Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96901) Csabroncka válasza #09634560 (#96897) üzenetére


Csabroncka
addikt

sanci a pio menüben x.over=crossover

"in medias res"

(#96902) BBéci válasza gyurczy (#96900) üzenetére


BBéci
titán

Értettem ám. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96903) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Ma berendeltem végre egy Pio VSX-329-es erősítőt.
Bízom benne, hogy az én igényeimet ki fogja elégíteni és nem fog belőle hiányozni semmi:)

(igazából egy Yamaha RX-V357-es utódja lesz. Ha szerencsém van, 1:1-ben ugyanaz lesz a hangja, vagy esetleg még gyengébb is, mint a Yamahának. Egy Clarus Charon 5.1 rendszer lesz rajta, 100%-ban mozira kell:)

Köszi bármi tippet!

(#96904) #09634560 válasza Csabroncka (#96901) üzenetére


#09634560
törölt tag

:R
ja emlékeim szerint a pio menüben van LFE szint állitó, azzal is leveheted a jelszintet, alapbol 0-án van és le lehet vinni -10 -ig ..

[ Szerkesztve ]

(#96905) npeter válasza #09634560 (#96898) üzenetére


npeter
csendes tag

Köszi akkor 0-n lesz a jó.

(#96906) #75912448 válasza BBéci (#96896) üzenetére


#75912448
törölt tag

Senki nem győzködött semmiről. Minek is ugye... Az irányításról alkotott téveszméket kellett helyretenni.

A tablet is azért került szóba, mert ma már divat a teljes hm rendszert arról vezérelni, beleértve pluszként a távirányítást is. A dolog pikantériája, hogy a mozi esetleges tulaja nincs is tisztában vele, h a médiatárból választott filmet végül mivel játssza le. Kényelmi szempontból jelentősége sincs.

(#96907) BBéci válasza #75912448 (#96906) üzenetére


BBéci
titán

Nem téveszme az, hogy egy hasábot szeretek a kezemben tartani és azzal irányítani vakon a lejátszót.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96908) xtremetuning válasza BBéci (#96907) üzenetére


xtremetuning
addikt

Igen, az ember mikor megöregszik..... ;] :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#96909) #75912448 válasza BBéci (#96907) üzenetére


#75912448
törölt tag

;) Nincs ezzel semmi probléma, erre találták ki az MCE távirányítókat.

(#96910) #09634560 válasza BBéci (#96907) üzenetére


#09634560
törölt tag

kinek a pap, kinek a lánya.. :) szerintem a tabot és az okostelót is meg lehet anyira szokni hogy a legtöbb funkciót vakon lehessen vezérelni.

(#96911) MaCS_70 válasza #75912448 (#96909) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem mertem írni, de így már igen: simán elirányítgatom a HTPC-met az MCE-s távirányítómmal, igaz, nem teljesen hasábforma, kissé lekerekített.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96912) Ragadozó válasza #09634560 (#96910) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Hát nem tudom, lehet én maradi vagyok..én se bírnám megszokni...
Van okos telefonom, de elég sokszor ugrálnék rajta vagy kalapáccsal történő alakformálást végeznék rajta....én a gombokat szeretem... :D

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#96913) Csabroncka válasza #09634560 (#96904) üzenetére


Csabroncka
addikt

Átnéztem ezt az opciót az LX 60-on nem találtam, csak a dB-t és távolságot lehet beállítani rá és 5 szűrő paramétert (TRIM/F/Q/ATT) ami az állóhullám kiszűréséhez kell.

Ettől függetlenül egy újabb generációs LX-en simán lehet

"in medias res"

(#96914) devil-k válasza Ragadozó (#96912) üzenetére


devil-k
nagyúr

Olyan gusztustalan HTPC táviranyítókat lehet venni az Ebayről, hogy elsírnád magad. :D

- mozi bolondéria -

(#96915) Csabroncka válasza devil-k (#96914) üzenetére


Csabroncka
addikt

például:

Ez kissé darabos is
;]

(#96916) Norbi 72: még a végén kiderül, hogy BBéci ezért nem akar HTPC-t :B

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#96916) Norbi 72 válasza Csabroncka (#96915) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha jól emlékszem,ilyen volt nekünk is! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96917) devil-k válasza Csabroncka (#96915) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akár! :DD
Szóval neked ez jön be? :P

- mozi bolondéria -

(#96918) #75912448 válasza xtremetuning (#96908) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez való az idősödő tulajnak :)

[ Szerkesztve ]

