Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) Melack válasza fi:zi'k (#15249) üzenetére


Melack
veterán

és mr.csizmás: szabadonálló tűzhely, de érdekes módon nem kerámialaposnak írjak, pedig az. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15252) Bacusuz válasza Mr.Csizmás (#15246) üzenetére


Bacusuz
őstag

Bocsi ez a tipusom van : ESI6501LOX

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#15253) w.miki


w.miki
veterán

Mosógép csereprogram felől érdeklődnék.
Végre megjött a dokumentum, hogy engedélyezték, gondolom ki kell nyomtatni, és azzal kell bemenni egy üzletbe.
Viszont mi annak idején a helyi Euronics-ból a Whirlpool WTL 60812 felültöltös mosógépet néztük ki, amiről jókat olvastunk.
Viszont ez már nem szerepel a készletükön.
Szerintetek:
-válasszunk másik üzletet, ahol kapható ez a készülék? Választható másik üzlet, mint amit a pályázatban megadtunk? Van másnál is ingyenes házhoz szállítás?
-válasszunk másik A+++os mosógépet az Euronics kínálatából?
Mit tanácsoltok?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15254) canniball


canniball
nagyúr

Azt honnan lehet tudni, hogy melyik bögre használható mikróban és melyik nem? Én azt hittem mindegyik (amelyiknek ép a zománca) mikrózható, így múltkor a madarasteszkóban járva és megörülve, hogy kis pénzért van olyan amilyet szeretnék bevásároltam belőle két tucatot, aztán itthon jött a fekete leves: mikrózás után olyan forró volt hogy megfogni sem tudtam szabad kézzel. :((

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15255) DeFranco válasza canniball (#15254) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem sehonnan, attól függ, mennyire alaposan égették ki, én úgy tudom. nekünk van olyan sorozat (12 egyforma bécsi adventi vásáros forralt boros bögre), amiből a fele mikrózható a fele meg tűz forró lesz, kinézetre meg ugyanolyanok.

(#15256) pjen válasza canniball (#15254) üzenetére


pjen
félisten

Nekem az üveg melós kévés poharam is tűz forró lesz a mikróban,de attól még mikrózható.Évek óta használom és semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#15257) Traxx válasza w.miki (#15253) üzenetére


Traxx
őstag

Az üzlet nincs meghatározva, tehát a szerződött partnerek közül bármelyikhez mehetsz. Ugyanúgy nem vagy köteles azt sem megvenni, amelyiket a pályázatban megjelölted, attól eltérhetsz - feltéve, hogy az új gép így is teljesíti a régihez képest azt a CO2 és energiafogyasztási megtakarítást, amit megszabtak a pályázatban. A szállítási feltételeket pedig boltja válogatja :)

Továbbá azt is vedd figyelembe, hogy ha mégsem A+++ mellett döntesz, akkor vehetsz mást is - nyilván ekkor a pályázati kiírásnak megfelelően kisebb támogatási összegért (én is így jártam, nem kaptam olyan A+++ gépet, amit kinéztem, és végül egy A++ lett belőle).

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#15258) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Tavasszal nagyobb kecóba költözünk és a gépészet nagy része marad a jelenlegiben.
Szükségünk lesz új fagyasztós hűtőre, mosogatógépre, gázas főzőlapra és beépített sütőre. Talán még elszívóra is, de az még képlékeny.

Mosogatógép tuti Siemens lesz, a korábbi beépítettel nagyon meg voltunk elégedve. Hűtőnk Bosch volt, ami szintén bevált. Most is Boschban gondolkodunk hűtőben meg a főzőlapban és tűzhelyben. Mennyire megbízhatóak az utóbbi 2 területen?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15259) w.miki válasza Traxx (#15257) üzenetére


w.miki
veterán

Viszont úgy néztem, hogy neten nem tudom megrendelni, be kell menni valamelyik boltba.
Itt meg csak Euronics, vagy Tesco van.
Mondjuk a Tescoban is van két gép, ami tetszik:
Whirlpool AWE 66710 A+++ felültöltős mosógép
Whirlpool WTLS 65812 A+++ felültöltős mosógép
És ugyanaz a kategória. Nem tudom ezek közül melyik lehet a jobb?
Az ügyfélszolgálaton akkor tudják, hogy mit kell átírni a pályázaton, csak be kell vinnem a kinyomtatott mgcs-s papírt?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15260) canniball válasza DeFranco (#15255) üzenetére


canniball
nagyúr

F@sza! Szóval vagy veszek drágán hőálló példányokat vagy kísérletezgetek a kerámia bögrékkel és könnyen lehet arra is elmegy egy csomó pénz mire megtalálom amit keresek. Azt hittem ez jóval egyszerűbb dolog... :(((

pjen!
Persze, nem is arra gondoltam, hogy baja lesz a mikrózástól, hanem hogy olyat szeretnék ami nem égeti el a kezem és a szám.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15261) DeFranco válasza canniball (#15260) üzenetére


