Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95801) SpaceKombajn válasza gorbep (#95760) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Lehet, hogy kettő az egyben, távirányítós kutyatáp ;] :D

spacetime

(#95802) sixer66


sixer66
senior tag

Van olyan fórumtárs, aki Onkyo TX-SR608-ról váltott TX-NR809-re? Tapasztalatokra lenne szükségem, hogy megérne-e plusz 80K-t a mostani erősítőmhöz képest. A mostani szettel (Heco Vitas 500 5.0+Magnat sub) tudom nem kell csodára számítani, értelemszerűen jövő évben az is cserés lenne.

(#95803) laszlo168 válasza sixer66 (#95802) üzenetére


laszlo168
senior tag

Sziasztok, Azt szeretném megtudni, ha van egy DVD lejátszó (asztali DVD iró), és azon van koaxiális kimenet.
Ha azt össze kötném egy 5.1-es házi mozi erősitővel, ami a képen van, amin szintén van koaxiális benenet, akkor az szólna 5.1-ben?

[ Szerkesztve ]

(#95804) #09634560 válasza laszlo168 (#95803) üzenetére


#09634560
törölt tag

igen.
Sixer: mindkettőt ismerem, megéri.

[ Szerkesztve ]

(#95805) Perzeusz válasza laszlo168 (#95803) üzenetére


Perzeusz
tag

Persze, hogy szólna! Nekem is van egy ugyanilyen erősítőm. (kép alapján legalábbis ilyen. Kenwood krf-5030)

Sanci38: szerintem is megéri :)

[ Szerkesztve ]

2 db WD Red 2TB eladó

(#95806) #09634560 válasza MaCS_70 (#95800) üzenetére


#09634560
törölt tag

Érdeklődj a médiajátszó topikban, médiajátszó jobbban megfelelhet céljaidnak és kötheted a meglévő sztereó erősitődre is.
Olíyannyira megéri hogy ha let volna rávaló akkor 838-ast vetem volna, vagy 1030-ast de az 600 ezer..de veri a denon 4100-az szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#95807) wep


wep
tag

Sziasztok,

lehetőségem lenne megvenni egy régebbi HK AVR4000 erősítőt (25 ezer HUF), és érdekelne, hogy mire számíthatok, ha a most meglévő Kenwood 4060D helyére bekötöm. A mostani rendszer Eltax Universe 5.0 szett, ezeket gondolom szintén cserélni illene, és kéne valami sub is...
Zenét ritkán hallgatok, akkor sem klasszikust vagy jazz-t, inkább "klasszikus" Heavy Metal-t (Motörhead, Iron Maiden, Judas Priest,stb.).

(#95808) z123456789 válasza mivamma (#95759) üzenetére


z123456789
addikt

Nem, egyáltalán nem volt titkos info. 87,87€ volt az ára egy Harmony Touch-nak villámakcióban. (Vilám? 2 órán kersztül/készlet erejéig).
Még próbáltam is ajánlgatni mostanában hogy az amazon.com-hoz hasonlóan az amazon.de-n is klassz ajánlatok vannak/lesznek.
Eddig Cybe Monday volt, most meg karácsonyi akciók vannak, rövid ideig.
Ha valakinek van lehetősége osztrák/német címre szállíttatni akkor még a futár költséget is meg tudja spórolni.
Ha jól láttam belépő erősítők most is készülőben vannak, illetve tegnap láttam egy Canton hangfalat...meg is van:
Canton Karat 790 DC
Ez kb 20 perc múlva kezdődik, és már így olcsóbb mint ha itthon vennénk. Persze nem tudom ez milyen kategóriát képvisel? :F

[ Szerkesztve ]

(#95809) demars


demars
addikt

Sziasztok
Volt már itt szó néhány onkyo típusról melynél jellemző a hdmi panel hiba.
Egy ismerősömnek keresünk erősítőt, tudnátok segíteni melyeknél figyeljünk erre a hibára?
Köszönöm

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#95810) Norbi 72 válasza demars (#95809) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az xx7-es szériában volt több a panelhiba,x2x-nél is előfordult.De szvsz a felhasználási körülmények sem voltak ideálisak..

