Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96701) Ance válasza devil-k (#96699) üzenetére


Ance
őstag

A Chameleon az nem Popcorn Hour gyártmány, hanem direkt megtévesztő névválasztás alapján Open Hour gyártmány, nem is a Syabas Technology Inc. terméke. Rockchip van benne, nem Sigma és alapból android fut rajta. Lehet, hogy képes lejátszani a 4K tartalmakat, ahogy mondjuk egy jobb androidos telefon is, de szerintem nem abban a minőségben, amit az ember elvár. Én egy marék üveggyöngyöt sem adnék érte, próbálkoztam androidos médialejátszóval már, szerintem felejtős, ha valaki filmlejátszáshoz veszi és számít neki a minőség. Persze ment rajta az Angry Birds, meg a net stb., de a filmeket nem játszotta rendesen.

(#96702) devil-k válasza Ance (#96701) üzenetére


devil-k
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy a Cloud Media foglalkozik mind a két projekttel (Open Hour, Popcorn Hour). Szerintem se való az Android médialejátszó alá.

"Persze ment rajta az Angry Birds, meg a net stb., "

Ezek szerintem feleslegesek egy médialejátszóba. :K

- mozi bolondéria -

(#96703) z123456789 válasza devil-k (#96699) üzenetére


z123456789
addikt

Hát ez tényleg really interesting. :U

(#96704) BBéci válasza t-bali3 (#96700) üzenetére


BBéci
titán

Normális elosztóba dugva is hatásosak az efféle kütyük. Éppen a Nordost-féléket próbálgattuk, Qbase elosztóba Qv2-ket dugdosva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96705) eagles01


eagles01
csendes tag

Sziasztok végül is nem vettem erősítőt US-ben, mert nem mertem megkockáztatni a 110V~230V-ot, köszi, hogy segített itt egy ember és elmondta őszintén a véleményét!

Viszont még mindig nem tettem le az erősítő vásárlásról :) Mivel itthon az árak magasabbak és rájöttem, hogy 12nm-es szobába nem kell akkora teljesítmény, úgysem használnám ki.

Olyan 60-80e Ft körül gondolom csak belépő áru erősítők vannak. Mióta hazajöttem azóta nézegetem, hogy milyet lenne érdemes venni. Tudom, hogy belépő áras, de mi a véleményetek, megéri annyival többet költeni a Sony STR-DH550-ra vagy a Yamaha RXV-375-re, mint pl az akciós Pioneer VSX-424-re vagy PIONEER VSX-329-re vagy DENON AVR-X500-re?

Köszi előre is

(#96706) #09634560 válasza eagles01 (#96705) üzenetére


#09634560
törölt tag

Yamaha, pioneer 424-sony ezek mind oké vétel. AMelyikolcsóbb/szimpibb veheted azt. De hazsnáltal olcsóbban és jobban is járnál.

[ Szerkesztve ]

(#96707) kufirc


kufirc
tag

Sziasztok.
A két hátsó surround hangfalhoz nem elég hosszú a kábel . Ha veszek vastagságban ugyanolyan vastag 1 mm kábelt az úgy jó lesz vagy le kellene cserélnem az összeset ???
Ezekből [link] van 4 db kettő frontnak kettő surroundnak

(#96708) #09634560 válasza kufirc (#96707) üzenetére


#09634560
törölt tag

jó lesz..

(#96709) BBéci válasza eagles01 (#96705) üzenetére


BBéci
titán

A belépő kategóriás erősítők nem csak teljesítményben, hanem hangminőségben is messze elmaradnak a drágábbaktól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96711) BBéci válasza ZSZS-CMSC (#96710) üzenetére


