Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) Acef válasza Intel fan11 (#15850) üzenetére


Acef
addikt

:K ezért kérdeztem

(#15852) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

100.000ft-ig milyen főzőlapot ajánlotok?
Esetleg milyen márkát kerüljek?

(#15853) Rotor82 válasza Rotor82 (#15852) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Bocsánat, lejárt a szerkesztési időm.
Mindenféleképpen indukciósat keresek.

(#15854) st6969


st6969
őstag

Sziasztok, nem sokára aktuális lesz a téma, megpróbálom időben elkezdeni feltérképezni a lehetőségeket. Alul fagyasztós hűtőszekrény kellene majd, méghozzá a lehető legnagyobb kapacitású a 60cm (max.70cm) szélesek között, ami a max. 180ezres keretbe belefér. Total no frost-os legyen. Jelenleg egy Siemens 200cm magas kb. 280l+90l kapacitású van, ez a méret megfelel. Mivel szem előtt van (lesz), örülnék, ha nem fehér lenne, és legyen benne 0-2°C-os rekesz.

Mosógép: itt is csere várható, 150k a keret, megbízható, elöltöltős, 7kg-at keresnék. Tudom, hogy Mielét ennyiért nem lehet, legfeljebb használtan, ezeket is megnézem, de inkább új lenne jó, 2-3év garanciával.

köszi a tippeket :R

[ Szerkesztve ]

(#15855) TBMC válasza TBMC (#15840) üzenetére


TBMC
addikt

egy vicc... ma kellett volna végre megérkeznie az edigitálban, erre az értesítő helyett ezt kaptam az imént...

Kedves Vásárlónk!

Tájékoztatunk, hogy nagykereskedelmi partnerünk az alábbi termék(ek) szállíthatatlanságát jelentette be, mely bejelentés sajnos az alábbi termék(ek)re leadott rendelésedet is érinti, így azt nem tudjuk tejesíteni:

Sencor SVC 8YL porzsákos porszívó fekete-sárga.

óriási... :U :F

esetleg valami alternatívát tudnátok ajánlani? :(

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#15856) canniball válasza TBMC (#15855) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezzel már mi is szívtunk egyszer (évekkel korábban, de úgy látom nem változott a gyakorlat); ott csak olyan terméket érdemes rendelni ami van is készleten...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15857) Bazsee71 válasza TBMC (#15855) üzenetére


Bazsee71
őstag

Van még mall.hu-n is 28.500,- Ft-ért, illetve a Bosch még mindig 21.990,- Ft az edigitalnál, de már csak 2 év garanciával. :(

(#15858) _Sevi_


_Sevi_
tag

Sziasztok!

Vásárolni szeretnék vízforralót és ezt a két típust néztem ki
SENCOR SWK 1710SS
Russell Hobbs 19630-70/RH

Nem vagyok járatos ezeknél a gépeknél, igazából a szűrő cserélhetőségét néztem (bár nem tudom hogy ezekhez lehet-e egyáltalán kapni szűrőt), garanciát.
Köszi előre is a válaszokat!

(#15859) pjen válasza _Sevi_ (#15858) üzenetére


pjen
félisten

Gari van rá,de szűrő nincs ezekben.Ez csak egy kancsó aminek az aljában van fűtés.

(#15860) st6969 válasza pjen (#15859) üzenetére


st6969
őstag

Konkrétan az említett típusokat élőben még nem láttam, de ami nekünk van otthon Tefal, abban van szűrő (a kiöntő nyílásnál), ami kivehető/mosható, szóval cserélni nem kell. Egyéb típus, amit eddig láttam, szintén tartalmazott szűrőt (gondolom a vízkő miatt, ami elég hamar lesz benne, szóval javasolt ecettel kiöblíteni 1-2 hetente, ill. igény szerint).

(#15861) _Sevi_ válasza pjen (#15859) üzenetére


_Sevi_
tag

De van mind a kettőben kivehető és mosható szűrő, de ezeknek az élettartalma is véges. (mint mindennek)
Én arra gondoltam ha már kilehet venni a szűrőt akkor lehet bele venni másikat ,ha kilyukad egy idő után!
De gondolom venni kell egy új berendezést, így a biznic sajnos :(

(#15862) _Sevi_ válasza st6969 (#15860) üzenetére


_Sevi_
tag

A rendszeres takarítás lesz a megoldás valószínűleg, ha már nincsen hozzájuk extra szűrő!
Köszi a tippeket!

