Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) membrandj válasza koxx (#15548) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi! Végül ez lett:
BOSCH KGV 36 VW 32. Bár csak 5k-val olcsóbb,de 15 cm-el alacsonyabb és így már befér a helyére. Sajnos a nagyobbik nem férne be.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#15552) Acef válasza gorje (#15550) üzenetére


Acef
addikt

Olcsóbb. 1400-es.
Jó konstrukció, programok ...

A Gorenje is jó. Gondolom a W 7523-at nézted.

[ Szerkesztve ]

(#15553) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Hallottam olyat h évente 1szer érdemes mosógéppel fertőtlenítő mosást csinálni 90 fokon ecetet rakni a gépbe és lefuttatni 1 programot. Menni ecetet érdemes belerakni?

Battletag: hojszi#2983

(#15554) pjen válasza Intel fan11 (#15553) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk ez átlag havi egyszer 1liter 20% os ecettel.

(#15555) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

valaki tud nekem ajánlani mosógépet és mosogatógépet amin nem csak hideg, hanem melegvíz csatlakozás is van? (a felújítás után már gázos bojler lesz, amivel olcsóbb a melegvíz mint ha a gépek fűtenének maguknak a hidegből)

...csak én vagyok helikopter?

(#15556) Acef válasza Sethdobaloah (#15555) üzenetére


Acef
addikt

Mosógépet nem éri meg, mert kb 30-40%-al drágább a hideg+melegvizes, és nem jön vissza az +ára.
Electrolux, Bosch, Miele

A mosogatók többsége tudja (talán 40c-ig). Töltsd le a választott típus használatiját, és ellenőrizd.

(#15557) Intel fan11 válasza pjen (#15554) üzenetére


Intel fan11
őstag

ez most komoly? 1 liter 20as ecet beleönteni a gépbe ahova a ruhákat rakom és 90 fokos program?

Battletag: hojszi#2983

(#15558) Melack válasza Intel fan11 (#15557) üzenetére


Melack
veterán

Az ecet nem hagy nyomot/szagot, ha kiszárítod a gépet - magyarán nyitva hagyod az ajtaját.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15559) Dluinet válasza Intel fan11 (#15557) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szerintem nem

fertőtlenítés: 3 órás 90-95 fokos főzőmosás előmosással trisó segítségével.
adagolás: előmosás és főmosás tartályba tegyünk 3 púpozott evőkanál trisót
majd:

vízkőmentetés: 1,5 kg citromsav 3-4 liter vízben feloldva, és 24 órát a gépben hagyva,
aztán egy öblítő program

ecet az agresszívebb (a mosógépre nézve), de a citromsav is elég, ha kellő ideig hagyjuk

de olvasd el az összefoglalót

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15560) pjen válasza Intel fan11 (#15557) üzenetére


pjen
félisten

Igen,semmi baja sem lesz.

(#15561) zoltan6 válasza Dluinet (#15559) üzenetére


zoltan6
őstag

1,5kg citromsav :Y 1000ft kilója.

(#15562) Dluinet válasza zoltan6 (#15561) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én 590Ft-ért vettem fél kilót

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15563) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Mosógépet szeretnék venni, ebben kérném segítségeteket. Fő szempont, hogy 9 kg ruhával elbírjon, és lehetőleg energiatakarékos legyen. Keret ~170k.

1 éve vettem egy, a leírtaknak megfelelő Gorenjét, amivel sajnos annyi gond volt, hogy visszavetettem, így annak az árát fektetném most egy másikba.

