Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) canniball válasza VIPowER (#15399) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom melyikre gondoltál, de ez úgy van feltüntetve mint a miénkkel kompatibilis példány; köszönöm a linket! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15402) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Van ez a finish mosogatógép tisztító! Ezt pontosan hogy kell használni és milyen gyakran?

Battletag: hojszi#2983

(#15403) Morris válasza Intel fan11 (#15402) üzenetére


Morris
veterán

Rá van írva, neme? :D

(#15404) Fandango


Fandango
veterán

(#15405) Intel fan11 válasza Morris (#15403) üzenetére


Intel fan11
őstag

Meg nem vettem azert kérdem!

Battletag: hojszi#2983

(#15406) Mate válasza Intel fan11 (#15405) üzenetére


Mate
nagyúr

Erre gondolsz?

(#15407) Intel fan11 válasza Mate (#15406) üzenetére


Intel fan11
őstag

igen ezaz! De ez folyékony hova kell önteni ebből? Meg mennyit?

Battletag: hojszi#2983

(#15408) lolka1980 válasza Intel fan11 (#15407) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Szia!
Nem kell öntened sehova!
Tedd a mosogatógépbe fejjel lefele majd indíts el egy programot ami a legmelegebb vízzel mosogat.
A kupak teteje a megfelelő időben 'feloldódik' a vízben ekkor folyik a mosogatógépbe a folyadék.
A levonót azért kapd le róla
De különben itt pontosabb válaszokat találsz.
Bár szerintem ezek a flakon hátulján is le vannak írva.

[ Szerkesztve ]

(#15409) Dluinet válasza lolka1980 (#15408) üzenetére


Dluinet
nagyúr

levonó = címke/matrica?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15410) fi:zi'k válasza Dluinet (#15409) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15411) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Milyen felültöltős mosógépet javasoltok 100e Ft alatt? Nagyiéknak most jött meg a pályázati eredmény max 45e Ft támogatással. Tényleg nem kellene semmi extra max annyi, hogy "fél program vagy gyors mosás". Milyen márkában vagy adott típusban gondolkozzak és az se baj ha minnél olcsóbb, mert nem nagyon lesz használva max heti 1x. Esetleg akik már vásároltak a támogatás keretein belül Ti mit javasoltok (és a pályázónak személyesen ott kell lennie vásárláskor? Papó 96 és ha nem szükséges nem rángatnám e miatt ha pl meghatalmazással megoldható)?

Másik pedig ismerősöm kérdezte melyik a "strapabíróbb" a felül vagy elöltöltős?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#15412) lolka1980 válasza Dluinet (#15409) üzenetére


lolka1980
aktív tag

"levonó = címke/matrica?"
Vagyis: öntapadó záróréteg
:)

[ Szerkesztve ]

(#15413) Pityu Mester


Pityu Mester
csendes tag

Üdv!

Porszívó vásárlását tervezem. Ti milyen márkát ajánlanátok? Valamint, porzsákosat vegyek vagy porzsák nélkülit? Elsősorban padlószőnyeg tisztításához lenne. Max 25 ezerben gondolkodom.

Előre is köszi.

(#15414) Intel fan11 válasza lolka1980 (#15408) üzenetére


Intel fan11
őstag

Tehát ha jól értem 1 ilyen flakon tisztítószer 1 takarításhoz elég? És azt írják havonta nem árt megcsinálni? Elég drága!

Battletag: hojszi#2983

(#15415) pjen válasza Intel fan11 (#15414) üzenetére


pjen
félisten

Havonta talán nem kell,ha jó minőségű mosogató szert használsz.Látod azt a gépen hará fér.

(#15416) Intel fan11 válasza pjen (#15415) üzenetére


Intel fan11
őstag

Júniusba vettem a gépet még sosem volt ilyen tisztítószerrel mosva és nem is veszek észre semmi nagy dolgot a gépen belül! De kipróbálom veszek 1et!

Battletag: hojszi#2983

(#15417) pjen válasza Intel fan11 (#15416) üzenetére


pjen
félisten

Évente 1x2szer én is teszek bele,bár nem látom koszosnak.

