Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95451) klacey válasza #09634560 (#95449) üzenetére


klacey
csendes tag

Az Onkyo honlapján ezt írja :
AMPLIFIER FEATURES
130 W/Ch (6 Ω, 1 kHz, 1% THD, 1 Channel Driven, IEC)
Vagy ez csak akkor , ha 1 csatorna megy?

[ Szerkesztve ]

(#95452) Osynho válasza klacey (#95451) üzenetére


Osynho
addikt

6ohmon, jó nagy torzítással, 1khz-es "zenét" hallgatva 1 csatornán. Amennyiben így használod majd, valóban 130W-ot fog tudni. ;]

(#95453) klacey válasza Osynho (#95452) üzenetére


klacey
csendes tag

Ok , köszönöm :)

(#95454) #75912448 válasza mp54 (#95450) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ja, azért írtam. :) A Sráckor nem tudom mennyire számít elszálltnak, nekem az utóbbi idők egyik legjobbja. Ami még közelmúltból egyből beugrik, a The Railway Man, nem tudom van-e már magyar vonatkozásban.

(#95455) dubliboy


dubliboy
csendes tag

Sziasztok!

Érdekelne hozzá értő véleménye...

Pioneer VSX-520-as vas? Vagy Pioneer VSX-329-es?

Esetleg hasonló árban van valami jobb?

A 329-ről olvastam ezt-azt... De miért nem ajánlott? Hangzásilag 520-hoz képest pl?

Valakinek tapasztalata?

Köszönöm,

(#95456) Cseneles válasza klacey (#95451) üzenetére


Cseneles
őstag

Mozizás közben többnyire szokták tudni azt az erősítők mivel soha sincs egyenletesen az összes végfok terhelve....Na meg ha 5.1-el használsz egy 7.1 -es erősítőt akkor ott csak 5 végfok dolgozik így jó eséllyel kitol 130W-ot 6ohm-on :K wiszont ha kiszámolod mondjuk az én esetemben 1060W- az össz konektorból felvehető teljesítmény és 9 db végfok van az erősítőmben aminek 180W/6ohm a megadott teljesítmény leadása az eleve bukta... :D

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#95457) BBéci válasza Cseneles (#95456) üzenetére


BBéci
titán

Nem szokták tudni! :( Ez is csak 1 KHz-es mérőjellel tudja a 130 wattot.
Normális cégek megadják 20-20000 Hz-re is a teljesítményt.

(#95455) dubliboy
VSX-520, ez egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95458) klacey válasza Cseneles (#95456) üzenetére


klacey
csendes tag

Ezt értsem úgy , hogy az 5 (vagy 7) csatorna összesen adhat le 130W-ot , nem külön-külön?

(#95459) BBéci válasza klacey (#95458) üzenetére


BBéci
titán

Világosan leírták (Osynho) előtte, olvasd el újra, ha kell többször is!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95460) Cseneles válasza BBéci (#95457) üzenetére


Cseneles
őstag

Ezzel tisztában vagyok...egyedül eddig a Marantz és a Harman/Kardon amit láttam le is adta...nem hiába 60-100W amit ráírnak közben meg bent figyel egy 7-800w-os trafó nem kis puffer kondi társaságában:K

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#95461) Ragadozó válasza dubliboy (#95455) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Mert nagyon az alja...
Anno mikor vettem az enyémet VSX-919ah, akkor meghallgattam az 520-ast is...nem volt kérdés melyiket vegyem meg...most kezdek gondolkodni, hogy feljebb lépjek...

Többiektől kérdezném, hogy Pioneer VSX-LX70 mi a vélemény?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#95462) Patice válasza mp54 (#95375) üzenetére


Patice
nagyúr

Elláttalak.. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#95463) BBéci válasza Cseneles (#95460) üzenetére


BBéci
titán

Régebben, 2012-ig a H/K tisztességesen adta meg a teljesítményadatokat, de a hozzá nem értők számára csak annyi tűnt fel, hogy ami náluk 5x60 W, az a japcsiknál 5x120. Ezért kénytelenek voltak beállni a sorba és értelmetlen adatokkal hülyíteni a népet.
Azt még ma nem említettük, hogy hatásfok is van a világon, ami az AB osztályú erősítőknél közelebb van az 50 %-hoz, mint a 100-hoz.
Ebben az Arcamban 1,5 KW-os a trafó és nem ígérnek többet 7x100 wattnál. Kb. 25 wattig A osztályú, felette G.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95464) #09634560 válasza Cseneles (#95456) üzenetére


#09634560
törölt tag

nem fogja tudni.. már csak azért sem mert jó 40-60 wattot nem a teljesitményleadásra vesz fel hanem hdmi panel vezérlés, előerősitő, kijelzö,dekóderek és DSP vezérlés-tápellátás, védelmi áramkörök.. hanem a hirtelen áramlökéseket sem birná a táp, ha nem raknának elé méretes kondenzátorokat...

