Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96151) BBéci válasza Monngoose (#96149) üzenetére


BBéci
titán

Miért baj az, hogy 75-80 Hz felett esik a T-12 hangnyomása? Apró szatellit dobozokhoz használnád?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96152) Tamoo válasza Monngoose (#96149) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Újabb T12-n már van manuális kapcsoló is. Majd megírom vele a tapasztalataimat ha meglesz. De egyébként 8-9 hónapig nekem sem volt bajom az automatával.

75Hz fölött kit érdekel mennyire esik. ;]

Ezzel nem azt mondom, hogy a Dyna-t vedd. Csak hogy ne ezek legyenek a kizáró okok.

[ Szerkesztve ]

(#96153) Ance


Ance
őstag

Segítséget kérnék. Szeretnék venni egy jobb minőségű HDMI kábelt a Denon X2000 és Mede8er összekötéséhez, főleg a zenei tartalmak miatt. Most járok majd Budapesten de olyan bolt kellene ami a Déli Pályaudvar környékén, vagy az onnan induló metró valamelyik közelebbi megállóhelyénél van, mert nincs sok időm utazgatni. Ha valaki tud mondani ilyen boltot és esetleg azt, hogy mi alapján válasszak, megköszönném.

(#96154) opeter70 válasza Ance (#96153) üzenetére


opeter70
senior tag

Akkor a Netdepo a te boltod.
A Délitől 10 perc séta (vagy 1 megálló villamossal).

(#96155) cecil válasza Digital (#96150) üzenetére


cecil
aktív tag

Autocad-et a képernyőmön... :(

(#96156) Ance válasza opeter70 (#96154) üzenetére


Ance
őstag

Köszönöm! És akkor vajon ezt vegyem, vagy nekem bőven elég ez is, mert nem fogok különbséget hallani?

(#96157) Digital válasza cecil (#96155) üzenetére


Digital
addikt

Màra elég volt a gépekből...

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#96158) #09634560 válasza Ance (#96156) üzenetére


#09634560
törölt tag

ha nem projektorod van és denon 3xx-nél magasabb akor az olcsóbb is elég..

Más: volt valaki a kácsában hétvégén? tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#96159) Csabroncka válasza Ance (#96156) üzenetére


Csabroncka
addikt

Telefonálj rájuk, mert raktárról dolgoznak (pont ezt akartam linkelni)!

Az olcsóbb kábel tökéletes a rendszeredhez, és jó áron is van!

Ha már bemész fuss pár kört és hallgass meg néhány "apróságot" is, megéri!!!! :)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#96160) Cseneles válasza #09634560 (#96158) üzenetére


Cseneles
őstag

én rendeltem kábelt tőlük :K

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#96161) devil-k válasza Digital (#96150) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tini nindzsa teknőcök (2014)

20 percig bírtam ezt a filmet, aztán megállítottam és kuka. Inkább nem írnék róla véleményt, mert nem akarom azokat megbántani akiknek kedves ez a film. Most már 100%-ra tudom, hogy miért kapott Dolby Atmos hangsávot...

Úgy fent, mint lent

7/10

Huh, rég láttam ilyen jó kis horror/thrillert. Kézi kamerás móka, de nekem bejött a dolog. Egy-két résznél igen izzadt a talpam.

- mozi bolondéria -

(#96162) Monngoose


Monngoose
aktív tag

BBéci, Tamoo
Köszönöm az infót. A sub Phonar-ok mellé lesz.
Mivel még soha nem használtam ilyet, 80Hz-es vágással indítanék. Ha pedig a választottam képességeinek határa épp e körül van, az kissé elbizonytalanít. Persze ha ez nem gond, akkor ne engedjetek hülyén meghalni... :B

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#96163) liszi70 válasza devil-k (#96161) üzenetére


liszi70
nagyúr

"20 percig bírtam ezt a filmet, aztán megállítottam és kuka. Inkább nem írnék róla véleményt"

Élek a gyanúperrel, hogy nem te vagy a célközönség. :) A hang szerintem nagyon rendben van, és miközben a hangon élvezkedtem, a gyerekeim (főleg a fiaim) remekül szórakoztak. Ez a film nem nekünk szól. Nem ígér semmit, és azt betartja.