(#15418) junior11


junior11
veterán

Sziasztok,

remélem, jó topicba írok, segítséget, tanácsot szeretnék kérni. Édesanyámnak szeretnék az ünnepekre vmi jó minőségű vasalót, de fogalmam sincs, hogy mi szerint tájékozódjak. Árban kb. max olyan 60-80euró, de ha van olcsóbb és szintén jó masina, akkor az is megfelel. A lényeg, hogy szépen vasaljon, ne gyűrje a ruhákat, megbízható, tartós gép legyen. Milyen márka ajánlott? Tefal, Philips gépeket hallottam, hogy jófélék. Ajánlhatnátok pár modellt, hogy legyen miből válogatni, köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15419) w.miki válasza gorje (#15411) üzenetére


w.miki
veterán

Mi ezt vettük
Whirlpool AWE 66710 A+++
Támogatás miatt pont a felét kellett kifizetni. Papírok miatt az igénylő személyesen ott volt az ügyfélszolgálati pultnál.
5 napra rá Tescosok kihozták, és vitték a régit (sajnos a gégekanyar merevítőt nem vettük le róla, abból újat kellett venni.)
Egyelőre sok tapasztalatunk nincs róla, teszi a dolgát.
Elöltöltősből több van az LG inverter direct drive motorosok állítólag nagyon megbízhatóak, de nekünk felültöltős kellett.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15420) Dluinet válasza junior11 (#15418) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezek közül bármelyiket, amelyiknek az oldalán ezt látod:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15421) Morris válasza pjen (#15417) üzenetére


Morris
veterán

Én is raktam már bele kétszer, de tulképp hót fölösleges. A gépben levő só, plusz a tabi (vagy 3in1 tabi) pont elvégzi a tisztító cucc feladatát.(ugyanúgy 65 fokon mosogatva és üresen).
Szóval sztem ez is csak egy amolyan marketing f*szság. Csak vegye meg a júzer.

[ Szerkesztve ]

(#15422) pjen válasza Morris (#15421) üzenetére


pjen
félisten

Fene tudja én egyszer kétszer beválalom évente.Ártani biztos nem árt.

(#15423) Csabroncka válasza pjen (#15422) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha a szűrőt rendszeresen takarítod akkor nincsen gond - és a tisztítótablettás mosás kb ennyiszer ahogy írod! Ami gáz szokott lenni az ajtó alján és oldalán lévő U alakú gumiperem ami alá beszorul a retek és a kosz (hasonlóan mosógéphez). Ezt simán vizes ronggyal nem lehet kitörölni normálisan! Trisós oldatba áztatott ronggyal viszont csodásan lejön, csak érdemes gumikesztyűben, mert a bőrnek nem tesz jót.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#15424) junior11 válasza Dluinet (#15420) üzenetére


junior11
veterán

Szóval akkor inkább Tefal, mint Philips, vagy mindegy, csak anticalc legyen? Ezek közül melyik kategória ajánlott? [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15425) Dluinet válasza junior11 (#15424) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az 50g/perc gőz az nagyon kevés a philips-től, ezért felejtős

120/perc a minimum amiben érdemes gondolkodni, ezért a vasalók 99% kiesik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15426) junior11 válasza Dluinet (#15425) üzenetére


junior11
veterán

Aha, értem, köszi. A másik dolog, a mai porszívók közül mi az ajánlott, porzsákos terén? Jó szívóteljesítmény, főleg szőnyegen, de parkettán is, kényelmes kezelése legyen, ne legyen nagyon hangos, ne fogyasszon nagyon sokat - ezeket a feltételeket szabták meg :D
Milyenek ezek a mai porszívók az új fogyasztási normák miatt? Mert látom régen kb. 1800-2200W gépek voltak, ma ezek pedig 600-700W, nem kevés ez? Vagy mi alapják tájékozódjak? Mi az ajánlott márka itt (s a porzsák se legyen nagyon drága bele)? Ár max 150-180euró, és ne romoljon el a garancia után.. Miele gondolom kiesik, esetleg a Philipsek, Electroluxok milyenek?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15427) Dluinet válasza junior11 (#15426) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sencor svc 8-as az ajánlott, 100€ alatt
150€-ért vannak jobbak, de azokat én nem ismerem, de ha visszakeresel a topikban 2-3 hónapot, akkor találsz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15428) ribarszki válasza junior11 (#15426) üzenetére


ribarszki
őstag

Miért esne ki a Miele? 42k a belépőmodell, de 59-ért kapsz 1600w-os, parquet szériát amiben nagyon jó parquett twister kefe van. Élmény vele a munka kemény felületen. Pörög, forog, nagyon szeretem. Keress rá a neten.

Nem romlik el, 20évre gyártják, made in germany, nagyon-nagyon megbízható, a legjobb gyári porzsák a piacon ami 2-3 hónapig bírja (csak eredetivel szabad használni), brutális szívóerő, egész halk, alacsonyabb fokozaton nem fogyaszt sokat, beépített tartozék tároló, és még pont belefér a keretbe.

Miele Parquet Powerline

De mindenki azt vesz amit akar.. csak kérdés magát akarja szívatni vagy a szőnyeget..