(#95465) Cseneles válasza BBéci (#95463) üzenetére


Cseneles
őstag

Hát igen..de az a osztály meleg lágy hangja sokaknak tetszetős.. :D

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#95466) BBéci válasza Cseneles (#95465) üzenetére


BBéci
titán

Csak a botfülűek nem kedvelik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95467) dubliboy válasza BBéci (#95457) üzenetére


dubliboy
csendes tag

+ Ragadozó, köszönöm.

Hangzásban is jobb a VSX-520?
És ha én kategóriában olyat keresek, mint a VSX-520?

És a Pioneer VSX-424? Az is rosszabb, mint az 520?

Vagy mi az, ami ilyen árkategóriában ajánlott? Mert az 520-at pl már nem is lehet kapni, nekem a gari is fontos lenne...

Köszi mégegyszer.

(#95468) #09634560 válasza dubliboy (#95467) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jobb, de a 8 vagy 9-es sorozattal jobban járnál.. de megnyugtatlak: egy 520-as élettartama kb negyedénél.harmadánál jár igy szerimntem bövek kiszolgál gari is fölösleges kiadás mert egy használt erősitő már bizonyitott..

(#95469) BBéci válasza dubliboy (#95467) üzenetére


BBéci
titán

Mit kezdesz a garival? Megeszed, megiszod, vele alszol? Kiteszed a falra és naponta háromszor leborulsz előtte? ;]
Szerintem a 424 hangjánál jobbat tud az 520.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95470) liszi70 válasza BBéci (#95469) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Kiteszed a falra és naponta háromszor leborulsz előtte?"

:D

(#95471) devil-k válasza BBéci (#95469) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem úgy volt, hogy filmezel kolléga? ;]

- mozi bolondéria -

(#95472) dubliboy válasza BBéci (#95469) üzenetére


dubliboy
csendes tag

Nem tudom.. :) Igaz, de csak jobban alszik az ember, ha van gari, igaz egy gari is csak gari..

És más márkában valami hasonló? Vagy inkább ne? :)

Mármint ezért az árért ez lenne jó? 520... Utána nézek a 8-as sorozatnak.

(#95473) whatnot


whatnot
őstag

Holnap megyek megnézni és esetleg megvenni a Pioneer VSX-AX3-at.
Rendes hangfalak majd később lesznek, addig az itt bögreszettnek csúfolt Genius dobozok vannak. Milyen kábelekkel tudom összekötni a rendszert? Az erősítő PC-re lesz kötve egy Asus Xonar DS hangkártyán keresztül, közéjük mit kéne?
Nem a 80k-s kategória érdekel, az erősítő nem kerül majd annyiba :) (Hangfal + erősítő max. ~150e a terv, mihelyst jönnek majd a hangfalak.)

(#95474) #09634560 válasza dubliboy (#95472) üzenetére


#09634560
törölt tag

még Onkyo Denon modelljei amik hasonló árban lehetnek és szóba jöhetnek...

(#95475) #09634560 válasza whatnot (#95473) üzenetére


#09634560
törölt tag

Másfeles legyen a legkiseb átmérő.. elég a sinus live..

(#95476) whatnot válasza #09634560 (#95475) üzenetére


whatnot
őstag

Öhm, lehet elolvasom megint az első hozzászólást :DDD
1,5es mi?

szerk.: átmérő? Erősítőre hogyan kötöm?

[ Szerkesztve ]

(#95477) bajnokpityu válasza BBéci (#95463) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hu sok itt a félrehallás.

volt A ,AB, D osztályú erősítőm. Most is Am van, de trükkös,mindig csak annyira emeli meg a nyugalmi áramot, hogy éppencsak A legyen. DE ilyen,hogy osztálytól változzon a mérhető leadott teljesitmény, ilyen nincs.

az,hogy a fül másképp értelmezi, az egy dolog, de 30W csőből is ugyanúgy 30W,mint D osztályból, még ha a 30W csőből rohadt soknak tűnik,mintha duplázna, a D meg felezne. De ilyen nincs. 30W az 30W. pont.

