobb a lutri faktor. Anyuék Samsung no forst hűtője már 11 éve tökéltesen működik. Az én LG no frostos hűtőm pedig éves rendszereséggel beszarik, s csengetem a 15 ezres javítási költséget.

De a Samsung mosogatógép értékelése is 2 csillag a külföldi fórumokon, ott mindenkinek elszállt 3 év alatt. Nálam már lassan 5 éve ketyeg.

De összességében én már így utólag nem mernék sem hűtőből, sem mosogatógépből (mosógép, szárítógép, stb..) Samsungot és LG-t venni. Régebben engem is elkapott a marketing, de ma már inkább AEG, Electrolux, Bosch vonalon gondolkodnék hűtőből. Fagyasztószekrényből AEG-et vettünk, hangtalan, 2-es fokozaton -21 fokot tart.. eddig baromi jó.

(Mosogatógépből pedig a belépő Mielet, e ez már ki lett tárgyalva..)

(#17421) goldnarmz válasza SirKero (#17403) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Pont ugyanezt a hűtőt vettem pár hónapja. Korábbi véleményem itt olvashatod. Azóta annyi változott, hogy megszoktuk a hangját, és már észre sem vesszük, hogy ciripel. Egyébként valóban kellemes masina, más problémám nincs vele. :K Szokni kell, na! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17422) Voice24 válasza Melack (#17417) üzenetére


Voice24
őstag

És ez megbízható? Úgy olvastam, az Ikea-nak a whirlpool gyárt. Ez is az ő termékük? Mondjuk az 5 év gari nem rossz, de kicsit messze vagyok Pesttől, így a szállítás is húzós lenne.

(#17423) Dave™ válasza goldnarmz (#17421) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lehet, hogy nincs teljesen vízszintben, csak egy halk duruzsolást lenne szabad hallanod, amikor megy a kompresszor, illetve ajtónyitás után pár másodpercig a ventilátort.

(#17424) #03969024 válasza Morris (#17404) üzenetére


#03969024
törölt tag

Teka vonalon nézelődtél? Ugyan én kb. 5 éve vettem a sütőt, főzőlapot, előtte profi szakácsokat kérdeztem, (van néhány a rokonságban :) ) mind a Tekát ajánlotta.

(#17425) Morris válasza #03969024 (#17424) üzenetére


Morris
veterán

Igen, nézegettem azokat is, de árban már igencsak határeset.

(#17426) Melack válasza Voice24 (#17422) üzenetére


Melack
veterán

A gari nekem éppen elég indok, illetve jópár ismerősnek vannak ikeás konyhacuccai, nekik is jól bírja. Másutt nincs 5 év ilyen gari sajnos.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17427) Bacusuz válasza Voice24 (#17410) üzenetére


Bacusuz
őstag

Eluxot nem ajanlom.Ha nem futom be sutes eoott fel oraval akkor para le folyik le a butorra a ket uveg kozul.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#17428) Dave™ válasza Bacusuz (#17427) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekünk is electrolux van, de semmi ilyesmi vagy egyéb baja nincs, külön tetszik, hogy kinyomja felül a sütő tetejéről a meleget, ezzel is kíméli a főzőlapot.

(#17429) Acef válasza Morris (#17425) üzenetére


Acef
addikt

Hi!

Márkára nehéz szűkíteni, mindnek mas az erőssége

electrolux
- beép sütő
- gázlap
- esetleg hűtő
- felült. mosógép
Páraelsz / nem
Mosogató / talán
Hűtő / talán

gorenje
- beép sütő
- gázlap
- ceranlap / talán
- hűtő
- beép mikró (ár/érték!)
Mosogató / nem
Páraelsz / nem
Mosógép / jó lehet, figyelni az ár-értéket

bosch
Paraelsz / nem
- közép/magas kat. gépei / igen
- az olcsóbb gépei / nem

whirlpool
- hűtőben talán / 4 év gar
- mosógép talán / 4 év gar
- mosogató / igen, néhány beép 6év gar
- sütő / nem biztos
- gaz és ceranlap / igen, néhány 6év gar

cata/nodor/falmec
- páraelszívóból szinte csak ezt erdemes

[ Szerkesztve ]

(#17430) Voice24 válasza Acef (#17429) üzenetére


Voice24
őstag

Én pont a négy év gari miatt szemezek most a whirlpool sütőkkel. Kérdeztem az ügyfélszolgálatukat, elvileg nem kell, hogy szakszervíz kösse be, elég, ha egy hivatalos engedéllyel rendelkező villanyszerelő csinálja meg, és pecsételi le a garipapírt.
Sütőben mennyire megbízható ez a márka?
Néztem még az Electroluxokat is, de azokra csak egy év gyári gari van, ami azért nem mindegy.
Az ikeás nem lenne rossz, de a távolság miatt az kiesik.

