Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) DeFranco válasza SG3rg0 (#15150) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem egy alap samu porzsákos van itthon, meg vagyunk vele elégedve. semmi faxni, de port azt tud szívni, ennyi.

Édesanyámnak most vettünk egyet hasonló elvek mentén, még addig, amíg kaphatóak a régi vágású (nagyobb teljesítményű) darabok, mert nem kívánok ennek a kiherélt uniókompatibilis sorozatnak a béta-tesztere lenni.

az ilyen vizes, meg porzsák nélküli verziókban én nem hiszek, 50k-t meg főleg nem adnék érte. maximum valami nagyon tartós nagyon neves száraz-nedvesért, de azt meg ide, parkettára nem tudnám használni.

[ Szerkesztve ]

(#15152) pjen válasza SG3rg0 (#15150) üzenetére


pjen
félisten

Nekem vizes samu van,mikor végzek engedek a tartályba még egykis vizet és beöntöm a WC be.Kiöblítem és passz.A lakás érezhetően tisztább lesz,szinte semmi por nem jön ki a másik végén.az enyém kifejezetten ajánlott ha allergiás van a családban.

(#15153) SG3rg0 válasza pjen (#15152) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia!

Milyen típusú Samsung van neked?

(#15154) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

-Én mostanában vettem egy ilyet:[link]
-Bár nálunk kemény padló illetve linóleum van illetve 2 szőnyeg,de az is bambusz ,ezért kerűlt erre a készülékre a választás. :R
-Egy régi még kiválóan működő 1994.-ben vásárolt ugyancsak Electrolux Z911-es típusú porszívót váltott. :C

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15155) pjen válasza SG3rg0 (#15153) üzenetére


pjen
félisten

SD 9420 aqatic

(#15156) Atesz 666 válasza Atesz 666 (#15154) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Basszus már megint más gépet linkeltem. :W

-Itt a jó link:[link]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15157) SG3rg0 válasza pjen (#15155) üzenetére


SG3rg0
őstag

Igen ezzel is szemezek. A porszívózás kezdetekor a víz betöltése nem macera. ( csöpögés melléöntés stb. ) Nagy a szívóereje?

(#15158) Apollo17hu válasza Csabroncka (#15147) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ehhez nem adtak. Viszont letöltöttem a netről, és ki is nyomtattam (12. oldal, 9. pont). Semmit nem írnak arról, hogy a kilincs áthelyezésénél bármilyen tömítés lenne a túloldalon, ami megakadályozza a csavarok behajtását.

Atesz 666: Köszi, utólag néztem ezt én is. Általánosságban hasznos a videó, de az én problémámon nem segít.

Délután lövök néhány képet, megmutatom, hogy is néz ki pontosan a hűtő ajtaja.

(#15159) Acef válasza Apollo17hu (#15158) üzenetére


Acef
addikt

Nem kell fúrni, hajtsd bele csavart és kész.

Az eredeti helyére pedi lehet, hogy mellékeltek pici műanyag "dugókat".

(#15160) Apollo17hu válasza Acef (#15159) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Lőttem 3 képet:

eredeti állapot

megpiszkálva (egészben nem lehet kiszedni)

csavarbehajtással próbálkozva

Az a gond, hogy a műanyag egy része a menet mélyén maradt, ezért nem tudom a felénél tovább behajtani a csavart. Ha teljesen bemenne, akkor utána műanyag takarókat tudnék rakni rá, de így nem. Még arra gondoltam, hogyha nem tudom kitisztítani a menetet, akkor rövidebb csavarokat veszek.

[ Szerkesztve ]

(#15161) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Egy hete kilyukasztottam a hűtő palástját. Szerelot hivtam beragasztotta majd feltoltotte gazzal. 1 napig ment (illetve kapcsolt ki) rendesen. Most nem akar kikapapcsolni a termosztat, folyamatosan hűt. Mi lehet az oka? Mi a megoldas? (Es mintha mosogatogep lenne bugyog benne vmi folyadek mikor megy)

(#15162) Acef válasza Apollo17hu (#15160) üzenetére


Acef
addikt

Szorul, de nem gond. Hajtsd bele nyugodtan. Előtte esetleg egy vékonyabb csavar vagy fúró, de elvileg nem kellene.