(#96919) Oldfighter válasza Csabroncka (#96915) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nem ócsárolni! Ilyenünk volt nekünk is. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#96920) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

5.1 hangfalrendszert keresek, aminek a hátsó hangfalai vezeték nélküliek, esetleg a sub is lehet vezeték nélküli. A fontok lehetnek vezetékesek vagy az is vezeték nélküli!
Csak filmhez kell! Nem kell bluray lejátszó meg semmi egyéb. Van itthon egy HK AVR165 és azzal lenne meghajtva! A szoba nem nagy kb. 25 m2!
Esetleg érdekelnének Bluetooth adapterek, amik kifejezetten a vezeték kiváltását célozták meg!
Várom az ötleteket!

(#96921) MaCS_70 válasza Csabroncka (#96915) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az enyémen már nincs felirat, mindent emlékezetből nyomni. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96922) Norbi 72 válasza Spuri2000 (#96920) üzenetére


Norbi 72
veterán

(#96923) BBéci válasza #09634560 (#96910) üzenetére


BBéci
titán

Jó, akkor kidobom a kukába a Dune megszokott és szeretett távirányítóját csak azért, hogy haladjak a korral. :P

(#96912) Ragadozó
Szintén. Gyakran 4-5 ujjsimítással sikerül fogadnom egy hívást.

(#96918) regger
Az egy ritka idióta szerkezet, feldugnám a hátsójába annak, aki tervezte. Nem gombok, hanem csíkok vannak rajta, hasonlít valamelyik általam korábban tesztelt tévé tartozékához, amit baromira gyűlöltem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96924) Spuri2000 válasza Norbi 72 (#96922) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nem teljesen ilyenre gondoltam! Ha jól értelmezem ez nem is 5.1!

(#96925) Norbi 72 válasza Spuri2000 (#96924) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem,ezeket hátra vezeték nélkül,illetve ugye tápkábel kell bele,előre is tudok nézni frontot és centert.

Vezeték nélküli subra mi szükség?Persze létezik..

[ Szerkesztve ]

(#96926) galaxys80 válasza galaxys80 (#96845) üzenetére


galaxys80
veterán

Na, hát sajnos nem sikerült a frissítés (nem voltam vele egyedül a fórum alapján), így annál a pár filmnél ahol megjelenik a sercegés kénytelen vagyok a dinamika tartomány tömörítését Min-re venni.

(#96927) Spuri2000 válasza Norbi 72 (#96925) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Elég borsos az áruk! Nincs valami kézzelfoghatóbb, emberközelibb? :D

(#96928) BBéci válasza Spuri2000 (#96927) üzenetére


BBéci
titán

Mi nem foglalkozunk vezeték nélküli rendszerekkel, hangdobozokkal, mert a kábelnél nincs jobb, legfeljebb megközelítően jó, de az is - amint láthatod - meglehetősen drága.
Úri huncutság, aminek megkérik az árát. [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96929) KisTücsök válasza #75912448 (#96877) üzenetére


KisTücsök
addikt

Azt baromi jól kitalálták. És a kivitelezés is jó. A másik megoldás, amikor ugye ábrákra kell nyomni, ott gyakorlatig kötelező közben nézni is, hogy hova nyomsz, legalábbis én sokszor mellé nyomtam, de ezzel nem lehet. Egy napja próbálgatom, de engem megvett.

(#96930) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Sziasztok!

Noob hozzászólás a "mit válasszak" típusból :) Most cseréljük le a 24"-os monitort projektorra, és gondoltam hogy a hangban is feljebb lehetne lépni.
Hosszú ideig egy 5.1-es Genius fadobozos szettet használtunk, aztán cseréltem egy ismerősömtől vett Sherwood A1 1110 4.0-ás erősítőre és hozzá két Mc Crypb BB 1080 II hangfalra. Ezek nagyon furán szóltak, de 15k ért szerintem még így sem volt rossz választás.

Mindezt HTPC-ről hajtom, alaplapi hangkártyával. A szoba egy 10x4.5 méteres nappali-hall 3,05 m-es belmagassággal aminek az egyik felében van a "mozisarok".

Amit szeretnék: 50k alatt elindulni egy jobb minőségű házimozi rendszer felé. Tudom hogy minden ponton vérzik a rendszer, így szépen lassan minden elemét lecserélném. Első lépésben arra gondoltam, hogy új erősítőt és két hangsugárzót szerzek.

