Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96101) Norbi 72 válasza whatnot (#96099) üzenetére


Norbi 72
veterán

Használtan nem fogsz találni,új a cucc.Keress használt Dali rendszert(lektor,concept,zensor),jó lesz.

(#96100) BBéci Várom,főleg a 660-as sub tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#96102) brembo válasza BBéci (#96096) üzenetére


brembo
tag

Köszönöm az észrevételt! Erősítőben mit ajánlasz ezen a szinten? Én a Denonokon gondolkodom, sok jót olvastam róluk, és sokan párosítják a dali dobozokkal. Van olyan, ami ajánlott ebben az árkategóriában?

(#96103) BBéci válasza brembo (#96102) üzenetére


BBéci
titán

Melyik árkategóriában?
A topik hozzászólásainak jelentős része erősítő ajánlat, pici keresgéléssel biztosan megtalálod azt, ami számodra érdekes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96104) whatnot válasza Norbi 72 (#96101) üzenetére


whatnot
őstag

Hát elég necces.
Dali Concept 2 + center 85k. Mondjuk ha a hangfalpár megfelel frontnak is, akkor még oké, bár akkor még se surround, se sub. Ha viszont frontnak nem felel meg, akkor túl drága ez nekem.
Nem vagyok biztos benne, hogy van keretem kihasználni a teljes vasat, bár ez nyilván az áraktól is függ, viszont ahogy nézem a használtakat, egy komplett Dali szettet 150e alatt nem úsznék még + sub.

(#96105) brembo válasza BBéci (#96103) üzenetére


brembo
tag

Max 100-ig gondolkodom erősítő terén, ezeket gondoltam:
Denon AVR-2113, esetleg 1912.
Köszi, olvasgatok.

(#96106) Norbi 72 válasza whatnot (#96104) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ennyi az ára,a Dali jö cucc,használtan is tartja az árát,elég jól...ez van.De egy jó Wharfi szett is megfelelne neked,szerintem,Pl.

[ Szerkesztve ]

(#96107) dunkel válasza brembo (#96105) üzenetére


dunkel
őstag

A 2113 a 1912 utódja, szóval a kettő közül inkább azt.
Ha nem kellenek a nyújtott szolgáltatások és a hang a fontosabb 100 körül már 2808/2809-et is lehet elvétve találni ami szintén HDMI-s gép. Itt is van[link]
Ha a HDMI-ről is le tudsz mondani, hangban még feljebb lehet menni:[link]

[ Szerkesztve ]

(#96108) Tamoo válasza Monngoose (#96076) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egyikkel sem nyúlsz mellé.
SB12NSD-t és T-12-t hallgattunk meg egymás mellett. Nekem mindkettő tetszett, egy kategória.

(#96109) dunkel válasza dunkel (#96107) üzenetére


dunkel
őstag

Megkövetem magam, 3806-on is van HDMI, de HD hangformátumot és 1080p-t nem támogatja ha jól hámozom ki a leírást.

(#96110) #09634560 válasza dunkel (#96109) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nekem volt, jól hámoztad.. viszont a 7.1 PCM-et és a DSD-t és a DVD Audiot leveszi és leadja, tehát a HD-t is élvezheti megfelelő lejátszón (kikódolja a 7.1-et és továbbküldi)

[ Szerkesztve ]

(#96111) liszi70


liszi70
nagyúr

Vettem egy Kimber 8TC hangfalkábelt, aminek a hangfal felőli vége két érpárban van összefonva, tehát bikábelezésre (nem bikabelezésre!) is alkalmas. Természetesen ki fogom próbálni jumperral és bikábelként is, de nagyon érdekelne, hogy használja-e valaki közületek a bikábelezést?

Köszi!

(#96112) dunkel válasza liszi70 (#96111) üzenetére


dunkel
őstag

Lázas vagy? Kábelre költöttél?? ;]

(#96113) Mezga Aladár válasza liszi70 (#96111) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én használtam, szerintem, mellékvágány.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#96114) lemmy9 válasza liszi70 (#96111) üzenetére


lemmy9
őstag

Én igen, és bi-amp-ban. És különbözö kábelekkel a mélyhez és a közép-magashoz. :)

Szerintem!