(#15163) Acef válasza bigdady (#15161) üzenetére


Acef
addikt

Föleg az r600, de még az r134 is bugyog, szörcsög. Ez meg nem feltétlenül gond.
Ismét nézed meg a szerelővel.

Nem maradt bekapcsolva a gyorsfagyasztás, vagy maxon a hőfokszabályozó?

(#15164) zsiz


zsiz
őstag

Van egy ilyen Momert 1310 kávéfőzőm. Ehhez lehet valahol tömítést szerezni? Merre érdemes keresni? Szivárog mikor fő ki a kávé. (Nem a víztartálynál, hanem a szűrőnél.) Köszi a válaszokat :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#15165) VIPowER válasza zsiz (#15164) üzenetére


VIPowER
senior tag

Próbálkozz náluk : [link]
Nekem ilyen kávéfőzőm van. Garancia lejárta után egy évvel a hőkioldó megszakadt. Felhívtam őket, küldték ingyen az alkatrészt. Bár nem tudom mostanában hogyan állnak hozzá.

(#15166) bigdady válasza Acef (#15163) üzenetére


bigdady
nagyúr

Fura mert elotte sosem bugyogott.
Nncs gyorfagyasztas funkcio
1-esen sem kapcsol ki tegnap ota :(
Dugulásra gondolok...

(#15167) lakisoft


lakisoft
veterán

Miele termékekkel altalaban milyen a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#15168) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Ma rakattam a konyha ablakba szellőzőt, mivel szakszervíz telón azt mondta akkor kötik be a tűzhelyem, ha meglesz oldva a szellőzés, mert a műanyag ablak teljesen zár! Ha kijön a szakszervíz vizsgálódik még vagy, hogy működik 1 bekötés?

Battletag: hojszi#2983

(#15169) fi:zi'k válasza lakisoft (#15167) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Rosszak, nincs alkatrész és szerviz, nagyon drágák.

;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15170) Csabroncka válasza lakisoft (#15167) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mosó és mosogatógépben verhetetlen, mind minőségben, mind tartósságban prémium - nyilván részben ebből fakad magas ára (de nem kötelező mindenből újat venni ;] )

fi:zi'k: azt hiszem ezek 30-éves alkatrész utánpótlást vállalnak.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#15171) Apollo17hu válasza Acef (#15162) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nah, végre sikerült. :) Szereztem egy normális csavarhúzót, amivel könnyebben ment a behajtás, de így is ellen kellett tartani a hűtőgép túloldalán, hogy közben ne boruljon fel.

(#15172) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Ez a szárítógép Kondenzációs vagy Hőszivattyús elven működik?

Whirlpool AZA-HP 7991

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#15173) jeni válasza hódmaci (#15172) üzenetére


jeni
félisten

(#15174) hódmaci válasza jeni (#15173) üzenetére


hódmaci
senior tag

Biztos nem tudok olvasni azért tettem föl a kérdést! :W

Ha lehet olyan fórumtárs válaszoljon,segítsen már aki tudja mit kérdezek.No és legalább sejti a választ mert olvasgatok mindenütt mindent.Hol ezt írják hol meg azt.
Köszönöm.

jeni:

Valóban?

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#15175) #65388800 válasza hódmaci (#15174) üzenetére


#65388800
törölt tag

mert a hőszivattyús is kondenzációs. De az hőszivattyús.

Szerk.: Egy sima kondezációs gép nem lehet A++-os mivel sokat fogyaszt. Fogyasztás alapján is meg lehet őket különböztetni.

kondenzációs 500kWh/év körül
hőszivattyús: 230kWh/év körül

[ Szerkesztve ]

(#15176) #65388800 válasza #65388800 (#15175) üzenetére


#65388800
törölt tag

pontosabban. A hőszivattyús is kondenzál.