Az egyik alternatíva hogy veszek 40k körül egy használt erősítőt, és utána két hangfalat ami valahogy szól, átmeneti használatra, esetleg kisebb teljesítményűt, először bekötve front-nak, aztán ha lesz pénz két rendes front hangsugárzóra, akkor hátra vinni surround-nak. Vagy megvenni egyetlen centert.

Egy ilyen csonka rendszer mennyire élvezhető? Mekkora előrelépés mondjuk egy 20k-s PC-s aktív 2.0-ás hangrendszerhez képest?

A másik lehetőség egy nem HDMI-s erősítő, de akkor a DA átalakítás jó ideig marad az alaplapon, meg azok a gépek elég régiek. Egy ilyennel szemezek: http://hardverapro.hu/apro/onkyo_tx-sv373_es_d-205f

Előre is köszönöm a segítséget.

(#96931) taknyí


taknyí
senior tag

Sziasztok!
Denon x1000 erősítővel, Lg la660s ARC hdmi, T-Home set.top box.
Igy van az összekötés:
set.box-hdmi - denon cbl/sat hdmi bemenet - denon hdmi kimenet - Lg ARC hdmi bemenet.
Kérdésem, hogy milyen beállítással és melyik csatornán tudnám hallgatni az erősítőn keresztül az Lg-n játszott youtube anyagokat?

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#96932) #09634560 válasza lajthabalazs (#96930) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, járható út az először olcsó erősitő+2 front.
De ez az Onkyo rendelkezik optikai és coax bemenettel is hí van alaplapi vagy hangkártya kimenet bármelyik akkor arra kösd.

(#96933) #09634560 válasza taknyí (#96931) üzenetére


#09634560
törölt tag

ARC. tévét válaszd ki forrásnak.

(#96934) Norbi 72 válasza lajthabalazs (#96930) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szia!

45 nm-es légtérbe az 50K-s induló nagyon kevés,szerintem..a 4.0-ás Sheri teljesen analóg,azt cserélném talán először mondjuk erre a vasra.

hozzá két Mc Crypb BB 1080 II hangfalra. Ezek nagyon furán szóltak

Ezeket szórakozóhelyekre,házibulikra tervezték,nem csoda,hogy sz@rul szólnak.Két régi,de jó fronttal folytatnám,ha gyüjtesz még egy kis pénzt.Utána szép fokozatosan haladnék.

(#96935) Spuri2000 válasza lajthabalazs (#96930) üzenetére


Spuri2000
senior tag

A csere jobban szólt mint a Genius 5.1?

(#96936) Norbi 72 válasza Spuri2000 (#96927) üzenetére


Norbi 72
veterán

100K alatt nincs normális,bögreszettekkel meg nem foglalkozunk,mint olvasható a jobb felső sarokban.

(#96937) longwild válasza MasterMark (#96883) üzenetére


longwild
aktív tag

Wpre is van sok xbmc controller... ;)

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#96938) kenand válasza Spuri2000 (#96927) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem azért 100 000 alatt is lehet venni, persze nem lesz csúcs. Már nem bögreszett....
Nem akarom újra belinkelni, de lehet venni elfogadható újat és kis szerencsével használtat is.
60 000 már van elfogadható 5.0, 40 000-ből meg kijön egy sub.
(Názz körül az AVX fúrumon a haszbnáltak és az akciós újak között)

Bocs ezek nem vezetéknélküliek....

[ Szerkesztve ]

(#96939) Flowtation válasza longwild (#96937) üzenetére


Flowtation
őstag

:Y :Y :Y
Köszi, írásod hatására rákerestem, telepítettem, és még ÉN is be tudtam állítani, tök jól működik, zsir.
:R :R :R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#96940) MasterMark válasza longwild (#96937) üzenetére


MasterMark
titán

Igen tudom, használom is.

De egyiknél se láttam ilyen fajta vezérlést.

Switch Tax

(#96941) lajthabalazs válasza Spuri2000 (#96935) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A Genius 5.1 lassan elfogyott (8 éve vettem), először a két surround hangszóró adta meg magát, aztán a centerhez az erősítőkimenet, a hangerőszabályozó, és a végén a frontok is alig szóltak, ekkor jött a tűzoltó megoldás, 15k volt erősítővel a két hangszóró. Igazság szerint ideiglenes megoldásnak szántam, ha meglesz a házimozi erősítő, mennek az elektromos dobhoz, az a sejtésem, hogy arra jobbak lesznek.

