Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) f(x)=exp(x) válasza pjen (#15750) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ok, köszi! Csak az a gond, hogy ez lehetetlen, be van építve. :DDD

(#15752) pomk válasza pomk (#15742) üzenetére


pomk
őstag

Erre valaki? Ismeritek ezeket a típusokat?

(#15753) st6969 válasza pjen (#15748) üzenetére


st6969
őstag

Így történt. Tecsóban vettem egyet 2990Ft-ért :) Hausemeister, majd látjuk, kibírja-e az idei szezont. :)

(#15754) pjen válasza st6969 (#15753) üzenetére


pjen
félisten

Jó az,végeredményben csak egy cekász meg egy venti.

(#15755) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Mikrót szeretnék vásárolni, lehetőleg minél olcsóbban, elég ha az alap funkciókat tudja.
Még a grill sem lényeges. Lehetőleg ~20 literes kivitelben. Best buy vételt keresek, de legyen megbízható!

Melyiket ajánlanátok?
A Tesco-s saját márkás mikróról mi a véleményetek?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#15756) UHHH válasza Predator2 (#15755) üzenetére


UHHH
senior tag

most vettem egy oriont 20k-ert a mediamarktban:ilyet
grillez is, gari is van ra eleg, megsem dragaszááág.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#15757) Predator2 válasza UHHH (#15756) üzenetére


Predator2
addikt

Mennyi gari van rá?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#15758) Melack válasza Predator2 (#15755) üzenetére


Melack
veterán

Anyuméknak 4-5 éve olyan van, hibátlanul teszi a dolgát.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15759) Predator2 válasza Melack (#15758) üzenetére


Predator2
addikt

Nekünk Samsung van, rohad belülről! Egyszerűen jön le róla a festék, és rozsdás alatta. Mintha valami vacak festékkel festették volna. Minél előbb cserélni szeretnénk, csak hát szűkös a keret.
De működik.

Ezért is fontos a minél több/hosszabb Garancia!

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#15760) st6969 válasza Bazsee71 (#15735) üzenetére


st6969
őstag

Ha a Bosch-t szeretnéd, az 5 év garit úgy tudod érvényesíteni, ha még ma megveszed személyesen. A promóció 2015.12.31-ig vásárolt gépekre vonatkozik.
Ha megrendeled, a számlán 2016-os dátum lesz, szerintem nem fogják elfogadni, amikor a promócióra regisztrálsz.

[ Szerkesztve ]

(#15761) Bazsee71 válasza st6969 (#15760) üzenetére


Bazsee71
őstag

Tegnap meg is rendeltem, ma már a Pick Pack Pontra tart, így még éppen belefértem 2015-be. :)

(#15762) st6969 válasza Bazsee71 (#15761) üzenetére


st6969
őstag

Akkor szerencséd volt, én tegnap felhívtam őket, hogy lehetséges-e 2015-ös számla. Erre válasz: 2015-ben már nem ér ki a kiszállítás :W Na, akkor feltettem mégegyszer a kérdést, mondvána szállítási időpont nem számít, csak a számlán lévő dátum legyen 2015. Válasz: ja, az nem megoldható, a számlázási részleg már szabadságon van :O

Amúgy én megvettem tegnap (Szeged - 1db volt), első benyomás (Samsung VCC4550-et váltott):
- ami tetszik: könnyebb, valamivel erősebben szív, halkabb, kisebb fogyasztású, szerintem 20ezerért jó vásár volt.
- ami elsőre furcsa: felfelé nyomja ki a levegőt, konkrétan engem fúj, ha épp úgy áll a gép, a görgős rendszere tényleg elég gagyi (ezt jelezte egy fórumtárs is) szerintem nem gördül túl könnyen, bár szőnyegen biztos jobb. És még valami: nekem még nem volt porzsákos porszívóm, de normális az, hogy a porzsák kör alakú nyílásába csak úgy, mindenféle tömítés nélkül csatlakozik a műanyag csőcsonk, ahogy lecsukom a tetejét?! Nekem nehéz lecsukni a tetejét, olyan érzése van az embernek, mintha valami nem lenne a helyén, jó erősen kell nyomni, hogy bepattanjon. Ha valakinek van ez a típus, segítsen már, hogy ez így normális?

