Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95351) CHaooSS


CHaooSS
őstag

Üdv mindenkinek.

Kellene egy két tanács illetve vélemény.

Úgy voltam vele, hogy majd január-február fele fogom megvenni a rendszert, de lehet most decemberben elintézem. SVS-nél is ugye lesz 20% karácsonyi kedvezmény.

Front: JBL Studio 290
Center: Studio 235C
Háttér: Studio 290
Sub: Studio 260P ..bár előbb említettem ,hogy lesz 20% az SVS-nél így inkább az kéne.

SB-12NSD vs SB-2000 , melyik éri meg jobban?

Milyen kábeleket ajánlotok ezekhez? illetve a hátsó 290-hez vékonyabb kábel lenne a jobb, hogy el tudjam vezetni a szőnyeg alatt.

Erősítőből is mit ajánlotok ezekhez? mindenképpen régebbi onkyo erősítőt szeretnék, az előbbi erősítőm is egy tx-sr875 volt amivel nagyon meg voltam elégedve, hatalmas élmény volt vele mozizni.

Előre is köszi a válaszokat :R

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#95352) Norbi 72 válasza CHaooSS (#95351) üzenetére


Norbi 72
veterán

3007?

(#95353) CHaooSS válasza Norbi 72 (#95352) üzenetére


CHaooSS
őstag

igen-igen ezzel már szemezgetek.

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#95354) kufirc


kufirc
tag

A szatelitek kábelei fontos, hogy feltétlen egyforma hosszúak legyenek ?????

(#95355) mivamma válasza CHaooSS (#95351) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia!

Na ide kell a 760-as harman kardon! (de ez csak az én elfogult véleményem)

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#95356) liszi70 válasza CHaooSS (#95351) üzenetére


liszi70
nagyúr

"SVS-nél is ugye lesz 20% karácsonyi kedvezmény.....SB-12NSD vs SB-2000, melyik éri meg jobban?"

Azt tudod, hogy már rég nem lehet kapni az SVS hazai forgalmazójánál a 12NSD-t? Csak szólok, nehogy elszámold magad az árral. :)

[ Szerkesztve ]

(#95357) CHaooSS válasza liszi70 (#95356) üzenetére


CHaooSS
őstag

MD-Sound-ról venném a subot. Gondolom az akció oda is kihat. Bár, ha nem akkor is oké mert belefér az eredeti ár is. jelenleg 499,00 és 749,00 euró az áruk.

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#95358) zozy84


zozy84
senior tag

Kábel szerelési tanácsot kérek.
Mikor bő 1 éve rakták le a parkettát már akkor gondoltam rá, hogy egyszer majd lesz egy házimozi szettem és megvettem a legjobb hangfalkábelt az MM-ben. (tudom-tudom, de gyorsan kellett és éppen Pécsen volta, nem volt időm rendelni)
Mivel nem álltam a "szaki" mellett és rábíztam a munkát ezért el is b@szta. Nem középen hozta át a kábeleket, hogy bőven elég legyen, hanem oldalt körben és így nem lett elég.
A lényeg. Már vettem hátra kábelt pluszba mert ami a parketta "alatt" megy el az a szaki ügyessége miatt kb mind a 2 kábel 20cm-re lóg ki falnál a kanapé mögött. Tehát azt kell "megtoldani".
Hogyan kivitelezzem?????? :F
1.: Banándugó mindegyikre és azzal összekötni? vagy
2.: Haverom mondta, hogy összeforrasztja és kész is.

Mit tévő legyek???

(holnap érkezik a HECO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) :)) :D :DD :DDD

(#95359) MasterMark válasza zozy84 (#95358) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem forraszd össze valamilyen minőségibb ónnal és zsugorcső rá.

Switch Tax

(#95360) Norbi 72 válasza zozy84 (#95358) üzenetére


Norbi 72
veterán

megvettem a legjobb hangfalkábelt az MM-ben.

Melyiket?

Nem lenne szabad toldani,húzd ki,és a helyén húzd be újra.

(#95361) Oldfighter válasza zozy84 (#95358) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A legjobb hangfalkábel és a hangsugárzókhoz ( illetve az egész rendszerhez) illő kábel közt azért van egy kis különbség. Tesset volna erre az elején odafigyelni! ;)
Az se megoldás, ha valami vezetőcső ( gégecső) nélkül rakjuk le valami alá vagy mögé a kábelt. Egy ál-szegélyléces megoldással jobban jártál volna.
Hogy a forrasztás vagy az egyéb toldás lenne e a jobb megoldás.....? Rendszerint banándugóval oldják meg azt a helyzetet mikor csak egy fali aljzatig vezetik a fal mögött a kábelt. Hátha itt is ez fog működni.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#95362) adodaniel


adodaniel
őstag

Köszönöm még egyszer dunkel fórumtársnak a mai látogatását. Variáltunk egy kicsit a frontok elhelyezésével és a sztereó élmény nagyságrendekkel feljavult mindkettőnk szerint (előzetesen én nem hittem volna). Nagyon hasznos közel 2 óra volt és egy segítőkész, rendes fórumtársat ismertem meg személyesen. :R

Más: van nálam 1 Sín tesztkábel, ha érdekel valakit.