BBéci
titán

A szóvégi ú mindig hosszú, kivéve: kapu, daru, gyalu, áru, alku!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96712) allein


allein
addikt

Sziasztok.Erősítő HDMI out, innen megy a kábel a TV HDMI1 in csatiba. TV hangot próbálok a hangfalakba varázsolni, OSD-n belül Audio In/Out Setup menün belül a a CD/Aux részén belül is HDMI1 van. Távirányítón egy gomb van amin 3 felirat van: CD, Aux, TV, ezt váltogatva nincs TV hang a hangfalakban. Mit csinálok rosszul? TV távirányítóján a source viszont TV :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#96713) Csabroncka válasza allein (#96712) üzenetére


Csabroncka
addikt

erősítő HDMI out -> TV-in ( a képet átvittük a forrásokról a megjelenítőre)

Két féle lehetőség van a TV hangjának visszaküldésére:

1. optikai visszavezetés (ez a régebbi típus), vagyis a TV opt out csatlakozóját bekötjük az erősítő opt in csatlakozójába és beállítjuk hozzá az erősítőt.

2. HDMI ARC visszavezetés, ebben az esetben mind két eszköznek (TV és AVR) támogatni kell a szabványt és engedélyezni kell az eszközökön.

"in medias res"

(#96714) allein válasza Csabroncka (#96713) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#96715) cOxeR


cOxeR
Ármester

Erről esetleg valakinek személyes tapasztalata?
AVR-X2100W

(#96716) bajnokpityu válasza xtremetuning (#96697) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem tudom, nálam sose működött. Legjobb szűrő az volt, ami semmit se csinált. Kép eszköz az más, ott oké.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#96717) BBéci válasza BBéci (#96711) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos néhányat (pl. saru, satu, lapu, apu, anyu, bábu) kihagytam, mert éppen csöngettek, de akit érdekel, az megtalálja az erre vonatkozó szabályt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96718) Tamoo válasza ZSZS-CMSC (#96710) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nézd meg figyelmesen a videót...

(#96719) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Nem hagy nyugodni a hangfalkérdés...

szerintetek 16m2-re meg lehet venni az elac FS247-et?

viszonylag jó áron meg tudnám vásárolni. sima, nem be verzió. A monitor audio rx-ek helyett, az arcamok mellé...

nem lenne kicsi neki a szoba? Saját környezetben nincs lehetőségem kipróbálni.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#96720) allein válasza Csabroncka (#96713) üzenetére


allein
addikt

Működik a kettes pont szerint :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#96721) BBéci válasza mandju (#96719) üzenetére


BBéci
titán

Igen, egészen nyugodtan. 15 centisek a membránok és a dobozméret is viszonylag visszafogott. Szerintem 25 m2 felett már kevés lehet, de erről Bajnokpityut kell megkérdezni, bár én is hallottam nála az ELAC-okat. Bizonyára nem véletlenül cserélt négyszer akkora monstrumokra. :D

Más kérdés, hogy szerintem nem egy ligában fociznak az Arcamjaiddal. Inkább FS 407 illene hozzájuk. Úgy számolj, hogy az egy 1,2 milliós elő/végfok páros.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96722) mandju válasza BBéci (#96721) üzenetére


mandju
senior tag

egyelőre az rx-ektől szeretnék jobbat. Egy következő lépcsőfokot céloztam meg... gondoltam karácsonyra meglepem magam.

úgy néz ki, az rx-eket elvinné egy bécsi srác a jövő hét végén.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#96723) HagaNRG válasza cOxeR (#96692) üzenetére


HagaNRG
őstag

TÉnyleg így van, reggel már el is hoztam volna, de kiderült, hogy 1 db-ot adnak ennyiért.

(#96724) krichd1 válasza mandju (#96719) üzenetére


krichd1
addikt

16m2 egy elég szerencsétlen szobaméret akusztikai szempontból, kevés hangdoboz szereti. Én lutrira nem vennék bele semmit.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#96725) mandju válasza krichd1 (#96724) üzenetére


mandju
senior tag

azért más is ekkora, vagy kisebb szobában mozizik, zenél... persze a "hallatlanban" történő vásárlás nem jó, csak sajnos sok esetben nem kivitelezhető, hogy minden egyes célpontot hazai környezetben tesztelj.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#96726) #09634560 válasza cOxeR (#96715) üzenetére


#09634560
törölt tag

mire gondolsz? jó előadásmódú, sztereó is válalható, jól párositható.