[ Szerkesztve ]

(#96164) devil-k válasza liszi70 (#96163) üzenetére


devil-k
nagyúr

A régi Tini nindzsa se nekünk szólt, de azt szívesebben megnézem a mai napig. Kár, pedig lehettem volna én is a célközönség. Szívesen megnézek rajzfilmeket vagy eltérő műfajú filmeket, de azért érjen el egy bizonyos szintet. Azt meghiszem, hogy a srácok élvezték a film minden egyes mozzanatát. Semmi kétségem efelől. :K

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#96165) BBéci válasza Monngoose (#96162) üzenetére


BBéci
titán

Ismerem a Phonar hangdobozokat, semelyik nem igényel 80 hertznél magasabb vágási frekvenciát. Tehát nem gond.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96166) #09634560 válasza Cseneles (#96160) üzenetére


#09634560
törölt tag

hétvégén? 20 % engedmény?

(#96167) Norbi 72 válasza Digital (#96150) üzenetére


Norbi 72
veterán

The Giver.Érdekes film referencia képpel.
Elötte tini nindzsa teknőcök(1-2 alkalommal nézhető,nem Devilnek :DDD )Step up all in táncosfilmek kedvelőinek kíváló.

(#96168) Tamoo Te megnézted?Mi a véleményed róla?

[ Szerkesztve ]

(#96168) Tamoo válasza Norbi 72 (#96167) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nektek már lassan minden referencia kép és hang. Lehúzok három-négy felest, akkor nekem is referencia szintű lesz a rendszerem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96169) Sefter válasza Tamoo (#96168) üzenetére


Sefter
veterán

3-4 felest Norbi max fogmosáshoz iszik.. :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#96170) Norbi 72 válasza Sefter (#96169) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ma csak sörözgetek... :DDD

(#96171) Cseneles válasza #09634560 (#96166) üzenetére


Cseneles
őstag

igen, így igaz :K

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#96172) Tamoo válasza Norbi 72 (#96167) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amióta bearanyozódtam, egy filmre volt időm eddig. Most meg éppen megint nincs szubom.

(#96173) Ance válasza Csabroncka (#96159) üzenetére


Ance
őstag

Csabroncka és Sanci38: Nektek is köszi! Akkor így jól kijövök, veszek az erősítő és a tévé közé is :) Csak 117cm-es, így nem projektor, úgyhogy jó lesz.

Azt hittem, a raktáron jelzés azt jelenti, hogy ott van a boltban (mert olyan jelzés nincs, hogy boltban), de akkor kénytelen leszek előtte odatelefonálni. :(((

(#96174) spiky03 válasza Norbi 72 (#96167) üzenetére


spiky03
veterán

Ezek a filmeket mi is megnéztük a múlthéten az asszonnyal. :)

A The Giver érdekes volt. A megvalósítása tetszett, a fekete-fehér-színes megoldások.

A Step Up, meg jók voltak a zenék meg a táncok és kb ennyi. A története a második résztől kb ugyan az. :D
A Teknősöket meg láttam moziban magyarul így most eredetiben néztük, úgy jobb volt. A hang kép tényleg rendben van benne. A film sem volt azért olyan rossz. :) Kb amit vártam tőle azt megkaptam, kép, hang, kis humor, történetből nem számítottam nagy dologra. Jah és azért Megan Fox azért még mindig jó bőr. :D

@Devil-k
Az Úgy fent, mint lent sem rossz film.
A vége kicsit fura volt, de tényleg volt benne 1-2 parás rész.
Az asszony nagy horror kedvelő így szinte minden ilyet megnézek vele.

A Babadook az pl nem volt valami nagy szám.

A Haunted House 2 se, az első rész jobb volt.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#96175) Norbi 72 válasza Tamoo (#96172) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hol a T12?Ha megnézted, utána véleményt kérek! :K

(#96174) spiky03 Megvan már a proji? :)

Nekem most volt időm mozizni,még a Jesabelle van hátra,majd szombaton megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#96176) Tamoo válasza Norbi 72 (#96175) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kapcsolósra cserélik az erősítő panelem.
Ha nem hajította ki a futár valahol útközben.

