Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95101) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Bocsi az offért:

hálózati lejátszós topikot tudtok esetleg? Én nem találtam működőt. :R
Avagy itt felteszem a kérdésem, hátha elirányítotok valamerre:

A PC az emeleten lesz; a tévé, hifi meg a földszinten. Zene-film az előbbiről ment eddig. Ezt szeretném megoldani s nincs más ötletem, mint egy hálózati lejátszó beszerzése. Azonban a gyakorlati megvalósítás már túllövi nulla tudásom a témában...

-menjen róla fim: mkv, dvd iso (ha lehet), meg a többi közönséges formátum
-zene: flac, wav, ogg, tökjó, ha 192/24bit-tel megbirkózik
3D nem kell, viszont a hang és kép jó minőségben igen.
Jelenleg 7.1 erősítőbe menne a jel, később ez dac+sztereo erősítőre változik majd.
Ja az ár :((( ár/érték a fontos, de szeretnék a realitások talaján maradni, tehát 200 euro kivéve, ha valaki meggyőz az ellenkezőjéről. De 500 fölé akkor sem mennék.
Azt sem látom át, hogyan kötöm ezt össze a PC-vel. Lehetséges ez egyáltalán, vagy komplett merevlemezeket kell átmásolnom (illetve gondolom venni a boxhoz külön)?

Illetve, ha van más megoldás, szívesen veszem. Egyetlen cél vezérel: a PC állományait jó minőségben letolni a földszinti hifi-ig (laptop nem jó, vacakok a kimenetei). Kicsit tartok ez ilyen smart boxoktól.

Köszi előre :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#95102) KisTücsök válasza RetepNyaraB (#95101) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nem kell bocsánatot kérni. Off-ba kell rakni. :K :D

Van lejátszós topik amúgy. Egy médialejátszót keresel, mely hálózaton keresztül is tud lejátszani, nem?

(#95103) Oldfighter válasza vitezlejszlo (#95100) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ha még nem tetted volna meg, akkor az 1. Hsz-t mindenféleképpen olvasd el. :)

Ha a Denon hangzásvilága ( zeneisége ) tetszik, akkor ezen a vonalon maradnék, illetve meghallgatnám a "testvérmárkát" is, a Marantzot.
Amúgy jól tudod, a tenyérnyi hangizék jószerivel semmire se használhatóak, kivéve kóbor kutyák elkergetésére. :D 20 nm-re, már nyugodtan tervezhetsz álló frontsugárzókat is. A ráfordítandó összeg ugyan egy belépő rendszerre lenne elegendő ha újban gondolkodsz, de használ piacon jobb készülékeket lehet találni, illetve ha ki tudod bővíteni a keretet, akkor akciós, kifutó készülékeket is tudsz nézni, pl a Streamaudio kínálatából, ahol gyakran állítanak össze akciós csomagszetteket ( erősítő + hangsugárzó szett ).

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#95104) RetepNyaraB válasza KisTücsök (#95102) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Aha, gondolom. Tehát pl. a földszintről hozzáférek az emeleti pc adataihoz.

Linkeld már be a topikot légyszi, én nem találtam működőt!

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#95105) Patice válasza RetepNyaraB (#95104) üzenetére


Patice
nagyúr

Milyen asztali médialejátszót?

Építsünk HTPC-t (Home Theater PC) - hardver, szoftver

Ezeket nézegesd, itt szerintem fogsz választ találni/kapni. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#95106) ProdyG


ProdyG
senior tag

Ezt magyarázzátok már el légyszi, hogy 80 hz-s vágás mellett miért lehet különbség GS10 - GS20 közt?

(#95107) Gabesz26 válasza ProdyG (#95106) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Leginkább ezért

(#95108) tomic válasza robi-k (#95099) üzenetére


tomic
addikt

És meg szabad tudni hol és ki végzi rajta a műtétet?

(#95109) robi-k válasza ProdyG (#95106) üzenetére


robi-k
őstag

Ezt magyarázzátok már el légyszi, hogy 80 hz-s vágás mellett miért lehet különbség GS10 - GS20 közt? - még szép, hogy van különbség.
Más a doboz, másképp van hangolva, és a 80 Hz vágás sem úgy történik, hogy 80 Hz-nél "elvágják" a hangsávot :)

(#95108) tomic
Az átépíthez szükséges nyákot készen fogom megvenni, a beépítést magam csinálom meg. Még azon agyalok, kell-e nekem i2s busz az OPPO-ból külső DAC-hoz, vagy sem - még ki kell találnom, milyen DAC-ot vegyek/építsek (mert akkor egy másik kialakítású StreamLock-ot kell beszereznem).

