Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) st6969


st6969
őstag

Sziasztok, az edigital-on akciós most ez. 25 ezerig van jobb Bosch? Csak Bosch érdekel az 5 év gari miatt. Hozzávaló porzsákot tudnátok linkelni? Köszönöm!

(#15702) polonic válasza polonic (#15676) üzenetére


polonic
félisten

Aeg, Siemens vonalon jó, ha elindulok?

Mosógépből ez a direct drive-os motor fontos? Van ilyen egyáltalán ebben a két márkában?

És egy mosogatógépben az inverteres motor mit jelent?

(#15703) Atesz 666 válasza polonic (#15702) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Aeg, Siemens vonalon jó, ha elindulok?"

-Igen

"Mosógépből ez a direct drive-os motor fontos? Van ilyen egyáltalán ebben a két márkában?"

-Nem fontos,de jó ha van.
-Ezzel a megoldással tudtommal csak az LG rendelkezik,de lehet,hogy már más márkák is átvették? :U

"És egy mosogatógépben az inverteres motor mit jelent?"

-Azt,hogy nem tartalmaz szénkefét így tartósabb és csendesebb a motor.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15704) VIPowER válasza Atesz 666 (#15703) üzenetére


VIPowER
senior tag

"Ezzel a megoldással tudtommal csak az LG rendelkezik,de lehet,hogy már más márkák is átvették?" Pl

(#15705) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Hűtőt szeretnénk venni párommal. Eddig egy Gorenje RK6191AW-én akadt meg a szemem a 48 hónap garancia miatt főleg.

Van véleményetek erről a hűtőről? Ez a 4 év teljeskörű garanciát jelent?

Köszi!

(#15706) Acef válasza ben11 (#15705) üzenetére


Acef
addikt

Téves. 36 az a 48

Igen, teljeskörű.

(#15707) Latency válasza st6969 (#15701) üzenetére


Latency
senior tag

Ha jól néztem ez kell bele: [link]

(#15708) fi:zi'k válasza Melack (#15679) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én Makitát használok, eddig bevált.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15709) st6969 válasza st6969 (#15701) üzenetére


st6969
őstag

(#15707) Latency Köszi :R

Inkább úgy kérdezem, hogy a kék vagy a piros gép a jobb? Összehasonlításnál túl sok különbséget nem találtam: a kék könnyebb, és kisebb kapacitású porzsák megy bele, a piros talán eggyel nagyobb minőségi kategória, viszont nehezebb, de állítólag tele porzsáknál sem csökken a szívóerő (?). Nem tudom, kihagytam-e valamilényegeset?! 80m2 járólap+laminált. Szőnyeg nincs. Az ajánlott Sencor még ezeknél is jobb? Melyiket érné meg jobban? Gyorsan kellene döntenem, hogy még idén ki legyen számlázva (az 5 év gari miatt) :)

(#15710) CoolBoy323 válasza st6969 (#15709) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Sencor motorjára 6 év gari van amúgy :U

de ahogy itt a porszívó mogul írta, a sencor erősebb, és ez szőnyegnél jön jól... neked nincs, szóval jó lesz a fosch is :D

(#15711) st6969 válasza CoolBoy323 (#15710) üzenetére


st6969
őstag

Ok, és akkor melyik modell a kettő közül?

(#15712) CoolBoy323 válasza st6969 (#15711) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Olvass vissza picit...

Engem a Sencor gyozott meg, mert erosebb. Kollegat a Bosch.

[ Szerkesztve ]

(#15713) ribarszki válasza st6969 (#15711) üzenetére


ribarszki
őstag

Pirosat vedd a kettő közül. És próbálj meg gyári porzsákot használni hozzá, rengeteget jelent. Az a 4L-es porzsák 3 hónapot simán kibír.

Esetleg külön rendelhetsz hozzá egy keménypadló/parketta fejet amit sokkal könyebb használni mint a gyári univerzális fejet.például ilyet (Bár nem mélyedtem bele melyik kompatibilis ezzel a Bosch-val, de nézz utána.)