(#17431) Acef válasza Voice24 (#17430) üzenetére


Acef
addikt

Whirlpool
Nem kell szakszerviz
Néhány sütőre 4+2, azaz 6 évet adnak (premium selection).
Szépek, jó a szolgaltatás, de nem biztos, hogy mindegyiket megvenném.

Electrolux sütő
Az ellux 1 év garis, ez nagyon kevés, de hosszabbítható. Igényes, a többségük jó. Némelyik nem szép.

Nem lehet általánosítani, hogy ez vagy az a marka a jó, mert sok dologtól függhet, hogy kinek mi
- Ft
- design
- szolgáltatás
- mit ajanlott az ismerős ..., mi a szimpatikus
- egy markából szeretné berendezni az egész lakast

+1 infó
Mint korábban is írták, nem mindegy, hogy kitől veszed a termékeket. Nagyon sok garanciát lopnak, sztem ezzel akarják javíttatni a neten, ócsóé vett gépeket, de ezeket nem javítja a gar. szerviz, hiszen látják, hogy nem a HU importőr hozta be az országba a készüléket

[ Szerkesztve ]

(#17432) goldnarmz válasza Dave™ (#17423) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Teljesen vízszintben van. Másnak is van problémája Bosch hűtővel ismerőseim körében. De nem kell messzire menni hasonló véleményért. :(((

(#17433) Acef válasza goldnarmz (#17432) üzenetére


Acef
addikt

A+ - A+++ energiaosztály, r600-as gáz, ...
Manapság minden hűtőnek ilyen szörcsögő, vinnyogó, visító, csobogó hangja van. Nem hangosabb mint a régi, sőt halkabb és sokkal takarékosabb, de megszokást igényel.

[ Szerkesztve ]

(#17434) Dave™ válasza goldnarmz (#17432) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hát nem is tudom, egyszer hallottam valami furát belőle egy éjjel az egy év alatt, ezt leszámítva teljesen normális hűtő hangja van, halk duruzsolás. Persze attól mert Bosch lehet két tök más kompresszor a hűtőinkben, de nekem tényleg nem szörcsög meg ilyenek, bár egyszer az egy év alatt volt valami meghatározhatatlan hangja, az igaz. Mondjuk akkor hangosabb is volt mint egyébként, de mivel se előtte se utána nem volt olyan, így túl nagy jelentőséget nem tulajdonítok neki. Lehet akkor hepajkodik, amikor nem vagyunk otthon hétköznap napközben :DDD

(#17435) YAS-dude válasza Acef (#17433) üzenetére


YAS-dude
őstag

Tényleg adnak némelyik hűtőhöz ilyen, a normál működési zajokat leíró táblázatot:

mint pl ez

(#17436) Morris válasza Acef (#17429) üzenetére


Morris
veterán

Nehéz ez.
A wh 4 év garija sokat nyom. :U

Mosógépből AEG-et néztem. Elöltöltős, inverteres. 140k környéke.

[ Szerkesztve ]

(#17437) szabog74 válasza Morris (#17436) üzenetére


szabog74
aktív tag

Ezt vettem pár hónapja, korrekt darab eddig. Hangja szinte nincsen.

(#17438) Morris válasza szabog74 (#17437) üzenetére


Morris
veterán

Biztosan nagyon jó de nekem a lélektani határ 150k. Ennél többet nem tudok, de ami fontosabb, nem is akarok kiadni mosógépre. :)

(#17439) szabog74 válasza Morris (#17438) üzenetére


szabog74
aktív tag

148e volt, ha jól emlékszem 2 év garival.

(#17440) Morris válasza szabog74 (#17439) üzenetére


Morris
veterán

Na, az már mindjárt szimpatikusabb.
A linken lévő 215k-s ár elrémisztett.