[ Szerkesztve ]

(#95811) n3m3r3 válasza demars (#95809) üzenetére


n3m3r3
tag

A régebbi xx7-es szériánál fordult jellemzően elő. De megnézném hogy mennyire tudott normálisan szellőzni. A következő széria példányai kaptak egy ventilátort, viszont így is biztosítani kell a megfelelő elhelyezést.
Privátban küldök egy linket az AVX-ről ha esetleg...

(#95812) HagaNRG válasza t-bali3 (#95796) üzenetére


HagaNRG
őstag

Van Pronto, vagy Clin multi surface tisztító. Ha az nincs, akkor természetesen jó a sima Clin ablakra való is.
Én mindig, minden kütyümet azzal tisztítom, plusz mikroszálas törlőkendő. A lényeg az, hogy ne csak évente egyszer csináljuk meg, mert akkor minden berohad.

Látok néha ismerősöknél olyan távirányítókat és laptopbillentyűzeteket, mintha egy élet ételmaradék gyűjteménye lenne rajta, plusz kb. pár napos borotva és sxggszőrkollekció is.

Némely ember hihetetlen mód igénytelen tud ám lenni és a legszebb, hogy mind, kivétel nélkül azzal jön, ha szólok neki érte, hogy nem mertem ráfújni semmit, mert féltem, hogy elromlik. :C

(#95813) devil-k válasza HagaNRG (#95812) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezen most jót nevettem! :D :DDD

Nálam pedig az a szokás, hogyha valaki meg akarja fogni valamelyik távirányítót vagy a PC billentyűzetét, akkor szólok neki, hogy mossa meg a kezét. Addig senki semmit. :D

- mozi bolondéria -

(#95814) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Yamaha HTR-2866- 180 Euro, kb. 55 ezer Ft.
Találok ettől olcsóbban jobb erősítőt?

http://www.nay.sk/yamaha-htr-2866-black/d-314885-c-1644/

[ Szerkesztve ]

(#95815) t-bali3 válasza HagaNRG (#95812) üzenetére


t-bali3
senior tag

Köszi!

Ezen látszott, hogy soha nem volt takaritva + nem is vigyáztak rá.

Első körben sokat segitett az ablaktisztitó.

(#95816) --Rawlings--


--Rawlings--
tag

Sziasztok! Szükségem lenne egy kis segítségre:

Örököltem egy ilyen házimozi hangfal rendszert. Ehhez keresek egy olyan erősítőt, aminek vannak hálózati funkciói, hogy tudjak streamelni NAS-ról illetve airplayel. Őszintén szólva nem tudom, hogy ehhez a hangfalszetthez milyen erősítő lenne jó párosítás. 100 körül gondoltam költeni rá. A rendszerhez kellene még egy mélyláda is. A szoba kb 18 nm.

Köszönöm szépen előre is!

(#95817) whatnot


whatnot
őstag

Szerintetek kábelek közül melyik lehet jobb?
2*2,5nmm OFC vagy 1,31nmm LGC?
Tudom, hogy ki kéne próbálni, de ez most nem opció.

(#95818) Norbi 72 válasza HagaNRG (#95814) üzenetére


Norbi 72
veterán

Például ez,de még ez is jobb.

(#95819) BBéci válasza Poplacsek (#95783) üzenetére


BBéci
titán

Itt elolvashatod, miért nélkülözhetetlen eleme egy házimozi rendszernek a szubláda.
Amikor nálam bekerült a rendszerbe a Velodyne SPL 1200 Ultra, annyit javult a hangzás, mintha mindent - erősítőt, hangdobozszettet, kábeleket - kicseréltem volna.
Ne a rosszul beállított, túlzó mélytartománnyal villogó rendszerekhez hasonlíts! Optimális esetben lineáris a hangkép, észre sem veszed, hogy szól a szubláda. Vagy inkább szubládák, mert kettővel sokkal jobb eredmény érhető el.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95820) BBéci válasza bajnokpityu (#95788) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel egyetértek, a falhoz tolt kanapé radikálisan, drámaian rontja a hangminőséget, még akkor is, ha csillapító elemeket, paneleket helyeznek el. Az csak a kaki pofozgatása. 30-40 centi előre költözés is sokat számít.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95822) e.vid válasza demars (#95809) üzenetére


e.vid
senior tag

Az xx6-nál sem volt ritka a panel hiba. Nekem volt sr606 jól szellőző helyen, mégis meghibásodott... Kondicsere szerencsére megoldotta a problémát. [link]

