Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) Atesz 666 válasza fi:zi'k (#15797) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Mert lejárt a szerkesztési idő. :U

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15802) Orlin válasza ribarszki (#15800) üzenetére


Orlin
addikt

Még egy kérdés a témában!
Vele esetleg tapasztalat?Vélemény?Álló és Miele és valamivel olcsóbb mint a SEBO Felix 4 :)
Köszi!

Miele Swing H1 Powerline Porszívó

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15803) ribarszki válasza Orlin (#15802) üzenetére


ribarszki
őstag

Megmondom őszintén, hogy fogalmam sincs. Még csak nem is láttam ilyen álló Miele porszívót. Külföldi fórumokon egyébként dícsérik, erős, jól szív, a Miele AirClean rendszer ebben is benne van. Biztos, hogy megbízható jó gép, ebben nem kételkedem. (Esetleg olvass utána más fórumokon, teszteken) De nem véletlenül nincs itt Európában a Mielenek csak ez az egy álló porszívója. Átlag lakásban nem túl praktikus. Nem tudsz vele bútort porszívózni, autót takarítani, stb.. De ha csak arra kell, hogy átfusd a lakást, arra biztos, hogy bőven elég. Az indexes porszívó fórumban az egyik kollégának van álló Seboja, ő többet tud segíteni ebben a témában.

De akár melyiket választod, azt ne felejtsd el, hogy csak gyári Sebo vagy Miele porzsákkal szabad használni. Ez egy évben kb. 4-5 porzsák, tehát nem igazán tétel..

(#15804) Orlin válasza ribarszki (#15803) üzenetére


Orlin
addikt

Köszi!Akkor ott érdeklődök majd.Lehet,hogy a SEBO FELIX 4 KOMBI lesz akkor.Mert tényleg nem akarok a következő 20 évben venni újat.Csak magyar oldalon róla sem sok véleményt találni.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#15805) w.miki


w.miki
veterán

Szépségápolás topik nincs a PH-n? :B
Sarokcsiszolót keresek... emberi sarokra. Repedezett a sarkam :(
Rendeltem kínából egy PediSpin-t, de nagyon gyenge, ahogy hozzáér a bőrhöz, már meg is áll.
Láttam Rossmannban (és vaterán ?) Scholl Velvet Smooth elektromos talpreszelő gyémánt kristályokkal, gondolom ez jobb, de árban is több.
Vagy van más, ajánlott készülék, repedezett bőr csiszolására?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15806) st6969 válasza w.miki (#15805) üzenetére


st6969
őstag

Én két dolgot próbálnék meg: 1. bőrgyógyász nagyon jó krémeket tud felírni. 2. Rossmannban párszáz Ft-ért lehet kapni sarokra való reszelőt ill. habszivacsot. Esti tusolás előtt reszel, alatta/utána habszivacsozik, lefekvés előtt krémmel beken. :) Ha ezeket már próbáltad, akkor bocsi...

(#15807) YAS-dude válasza w.miki (#15805) üzenetére


YAS-dude
őstag

Dremel a csiszolópapír hengerrel, nem kell tőle félni.
https://www.youtube.com/watch?v=2LLfF__pQ5w

(#15808) pjen válasza YAS-dude (#15807) üzenetére


pjen
félisten

Így van,láttam a pedikűrösnél.

(#15809) flashpointer válasza YAS-dude (#15807) üzenetére


flashpointer
őstag

Az igényes hogy repül szét a lakásban a szárradt bőrpor :D

(#15810) pjen válasza flashpointer (#15809) üzenetére


pjen
félisten

Csatlakoztathatsz hozzá elszívót,tény a pedikűrös is maszkban volt.

(#15811) w.miki válasza flashpointer (#15809) üzenetére


w.miki
veterán

Néztem, van belőle akkus változat is, azt a fürdőben, vagy akár szabadban is lehet használni.
De vajon ez elég erős? Dremel 7700

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15812) flashpointer válasza pjen (#15810) üzenetére


flashpointer
őstag

A videóban lévőre gondoltam hogy olyan lazán csapatja a lakásba mindenfelé, nem a sufnituning megoldásokra : )

(#15813) pjen válasza flashpointer (#15812) üzenetére


pjen
félisten

O.K.nem néztem a videót,elég dúrva.valami pofás elszívó akkor sem lenne hülyeség.

