Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) ß3NC33 válasza pjen (#15100) üzenetére


ß3NC33
tag

Igen, azt mondta is, hogy a csereprogram miatt alig vannak már gépek, de ebből még volt nekik több.

Most ezt néztem a mediaban LINK, de erre meg csak 1 év gari lenne. Pedig ez szimpatikusnak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#15102) Morris


Morris
veterán

Hi!

Mosogatógéppel kapcsolatos kérdésem lenne:

Mi van abban az esetben ha az adagolható só mennyiséget illetve az öblítő mennyiséget a maximális szintre rakom a gép beállításainál.
Mi történik ekkor?
Mostanában elkezdtem észrevenni némi foltosodást az üvegpoharakon. Nem értem a dolgot, mert eddig gyönyörűen mosogatott. Természetesen a beállításokhoz nem nyúltam.

(#15103) pjen válasza Morris (#15102) üzenetére


pjen
félisten

Foltosodni a sok sótól is tud,mért nem használsz 3 az 1 ben tablettát,mondjuk somat goldot én évek óta azthasználok és tökéletesen mosogat.Se só se öblítő külön nem kell.

(#15104) DeFranco válasza Morris (#15102) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a sót lődd be a nálatok levő víz keménysége alapján, öblítőből érdemes próbálkozni az emeléssel esetleg, mert az ígér foltmentes száradást.

(#15105) Morris válasza pjen (#15103) üzenetére


Morris
veterán

Valahogy ódzkodom a 3in1 verzióktól. De ha nem javul, akkor lehet megpróbálom. Az a baj, hogy sztem ez egy hosszú távú folyamat eredménye. Vagy kopik maga a pohár, vagy változott a víz keménysége.
Itt egy kép. Azt hiszem látható a különbség.

DeFranco: Az öblítő mennyisége a gyári beállításon van. 0-tól 3-ig van a skála. A gyári alap: 2.

[ Szerkesztve ]

(#15106) pjen válasza Morris (#15105) üzenetére


pjen
félisten

Mi az hogy odzkodsz tőle,ha 3 részletben teszed a gépbe attól még nem lesz környezet kímélőbb,viszont az edény tiszta lesz.

(#15107) pelenka35


pelenka35
őstag

Mosógatogepet szeretnék venni mire figyeljek oda ?? (Bosch márkában gondolkodom, 5 fős a család hétvégén 7-re bővül.)

Gamertag:Rob3rt75

(#15108) abcukistván


abcukistván
tag

Sziasztok!

Egy komplett lakást kell műszakilag felszerelnem. Egyelőre a konyhára fókuszálnék, a kiválasztási folyamat elején vagyok. Bárminemű segítséget szívesen fogadok, azzal kapcsolatban, hogy merre érdemes elindulni.

Van kimutatás, hogy az indukciós főzőlap mennyi használati óra alatt termeli vissza az árkülönbözetet?

A sütőt és főzőlapot (mindkettő elektromos) érdemes külön venni, vagy a kombinált a jobb? Minek köszönhető hogy kettévált a kettő? Félek, hogy csupán a kinézettről szól.

Légkeveréses mikróval ki lehet váltani egy sütőt 1-2 személy esetén?

AEG, Bosch, Electrolux vonalon nézelődök egyelőre. Érdemes tágabbra venni a listámat?

Köszönöm!

(#15109) csibor válasza abcukistván (#15108) üzenetére


csibor
őstag

Vannak minisütők is [link]

(#15110) Morris válasza pjen (#15106) üzenetére


Morris
veterán

Valaki írta, hogy ugyanazon méretű 3in1 tablettában kevesebb hatóanyag van, mint egy sima tablettában.
Ezen elv alapján a sima tabi nem tartalmazza a sót és az öblítőt.

pelenka35: Vedd amelyik tetszik, illetve azt amelyiket a pénztárcád engedi. Én anno (2éve) 59k-ért vettem egy Bosch-t a MM-ban (durva leárazás volt). Tökéletes a mai napig.

[ Szerkesztve ]

(#15111) pjen válasza Morris (#15110) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen nem értem mért nem próbálod ki,aztán vagy tetszik vagy nem.

(#15112) Morris válasza pjen (#15111) üzenetére


Morris
veterán

De nem a tablettával van bajom, hanem azzal, hogy mi okozza a poháron fellelhető dolgot. Nem tudom eldönteni, hogy az öblítő/só kevés vagy sok.

Ha most veszek egy 3in1 tabit, akkor ugyanúgy játszani kell majd az adagolással/beállítással, mert adott mennyiséget tartalmaz mindenből.

[ Szerkesztve ]

(#15113) pjen válasza Morris (#15112) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell.Veszel egy somat gold tablettát és semmi mást nem teszel a gépbe + a mosatlant.Én évek óta így használom és kiválóan mosogat.

