Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) philoxenia válasza ribarszki (#15192) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Központi porszívónál nincs jobb... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15202) DeFranco


DeFranco
nagyúr

kellett nekem dicsérni a porszívónkat.

ma békésen leégett... kár érte, jó ügynök volt.

igaz valószínűleg nem a szerkezet hibája, 9 hónapja minden este orrszívó-porszívózás van, az nagyon terheli (aki ismeri a szerkezetet tudja miért, nagyon leszűkíti a csövet), két napja ment így vagy 5 percet, akkor már tűz forró volt, sejtettem hogy nem köszönte meg.

javíttatás biztonságos módon gondolom esélytelen, ugye?

(#15203) csemberlen válasza DeFranco (#15202) üzenetére


csemberlen
őstag

füstölt is, vagy csak leállt simán?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15204) ribarszki válasza DeFranco (#15202) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez egy másik babás fórumon is téma volt. Egyre csak gyűltek a hozzászólások, hogy tönkrement a porszívónk. Majd kiderült, hogy majd mindenki orrszívót használt vele..

De, hogy itt is elhangozzon: a porszívós orrszívó hosszútávon, főleg rosszul használva tönkreteszi a porszívókat! Pláne ha sokat megy leszűkítve és azonnal kikapcsolod használat után.

Orrszívó porszívó esetén 2 megoldás javasolt:

1, Az orrszívás után nem kapcsolod ki a gépet, hanem kihúzod az orrszívót a csőből és hagyod 15-20mp-ig járni, amíg visszahül a motort, illetve nyitva lehet a fogónál a plusz levegőszabályozó fedél. De ez is csak félmegoldás

2, Venni kell egy olcsó, noname porszívót amit csak erre használsz. Ne túl jó dolog a drága, otthoni porszívót folyamatosan ezzel terheli. Különösen ahogyan jön a téli időszak

[ Szerkesztve ]

(#15205) DeFranco válasza csemberlen (#15203) üzenetére


DeFranco
nagyúr

füstölt, jó büdös volt. szét is kaptam nehogy itt lángra kapjon este.

@ribarszki: hát igen, ez bele volt kalkulálva sajnos, én is agyaltam, hogy azért ez nem kis terhelés a porszívónak, bár én úgy okoskodtam, hogy inkább leállítom és utána húzom ki, hogy ne legyen nagy terhelésváltás hirtelen, ahogy kirántom az orrszívót.

kiválasztottam már az utódját, Édesanyámnak is most kellett venni egyet, a dilemma inkább az, hogy hogyan tovább, értelemszerűen már fázom a gondolattól, hogy az új porszívóval orrszívózzunk ezek után.

(#15206) ribarszki válasza DeFranco (#15205) üzenetére


ribarszki
őstag

Venni kell egy nagyon-nagyon olcsó porszívót csak erre a célra, akár használtan is. Sajnos nincs más.. az újat nem lenne okos dolog így terheli, mert 1-2 év és kipurcan..

(#15207) DeFranco válasza ribarszki (#15206) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nézegettem használtakat, de ötezerig nem izgultam rá semmire igazán, egyikhez sem fűztem nagy bizalmat, helyünk sem nagyon van tárolni.

pedig ésszerű lenne tényleg.

(#15208) ribarszki válasza DeFranco (#15207) üzenetére


ribarszki
őstag

Az orrszi-porszinak nem kell nagy szívóerő, pont ez a lényege, hogy bármilyen fokozatra is állítod, egyenletes erővel szív. (Nem tudod a pici orrát túlságosan megerőltetni ha véletlenül maxra csavarod, mert nem történik semmi.)

Ebből kiindulva, bármilyen használt porszívó jó, csak még menjen. A szívás erőssége szinte mindegy..

(#15209) pjen válasza DeFranco (#15207) üzenetére


pjen
félisten

Pesztonka orrszívó 9200ft.Direkt erre gyártják.Nem ismerem csak találtam a neten.Nem jó?

(#15210) DeFranco válasza pjen (#15209) üzenetére


DeFranco
nagyúr

általában ezek a külön orrszívók nem érnek semmit, elég határozott konszenzus van arról, hogy a porszívós ér valamit egyedül. 9200 Ft-ért új porszívót kapok az orrszívó alá amúgy.

(#15211) pjen: persze, persze értem, jó néven is vettem, köszi, csak közben keresek, agyalok ezért fogalmazok tömören :)

[ Szerkesztve ]

(#15211) pjen válasza DeFranco (#15210) üzenetére


pjen
félisten

Csak segíteni akartam.