A G osztály tök más, az nem a tranyó nyitófeszültségét jelenti, mint az A és AB osztályoknál. az sima AB osztályú erősítő, csak a tápfesz változik.

és egyébként hifiben nincs is olyan, igazából, hogy A meg B osztály. ez csak egy definició, amit a nyitófesztől tesznek függővé.

és függetlenül attól, hogy fejesnél definició szerinti A osztályúm van nagyjából 5 éve, és a hangfalas láncnál is 4 éve, nem gondolnám jobbnak az At a többinél. A osztálynál meg a hővel, és a sok árammal van a gond, amit nagyon kevesen tudnak jól megcsinálni. pl a Krell. úgy csinál A osztályt, hogy annak a csövesre hasonlító "mosós", lágy hang nincs jelen. Ehhez nagyon speciális tranyók kellenek, amik ezt bírják. Krell pl saját maga tervezte, és a motorlával gyártatta a saját tranyóit, amit csak nekik lehetett eladni (hivatalosan)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#95478) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#95477) üzenetére


bajnokpityu
félisten

elirtam. nyitóáramát jelenti... és nyitóáramtól tesznek függővé. mék inkább dolgozni, ott több hasznom van.

BBéci: HDMIn pedig pedig tényleg nem nagyon... pufferelni szokták, úgy tudom, ezért nincs értelme hdmin jittert mérni. anno lovagoltunk egy jót egy éve az ostoba méréseken, csak hát nem tudják,mit is mértek.

valamelyik nagyon okos irta, hogy hdmin 2000ps jitter. halló, az olyan szinten fülsértő, hogy be se kapcsolná jó érzéksű ember. amikor 10ps ma már nem túl jó eredmény spdifen.

a hdmi kábele közötti hangi difit sztem nem a jitter, inkább a kábelek árnyékolásában, zajmentességében kell keresni. a projik szinte mind kapcsiüzemű táppal bírnak, és simán mérhető a hdmi csatlakozón 70V környéke.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#95479) BBéci válasza devil-k (#95471) üzenetére


BBéci
titán

Asszony fáradt, egyedül nincs kedvem. :( Talán a CSI s15e08-at megnézem, vagy a legújabb Crossing Linest.
Az előbb olvastam djnice legfrissebb ostobaságait a digitális átvitelről és a jitterről. :W

(#95473) whatnot
A bögreszett elnevezést először az egyik Media Markt hifi és házimozi osztályvezetőjétől hallottam úgy 6-7 éve. Nem tudtam, miről beszél, de mivel régi ismerősök voltunk, elmagyarázta és jót nevettünk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95480) devil-k válasza BBéci (#95479) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nah, ott akkor lehet mazsolázgatni a napi okosságokból. :(

- mozi bolondéria -

(#95481) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Szerintetek mekkora előre lépés lenne egy Pionner VSX-LX70, a mostani VSX 919ah-hoz képest? :F

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#95482) BBéci válasza Ragadozó (#95481) üzenetére


BBéci
titán

Nagy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95483) Ragadozó válasza BBéci (#95482) üzenetére


Ragadozó
Ármester

:R

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#95484) Cseneles válasza whatnot (#95473) üzenetére


Cseneles
őstag

Minden keppen optika vagy koaxban gondolkodj! Ha jack/rca-t hasznalsz...pc bekapcsolasakor elloheti az elofokot az erositodben...! Jart mar igy egy marantz regebben nalam...! Pedig dragabb a tapegyseg a gepemben platimun minositesu!

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#95485) BBéci válasza bajnokpityu (#95478) üzenetére


BBéci
titán

Akkor az Arcam dealeri tájékoztatóján átverték a tisztelt társaságot, mert a szemük láttára mérték több erősítő jitterét és olyan értékek jöttek elő, amiket a linkelt cikkben leírtam. Ezzel és a 20-30 wattig A, felette G osztályú működésről legalább hat cikkben találkoztam a neten, méghozzá a legnívósabb, legtekintélyesebb honlapokon.
Valamint a magyarországi disztribútorral, aki részt vett az említett rendezvényen, órákig beszéltünk erről.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95486) bajnokpityu válasza BBéci (#95485) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért gondolj bele,milyen hőt termel 7db 20-30W A osztályú erősítő.


ebből kellene 4nek elférnie az arcam dobozában.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#95487) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Nem biztos hogy jó helyre irok,de egy LG 906Pa tipusu jo állapotban lévő házimozirendszer mennyit érne használtan?