[ Szerkesztve ]

(#96177) liszi70 válasza devil-k (#96164) üzenetére


liszi70
nagyúr

Még egy utolsó gondolat ezzel kapcsolatban. Az, hogy "nem ígér semmit, de azt betartja", az egy jelentős pozitívum számomra. Egyre másra adják ki azokat a filmeket, amiből süt, hogy az "alkotók" valami nagyon-nagyot akartak csinálni. Nagggggyon "odatenni" látványban-hangban, mondanivalót kreálni akkor is ha nincs, üzenni, magasabb szférákba helyezni a művet mint ami valójában, belemagyarázni valami mögöttes tartalmat, stb.. Az esetek nagy százalékában ez szánalmas próbálkozás, mert valójában semmi nincs kibontva, megfejtve és megalkotva, csak azt hiszik vagy remélik, hogy el tudják fedni a bevétel-orientált akció- és látvány-semmitmondást.
Ez a bugyuta T.N.T. legalább nem akart becsapni, nem vállalt többet, mint amit elbír. Legalábbis én nem éreztem kínos izzadságszagot a filmből, és nekem ezért szimpatikus volt. :)

(#96168) Tamo "Lehúzok három-négy felest, akkor nekem is referencia szintű lesz a rendszerem."

Bizony-bizony! :K Persze tudja az ember olyan szintre inni magát, amikor már alig hall, és XT rendszere sem számítana semmit :D

[ Szerkesztve ]

(#96178) devil-k válasza liszi70 (#96177) üzenetére


devil-k
nagyúr

No, igen, Igazad van. Olyan, mint a Transformers. Semmit nem ígér, ennyi. :D

- mozi bolondéria -

(#96179) whatnot


whatnot
őstag

No, végre összekötögettem az erősítőt a Genius hangfalakkal (tudom, fúj-fúj).

Zenében változást nemigen tapasztaltam, a sub láda másképp viselkedik. De ugye azt már mondták, hogy a Pioneer egyébként sem erős zenében, főleg nem ezeken a hangfalakon. (Amíg csak egy hangszer szólt, addig egész bizakodó voltam, amikor megszólalt egyszerre mind, összemosódtak. Gondolom itt lesz majd nagy változás, ha normális hangfalak lesznek.)

Viszont filmeknél észrevettem, hogy feléledtek a surround hangsugárzók. Geniusnál már anno a vásárlás után úgy éreztem, mintha a surround elég keveset működne, de nem volt referenciám. Ill. valóban összességében több élményt nyújt, legalábbis úgy érzem.

Folyt. köv., amikor lesz rendes hangfalszett.

Egy kérdés: mi az az A/52 (over S/PDIF)? Erősítő oldalon kell tudás, hogy dekódolni tudja?

[ Szerkesztve ]

(#96180) zolaas


zolaas
senior tag

Per pill a Lucy-nak harmadjára estem neki, de inkább nézem a BL-t.. a film meg megy a kukába.. A TNT-t tuti, h le se szedem:P A Repcsik 3-t röhincséltem végig a csajokkal. Erre az évre elég volt:)
Na ezt azért várom. Karikor végig is lesem mind a 6 részt...

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#96181) spiky03 válasza Norbi 72 (#96175) üzenetére


spiky03
veterán

Dehogy van.
Talán majd jövőre.
Igaz most az asszony baba projektet szeretne, így az lesz most a fő irányvonal. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#96182) vendingo válasza whatnot (#96179) üzenetére


vendingo
veterán

Milyen erősítőre kötötted a geniust?
Sub csatlakozása hogyan van kivitelezve?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#96183) whatnot válasza vendingo (#96182) üzenetére


whatnot
őstag

Pioneer VSX-AX3.
Pre-out Sub RCA-n keresztül be a Genius Sub bemenetére.

