Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van az albérletben egy Whirlpool AWG 324-600 típusú mosógép.
Egy ideje iszonyatosan csapkodja centrifugázás elkezdéseok és befejezésekor a ház falát a dob.
3 éve is csinálta, de újabban egyre gyakrabban,. és nehezebb ruharadabot már nem is merek vele mosni.

Ma kiszedtem a helyéről, és azt láttam, hogy a gép teteje le van szedve. Gondolom, hogy beférjen a helyére.
Viszont van egy fül a dob tetején, ami üresen van. [link]

Nem lehet, hogy itt is egy felfüggesztő rugó volt gyárilag?

Csináltam pár videót a centrifugázásról: [link] és [link]
Sajnos a youtube pont fejjel lefelé mutatja, de a lényeg szerintem látható. :B

Szerintetek mi a baja, és mit kell tennem vele? Szerelő?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15502) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sziasztok!

Bevásárlóközpontok mennyire kezelik rugalmasan a háztartási gép visszavételét, vételár levásárlását? Konkrétan a karácsonyi "mégsemtetszettneki" esetere gondolok. Egy mikrohullámú sütőt szeretnék ajándékozni, de félő, hogy nem az enyém lesz az egyetlen :((( Nem szeretném, ha padlásra száműznék a vadi új masinát, mert nem vihetik vissza az üzletbe.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#15503) fi:zi'k válasza haromegesz14 (#15502) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Vedd meg online.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15504) Safranek


Safranek
aktív tag

Indukciós főzőlap szerelőt keresek Pest megye/ Gödöllő járásban.
Akinek eddig emailt küldtem , nem reagált és kezd az asszony türelmetlen lenni. :U

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#15505) szakalistvan válasza Bici (#15501) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Az szerintem csak a dobrogzítő lehet szallitaskor kell beletekerni valamit.Általában alul két teleszkóp,felül 2 rugó,ezeket nézd meg első körben.

(#15506) Devas válasza Bici (#15501) üzenetére


Devas
őstag

Centri kezdeskor es befejezeskor kissebb a fordulatszam es van ideje a ruhanak a dobban lezuhanni, mivel nem tartja a dob oldalan a centrifugalis ero. Ilyenkor a gepek razkodnak, ez normalis. Olyan 500-as fordulatszamtol szunik meg a jelenseg. Viszont en ugy gondolom jogy a mosogep teteje is szerepet jatszik a gep stabilizasaban (kevesbe nyaklanak meg az oldalai).

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#15507) Bici válasza Devas (#15506) üzenetére


Bici
félisten

De az normális, hogy hangosan nekiverődik a dob a ház oldalának?
Amikor be volt építve és úgy ment, többször leverte a poharat a mosogatóról.

(#15505) szakalistvan: Értem. Kössz! Megpróbálok hozzáférni a teleszkópokhoz, hátha összejön, bár eléggé rejtve vannak. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15508) Devas válasza Bici (#15507) üzenetére


Devas
őstag

Most megnéztem a videoidat. Ennyire szerintem sem szabadna kóvályognia. Saját magában is kárt tehet a mosógép. A mozgásából ítélve tényleg mintha valami felfüggesztés hiányozna. Elképzelhető hogy a rázkódástól kiszakadt valami és lepottyant. Az aljában kéne keresgélni. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#15509) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Tudna valaki tanácsot adni mérlegekhez, hogy a 0,001 g és 0,01 g lépcsőben mérő modellekből milyen árfekvésben érdemes nézelődni? Mert úgy láttam 5-300k-ig mindenféle árfekvésben található ilyen mérleg, mondjuk ezek a 0,001-ben mérő ékszermérlegek inkább 10k-tól kezdődnek.
Nem tudom, hogy mik lehetnek a különbségek, mind pontosságban, mind tartósságban, hogy ilyen óriási különbségek vannak az árakban. Nekem az se lenne baj, ha ilyen 0,01, vagy 0,02 g-al félremérne, csak nagyobb pontatlansága ne legyen.

(#15510) cekkk válasza Safranek (#15504) üzenetére


cekkk
veterán

Miért nem hívod őket?

(#15511) Safranek válasza cekkk (#15510) üzenetére


Safranek
aktív tag

Mert nem veszik fel :(

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#15512) csemberlen válasza Safranek (#15504) üzenetére


csemberlen
őstag

milyen márka?
pesten tudok egy AEG szerelőt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15513) Safranek válasza csemberlen (#15512) üzenetére


Safranek
aktív tag

Electrolux ehd 60150p

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#15514) csemberlen válasza Safranek (#15513) üzenetére


csemberlen
őstag

privátban elküldtem, nem akarok reklámozónak tünni

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15515) cekkk válasza Safranek (#15511) üzenetére


cekkk
veterán

Ha nem veszik fel akkor írni sem fognak. :(
Szakszerviz sem veszi fel a telefont?