Ez a Bosch ha nincsen szőnyeg akkor bőven elég és nagyon fogod szeretni :)

(#15714) Safranek válasza st6969 (#15711) üzenetére


Safranek
aktív tag

A pirosnál ahogy nézem az a fajta görgő van ami nekem is. A műanyag tengelyes kb 1,5 - 2 évet bírt , elkopott
, cserélni kellett. Ha jól rémlik 2500-3000 ft darabja , nekem 3at kellett . Ezen 4 van.
Ezt is vedd figyelembe. :U
Más baja nem volt az elmúlt 5 év alatt , jó kis készülék .Nekem BSGL 32383 van.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#15715) st6969 válasza Safranek (#15714) üzenetére


st6969
őstag

Gondolom garanciában cserélik?! (vagyis kellene...szvsz)
Esetleg más, ami 25ezerig jobb vétel? Még nem rendeltem meg :)

[ Szerkesztve ]

(#15716) Safranek válasza st6969 (#15715) üzenetére


Safranek
aktív tag

Vagy nem cserélték gariba , vagy csak 2 év volt rá és kicsúsztam, már nem rémlik. :F
Érdemes rákérdezni. :K
Mondom ezt leszámítva nincs vele gond.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#15717) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Porszívós kérdésem lenne. Most az eredeti textilzsák van benne, amit nagyon macerás üríteni és olyankor tetőtől talpig poros és koszos leszek. Sikerült a neten találnom pár beleillő porzsákot, de van papír és szintetikus is. A szintetikusról azt olvastam, hogy többszöri használatra javasolták, a papír viszont rosszabb a szintetikusnál. Nekem viszont pont az lenne a lényeg, hogy ha megtelt a porzsák akkor kidobom.
Nagyjából egy árban van a szintetikus és a papír is, de a szintetikust sajnálnám kidobni így, hogy tudom hosszabb használatra tervezték, a papírra viszont azt mondják, hogy nem tartja bent a port és így károsodhat a készülék motorja.
Egy sima kis LG porszívóm van, semmi extra, nem modern.
Vegyek szintetikust és dobjam ki ha megtelt vagy jó lesz a papír is csak az anyagban van különbség?

(#15718) canniball válasza #54715584 (#15717) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi szövetet veszünk és ha megtelt kuka; ürítgesse akinek nincs jobb dolga.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15719) #54715584 válasza canniball (#15718) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor el is dőlt, hogy szintetikus lesz. Köszi :) :R

[ Szerkesztve ]

(#15720) Csabroncka válasza #54715584 (#15719) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Több helyen forgalmazzák az országban és szerintem nagyon jók a menalux zsákok!

Használatról nem írok, mert lakás, település egyén függő, hogy mennyit kell cserélni, mindenesetre elég sokat bírnak és kiváló minőségűek a textilzsákjaik! Én otthoni használatra csak azt javaslom, egyrészt sokat javul a porkibocsájtás és a motor is és a HEPA is védve lesz az extrém terheléstől.

"in medias res"

(#15721) ribarszki válasza #54715584 (#15717) üzenetére


ribarszki
őstag

"A szintetikusról azt olvastam, hogy többszöri használatra javasolták"

Azért belinkelhetnéd, hogy hol írnak ekkora marhaságot. Nem is tudod többször használni, mert nem tudod kiüríteni. Egyébként jobb a szintetikus porzsák, ha megtelt kidobod.

Viszont a következő porszívód élettartama miatt mondom, hogy a kezdetektől eldobható porzsákot használj, mert ez a kis lg-d már beszívott egy rakás port azzal, hogy porolgattad a textil zsákot, amit nem nagyon komál a motor..

[ Szerkesztve ]

(#15722) #54715584 válasza Csabroncka (#15720) üzenetére


#54715584
törölt tag

Amikor kerestem zsákot picit gondban voltam.
A típus LG V-CP243NDN
A VCP243-ig nincs gond, de ebből is van többféle, és nem tudom mennyire szabvány a porzsák szája, amit bele kell csúsztatni a tartóba.
Ezeket találtam: amik tuti jók az adott típushoz: [link] [link]

És itt egy oldal, ahol van rengeteg fajta, de pont az NDN végződésűhöz nem találtam: [link]

Most látom csak az első linken pont az egyik Menalux, amiben gondolkoztam. :)

(#15721) ribarszki hát, wikipédián is többek között, tudom, tudom, abban nem mindig lehet bízni, ezért is jöttem a topikba. :) 6 éve használom ezt a porszívót, még nem volt gond vele, bár tuti nem ártana kitakarítani. Gondolkoztam másik porszívóban is, de amíg ez működik, addig marad. Régebben volt egyik exemnek olyan, amit nem porzsákos volt, viszont lehetett bele vizet is rakni, az nagyon tetszett, de drága (relatíve).