[ Szerkesztve ]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#95823) Cseneles válasza Poplacsek (#95783) üzenetére


Cseneles
őstag

Ha nem is hajtod a fejed egy Sub láda beszerzésére... :)) ha alkalmad nyílik mindenképpen kérj egyet kölcsön ha még a te igényes és minőségi elvárásodat is alulmúlja és próbáld ki a saját láncodban :K úgy állítod be a hangerőt amit a füled elvisel, bizz a többség véleményében ;) biztos, hogy ezek után vásárolsz egyet :C :R Amit linkeltél szobaáról képet, abban biztos vagyok h rátolt frontokkal a falra és falra tolt kanapé nem azt a hangot hozza főleg mély terén amit kell :( lehet az eredmény általad tetszetős de nem lehet össze hasonlítani menyit javulna egy jól elhelyezett SUB beiktatásával és a frontokról levágott mély tartománnyal!

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#95824) cecil válasza Warter (#95821) üzenetére


cecil
aktív tag

Köszi az infót már jön is le! :)

(#95825) whatnot


whatnot
őstag

Kábeltémában senki semmit?

(#95826) BBéci válasza whatnot (#95825) üzenetére


BBéci
titán

Nem a vastagság a legfontosabb tulajdonsága egy kábelnek.
Milyen hangdobozokhoz kellene?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95827) whatnot válasza BBéci (#95826) üzenetére


whatnot
őstag

Egyelőre a "bögreszetthez", később ahhoz, amit majd a VSX-AX3hoz ajánlotok.
Nem végleges választás lesz a kábel, hiszen valamikor költözni fogok.

(#95828) Csabroncka válasza whatnot (#95827) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én jelenlegi tapasztalataim alapján a belépő, alsó közép, közép kategóriához árban lehet ajánlani kábelt!
Ugyanis (és ez csak a szigorú magánvéleményem) , a felső közép, felső kategóriában érdemes a kábelek hangszínező tulajdonságával foglalkozni!

Ez alatt elegendő árban egy rendszernek megfelelő minőségű kábelt venni!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#95829) vendingo


vendingo
veterán

Szeretnék venni szüleimnek karácsonyra egy soundbar-t.
Max 30-40 ezret szánnék rá. Mire érdemes figyelni ezeknél, milyet ajánlanátok?

Láttam sok fajtát, valamelyikhez volt mélynyomó is, nem tudom milyet lenne célszerű választani.
Tudom nem kell csodát várni ezektől a kütyüktől, de talán a tv vinnyogó hangjánál csak többet tudnak.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#95830) Warter


Warter
őstag

Azt hiszem, ideje lenne kiírni a felső sarokba a soundbarokat is, már, mint, hogy ezzel sem foglalkozik ez a topic. :U

(#95831) vendingo válasza Warter (#95830) üzenetére


vendingo
veterán

Nem találtam megfelelő topicot, ezért írtam ide.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#95832) Warter válasza vendingo (#95831) üzenetére


Warter
őstag

Tudom, de általánosságban ezekhez senki nem ért. Meg kéne hallgatnod többet és az alapján dönteni. Vagy marad a netes tesztek, szín illetve melyik passzol a szobához verzió.

(#95833) bzoley


bzoley
veterán

Megejtettem a cserét. Z5500 tegnap el, ma jött a helyére Norbi 72 tippjére egy Denon 1911.
Szerencsére kép, hang van. A többit majd megtanulom, rohadt bonyolult a legegyszerűbb dolgokat is beállítani. Hangfalaim egyelőre nincsenek, majd lesznek. Első a láda.

[ Szerkesztve ]

(#95834) Tamoo válasza Warter (#95830) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Minden kívánságod így teljesüljön! :)

(#95835) whatnot válasza Csabroncka (#95828) üzenetére


whatnot
őstag

Egy használtan vett, összesen 150-200e bekerülési értékű rendszernél ez mit jelent?

