Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96251) BBéci válasza Sefter (#96248) üzenetére


BBéci
titán

200e alatt nem kapni értelmes vásznat, tetszik, nem tetszik, ez van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96252) 12hopp


12hopp
csendes tag

Sziasztok!

A véleményetek szeretném kikérni subwoofer csatlakoztatása kapcsán. Adott egy NAD D3020 sztereó erősítő subwoofer kimenettel és esetleg egy Dynavoice T12. (ez nincs meg még, gondolkozom a vásárlásán).
A trükk ott van, hogy az erősítőn a sub kimenet 3,5mm-es jack csatlakozó.

Két módszert látok sub csatlakoztatására:

- jack-rca átalakító + egyik ágába egy sub kábel ami LFE inputba megy
- jack-rca kábel High level inputba

Annyit tennék még hozzá, hogy az erősítón nem lehet vágási pontot állítani, valahol 80-100 Hz körül van gyárilag belőve.

Illetve a kérdésem az lenne még, hogy ha LFE-n keresztül csatlakoztatom a subot, akkor működik a frekvencia szabályzó? Valahol olvastam, hogy nem. Ez azt jelentené, hogy nem igazán tudnám összehangolni az állványos hangsugárzóimmal.

A sub beszerzésének a célja az lenne, hogy filmek alatt is meg legyenek az effektek (MPHC-n keresztül rá tudom keverni az LFE csatornát is). Továbbá néhány zenei stílusnál sem ártana az erőteljesebb mély.

Mit gondoltok, hogy lenne optimális?

Köszönöm a segítségetek!

Norbi

(#96253) Sefter válasza BBéci (#96251) üzenetére


Sefter
veterán

Tudom, de azért van diffi a low-end kategóriában is..
Az "egybőlkuka" meg az "egydarabigjólesz" :)))

Psn ID: sefter_hun

(#96254) XenHai válasza XenHai (#96217) üzenetére


XenHai
senior tag

Erre valaki?

(#96255) sixer66


sixer66
senior tag

Erősen türelmes az az ember, aki 8 eres kábellel köti össze az egész rendszerét.... :W
Jah, ha persze nem szerelten veszi azt

[ Szerkesztve ]

(#96256) MasterMark válasza sixer66 (#96255) üzenetére


MasterMark
titán

Hát nekem a front oldal úgy van pedig. Szerencsére csak az egyik végét kellett nekem csinálnom. ;]

Switch Tax

(#96257) gyurczy válasza Tamoo (#96246) üzenetére


gyurczy
őstag

Ha nem lenne épp elosztóm, valószínű én is adtam volna neki egy esélyt.

(#96258) balisz válasza BBéci (#96251) üzenetére


balisz
senior tag

Akkor mégis melyek a jó vásznak?

(#96259) whatnot


whatnot
őstag

Egyelőre csak zenelejátszásnál fordult elő, de van, hogy egyszer csak zajos lesz a hang, kb. olyan, mintha rádiónál félre lenne hangolva az állomástól. Igen erős zajt produkál.
Hangkártya oldalra gyanakszom, mivel ha valami beállítást megváltoztatok (pl. sample rate, csatornák száma, de teljesen mindegy, mit), akkor megjavul.
Ötlet, mitől lehet? Analógon nem művelte ezt.

(#96260) MasterMark válasza whatnot (#96259) üzenetére


MasterMark
titán

Ez inkább valami driver baj lehet.

Switch Tax

(#96261) hétalvó válasza gyurczy (#96257) üzenetére


hétalvó
addikt

tp80 utan, tartom, hogy a falba rakunk kisfuru arany csatikat es nem kell jobb. A tp80 nalam gyengebb volt, mint a sajat megoldason. Nem sokkal, de tizszerese arban.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#96262) #75912448 válasza Sefter (#96253) üzenetére


#75912448
törölt tag

A régebbi Grandview CNV-t már nem tudják, tudjátok beszerezni? (nem ezt a most kapható "B"-t) Tökéletes lenne a benqhoz, de még egy lépcsővel feljebb az említettnél is. Ebben az árkategóriában, mint az ES is, messze nem olyan jó.