[ Szerkesztve ]

(#15723) Csabroncka válasza ribarszki (#15721) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"Viszont a következő porszívód élettartama miatt mondom, hogy a kezdetektől eldobható porzsákot használj"

Ezt sokan elfelejtik és meg is szívják - szó szerint!

(#15722) monstre Én írtam el, a textil zsák alatt a háromrétegű szintetikust értsd!

Van egy javaslatom is! Ha ekkor a porszívó "felújíásba" kezdesz akkor szedd anyira szét, hogy a motor ki tudd fújni és takarítani. Amit lehet moss el szappanos vízzel, vagy töröld át nedves ruhával.
És egyúttal vegyél bele egy új HEPA szűrőt (leírásod alapján már rég meghalt és nem tölti be eredeti funkcióját).
Ezzel a lépéssel gyakorlatilag kapsz egy majdnem új és jól működő porszívót!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#15724) UHHH


UHHH
senior tag

Sziasztok! Szeretnenk egy mikrot: grill legyen rajta, 20 L minimum, lehetoleg fogantyus kinyitasu, ne legyen konnyu: a fogantyuval nem akarom lerantani a mikrot, lehessen belatni mikozben keszul a kaja. Tekeros azaz manualis szabalyozos legyen. Nem akarok nyomni inditogombot, bevagom a kajat es tekerem es megy is... Garancia legyen legalabb 2 ev. Ilyenre otlet? :)
Nem igazan lattam jot, pedig jol keresek a guglival.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#15725) #54715584 válasza Csabroncka (#15723) üzenetére


#54715584
törölt tag

Fogalmam sincs, hogy van-e benne hepa szűrő? Azt sem tudom hol keressem. :)
Ezekhez a porzsákokhoz meg van egy motorszűrő, azt hová kell tenni? Vagy majd rájövök?
Valószínű szétszedem majd és amennyire tudom kitakarítom. Bár az kicsit fura, hogy hátul már meleg levegőt fúj ki 15 perc porszívózás után. Az mennyire normális dolog?

(#15726) pjen válasza #54715584 (#15725) üzenetére


pjen
félisten

Nincs azzal baj ha 15 perc után meleget fúj,viszont ha már szerte szét szeded a szénkeféket is nézd meg.

(#15727) ribarszki válasza #54715584 (#15725) üzenetére


ribarszki
őstag

Úgy nézem, hogy ehhez a típushoz nem volt még Hepa szűrő. De hátul, ahol a levegőt fújja ki, ott kell keresned. Ha az a rács leppatintható, vagy rá van írva, hogy Hepa és a rács mögött olyan szűrő van mint az autó levegőszűrője, akkor valami kimeneti szűő van benne. De ahogy a képeket nézem, ebben nem lesz.

A motorszűrő. A porzsákot amikor kiveszed, akkor ott van egy rácsos rész, ahol a motor szívja a levegőt. (A porzsákon keresztül) Elvileg oda kell menjen a motorszűrő. Itt látod a képen, a porzsák mögött azt a szürke szűrőlapot.

A meleg levegő teljesen normális.

[ Szerkesztve ]

(#15728) #54715584 válasza ribarszki (#15727) üzenetére


#54715584
törölt tag

A hátsó rácsos rész nem leszedhető, egybeöntött műanyag az egész. Neten az LG oldalán sem találtam leírást róla. [link]

A motorszűrőt megtaláltam. Egy vastagabb textil/filc anyag elég rossz állapotban.

Ha jól láttam összesen 2 darab csavar van az egész masinában (kívül), így elvileg fel tudom majd nyitni a tetejét, és akkor a hátsó szűrőt is ki tudom takarítani vagy cserélni.

Viszont így most várok picit, amíg megjön az új porzsák, addig nem koszolok, 2 takarítást még biztosan kibír és akkor jövő hét végén nekiesek.