(#15863) Dluinet válasza _Sevi_ (#15862) üzenetére


Dluinet
nagyúr

sencor SWK 1274

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15864) _Sevi_ válasza Dluinet (#15863) üzenetére


_Sevi_
tag

Szép, meg okos de ez pont kétszer annyiba kerül mint amire gondoltam!

(#15865) sysrq


sysrq
őstag

Vedd meg a legolcsóbb vízforralót ami rejtett fűtőszálas. (és tetszik a színe) ha vízkövesedik forralj el benne egy ujjnyi ecetet négy ujjnyi vízzel, olyan lesz mint újkorában. Tescóban vettem a 2000-ért hogy majd ha lesz pénz veszek bosch-t, azóta se, vizet forralni nem űrtechnika.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#15866) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#15820) üzenetére


Bazsee71
őstag

Bosch BGL3B210 ismét, első komolyabb használat utáni kiegészítés:
Nincsen sok szőnyegfelületünk, de meggyőző eredményt produkált azokon is. A kis előszobai, rövid szálú taposón árnyalatnyi különbség volt a tisztított felületen, a bolyhosabb szobain pedig párom konkrétan megérte húzni, úgy kapaszkodott bele, szóval a szívóerőre nincs panasz, sőt, kimondottan meglepett a készülék, ennyit nem vártam tőle. Korábban érkezett ezzel kapcsolatban kérdés: nincs Soft Start funkció.
Külön parketta fejre szerintem nem fogok költeni, teljesen jó szolgálatot tesz a gyári, befértem vele mindenhova. Nem tapasztaltam, hogy nyomná kifelé a port, de mivel allergiás vagyok, egy HEPA szűrőt még beszerzek hozzá.
A 10 méteres zsinórnak és a készülék könnyű súlyának köszönhetően nem volt megerőltető fogantyújánál megragadva, kitolt teleszkóppal körbejárni a nappalit és összeszedni a mennyezet sarkaiból a pókhálókat. Parkettán húzva szépen követ, a nagyobb kerekű típusok sem tudnak jobban lépést tartani velem (az már inkább felhasználói hiba, hogy nagyon esélyt sem adok rá, hogy szépen követni tudjanak). Könnyű, kicsi, a tárolása is rendkívül praktikus, nálunk a kevés hely miatt ez is szempont volt.
Mint korábban írtam, a mellékelt fejek (a kombin kívül) nem éppen a legminőségibb benyomást keltik, de szépen teszik a dolgukat, a kinézet ellenére úgy tűnik, hogy időtállóak is lesznek. A gép burkolata viszont nagyon könnyen karcolódik. Én a gépre szoktam letámasztani a gégecsövet (közelebb van, mint a padló :U ), 1 órás használat után már rendesen látszottak rajta a használati nyomok. Engem ez különösebben nem zavar, de jó ezzel is tisztában lenni.
Ami nekem furcsa volt, hogy ha befogom a cső végét, akkor olyan hangja van, mint ha leszabályozna a motor (mint egy autó leforgatásánál a dadogó hang).

Egy sejtésem van arra, miért adja ilyen nyomott áron az edigital: rossz dobozba került a gép. A csomagolás minden felületén kék készülék van feltüntetve, az egyik oldalra van csak egy lap utólagosan felragasztva, amin a piros változat látható.

(#15867) batagy válasza Bazsee71 (#15866) üzenetére


batagy
őstag

Köszi az infókat! :R

(#15868) Eastman válasza Eastman (#15815) üzenetére


Eastman
őstag

#15815-re esetleg valaki?

THX!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15869) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Teljesen tanácstalan vagyok. Új konyhába kellene vásárolnom a következő gépeket, de abszolut nem tudom, hogy melyiket válasszam (nagy a választés):
- beépíthető mosogatógép
- beépíthető sütő
- beépíthető indukciós lap

Tudnátok segíteni, hogy merre induljak el?