(#96263) gyurczy válasza hétalvó (#96261) üzenetére


gyurczy
őstag

hétalvó: Hol van már az. Kigyomláltam a Furukat a rendszerből. :DDD

regger: Ebben az árkategóriában, mint az ES is, messze nem olyan jó. Ezt kifejtenéd?

[ Szerkesztve ]

(#96264) #75912448 válasza gyurczy (#96263) üzenetére


#75912448
törölt tag

A linkelt elitscreen elmarad a régi CNV-től, ami sokkal jobb minőség volt hasonló áron.

(#96265) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

A tévémet és az AV erősítőt HDMI kábellel kötöttem össze. Az erősítőből megy a kép és hang a tévéhez. A tévéből visszafelé pedig jön a hang.

Most ha a tévét bekapcsolom, akkor automatikusan bekapcsolódik az erősítő. Vagy ha már be volt kapcsolva, akkor a tévé csatornájára vált. Ha a tévén hangerőt állítok, akkor az erősítő hangerején változtatok. Ha kikapcsolom a tévét, akkor az automatikusan kikapcsolja az erősítőt is.

Hogy lehet ezt az automatizmust kikapcsolni? Nem szeretném, hogy a tévé és az erősítő szinkronban működjön. Az erősítőn vagy a tévén kell ezt állítani?

[ Szerkesztve ]

(#96266) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Belépő szinten (vagy alatta :) ) mennyire Isten káromlás álló, front hangfalakat használni háttérsugárzóként, ha az elhelyezést, megfelelő magasságba emelést/döntést figyelmen kívül hagyjuk?

S3x, hifi & rock and roll

(#96267) whatnot válasza MasterMark (#96260) üzenetére


whatnot
őstag

Abból pedig a legfrissebb van. Igaz, az már közel 3,5 éves.

(#96268) dio001


dio001
tag

Sziasztok!

Valaki a napokban nem rendel/vásárol valamit ebay-ről? Szükségem lenne vagy 5 pár LG 3d passzív szemüvegre. Ha esetleg más ötletetek van akkor szívesen várom. Azért nem rendelek én mert többe kerül a szállítás mint maga a termék. Itthon viszont drága mulatság boltból venni.

Üdv: Dio

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#96269) paci88


paci88
tag

Sziasztok. Soundbar vásárlásán gondolkodom és segítséget szeretnék kérni. Kb 100K lenne a ráköltendő összeg, egyáltalán érdemes ennyit költeni egy ilyen eszközre? Nekem főleg zenehallgatásra kellene, film ritkábban, illetve házibuli alkalmával és esti tv nézéskor lenne használva. Kb 25-30 m2 a nappalim. Mennyire szól jól egy ilyen szerkentyű? :D Nagy hangerőn sem torzít, illetve milyen méllyel rendelkezik? Nem vagyok házimozi rendszer rajongó, ezért gondolkodom ilyenbe. Kb egy árban lévő házimozi szintjét hozza vagy hogy kell elképzelni?

[ Szerkesztve ]

(#96270) lemmy9 válasza sony309 (#96266) üzenetére


lemmy9
őstag

Semennyire, nekem is az van. Csak cumi megemelni, mert nehéz 30-40 centis állványt szerezni.

Szerintem!

(#96271) Oldfighter válasza sixer66 (#96255) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Sőt, a világ legerősebbje, legintelligensebbje és természetesen a legszerényebbje is. :D
Üdv a klubban. :)

ui: Amikor a végén a sodort érkábelvégeket csatlakoztatod és egy szál csak azért is különcködik, ne nyálazd be az ujjad, jelentem, nem használ. :DD

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#96272) Oldfighter válasza paci88 (#96269) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ajánlom az oldal jobb felső sarkát elolvasásra. ;)
A soundbarok igen speciális körülmények közt használhatók csak a céljuk elérésének érdekében.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#96273) paci88 válasza Oldfighter (#96272) üzenetére


paci88
tag

Láttam :D de ezt a topikot ajánlották. De azért köszi :R

(#96274) BBéci válasza paci88 (#96269) üzenetére


BBéci
titán

Ajánlom figyelmedbe az oldal jobb felső sarkán található figyelmeztetést! Soundbarokkal, (hangprojektorokkal) a topik nem foglalkozik.
Véleményem szerint zenehallgatásra egyáltalán nem alkalmasak, a 100000 forintos kategóriába tartózó hangprojektorok. Ez persze igény kérdése. Házibulira pláne nem. A TV hangszóróinál valamivel jobban szólnak, ennyi és nem több.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96275) paci88 válasza BBéci (#96274) üzenetére


paci88
tag

Neked is köszönöm a gyors választ :R

(#96276) #09634560 válasza €uro (#96265) üzenetére


#09634560
törölt tag

erősitő menüjében a HDMI CEC-et ki kell kapcsolni.