(#96727) dunkel válasza mandju (#96719) üzenetére


dunkel
őstag

Ezen nincs mit gondolkodni... indulás érte :K

(#96728) Dorian válasza mandju (#96719) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem 15-25m2-en érzi pont a legjobban magát az a doboz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#96729) cOxeR válasza #09634560 (#96726) üzenetére


cOxeR
Ármester

Pont ezekre... ha nem csak házimozira, hanem zenehallgatásra is használnám...
Ami kicsit elbizonytalanított, hogy a mély hangok tekintetében kapott negatív értékelést.

(#96730) Tamoo válasza cOxeR (#96729) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A 3808-at amit ajánlottam azt skippelted? Minimum két kategóriával magasabb. Én azt használtam sokáig Dali Concept-el.

Más.

Chordnak van hazai forgalmazója?

[ Szerkesztve ]

(#96731) Sefter válasza Tamoo (#96730) üzenetére


Sefter
veterán

Audiophile szalon

Psn ID: sefter_hun

(#96732) Mezga Aladár válasza xtremetuning (#96628) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Gyorsan kipróbáltam a mikró is tudja. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#96733) cOxeR válasza Tamoo (#96730) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem nem egyáltalán nem skippeltem. Igazából meg kellene hallgatnom őket... valamint magamban eldönteni, hogy milyen funkció az amire szükségem van...

(#96734) Tamoo válasza Sefter (#96731) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi!

(#96735) coog


coog
csendes tag

sziasztok

egy kis egitsegre lenne szuksegem, adott egy bluray hazimozi rendszer es egy hd tv, a hazimozi menuje tokeletesen latszodik, am amikor bluray filmet teszek be akkor csak felismerhetetlen krixkrax jelenik meg a tv-n (a filmbe illesztett feirat tokeletesen latszik es a menu eseten a feliratok is, maga a bluray menuje ugyanolyan felismerhetetlen). a hang tokeletes. szerintetek mi lehet a problema? elore is koszi

(#96736) BBéci válasza coog (#96735) üzenetére


BBéci
titán

Az a fő probléma, hogy nem olvastad el a jobb felső sarokban található figyelmeztetést!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96737) devil-k válasza coog (#96735) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pontos típust miért nem írtál?

- mozi bolondéria -

(#96738) #09634560 válasza coog (#96735) üzenetére


#09634560
törölt tag

cseréld ki első körben a HDMI vezetéket.. és a felbontást mindenüt állitsd natívra.

(#96739) coog válasza devil-k (#96737) üzenetére


coog
csendes tag

bocsi, gondoltam valami alap beallitasi problema, mert ugyan nem ertek hozza, de olyan mintha a kodolas, vagy jel nem lenne olvasva megfeleloen.. a tv 55' colos samsung 6500, a blu ray hazimozi panasonic sc btt 770 vagy 270

elore is koszonom a segitseget

(#96740) BBéci válasza #09634560 (#96738) üzenetére


BBéci
titán

Előfordulhat olyasmi, hogy csak a menüt nem jeleníti meg normálisan, de a film hibátlan? Mert a hozzászólásból én ezt szűrtem le. :U

(#96739) coog
Eredeti, gyári Blu-ray lemezek menüjéről van szó?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96741) X@b3e


X@b3e
addikt

Üdv!