(#15516) Safranek válasza cekkk (#15515) üzenetére


Safranek
aktív tag

Velük kapcsolatba vegyesek a tapasztalatok , még nem szavaztam nekik bizalmat.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#15517) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Errre senki?

[link]

:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#15518) pjen válasza DonThomasino (#15517) üzenetére


pjen
félisten

Szervíz. :)

(#15519) Draken


Draken
őstag

Sziasztok! Sajnos nem talaltam erre jobb topicot, igy itt teszem fel a kerdest, hatha tud valaki valaszt adni ra. Fedomatracot szeretnek venni a kanapera, de nem tudom honnan erdemes?! Tanacstalan vagyok. Ha esetleg lenne valakinek tapasztalata, kerem ossza meg velem, koszonom!

(#15520) cekkk válasza Safranek (#15516) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig garancia általában akkor lesz az ilyen termékekre ha szakszerviz végzi a beüzemelést. Bár indukciós lapot egy villanyszerelő is betudja kötni.

(#15521) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Megmakkant a mikrohullámú sütőm! :((

LG, típusa MS-194A.
2004 októberében vásároltam, szóval 10 év is eltelt már.
Annyi történt, hogy mikor kinyitottam az ajtóját ma, lecsapta a biztosítékot a lakásban, a fő külső biztit is, és a belső biztit is. Utána se kép se hang.

Lekaptam a hátlapot. Fotók: lg1 lg2 lg3 lg4 lg5 lg6 lg7

Így első ránézésre az izzólámpát látom csak gyanúsnak (ami mellesleg úgy néz ki, mint egy elektroncső), mert az fekete. A biztit nem tudom kiment-e, hozzányúlni nem mertem nehogy legyen még benne feszkó.

Mit csináljak?

Szerintem éppen ez lámpa. De honnan vegyek itthon? Vagy egyáltalán hozzá merjek-e nyúlni? Vagy szervizbe vigyem?

Kösz

(#15522) VIPowER válasza batagy (#15521) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ezt inkább ide.

(#15523) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani valami megbízható mikrót max.30k-ig? Nem kell grilles.

(#15524) Safranek válasza cekkk (#15520) üzenetére


Safranek
aktív tag

Erre 1 év gari volt , ami 3 éve lejárt. :DDD

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#15525) Latency


Latency
senior tag

Sziasztok!

Porzsák nélküli porszívó vásárlásán gondolkodom és kíváncsi lennék a véleményetekre. Van egy jó pár éves LG porzsákos porszívóm, de már unom, hogy nagyon hamar elgyengül, pedig alig van a zsákban por (és elég sok port is fúj vissza). 95%-ban parkettán és járólapon használnám.
Most ezt néztem ki: [link]
Ha esetleg nem ezt, akkor melyiket lenne érdemes megvenni?

Kösz a segítséget.

(#15526) ribarszki válasza Latency (#15525) üzenetére


ribarszki
őstag

Ja, hát kérem normális porzsákos porszívót kell venni. Egyébként meg olvasd át ezt

A porzsák nélküli egyébként 100x több port fúj vissza mint a porzsákos...

[ Szerkesztve ]

(#15527) Csabroncka válasza Latency (#15525) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nagyon fontos dolog! Arányában jó minőségű porzsákosat olcsóbban kapsz, mint jó minőségű porzsák nélkülit.

Nekem porzsákos van, 60 négyzetméteres Budai lakásban 4 hónap kb egy másfél literes menalux zsák telítése, aztán kidobom. Nem poroltam össze semmit, és a kezem is tiszta marad. Ami még ennél fontosabb, hogy a motor is patyolat - ugyanis tévhit azt hinni, hogy a HEPA úgy általában a por szűrésére való. Kérem a HEPA a mikro por, atka és pollen stb szűrésére való, és rohadt hamar telíteni lehet. Ha már tisztítod és látványosan porzik az már rég rossz!