Paci88: Létezik sztereó erősitő 59 ezeréer optikai ls koax digitális bemenettel a netdeponál BC márkanévvel, jó hamgfallal társitva inkább ajánlható mint bármelyik soundbar vagy 100 ezer alatti uj házimozi erősitő.

Más: Penna poornál érdeklődök Kimber kábelek iránt, szerintetek a 4VS megéri az árát? (8 tc-re nem telik sajna) ÉS a kwik sorozat?

[ Szerkesztve ]

(#96277) bajnokpityu válasza #75912448 (#96262) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az utolsó eredeti CNVk egyikét vettem meg. azóta csak utángyártott van, ami az itthoni importőr szerint ugyanolyan jó,de mások szerint meg messze nem az. Amúgy nagyon elégedett vagyok vele. Csak azért nem ajánlottam,mint "200e" alatti vászon, mert nem kapható itthon. Világ végéről meg ekkora nagy tárgyat nagyon drága lenne hazahozni, ráadásul nem volt 100%os a fülmentesség, tehát volt hibás. Amit itthon vissza lehetett vinni.

Szepi0808at érdemes megkeresni, de ő se tud 160alatt normális vásznat már, akármilyen puncsos.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#96278) sony309 válasza lemmy9 (#96270) üzenetére


sony309
őstag

Köszöntem a választ!

S3x, hifi & rock and roll

(#96279) #75912448 válasza bajnokpityu (#96277) üzenetére


#75912448
törölt tag

Akkor gyakorlatilag most nincs értelmes motoros vászon abban az árkategóriában, ami elég szomorú. Nehezebb lett vásznat venni, mint projit. Ami most kapható helyette, valóban inkább ne.... Jó minőségű fix vászon viszont elérhető ennyiből, de azt legtöbben sajna nem tudják megoldani.

(#96280) gyurczy válasza bajnokpityu (#96277) üzenetére


gyurczy
őstag

Miből megállapítható, hogy eredeti-e vagy utángyártott a GV? Importőr azt adja, amit rendelsz, vagy ez is lutri?

(#96281) bajnokpityu válasza gyurczy (#96280) üzenetére


bajnokpityu
félisten

most már tuti csak klón van. biztos forrásból tudjuk ;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#96282) sixer66 válasza Oldfighter (#96271) üzenetére


sixer66
senior tag

Összesodortam a kis kábeleket és banándugót kaptak, úgyhogy nem hagytam őket rakoncátlankodni, csak mivel nem volt normális blankoló fogóm, így mire tapétavágóval leblankoltam a kábelvégeket, azt hittem elmorzsolok egy könnycseppet. :Y
Első kőrben azt vettem észre, hogy valamivel részletezőbb lett a hang, több részletet hallok ugyan azon hangerőn, de lehet csak vígasztalom magam, hogy nem hiába adtam ki rá pénzt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96283) #09634560 válasza 12hopp (#96252) üzenetére


#09634560
törölt tag

LFE-n valóban nem mükszik a frekvenciaváltó. És Jack-1rca vezeték kell és LFE-be kell mennie.

(#96284) lemmy9 válasza #75912448 (#96279) üzenetére


lemmy9
őstag

Nekem Moovia van, 200 alatti, egyelőre fül és hullámmentes. Jó vastag anyagú.

Szerintem!

(#96285) Oldfighter válasza sixer66 (#96282) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nem rossz kábel, nem sajnáltam rá az akciós árat. :) Egy darabig biztos elleszek vele.
A kábelvég csupaszításánál most már csak a szaloncukrok drótozását várom jobban. Pedig nem vagyok mazochista. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#96286) €uro válasza #09634560 (#96276) üzenetére


€uro
őstag

Az erősítő menüjében nem találok HDMI CEC-t. Nem HDMI Ctrl (RIHD) néven szerepel nálam? Mondjuk, ha ezt kikapcsolom, akkor egyáltalán nem küldi át a hangot a tévét az erősítőre.

