Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95051) ricsik válasza devil-k (#95048) üzenetére


ricsik
őstag

Sajnálom, hogy ilyen tudatlan vagyok, de mi az a Red?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#95052) devil-k válasza ricsik (#95051) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egy nagyon komoly, professzionális kamera márka (is). [link] :)

infó itt

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#95053) brummmogo válasza #75912448 (#95016) üzenetére


brummmogo
tag

Elballagtam, bepipáltam, na azóta egy hang se jön ki belőle.

Valakinek esetleg van működő ötlete, hogyan lehet megoldani, hogy aktívak legyenek a hangformátumnak megfelelő led ikonok az erősítőn?

HDMI kábellel PC-hez van kötve és MPC-HC a lejátszó program (esetleg Foobar, vagy Potplayer, vagy bármi amivel megoldható).

(#95054) Tamoo válasza cekkk (#95050) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem nincs ezzel semmi baj. Volt nekem is, hogy tudtam mennyiért vette a cuccot a tulaj és mégis ráígértem vagy 40-50e-t hogy az enyém legyen.... mert nekem annyit megért hogy hozzájussak ha úgy láttam még így is reális ár érte...
Egyébként lehet kövezni, volt hogy én is nyertem 1-2e Ft-ot kábeleken. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#95055) MasterMark válasza brummmogo (#95053) üzenetére


MasterMark
titán

Foobar nem tud passthrough-olni.

Milyen erősítőről van szó? Az MPC-HC beállításai már jók, ha azt csináltad amit regger mondott.

Switch Tax

(#95056) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Ma végre helyére került a centerem. Végre nincs két polc közé beszorítva. Első filmet is meg tudtam nézni. :)) Jó volt, tetszik a hangja. Majd koncerteknél is kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#95057) brummmogo válasza MasterMark (#95055) üzenetére


brummmogo
tag

Azt csináltam, de azóta ez a sáv egyáltalán nem szól MPC-HC-val.
A másik, gyengébb minőségű igen, de azzal meg ugye nem tudom kipróbálni, hogy jó-e mert nem DTS.

(#95058) MasterMark válasza brummmogo (#95057) üzenetére


MasterMark
titán

Ezért kérdeztem milyen erősítőről van szó. Nyilván bármit nem fog lejátszani.

Tamoo: Kép lesz? :))

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#95059) brummmogo válasza MasterMark (#95058) üzenetére


brummmogo
tag

Onkyo TX-NR414-ről van szó és ha kiveszem a pipákat tökéletesen lejátssza, de nincs világító ikon.

(#95060) Tamoo válasza MasterMark (#95058) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem. :)

(#95061) xtremetuning válasza devil-k (#95048) üzenetére


xtremetuning
addikt

Azért a resident evilnél kíváncsi vagyok, mit vettek a kamerával..... :DDD , a movie makereket, ahogy a monitoron szerkesztik a cgi-t ??? ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#95062) MasterMark válasza brummmogo (#95059) üzenetére


MasterMark
titán

PC-n mire van dugva? (Alaplap, vagy VGA típusa.)

Tamoo: Pedig régen mindig volt. :(

Switch Tax

(#95063) JohannZimu válasza xtremetuning (#95061) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Vagy a 300-nál...

(#95064) brummmogo válasza MasterMark (#95062) üzenetére


brummmogo
tag

Egy Asus Geforce GTX 750 VGA-ra.

(#95065) #75912448 válasza liszi70 (#95035) üzenetére


#75912448
törölt tag

...Utána hirdettem másik névvel, mert tényleg nem akartam, hogy menjen a csámcsogás, poénkodás, hogy vajon miért adom el, meg így nem tudom kiszolgálni meg úgy, meg de hülye vagyok hogy el akarom adni stb. stb....

Legnagyobb tisztelettel és baráti üdvözlettel írom, és a témához sincs köze, de oly sokszor egymásnak akartok megfelelni, nem pedig magatoknak, az ízléseteknek, amit néhányan erőszakosan, bohócként formálni próbálnak. Írhatnám, hogy ki a faxt érdekel mit mondanak, de akkor nem lennék úriember. ;)

Általánosságban írom, jelen ügyben, hétalvóhoz végképp nincs köze.

(#95059) brummmogo

Ha nincs bitstream, akkor kitolja neked PCM-ben. Alapfeltétel, hogy a HDMI audio driver rendben fent legyen a gépeden, erről ide vagy szaktopikba be kéne tegyél egy képet. Audio eszközök, HDMI audio és tulajdonságai.