DeFranco
nagyúr

alapesetben bírnia kéne, ami nem bírja az tekinthető gyártási hibásnak (szerény ismereteim alapján mondom ezt, és mint vélemény).

ha biztosra akarsz menni veszel luminarc bögréket, azok bírják és nem egy ökör ára.

gondolom ami olcsó az lehet valami olcsított eljárással készült, tehát nagyobb eséllyel van valami olyannal felütve amit rözsögtet a mikrohullám.

[ Szerkesztve ]

(#15262) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Teljesen beépíthető, 60 cm széles mosogatógépet vennék. Láttam, hogy elég nagy a választék, sok a gyártó stb. Van az IKEA lagan is pl, talán az a legolcsóbb.

Jó ár érték arányút vennék. Mit javasoltok, van e olyan márka, amivel sok a gond, nem ajánlott venni? Van e megbízható, sokaknál bevált márka? Mire érdemes figyelni, valami extra funkció vagy tudás fontos a mosogatógépnél?

Az ikea lagannal azt írja mindhárom programban, hogy van elomosogatas, ez mit jelent, ez tulajdonképpen öblítés sima vízzel, mosogatoszer nélkül?

Előre is köszönöm segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#15263) Mr.Csizmás válasza canniball (#15260) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csomó bögrénél fel van tüntetve, hogy mikrózható (ellenkezője általában nem)

de ha pl. felütöd az ikea katalógust, ott jelöli. pl.
FÄRGRIK bögre, kőedény fehér 195 Ft

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15264) Traxx válasza w.miki (#15259) üzenetére


Traxx
őstag

A gépekről sajnos nem tudok nyilatkozni, én Electrolux-ot vettem. De remélem lesz más, tőlem okosabb ember, aki érdemben hozzá tud szólni :)

Amiről tudok, az a dokumentálás: mentem a pulthoz, mondtam, hogy milyen gépet vennék, és azt, hogy +++ támogatást nyertem, de ez csak ++. A papírt odaadtam, a módosítást lezongorázták (átadta az eladó az egyik kollégájának, ő megcsinálta annyi idő alatt, amíg egy másik ügyféllel foglalkozott, aki javításra hozott egy tabletet, tehát tényleg gyorsan ment). Nekem már csak a kész dokumentumokat kellett aláírni nagyonsok+1 példányban :D Az Euronics-ban vásároltam, de gondolom más boltban is hasonló lehet az ügymenet. És falusi vagyok, nekem is be kellett mennem a városba, de érdeklődtem előre telefonon, hogy van-e készleten a kinézett gép (vittem a régit, hoztam az újat)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#15265) canniball válasza DeFranco (#15261) üzenetére


canniball
nagyúr

Rákeresek a márkára, köszi!

Mr.Csizmás!
"csomó bögrénél fel van tüntetve, hogy mikrózható (ellenkezője általában nem)"
Ezekre csak annyi volt írva, hogy kerámia bögre; doboz sem volt csak egy matrica az aljukon.

"FÄRGRIK bögre..."
Na az ilyen elcseszett fülekkel rendelkező bögréktől tudok falra mászni, pont azért keresek mert ilyesmik vannak itthon. De a többi között van ami nem tűnik rossznak, megnézem azokat, köszi a tippet!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15266) Mr.Csizmás válasza canniball (#15265) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

- mikrózható pipa <- ezt külön szokták jelölni, ha nem mikrózható, akkor általában nincs adat, ritkán van külön kiírva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15267) canniball válasza Mr.Csizmás (#15266) üzenetére


canniball
nagyúr

Szokták jelölni, jobb helyeken, de amiket vettem azok a "gazdaságos kivitelből" vannak, én meg azt hittem ez nem számít mivel mindegyik alkalmas a feladatra. Most benéztem, majd legközelebb okosabb leszek. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15268) w.miki válasza Traxx (#15264) üzenetére


w.miki
veterán

A kiszállítást, cserét hogy intézték?
Ingyenes volt?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15269) Real_Necro válasza kalapacsolok (#15262) üzenetére