(#15114) jeni


jeni
félisten

Üdv

Sencor SVC 8YL porzsákos porszívó fekete-sárga

Hülye bolt az Edigital,egy tanulót tesz be az árú kiadóba.
A barma nem megfelelő serial számot írt a papírra. Amúgy a srác valami IMEI hosszúságú sorszámokat adott meg a papíron.Tulajdonképen nincs is neki. A gépen furi adat van: 20140810 van megadva,ez valami évszám és sehol sincsen olyan,hogy S/N:xxxxxxxx
Ugyanis ha dobozát kidobom akkor nem is tudnám igazolni az adatokat a számlával és a gari jeggyel együtt.

Valaki találkozott ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#15115) #03969024 válasza abcukistván (#15108) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nos, a beépíthető készülékek 60 cm szélesek, míg a szabadonállók nagy része 55cm, az előbbiek sütőtérben tágasabbak. A különálló előnye szerintem az, hogy nem muszáj egy helyre tenni, illetve ami lényeges, kényelmes magasságba építheted be a sütőt. Főzőlapból pedig vehetsz akár szélesebbet is.
Ha árban megfelel, mindenképpen nézd meg a Teka-t, vagy a Cata-t. Minőségibb darabok, mint az általad említettek.

(#15116) Acef válasza Morris (#15112) üzenetére


Acef
addikt

Hi Morris!

Amennyiben nem tudod letörölni/mosni (opálosodik), akkor a túl lágy víz miatt van. A túl lágy víz miatt opálosodik/mattul az üveg. A spec pohármosogatásnál nem károsodik az üveg.

Amennyiben letörölhető/mosható, akkor vagy sok az öblítő, vagy kevés a só.

[ Szerkesztve ]

(#15117) DeFranco válasza Acef (#15116) üzenetére


DeFranco
nagyúr

zsír, ezt jó tudni :R

(#15118) Acef válasza DeFranco (#15117) üzenetére


Acef
addikt

Mosogatószer probléma vagy más is lehet, de többnyire az előbbiek.

Kijelenthető, hogy a mosogatógép (lágyított víz/nagy hő) nem tesz jót az üvegnek. Kivéve a spec uveg/pohár programok.

[ Szerkesztve ]

(#15119) DeFranco válasza Acef (#15118) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekünk is gyepálja a luminarc bögréinket, de én last man standingot játszom az edényekkel. ami bírja marad, a többinek meg úgy is mindegy. érdekes módon a bécsi karácsonyi vásáros forralt boros bögrék évek óta állják a sarat.

(#15120) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Tefal OptiGrill megéri az árát?

(#15121) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Most mosógépet szeretnék venni mert a mostani electrolux már 12 éves és elég sokszor leáll mosás közben. Annyira nincs is kedvem már megjavítani mert fél éve jött el a szerelőtől akkor meg az alaplap égett meg.

Szóval most csere.

KB 150.000Ft körül szeretnék venni. Elöltöltőset (van valamilyen hátránya a felültöltőshöz képest, mert most az van) Márkáról nem tudok nyilatkozni annyira nem ismerem őket. Ja és mivel elöltöltős mosás közben is lehet ruhát rakni bele?
Jobban inkább Euronics, edigital, mediamarkt ban szeretném megvenni.

(#15122) Acef válasza #65388800 (#15121) üzenetére


Acef
addikt

150k körül Bosch Siemens AEG LG

Nagyobb hely (60x60) kell az elöltöltősnek, de többet is tudsz belerakni, + kíméletesebb.

Én ennyiért most pl. WM 14 T 440-t vennék [pl. ezért is], vagy LG-t

Mosás közben nem pakolnék bele, de sztem megoldható. Van ||> kapcsoló, a víz nem folyik ki.

[ Szerkesztve ]

(#15123) #65388800 válasza Acef (#15122) üzenetére


#65388800
törölt tag

köszi megnézem :)

(#15124) Morris válasza Acef (#15116) üzenetére


Morris
veterán

Köszönöm a hasznos infót!:R
Sajnos nem törölhető le. Megpróbáltam ecettel is leoldani, de semmi. Azt hittem vízkő, de nem. Akkor keményítek rajta kicsit.

(#15125) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

2008-as beépitett zanussi kombi hutonk meghalt. Ar ertekben milyen no-frostost erdemes most venni? Mi ajanlott?
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#15126) Atesz 666 válasza Acef (#15122) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Az AEG-t tudom ajánlani.