(#15814) w.miki


w.miki
veterán

Engem meggyőzött (elvégre egy ilyet másra is lehet használni), csak a kérdés, hogy mit válasszak?
Ár szerint növekvő sorrendben:
Dremel klón, hálózati (180 W Kínából... vagy a Lidl-ből, ha majd lesz náluk megint)
Dremel 300 hálózati (125W)
Dremel 7700 akkus

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#15815) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok,

SENCOR halogén sütőkkel van tapasztalatotok? SMH 331 lenne a kiszemelt.

Milyen a velük készült étel?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15816) -=RelakS=- válasza YAS-dude (#15807) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Próbálkoztam ilyennel. A ciki ott van, hogy nagyon gyorsan felforrósodik a bőr.
Aldiban volt egész jó bőrkeményedés eltávolító, az lassabban forog, nem forr fel tőle az ember ... talpa

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#15817) pjen válasza -=RelakS=- (#15816) üzenetére


pjen
félisten

A dremmel fordulatszám szabályozós.

(#15818) -=RelakS=- válasza pjen (#15817) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kettő gravírozóm is van, mind a kettő fordulatszám szabályozós. A minimum fordulaton próbáltam használni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#15819) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Mosógép vásárlás előtt állok és nem tudom hogy milyen márka mellett tegyem le a voksom?
Elöltöltőset szeretnék és lehetőleg min 2 év garanciával, max 90.000 Ft értékben.
Olyan készüléket szeretnék, aminek a csapágyát esetleg én is kitudom otthon cserélni, ha szükséges.

A Samsungnak milyen az itthoni szerviz ellátottsága? Minden nagyobb városban van helyi szervize? Tetszik hogy nagyon modern, dizájnos a kinézete, sok jó funkciója van. De minőségre milyen, mennyire megbízható? Alkatrészek hozzá mennyire drágák, könnyű beszerezni?
Eddig ez a kettő nálam a favorit:
- Samsung WF60F4E0W0W
- Samsung WF60F4E0W2W

Panasonic-ban is gondolkodtam, de annyira ritka, hogy alkatrész és a szervíz hálózata gondolom ritka mint a fehér holló.

LG, AEG, Miele is tetszik, de ezek már nagyon drágák, semmiképpen nem jöhetnek szóba, még használtan sem, mert mindenképpen újat szeretnék az MGCS miatt.

Whirlpool prémiumabb márkáiról mi a vélemény? A szervizhálózata gondolom ennek a legjobb, illetve alkatrész is viszonylag könnyebben beszerezhető hozzá.

Egyik üzletben a Gorenje-t próbálta nagyon "rámtukmálni" az üzletkötő, 80-90k közötti kategóriában ezt tartotta a legjobbnak.

Eddig én a Samsung felé hajlok, szerintetek mi lenne a legjobb választás?

(#15820) Bazsee71 válasza st6969 (#15762) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szóval, Bosch BGL3B210 első benyomások:
Pehelykönnyű, pici, szép. Kibontva a tartozékokat már érződik, hogy hol spóroltak: kilóra megvan, de elég egyszerű darabok, közepes minőségű műanyagból. Ez igaz a gégecsőre is. Kerekei is elég műanyagnak tűnnek, mégsem karistol a parkettán, teljesen jó. Kábelcsévélő rendszer nagyon jó, visszahúzás is erőteljes. A "motorháztetőt" felnyitva nem sok érdekeset látni, nagy hely van a porzsáknak, visszacsukáskor mint ha tényleg nem akarna a helyére menni, aztán egyszer csak bepattan (ahogy néztem a fedél szorítja le a porzsákot, onnan lehet az ellenállás). Bekapcsolás után elfogadható zajszintet produkál, társasházban azért este nem porszívóznék vele. Fenntartásaim voltak a 650 W-os motorral, de megnyugtató szintű szivóerőt produkál, véleményem szerint még szőnyegen sem vérezhet el. Komolyabb tesztre a következő napokban kerül sor, majd beszámolok róla, ezt addig is csak azért, mert az edigital-nál még most is 21.990,- Ft-ért vesztegetik 5 év garanciával, hátha valaki még gondolkodik rajta.

Eddig szüleim LUX D790-esét használtuk, igyekeztem nem túl szigorú lenni a kis Bosch-sal. A LUX egy turbina-tank-lopakodó kombó, de hát árban sem éppen egy kategória a két gép.

A Bosch-hoz még beszerzek egy rendes parketta fejet és egy HEPA szűrőt, az eddig látottak alapján teljesen meg leszek elégedve vele.