(#15177) hódmaci válasza #65388800 (#15176) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Vagyis mindkettő hőtermeléssel(kondenzálással) szárít csak más elven állítja elő.

Kondenzációs kondenzálás:
-Fűtőbetét sok villannyal

Hőszivattyús kondenzálás:
-hőtermelés kevés villannyal (Ha jól sejtem úgy kell elképzelni mint egy hűtőgépet csak kifordítva. :) így termel hőt.)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#15178) #65388800 válasza hódmaci (#15177) üzenetére


#65388800
törölt tag

Itt egy kép :)

(#15179) hódmaci válasza #65388800 (#15178) üzenetére


hódmaci
senior tag

Az az
A Kondenzációsnál ott a "heizung".
A Hőszivattyúsnál meg a "verflüssiger heizung" illetve a "kompressor"

No akkor elmondhatjuk hogy a AZA-HP 7991 típusú szárító Hőszivattyús elven működik.Már csak az éves fogyasztásból is ítélve:
"Súlyozott éves energiafogyasztás (kWh/év): 211,5"

Köszönöm még egyszer :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#15180) #65388800 válasza hódmaci (#15179) üzenetére


#65388800
törölt tag

szívesen. én is most vettem egy szárítógépet. :D kb 3 hete

(#15181) hódmaci válasza #65388800 (#15180) üzenetére


hódmaci
senior tag

No,de jó. :)
Tapasztalatok,jó illetve rossz?
S már ha itt tartunk milyen elven működőt választottál?
Persze csak ha nem titok. :DDD

Én majd csak pénteken szeretnék az akciók miatt.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#15182) #65388800 válasza hódmaci (#15181) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ezt vettem: [link]

Rossz tapasztalatom nincs. Kicsit bele kell tanulni, hogy hogyan kell működtetni. Nem tudom volt e már szárítógéped de kicsit bele kell jönni. Nekem az első szárítások után is vizes maradt a ruha de van rajta finom beállítás is és utána tökéletes. Csak meg kell tanulni.

Amúgy hőszivattyús. :D

(#15183) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok
Mosogatógép vásárlás előtt állok. 45 cm-es beépithető érdekelne. Extra funkciók nem izgatnak, alapvetően egy megbízható gépet keresnék.
Mik esetleg a bevált vagy ajánlott gépek?
Mire jó figyelni a kivalasztaskor?
Mi az ajánlott összeg amit érdemes raaldozni? (miele ár nem fér bele illetve nem látom indokoltnak)

Egy apró kis kitétel van: lehetőleg ne olasz gyártmányú legyen (indesit & Zanussi)

(#15184) hódmaci válasza #65388800 (#15182) üzenetére


hódmaci
senior tag

Nem volt még soha,Ezért is vagyok illetve voltam gondban. :)
Én Whirlpool mellett gondolkodom mivel 4év garit vállalnak.
No meg árban se nagyon drága,bár ez relatív.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#15185) pjen válasza superecneB (#15183) üzenetére


pjen
félisten

Bosch t vegyél.Nekem és pár ismerősnek is van.Eddig jó.

(#15186) #65388800 válasza hódmaci (#15184) üzenetére


#65388800
törölt tag

hát ezt 179.999Ft-ért vettem akcióban. Hát nem tudom. Valahogy nekem a bosch siemens stb márkák valahogy jobban bejönnek.

(#15187) hódmaci válasza #65388800 (#15186) üzenetére


hódmaci
senior tag

Nekem is,hogy őszinte legyek.
De ha 4 évig kibírja akkor meg már szerintem elföttög sokáig.
Esetleg meg ha javítani kell idő előtt ott a gari oszt piacra vele.