Megjegyzem, hogy már többen viccelődtek azon, hogy nálam nincs egyetlen-egy gyári állapotú készülék sem. Ez részben igaz is (az OPPO-mat sem akarom "szűzen" hagyni), de TV-hez (Pana plazma) nem nyúlok, az biztos, az úgy jó, ahogy van :D

[ Szerkesztve ]

(#95110) demars


demars
addikt

Sziasztok!
Egy ismerősnek kellene egy erősítő.
Belépő szintű, semmi extra.
(Nekem Onkyo tx-sr 307 van, ilyen neki is elég lesz)
Tudtok esetleg ajánlani valamit?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#95111) devil-k válasza RetepNyaraB (#95101) üzenetére


devil-k
nagyúr

Veszel egy médialejátszót (mondjuk Mede8er 600X3D), rácsatlakoztatod kábellal az otthoni hálózatra routeren keresztül. Megosztod a PC-d tartalmát és aztán mehet a móka. Zene és film egyaránt. Nem tűnik ez olyan bonyolultnak, mint ahogy elsőnek gondoltad.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#95112) ProdyG


ProdyG
senior tag

Köszi a válaszokat. Az nem volt nekem tiszta, hogy mi számít mélyhangnak, vagyis mi megy az "alsó" hangszórókra (nem tudom mi ezeknek a pontos nevük). De akkor ezek szerint 80hz fölött még bőven mélyhang tartományról beszélünk, kb 500hz-ig?
szóval én azt hittem, hogy ha levágjuk 80hz-nél, akkor a GS20 alsó hangszórójára már nem nagyon jut semmi, de ezek szerint jut oda még bőven :)

(#95113) krichd1 válasza ProdyG (#95112) üzenetére


krichd1
addikt

GS20-nál a mélyhangszóró 250Hz alatt dolgozik.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#95114) demars válasza demars (#95110) üzenetére


demars
addikt

Ehhez mit szóltok?

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/69074-yamaha-rx-v661/#entry1692510

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#95115) Ance válasza Oldfighter (#95103) üzenetére


Ance
őstag

Azért van kisméretű hangsugárzó, ami jól szól. A bátyámnak KEF T205 szettje van és eléggé dícséri. Nála is az asszonyfaktor miatt kellett nappalihoz illő hangfalrendszer. Biztos ezért az árért tudott volna jobban szóló nagyot venni, de az, hogy ezzel csak a kutyákat lehet dobálni, az nem valós.

Szerk: a másik szettje, amivel összehasonlítási alapja van az egy Pioneer SP-FS52/SP-C22/SP-BS22-LR /Polk sub szett Onkyo TX-NR 727-el.

[ Szerkesztve ]

(#95116) Tamoo válasza ProdyG (#95112) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az SVS-el kapcsolatban mik az első benyomások? :)

Közszolgálati közlemény: Kácsában hétvégente 20% kedvezménnyel adnak mindent. (netes rendelésnél is)

[ Szerkesztve ]

(#95118) Piftuka válasza Csabroncka (#95081) üzenetére


Piftuka
veterán

Óh, nagyon szépen köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmemet! :R

Nekem eszembe nem jutott a "Multimédia" szekcióban keresni, pláne, hogy itt a "Házimozi" részlegben van dedikált topic-ja a témának.

Így viszont már értem azt is, hogy miért "csak" ~40 hozzászólás született ott. (Azért írtam inkább ide, mert láttam, hogy ez népszerű, és még nem is "off topic" a kérdésem.) Nem meglepő, ha van egy régebbi, "pörgős" téma is. :)

Summa summarum: máris átmásolom oda a kérdésemet. ;)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#95119) Piftuka válasza robi-k (#95082) üzenetére


Piftuka
veterán

Miért mondod mindezt? Kérlek, gyere át ebbe a témába, és ott válaszolj! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#95120) brobi76hun válasza Tamoo (#95116) üzenetére


brobi76hun
tag

Sziasztok!
A következő gondom lenne, ha ez az!? Van egy Samu led Tv-m, egy Onkyo erősítőm, ami össze van kötve a géppel, ami nvidia+intel kombós. Nos, ha be van kapcsolva a tv-m akkor azt irja az nvidia vezérlő pultban hogy, Riasztás! -Egy ismétlő csatlakozik a rendszerhez, -Egyes videóalkalmazások nem támogatják a HDCP-t, ha ismétlő van jelen. Ha kikapcsolom a tv-t eltünik. Mit lehet tenni, vagy ez nem hiba? Végülis müködik.