[ Szerkesztve ]

(#15429) junior11 válasza ribarszki (#15428) üzenetére


junior11
veterán

Köszi megnézem, de jobban szőnyegre kell, csak egy kicsi rész a parketta. Eddig a Philips Performance Expert gépeket néztem, pl. FC8725/09 és hasonlók, de szintén húzós az ára.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15430) ribarszki válasza junior11 (#15429) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor nézz olyat ami nem parkettára való. A miele.hu és a szetei.hu oldalon is van bőven választék.

Ez egy német független fogyasztói teszt 36 porszívóról: teszt (Első 6-ból 4 Miele. Igaz a Sebo nyert. Azok is nagyon össze vannak rakva...)

Miele helyett Philips? Hát te tudod, de a motor és szívóteljesítmény nem minden. Egészében kell nézni egy porszívót.

[ Szerkesztve ]

(#15431) junior11 válasza ribarszki (#15430) üzenetére


junior11
veterán

Megnézem szintén a Mielet is, Philiseket már néztem. Az Electroluxok milyenek?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15432) ribarszki válasza junior11 (#15431) üzenetére


ribarszki
őstag

Passz... dicsérik őket, de én nem gondolkoztam Miele/Sebo vonalaon kívül másban.. Samsungot, LG-t inkább ne...

(#15433) Atesz 666 válasza junior11 (#15431) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Az Electroluxok milyenek?"

Üdv.

-Szerintem nézd meg azokat is, megéri. :U
-Itt érdemes nézelődni:[link]
-Nálunk és a rokonoknál és a baráti kőrben is sok éve teszi dolgát hiba nélkül egy egy Eleletrolux porszívó nagyon szeretik. :R
-Én bátran merem ajánlani. :K

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15434) zsiz


zsiz
őstag

Erre valaki valamit? :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#15435) junior11


junior11
veterán

ribarszki, Atesz 666 Köszi, továbbítom az infókat!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#15436) Dluinet


Dluinet
nagyúr

melyik szódagépet vegyem 15-20k-ért?
és miért?
melyiknek tölthetem a patronját a szódással?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15437) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Karácsonyra készülve pár ötlet nagyon jó minőségű termékekről:

Karácsonyfa talp

Melegfényű ledes fényfüzér

(mindkettőből vettem, nagyon meg vagyok elégedve a minőségükkel! Előbbi teljes mechanikája és tartó része fém, utóbbi minőségi szigetelésű, és gyönyörű fénye van.)

"in medias res"

(#15438) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok! Hansa márkáról tudtok valamit? Annyit én is hogy csaptelepeket és fürdőszobai kiegészítőket gyárt. Viszont engem a Hansa beépíthető sütő érdekelne! Vélemény?

(#15439) etejedu válasza etejedu (#15438) üzenetére


etejedu
őstag

Bakker! Borzalom ez a sütőkeresés! :F

Megfelelő méret, mert a lyukjába be kell férjen, de legyen több funkciós meg teleszkópos sín meg grill meg belássak az ablakon, de akkor könnyen tisztítható (katalitiukus pirobaszom meg eco clean...) Jaaa, hogy van ilyen csak nemtom hol és honnan vegyem meg? Melyik márka? De ha van akkor hogy a gari és akkor az mennyivel többé adják? Meg megbízható márka e, meg van e itt szerviz...kezd jojózni a szemem. :DDD

Ja és amikor megtalálom álmaim beépíthető sütőjét ami már pacsit ad kiderül hogy nem fér be.... :O azaz mégsem tudom hogy befér mert két méret van megadva de ha beszerelsz és főzőlapod is van felette akkor megint nem mindegy milyen távol van tőle... édesanyám menccs ki innen... :O

[ Szerkesztve ]

(#15440) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Multkoriában írtam, hogy a bosch tűzhelyem főző rácsain a fazekak billegnek fazék tartó vasak kuszán állnak látszik is! Megreklamáltam a szakszervíznél. Kérdés nélkül cserélték is! A poén az, hogy a vadi új főző rács pont ugyanolyan! Billeg rajta a fazék! Most ennél gyárilag ilyen lenne? Vagy pont mákom van, hogy kifogtam 2 garnitura selejtes vasat? Már nincs képem vissza menni vele!

Battletag: hojszi#2983

(#15441) Devas válasza Intel fan11 (#15440) üzenetére


Devas
őstag

Lehet a fazek nem egyenletes. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#15442) fi:zi'k válasza Intel fan11 (#15440) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha zavar, akkor kérdezz rá, ha nem, akkor ne is foglalkozz vele.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15443) Intel fan11 válasza fi:zi'k (#15442) üzenetére


Intel fan11
őstag

Végülis tudom így használni nem fog leesni a fazék csak sztem nem ez a normális. Meg fura, hogy a gyári is meg a csere is ugyanolyan! Arra gondolok még, hogy használattal igazodna kicsit?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#15444) pjen válasza Intel fan11 (#15443) üzenetére


pjen
félisten

Ha leteszed a rácsot a földre,vagy valami egyenesre,akkor is billeg a fazék?