Egyébként a garanciajegyen már most 60 hónap van feltüntetve, nem tudom kell-e még regisztrálni a gyártói oldalon. :F

[ Szerkesztve ]

(#15821) st6969 válasza Bazsee71 (#15820) üzenetére


st6969
őstag

Köszi az összefoglalót.
Érdekes ez a garancia dolog, pedig még az Edigital is linkelte a Bosch oldalát, ahol írják, hogy ez a promóció 2015.12.31-ig tart, én ennek felültem, ezért autóztam 120km-t (még jó, hogy céges kocsival ;] )
Kíváncsian várom a komolyabb tesztet.
Mi a gond a HEPA szűrővel? Egy rendes parkettafej mivel lesz jobb? Gyári porzsákot honnan lehet a legkedvezőbb áron beszerezni? Tescoban nézegettem az itt is gyakran emlegetett Menalux porzsákokat, végigböngésztem a kirakott sokoldalas listát, de ezt a típusszámot nem találtam a felsorolt Bosch típusok között.

(#15822) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
porszívó vásárlásban szeretnék segítséget kérni. behalt a 10ées bosch 1500w-os porszívó, nem tudom a trendeket és a fejlődését az ágnak. így szeretnék segítséget kérni mit érdemes venni?

előre is köszönöm!
:R

markbellus.hu 

(#15823) Bazsee71 válasza st6969 (#15821) üzenetére


Bazsee71
őstag

Edigitalnál tényleg érdekes ez a garancia dolog, nem tudom miért adnak rá 5 évet. Pár hónapja vettem náluk tartályos Epson nyomtatót, ott is promóban lehetett 3 évre bővíteni a garanciát, ami nekem nem is sikerült, mert az edigital alapból megadta.
Egyébként mindenhol máshol 28-30k körül mozog ez a porszívó, csak itt akciózzák folyamatosan.

Nincs bajom a HEPA szűrővel, éppen hogy szeretnék majd bele venni, mert gyárilag csak mikroszűrő van benne. Eddig 6.900,- Ft-ért találtam.

Porzsák nem tudom hol a legolcsóbb, én ezt az üzletet néztem (4.690,- Ft a PowerProtect változat), mivel gyakran járok Pécsen. A HEPA szűrőt és az univerzális parketta fejet (2.990,- Ft) is itt néztem. Ez utóbbiról majd a komolyabb próba után döntök, ha elég lesz a keskenyebb gyári kombi fej is, akkor nem erőltetem.

(#15822) TBMC: Kérdés, hogy mennyit szánsz rá, és mire használnád. Ha többnyire kemény burkolaton, akkor a pár hozzászólással korábban linkelt Bosch BGL3B210 az edigitalnál igencsak jó áron van, még mindig 5 év garanciával. Szőnyegre itt sokan ajánlják még a Sencor SVC 8YL típust is (nagyobb szívóereje van), ez kb. egy árban van az említett Bosch típussal.

[ Szerkesztve ]

(#15824) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Van valakinek ilyen vízmelegítője? Csak egy kérdésem lenne: van rajta eco mód ami elvileg magától megtanulja a felhasználói szokásokat és elvileg jól is műkszik, a kérdés az, hogy kikapcsoláskor elfelejti a dolgokat, majd újratanulja? Mert akkor nekem annyit ér mint halottnak a csók :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15825) Latency válasza st6969 (#15821) üzenetére


Latency
senior tag

Én itt találtam a legolcsóbban porzsákot: [link]

(#15826) Bazsee71 válasza Latency (#15825) üzenetére


Bazsee71
őstag

(#15827) Latency válasza Bazsee71 (#15826) üzenetére


Latency
senior tag

Én is ezt linkeltem, még a link is ugyan az :D

(#15828) Bazsee71 válasza Latency (#15827) üzenetére


Bazsee71
őstag

Bocsi, nálam valami hiba van a mátrixban, meg van még nyitva az ablak, a sima 2.300,- Ft-os változat jött fel elsőre, de most újra megnyitva pedig a PowerProtect, és látom a hozzászólás sem volt szerkesztve. :F

(#15829) ribarszki válasza TBMC (#15822) üzenetére


ribarszki
őstag

1, Mennyit szánsz rá?

2, Mekkora a lakás?

3, Mennyi a szőnyeg-kemény padló aránya?

4, Van-e allergiás a lakásban?

5, Van-e háziállat (kutya-macska) a lakásban?