[ Szerkesztve ]

(#96184) devil-k válasza spiky03 (#96174) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem szeretem a horror-vígjátékokat. :(

- mozi bolondéria -

(#96185) bajnokpityu válasza zolaas (#96180) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha ma nem láttam a lucyból 4-5 jelentet 10x,akkor egyszer se.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#96186) ricsik válasza bajnokpityu (#96185) üzenetére


ricsik
őstag

Képi / hangi teszt miatt, vagy tetszett a film?
Szerintem értékelhetetlen.
Csakúgy, mint a Tini Nindzsa.
Rock Herkules se váltja meg a világot, Galaxys Őrzőin jókat mulattam, bár a BD változat kicsinálta a Popit tekerésnél, track váltásnál.
Predestination meg csak egyszerűen beteg volt :)

(#96187) Norbi 72 válasza bajnokpityu (#96185) üzenetére


Norbi 72
veterán

Te is komálod Scarlettet? :D Szerintem még mindig a szigetben volt a legdögösebb.

(#96188) bajnokpityu válasza ricsik (#96186) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem nagyon tetszett a film, s képi világa meg nagyon nehéz feladat.
hangja nem érdekelt.

scarlett nekem ebben a filmben bizonyított először, hogy bizony jó szinész. eddig nekem csak tucatszőke volt.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#96189) #75912448 válasza devil-k (#96164) üzenetére


#75912448
törölt tag

Lassan lesz értékelhető mintád, hogy a Popi400 után milyen a ropogós HTPC hangja. HDMI ide, HDMI oda.

(#96190) devil-k válasza #75912448 (#96189) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most már nem mennék vissza médialejátszóra. Szép volt, jó volt, most más következik.

- mozi bolondéria -

(#96191) Sefter válasza devil-k (#96190) üzenetére


Sefter
veterán

A pics@ba.. Meggyőzhettél volna, hogy mem kell az a htpc... :D

Psn ID: sefter_hun

(#96192) #09634560 válasza devil-k (#96190) üzenetére


#09634560
törölt tag

legszebb hogyha előb szólok lett volna nekem egy erősitőhöz méltó médiiajátszó..

(#96193) devil-k válasza Sefter (#96191) üzenetére


devil-k
nagyúr

Áh, de most minek hazudjak? :D

Sanci

Nagy kár, hogy nem szóltál előbb. Óvtam, vigyáztam rá nagyon! :)

BBéci

Ezek szerint akkor nem győzött meg. :(

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#96194) BBéci válasza devil-k (#96178) üzenetére


BBéci
titán

Tegnap a Trafó végére értem, ez volt a harmadik nekifutás. Ha fél órányit ki lehetne belőle kukázni, akkor akár jó filmnek is minősíteném.

(#96180) zolaas
A Lucy-t két részletben néztem meg, többször nem fogom, az biztos.

(#96187) Norbi 72
Játszott a Sziget-ben? Olyan régen láttam, hogy nem emlékszem rá.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96195) Norbi 72 válasza BBéci (#96194) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ő volt McGregor mellett a csaj....nekem tetszik az a film,már sokszor láttam.

(#96196) BBéci válasza Norbi 72 (#96195) üzenetére


BBéci
titán

Jó filmként maradt meg az emlékeimben, ezért egy éve tervezem a beszerzését HD-ban, mert DVD-n van meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#96197) Ance válasza BBéci (#96196) üzenetére


Ance
őstag

A Szigetben a városi üldözéses jelenet az egyik legjobb, amit eddig csináltak. Szerintem.

Lucyke pedig már a Match Point című filmben nagyot alakított fiatalon. Szintén szerintem.

(#96198) Vikthor válasza BBéci (#96196) üzenetére


Vikthor
nagyúr

The Island 2005 Nekem is tetszett, 7/10-et dobtam rá és azok közé a filmek közé tartozik nálam is, amit ha már végre meglesz a vásznam újranézem vetítővel.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#96199) #75912448 válasza Vikthor (#96198) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha régóta pihen a ”fiókban”, remastered kiadást érdemes beszerezni, jelentősebb javuláson esett át.

(#96200) HagaNRG válasza #75912448 (#96199) üzenetére


HagaNRG
őstag

Az Island-et én is a minap vettem elő hosszú pihenés után.
Annak idején az egyik Clarus stúdióban is azzal teszteltem a jövendőbeli rendszert, a vonatkerék-dobálós rész tényleg referencia.

A képre viszont egyáltalán nem emlékeztem, hogy ennyire rizsás. (de lehet, hogy egy minden Bay filmnél így van)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.