(#15763) Bazsee71 válasza st6969 (#15762) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem nekem már nem ér ide idén, de majd megnézem, hogy nálam is nehezen csukódik-e. Szüleimnél egy LUX van, abba is csak be kell tenni a porzsákot, és rácsukni a fedelet, ki vannak ezek találva.

Egyébként mikor átadják a futárnak a dobozt, abban már bent van a számla is. A biztonság kedvéért én is telefonáltam tegnap, nekem nem akadékoskodtak.

Bosch másik típusát néztem, ott én is meglepődtem, hogy keményen tolja felfelé a levegőt, de szerintem ez a kompakt kialakítással jár, egyszerűbb volt ott kivezetni. A kereke miatt azért nem aggódok, mert olyan porszívóval még nem volt dolgom, ami le tudott volna követni (LUX sem), akár egy sín is lehetne az alján. Számomra a lényeg, hogy ne karcoljon és ne törjön le. Ennél fontosabb a súlya, hogy párom is könnyedén arrébb tudja rakni, valamint hogy lehetőleg halk legyen.

Köszönöm a leírásod, majd még én is beszámolok a tapasztalatokról. :R

(#15764) ribarszki válasza st6969 (#15762) üzenetére


ribarszki
őstag

Miele is felül fúj, nem véletlenül... Ha hátul fújná, akkor felkavarná a levegőbe a még fel nem porszívózott finom port. Így sokkal higénikusabb.

A porzsák nyílásánál kell láss egy vékony gumiperemet. Ez a vékony gumi látja el a tömítés szerepét. De így van ahogy mondod, lecsukod és oda csatlakoztatod a cső végét. Hogy mennyire nehezen jár, meg van-e szorulva azt így sajnos neten át nem lehet eldönteni..

(#15765) ribarszki


ribarszki
őstag

Én is kérdezek:

Erről az Electrolux fagyasztószekrényről van valakinek tapasztalata? 180-190L körüli kell, No frost. Igazából ezt találtam árban elfogadhatónak és jó véleményeket írnak róla.

Valaki használ ilyet/hasonlót?

Esetleg ez a Bosch, de árban már nagyon húzós..

[ Szerkesztve ]

(#15766) HS 2142 válasza ribarszki (#15765) üzenetére


HS 2142
őstag

Mi 2013 decemberben vettünk egy pontosan ilyen EUF2040AOW típust a Media Marktban 98 ezer volt, igazából semmi panaszunk nem lehet rá eddig működés tekintetében, pont ilyen álló rekeszes kialakítást kerestünk, nem bántuk meg.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#15767) UHHH válasza Predator2 (#15757) üzenetére


UHHH
senior tag

a weblap irja hogy 24 honap gyartoi garancia!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#15768) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok ! Az lenne a kérdésem,hogy melyik a legjobb mosogatógép? úgy minden téren nézve,és decibellileg?

(#15769) Csabroncka válasza #10234880 (#15768) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Miele, már ha az ár nem számít! Mosó és mosogatógépben egyértelműen ők viszik a prímet.

"in medias res"

(#15770) #10234880 válasza Csabroncka (#15769) üzenetére


#10234880
törölt tag

És ha az nem? akkor mi még a legjobb? Mer most nézem, több mint 600 eurótól kezdődik és pedig a "legolcsóbb" miele.

[ Szerkesztve ]

(#15771) CoolBoy323 válasza #10234880 (#15770) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Azt hitted a legjobb a legolcsobb is egyben? :)

(#15772) ribarszki válasza #10234880 (#15770) üzenetére


ribarszki
őstag

Azt kérdezted melyik a legjobb mosogatógép. Így van, a Miele az minden tekintetben. Bőven megéri egyszer rászánni 180k-t és megvenni a belépő modellt. Magam is ezt fogom tenni ha a mostani samsungom egyszer lerohad.