Real_Necro
veterán

Anyósomék Boscht vettek, mi Siemenst. Mindkettő jó, de utóbbi szerintem lényegesen halkabb, szóval én azt ajánlom. Típusban meg szerintem kb mindegyik ugyanazt tudja.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15270) fi:zi'k válasza w.miki (#15268) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"vittem a régit, hoztam az újat"

(#15271) fidokaaa
Valóban nem véletlen, hisz oda pozicionálták. :)
Nekünk is Candy volt az előző semmi gond nem volt vele az évek során.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15271) fidokaaa


fidokaaa
csendes tag

hát őszintén nem gondoltam volna hogy ilyen topikot találok itt, de próba-szerencse alapon rákerestem, és lőn :D

szóval az lenne a gondom, hogy nem tudom milyen mosogatógépet kellene venni (100k körül a keret)
milyen márka jó, milyen funkciókra kell figyelni, mi az ami csak parasztvakítás, stb :)

volt egy elég régi Candy márkájú, ami nemrég lehalt, de úgy néztem hogy átlag 30k-val olcsóbban árulják őket mint a többi márkát, ez gondolom nem véletlen

köszi

(#15272) Traxx válasza w.miki (#15268) üzenetére


Traxx
őstag

A mi módszerünk az volt, hogy kocsival városba bezötyög, régi gépet bevisz, új gépet elhoz :) Biztosan vannak ingyen cserés boltok is, de így jött ki a lépés.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#15273) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

LG F12B8NDA7 mosógéphez milyen vízkőmentesítő módszert ajánlotok? Nagyon kemény a víz nálunk. Az előző mosógépnél csak az Ökomag mágnesgolyót használtuk, nagyjából tette is a dolgát, nem vízkövesedett túlzottan. De ennél az új gépnél édesanyám fél, hogy kevés lesz a golyó. Ecetet valamiért nem ajánlottak a géphez.
Valamilyen piaci vízkőoldó szer vagy egyéb házi praktika ajánlható?

(#15274) Real_Necro válasza emitter (#15273) üzenetére


Real_Necro
veterán

Volt itt szó róla topicban: Mosógép elé ilyet kell tenni

Ezt az ökomagos izét ugye nem gondoltátok komolyan? :U

"Az Ökomag lágy-mágnesgolyó újra feldolgozható polietilénből készül, 50 évig is megőrzi jótékony hatását."

:C

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#15275) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Gyümölcs facsaró gépet keresek! Mi amit érdemes megvenni?

Battletag: hojszi#2983

(#15276) pjen válasza emitter (#15273) üzenetére


pjen
félisten

Mi ecetet rakunk bele de,"calgonnal a mosógép is tovább él".Régebben mindíg tettünk bele trisót szép tiszt volt.

(#15277) Dluinet válasza emitter (#15273) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Háztartási gépek karbantartása - Vízkőtelenítés és megelőzés

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15278) koxx válasza Dluinet (#15277) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Beraktam a téma összefoglalóba, elég jó kis írás.

(#15279) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Szükségem lenne egy mikrora 20-30 ezer között, nem kell grillezős.
Megbízható legyen, normális garival.
Tudtok ajánlani vmit?
Köszi

風林火山

(#15280) Atesz 666 válasza Shingen (#15279) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Esetleg ez:[link] ?

-Vagy ez:
[link] ? :U

-Igaz mindkettőben van grill funkció,de szerintem ebben az árkategóriában már alapnak számít. :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15281) ribarszki válasza Atesz 666 (#15280) üzenetére


ribarszki
őstag

Nekem csilli villi electorlux mkróm van és nagyot csalódtam benne. Sajnos digitális, és a beállítását 3 év után sem tudtam megszokni. A fólia a kezelőpanelről 1 év után levált, valamint nagyon gyengén melegít. Szüleim 10 éves Dimarson mikrója sokkal-sokkal jobban és gyorsabban melegít. Igazából semmit nem tudok mondani amiért ajánlanám az Electrolux mikrót... De lehet én fogtam ki egy gyenge darabot..