Ha minden összejön olyan 130e-140e körül lesz.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#15188) #65388800 válasza hódmaci (#15187) üzenetére


#65388800
törölt tag

ja az is igaz 4 év nem olyan rossz. Csak nehogy 4 év után meg jöjjenek a hibák. de hol van még 2020 :D

(#15189) ribarszki válasza SG3rg0 (#15150) üzenetére


ribarszki
őstag

Samsungot? És vizeset? Uram Isten, te magadat akarod szívatni? A vizes porszívó még a porzsák nélkülinél is rosszabb.. Mire való egy porszívó, mire használod? Gondold csak át.. Gyorsan előkapni, átszívni ezt azt, kiborul a virágföld, jönnek a vendégek, stb.. A vizes rohadt macerás és döghenéz. Mindig tisztítani a mocskos vizet, stb.. Akinek volt áldja az eget, hogy végre megszabadult tőle.

A porzsák nélküli iscsak egy fokkal jobb, de a porszívógyártás zsákutcája.

Igen, porzsákosat kell venni, igen van értelme kiadni 50k-t egy porszívóért. Ég és föld egy Miele porszívó egy délkóreai szirszarhoz képest. A gégecső, a fej, a kerekek, a tengely, a mobilitása, a funkcionalitása, a szívóereje, az összeszerelés minősége, a kábelbehúzása, és az egyik legfontosabb a porzsák minősége. Persze elverhetsz 40-50k-t samsung vizes borzalomra, vagy veszel egy normális porszívót sok-sok évre amit öröm lesz használni. De inkább olvass utána a neten, ne nekem higgy..

(#15190) ribarszki válasza DeFranco (#15151) üzenetére


ribarszki
őstag

"nem kívánok ennek a kiherélt uniókompatibilis sorozatnak a béta-tesztere lenni"

Én is így gondolkodtam, minél nagyobb motor biztos ami biztos alapon, amíg az idióta szabályok ki nem irtják az 1600w-osakat is. Majd kipróbáltam egy 700w-os Mielet és volt padlóra esett áll.. A hozzá tervezett fejjel gyakorlatilag oda vissza pofozta az 1600w-os samsungomat. Szóval a motorteljesítmény nem minden, egészbe kell látni az egész porszívót. Mindenesetre még kicsit maradi vagyok és az 1200w-osat vettem, de elképesztő szívóereje van. Kb a 1800-2200w-os Lg/Samsung/Philips trióval veszi fel a versenyt a motor. Más tekintetben nem egy kategória.

(#15191) pjen válasza ribarszki (#15189) üzenetére


pjen
félisten

Neked volt?

(#15192) ribarszki válasza pjen (#15191) üzenetére


ribarszki
őstag

Vizes nem, köszönöm, csak tartályos volt de éppen eleget olvastam visszajelzéseket a vizesről, hogy ne legyen. A porszívó sokszor gyorsan kell, és csak konnektorba kelljen dugni, ne vízzel töltögetni, kiönteni, mosogatni, stb... Ráadásul kézbe veszem, felkapom, bútor tetejét porszívózom, stb...

Akinek van rá ideje, affintiása biztos örül neki, de engem az is megőrjített, hogy a tartályos samunál mosogatni kellett a szivacsot minden porszívózás után, a hajszálakat kézzel lekapargatni, ujjam köré csavarni, majd minden radiátoron szárítani és akkor fél nap után megint lehetett porszívózni. Ja és mindezek ellenére tiszta por lett belül a porszívó és a hepa szűrő kb 4 hónap után fekete. (Pedig minden mosást megkapott azonnal)

Illetve a nagy porszívómárkák (Mielel/Sebo/Nilfisk) miért nem gyártanak porzsák nélküli, illetve vizes gépet? Nekem ez elég meggyőző érv. (A Dysont most ne hozzuk ide, kicsit más tészta, az ár is, ugyanakkor a vásárlói visszajelzések ennél sem túl meggyőzőek..)

Igaz vizesem nem volt, készséggel elhiszem ha neked megfelelő, nekem biztos nem lenne praktikus/pragmatikus, de nem vagyunk egyformák. Viszont a zsáknélküliről biztos állítom, hogy minden törődés ellenére a porszívózás zsákutcája.