-Én most vettem egy ilyet a www.markabolt.hu márkaboltban: [link]

-Nagyon szépen és kíméletesen mos,nagyon csendes energia és víz takarékos. :C :R

Vagy

[link]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15127) #03969024 válasza #65388800 (#15121) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szerintem nem lehet addig kinyitni az ajtót, amíg nem jár le a program, bár megszakítható, de akkor is le kell üríteni a gépet. Volt pár elöltöltősünk, mind ilyen.

(#15128) laszlo168 válasza #03969024 (#15127) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nem mind ilyen, az újakba már lehet betenni ruhákat mosás közben, csak meg kell állitani a gépet, és várni 3 percet.

(#15129) Feketelaszlo válasza Acef (#15122) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Remélem nem haragszol, hogy már megint külön téged pécézlek ki, de úgy tűnik, te értessz itt a különféle nagyháztartási cuccokhoz leginkább. Electrolux mosó-szárítókról tudsz véleményt mondani, esetleg tapasztalatot? Az a baj, nagyon alternatívát nem is látok rájuk hasonló árban (150-200), tán csak az LG-t.

(#15130) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

mennyire vállalható vétel ez a mikró: Hausmeister HM1078

hozzá tudnánk jutni 12-13e körül, nagyon tervezzük megvenni. mennyire érdemes beleinvesztálni vajon? egy nagyon régi, köhögős (ám de 20 éve működő) mikrót váltana.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15131) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok.

Megfelelő Botmixer kiválasztásához szeretnék tippet kapni.
Feltételek:

Tartós legyen, alaposan daraboljon, esetleg legyen hozzá keverő edény, bár ez nem életbevágó.
Ár: Kb.3-7000FT

Köszönöm szépen.

XP

(#15132) Acef válasza Feketelaszlo (#15129) üzenetére


Acef
addikt

Feketelaszlo
sztem több ember van itt, aki ért hozzá.

Jó az Electrolux, főleg ha 60cm-nél kissebb mélységű gép kell, viszont pont emiatt van, hogy kissebb a térfogata mint a többinek.
Én most valószínűleg LG-t vennék. Mostanában akciózzák, 180 körül van a 200k-s gépük.

Már a Samsung kapható, most kezdik forgalmazni az új gépüket.

hoffman_
12-13-ért jó lehet, de 17-18-körül már mást vennék (ha nem feltétlenül kell a digit, silver design)

[ Szerkesztve ]

(#15133) hoffman_ válasza Acef (#15132) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a választ.

digit nem fontos, de a silver design igen. 13 körül meg nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán értelmes mikrót venni. :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15134) Acef válasza hoffman_ (#15133) üzenetére


Acef
addikt

13-ért, szürkében, értelmesebbet :(

Esetleg az MO 17 DE-t keresd (ezt is a sárgák készítik), vagy a multik sajátmárkás mikróit is keresheted.

[ Szerkesztve ]

(#15135) hoffman_ válasza Acef (#15134) üzenetére


hoffman_
nagyúr

sajátmárkásban elveszek. köszi a tippet :)

a Hausmeister mennyire gyatra márka? most elég sok kacatjához tudnék hozzájutni olcsón.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15136) D4v3 válasza D4v3 (#15096) üzenetére


D4v3
őstag

Erre valami tipp?
Illetve eszembe jutott most, hogy kéne a mosogatógépbe való só és egyéb is :) ezekből milyen márkát javasolnátok?

(#15137) Acef válasza hoffman_ (#15135) üzenetére


Acef
addikt

Valószínűleg nem márka, csak márkanév. Az adott típustól függ a minőség/használhatóság.

X1000 db rendelése esetén akár Julis néninek is elneveztethetjük a készüléket, a sárgák bármit rászitáznak.

Nézd meg, próbáld ki a választott készüléket, és úgy dönts.
A HM 1078-al nincs különösebb gond, az 13-ért jó lehet. Köv lépcső ami biztosan jobb minőség, az az LG, ELECTROLUX, SAMSUNG gépei, de azok 20-körül indulnak.

[ Szerkesztve ]

(#15138) hoffman_ válasza Acef (#15137) üzenetére


hoffman_
nagyúr

tiszta sor. köszi a soraid :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15139) Acef válasza D4v3 (#15136) üzenetére


Acef
addikt

A régi géppel? Sajnos semmit.

Só, mosogató, .....
Mindenki másra esküszik. Próbálgasd, nyugodtan kezdheted a Lidl-s, stb termékekkel, nem csak a drágák jók.