(#15729) Csabroncka válasza #54715584 (#15728) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szuper lesz! Ebben a típusban valóban nincsen HEPA.

Azt rögtön észre fogod venni, hogy a szívóteljesítmény nagyságrendekkel javul és a porkibocsájtás is lényegesen le fog csökkenni!

"in medias res"

(#15730) #54715584 válasza Csabroncka (#15729) üzenetére


#54715584
törölt tag

Most gyorsan kitakarítottam, utána kiszedtem a motorszűrőt, kimostam, most szárad.
Jövő héten nekiesek a belsejének is.

Köszönöm a segítséget mindenkinek. :R (Valószínűleg jövök még :) )

(#15731) Latency válasza #54715584 (#15730) üzenetére


Latency
senior tag

Nekem is ilyen porszívóm van, most cseréltem le egy Bosch-ra. A gyári papír zsákokkal nagyjából jól működött, de azután Menaluxot vettem. Kár volt. Borzalmasan hamar lecsökken a szívóerő (5-6 porszívózás után, csak padlón). Elég sok fajta gépbe jó az a zsák amit vettem, de ezzel egyáltalán nem működik jól.
A probléma valszeg az lesz, hogy a szövet anyagba beleragad a por azon a ponton ahol a motor a legerősebben szívja és nagyon hamar képez egy réteget amin keresztül már csak jóval gyengébben áramlik a levegő.

(#15732) #54715584 válasza Latency (#15731) üzenetére


#54715584
törölt tag

Picit most elbizonytalanítottál, de akkor veszek szintetikus meg papírzsákot is, aztán majd kiderül hogy lesz jó. :)

(#15733) lacy86


lacy86
addikt

Majusban ugy nez ki tudunk benni egy lakast asszonnyal!
Szeretnem "meglepni" egy mosogato geppel.
Honnan erdemes vasarolni , stb...

Egy kis segitseget szeretnek kerni milyen iranyban kell elindulni.
2fo-re kellene, csak ujat szeretnek venni , konyhapult ala szeretnem majd berakni.

[ Szerkesztve ]

(#15734) ribarszki válasza Latency (#15731) üzenetére


ribarszki
őstag

Ugyan így jártam a samsunggal. Lecseréltem Swirl porzsákra, azzal most jó. Vagy papírt kell venni, esetleg azzal megpróbálni.

(#15735) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Jó ár/érték arányú porzsákos porszívót keresek 90%-ban parkettára, járólapra. Két típust néztem ki első körben:
BOSCH BGL3B210
Sencor SVC 8YL

Mindkettő igen jó áron van most edigitalnál. Bosch mellett a név szól, a kompakt méret és az 5 év garancia. Sencor mellett a lenyűgöző adatok és a HEPA 13-as szűrő. Negyedévente autókárpit tisztítására is használnám a készüléket. A Sencor szuper paraméterei ellenére mégiscsak a Bosch felé húz a szívem.

Mi a véleményetek?

(#15736) CoolBoy323 válasza Bazsee71 (#15735) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

véletlenül se olvass vissza!!! :W

(#15737) st6969


st6969
őstag

12m2-es fürdőszobához keresek hősugárzót. Fürdéshez kellene befűteni. Keret max. 10k. Milyet érdemes nézni?

(#15738) Bazsee71 válasza CoolBoy323 (#15736) üzenetére


Bazsee71
őstag

Visszaolvastam, de gondoltam hátha valakinek tapasztalata is van.

(#15739) pjen válasza st6969 (#15737) üzenetére


pjen
félisten

Ha csak fűrdésnél hasznnálnád,valami ólcsó ventiset nézzél.Gyorsan befűt viszont nem tartja a meleget.

(#15741) st6969 válasza pjen (#15739) üzenetére


st6969
őstag

Erre gondoltam én is, de milyen márkát érdemes keresni? Vagy csak a minél több garancia a lényeg?