Érdeklödbék tisztelt a szakiktól, h ez a B&W AS1 aktiv sub tud-e müködni egyéb külön külsö erösitö nélkül, 2.1 rendszer alapjaként, két szatelit hangfal hozzákapcsolásával? :F :F :R

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#96742) BBéci válasza X@b3e (#96741) üzenetére


BBéci
titán

Nem.
Illetve igen, de akkor házimozi processzor kell hozzá, esetleg szubkimenetes lejátszó.
És akkor a következő kérdés: mi hajtaná a szatelliteket?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96743) coog válasza X@b3e (#96741) üzenetére


coog
csendes tag

hang jo, bluray altalanos menuje jo (ahol a funkciokat valasztod, kepnezegetes, netezes stb), mikor elinditom a

bluray lemezt-t akkor annak a menuje ben nem jelenik meg semmi, csak a szoveg. tovabba a bluray lejatszasa alatt a filmnek nincs kepe -feliratokat kiveve, amik utolag lettek a filmbe illesztve-. eredeti lemezek. elvileg csatoltam kepet

sorry, eleg nehez elmagyarazni, mert ilyen meg en sem lattam. tehat maga a film (csak a film) lejatszasa kozben van problema a keppel, de erdekes modon a rossz kepben is jol jelennek meg a feliratok

[ Szerkesztve ]

(#96744) Ragadozó válasza coog (#96743) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Próbálj meg másik HDMI kábelt...
Valami ilyesmit...szerintem nem tudja a magas adatátvitelt a mostani...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#96745) coog válasza #09634560 (#96738) üzenetére


coog
csendes tag

megvolt, sajna semmi. kabellel nem lehet elvileg gond, mert csak a film alatt nem stimmel a kep, a lejatszo altalanos menuje tokeletes. ha van meg otleted orommel veszem :)

korabban mukodott, cserelgetem a kabeleket, de az osszessel ugyanaz a helyzet. xbox adja a kepet -bar az nem tudom hd jelet kuld-é

[ Szerkesztve ]

(#96746) BBéci válasza coog (#96743) üzenetére


BBéci
titán

Hogyan illesztenek utólag feliratot a Blu-ray lemezre???
Működött valaha normálisan? Jobb lenne szervizbe vinni, vagy vissza a boltba, ha még új.

Pontosan a film magas adatmennyisége miatt lehet gyenge láncszem a HDMI kábel, A lejátszó menüje, adat szempontjából szinte nulla.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96747) coog válasza BBéci (#96746) üzenetére


coog
csendes tag

nem en, gondolom itthon a filmekre utolag teszik ra a magyar feliratot, de targytalan a feliratos resz, csak otleteltem.

eddig tokeletesen mukodott, edesapamnak vettem egy tv-t, ott kiprobaltuk a blurayt, tokeletesen mukodott, visszahoztam, mindent visszakotottem es nem megy a bluray filmezes. meg megprobalom a nalahagyott hdmi kabelt, hatha, bar itthon is van 3 amikkel ugyanaz a helyzet.

maga alejatszo nem serulhetett meg mert akkor a lemez menujenek sem kellene latszania. legalabbis az lenne logkus

[ Szerkesztve ]

(#96748) BBéci válasza coog (#96747) üzenetére


BBéci
titán

Mégis hogyan tennék rá a kész optikai adathordozóra utólag a feliratot?
Azokat a lemezeket gyárban préselik "fröccsöntik".

A jelek szerint elromlott, irány a szerviz!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96749) coog válasza BBéci (#96748) üzenetére


coog
csendes tag

a gyartas elott. gondoltam, vagy a valtozo (nyelv fuggo) resz, feltetelezeem ez is olyan mintha a filmen lenne egy masik skin vagy ablak ami a kivalasztastol fuggoen mast tolt be. de mind1, nem ez a lenyeg :)

szerviz lesz, csak azert nem fizetnek csomo penzt, hogy atallitsanak valamit 2 gombnyomassal es mivel a csatolt kep alapjan a felirat latszik nem az olvasoval van gond ugy egeszeben, kodolas vagy ahogy irtatok adatatvitel lenne logikus. koszi a segitseget.

ha valakinek van meg otlete irja meg. elore is koszi :)

[ Szerkesztve ]

(#96750) Norbi 72 válasza coog (#96749) üzenetére


Norbi 72
veterán

Első körben hozd el apádtól a hdmi kábelt.és nézd meg vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.