Ezekben segíts :)

(#15830) st6969 válasza Latency (#15825) üzenetére


st6969
őstag

Köszöntem :R

(#15831) Teaway válasza ribarszki (#15829) üzenetére


Teaway
veterán

Neked Silence vagy Total Care van a C3-ból? Mert ha rossz helyre írtalak be a topic-listán, akkor javítom!

Nincs itthon csokid??

(#15832) TBMC válasza ribarszki (#15829) üzenetére


TBMC
addikt

Bazsee71, ribarszki köszönöm!

1. 30.000ft-ig bezárólag szeretnék
2. 76mm2
3. minden szobában van egy kisebb szőnyeg kb 2mx1,5m, ezen felül kemény padló
4. igen van, jómagam :D
5. má nincs háziállat

olyat szeretnénk ami tényleg erősen szív, mint a korábbi ami volt, illetve aminek nem fog megint 1-2 év után eltörni a gégecsöve...

:R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#15833) ribarszki válasza Teaway (#15831) üzenetére


ribarszki
őstag

Totalcare. Zekinek van Silence ha jól tudom..

TMBC Ennyiért ott van a Bosch, ami elvileg még 5év garival fut. Igaz nem a legbikább gép, de neked ha kevés a szőnyeg, akkor elég lehet az is.

A Sencor Y8L Tizio modell már jóval erősebb, jó sok fej, Hepa 13-as szűrő is jár hozzá, nem rossz vétel annyiért.

De csodát egyiktól sem kell várni. Olcsó anyagok, egyszerű fejek, piacias műanyagok, stb.. sajnos 30k alatt azt szokták mondani, hogy az eldobható kategória van. De ezek még mindig 100x jobbak mint a porzsák nélküliek. Szóval szvsz csak porzsákosban gondolkozz. (Természetesen eldobható porzsákban)

A minőségibb porszívók 43k-tól kezdődnek..

(#15834) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Liebherr hűtőre lehet valahonnan szerezni az ajtóra gumi tömítést?

(#15835) batagy válasza Bazsee71 (#15820) üzenetére


batagy
őstag

Köszönjük a beszámolót!
Nekem is lenne pár kérdésem a Bosch BGL3B210-hoz:

Bekapcsolásnál van ilyen Soft Start funkció hogy kisebb fordulaton (kisebb áramfelvétellel indul) és csak aztán gyorsul fel?

Az illeszkedéseknél nem szív falsot nagyon? Pl. a gégecsőnél. Illetve a Sencor SVC8 egyik gyenge pontja, hogy a cső fogó részén a levegőbeáramló szabályzónál erősen falsot szív. A Bosch milyen?

(#15836) Bazsee71 válasza batagy (#15835) üzenetére


Bazsee71
őstag

Holnap beröffentem, de emlékeim szerint nincs Soft Start. Bár én mindig legkisebb fokozatra tekertem, mikor bekapcsoltam, kipróbálom majd max fokozaton is.

A cső fogó részén nincs légbeszívás szabályzó, így ott falsot nem szív. A gégecső csatlakozása elég komolynak tűnik, szerintem inkább a műanyag burkolatnál kaphat minimális fals levegőt. Ezt úgy próbáltam, hogy a csövet befogva mennyi levegőt fúj ki, az alapján minimálisnak mondanám. De épp azon gondolkodtam, hogy megkeresem a kis réseket és valamilyen módon tömítve tovább fokozom a szívóerőt. 650 W ellenére meglepően jó kis gép, többnyire kemény burkolatos épületbe tényleg jó választás ennyi pénzért. Én is allergiás vagyok, ezért a későbbiekben egy HEPA szűrőre mindenképp áldozok.

(#15837) batagy válasza Bazsee71 (#15836) üzenetére


batagy
őstag

"A cső fogó részén nincs légbeszívás szabályzó"
Ez a legjobb! :) Mai napig nem is értem minek raknak rá ilyen funkciót a porszívókra.

HEPA szűrőt hogyan tudsz belerakni? A légút végén lévő szivacsot kicseréled egy ugyanolyan méretű HEPA-ra?

(#15838) Bazsee71 válasza batagy (#15837) üzenetére


Bazsee71
őstag

Azt nem tudom, hogy a mikroszűrő után jön, vagy ahelyett, de oda megy, igen. 6.900,- Ft-ért találtam webshopban.

Szerintem odáig volt értelme, amíg nem fordulatszám-szabályozósak voltak a motorok (pl. finom szövet, nem kell, hogy megtépje). OFF: mint ahogy régen a ventilátorok munkapontját is fojtással állították be.