(#15193) pjen válasza ribarszki (#15192) üzenetére


pjen
félisten

Rosszak, nincs alkatrész és szerviz, nagyon drágák.Látod ezt olvastam a Mieléről".Nekem nem volt,de éppen eleget olvastam,hogy ne is legyen".Egyébként nem kell mosogatni,mint irtam porszívózás után kiöntöd a tártályt a WC be,teszel bele frisset és félre teszed,ha hirtelen kell ugyanúgy előkaphatod mint a porzsákost.A víz utánn lévő hepa szűrő 2 év után is szinte pormentes.

(#15194) Intel fan11 válasza #65388800 (#15186) üzenetére


Intel fan11
őstag

Én is ezt vettem, elégedett vagyok eddig vele!

Battletag: hojszi#2983

(#15195) pjen válasza ribarszki (#15192) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk a Nilfisk pont gyárt vizes gépet.

(#15196) fi:zi'k válasza pjen (#15193) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ehh, ugye láttad az idézett szöveg végén az értelmezést segítő fejecskét? ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15197) pjen válasza fi:zi'k (#15196) üzenetére


pjen
félisten

Bocs,hogy idéztelek csak bosszant.Sosem volt ilyen pórszívója,de tejesen egyértelmű véleményt ír.

(#15198) Mate


Mate
nagyúr

Nekem 2 vagy 3 vizes porszívóval volt dolgom. Egyik közülük takarítógép is egyben.

Nekem nem jött be. Vagy baromi hangos, sokat fogyasztó gépek voltak, vagy normál fogyasztású, alacsony szívóteljesítményűek. Elsődleges bajom nekem is az volt vele, mint előttem írták. Nem lehet csak úgy előkapni és használni. Használat után el kell pucolni, kirakni száradni, nyáron hamar betud büdösödni stb. Porzsák nélküli ilyen szempontból jobb. Pláne, ha két szűrő van hozzá. Csak előkapja az ember és használja. Hátránya, hogy sok port visszaenged. Legjobb szerintem is a porzsákos, de az is csak normális zsákkal és nem mosható, kiporolható vagy extra olcsó zsákokkal.

(#15199) ribarszki válasza pjen (#15197) üzenetére


ribarszki
őstag

A kolléga iróniából írta. A Miele termékek nagyon megbízható készülékek, 15-20 évre gyártva. Persze mindenből ki lehet fogni hibás darabot, csak az arány nem mindegy.

Nekem a samsung porszívómon ami 35k volt, tönkrement a fej, szakadt a gégecső,nem húzza vissza a kábelt normálisan, alig gurul, illetve a porzsák telítődésével drasztikusan csökkent a szívóerő. Mindent alig több mint 1 év után. Köszönöm, nekem ez bőven elég volt. A Miele ég és föld ehhez képest. Ami a legfontosabb, fullra tele lehet szívni a porzsákot, minimálisan csökken a szívóteljesítmény. Ráadásul nem enged vissza semmi port, akárcsak a vizes. 9 rétegű eldobható porzsák és hepafilter. Előkapom, elrakom, tiszta lakás, semmi por. Ezért mondom, hogy a Miele kompromisszummentes porszívó. Elhiszem, hogy a vizes is jól takarít, de tele van kompromisszummal és kényelmetlenséggel erre akartam rávilágítani, amit az előttem szóló felhasználó is megtett...

[ Szerkesztve ]

(#15200) pjen válasza ribarszki (#15199) üzenetére


pjen
félisten

Használat után el kell pucolni, kirakni száradni, nyáron hamar betud büdösödni stb.Ezt alapból nem értem,szerintem neki nem ez a rendszer volt.Mit kell pucolni?Kiveszem kiöntöm kiöblítem passz.Egy teljesen üres műanyag edény.Ha öntök bele friss vizet és úgy teszem el ez is rögtön használható.2-3 naponta használom tehát a tiszta víz biztos nem büdösödik bele.Egyébként nekem is van vizes takarító gépem az valóban macerás,de annak más a feladata és nem is használom napi rendszerességgel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.