Márkák, amikkel szemeztem: Electrolux, Bosch, Siemens, LG, Panasonic. Vagy inkább azt nézzem, melyikre adnak több garanciát, mert nagy különbség nincs?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#15564) fi:zi'k válasza Dluinet (#15562) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor te még drágábban is vetted. :))

(#15563) Bazsee71
Melyik gorenjéval volt gondod és mi, ha szabad tudni?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15565) csemberlen válasza Bazsee71 (#15563) üzenetére


csemberlen
őstag

Vigyázz, mert a garancia kiterjesztés csak 1000 mosásig jár!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15566) Dluinet válasza fi:zi'k (#15564) üzenetére


Dluinet
nagyúr

postaköltség nélkül

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15567) Bazsee71 válasza fi:zi'k (#15564) üzenetére


Bazsee71
őstag

W9865E típussal voltak gondok, először a kijelző adta meg magát, aztán a végén már a dob is kotyogott, forgás közben súrlódó hangja is volt. Néha nem nyílt az ajtaja sem. Panelcsere után megint gondjai voltak, akkor a szerelő visszabutította 600-as centrifugára, meg a programok is le voltak tiltva. Szivattyúja is már hangosabb volt a kelleténél, mielőtt kértük a cserét, szóval szinte minden részegysége érintett volt. Fel sem ajánlották, hogy ugyanilyenre cserélik, gondolom nem egy jól sikerült konstrukció.

Azért hozzátenném, hogy használunk egy kisebb Gorenjét is (az is újabb, nincs egy éves), azzal semmi gond nincs.

(#15568) Csabroncka válasza ribarszki (#15545) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mindekinek van egy márkához fűződő rossz tapasztalata. Ebben az árkategóriában a Samsung egyáltalán nem rossz a Boschoz hasonlóan.

Pontosan a Philips igénytelenségére és anyag használatára kellet volna felhívni a figyelmet, amellett örülhetsz ha a2 év garit kibírja!

"in medias res"

(#15569) fi:zi'k válasza Bazsee71 (#15567) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Most vettünk mi is Gorenjét, remélem nem lesznek hasonló gondok, mert azért ez elég durva.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15570) Csabroncka válasza Bazsee71 (#15567) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szóval az igazság az, hogy a 9 kilogramm már erősen az ipari szélét súrolja, ezért a 170-ezer gyakorlatilag vicc összeg egy ilyen gépnél.
Őszinte leszek nem csodálkozok, és ha kielégítő korrekt választ akarsz akkor egy ilyen (használható) gép 1500-2000 Eurótól indul

Ha nincsen rá ennyi pénzed, akkor inkább ne vegyél, mert az én véleményem szerint csak kínszenvedés lesz az egész!

Még annyit megtehetsz, hogy német e-bay oldalon vagy itthon a használtak között körülnézel.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#15571) Bazsee71 válasza Csabroncka (#15570) üzenetére


Bazsee71
őstag

Akkor legyen 8 kg, igazából az is elég, ha nem adja meg magát. A 9 kg inkább biztonsági tartalék, annyi nem nagyon kerül bele. Ipari azért nem kell, mert nem sokat megy, csak nagy az egyidejű terhelés, és olyankor jobb ha minél több fér bele.

(#15572) Csabroncka válasza Bazsee71 (#15571) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha tartós gépet akarsz az alsó két sorból válassz! Mielőtt bármit mondanál, menj el egyszer személyesen nézd meg milyen állapotban vannak és egyáltalán a Miele név mit jelent mosógép terén.

"in medias res"

(#15573) Bazsee71 válasza Csabroncka (#15572) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm a tippet, ezt az oldalt nem ismertem. Miele-t nem kell bemutatni, tudom hogy az a non plus ultra. Anno a kollégiumban üzemelt egy ipari gép, szinte napi 12 órában ment, nem rémlik hogy 5 év alatt bármi gondja lett volna. :R

(#15574) Csabroncka válasza Bazsee71 (#15573) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én nem tőlük vettem a használt felültöltőset, de a minőség miatt érdemes felkeresni őket kizárólag személyesen (kép alapján, ne válassz) és megnézni mit árulnak.
Ráadásul itt náluk van 1 évnyi garancia, ami egy használt termék esetén bőven elegendő arra, hogy nagyobb hiba előjön vagy sem.