[ Szerkesztve ]

(#95121) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#95006) üzenetére


Anubis_9
őstag

Kénytelen voltam egy factory reset-et csinálni és az ismételt beállítások után újra van hang HDMI-n keresztül is. :C Csak az nem lesz állapot, hogy havonta meg kell ezt csinálni, 2 hónap alatt ez volt a 2. alkalom. :W

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#95122) Oldfighter válasza Ance (#95115) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Rég rossz, ha a dekorációs tényező az elsődleges. De ez az ő dolguk. Csak legyünk már tisztában azzal, hogy egy ilyen szett mire is képes. És ahogy mondod, ebből az összegből sokkal jobb hangfalszettet is lehetett volna venni.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#95123) Tamoo válasza brobi76hun (#95120) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem címezted, csak ezért válaszolok. Halvány fogalmam sincs.

(#95124) ProdyG válasza Tamoo (#95116) üzenetére


ProdyG
senior tag

meg vagyok elégedve vele, nem sokkal-sokkal jobb a BX-nél, de érezhetően jobb.

Csak abban nem vagyok biztos, hogy jól van bekalibrálva. Hétvégén az Arcam-on megcsináltam a mikrofonos bemérést, a hangdbozok távolságát tökéletesen belőtte, de a szub esetében kb dupla távolságot mért, mint amennyi.
mondjuk a szubbal van a legnehezebb dolna, az biztos. ezt nem tudom, hogy korrigáljak-e kézzel valamit, vagy hagyjam úgy, ahogy most van.
illetve eléggé levette a szubnak a hangerejét az Arcam. ha így hagyom, akkor nem valami hangos az SVS, ez nekem kevés, nem elég ütős :) nem értem miért állította ilyen halkra.

(#95125) Tamoo válasza ProdyG (#95124) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vedd lentebb a szub hangerejét a potméterrel és úgy indíts megint kalibrációt. Jó eséllyel közelebb lesz a valósághoz a távolság és nem is veszi majd vissza ennyire.

[ Szerkesztve ]

(#95126) #09634560 válasza demars (#95114) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jó kis készülék.. enyiért ujonnan 150-ért kapnál ilyne hangzást. ha elég az optikai és coax, vedd meg.

95090Zozy: 608-ra nem igaz, a 609-re se..

[ Szerkesztve ]

(#95127) liszi70 válasza Tamoo (#95125) üzenetére


liszi70
nagyúr

Vagy állítsa be kalibráció nélkül, fülhallásra. Ha én a kalibrálás után megyek, kikezelhetetlen krónikus ízlésficamom alakult volna ki azóta. :D

(#95124) ProdyG "meg vagyok elégedve vele, nem sokkal-sokkal jobb a BX-nél, de érezhetően jobb."

Szerintem a silvernél is jobb, nem még a bronznál. Ha be lesz állítva. :) (Én hajtok egy Gold, GSW12-re, kíváncsi vagyok rá!)

[ Szerkesztve ]

(#95128) bajnokpityu válasza Tamoo (#95125) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de az is jó,ha valakit megkér, hogy finoman tekergesse a fázist a subon, és ahol a legjobbnak hallani, legpontosabbnak, ott hagyni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#95129) Tamoo válasza liszi70 (#95127) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Arcam Room EQ-ját még nem volt kapacitásom próbálgatni hogy milyen. Ki van kapcsolva. Csak távolság, hangerő bemérést használok belőle. Azt viszont nekem tök jól meghatározta. Szubot is pontosan belőtte, csak egy kicsit toltam rá ízlés szerint.

[ Szerkesztve ]

(#95130) brobi76hun válasza Tamoo (#95123) üzenetére


brobi76hun
tag

Nem pontosan neked szántam, de végülis mindegy ki válaszol!
Tudaja valaki a 95120-as kérdésre a választ?

[ Szerkesztve ]

(#95131) Dorian válasza liszi70 (#95127) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam jó eredményt ad, max +- ~1,5dB-t állítok a mért értékek után.
Room EQ bekapcsolva hagyása (Audyssey) is jobban tetszik, mint nélküle.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#95132) liszi70 válasza Tamoo (#95129) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tudod, én azon gondolkozok ezzel kapcsolatban, hogy szerintem sokan valószínűleg nem elég jó, akár rossz hangképet hallgathatnak a bemérés és kalibrálás után, és nem is tudnak róla. Te is így voltál egy ideig, mert bíztál abban amit a gép beállított, és úgy hagytad. Biztos marha jó is tud lenni a kalibrált beállítás, sok mindent helyrehozhat, de többünk példája is azt mutatja, hogy a körmére kell nézni, az biztos. :D

[ Szerkesztve ]

(#95133) adodaniel


adodaniel
őstag

A Denon 3808-on nem lehet negatív irányba állítani az audio delayt? :F A Dune-ön nem találok rá globális beállítást és nem szeretném minden lejátszásnál kézzel állítani...