[ Szerkesztve ]

(#96287) Norbi 72 válasza €uro (#96286) üzenetére


Norbi 72
veterán

Igen,az lesz.

(#96288) Sefter válasza gyurczy (#96280) üzenetére


Sefter
veterán

onnan, hogy az importőr bevallja.. telefonon beszéltem velük még a bydium előtt és mondta, hogy na GV az nincs, de van ugyan olyan jó európai gyártmány... :DDD

regger:
Én már vettem egy Bydium, motoros, oldalfeszített vásznat (használtan). Mondjuk ennek az új ára picivel 200 felett volt..

lemmy9:
Abból a szériából ,amit még az avx-en árult nagytételben valaki..?

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#96289) gyurczy válasza Sefter (#96288) üzenetére


gyurczy
őstag

Nekem e-mailen küldött rá ajánlatot. :DDD

(#96290) devil-k válasza Sefter (#96288) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vegyél Screenline-t. ;]
Az én vásznam (83") 195.000 Ft volt 210.000 Ft helyett. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#96291) BBéci válasza €uro (#96286) üzenetére


BBéci
titán

A tévében kapcsold ki, ne az erősítőben. A Panasonicokban Viera Link, vezérelt bekapcsolás és kikapcsolás néven vannak menüpontok. Más gyártmányok menüje nincs előttem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96292) #75912448 válasza devil-k (#96290) üzenetére


#75912448
törölt tag

;] Jó a Screenline, de 2m széles vagy nagyobb drága lesz a Benqhoz. Érthető, hogy 200k-s projihoz nem akarnak 200k környéki/feletti vásznat. Abban az esetben ha adott a feljebb lépkedés lehetősége, már erősen meggondolandó.

(#96293) devil-k válasza #75912448 (#96292) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tudom, csak gonoszkodásból írtam. :) Butaság lenne 200k-s vetítőhőz "drága" vászon. Osztom!

- mozi bolondéria -

(#96294) BBéci válasza devil-k (#96293) üzenetére


BBéci
titán

Gondolom azért tetted idézőjelbe a drága jelzőt, mert a 200e forintos nem számít annak. Szerintem egy W1070 is megérdemel olyat.
Holnap este már SIM2 képét fogom nézni, csak még azt nem tudom, milyen filmeket válasszak. :F
Ha lenne normális felirat az Expendables 3-hoz...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96295) JohannZimu válasza BBéci (#96294) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Milyen vászonra fog vetíteni a Sim2?

(#96296) #09634560


#09634560
törölt tag

Tehát ne foglalkozzak a kisebb Kimberekkel? :F

(#96297) BBéci válasza JohannZimu (#96295) üzenetére


BBéci
titán

Még mindig nem kaptam meg a Cimát, ezért a sok éve használatomban lévő, SIM2-nek, vagy CineMasternek nevezett vászonra.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96298) €uro válasza BBéci (#96291) üzenetére


€uro
őstag

Igen, a tévén lehet kikapcsolni. De ha kikapcsolom, akkor szintén nem küld hangot az erősítőre. Egy olyan opció volt itt, ami kicsit javított a helyzetemen: ki lehet kapcsolni azt, hogy a tévé ki-be kapcsolásakor az erősítőt ne kapcsolgassa.

Az a helyzet, hogy a PC hangkártyájának kimenete is az erősítőre van kötve, és én szeretném eldönteni, hogy mikor melyik eszközt (tévét vagy PC-t) kívánom hallani. Nem akarom, hogy a készülékek önállósítsák magukat.

Lehet, hogy az lesz a megoldás, ha optikai kábellel is összekötöm a tévét és az erősítőt.

(#96299) Borisz76 válasza €uro (#96286) üzenetére


Borisz76
veterán

Samu TV-n :

Menü / Rendszer / Anynet+ ( HDMI-CEC )

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#96300) BBéci válasza €uro (#96298) üzenetére


BBéci
titán

Nem hinném, hogy a tévéden nem lehet beállítani, hogy csak a hangot küldje ki HDMI ARC-n és semmit ne kapcsolgasson.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.