"in medias res"

(#15575) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Álló porszívót vennék, porzsákosat (ez az ajánlott, nem?), de aksi helyett vezetékeset, szőnyegre és parkettára.
Egyedül ezt a típust találtam: Electrolux ZS230B
24k HUF-ért ajánlott?

Minden észrevételt megköszönök! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15576) ribarszki válasza AxBattler (#15575) üzenetére


ribarszki
őstag

Itt egy másik Ez is álló, porzsákos, parkettára, szőnyegre egyaránt kiváló. Amúgy meg kb 25 évig nem fog elromlani.

Amúgy miért ragaszkodsz az álló porszívóhoz? Autót porszívózni, bútorokat portalanítani nem kell? Egyébként a célnak ilyen olyan módon a linket Electrolux is megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#15577) AxBattler válasza ribarszki (#15576) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de ennyit nem szánnék rá, még 55k-t sem... :P

Jobban tetszik, kicsi a helyigénye, utálom magam után húzogatni a normált, ill. hajolgatni a kikapcsoláshoz.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15578) ribarszki válasza AxBattler (#15577) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor ezzel igencsak leszűkült a kör. :) De nézd a jó oldalát, nem kell válogatnod, hogy melyiket vegyed :D

Egyébként igen, nagyon jól írtad, porzsákosat kell venni, különösen állóból.

(#15579) Atesz 666 válasza AxBattler (#15575) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Üdv!
Álló porszívót vennék, porzsákosat (ez az ajánlott, nem?), de aksi helyett vezetékeset, szőnyegre és parkettára.
Egyedül ezt a típust találtam: Electrolux ZS230B
24k HUF-ért ajánlott?
Minden észrevételt megköszönök!"
:R

Üdv.

-Én nemrég vettem ennek a modellnek a 220B- változatát ami csak tartozék kiegészítőkben tér el ettől a modelltől,műszaki paraméterei kb egy és ugyan az.
-Viszont ezek porzsák nélküliek vagyis ciklon rendszerűek.
-Én 45 négyzetméteres lakásban 100%-ban kemény padlón használom,de a kombifejnek köszönhetően szőnyegre is kiválóan alkalmas,szívóereje szerintem nagyon jó és nem kell magam után húzgálni az egész cuccot.
-Kis helyigényű és elég könnyű,ár érték aránya is nagyon jó. :C

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15580) AxBattler válasza ribarszki (#15578) üzenetére


AxBattler
félisten

Okés, akkor marad! :R

(#15579) Atesz 666
A 220-asnak nem állítható a szívóereje, és nem porzsákos, ezért venném a 230-ast.
Köszi neked is! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15581) Atesz 666 válasza AxBattler (#15580) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Bocsi, igazad van,összekevertem a 210B minussz-al.
-Én az Electrolux márkaboltban vettem ott akkor nem volt az általad linkelt modell kapható,de én mindenképpen porzsák nélkülit akartam venni.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15582) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezzel a mosógéppel? Whirlpool FSCR 90430.
Esetleg ebben az árkategóriában van nála jobb alternatíva?

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15583) jagertibi válasza [-HERO-] (#15582) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Én egy 80432 -t használok pár hónapja, eddig nagyon kellemes, csendes és jól is néz ki nem utolsó sorban hibátlanul teszi a dolgát. Mondjuk ujj még ... viszont a 4 év gari alapból elég meggyőző. A másik topicba már a centrizéseket is átrágtuk. [link]

[ Szerkesztve ]

(#15584) [-HERO-] válasza jagertibi (#15583) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Igen, most vettük meg a szárítógépét és a 4 év gari nyomott a lattba nálunk is, ezért beszéltük az asszonykával hogy kellene egy mosógép upgrade is :)
Csak persze mikor máskor találjuk ezt ki mint karácsony előtt 4 nappal... :C

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15585) zsiz válasza Csabroncka (#15572) üzenetére


zsiz
őstag

Ez megbízható shop? vagy nem is tudom mi.. csak egy telefonszámot meg egy gmail címet látok, semmi több infót. Ez nekem nem túl biztató, persze attól még lehet jó. Csak mondjuk hiába vállal egy év garit, ha mondjuk vásárlás után nem lehet majd elérni.