(#95066) sniphoe


sniphoe
aktív tag

Mission MV-8 5.0 Cinema Pack-ról TAGA Harmony TAV 606 v.3 5.0-ra váltani lenne értelme szerintetek?

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#95067) #09634560 válasza sniphoe (#95066) üzenetére


#09634560
törölt tag

nem.. egyhelyben se járnál, viszalépnél....

(#95068) liszi70 válasza cekkk (#95050) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ennyi volt a piaci értéke, amit adtak érte."

Így van, ennyi a történet. 10 hónap után adtam el az Electrát, nagy vívódások között.

Seven Sleeper 2 esetről beszél, a másik az az, hogy muzsikpetitől vettem egy Focal Cobalt SW800 szubot 110-ért, felmentem érte Pestre, tehát 122-be van, és pár hónap múlva váltottam, eladtam a barátjának 120-ért úgy, hogy ingyen felvitettem egy kollégámmal neki Pestre, és nagyon szépen megköszönte az adásvételt és a szívességemet a vevő, a fórumban is! Ez a másik "nyerészkedéses" eset, amiről beszél! :DDD

"Még ha két nap múlva adtad volna tovább, akkor megérteném, de így nem."

És ha 2 nap után adja el valaki, akkor mi van? Ha valaki ebből él, akkor mi van? Ha valaki direkt azért vesz dolgokat, hogy aztán kis vagy nagy haszonnal továbbadja, akkor mi van? Nézzetek már körül a hirdetésekben! Jelentős számú eladó nem a saját, évek óta használt cuccát árulja, hanem olcsóbban megveszi, és megpróbál rajta keresni, vagy sikerül, vagy nem. Az AVX, a hifipiac, meg az összes hirdetési oldal ilyenektől hemzseg. És akinek ez nem tetszik, az vegyen újat. Az én Denon AVC-m szerintem az általam fizetett összegnek töredékéért került az eladóhoz, most kezdjek el moralizálni, hogy hádemiért ennyi? Nekem így is bőven megérte, még többet is ért volna. Vegyük már tudomásul, hogy nem kötelező a vétel, ha annyiért megéri, akkor meg kell venni, lényegtelen, hogy az eladónak mennyibe van. Ilyen alapon adjam ingyen a fényképezőgépemet, mert nekem nem került pénzembe, hiszen ajándékba kaptam? (Csak fikció, semmi nagy értéket nem kaptam eddig ingyen az életben. :) )

(#95065) regger "Legnagyobb tisztelettel és baráti üdvözlettel írom, és a témához sincs köze, de oly sokszor egymásnak akartok megfelelni, nem pedig magatoknak, az ízléseteknek, amit néhányan erőszakosan, bohócként formálni próbálnak. Írhatnám, hogy ki a faxt érdekel mit mondanak, de akkor nem lennék úriember.";)

Teljesen jogos és igazad van! :R Na ne félj, már én is leszarom nagyjából a bohócokat, de bevallom, tényleg nem volt kedvem a csámcsogást olvasni, nem akartam, hogy elbizonytalanítsanak a döntésemben, még akkor sem, ha lett volna benne igazság. Féltem is elárulni és megosztani egy jó ideig, és amint a mellékelt ábra mutatja, egyáltalán nem kellett volna. :(

[ Szerkesztve ]

(#95069) Tamoo válasza liszi70 (#95068) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezzel tegyünk is pontot a téma végére. Nem csak Téged, mindenkit megkérnék.

(#95070) liszi70 válasza Tamoo (#95069) üzenetére


liszi70
nagyúr

:R Én el sem kezdtem volna. Sikerült elvenni egy időre a kedvemet az önfeledt zenehallgatástól. :(((

(#95071) BBéci válasza liszi70 (#95070) üzenetére


BBéci
titán

Pedig erre éppen az lehet gyógyír, illetve inkább egy film, mivel házimozi topikban vagyunk. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95072) sniphoe válasza #09634560 (#95067) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Köszi a gyors választ! Esetleg egy ötlet, hogy mit lenne érdemes következő lépcsőfoknak a Mission után?

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#95073) Sefter válasza sniphoe (#95072) üzenetére


Sefter
veterán

Mi baj a Mission-nel ?
Milyen erősítővel használod?

Psn ID: sefter_hun

(#95074) #09634560 válasza Sefter (#95073) üzenetére


#09634560
törölt tag

+1...
mission mozis hangfalnak oké.. erősitő milyen van ?
Legözelebbi feljebblépés JBL.