(#15773) pjen válasza #10234880 (#15768) üzenetére


pjen
félisten

Feleség?

(#15774) CoolBoy323 válasza pjen (#15773) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Like :)) :DD

Rendszeres karbantartassal egesz jo gep :) Csak draga, es sokat fogyaszt :D

[ Szerkesztve ]

(#15775) pjen válasza CoolBoy323 (#15774) üzenetére


pjen
félisten

Néha hangos is.

(#15776) CoolBoy323 válasza pjen (#15775) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Akkor kell a karbantartas :)

(#15777) #10234880 válasza pjen (#15773) üzenetére


#10234880
törölt tag

még nincs :D

(#15778) pjen válasza #10234880 (#15777) üzenetére


pjen
félisten

Papír tányér?

(#15779) #10234880 válasza pjen (#15778) üzenetére


#10234880
törölt tag

azér annyira nem :D

(#15780) st6969 válasza ribarszki (#15764) üzenetére


st6969
őstag

Megnézem ezt a gumiperemet, de nekem nem rémlik, hogy lenne ott bármi.

(#15781) pjen válasza st6969 (#15780) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell nagyon tömíteni,max szív egy kis fals levegőt,a port hátra szívja nem tud kijönni.

(#15782) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Mosógép: Whirlpoolt nézegettem, de a neten nagyon morognak, hogy rozsdul. Ez csak ennek a márkának a sajátossága, vagy a mai kacatok között szinte mindent megesz a rozsda 4-5 év alatt?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#15783) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Porszívónk elromlott és most nézelődök.Álló porszívót érdemes venni?60 négyzetméteres kis házban lakunk.A szívó ereje mennyire jó?Inkább negatív dolgokat olvastam eddig.De annyiból praktikus lenne,hogy nem kell a vezetékkel harcolni,akus így könnyeb felkapni s porszívózni vele naponta.

Közben nézem volt nem is olyan régen téma.Sorry csak a kereső pont nem akart működni az előbb...

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15784) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Kis lakásba keresek robotposzívót. Milyet érdemes venni és mennyiért? Mennyire hatékonyak? (Annál biztosan hatékonyabbak, mint egy hagyományos az én kezemben :) )

(#15785) Csabroncka válasza Kephamos (#15784) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ez a robot porszívó érdekes dolog! Nézegettem több modellt, de a végén mindig oda akadok ki, hogy lakásba nem jók még! Tiszta nagy felületet (főleg padló) ahol kevés bútor van, a sarkok könnyen hozzáférhetőek valóban jól takarítanak. Az otthonok többsége azonban ebből a szempontból labirintus - gondolj bele mi mindent elraksz-átraksz stb amikor porszívózol.
Másrészt a minőségi porszívók ára igen borsos, amiből "jó darabig" meg lehet fizetni egy lakástakarítást.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#15786) ribarszki válasza Orlin (#15783) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkus 60nm-re elég karcsú. Az akkus nagyon jó pl. konyhába, gyorsan összeporszívóni kaja után, gyerek alatt, stb... De lakást takarítani vele nem alkalmas. Ilyen használat mellett 1-2 év alatt kinyírod az akkut, illetve valószínűleg nem is bírja végig egyhuzamban. Van álló vezeteékes, 2-3 hete keresett ilyet valaki a fórumon. Ha mindenképpen állót szeretnél, akkor azt hiszem az Elektroluxnak van álló vezetékes porzsákos, meg a Sebonak. A Sebo olyan 40-50 között mozog, de az 20 évig porszívó lesz. Porzsák nélkülit állóból nem vennék. Simából sem :P

Mennyi rá a keret? Ha nem akkus, akkor jöhet a klasszikus is? Mennyi a szőnyeg a házban? Van kutya/macska?

Csabroncka +1! Pontosan így van.