(#15870) _Sevi_ válasza sysrq (#15865) üzenetére


_Sevi_
tag

Nekem annyi igényem van ,hogy ne ropogtassam 2 hét múlva a vízkövet ami a forralóból jön ki :) (ezért jó ha van benne egy fémszűrő)
2 év garancia nekem bőven elég, marad a SENCOR SWK 1710SS forraló.
Köszi a hozzászólásokat!

(#15871) csemberlen válasza _Sevi_ (#15870) üzenetére


csemberlen
őstag

Használj vízszűrő kancsót.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15872) pjen válasza _Sevi_ (#15870) üzenetére


pjen
félisten

Tényleg nem mosod el két hétig???

(#15873) ribarszki válasza Yushchenko (#15869) üzenetére


ribarszki
őstag

A mosogatógépben tudok segíteni. A legolcsóbb belépő Mielet vedd 180k-ért! Örök élet :)

(#15874) Bazsee71 válasza Yushchenko (#15869) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem nézz szét az AZEA Stúdiónál is, ha szóba jöhet használt, akkor náluk ki lehet fogni minőségi darabokat elég kedvező áron. Én már vettem innen két AEG mosogatógépet is, az egyiket egy éve, a másikat 2 hónapja. Mindegyik gyönyörűen teszi a dolgát, előbbire fél év, utóbbira 1 év garanciát vállaltak.

(#15875) Yushchenko válasza ribarszki (#15873) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm! Ennél olcsóbban nem is érdemes próbálkozni? :)

(#15874) Bazsee71: Köszönöm, átgondolom.

Sütő, főzőlapra valaki?

[ Szerkesztve ]

(#15876) polonic válasza ribarszki (#15873) üzenetére


polonic
félisten

Én is érdeklődtem mosogatógép iránt. Mindegy, hogy beépíthető vagy nem. MIndkettő megoldás jó lenne.
Vélemény a Siemens-ről vagy esetleg AEG? 160 között szánnánk rá (én meg 180-220).

(#15877) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

Electrolux EHI6540FHK Indukciós főzőlapról van valakinek véleménye? Pro/kontra?
Vagy 90-100 pénz körül melyik ELux éri meg manapság a legjobban?
Egyébként panelbe kellene. A régi beépített gázüzemű Deltont szeretném lecserélni és kiköttetni a gázt.

Elektronikailag kell valami speciális bekötés? Vagy csak simán bedugom a konnektorba és jól meglesz a két hónapja vásárolt EOC3430COX beépített sütőm mellett?

Köszönöm a válaszokat előre is!
ÜDV

[ Szerkesztve ]

(#15878) Melack válasza Rotor82 (#15877) üzenetére


Melack
veterán

Hát dögöljek meg, H05BB-F az nem fali dugalj. Vagy én tévedek? A leírásában nem találtam fali dugaljba dugható adatot.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15879) Rotor82 válasza Melack (#15878) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Sajna fogalmam sincs, hogy mi az a H05BB-F ...
Most el lettem bizonytalandodva.
Azt hittem, hogy ezeknek is sima mezei 230as dugalj van a kábel végén, mint minden háztartási ezközön . :(

(#15880) Melack válasza Rotor82 (#15879) üzenetére


Melack
veterán

A beépített sütőd olyan?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15881) alázógyík válasza Rotor82 (#15877) üzenetére


alázógyík
őstag

Én biztosan az Ikeában vennék indukciósat.

Ezt v. ezt.

5év gar., ez mindent megér.

Sütővel történt nálunk.

3év után elromlott az Ikeás sütőnkben az időzítő, az óra.
Bejelentettük, majd pár napra jött is a szerelő. Felmérte-bevizsgálta, nemsokára hozzák az új alkatrészt.
Lehet, hogy a sütő egész inox részét is cserélik, mert az új már érintőkijelzős lenne, nem nyomógombos.

Szerintem ettől jobb nem is kellhet.

(#15882) Melack válasza alázógyík (#15881) üzenetére


Melack
veterán

Mi is nézegettük az IKEAs dolgokat, de az így azért kellemes dolog, hogy így megy a garancia. Ez a 3 lapos jól néz ki, már csak azt kellene tudni, hogy feleségemnek az elég e.

(#15883) Rotor82 : köszi!