Valamint azt tudom, hogy a Miele jó, de használtan is ajánlott? Érdemes mondjuk egy új, több éves garanciás gép helyett is innen választani egyet használtan ugyanolyan értékben? Jövőre lehet, hogy aktuális lesz a mosógépvásárlás.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#15586) Csabroncka válasza zsiz (#15585) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mint írtam én nem tőlük vettem! Mindenkinek emiatt kizárólag a személyes vásárlást ajánlom, amivel azért le lehet szűrni, hogy komoly vagy komolytalan dolog az egész!
Én egy Érdi Miele szerelőtől vásároltam egy 9 éves gépet. Ez így elsőre durván hangzik, meg az ár is (más ebből újat vesz) - ugyanakkor kockázat nélkül nincsen "nyereség" mondván vettem egy nagy levegőt és megléptem.

A Miele más, nagyon sok minden megoldásban, ami elsősorban a tartósságot garantálja, ugyanakkor kár azt hinni, hogy nem romolhat el! Viszont az apróbb hibák (fedélkapcsoló, vagy szivattyúmotor..stb) emberi és bevállalható áron javíttathatók és még alkatrész is van - körbenézve azt tapasztaltam, hogy a Miele alkatrészek szinte semmivel sem drágábbak mint az olcsóbb gépek túlárazott utángyártott alkatrészei. Míg mondjuk egy műanyag üstbe teljesen belerohadt csapágy után azt mondja neked szerelő, hogy dobd ki a gépet, addig a Miele esetében ez azért ritkán fordul elő, inkább kisebb elektronikai hibák szoktak lenni.

Továbbá megütötte az eladó/szerelő egy mondata a fülemet, hogy Ő úgy gondolja hogy nagyobb döccenés nélkül még 10 évet biztosan elmegy. (Az enyémben egyébként az elektronikai panelen kellett cserélni valamit és fedélzáró kapcsolót cseréltek - de ez is azért ment tönkre, mert a belső dobfedél gumiperemét az előző gazdája nem takarította így eresztett és éveken át ráfolyt a kapcsolóra).

Se rábeszélni, se lebeszélni nem akarok senkit a használt mosógép vásárlására, nálam lassan öt hónapja hibátlanul teszi a dolgát a W142, ennyi....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#15587) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,
barátnőm anyukájának keresünk dagasztásra alkalmas konyhai gépet - néztük a multifunkciós robotgépeket és a kenyérsütő gépeket is, de nem igazán sikerül dűlőre jutnunk, hogy melyik lenne az alkalmasabb. Nektek van személyes tapasztalatotok ezekkel a gépekkel? Ajánlott modell esetleg? Melyik tulajdonságokat érdemes nézni (pl. keverőtál mérete, fokozatok száma), és ezeknek mi az ajánlott értéke?

(#15588) fi:zi'k válasza adalbert1 (#15587) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mennyi a keret és mi a cél?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15589) adalbert1 válasza fi:zi'k (#15588) üzenetére


adalbert1
veterán

Kb 30k - a cél pedig mindenféle tészta dagasztása, leginkább süteményekhez és hasonlókhoz (csak otthoni felhasználásra, de mivel sok a rokon így viszonylag gyakran lenne használva).

(#15590) fi:zi'k válasza adalbert1 (#15589) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És akkor miért néztél kenyérsütőt? :)

Írtam korábban a Clatronic KM3323 gépről, keress rá itt. 5 év üzemel nálunk hibátlanul, pedig kapja az ívet. Most a húsdarálóval megtoldott verziója elég jó árban van.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15591) adalbert1 válasza fi:zi'k (#15590) üzenetére


adalbert1
veterán

Ez egy nagyon jó kérdés, barátnőm mondta azt az irányt. :DDD

Nem tűnik rossznak, de egyelőre elég kevés forgalmazót találtam, illetve elég ismeretlen ez a márka (legalábbis számomra, és az ismertebb nevekhez, pl. Philips, Bosch viszonyítva - persze azok meg drágábbak). Ti milyen gyakran használjátok a dagasztás funkcióját?