[ Szerkesztve ]

(#15787) flashpointer


flashpointer
őstag

Helló, kinéztem egy miele s8340-es porszívót, elég jó értékeléseket kapott és úgy olvastam itt is hogy jó márka. 100nm2 -es lakásba kellene teljesen általános felhasználásra, esetleg valakinek személyes tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#15788) Orlin válasza ribarszki (#15786) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!
Hát max ötven lenne rá keret,de inkább kevesebb. :D
Ergorapido ZB3103 őt néztem.Van kutya meg macska is.Meg szőnyeget akarok majd a szobámba,most linóleum van.A kutya is bent van sokat.Tényleg a praktikussága miatt érdekelne.De,ha nem szív erősen meg hamar ki lehet nyírni akkor marad a hagyományos vezetékes.ÉS a kivehető morzsa porszívó is tetszetős. :DDD

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15789) ribarszki válasza Orlin (#15788) üzenetére


ribarszki
őstag

Tessék, itt egy álló. Kb 15 évig nem kell másik porszívót venned. Klasszikusból a belépő Miele 43k-ért. Később ha lesz szőnyeg, veszel hozzá Miele turbófejet.

[ Szerkesztve ]

(#15790) ribarszki válasza flashpointer (#15787) üzenetére


ribarszki
őstag

Este részletesen válaszolok.

(#15791) Kephamos válasza Csabroncka (#15785) üzenetére


Kephamos
addikt

Ez elég rosszul hangzik. Olyan porszívó van, aminek legalább a kábelével nem kell szerencsétlenkedni?

(#15792) Atesz 666 válasza Kephamos (#15791) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Ez elég rosszul hangzik. Olyan porszívó van, aminek legalább a kábelével nem kell szerencsétlenkedni?"

Üdv.

-Ahogy látom 30 perc munkaidőt írnak rá ami szerintem azért nem olyan rossz ahhoz képest,hogy én kb 15-20 perc alatt porszívózom fel a 45 négyzetméteres lakásom.

-Ha nem akarsz sokat költeni,de mégis megbízható porszívót keresel akkor tudom ajánlani az alábbi linkben szereplő porszívót.

[link]

-Ez kb fele annyiba kerül mint amit korábban linkeltek,de ugyan azt a minőséget hozza.
-Igaz ugyan,hogy vezetékes,de még mindig jobb mint ha az egész készüléket kéne magad után huzigálni.
-Én kb egy hónapja vettem egy ennek a linkben szereplő készüléknek a porzsák nélküli változatát egy 45 négyzetméteres lakásba és eddig nagyon szépen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15793) Orlin válasza ribarszki (#15789) üzenetére


Orlin
addikt

Köszi!

Közben nézelődtem vezetékes terén.És erről mi a véleményed?Mennyire jó porszívóban a márka.

Bosch BGB45330 ProPower 2.0

Köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15794) ribarszki válasza flashpointer (#15787) üzenetére


ribarszki
őstag

Az általad kinézett porszívót már nem ezen a néven gyártják. Három nagy csoportba oszlanak Miele porszívók: Classic, Compact és Complete. Az általad kinézett utódja a Complete C3 széiria, de inkább itt nézelődj.

A saját C3-as Mielemről írtam egy hosszabb összefoglalót. Azóta csak megerősíteni tudom a leírtakat. Elképesztően jól szív, tele porzsákkal is tökéletes, és baromi tiszta, higénikus, minőségi. A belsejéből enni lehetne, annyira tiszta. Minden kézre áll, minden praktikus.

Annyival egészíteném ki, hogy van három kiegészítő ami a későbbiekben jól jöhet.

1, Turbókefe, ha sok szőnyeg van a lakásban, illetve kutya/macska, más esetben nem fontos.

2, Parquet twister. Na ez baromi jó dolog. Nagyon gyorsan, nagyon könnyen lehet szilárd burkolatot porszívózni. Forog, kanyarodik, sokkal-sokkal egyszerűbb mint a gyári univerzális fej. Nem olcsó, de hálás dolog. (Bár akkor már megéri a Complete C2 vagy C3 Parquet edition modellt nézni, ott széria ez a kiegészítő.