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15883) Rotor82 válasza Melack (#15880) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Igen, olyan. Be van dugva egy hosszabbítóba és kész.

(#15884) Yushchenko válasza Yushchenko (#15869) üzenetére


Yushchenko
őstag

AEG, Elektrolux, Zanussi termékekről mi a véleményetek (mosogatógép, indukciós tűzhely, sütő)? Milyen tulajdonságokat kell figyelni ezen gépek vásárlásakor?

(#15885) alázógyík válasza Melack (#15882) üzenetére


alázógyík
őstag

Előtte és utána is hívtak az Ikeától, hogy elégedettek vagyunk-e a szolgáltatással, az ügyintézéssel.
Le a kalappal előttük.

(#15886) Bazsee71 válasza Yushchenko (#15884) üzenetére


Bazsee71
őstag

AEG mosogatógépről tudok nyilatkozni, tökéletesen bevált.

(#15887) alázógyík válasza Yushchenko (#15884) üzenetére


alázógyík
őstag

AEG mosógépről tudok, tökéletes. :K

(#15888) Yushchenko válasza Bazsee71 (#15886) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm!

(#15889) zsole84


zsole84
senior tag

Sziasztok!

Mosó-szárító géppel kapcsolatban érdeklődnék, milyen márka ajánlott 200 k körül?

Ez a Whirpool esetleg? [link]

(#15890) ribarszki válasza zsole84 (#15889) üzenetére


ribarszki
őstag

Semmi, semmilyen körülmények között. És az marketing hazugság, hogy mosó-szárító gép. Ezek mosó szikkasztó gépek amiből szikkadt, gyűrött ruhát veszel ki, amiben semmi szöszfogó nincs és brutál mennyiségű vizet és áramot fogyaszt. Külön mosó és külön szárítógép az már működik, sőt csak az működik. Ott dönthetsz, hogy olcsóbb sima kondenzációs, vagy drágább kondenzációs-hőszivattyús modell.

Nézz át az index mosó-szárítógép fórumára, ott bőven ki van vesézve a mosó-szárítógép téma. De rövide, elcseszett egy konstrukció az összes ilyen öszvér gép és igazán utálni fogod. A külön szárító viszont nagy segítség így télen.

[ Szerkesztve ]

(#15891) naja válasza Rotor82 (#15877) üzenetére


naja
aktív tag

Sziasztok!
Indukciós főzőlapról anno nekem azt mondták, hogy mindegy melyiket választjuk, nincs nagy különbség a technikában. A nagyon drágák (pl: Miele) kivételével mindet ugyanott gyártják. Ráadásul ezek a dolgok nem igen romlanak el.

Amiben különbség van:
-főzőzónák száma és mérete
-kezelő felület mennyire kényelmes (pl: van-e és mennyi időzítő; a csúszkás beállítás jobbnak tűnik, mint plusz/mínuszt nyomkodni),
-az üvegnek matt vagy fényes a felülete (mindenki eldönti melyiket tetszik neki)
-ha jól emlékszem az hogy mennyire mélyen lóg be a pult felülete alá és mekkora a kivágás az nem teljesen egységes, így azt egyeztetni kell előre, hogy be fog-e férni.

Amire érdemes odafigyelni:
-az üveg a szélén fém keret nem árt ha van (kifutó étel ne tudjon kifolyni, illetve edény talpával ne lehessen lekoccintani/csorbítani az üveg peremét),
-nem tudom hogy létezik-e egyáltalán fali dugós változat (talán az 1-2 zónás mobil főzőlapokból), de szinte TELJESEN BIZTOS, hogy a 3-4 főzőzónásakat szerelni kell. Sőt nem árt ha villanyszerelő végzi, mivel az indukciós főzőlap akkora kakaót igényel, hogy ha alul méretezett vezetékre köti rá valaki, abból komoly baj lehet.
-az áram kapcsán lehet még kérdés, hogy hány fázisú áram kell neki (vagy valami ilyesmi, ehhez sajnos nem értek), ezt is illik leegyeztetni előre.