(#15212) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Azt magyarázzátok már el nekem, hogy két Bosch mosógép közül a keskeny kivitel (WLT24440BY), ami elvileg csak annyiban tér el, hogy kisebb és emiatt kevesebb ruhát képes befogadni, miért kerül 85e-rel többe (145e vs. 230e), mint a normál (WAT24440BY) méretű?! :W
A másik aktuális keskeny gép is bődületesen drága. A Bosch direkt szopatja a vásárlókat vagy csak azért adja ennyiért, hogy senki ne vegye meg? :U

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15213) Mr.Csizmás válasza fi:zi'k (#15212) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sokba kerül a hidro prés :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15214) Acef válasza fi:zi'k (#15212) üzenetére


Acef
addikt

fi:zi'k
Kevesen veszik, nem akciózzák, az importőr is majdnem listaáron adja.
Ellenben a normál méretűt ...

DeFranco
A legkisebb/leggyengébb fordulaton használd, és ha sokáig "nyúztátok" a porszívót/csemetét, akkor az orrszívó kihúzása után valóban járasd 1 percet a gépet, hogy lehűtse magát.

[ Szerkesztve ]

(#15215) DeFranco válasza Acef (#15214) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem volt szabályozható, amit tervezünk venni, az sem az, csak a csövön levő ablakot lehet nyitni. a járatást megfogadom mindenképpen, akármi lesz.

igazából szerintem tegnapelőtt nyírtuk ki, akkor ment vagy 5-10 percet valami szenvedés miatt, és már nagyon forró volt, azért lőttem le. IJ kártya, ez benne volt a pakliban sajnos, legközelebb kell okosnak lenni.

@pjen: nem tudom olvastad-e a szerkesztést az előzőben, de köszönöm a segítőkészséget. :)

(#15216) fi:zi'k válasza Acef (#15214) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Így a franc se fogja vinni. Pedig 140-150e körül komolyan megfontolnám.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15217) Acef válasza DeFranco (#15215) üzenetére


Acef
addikt

fi:zi'k
Itthon ebből nincs komoly mennyiségi tervük. Tartják, mert tartaniuk kell.

DeFranco
Szabályozhatót vegyél ha erre is akarod használni, másképp a következő is így végzi. Kisbabáknál a legkisebb fordulat is elegendő, sőt még ezt is csökkenti az orrszívó, és így is erölködik a gép.

[ Szerkesztve ]

(#15218) DeFranco válasza Acef (#15217) üzenetére


DeFranco
nagyúr

20 alatt tudsz ajánlani valami jót? azt szerintem tudod, hogy mit néztem ki, hasonlót keresek :)

23-ért van ennek egy szabályozható verziója ciklonszűrővel, de a kettő közötti különbözetből veszek egy külön jószágot orrszívásra használtan. igaz a ciklonszűrő jól jönne, de akkor meg a drágábbikat kellene amortizálni erre is.

(#15219) fi:zi'k válasza Acef (#15217) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor is. Ha úgy is alig adnak el belőle, akkor miért nem képesek azt a pár darabot a normál méretű árán adni?! A kérdés természetesen költői.
Komolyan nettó szívás ez keskeny gép.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15220) sutykuru válasza fi:zi'k (#15219) üzenetére


sutykuru
tag

Egyszerű:

-Befér? -Nem.
-Megveszed, mert rá vagy kényszerülve? -Meg.

Pont ma néztem én is ezt az ár különbséget.

(#15221) Acef válasza DeFranco (#15218) üzenetére


Acef
addikt

fi:zi'k
Több ezer/év eladnak a nagyból, nagyon pörög, más átad árat kapnak és adnak rá. A kicsiből ~100- /év

DeFranco
Két gyermekük babakorát is túlélte a jelenleg 20+ éves Siemens porszívónk, amit orrszívásra mindig a legkisebb fordulaton használtunk.

[ Szerkesztve ]

(#15222) DeFranco válasza Acef (#15221) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most találtam egy szabályozhatót, épp azt nézegetem.

(#15223) fi:zi'k válasza Acef (#15221) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor nincs mese, kiütöm a falat és jöhet a nagy. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15224) Acef válasza fi:zi'k (#15223) üzenetére


Acef
addikt

:K

esetleg egy LG 6kg-s? Vagy AEG, Electolux?

[ Szerkesztve ]

(#15225) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!