(#95363) #09634560 válasza BBéci (#95347) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tehát ezért nem tetszett nekem a Heco hangja a hififutárnál... ;] (valójában nem jöt be, csak a legdrágább modelljük,az is immel-ámmal)

bzoley: Igen, mert nemigen tud hangilag többet, a 424 már komolyabb, több a különbség mint 10 ezer..

[ Szerkesztve ]

(#95364) zozy84


zozy84
senior tag

Ha parkettát akartam volna bontani akkor megtettem volna.
Szóval forrasztani kellene vagy csatik?

Évek óta várok és holnap hozzák a hangfalakat. Forrasztani tudnánk holnap de banándugókat megint rendelni kellene. :O

(#95365) MasterMark válasza zozy84 (#95364) üzenetére


MasterMark
titán

Attól függ milyen kábellel akarod megtoldani?

Switch Tax

(#95366) Norbi 72 válasza zozy84 (#95364) üzenetére


Norbi 72
veterán

Még mindig nem árultad el a kábel tipusát.

(#95367) zozy84 válasza MasterMark (#95365) üzenetére


zozy84
senior tag

(#95368) Sefter válasza Norbi 72 (#95366) üzenetére


Sefter
veterán

MM- ben inakustik meg monster szokott lenni méterre..de ha nem pont ezek akkor valami hasonló...

Psn ID: sefter_hun

(#95369) Norbi 72 válasza Sefter (#95368) üzenetére


Norbi 72
veterán

Igen,már linkelte.Mit gondolsz,ha szétnyitja,és összefonja,jó lehet?

Talán nem veszít sokat vele.

[ Szerkesztve ]

(#95370) zozy84


zozy84
senior tag

Összeforrasztási trükkök esetleg? :B

(#95371) klacey


klacey
csendes tag

Melyik a jobb TAGA Harmony TAV-406 v2 5.0 vagy Pioneer S-ES21TB ? Köszi

(#95372) Sefter válasza Norbi 72 (#95369) üzenetére


Sefter
veterán

Én szerintem tökmindegy..

Psn ID: sefter_hun

(#95373) zozy84 válasza Sefter (#95372) üzenetére


zozy84
senior tag

Na jól. Forrasztunk. :K

(#95374) #09634560 válasza klacey (#95371) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nézz inkáb a streamaudioban hangfalakat ha ujakat vennél.. bármelyik svéd modell ledöngöli..
De rákérdeznék: milyen erősitő milyen árfekvél és mire:zene/film arány. Ha több zene: boston acoustic .

(#95375) mp54


mp54
senior tag

A kölcsönzőben, ahová járok, nincs meg pld. Strauss: Zarathustra, Muszorgszkij: Egy kiállítás képei.
Hová forduljak? (CD bolton kívül...)

(#95376) Norbi 72 válasza klacey (#95371) üzenetére


Norbi 72
veterán

Inkább ez.

[ Szerkesztve ]

(#95377) klacey válasza #09634560 (#95374) üzenetére


klacey
csendes tag

Onkyo TX NR 515 , Főleg film , talán 85-15.
Max 80k

[ Szerkesztve ]

(#95378) devil-k


devil-k
nagyúr

Az útvesztő c. film nagyon durva referencia anyag képben és hangban is egyaránt. Olyan durva térhatás van benne, amit eddig még szinte sehol nem hallottam. :)

- mozi bolondéria -

(#95379) zozy84 válasza devil-k (#95378) üzenetére


zozy84
senior tag

Holnap érkezik a hangfalszett. Már le is töltöttem én is 11.77GB-ban (nagyobban nincs fent). Nagyon várom már. :D

[ Szerkesztve ]

(#95380) Norbi 72 válasza devil-k (#95378) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jól van,akkor nem én hülyültem meg,hogy bekötöttem a frontokat,és a hátterek is feljavultak. :DDD

(#95381) devil-k válasza Norbi 72 (#95380) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt nevezik úgy, hogy tisztességes hangkeverés. Felmerült bennem, hogy minek ide 4K? A Lucynál is ezt éreztem. :)

zozy84

A letöltést ne is emlegesd itt, nem szerencsés. :N Fogalmazzunk úgy, hogy az eredeti Blu-ray lemezed biztonsági másolata! Egyébként van BD50-es verzió.

- mozi bolondéria -

(#95382) klacey válasza klacey (#95371) üzenetére


klacey
csendes tag

Továbbra is él a kérdésem , de most másképpen...Az eddigi 4 db Jamo Studio 180 után melyik a nagyobb lépés ? :D

(#95383) zozy84 válasza devil-k (#95381) üzenetére


zozy84
senior tag

Természetesen úgy kaptam a biztonsági mentést mint Mindenki más! :K

(#95384) Norbi 72 válasza devil-k (#95381) üzenetére


Norbi 72
veterán

Felmerült bennem, hogy minek ide 4K?