(#95075) devil-k válasza xtremetuning (#95061) üzenetére


devil-k
nagyúr

De gonosz vagy. ;]

- mozi bolondéria -

(#95076) lemmy9 válasza liszi70 (#95070) üzenetére


lemmy9
őstag

Ugyan már ne viccelj. Nem ér annyit az egész.

Szerintem!

(#95077) xtremetuning válasza devil-k (#95075) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem véletlenül rajzolt nekem Tamoo szarvakat.... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#95078) sniphoe válasza #09634560 (#95074) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Erősítő: Onkyo TX-NR509, az ok amiért felmerült bennem a csere lehetősége, hogy néha gyengének érzem.

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#95079) #09634560 válasza sniphoe (#95078) üzenetére


#09634560
törölt tag

értem JBL és Polk RTI lenének az ideális hangfalak ha erőt akarsz.. de az 519-et ceréld ée először, az ok ( a gyengeségé is!) hogy az a tipusú onkyo egycsipes erősitővel van felszerelkezve mig a 609 már külön-külön tranzisztoros és külön végfok minden csatornának.

(#95080) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Egy Pioneer BDP-170 típusú Blu-Ray lejátszót néztem ki magamnak.

Az eladó minden áron a Sony BDP-S5200 lejátszóra akart rábeszélni, mondván, teljes értékű SMART funkcióval rendelkezik.

Engem viszont az nem érdekel, ellenben a megbízható működés, a sok féle támogatott fájlformátum, és a minél jobb képminőség annál inkább. (Még az UHD felkálázás hiánya sem érdekel, úgysem mostanában lesz UHD televízióm.) A hagyományos "deck-szerű" kialakítás is nagy piros pontot jelent az én szememben.

- Mi a véleményetek a fentiekről? Van közületek bárki, aki a fenti Pioneer lejátszót használja?

- A másik kérdésem, hogy milyen "high speed" HDMI kábelt érdemes beszerezni, ha később esetleg 3D tartalmat is nézne az ember?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#95081) Csabroncka válasza Piftuka (#95080) üzenetére


Csabroncka
addikt

Idézd ezt a hozzászólást és gyere át ebbe a topicba!

"in medias res"

(#95082) robi-k válasza Piftuka (#95080) üzenetére


robi-k
őstag

Ha csak BD filmeket fogsz nézni eredeti korongról, akkor jó vétel a BDP-170. De ha írott lemezről, vagy esetleg külső merevlemezről akarsz nézni avi, mkv, stb. vagy netalán-tán BD/DVD filmeket, akkor nem ajánlom a BDP-170-est. Hálózattámogatással szintén nem rendelkezik a 170-es (a DLNA nem hálózati protokoll).

(#95083) devil-k válasza robi-k (#95082) üzenetére


devil-k
nagyúr

Manapság elég kevés néz csak eredeti BD-t, nem? :)

- mozi bolondéria -

(#95084) Norbi 72 válasza devil-k (#95083) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én nézek azt is. ;)

(#95085) devil-k válasza Norbi 72 (#95084) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez az, ott van, azt is. Ebből arra következtetek, hogy nem mindegyik eredeti. :D Erre csak arra céloztam, hogy kevés ember teheti meg, hogy csak eredeti lemezekkel veszi körbe magát.

(#95086) Norbi 72

Úgy gondoltam igen. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#95086) Norbi 72 válasza devil-k (#95085) üzenetére


Norbi 72
veterán

Dehogynem,a többi biztonsági másolat.

;]

(#95087) liszi70 válasza Tamoo (#95056) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ma végre helyére került a centerem."

Na ez a lényeg! :) Mit érzel az RS-hez képest?

(#95088) Tamoo válasza liszi70 (#95087) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ugyanúgy letisztultabb, természetesebb a hang mint az RS5-GS10 váltáskor. Plusz ugye még az is pozitív hogy most nem két polc közt van. Az RS úgy volt polcban hogy ráadásul hátsó reflexes. (Ez meg zárt.)

[ Szerkesztve ]

(#95089) liszi70 válasza Tamoo (#95088) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ugyanúgy letisztultabb, természetesebb a hang mint az RS5-GS10 váltáskor. "

Akkor az markáns különbség! :K

[ Szerkesztve ]

(#95090) zozy84 válasza #09634560 (#95079) üzenetére


zozy84
senior tag

Ez a 608ra is igaz?