(#96115) liszi70 válasza lemmy9 (#96114) üzenetére


liszi70
nagyúr

Akkor a te eseted nem analóg az enyémmel, mert a bi-amp teljesen más, és nyilván hatásosabb.

(#96113) Mezga Aladár

OK, értem, neked nem hozott.

(#96112) dunkel

Vettem én kábeleket, a legtöbb eladásra vagy visszavitelre került, kipróbálás, némi használat, és TESZT után. Én NEM leszek placebó-huszár. Lehet, hogy ez is eladásra kerül, ha úgy ítélem, hogy nem hoz annyit, mint amennyivel drágább. De ha bejön, akkor lehet, hogy kereslek! :)

(#96116) bajnokpityu válasza liszi70 (#96111) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen, minden csatin.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#96117) liszi70 válasza bajnokpityu (#96116) üzenetére


liszi70
nagyúr

És te miért használod? Miben jobb?

(#96118) bajnokpityu válasza liszi70 (#96117) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mert pont olyan kábelek tetszettek meg, amik biamp, biwire alkalmasak. Éveken belül nekem a sztereóm biamp lesz. Többször hallottam saját füllel, miben, mennyivel jobb, és tudtam, h egyszer nekem meg fogja érni a difit.
Tisztább biwire,biamp esetén a hang, kevesebb a torzítás. Úgy az egész frekitartományban. De nem kell kategoria ugrásra gondolni. Ha mondjuk 20%al többért adják, akkor azt választanám.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#96119) Patice válasza bajnokpityu (#96118) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezzel kapcsolatban csak érdeklődés szintjén kérdezném, hogy lehet különböző kábel és/vagy erősítő a láncban? Vagy az eltérő karakterek miatt ez kerülendő/ nem vezetne jó eredményre, nem lenne összhang?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#96120) bajnokpityu válasza Patice (#96119) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hát, Ákosnak az a véleménye, hogy nagyon nehéz megcsinálni különböző erősítőkkel, kábelekkel. évekbe telik,mire megtalálod különböző kábelekkel az összhangot, de meg lehet. Van egy másik haverom, aki így játszik, szerinte teljesen egységes lett.

próbáltam különböző erősítőkkel, kábelekel, teknikailag jobb lett (D osztály azért nagyon jó mélyben), de hiányérzetem volt, nem volt igazán élethű. szóval sztem úgy érdemes ilyet kipróbálni, hogy alul felül duplázni mindent. hogy megéri-e majd Neked, azt nem tudom, nekem határeset. aztán lehet próbálkozni olcsósítással, hátha véletlenül bemákolsz egy olcsóbb biampos rendszert.

MBLék is duplázták anno, pedig sokkal több tapasztalatuk van,mint nekem. :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#96121) Mezga Aladár válasza Patice (#96119) üzenetére


Mezga Aladár
veterán


Accuphase triamp, aktív váltóval :D

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#96122) whatnot válasza Mezga Aladár (#96121) üzenetére


whatnot
őstag

Te jó ég, ezt már én tiltanám ki a lakásból, asszony se kell hozzá :Y

(#96106) Norbi 72 : igen, erre a Wharfedale-re céloztam még előtted :) Egyelőre csak 4 embernek van jegelve előttem, úh. remek esélyekkel indulok. Ha viszik, akkor jegelem a hangfalvásárlást és lesem majd a hirdetéseket a következő hónapokban. Addig meg a Genius-szal tanulom meg használni az erősítőt.

[ Szerkesztve ]

(#96123) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

Házimozi ügyben szeretnék kérni egy kis segítséget:

Az alábbi alaprajzon a következő elemek szerepelnek:

Yamaha RX-V459 erősítő
2db Rubicon RP16F MKII front hangfal
1db Rubicon RP16C centersugárzó a TV alatt a szekrényen
2db Yamaha NS-E55 surround hangfal falra szerelve

A kérdésem az lenne, hogy a sztereó tér fokozása érdekében lenne-e értelme még két sorround hangfal felszerelésének a szekrények fölé (narancssárga színnel).

A TV-vel szemben a frontok "között" ülve megfelelő a sztereó hatás, a kérdés igaziból az, hogy ha felszerelek még két sorround hangfalat az erősítő B front hangfal kimeneteire, javul-e a rendszerem?