(#95488) mivamma válasza ron8 (#95487) üzenetére


mivamma
senior tag

Biztos, hogy nem jó helyre írsz ;]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#95489) BBéci válasza bajnokpityu (#95486) üzenetére


BBéci
titán

Igen, de az színtiszta A osztályú.
"The power amplifier section is unusual too. It works in a mixture of Class A and Class G modes.
Circuitry working in Class A mode has long been thought of as the optimum for sound quality but has issues in terms of high energy consumption and the resultant heat generated.
Class G (something we rarely come across) modulates the power supply rails, depending on demand, to optimise efficiency – extra power is only provided when it’s needed.
Read more at http://www.whathifi.com/arcam/avr750/review#ZS8uzoBfedIW4A5o.99"

Arcam honlapról letölthető pdf-ből:
The first power supply is of lower power and within this region we run in pure Class A, which has no crossover distortion. As the secondary supply is only used
when required, extreme levels of power are possible because very little energy is wasted in the amplifier as heat when it is not being used.
[link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95490) Csabroncka válasza Ragadozó (#95481) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én 920-ról lőttem magam lx60 ra, a sztereó nagyságrendekkel fejlődött, a mozin megjelentek a finom részletek.

Filmek: Így, hogy már túl vagyok a Galaxis őrzőin nagyon kellemes a csalódás.... egyrészt jók a zenék :))
,másrészt ismerősök a színészek(nők) hol kékben hol zöldben :DDD (mikor milyen filmben játszanak!

Hodor visszatér Groot formájában :DD

"in medias res"

(#95491) whatnot


whatnot
őstag

Ok, tehát s/pdif kábel az erősítő és a pc között.
Erősítő-hangfal között az erősítő oldali csatlakozást hogyan oldom meg?

(#95492) zozy84 válasza #09634560 (#95441) üzenetére


zozy84
senior tag

HDMI ami a PS3at kötötte össze a tv-vel, kihúztam a tv-ből és bedugtam az erősítő GAME HDMI-be. De semmi. :F

(#95493) BBéci válasza whatnot (#95491) üzenetére


BBéci
titán

A hangszórókábelek csupaszított végeit beszorítod a csavaros csatlakozókba.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95494) whatnot válasza BBéci (#95493) üzenetére


whatnot
őstag

Aha. No majd ha itt lesz az erősítő, akkor meglátom, hogyan is néz ki. Nemigen láttam még ilyen cuccot.

(#95495) zozy84


zozy84
senior tag

Most, hogy a ps3 is az erősítőbe megy addig dugdoztam a hdmi csatlakozók közott mire valamelyiken végre bejött. De most meg nem tudok semmit váltani a hangon. Eddig tudtam.
Ez mitől van? Mit bénáztam el? :F :F :F

(#95496) bajnokpityu válasza BBéci (#95489) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem érted. én a 7x30W A osztályt mondom,h nem lehet pici dobozban.

arcam nem ir semmit, hogy hol vált.
és igen, G osztály, ahogy irtam is, feszültséget vált. itt trafóval, de sokan mások kapcsiüzemű táppal csinálják, ott sok fokozatot lehet megcsinálni (H osztály). itt meg, ha trafós, akkor 2 fix feszen csinálják.

a házat elnézve nagyon maximum 7x10W körül nézek ki belőle A osztályban.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#95497) bajnokpityu válasza BBéci (#95485) üzenetére


bajnokpityu
félisten

it can operate in near Class A up to about 10W output. This is
used to good effect in the Arcam AVR600 and AVR750 AV amplifiers as well as the
new A49, P49 & A39 stereo amplifiers

[link]

tehát majdnem A osztály, és majdnem 10W :)
tehát legyen 8 az a 30...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#95498) sixer66


sixer66
senior tag

Nem kallódik valakinek otthon Sinus Live L3.0-08 kábelből 2 x 2,5-3m + 1 x 1-2m, amit el szeretne adni? :Y

(#95499) carpediem007


carpediem007
tag

Ez az erősitő PC - ről szerintetek nagyon gagyi lenne? Ismeritek ezt a márkát?

http://www.electronic-star.hu/HiFi-er-sit-Auna-AV2-CD508-stereo-nemesacel-600-W_i9384.htm

(#95500) BBéci válasza bajnokpityu (#95497) üzenetére


BBéci
titán

Nem volt módunk mérni az erősítőt, ezért semmi másra nem támaszkodhattam, csak az Arcam nemrégiben lezajlott fejtágítóján elhangzottakra. A cikkben nem 7x30 szerepel, hanem csatornánként 20-22 watt.
Lehet vitatkozni, de mi értelme van?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.