A H05BB-F egy vezeték típus/szabvány, ha jól tudom. Pont az előbb írtak miatt van rá szükség.
Érdemes ide bekukkantani, ha valaki netán házilag akarja a bekötést elintézni. (Beleolvasva a dolgokba nekem egyből elmenne a kedvem tőle.)
Szóval ha nem értesz a villanyszereléshez, akkor érdemes még az indukciós főzőlap árához hozzászámolni a villanyszerelőt is. Mi 6-8 eFt-ből megúsztuk, mert szerencsére minden elő volt készítve, és rendben volt.

********************************************************************************************
Szeretném hozzáfűzni az egészhez, hogy én nem értek a villanyszereléshez és a villanysütőkhöz. Csak azt írtam le amit nekem ajánlottak, illetve velem megtörtént.

[ Szerkesztve ]

(#15892) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Két dologra kérnék ajánlásokat.

1. Újra mikrót keresek, mert a 2-3 hónapja vásárolt Samsung ME71A nem vált be nekünk. Nem fontos semmi extra funkció (pl grill), olvasztás legyen, meg kaját, tejet, teát melegíteni kell. Nem sütünk-főzünk benne, csak melegítünk. Melegítsen, viszonylag gyorsan, és nagyobb legyen a mostaninál, ami 20 literes. Ne legyen ilyen sötét az ajtaja, mint a Samsungnak, hogy még működés közben sem lehet belelátni, valamint gombnyomásra nyíljon. Mindegy hogy digitális vagy mechanikus, de ha előbbi, akkor ne legyen bonyolult a használata. Minimum 900W és 22L, nagyon max. 30k a keret, persze ha olcsóbb az nem baj (főleg, hogy valószínűleg mosógépet is kell venni hamarosan). Lehetőleg hosszú gari és tartós legyen, ez még ami számít. Első körben ez van kiszemelve: [Electrolux EMS28201OW] Ez ajánlott darab? Vagy mit ajánlanátok max 30k-ig? (Nem baj ha olcsóbb.)

2. Kezdi megadni magát a mosógépünk, úgyhogy ideje ilyen irányban is tájékozódnom.. Ide árat nem tudok mondani és konkrét igényeket sem sokat, mert nem igazán értek hozzá. Mindegy hogy elöl- vagy felül töltős (a mostani elöl), minimum 5kg-os kapacitás, minimum 1000-1200 centrifuga. Szabadon álló, de elfér rendes méret is, nem kell keskeny. Lehessen kis adagot is mosni. A tartósság itt is szempont. (De nem zárkózom el a használttól sem, ha csak nem akartok lebeszélni róla. Ha használt, akkor viszont Miele legyen, valami megbízható helyről, garanciával, házhoz szállítással..). Összeget nem tudok, de lehetőleg ne kerüljön egy vagyonba. Mondjuk 80-100k-ból mit lehet kihozni?
Illetve árukeresőn már 60k körül is vannak, ezek mennyire vállalhatóak?

Ha valami infó még hiányzik a segítségnyújtáshoz, akkor szóljatok. :)

Köszönöm a válaszokat előre is :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#15893) Atesz 666 válasza zsiz (#15892) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Első körben ez van kiszemelve: [Electrolux EMS28201OW] Ez ajánlott darab? Vagy mit ajánlanátok max 30k-ig? (Nem baj ha olcsóbb.)"

Üdv.

-Ez egy nagyon jó kis/nagy masina.
-A barátnőmék nemrég vették ennek a típusnak a 20 L-es változatát és nagyon meg vannak vele elégedve és már én is terezem egy ilyen cucc beszerzését ,mert az 1992-ben vásárolt samu mikrónk fölött igencsak eljárt az idő. :((

-Azt gondolom tudod-hogy ez 28 L-es,vagyis nem egy kis darab? :U :D

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15894) st6969 válasza naja (#15891) üzenetére