(#15592) fi:zi'k válasza adalbert1 (#15591) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ahogy már korábban is írtam, ln kenyér tésztát dagasztok vele. Átlag 2,1-2,2 kg a tészta, míg papíron 2 kg a gép terhelhetősége. Ennek ellenére bírja évek óta, kb heti 1x készül kenyér. Emellett asszony is használja természetesen.
Forgalmazónak ott az importőr, a clatronic.hu alatt megtalálod.

Ha gagyink érzed (pedig nem az), akkor Bosch MUM szériáját szokták még ajánlani itt a topikban.
Nekünk nem kellett sok-az-egyben gép, viszont egy tisztességes dagasztó igen.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15593) sutykuru válasza adalbert1 (#15587) üzenetére


sutykuru
tag

Amit fi:zi'k linkelt Bosch.
Mum4655 van lassan 10 éve. ~37k az MM-be.

szerk: Akkor van igazán értelme ilyet venni, ha tudtok neki egy fix helyet a konyhába, így nem kell előszedegetni valahonnan.

[ Szerkesztve ]

(#15594) ribarszki válasza sutykuru (#15593) üzenetére


ribarszki
őstag

Szintén Bosch MUM szolgál nálunk, nagyon szeretjük! Édesanyámnál is ez van, ő nagyon sokat süt és már vagy 10-12 éve rendszeresen használja.

(#15595) Intel fan11


Intel fan11
őstag

szárítógépbe szárítottam ilyen folyosó szőnyeget, amiben ugye rengeteg homok van. Mosógép se szedett ki mindent. Szárítógép szűrőlyén ment át ebből a homokból. Ez kárt tesz a gépnek? Vagy itt jön az öntisztító kondenzátor előnye?

Battletag: hojszi#2983

(#15596) ribarszki válasza Intel fan11 (#15595) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez a kérdést inkább itt tedd fel.

(#15597) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Van esetleg valakinek Electrolux EMS21400 mikrója? Esetleg tudna átlagos időket írni kb mennyi idő alatt melegíti fel az ételt teljesen lehűtött állapotban? Van egy régi legalább 10+ éves hausmeister mikrónk, ezerszer javítva lett már, és lassan kezdi megunni a szolgálatot. Fogalmam sincs milyen típus lehet mert sehol nincs ráírva, legalább is már nem látszik, de gondolom egy 20-21 literes az átlagos méret, kb akörül lehet.

(#15598) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok ujra

A Samsung WF60F4E5W2X mi a velemeny?
Ugy altalanossagban meddig birka ezek a mosogepek es erdemes-e oket javittatni ha elromlik benne valami alkatresz?

(#15599) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni MGCS programmal kapcsolatban.
Elnyertem a támogatást novemberben, de előtte októberben megváltozott a lakcímem költözés miatt és a támogatói okiraton a régi címem szerepel.
Ha bemennék mosógépet venni valahová, ezt hogyan tudnánk megoldani az eladóval hogy a két cím nem egyezik, figyelembe fogják venni egyébként vásárlásnál?
Illetve vásárlás előtt kérnem kell másik támogatói okiratot, amin az új címem szerepel? Ha igen, akkor ennek mi a menete?
Köszönöm szépen előre is a válaszotok! :R

[ Szerkesztve ]

(#15600) Acef válasza Corsair90 (#15599) üzenetére


Acef
addikt

Corsair90
Előbb vásárolj a régi lakcímet/okiratot használva, utána lakcímváltozás az nfsi-nél.

A szállítási cím miatt nem kellene, hogy problémázzon a bolt, da ha biztosra akarsz menni, akkor te vidd/hozd a gépeket.

F34R
Kb. 30000 ft a szürke felára. Kell?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.