(#15445) Intel fan11 válasza pjen (#15444) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ezt nem probaltam, de a racs maga nemm billeg a tűzhelyen,hanem a fazék a rácson!

Battletag: hojszi#2983

(#15446) kstcsk


kstcsk
tag

Electrolux EMS21400S mikró

A képeken nem jött át hogy mekkora. Aki ilyet vesz csekkolja le a méreteket előtte, meg ne lepődjön. Masszív, véletlen sem gagyi recsegős-ropogós anyagból készült. Több helyen is olvastam hogy az ajtó nyitása nehéz, szerintem semmi gond vele, viszont így elsőre kicsit hangosan záródik, nem tudom idővel mennyivel lesz "olajozottabb". A működésről majd később írok, de egy 10 ezer ft-os noname mikrót váltott, valószínűleg kielégítő lesz ennyiért (~24e). Pozitívum, hogy az oldalán van levegőnyílás, a teteje pedig kívánja hogy ne maradjon üresen.

[ Szerkesztve ]

(#15447) noaa


noaa
csendes tag

Sziasztok,

Van egy Electrolux EWT1062TDW mosógép, épp most helyeztem üzembe, első mosásnál kb ilyen hagot ad ki:
https://www.youtube.com/watch?v=8D95Bs7ZR0M

Ez normális? Vagy valmi meghibásodásra utal? Mindent a használati útmutatóban leírtak szerint csináltam.

Köszi,
Noaa

(#15448) Atesz 666 válasza kstcsk (#15446) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Electrolux EMS21400S mikró

A képeken nem jött át hogy mekkora. Aki ilyet vesz csekkolja le a méreteket előtte, meg ne lepődjön. Masszív, véletlen sem gagyi recsegős-ropogós anyagból készült."

Üdv.

-Szerintem az ára is tükrözi a minőségi anyagokat és az összeszerelést. :U :K
-A barátnőmék is mostanában vettek egy ilyen cuccot és ahogy látom én is ilyet fogok venni heteken belül.
-Nekem designra nagyon bejön meg az is nagyon tetszik,hogy a forgótányér mindig abban a pozícióban áll meg ahogy indítás előtt állt,pl: ha berakok egy bögrét úgy,hogy a füle jobb oldalon van,akkor mikor megáll ugyan úgy beforgatja.
-Kezelése is elég egyszerű(szerintem)
-A grillsütő funkcióra azért kíváncsi leszek mármint,hogy kiváltható-e az 100 éves minigrillsütő amiben a melegszendvicset szoktuk készíteni? :U :F

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15449) oleee


oleee
tag

sziasztok,

valakinek van tapasztalata Kenwood, Bosch, Russel Hobbs, vagy bármilyen egyéb álló mixer robotgépekkel?
az alábbi típusokat néztem ki, gyakorlatilag 0 teszt található ezekről a neten..
esetleg tudnátok valami tuti gépet ajánlani? 75k környéke a maximum, dagasztás, habverés, keverés, esetleg aprítás és esetleg egyebek az elvártak, de lényeg, hogy amit csinál, azt jól csinálja és tartós legyen.
esetleg érdemesebb venni egy alap aprítót 20 környékén külön és egy álló mixert a maradékból?
nem vagyok híve a kombinált megoldásoknak.
http://www.emag.hu/bosch-konyhai-robotgep-700-w-4-sebessegfokozat-pillanatkapcsolo-3-9-l-tal-1-25-l-turmixgep-feher-mum52120/pd/DCPVJBBBM/

http://www.emag.hu/kenwood-prospero-km289-konyhai-robotgep-900-w-valtoztathato-sebesseg-impulzus-4-3-l-es-tal-1-5-l-es-turmix-fekete-rozsdamentes-acel-0wkm289002/pd/D8TSBMBBM/

http://www.emag.hu/russell-hobbs-allure-konyhai-robotgep-800w-4-6-l-es-tal-1-25-l-es-turmixgep-ezustszurke-18553-56/pd/E0BJKBBBM/

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15450) sutykuru válasza oleee (#15449) üzenetére


sutykuru
tag

Bosch gépünk van kb. 10 éve, meg vagyunk vele elégedve.
Hátránya: nagyon drágák a tartozékok, de azokat csak egyszer kell megvenni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.