(#15839) RBJ


RBJ
addikt

RObotporszívó téren van itt tapasztalat? Vagy érdemes lenne külön fórum részt nyitni?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#15840) TBMC válasza ribarszki (#15833) üzenetére


TBMC
addikt

köszi! a sencor mellett döntöttünk végül, meg is rendeltem az edigitben.

:R

markbellus.hu 

(#15841) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok, használ itt valaki Karcher SC 1 -et? Vélemény?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#15842) #65388800 válasza #65388800 (#15834) üzenetére


#65388800
törölt tag

Nekem valaki tudna segíteni?

(#15843) pjen válasza #65388800 (#15834) üzenetére


pjen
félisten

A márka szervízzel próbálkoztál már?

(#15844) Acef válasza #65388800 (#15842) üzenetére


Acef
addikt

Hi kalm007!

Fotózd le az adattáblát (hűtőtérben, lehet, hogy a zöldségtároló mellett), és ahogyan pjen írta márkaszervizben, vagy egy Media M. vevőszolgálatnál kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

(#15845) #65388800 válasza pjen (#15843) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hát gondoltam rá de először körbe akartam nézni hátha van valami olcsóbb megoldás. Nem mai darab és sokat nem akartam rákölteni.

(#15844) Acef:

Szia! Nem tudom ez segít e :D (Érdekes 2x töltöttem fel a képet mind a 2x fejjel lefele rakja be gépen normálisan van) :F

[ Szerkesztve ]

(#15846) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Bosch kombinált tűzhelyem van! a sütő részt, hogy lehet szépen tisztán tartani? Használtam már hideg zsíroldót is de tökéletesen nem szedi le aztán idő teltével ez csak csúnyább lesz! Sőt a hátfalon ott a ventillátor látszik, hogy ott is van zsír! Na azt meg esélytelen takarítani hozzá sem férni! Mi a megoldás?

Battletag: hojszi#2983

(#15847) Acef válasza #65388800 (#15845) üzenetére


Acef
addikt

kalm007
Nekem/neked nem.
A korábban javasolt cégeket keresd.

Intel fan11
Nem katalitikus a hátfal?
Milyen típust vettél?

(#15848) Intel fan11 válasza Acef (#15847) üzenetére


Intel fan11
őstag

Bosch HGV745353H típusúm van!

Battletag: hojszi#2983

(#15849) Teaway válasza Intel fan11 (#15846) üzenetére


Teaway
veterán

A hátlapot nem szabad!!! Lásd leírás:

„Öntisztító felületek tisztítása a sütőtérben:
A sütőtérben lévő hátfal magas porozitású kerámiával van
bevonva. A sütéskor kifröccsenő anyagokat ez a réteg felszívja
és lebontja a sütő működése közben. Minél magasabb a
hőmérséklet és minél tovább üzemel a sütő, annál jobb lesz az
eredmény.
Ha a szennyeződések többszöri működés után még mindig
láthatók, a következők szerint járjon el:
1. Alaposan tisztítsa meg a sütőtér alját, tetejét és az
oldalfalakat.
2. Állítsa be a 3-D forró levegőt :.
3. Az üres, zárt sütőt fűtse fel maximális hőmérsékleten kb.
2 órát.
A kerámiabevonat regenerálódik. Távolítsa el vízzel és puha
szivaccsal a barnás vagy fehéres üledéket, ha a sütőtér lehűlt.
A bevonat kismértékű elszíneződésének nincs hatása az
öntisztításra.
Figyelem!
■ Soha ne használjon súroló tisztítószereket. Összekarcolja, ill.
tönkreteszi a porózus réteget.
Soha ne kezelje a kerámiaréteget sütőtisztítószerrel. Ha
véletlenül sütőtisztító szer kerül rá, azonnal távolítsa el
szivaccsal és elegendő vízzel.
A sütőtér aljának, tetejének és az oldalfalainak a tisztítása
Használjon mosogatóruhát és forró mosogatóvizet vagy ecetes
vizet.
Erős szennyeződés esetén nemesacélból készült súrolóspirált
vagy sütőtisztítószert használjon. Csak hideg sütőtérnél
használja. Az öntisztító felületeket soha ne kezelje
súrolóspirállal vagy sütőtisztítószerrel.”

Nincs itthon csokid??

(#15850) Intel fan11 válasza Teaway (#15849) üzenetére


Intel fan11
őstag

köszönöm! ki próbálom!

Battletag: hojszi#2983

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.