Egy teljesen más kérdés: Az egész rendszert lenne értelme lecserélni a Sony HT-CT770-re, vagy ez a rendszer így jobb ahogy van?

(#96124) #75912448 válasza Dani Pécs (#96123) üzenetére


#75912448
törölt tag

Inkább romlana, szükségtelen. Attól javulna, ha kijjebb húznád a frontokat a beszorított állapotukból.

(#96125) Dani Pécs válasza #75912448 (#96124) üzenetére


Dani Pécs
tag

Az a gond, hogy sajnos erre nincs lehetőség, ezért gondolkozom valamilyen alternatíván, de akkor ezek szerint ennél jobbat ezekkel a pozíciókkal nem tudok elérni?

(#96126) #75912448 válasza Dani Pécs (#96125) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egész biztos nem javít rajta, maximum virtuális élmény ad, amit valaki megélhet éppenséggel jobbként, de valójában nokedli. A soundbar cserére nem tudok válaszolni, de annak árán naponta elhangoznak itt életképesebb alternatívák.

(#96127) Patice válasza bajnokpityu (#96120) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszi a választ! :R

Gondoltam, hogy nem olcsó különböző erősítőkkel és kábelezéssel. Ezért érdeklődtem csak elméleti síkon.
Ha mégis biamp-ra adnám a fejem (jelenleg szigorúan elmélet), akkor evidens lenne ugyan az ugyan olyan erősítő és ugyan olyan kábelek, de mivel más tészta a két tartomány erősítése, ezért jött az ötlet, hogy lehetséges-e különbözőkkel próbálkozni. És úgy látom más is ment ilyen irányba és munkával ez is lehet jó.

Aktív sugárzóban is gondolkodom néha, csak nem gyáriban. :B Ilyen alapon aktív sugárzóban sem hülyeség mondjuk a különböző erősítő a két- vagy három útnak. (Genelec csinált három utast is.)

Mozirendszernek el tudnék képzelni mondjuk egy Genelec összeállítást. Akár a legújabb, 8351-esekből is. Csak kicsit borsos lenne. :D

OK. Hallottam már Genelec 8050-est, de az új 3 utasok, főleg a koaxiális közép-magas az eléggé tetszett már 2 éve is. :K Kíváncsi vagyok a 8351-esre is. Érdekes a mélyszekció.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#96128) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Nézegetem a Denon AVR-X1100-at. Ami mellett többért, de ott az X2100. Namost a kérdésem az lenne, hogy a 7.1 ami nekem nem kell, ezt leszámítva van-e olyan különbség a kettő között, ami miatt a 2100 inkább megérné? Tudásban, funkcóban.. optikát egyet tolnék bele maximum, menne rá 2 HDMI és egy Dynavoice Magic FX6-os szet. Elvi kérdés, most még nem venném meg... a Dyna hangját hallottam 1100-al, a 2100 tudhat ennél többet vele?

Köszi

laca

(#96129) devil-k válasza vitezlejszlo (#96128) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az X1100 egy elég gyenge vas, azért ki kellene szolgálni a hangdobozokat is jobban.

(#96130) vitezlejszlo

A többiek biztos fognak ajánlani, ha meg a használt is szóba jöhet, akkor nyert ügyed van. Az biztos, ha újat akarsz venni és ha e kettő közül kell választani, akkor az eggyel magasabb kategóriát venném. Tudod mi szab határt az elképzeléseknek? A pénz. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#96130) vitezlejszlo válasza devil-k (#96129) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

óóóóó.... :) akkor a X2100? Vagy van esetleg valami más javaslat?

(#96131) Osynho válasza vitezlejszlo (#96130) üzenetére


Osynho
addikt

Használtan olcsóbban jobbat. :D

(#96132) Norbi 72 válasza vitezlejszlo (#96128) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mindkettő 7.2-es,a 2100-as 2 hdmi kijárattal rendelkezik,és ahogy Devil írta elkélne a 2100-as ereje.A streamban ki tudod próbálni mindkettőt Dyna hangfalakkal.