(#17441) st6969 válasza YAS-dude (#17435) üzenetére


st6969
őstag

A legalsó képen a "crack" mi lehet? :F
Eltörik a hűtő?! :DDD

(#17442) Acef válasza Morris (#17440) üzenetére


Acef
addikt

igen, jó a 4 vagy 6 év, de ez elérhető más márkából is egy akciós árral, és kiegészített garral

mosógép
milyen mélységű fér el? /40-65cm?/
centrifuga fordulatszáma? /használsz szárítót? még mindig gond a párásodás?

mosogatógép
a bosch-nak van egy akciója, [kb 7-18000 Ft-ot jóváír] a vételárból, ezen megveheted a +3 évet = 5 év gar

[ Szerkesztve ]

(#17443) Morris válasza Acef (#17442) üzenetére


Morris
veterán

Munkapult alá megy, így mehet a mélyebb.
1200-as centri jó lesz. Fölötte már észrevehetően gyűri a ruhákat.
7-8kg kellene, de minél nagyobb annál jobb. + inverter moci.
Ennyi az elvárás. :)

A párásodást még nem tudom. 1-2 hónap és költözünk. Nem tudom milyen lesz pára szempontjából, de kétszer akkora lesz a légköbméter mint a jelenlegi kis lyukban. 90nm.

[ Szerkesztve ]

(#17444) Acef válasza Morris (#17443) üzenetére


Acef
addikt

Munkapult alá megy, így mehet a mélyebb
- O.K., de a munkalap 60cm mély. Nem gond, ha kilóg alóla a gép?
a 60 cm munkalaptól az ajtólapok 3-4 cm-el beljebb vannak, ehhez képest számold a mosógép teljes mélységét, megjelenést. A mosogatógép pl. 57 cm mély, ha nincs mögötte víz és áram csatlakozó

Nagyon sok mosógép sokkal mélyebb mint amit a weblapon, katalógusban feltüntetnek, mert ott általában a fedlap méretét írják le, de ehhez még elöl hátul 3-5 cm is jöhet.

- Ajtó is lesz előtte?

/figyelj, hogy ne legyen a gép mögött víz, áram, ... csatlakozó, mert akkor még több helyet igényel a gép/

[ Szerkesztve ]

(#17445) Morris válasza Acef (#17444) üzenetére


Morris
veterán

Oh basszus, ez eszembe sem jutott. Majd lemérem akkor.

(#17446) YAS-dude válasza st6969 (#17441) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem, csak olyan hangot ad, gondolom valami hőtágulásos reccsenés, pattogás.

(#17447) #40553216 válasza Morris (#17443) üzenetére


#40553216
törölt tag

„1200-as centri jó lesz. Fölötte már észrevehetően gyűri a ruhákat.”
Hát, ez nem a centri fordulatszámától függ, inkább a felfutás milyenségétől.

(#17444) Acef
„de ehhez még elöl hátul 3-5 cm is jöhet.”
Tapasztalat. :DDD
Ismerős házfelújítás után a korábban beszerzett, de máshol tárolt használt Mieléjét akarta bevinni a fürdőszobába. Korábban kifejezetten a fent említett 60 cm miatt csinálta 61-62 cm szélesre az ajtót. :DDD Szerencsére földszinti fürdőszoba, így be tudtuk emelni az ablakon.

(#17448) Morris


Morris
veterán

Amúgy mi a különbség a keskeny és a normál méretű mosógép között? (magfizikusok miatt jegyzem meg, a méreten kívül ;] )

(#17449) #40553216 válasza Morris (#17448) üzenetére


#40553216
törölt tag

Minden, ami a méretből következik, pl. a befogadóképesség.

(#17450) Acef válasza Morris (#17448) üzenetére


Acef
addikt

Igen, a dob térfogata.
A laposabb mosógépnek a dobja is laposabb, tehát kissebb a befogadóképessége (térfogat).

Ne tévesszen meg a súly, mert a nagyobb kg-os nem feltétlenül nagyobb, sőt, van amikor kisseb a térfogata.

Miért?
EU szabvány az energiatábla. Passz.
Sajnos a kg van feltüntetve, nem pedig a liter :U

AEG - ELLUX-ból kevés a valóban nagy térfogatú dob.
Tényleg nagy az LG 8kg, Bosch Siemens 8kg, Whirlpool 8 kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.