Ma már azért nagyon modernek a 3 rétegű eldobós zsákok, nézd meg mielőtt eltemetnéd a porszívódat, hogy kapnál e hozzá 3 rétegű menalux textilzsákot és új HEPA szűrőt. A felújítás előtt pedig kompresszorral ki kell fújatni a gépet, ahol lehet pedig kimosni és tömítést cserélni - voálá új porszívó. Mondjuk veszel még egy új kefés fejet hozzá, és van egy szinte új megbízható porszívód!

ribarszki: ne aggódj van olyan ciklon aminek a porkibocsájtása minimális, aranyárban is mérik ezeket a modelleket!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#15528) Devas válasza batagy (#15521) üzenetére


Devas
őstag

Tudomasom szerint a microhullamu suto aramtalanitva is megrazhat. En a helyedben szakemberre biznam a dolgot.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#15529) batagy válasza Devas (#15528) üzenetére


batagy
őstag

Hmmm. Igen, kösz a figyelmeztetést!
Figyelnem kell erre! Én nem is mertem hozzányúlni.
A másik topikban rákérdezek még erre.

(#15530) Atesz 666 válasza bozsozso (#15523) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Sziasztok,
Tudnátok ajánlani valami megbízható mikrót max.30k-ig? Nem kell grilles"

Üdv.

-Szerintem ebben az árkategóriában már alap funkció a grill,kb mint a telefonoknál a rezgő hívásjelzés vagy a Bluetooth. :U

-Ha jót és megbízhatót akarsz venni akkor ajánlanám ezt:[link] :C

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15531) cekkk válasza Safranek (#15524) üzenetére


cekkk
veterán

Azt hittem most akarod beszereltetni :)

(#15532) bozsozso válasza Atesz 666 (#15530) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi, nem is rossz. Viszont egy dolgot még elfelejtettem leírni, hogy az ajtónyitás az ne nyomógombos legyen.

(#15533) Dluinet válasza bozsozso (#15532) üzenetére


Dluinet
nagyúr

úgy nyíljon az ajtaja, mint a hűtőnek, simán kinyitod?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15534) bozsozso válasza Dluinet (#15533) üzenetére


bozsozso
őstag

hát ez így nem teljesen igaz, mert a hűtő az másképpen nyílik. Ez azért "bekattan" a helyére. Például ilyen

(#15535) Atesz 666 válasza bozsozso (#15534) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"hát ez így nem teljesen igaz, mert a hűtő az másképpen nyílik. Ez azért "bekattan" a helyére. Például ilyen"

-Értem mire gondolsz,
-Szerintem akkor még ez [link] jó lenne,bár picit drágább is. :U

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#15536) bozsozso válasza Atesz 666 (#15535) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm.

(#15537) Safranek válasza cekkk (#15531) üzenetére


Safranek
aktív tag

Online bejelentettem a hibát tegnap.
Mit mondjak , nem rohannak. :((
Mondjuk az vicc , hogy eddig egy emailre sem reagált egyik szervíz sem. :(((

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#15538) Bici válasza Devas (#15508) üzenetére


Bici
félisten

Megnéztem, nem szakadt le (még) semmi.
Viszont a teleszkópokat hiába nézem, hiába szedem ki, valószínűleg úgy sem tudom megjavítani. :B

Tudtok olyan szerelőt, aki Bp. III. kerületben meg tudná nézni, és árajánlatot tudna adni rá kötetlenül? A lakás tulajdonosának konkrét árral együtt szeretném előadni, hogy ki kell fizetnie a javítást. :D

Vagy van valami módszer a házi javításra?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15539) Latency válasza ribarszki (#15526) üzenetére


Latency
senior tag

Kicsit kutakodtam és most ez a Philips tetszik: [link] Viszont nem tudom, hogy ezek a "eco" kis teljesítményű motorral szerelt gépek mennyire jók? A keménypadló tisztítás (nekem csak erre kell) elvileg A osztályos.
Vagy esetleg ez: [link] Jobb porvisszabocsátás, de rosszabb keménypadló takarítás.

[ Szerkesztve ]

(#15540) Safranek válasza Safranek (#15537) üzenetére


Safranek
aktív tag

Megkaptam a javításra az ajánlatot. :Y
Inkább veszek újat 4 vagy 5 év garival.

Melyik típus ajánlott? :U

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#15541) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Van egy előltöltős Gorenje mosógépünk, 5 éves, sajnos a pontos típusát nem tudom, a kézikönyvében nem jelzik. Pár napja észrevettük, hogy a kimosott ruhák nem túl illatosak, inkább dohos szaguk van, csináltunk egy tisztító mosást, azóta nincs gond a ruhákkal. Viszont a gép elején van a szűrő, ezt is kinyitottuk, és nagyon büdös víz folyt ki belőle. Ezután azt vettem észre, hogy mosás után mindig marad egy kis víz a mosógépben, ha megmozgatom a dobot, akkor hallom, ahogy lötykölődik benne. Ez normális? Gondolom azért volt büdös a gép, mert ez a víz, ami a gépben marad, beposhadt.