(#96942) #75912448 válasza MasterMark (#96940) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mielőtt valaki megijedne, nincs kizárólagosság. A Yatse képes a Kodi frontend/MPC-HC external player együttműködésre, mindössze az MPC Port figyelés opcióját szükséges aktiválni. Ezután ugyanazon módon az MPC is távirányítható, Stop gombra pedig kilépés funkcióval a Kodi médiatár illetve File menübe lépünk.

(#96943) lajthabalazs válasza Norbi 72 (#96934) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Köszönöm a tippeket, sajnos nincs digitális kimenet az alaplapon, úgyhogy egy HDMI-s erősítőt fogok választani. Amit ajánlottatok, azon ha jól látom, nincs HDMI, van esetleg másik tipp?

Elsősorban a gyerekek néznek rajzfilmeket a rendszeren, szóval nem kell dübörögnie egyelőre (7 és 3 évesek). Viszont már nem szeretnék két akármilyen frontot venni, amit aztán cserélni kell. Tudtok esetleg olyan hangszórót ajánlani, ami minőségében illeszkedik ehhez az árfekvéshez, de hangerejében inkább surround vagy csak egy center, mint front? Tényleg csak arra kellene, hogy szóljon, amíg nem érkezik el az idő a következő vásárlásra.

[ Szerkesztve ]

(#96944) whatnot válasza lajthabalazs (#96941) üzenetére


whatnot
őstag

Lehet, az erősítő center csatornája gyenge pont, nálam is az szűnt meg működni.
Nekem mondjuk minden más működik még (így 4.0-ban használható + crossover beállításával a sub is működésre bírható).
Hamarosan mondjuk feleslegessé válik a teljes szett, mert (elvileg) berendeltem a CAV Fi-70 5.0 szettet W320 subbal. Valaki majd ingyen elviheti, már ha kelleni fog valakinek egyáltalán.

(#96945) tPedro_


tPedro_
őstag

Honapok ota kovetem kulonfele boltok weblapjait, akcios arakra ill. utobbi idoben karacsonyi kedvezmenyre vadaszva, furcsa modon a boltok nagy reszeben napra pontosan ugyanakkor csokkentenek arat es az akcio merteke is pont ugyanakkora. Csak szerintem furcsa?
Netan a Mo-i forgalmazonak csokkennek az arai es az osszes bolt meg aznap reagal ra?

(#96946) Oldfighter válasza lajthabalazs (#96943) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A hangsugárzók méreteit nem a hangerőhöz igazítják. Ha elfér, nyugodtan vehetsz két álló frontot első körben, ha nevesebb márka, akkor halkabb hangerőn is tisztán, dinamikusan fog szólni. De én azt ajánlom inkább, hogy ha biztos az, hogy folyamatosan tudsz spórolni, akkor várd meg, míg meglesz a teljes szettre való pénzmag. Ne légy türelmetlen. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#96947) whatnot válasza tPedro_ (#96945) üzenetére


whatnot
őstag

A gyártó csökkent árat valószínűleg.
Fekete pénteknél is írták a BF topicban, hogy gáz még ez a kezdeményezés itthon, mert csak a gyártók akcióznak, a kereskedők nem.

(#96948) taknyí válasza #09634560 (#96933) üzenetére


taknyí
senior tag

Az a TV Audio, de nem jön át a hang...

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#96949) Warter válasza BBéci (#96867) üzenetére


Warter
őstag

Tehát ha kapnál egy Cinemastert, akkor felgyújtanád otthon az egész cuccot? :DDD

(#96950) lajthabalazs válasza Oldfighter (#96946) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Némiképpen sürget az idő, mert három helyre kellenek hang a lakásban (nappali, háló, dob), és csak két épkézláb hangkeltőm van. A Mc Crypb BB 1080 II hangfalak jók lesznek a dobhoz, a hálóba elég a Genius HF2020-as pár, és a nappaliba újítanék.

Nem azért vennék most két kisebb hangszórót, hogy ne legyen hangos, hanem azért, hogy ne legyen drága :) Nem szeretnék megint úgy járni, mint a Mc Crypb BB 1080 II-el, hogy szól-szól, de ha lehet minél hamarabb csere, ezért nem szeretnék nagyon öreg, de valaha jó, vagy jó, de javított, vagy olcsó de hangos hangfalakat. Viszont a jó és nagy hangfalak ára most egy 40-50k-s erősítő vásárlásával kicsit sok lenne. Szóval olyat szeretnék, ami 20-30k körül van, és megállja a helyét egy minőségi 7.1 rendszerben is, amikor összejön a pénz a végleges frontokra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.