Egy robotgép vásárlása lenne a kitűzött cél. Mivel nincs benne tapasztalatom, ezért vaktában lövöldöztem csak, de így nem ruháznék be egy vásárlásba.
Elvárások:
- maximum 65.000 Forint, mint legfőbb elvárás. Találtam 180 ezerért olyat, hogy köszön nekem reggel, de nem engedhetem meg.
- forgótálas, lehetőleg rozsdamentes nemesacél tállal
- jó habverő képesség
- 2 kg lisztet gond nélkül dagasszon
- külföldi vásárlás is érdekelhet, csak nem tudom mi van akkor, ha szervizbe kell vinni vagy garanciaidőn belül hibásodik meg. Vissza kell küldeni oda ahol vettem, vagy mi ennek a pontos menete?

(#15226) Acef válasza Astrasattila (#15225) üzenetére


Acef
addikt

Kenwood [link]
Bosch MUM ... [link]

(#15227) fi:zi'k válasza Acef (#15224) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Keskenyek között akárhogy is nézem ár/érték szerint továbbra is a Gorenje w6843 a legjobb.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15228) Acef válasza fi:zi'k (#15227) üzenetére


Acef
addikt

tudásban, árban, garban rendben van, + ez lassan az utolsó márka, aminek még javíthatóak a gépei, és nem csak komplett cserével orvosolható egy meghibásodás. Csak ez a design? nekem nem jön be

[ Szerkesztve ]

(#15229) fi:zi'k válasza Acef (#15228) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A külsőt már beszéltük a múltkor, nekünk tetszik. :)
Max 55 cm mélység esetén szerinted mi a legjobb 150e-ig?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15230) Acef válasza fi:zi'k (#15229) üzenetére


Acef
addikt

48 körül van az LG 6kg / ezt venném
55 körül AEG és Electrolux 7kg / ez is jó
58 körül Bosch és Siemens pl WAE 20, 24, 28... 7kg / vagy ezeket

Nagyobb = több ruha, kíméletesebb, ...

[ Szerkesztve ]

(#15231) fi:zi'k válasza Acef (#15230) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miért az LG-t? Épp most dicsérted a gorenjét. :D Melyik típus konkrétan?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15232) koxx válasza Acef (#15226) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Boschok sztem nagyon gagyik, Kenwood, Philips amik elég jónak tűntek ár/érték/anyagminőség szempontjából.

(#15233) Acef válasza fi:zi'k (#15231) üzenetére


Acef
addikt

fi:zi'k
Amikor javasolsz valamit, akkor a szubjektív véleményedre, tapasztalatokra, visszajelzésekre alapozol. Nincs jó | rossz márka. (Vagyis van, de 100 fölött már nincs olyan, ami konkrétan xar.

Gorenje
Nem tetszik a design, ezért nem venném meg, de mint írtam, elismerem a minőségét, ár/érték arányát.

Az LG is jó, + tetszik, de azonos tudásban többnyire drágább mint a Gorenje.
Melyik típust? 6kg-t, mert ez a kissebb, neked ez fér el. Szerintem hasznos az 1200 ford, és a digit kijelző. A++ vagy +++ mindegy, ártól függően.

koxx
Azért abból is van komolyabb, nem 30e Ft-os gépre gondoltam.

Jó a sapid :K

[ Szerkesztve ]

(#15234) koxx válasza Acef (#15233) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Thx :)

Igazából úgy gondoltam a Boscht, hogy ugyanazért az árért a Kenwood sokkal jobb minőségűnek tűnik.

(#15235) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

szakértő urak véleményét kérném:

mosogatógép:

- rendes szélességű
- beépíthető vagy standalone
- ikea saját? praktiker?

bármi javaslatot elfogadok, lényeg az ár/érték arány (nincs 200k-m egy miele-re)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15236) Atlantis válasza fi:zi'k (#15231) üzenetére


Atlantis
veterán

Mi is az LG és a Gorenje között vacilláltunk, végül az ár és garancia mellett az döntött a Gorenje mellett, hogy letöltve mindkettőnek a használatiját, asszony szerint a Gorenje normálisabb programválasztékkal bír. Számunkra mondjuk a design mellékes egy mosógépnél...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#15237) fi:zi'k válasza Acef (#15233) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Értem, köszi.
Igazából amiért ennyit problémázok, azaz hogy a felültöltőshöz képest az átlag keskeny elöltöltős nem nem tud igazából több ruhát befogadni. Átlag a 6 kg, van pár 6,7-7 kg-os kapacitású, míg 60-as mélység esetén simán van 8-9 kg-os is. Persze tudom, hogy nem lenne mindig fullra kihasználva, de legalább a lehetőség adott lenne. :)

(#15235) Mr.Csizmás
Nekünk az ikeás Lagan van, alapvetően elégedettek vagyunk vele, csak az a fránya állapotjelző hiányzik. Így nem mindig tudjuk hol tart éppen a gép.