(#15282) Atesz 666 válasza ribarszki (#15281) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-A barátnőmék a hetekben vettek egy az általam elsőnek linkelt Electrolux mikrót és hibátlanul teszi a dolgát.
-Szerintem egyáltalán nem bonyolult a beállítása legalábbis nekem nem.
-Én is ezen vagy az AEG típus között gondolkodom mert nálunk a háztartásban szinte csak Electrolux készülékek(hűtő kb 8 éve,kombi tűzhely is kb 8 éve, porszívó kb 15-16 éve.+ mostanában vettem egy ugyancsak porzsák nélküli Electrolux kézi porszívót is. ) teszik a dolgukat jó pár éve hibátlanul. :R

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15283) ribarszki válasza Atesz 666 (#15282) üzenetére


ribarszki
őstag

Ja-ja, de most nézem jobban, ez olyan félig manuális, félig digitális. Vagyis felül is tekerő van a W szám beállítására. Az tök jó! Nekem az a fajta van, amin minden de minden csupa gomb és úgy kell kiválasztani, hogy hány százalékon menjen a mikró. De ehhez meg kell nyomni egy gombot, majd forgatni, majd megint gomb, utána idő és egy harmadikkal elindítani.. Ha jönnek rokon és a mikrót akarják használni akkor nagy fejvakarás, majd megyek és elindítom.. Tényleg agyrém..

(#15284) Atesz 666 válasza ribarszki (#15283) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Nem tudom ki hogy van vele,de nekem sokat számít egy háztartási készülék designja (is) legyen az mikró,hűtő tűzhely stb és ebben az Electrolux és az AEG nálam viszi a pálmát. :U :C :R

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15285) Acef válasza canniball (#15254) üzenetére


Acef
addikt

Azért melegszik, mert túl sok fém van benne.

(#15286) canniball válasza Acef (#15285) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát azzal nem sok mindent tudok kezdeni... :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15287) Acef válasza canniball (#15286) üzenetére


Acef
addikt

De. Ne tedd be a mikróba ;) , hiszen jobban melegszik az edény mint az étel.

Ezt sajnos vásárláskor nem tudhatod, igazából csak egy próba után derül ki.

Sokan az ilyen poharak, tányérok, ... miatt a mikrót szidják, pedig nem az tehet róla, hogy melegebb az edény mint az étel.

[ Szerkesztve ]

(#15288) DeFranco válasza Acef (#15287) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez akkor ciki, ha van 10 ugyanolyan bögréd, amiből 4 melegszik, 6 nem :D

(azért egy giroszkópos telefonnal rápróbálok majd, mutat-e valami fémet :P )

[ Szerkesztve ]

(#15289) canniball válasza Acef (#15287) üzenetére


canniball
nagyúr

Ne tegyem a mikróba?? Pont azért vettem őket, hogy a reggeli kakaómat el tudjam készíteni. :D
Na mindegy, a (szerencsére nem túl nagy) tanulópénz megvolt, legközelebb majd a kollégák által ajánlottak közül válogatok. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15290) jeni válasza Atesz 666 (#15280) üzenetére


jeni
félisten

Az Electrolux EMS 21400 S mikrót kényelmesebb kezelni mint az AEG változatot. Szerintem az utóbbi bonyolultabb kezeléssel bír.

Amúgy a legstabilabb mikró az amiben két poti/tekerő van és semmi sallang,vagyis ezt hívják mechanikus mikrónak.

(#15291) Mr.Csizmás válasza Shingen (#15279) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tesco mikró, pl. kökiben kiszórják éppen. cseregaris alapból, primitív megbízható technika.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15292) Shingen válasza Atesz 666 (#15282) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi, szerintem jó lesz a Electrolux mikró. :)

風林火山

(#15293) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

(#15294) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

A Samsung VCDC15SV (VC15SVNDCRD) porszívó holnap emag-on 18e Ft lesz. Szerintetek megér annyit?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#15295) tomazin


tomazin
veterán

Aki esetleg felültöltős mosógépben gondolkozik.
Whirlpool. 4év garival, kezelőfelület normálisnak tűnik, és valós 35k kedvezménnyel 105k. (amúgy a "nem zenes" testvére 100k.)
Ma reggel vettük meg, vállalhatónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#15296) sutykuru


sutykuru
tag

Samsung slim 100k körüli mosógéppel van valakinek rossz tapasztalata?

(#15297) philoxenia válasza sutykuru (#15296) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem nincs mert nem volt ilyenem, de itt a Fórumon sok ezren vagyunk így ezzel.... ;]
Szerintem másképp tedd föl a kérdést... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15298) sutykuru válasza philoxenia (#15297) üzenetére


sutykuru
tag

A másként teszem fel akkor nem az általam várt eredményt fogom kapni. :D

(#15299) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Ma kötötték be a kombinált tűzhelyem! Tököt szeretnék benne sütni! De konkrétan a leírásában nincs tök sütés! Kb hány fokon kell sütni és melyik sütési funkcióval?

Battletag: hojszi#2983

(#15300) fi:zi'k válasza Intel fan11 (#15299) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pedig biztos van rajta egy tök piktogram. Sőt minden ételhez külön... :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.