Ez hogy jön a hanghoz?

;]

(#95385) devil-k válasza Norbi 72 (#95384) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mert már a képi része is eszembe jutott a filmnek. :P Akkor beszéljünk a képről: Minek ide 4K? :D

zozy84

Megy ez! :) Jó teszt lesz!

- mozi bolondéria -

(#95386) Norbi 72 válasza devil-k (#95385) üzenetére


Norbi 72
veterán

Azért kellene,telhetetlen vagyok. :D

Szigorúan projin.

[ Szerkesztve ]

(#95387) Csabroncka válasza devil-k (#95385) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egyébként ez kb az, hogy egy tisztességes DTS és DD keverés is oda tud vágni a rendszeren. Érezhető a HD keverés előnye a részletekben, de annyival többet nem hoz a hangon amekkora a reklám neki.

Persze most ne azzal gyertek, hogy a rendszeremen nem hallom... hallom én vakteszten is, de csodákat nem szabad várni!

"in medias res"

(#95388) BBéci válasza Csabroncka (#95387) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek. Leírtam rengetegszer.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95389) Patice válasza mp54 (#95375) üzenetére


Patice
nagyúr

Ismerőshöz...:)

Vagy az oroszokhoz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#95390) SpaceKombajn válasza Norbi 72 (#95294) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Mennyi Polk, a háttérben meg egy polkszívó (porszívó) ;] :DDD
Gratulálok hozzájuk, egyébként RTi A7-et hallottam én is netdeponál, X4000-el, erő az van bennük.
Diamond 1-est nem próbáltál csak 2-est, csak átmérőben lehet közöttük különbség?

spacetime

(#95391) devil-k válasza Csabroncka (#95387) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyébként a hozzászólásom lényege nem az volt,hogy kell-e HD hang vagy nem, hanem az, hogy ez a hangkeverés nagyon csúnyán elveri 1-2 mai blockbuster film hangkeverését (is), ami szerintem szégyen.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#95392) Csabroncka válasza devil-k (#95391) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én inkább erre a részre értettem: "Felmerült bennem, hogy minek ide 4K", utalva arra (ahogy a HD hang esetén is), hogy a felhasználók jelentős része nem is élvezi (még) és a közeljövőben nem is foglya, ráadásul nem lesz akkora future, mint aminek beharangozzák, mert 60" alatt nem sok értelme van.

"in medias res"

(#95393) devil-k válasza Csabroncka (#95392) üzenetére


devil-k
nagyúr

Arra utaltam, hogy milyen durva transzferrel rendelkezik a két film (Lucy, Az útvesztő). Láttad már őket? Ha nem, akkor vess rájuk egy-egy pillantást, érdemes. :K

"mert 60" alatt nem sok értelme van."

Egyetértek!

NE tedd OFF-ba a témát, mert nem az!

- mozi bolondéria -

(#95394) Csabroncka válasza devil-k (#95393) üzenetére


Csabroncka
addikt

Láttam a Lucy-t, tetszett is!

"in medias res"

(#95395) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#95121) üzenetére


Anubis_9
őstag

Írt vissza az Onkyo a problémámra:

Please unplug the unit for 1h and plug it in again. If you have further problems try doing a factory reset. Note that resetting the AV receiver will delete your radio presets and custom settings.
To reset the AV receiver to its factory defaults, turn it on and, while holding down CBL/SAT, press ON/STANDBY. “Clear” will appear on the display and the AV receiver will enter standby mode.

Vagyis húzzam ki egy órára a 230-ból, vagy ha ez nem segít, akkor RESET. :W Hát köszönöm! :W Ez elég vicces egy 150.000-es erősítő esetében.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#95396) bzoley


bzoley
veterán

Jól sejtem, hogy a vsx-424, és az 520 nagyjából ugyanazt tudja?

(#95397) dunkel válasza adodaniel (#95362) üzenetére


dunkel
őstag

Köszönöm a meghívást és vendéglátást. :)

(#95398) Norbi 72 válasza SpaceKombajn (#95390) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jól felPolkszívóztam a helyüket. :DDD

Nem,1-est nem próbáltam.

(#95396) bzoley Igen,picit jobb az 520-as.

[ Szerkesztve ]

(#95399) bzoley válasza Norbi 72 (#95398) üzenetére


bzoley
veterán

Csak azt furcsállom(vagy nem értem), bár lehet, hogy elírás, hogy kb. azonosnak jelzett teljesítmény mellett, az 520-nál fele annyi fogyasztást írnak(kb. 400 vs 250).

[ Szerkesztve ]

(#95400) Norbi 72 válasza bzoley (#95399) üzenetére


Norbi 72
veterán

A 424-es új masina,nagyobb trafó van benne.Az 520-as 4 éves.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.