(#15236) Atlantis
Nekünk azért vmennyit számít, de nyilván sokadlagos.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15238) Mr.Csizmás válasza fi:zi'k (#15237) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az már nem érdekes, úgyis gyorsabb lenne, mint 4-6 ember után mosogatni :K szóval ikeásra +1

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15239) pjen válasza fi:zi'k (#15237) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nekem Bosch mosogató gépem van és azon sincs állapot jelző,pedig jó lenne.Egyszer csak befejezi. :((

(#15240) HARholio


HARholio
csendes tag

Sziasztok!

Felültöltős mosógépet szeretnék vásárolni.
Márkában a Whirlpoolt néztem ki a 4 év garancia miatt, viszont nem tudok dönteni, hogy 65912 WTLSI, vagy WTLS ZEN legyen.
Csak a motorban látok különbséget köztük.
WTLSI: Sense Inverter technológia (BPM motor: csendes, szénkefe nélküli motor)
WTLS ZEN: ZEN technológia (extra csendes, közvetlen hajtású DirectDrive motor)

Sajnos nekem egyik sem mond semmit, nem tudom, hogy melyik lehet a jobb.
A WTLSI talán kevesebbet fogyaszt, a ZEN pedig csendesebb (bár ez nálam másodlagos szempont), leginkább tartósság szempontjából érdekelne a különbség.
Ha esetleg tudnátok segíteni a döntésben, azt megköszönném.

(#15241) Astrasattila válasza Acef (#15226) üzenetére


Astrasattila
tag

Köszönöm szépen! Bosch mellett a szavazat. :)

(#15242) st6969 válasza Mr.Csizmás (#15238) üzenetére


st6969
őstag

Meg még +1 az ikeás Laganra, 5 éve gond nélkül teszi a dolgát, az Aldis tablettával használjuk (a drágábbikkal, ami így is sincs 30Ft), perfect.

(#15243) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

Mosógépet milyet ajánlotok?
-keret 90 e ft max
-kapható legyen media markt,edigital,euronics,tesco,auchan ezek közül bármelyikében
-nagy kapacitás,centri fordulat nem fontos
-minél hosszabb garancia
-tartósság
-elöltöltős
-ne legyen túl mély
-A+++ energiaosztály
Inverteres motor,kollektoros motor vagy melyik a jobb?
Előre is köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#15244) sutykuru válasza Astrasattila (#15241) üzenetére


sutykuru
tag

Érdemes akciósat keresni amihez adnak ajcsiba valami plusz tartozékot.
szeletelő+húsdaráló+turmix+esetleg ajándék fagyi készítő

(#15245) Bacusuz válasza Mr.Csizmás (#15235) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem normál méretű electrolux mosogatógépem van álapotkijelzővel.
Mivel van rajta egy késleltető gomb mellyel az indítást tudom szabályozni ,hogy hány óra mulva kezdjen neki így az állapotkijelzőre sose nézek rá.
A legtöbb esetben d.u. pakolok bele és éjszakára hagyom hogy elvégezze a dolgát,így nem hallom alvás közben.
Szóval a késleltetés funkció sem egy rossz dolog.
Más tészta ha sorban mosogatszvele egymás után és várod hogykész legyen.....
Pozitív dolog még a felső tálca magasság allítás pl borospoharak mosogatásánál.

Előtte egy egyszerű bosch volt ,abban jobban szerettem hogy az alsó tálcán lévő fogakat le el tudtam fektetni,így a nagy edények jobban elfértek.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#15246) Mr.Csizmás válasza Bacusuz (#15245) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pontos típust kérhetek? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15247) Bacusuz válasza Mr.Csizmás (#15246) üzenetére


Bacusuz
őstag

Most úgy emlékszem ez van,a bosch az 50cmes volt es mar regen tehat arra nincs tipusom.
Ha hazaertem azert ranezek a biztonsag kedveert.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#15248) Melack


Melack
veterán

Azt tudja vki, hogy mit jelent a vitrokerámiás égő?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15249) fi:zi'k válasza Melack (#15248) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Esetleg főzőlapról van szó?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15250) Mr.Csizmás válasza Melack (#15248) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az, főzőlap

spec üveg olvasztás után kerámiaszerkezetűre kristályosodik ki [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.