(#95836) Tamoo válasza whatnot (#95835) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ajánlás témában.

Négy típus van.
1. vesz valamit, boldog, nem ír ide többet (legjobb! :D)
2. vesz valamit, utána mindenkinek ezt ajánlja mert neki is ilyen van
3. notórius cserélgető
4. hi-fi expert ... a topikból természetesen mindenki ebbe tartozik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#95837) devil-k válasza Tamoo (#95836) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mintha a 3-as és 4-es között hiányozna valami. :D

- mozi bolondéria -

(#95838) MaCS_70 válasza #09634560 (#95806) üzenetére


MaCS_70
félisten

A médiajátszó topicból jövök, ott azonban zsákutcába futottam, mivel a tapasztaltak szerint a szóba jöhető készülékeknek nagyon rossz az analóg audiokimenete. Ezért keresem tovább a lehetőségeket.

A fő gondom az, hogy elég sok BD-lejátszó és AV-erősítő leírásában is szerepel az androidos vezérlési lehetőség, azt azonban még a boltokban sem tudták eddig megmondani, hogy ez jelent-e ID3 szerinti zeneválogatást. Gondoltam, itt azért többen használnak ilyen készüléleket, de ha tudtok ajánlani másik listát, annak is örülnék.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#95839) M^xx


M^xx
aktív tag

Pár hete olvasom a topikot, sok okosságot hallottam, de nagyrészt hangfalakról és kábelekről ment a téma. Ugye a kiszemeltem egy Harman Kardon AVR 171 amire azt a választ kaptam akkor inkább Denon vagy Onkyo, kérdésem az lenne azonos árban mivel tud többet egyik vagy másik? Miért ockodik mindenki a Harman Kardon márkától nincs vele tapasztalat vagy gyenge a minősége vagy mi baj vele?

Ugye az eddigi összeállításom ez volt:
Harman/Kardon AVR-171
WHARFEDALE VARDUS 400/100/C 5.0
Ez megállnak kb 280.000-ba

Amit azóta sikerült meghallgatnom:

YAMAHA HTR-6066 + NS-555 5.1 HÁZIMOZI SZETT
sub nélkül

HARMAN KARDON AVR 171 +JBL STUDIO 280 + 220 + 225C 5.0 HÁZIMOZI SZETT

Az utóbb linkeltek egy 100.000ft-al kerülnének többe, melyik a jobb választás vagy mit ajánlanátok ezekkel szemben, azonos árban. Mivel tudnak ezek többet az általam kiválasztott összeállításnál?

Ugye a wharfedale sw-12 subwoofer adott, azért linkeltem csak 5.0 hangrendszert.

Fontos lenne a két hdmi out.

Kimondottan házimozira használnám a rendszert. :R

[ Szerkesztve ]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#95840) Gyocsika


Gyocsika
csendes tag

Sziasztok!

Házimozi és Playstation 3 vásárlás előtt állok, és a tanácsotokat szeretném kérni, hogy milyen házimozit érdemes venni, hogy össze tudjam majd kötni a az eszközöket egymással. (Led Tv + PS3 + házimozi)

A Tv-n van 1 db HDMI hely. Olvasgattam különböző fórumokat, ahol azt ajánlották, hogy olyan házimozit kellene vételezni, amelynek az erősítőjén van HDMI bemenet és kimenet is, mert akkor PS3 HDMI -> házimozi HDMI és házimozi másik HDMI -> TV hdmi.
A kérdésem csak az, hogy azon kompakt házimozik, amelyeken két db HDMI csatlakozó van, azok már elég drágák, tehát milyen lehetőségek vannak még ezen eszközök összekötésére, hogy minden jól működjön. (Kb. 25 - 35 ezer ft. körül nézegettem házimozikat, de ezeken csak 1 db. HDMI van).

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#95841) Warter válasza Gyocsika (#95840) üzenetére


Warter
őstag

Ajánlom elolvasásra a téma-összefoglalót illetve a jobb felső sarkot:
- A topik kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (Soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

(#95842) Oldfighter válasza M^xx (#95839) üzenetére


Oldfighter
senior tag

"Miért ockodik mindenki a Harman Kardon márkától nincs vele tapasztalat vagy gyenge a minősége vagy mi baj vele?"