st6969
őstag

Így igaz, mindenképp ajánlott villanyszerelővel/vagy üzlet által elfogadott szakemberrel beköttetni több okból is: ő ellenőrizni tudja, hogy a villamos hálózat megfelelően van-e előkészítve (230V-os hálózat esetén 4 vagy 6mm2-es vezeték-keresztmetszet külön körön ajánlott, de ez a készülék leírásában is benne van), illetve a garanciát is sokszor a szakszerű bekötés meglétéhez kötik.
Ha minden rendben van, 3db vezetéket fog becsavarozni, ezért 6-8eFt nem túl reális, de sajnos ez van.
+1 az ikeás termékekre a hosszú garancia miatt. Javasolt minőségi edényeket használni (szintén Ikeából ár/érték arány miatt), szvsz inkább kevesebb edény, de az minőségi legyen, én már millió középszerű edénnyel megjártam, szóval számomra már kialakult, hogy milyeneket veszek.
Nekem jobban tetszik, ha nincs fém keret a szélén, de valóban praktikus, védi az üveget (bár 5 év alatt nálunk nem csorbult le a széle, de el tudom képzelni, hogy tud olyan szerencsétlenül odakoccanni egy edény).
Ikeás készülékem van, de ez egy régi széria, a maiknál szerintem az alábbiakra érdemes figyelni:
- legyen legalább 1 nagy zóna (min. 21cm átmérő)
- tudja az edényfelismerést (ha a zóna max. méreténél kisebb edényt teszel rá, akkor csak az edény méretének megfelelő felületen kapcsoljon be)
- csúszkás legyen a fokozatok állítása (ha mégse, az se baj, ez inkább kényelmi kérdés)
- és szvsz a legfontosabb: kisebb fokozatokon is folyamatosan, kis teljesítménnyel működjön, ne pedig szakaszosan nagy teljesítménnyel (értsd: 1-től 5-ig az enyém ugyanazzal a teljesítménnyel működik, csak bekapcsol-kikapcsol...tehát a leves forr-nem forr-forr-nem forr...)

(#15895) Elemental válasza st6969 (#15894) üzenetére


Elemental
addikt

Hasznos az írásod, köszi. Írtad, hogy edény felismerés fontos. Ha indukciós, akkor az eleve olyan, nem?

(#15896) zsiz válasza Atesz 666 (#15893) üzenetére


zsiz
őstag

Igen, természetesen tudom, hogy hatalmas :) Bár élőben még nem láttam. Majd ha lesz dolgom városban, beugrok a MM-ba. Elég lenne 22-24 literes is, de olyat nem láttam belőle.

Azt meg tudnád nekem mondani, hogy ennek mennyire sötét az ajtóüvegje? A mostani Samsungba csak akkor látok bele ha közvetlen közel hajolok hozzá, akkor is csak éppen látni valamit. Ez nem túl praktikus. Valamint még azt, hogy mennyire bonyolult beprogramozni?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#15897) naja válasza Elemental (#15895) üzenetére


naja
aktív tag

Szerintem az edény felismerés alatt az értendő, hogy a méretet ismeri fel nem azt, hogy van-e ott melegíthető edény vagy nincs. Ez utóbbi valóban alapfunkció (szerintem), de a méretfelismerés még ma sem biztos, hogy alap (a miénken sincs, bár az kb. 3-4 éves).

(#15898) Elemental válasza naja (#15897) üzenetére


Elemental
addikt

Én is úgy értettem. Ahogy tájékozódtam a neten az indukciós működéséről (jelenleg gáz van, de nemsoká váltunk elektromosra-oda már eljutotta, hogy indukciósat veszünk majd), " A hagyományos - például kerámia - lapokkal ellentétben a melegítés önmagában az edényben történik, és nem az alatta lévő lapon.", én úgy értelmeztem, hogy mivel nem maga a lap melegszik fel, így csak azon a területen ad át hőt, ahol az edény rajta van.

(#15899) st6969 válasza Elemental (#15898) üzenetére


st6969
őstag

Igen, csak azon a területen ad át hőt, ahol edény van (máshol nem tud). Viszont ha van egy indukciós felületed, ami mondjuk 21cm átmérőjű, a lábasod alja viszont csak 18cm, akkor edényfelismerés nélkül is fogsz tudni főzni, de a készülék a teljes 21cm átmérőjű felületet működteti, aminek egy jelentős részét te nem használod ki, ergo energiapazarlás. Edényfelismerés esetén a főzőlap az edény méretéhez igazítja az indukciós felületet.

(#15900) Melack válasza st6969 (#15899) üzenetére


Melack
veterán

Az IKEA-s főzőlapokban van ilyen funkció?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.