(#95091) Tamoo válasza liszi70 (#95089) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezt nem AB-ztem. Csak bepakoltam aztán kész. :) Koncertekbe belehallgatva nekem tetszett. Egyébként így a 80Hz-es vágással semmi hiányérzetem nincs, hogy a GS10-ek vannak elől. Nem vagyok meggyőződve hogy mozin sokat hozzá fognak tenni az állók ugyanezekkel a beállításokkal. Sztereó zene már más tészta. Ott kitolja az alját rendesen. :K

(#95092) dunkel válasza Tamoo (#95091) üzenetére


dunkel
őstag

Nem vagyok meggyőződve hogy mozin sokat hozzá fognak tenni az állók ugyanezekkel a beállításokkal.
Majd erre térjünk vissza a próba után :B

Az állványodon volt korábban a TV? Ha felrakod a falra, leszeded az állvány felső polcát akkor úgy elfér a nagyobb center és nem kell újat venni/csináltatni.

[ Szerkesztve ]

(#95093) Tamoo válasza dunkel (#95092) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Persze, lehet még megkövetem magam. Az előző álló dobozaimhoz viszonyítva nem rosszabb a GS10 frontnak, lehet csak ezért nincs hiányérzet. Annyi hogy jobban kell tolni rá a hangerőt és ehhez meg kell a kraft.

Igen, állványon volt a tv. Nem lenne kivitelezhetetlen a falra rakása és valóban ez lenne a legjobb megoldás, de ebben a szobában nem akarom ezt már meglépni több okból sem. Ráadásul már kész az új asztal és a helyén is van. Gondolkoztam én ezen bőven.

[ Szerkesztve ]

(#95094) adodaniel


adodaniel
őstag

Szaporodnak az eladó T12-k avx-en, megint van 2 db.

(#95095) dunkel Az biztos. :)

[ Szerkesztve ]

(#95095) dunkel válasza adodaniel (#95094) üzenetére


dunkel
őstag

Ja, próbára is teszi az ember állhatatosságát. :DD

(#95096) whatnot


whatnot
őstag

Akit érdekel: Yamaha RX-V577 €370-ból házhoz is szállítja az amazon.de.

(#95097) kufirc


kufirc
tag

Sziasztok
A neten sehol nem találok az erősítőmhöz( PIONEER VSX-824-K)magyar nyelvű használati utasítást. Valaki nem tudna ebben segíteni ?????

(#95098) gógyi válasza adodaniel (#95094) üzenetére


gógyi
aktív tag

:W Egy évig nézegettem az AVX-en most vettem egy újat erre jönnek csőstöl a használtak.
A lényeg az , hogy állatira bejött a T12. :)

[ Szerkesztve ]

(#95099) robi-k


robi-k
őstag

He-he :DD , megvan az új projektem (de majd csak jövőre, most már alig várom, hogy haza hozhassam az új hangfalaimat): OPPO BDP-103 audiophile átalakítása, reclock-kal (StreamLock modul beépítése), új coax, optikai és XLR kimenetekkel ;]

(#95100) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Kitaláltam magamnak, hogy karácsonyra házimozi rendszert veszek. Jelenleg egy Denon kis sztereó erősítőm van két hangfallal, erről megy a zene és a film is. Innen lépnék tovább valami térhangzás fele :) Ja és mert hogy sokszor van, hogy a beszédet nem lehet hallani egy film alatt, mert az halk, a környezet meg hangos. Nem tudom ez miért van, de szinte folyton kell játszani a hangerővel egy film alatt... Mediapalyer-em van (asus oplay), ez van a Denonnal összekötve.

Adott egy 20nm-es szoba, de az egyik fala hiányzik, mert egybe van nyitva a konyhával meg az előtérrel.. Hátha ez fontos :) A mostani hangfalak mögött van kb 10cm hely a falig. Nem tudom, hogy mit szeretnék.. nincs márka hűség, bár a Denont nagyon megszerettem... Alapvetően írtózom ezektől a tenyér méretű kis hangszóróktól szettektől, legyen az bármilyen márkás is. Nem tudom miért. Talán mert azt hiszem, hogy a rendes hang az az 1m magas dobozoknál kezdődik. (vagy nem? :) ) Bár a Denonhoz is kb 30 centi magas hangfal van, rendesen tud szólni... szóval szeretnék tanácsot kérni, merre induljak... kb 150.000 Ft körül (lehet több ha megéri) szeretnék rákölteni, ami viszont nagyon fontos, hogy a hangfal nem lehet fekete :) Valami világos fa vagy fehér.. de fekete nem. Assonyom parancsa :D Az erősítőn nem tudom a LAN mire jó, lehet vele netrádiózni? Vagy van már más tudomány is, pl megosztott mappából film lejátszás? Tart már itt a technika? :)

Ennyit tudok most elmondani.. kérem kapcsojja ki :)

laca

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.