Pont a minap lettek ajánlva H/K erősítők, szóval nem igaz, hogy ódzkodnánk tőlük. Bizonyos felhasználási körökre nagyon is ajánlott......csak nem az újabb, digitális erősítők, mert azok csupán árnyékuk a korábbi önmaguknak. Lehet, hogy ez is majd idővel ki fog forrni, de addig is érdemesebb a régebbi, használt szériákból válogatni.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#95843) Mitre


Mitre
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van hogy rádugok a tv-re egy vinyót amin egy HD felbontású film van és a hang kódolása is Dolby Digital. Az erősítő és a tv optikai kábellel van összekötve. De ennek ellenére 10 ből 2 szer tudom a filmet Dolby Digitálba nézni. Tehát volt hogy működött már és át jött a full 5.1 hangzás de nagyon sokszor nem működik. Ez valami kompatibilitási probléma lehet? Ez sajnos számítógépről is Így működik. Ha vlc vel nézem akkor viszont átjön a hang csak akadozik.

Előre is köszi

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#95844) whatnot válasza Tamoo (#95836) üzenetére


whatnot
őstag

Értsem ezt úgy, hogy vegyem azt, ami nekem szimpatikusnak tűnik?

(#95845) Tamoo válasza whatnot (#95844) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mihez is kell pontosan?

(#95846) Ance válasza Warter (#95841) üzenetére


Ance
őstag

Most azért ide beírom annak, aki nem olvassa el a sarokban a figyelmeztetést és rákeres a soundbar, vagy hangprojektor szóra, hogy ezek azért nem jók, mert a szobát is használják a térhangzás generálására. Mindezek miatt kizárólag csak tökéletes alakú szobában, pont középen elhelyezve működhetnek, de még úgy sem hiszem, hogy menne. A gyártók állítása szerint a térhangzás elvileg úgy jönne létre, hogy a falakat is használja ennek generálására. Aki egy kicsit is tisztában van azzal, hogy van a hangnak terjedési sebessége (a többi tulajdonságáról, meg a falak anyagáról már ne is beszéljünk) az kapásból rájön, hogy az egész mókusvakítás. Tisztelt leendő soundbar vásárló: két kisméretű hangfal vásárlásával is szebb hangzást érsz el, mint azzal az ide-oda verődő hangorkánnal, amit ezek generálnak. Ezt most az általánosságban keresett 30-100.000-res kategóriára értem, azokból hallottam. A többszázezres változatok lehet, hogy tudnak valamit, olyat nem hallottam, de azok már az "inkább vegyél egy normál házimozit" kategóriába esnek. Egy kis szemléltető ábra a müködési elvről:

(#95847) devil-k válasza Ance (#95846) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, ez egy hatalmas hazugság, hogy ezzel hülyítik be a hiszékeny embereket. Az egyik barátom is hangprojektor tulajdonos és azóta arról beszél, hogy milyen térhatás van nála. :N

(#95849) KisTücsök

Persze. Rendszeresen jár hozzánk... csak furcsa elképzelései vannak. Pl.: A Tescoban leselejteztek valami 1000 éves gépet és abból akar "profi" NAS-t csinálni úgy, hogy vesz bele egy WD RED HDD-t és kész.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#95848) whatnot válasza Tamoo (#95845) üzenetére


whatnot
őstag

Pioneer vsx-ax3 és majd a hozzá jövő, tervek szerint használtan 100-120ezres hangfalakhoz.

(#95849) KisTücsök válasza devil-k (#95847) üzenetére


KisTücsök
addikt

És amúgy hívtad már át magadhoz? :D

(#95850) Tamoo válasza whatnot (#95848) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én hátsókhoz valószínűleg ebből választanék költséghatékonyság címszóval: [link] [link]
Front+center: AQ Type4, Supra Ply 3.4, VdH CS122, Ortofon SPK-3100 stb. kategóriából... De hogy tudnám megmondani, hogy melyik fog passzolni egy még meg sem lévő rendszerhez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.