Egyébként ha mosás után elindítok egy centrifugázást, utána nem marad víz a gépben.

(#15542) Devas válasza petyus_ (#15541) üzenetére


Devas
őstag

Üdv!

Nem normális. Nem szabadna víz maradnia benne a dobnál. Az elképzelhető, hogy a szűrőnél marad egy kis víz, ami visszafolyik a szennyvíz kivezető csőből. Ugyebár a szűrő a mosógép alján van a szivattyú mellett. A szivattyú tolja ki a szennyvízt a gépből. Ezek jóval a dob alatt helyezkednek el, a víz meg mint tudjuk lefelé folyik. A szivattyú akkor dolgozik, amikor a gép "dorombol".

Nagyjából így néz ki a mosás:

-A gép hátulján felül a mágnesszelepek kinyitnak, így a magas nyomású víz beáramlik a mosógépbe, közben felveszi a mosószert és magával viszi a dobba/üstbe
-Főmosás
-A szivattyú kitolja a szennyvízt, tehát dorombol
-A gép ismét felvesz egy tiszta adag vizet és az öblítőt
-Abban is megforgatja a ruhákat
-A gép megszabadul ettől a víztől is (dorombol)
-Centrifugálás. A gép kirázza a ruhákban maradt vízcseppeket, közben dorombol a szivattyú
-A mosógép végzett

Ennek valahogy így kell történnie. Elképzelhető, hogy a szivattyú lapátot valamilyen idegen tárgy megakasztotta és nem végzett alapos munkát. Esetleg a vízszintszabályozó rendetlenkedett és azt hitte nincs már a mosógépben víz. Vagy a programkapcsoló bolondult meg, de ennek nem adnék sok esélyt. Vagy azt tápláltad a gépbe, hogy ne centrizzen, a ruha meg mosás után még sokáig a gépben maradt, a víz meg visszafolyt belőle a gépbe. Ilyesmik jutottak eszembe, remélem segít valamit a probléma megoldásában. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#15543) petyus_ válasza Devas (#15542) üzenetére


petyus_
senior tag

A tippeid közül az utolsó biztos nem, sajnos nem egyszeri eset, a többit meg nem tudom ellenőrizni, úgyhogy akkor majd hívunk egy szervizest. Esetleg tudnál ajánlani megbízható szakembert Budapesten?

[ Szerkesztve ]

(#15544) Devas válasza petyus_ (#15543) üzenetére


Devas
őstag

Nem tudok, vidéki vagyok.

Annyit megpróbálhatnál, hogy kiszeded az alsó szűrőt (megtisztítod) és onnan elvileg látni a szivattyúlapátot. Ha valami akadályozza a lapát forgását azt szedd/takarítsd ki belőle.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#15545) ribarszki válasza Latency (#15539) üzenetére


ribarszki
őstag

Jó a Philips is, jó a zsákos Electrolux is, mégjobb a zsákos Siemens/Bosch, legjobb a Miele/Sebo.

Az eu-s matricák max megtévesztésre jók, ne abból indulj ki. És a Samsungot erősen hanyagolnám, a többi a te döntésed.

(#15546) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Mosógéppel kapcsolatosan szeretném kikérni a véleményeteket.
Bosch WAE24369BY
SAMSUNG WF70F5E2W2W/LE
és még van 1 gorenje is. Melyik az ajánlottabb márka ill a linkelt 2 gép közül melyik lehet jobb?

Másik kérdésem pedig: Tényleg annyira rosszak a Whirlpool mosógépek? Rákeresve a topicban nem volt túl +.
Nagyszülőknek csak felültöltős jöhet szóba és ezt néztem ki, főleg a 4-5év gari miatt... Rossz döntésnek találjátok?
Whirlpool WTL 60812

(#15547) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv!
Az alábbi hűtőt néztem ki:
KGV 39 VW 31 Bosch. 140k és 5 év gari. Van vélemény róla? Illetve magáról a márkáról?
Létezik még más sok év garis termék hasonló áron?

Köszönöm előre is !

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#15548) koxx válasza membrandj (#15547) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Úgy tudom, hogy perpill a Boschon kívül nem ad más 5 év garit a hűtőre. Ha nem Liebherr mellett döntök (olcsóbb volt) akkor én is Boscht veszek. Szal sztem jó vétel.

(#15549) Acef válasza gorje (#15546) üzenetére


Acef
addikt

Inkább WAE 28469-et vegyél olcsóbban

(#15550) gorje válasza Acef (#15549) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi szépen. Mondanál indokot? Személyes tapasztalat?

A whirlpool gépről mi a véleményed? Ha van..

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.