(#96131) Osynho Igaz,ennyiért 3808,és még marad is. :)

[ Szerkesztve ]

(#96133) vitezlejszlo válasza Norbi 72 (#96132) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

3808-at láttlál valahol? :D

Egyébként értem én a csíziót :) Ugye a 3808 nem mai vas. Mennyire kell tartani az elhalálozástól? Mert ha veszek egy 6-7 éves használtat, az bír még egyszer ennyit?

Most mondjuk egy kis Denon UD-M50-em van, ezzel megy a két front Dyna, tegnap este hallgattam, a kis Denon meg se melegedett. Jó nem is üvöltött, kellemesen háttérmuzsikált :).... és ezt valamikor 2002 körül vettem... azóta is működik.. Nincs szét hajtva, de teljesen szépen megyeget :)

Laca

ui: amúgy pont a 3808-as képeken látom, hogy az erősítő tetején a szellőző rész jobb oldalán van egy más színre festett rész, mintha még valami kis távtartók is lennének neki. Ez itt így mi ez itt? :)

[ Szerkesztve ]

(#96134) Tamoo válasza vitezlejszlo (#96133) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A 08-as végűekről nem sok panaszt lehetett olvasni. Már bizonyítottak. Ha fiatalabbat veszel, az is megpusztulhat. Lásd sok Onkyo, H/K HDMI panel hiba.

(#96135) Norbi 72 válasza vitezlejszlo (#96133) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tessék. :)
Normális használat mellett legalább 20 évet elmennek ezek a vasak.

(#96136) Tamoo válasza Norbi 72 (#96135) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jól lenyomták az árukat (szerintem indokolatlanul). Én még pont jókor adtam el 150ért. Bár az A-s volt, nem mintha bármit is számítana.

[ Szerkesztve ]

(#96137) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Nagyon láma vagyok a hangokhoz, nagy igényeim sincsenek, ami bizonyítja, hogy a kezdetek óta a tévé hangszóróját használom hangkeltőnek, bár a szgépen van 5.1, egész pofásan is szól, de ott meg nem szeretek tévézni.

Csak egy gyors kérdés, ami biztos volt már téma ezerszer, mélységesen előre is elnézést érte, de van-e lehetőség arra, hogy a samsung tévére kötni (amin van optical output) valami minimum 2.1 hangkeltőt?
Ami lényeges.

A tévére van kötve hdmi-n át egy kábeltévés STB.
A tévére van kötve még egy dune media player.
Most mindegyik eszköz a tévén szólal meg.

Ha a tévé optikai kimenetére kötök valami hangfalat, akkor szólni fognak-e a hangfalak, ha a dune-t, vagy a STB-ot használom?
Vagy az csak akkor szól, ha a beépített tévétunert/médiaplayert használom?

Hogy miért nem akarok 5.1-et?
A háttérsugárzókat nem tudom rendesen eltenni, nincs hely. Ha nagyon nagyon mégis muszáj lenne, akkor lehet sikerülne elhelyezni. De azt majd később.
:R

(#96138) xxlongikaxx válasza nfsu17 (#96137) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Az en smasung tv -m sokaig egy 2.1 es logitech szettel ment ugy hogy a fulhallgato kimenetbe dugtam. De ha van optikai bemented akkor hasznalhatod azt is. Minden hangot ami eppen a teve is kiad azt fogod hallani.

(#96139) Norbi 72 válasza nfsu17 (#96137) üzenetére


Norbi 72
veterán

A mozivas működik 2.1-el is,amit később fejleszthetsz.Mennyi a keret rá?
Használt is érdekel?Sok pénzt megtakaríthatsz.

[ Szerkesztve ]

(#96140) BBéci válasza liszi70 (#96111) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan ugyanezt próbáltam ki, semmiféle javulást nem okozott a hangminőségben. Jó ideig úgy hagytam, nem volt kedvem összesodorni, majd villákat szereltettem a végükre, természetesen csak kettőt. Azután, Kittosz fórumtárs jóvoltából, Kimber 8TC jumperek kerültek a birtokomba, most végre rendben van a kábelezés.
Erősítőhöz ehhez nagyon hasonló csavaros banánokkal csatlakoznak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96141) nfsu17 válasza xxlongikaxx (#96138) üzenetére


nfsu17
veterán

ilyet én is csináltam.
a pc-hez használt szettet rákötöttem a fülhallgató kiemenetre.
szépen szólt is a 2.1.
de a minősége valahogy nem volt olyan jó, mint a pc-n, ezért dobtam az ügyet.