(#95134) MasterMark válasza adodaniel (#95133) üzenetére


MasterMark
titán

Miért akarod siettetni a hangot? :F

Switch Tax

(#95135) Gabesz26


Gabesz26
senior tag

(#95136) adodaniel válasza MasterMark (#95134) üzenetére


adodaniel
őstag

Valamiért ha Dune-ről játszok, akkor ott a sound sync-et -25ms-ra kell tenni, hogy jó legyen. :F

(#95137) Tamoo válasza liszi70 (#95132) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha csak filmezel, akkor más az összhatása a Room EQ-nak. Nekem sem ott ütközött ki, hanem hogy mért van egetverő különbség a stereo és a pure direct között... Hát a room eq miatt.

(#95138) liszi70 válasza Gabesz26 (#95135) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jóóóóóóóó!!!! :D

(#95139) whatnot


whatnot
őstag

Egy magamfajta totál laikus hogyan fusson neki használt erősítő keresésének?
5.1es erősítő kéne, lehetőleg 40-50k körül. Mi az, ami nem túl régi?

(#95140) #09634560 válasza Gabesz26 (#95135) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elég satnya szintelen paprika.. :D Nem venném meg semmi pénzért.. itthon is job van ettől..:D

(#95141) #09634560 válasza whatnot (#95139) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azon az áron mind régi :)
Először nézd meg külalakját: kizáró ok: folyadékcseppes kivitel vagy hdmi bemeneteknél erős karcok.(nagy a gyanu hogy áram alatt dugdosták ki-be) megfelelés esetén ki kel próbálni a hangszórókimeneteket, és a használandó bemeneteket főleg a digitálisakra vonatkozik. vigyél ismert zenét és filmet hogy képet kapj mi vár otthon és ha autóval vagy és teheted akkor a frontjaid is beköttetheted végül hogymegfelel-e neked, nem e elken vagy nyomulós.

(#95142) whatnot válasza #09634560 (#95141) üzenetére


whatnot
őstag

Alapvetően belépőszint érdekel (Pioner VSX-424 szint kb.).
Apránként szeretnék belépni ebbe a témába, nem mindjárt nagy lépéssel. Megfelelő hangszóróim sincsenek még.

(#95143) KisTücsök válasza whatnot (#95142) üzenetére


KisTücsök
addikt

"Apránként szeretnék belépni ebbe a témába, nem mindjárt nagy lépéssel. "

Pedig sok pénzt, időt megspórolnál.

Inkább egy régebbi nagyvas, ennyiért.

(#95144) whatnot válasza KisTücsök (#95143) üzenetére


whatnot
őstag

Engem meg lehet győzni. Ha azt mondjátok, hogy inkább régi nagy, mint új kicsi, meg lehet játszani. Igazából ez volt a kérdésnek az egyik lényege.
Tudtok most amúgy ilyen aktuális erősítőről?

(#95145) Patice válasza Gabesz26 (#95135) üzenetére


Patice
nagyúr

A "röfögtetős" jelző vajon mire utal :U :DD Ilyen "erősìtőnél" nem biztos, hogy pozitív tulajdonság...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#95146) sEtuke


sEtuke
tag

Sziasztok!

Adott egy ONKYO TX-DS555 erősítő,két Klipsch RB35 hangfal. Az erősítő és a hangszórók hangszóró kábellel összekötve,de sajnos nincs hang. Laptopról nyomnàm a zenét RCA AUX 3.5-ös jack kábellel. Az rca aux (bocsi ha nem ez a neve :D) kábelt a VIDEO 2 OUT-ba dugtam. Meg se moccan. A kábelek műkődő hangfal kábeléből lettek leblankolva.

Valakinek valami ötlet? :((

(#95147) #09634560 válasza whatnot (#95144) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jó kis pio., megéri alkudni rá.

(#95148) MasterMark válasza sEtuke (#95146) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk ha bemenetbe dugnád esetleg.

Switch Tax

(#95149) #09634560 válasza sEtuke (#95146) üzenetére


#09634560
törölt tag

Rosz helyre dugtad!!! Aux in vagy CD in-de dugd. lehet video2 in is de mindenképp IN mármint input legyen!!

[ Szerkesztve ]

(#95150) sEtuke


sEtuke
tag

Sajna így se.:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.