3, Az univerzális szívókefe. Ez nem egy nagy összeg, de minden porszívózáskor használom. Ezzel szívom a port a bútorokról, a könyvekről, a szekrény tetejéről. Nagyon hasznos kis eszköz :)

+1: Mini turbókefe: lépcsőszőnyeg, textil ülőgarnitúra, autóülés takaríására. (Ebből pont van egy zsír új eladóm fele áron) ;)

(#15795) ribarszki válasza Orlin (#15793) üzenetére


ribarszki
őstag

Figyelj, ha biztosra akarsz menni, porszívóban két márkát veszel. Sebo és Miele. Annyival a mezőny fölött vannak, hogy nincs értelme másról beszélni.

(#15796) Atesz 666 válasza Orlin (#15788) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Hát max ötven lenne rá keret,de inkább kevesebb. :D
Ergorapido ZB3103 őt néztem.Van kutya meg macska is.Meg szőnyeget akarok majd a szobámba,most linóleum van.A kutya is bent van sokat.Tényleg a praktikussága miatt érdekelne.De,ha nem szív erősen meg hamar ki lehet nyírni akkor marad a hagyományos vezetékes.ÉS a kivehető morzsa porszívó is tetszetős. :DDD"

Üdv.
-Ahogy látom 30 perc munkaidőt írnak rá ami szerintem azért nem olyan rossz ahhoz képest,hogy én kb 15-20 perc alatt porszívózom fel a 45 négyzetméteres lakásom.
-Ha nem akarsz sokat költeni,de mégis megbízható porszívót keresel akkor tudom ajánlani az alábbi linkben szereplő porszívót

[link]

-Ez kb fele annyiba kerül mint amit korábban linkeltek,de ugyan azt a minőséget hozza.
-Igaz ugyan,hogy vezetékes,de még mindig jobb mint ha az egész készüléket kéne magad után huzigálni.
-Én kb egy hónapja vettem egy ennek a linkben szereplő készüléknek a porzsák nélküli változatát egy 45 négyzetméteres lakásba és eddig nagyon szépen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15797) fi:zi'k válasza Atesz 666 (#15796) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Te most minek másoltad be ugyanazt még egyszer, ahelyett, hogy odaírtad volna az előzőhöz, hogy ezt Orlin fórumtársnak is szánod?!? :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15798) Orlin válasza ribarszki (#15795) üzenetére


Orlin
addikt

Okés.Köszönöm mindenkinek a segítséget.Még van pár napom megfontolni.De már megérte benéznem ide és a tudásomat kicsit csiszolni.Mert ebben is mint sok dologban az ember ismer pár nagy nevet amiket a tv-ben lát és azok után keresgél.Nekem pl a Sebo és Miele nem mondott eddig sokat porszívó márkában. :B
Jó lenne az aksis,de ha tényleg 2 éveket mennek akkor felejtős.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15799) flashpointer válasza ribarszki (#15794) üzenetére


flashpointer
őstag

Köszi szépen a kis tájékoztatót meg a megerősítést : )
Akkor már csak azt kell átgondolni hogy milyen teljesítményű legyen.

Vajon a silence verzió 700w-ja amellett hogy kisebb teljesítményű a hangtompítás még mennyit vehet le a szívóerőből? Attól tartok hogy az már kevés lehet, pedig jól jönne mert vasárnaponként itt tilos porszívózni.
Habár lehet az 1100 wattos félerőn használva majdnem ugyanolyan lenne.

Remélem vagy 10 évet kibír amíg építek egy házat és abban már központi porszívó lesz : P

(#15800) ribarszki válasza flashpointer (#15799) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezt neked kell eldöntened, de én az erősebbet venném :) (Ja igen, csak és kizárólag gyári porzsákkal szabad használni)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.