Norbi 72

inkább újban gondolkodnék.
a keret az rugalmas, de csak akkor, ha vásárlás előtt 100% biztosra tudom, hogy minden klappolni fog és nem utána derül ki, hogy mégsem szól, csúszik a hang, stb. Ettől még bármi lehet, előre nem lehet tudni.
Ha kell, akkor 100k is lehet a keret.

A mozivas működik 2.1-el

tehát akkor a STB nem működik, csak a dune?

[ Szerkesztve ]

(#96142) BBéci válasza nfsu17 (#96141) üzenetére


BBéci
titán

A tévék fejhallgató kimenetének hangminősége pocsék, vallatni lehet vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96143) Norbi 72 válasza nfsu17 (#96141) üzenetére


Norbi 72
veterán

tehát akkor a STB nem működik, csak a dune?

Dehogynem.Úgy értettem a 2.1-et,hogy nem kell mind az 5 hangfal hozzá,2 front és egy sub már jelentős javulás a tv hangjához képest.Sajnos a 100K újban nem túl sok,az egyik legolcsóbb vas 65K.

A hang esetleges csúszását(ilyen nem szokott előfordulni)az erősítő lyp sinc funkciójával tudod korrigálni.

Frontra állóhangfal elfér?

[ Szerkesztve ]

(#96144) nfsu17 válasza Norbi 72 (#96143) üzenetére


nfsu17
veterán

értem.
álló elméletileg elfér, bár közel lesz a sub-hoz akkor.

tudom, hogy soundbarokkal nem foglalkoztok, de ez megtetszett

Onkyo LS3100
[link]

Home Cinema System Learns Your TV Remote Controller Commands
-ez mindenképpen nagyon jó lenne, nem kell egy 4. távrángató

Stream Music from iPhone, Tablet, and Personal Computer via Wireless Bluetooth Technology
-mobilról tudnék zenét hallgatni

Auto Power On/Standby with TV
-mindeképpen kellene

• 2 Digital Audio Inputs (Optical and Coaxial)

-optikain akkor működhetne is a tévéről

(#96145) vitezlejszlo válasza Norbi 72 (#96135) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

És és és és mire kell egy használt erősítőnél figyelni? Gondolom a bemérő mikrofonra mindenképpen, meg a távirányító meglegyen... vannak árulkodó dolgok, bármire is gondolt a költő? :D

Köszi

laca

(#96146) Norbi 72 válasza vitezlejszlo (#96145) üzenetére


Norbi 72
veterán

Minden ki-és bemenet,az összes hangfalcsatorna működjön.

A hdmi csatik körüli sok karcolás árulkodó lehet,azokat nagyon fontos leellenőrizni.

Ha már nincs rajta garancia,érdemes levenni a fedlapot,égési nyomokat keresni,púpos kondikat.

[ Szerkesztve ]

(#96147) vitezlejszlo válasza Norbi 72 (#96146) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Köszi a válaszokat! Azt hiszem megnézem ezt a 3808-at...

Laca

(#96148) Norbi 72 válasza vitezlejszlo (#96147) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jó döntés. :K

(#96149) Monngoose válasza Tamoo (#96108) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Köszönöm a segítséget.
Bár az SB-2000 drágább és csúnyább mint a T12, de kisebb és picit jobban bízom benne a T12 auto-standby bizonytalansága miatt + utóbbi kisebb frekvencia tartományban használható (75 Hz-től felfelé csúnyán esik).
Ráadásul az SVS az L-Sound-nál €699.-ért megkapható zéró szállítási költséggel, 5 év garival. Ugyanez itthon 239eFt, 2 év garival. A különbözetből majdnem kijön egy boxer. :D

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#96150) Digital


Digital
addikt

Ma este mozizom egyet!
Woody Allen-el "töltöm" az estét, két filmje van bekészítve: a Manhattan, és az Annie Hall.
Ti mit néztek ma?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.