[ Szerkesztve ]

(#15140) zsiz válasza hoffman_ (#15138) üzenetére


zsiz
őstag

én annyit tennék hozzá, hogy a Samsung mikrót nem szívlelem, persze nem járt nálam az egész termék skála csak arról tudok nyilatkozni amit én vettem, meg tesco-ban nézegettem őket, de az ugye már nem igazán tapasztalat. de ez az én véleményem :) most vettem 1-2 hónapja egyet 22k-ért, de nem venném meg még egyszer. mondjuk az is hozzátartozik, hogy az előző ami bedöglött nagyobb volt térfogatra meg teljesítményre is, de nem csak emiatt nem szeretem az újat. sötét az ajtó, nem lehet belelátni működés közben, a világítás nem ajtócsukásra hanem már az időzítőre bekapcsol, ezeknek köszönhetően pedig rengetegszer úgymarad a világítás benne (ha megszakítjuk a melegítést, nem tekerjük le az időzítőt 0-ra, mint ahogy a régin se tettük vagy 15 éven keresztül)

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#15141) hoffman_ válasza zsiz (#15140) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Samsungot elvből nem vagyok hajlandó venni semmiből, gond egy szál se :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15142) zsiz válasza hoffman_ (#15141) üzenetére


zsiz
őstag

akkor jó :DDD bár tv-ből nem rosszak szvsz, nekem kettő is van. telóm is volt: [link] ezt is szerettem :DDD de a mikrójukat nem szívlelem :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#15143) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Gorenje hűtőszekrényemnek megpróbáltam átszerelni az ajtaját, hogy másik irányba nyíljon. Sajnos már a kilincsek áthelyezésénél gondban vagyok. Az ajtó túloldalán látom, hogy van hely 2-2 csavarnak, de úgy tűnik, hogy nem műanyag elemmel van befedve, hanem mintha simán ki lenne öntve műanyaggal.

Mindezt azután vettem észre, hogy az első csavart megpróbáltam behajtani. Kb. feléig-harmadáig sikerült betekernem, akkor szembesültem vele, hogy lényegében a kiöntésre használt műanyagot "nyomtam be" a menetbe. Eléggé beragadhatott és feltorlódhatott, ki tudom valamivel piszkálni vagy vésni? A másik három helyen holnap megpróbálom harapófogóval kiszedni ezeket a műanyagdarabokat, de nekem nem tűnt úgy, hogy egy darabban ki lehetne szedni őket. :(

Találkozott valaki hasonló problémával?

(#15144) jeni válasza Apollo17hu (#15143) üzenetére


jeni
félisten

fúróval kitudod piszkálni. középen vékonyan belefúrsz.

(#15145) Apollo17hu válasza jeni (#15144) üzenetére


Apollo17hu
őstag

akkor már csak fúrót kell szereznem :D

(#15146) DeFranco válasza Apollo17hu (#15145) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ésszel. bele ne fúrj az ajtóba.

(#15147) Csabroncka válasza Apollo17hu (#15143) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy (minden hűtőhöz) adnak manualt amiben ezt a folyamatot IKEÁS módon (gondolom ez érthető) részletesen leírnak - vagy letöltöd netről!

Mi akadályozott meg abban, hogy egy 100 ezres gép szerelése előtt ezt elolvasd?

Bocsánat ha kicsit erős voltam, de tényleg nem értek sok embert!

"in medias res"

(#15148) Atesz 666 válasza Apollo17hu (#15143) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"megpróbáltam átszerelni az ajtaját, hogy másik irányba nyíljon. Sajnos már a kilincsek áthelyezésénél gondban vagyok. Az ajtó túloldalán látom, hogy van hely 2-2 csavarnak, de úgy tűnik, hogy nem műanyag elemmel van befedve, hanem mintha simán ki lenne öntve műanyaggal."

Üdv.

Ugyan nem Gorenje márka,de gondolom a szerkezetileg nem sok különbség van a márkák között az ajtó nyitás fordításnál.

-Találtam egy videót ami talán segítségedre lehet? [link]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15149) Atesz 666 válasza Apollo17hu (#15143) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Bocs, nem azt a videót sikerült megtalálnom amin a kilincs áthelyezés is rajta van.

-Itt a jó videó:[link] :U

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15150) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Van egy 1.5-2 éves porszívóm. ( Samsung VCC4550V3W ) ( HEPA szűrő stb. )
Havonta egyszer kompresszorral teljesen kifújom mindenét, után elfogadhatóan szív és nincs vele gond.
1-2 hét után azt veszem észre hogy mikor bekapcsolom ugye van egy alap porszívó hangja, és után egy ilyen tompa dugult hangot ad ki. Természetesen a portatáj üres. És eléggé fel is melegszik.
Na, már most szeretnék egy jobbat. Amúgy a szívó erejével se vagyok megelégedve.

Érdemes 50.000ftokat porszívóért adni? Vizes stb.
Tudtok ajánlani valami igazán jót?
Ki milyet használ otthon?
Kinéztem egy Samsung vizes porszívót de félek tőle hogy sok lesz vele a macera.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.