(#15742) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Mi is mosógép vasarlás előtt állunk, de előtte szeretnénk kikérni a tanácsotokat.
Egyelőre ketten vagyunk a párommal, de olyan mosógépet szeretnénk, ami majd ha lesz 1-2 babánk, akkor is elég lesz a családnak. A mosott ruhák mennyiségét kg-ban nem tudjuk, de jelenleg egy régi, felül töltős Hajdú mosógépet használunk, ezt ált. tele pakoljuk, de van amikor csak fél adagot szoktunk mosni. Szerintem olyan 4-5kg lehet az egész adag. Az árat nem nagyon tudjuk belőni, de ahogy olvastuk, 80-100.000 körül mozognak az ajánlott gépek.
Elől vagy felül töltős? Szintén passz. Olvastunk jót is és rosszat is mindkét típusról. Igaz, hogy a felül töltős gépek élettartama hosszabb? Véleményetek szerint mi az alapvető különbség(azon kívül hogy szebb az egyik mint a másik és egyszerűbb vagy nehézkesebb tölteni) és melyik ajánlottabb?
Energiatakarékosságból és garanciából természetesen minél jobbat és többet szeretnénk. :)
Annyit azért hozzáténnénk, hogy hetente kb 2-3 alkalommal mosunk, többségében egész adagokat. De ha lesz baba, akkor gondolom ez a szám nőni fog, az adag viszont csökkeni. Így nekünk is egy olyan gép kellene, amin van olyan funkció, amivel lehet kis adagokat és gyorsan is mosni. Ill. még egy, lakásban lakunk, így a szárítás kicsit nehézkes. Ezért olyan gép kellene, ami a lehető legjobban kicentrifugázza a ruhákat.
Mindenképpen egy olyan ár/érték bajnok gépet szeretnénk, ami megbizható és hosszú élettartamú is egyben.
Egyelőre 3 típus között vacilálunk:
- Indesit XWE 81283X W
- LG F12B8ND1
- Panasonic NA 107VC5WGN
A Panasonic esetén csábító az 5 év gyári gari, az LG esetén a Direct Drive technológia, az Indesitről nem tudok semmi "extrát". Árban az LG a legdrágább, de vajon tud-e az annyival többet? Mennyire jó ez a Direct Drive technológia? Érdemes beruházni rá ennyivel többet ez miatt?
Ha esetleg van más típus, ami ajánlott vétel, azt is szívesen vesszük.

Köszi!

(#15743) CoolBoy323 válasza Bazsee71 (#15738) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ha visszaolvastal volna, nem kerdeznel hulyeseget...

Vedd meg mindkettot, hasonlitsd ossze, es mindenki orulni fog neked :)

(#15744) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok.

Van egy Trion Comfort TR7494 kenyérsütőm, ami évekkel ezelőtt tönkrement. Az egyik lapát nem forog. Úgy olvastam az ékszíj szakadhatott el, mert amúgy hibátlan. Próbáltam szétszedni, de egyszerűen nem sikerül. Hova lenne érdemes elvinni? Sokat nem akarok rákölteni (egy szíj max 3ezer) :R

[ Szerkesztve ]

(#15745) Bazsee71 válasza CoolBoy323 (#15743) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm értékes hozzászólásaid, nagymértékben emelték a fórum színvonalát.

(#15746) CoolBoy323 válasza Bazsee71 (#15745) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem kell az okoskodas... Olvasni kell megtanulni kerdezes elott!

(#15747) Bazsee71 válasza CoolBoy323 (#15746) üzenetére


Bazsee71
őstag

Te meg próbáld meg értelmezni is amit olvasol. Én itt most be is fejeztem, nincs igényem a bunkóságodra.

(#15748) pjen válasza st6969 (#15741) üzenetére


pjen
félisten

Ezek pár ezer forintos gépek,szerintem olyant vegyél ami épp van a boltban.

(#15749) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok!
Adott egy Zanusssi ZDI111 (vagy valami ilyesmi mosogatógép), ami nem működik jól. Néha megy, néha nem. Mostanában már egyáltalán nem. Már az első fázisnál pirosan villog, a tablettát se löki ki. Eddig ilyen 5-10-szeres újraindítás után ment, most már nem. Ismerősömnek kellene a segítség, mit kell rajta átnézni (mi lehet a hiba oka?)?
A szerelés előtt gondoltam rákérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#15750) pjen válasza f(x)=exp(x) (#15749) üzenetére


pjen
félisten

A víz szint érzékelő szokott besz@rni,próbáld amennyire lehet(45 fok)előre vagy hátra dönteni egyszer kétszer.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.