Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61801) eboostr válasza #75912448 (#61793) üzenetére


eboostr
aktív tag

Van olyan jó hangja mint a Ryan közlegény?

(#61802) Gergőke88 válasza Toobee (#61799) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hülyén fogalmaztan elnézést.
Nem tudok egyelőre kiigazodni a Focal számozásán.
Van esetleg egy leírás róla valahol?
daniel2121: Mindenkéépen jó minőségű állvány szükséges hozzájuk.
Nekem pl.jobban tetszenek az "állványos" hangfalak.

[ Szerkesztve ]

(#61803) kene84 válasza eboostr (#61801) üzenetére


kene84
senior tag

Az egyik kölcsönzőben az alábbi véleményt olvastam:

"Brutális, látványos harci jelenetek több fronton, tele fordulatokkal, jó színészi alakítások, tökéletesen visszaadja az akkori körülményeket! 2óra izgalom unalmas részek nélkül! Ryan közlegény tiszteleghet a film előtt! Nagyon ajánlott!"

(#61804) #75912448 válasza eboostr (#61801) üzenetére


#75912448
törölt tag

A hangja jobb a Ryannek, de ez jobb film szvsz. Azon gondolkodtam, ha ez a film amerikában készül, 3 ekkora díszlettel, statisztákkal, kb 500 millióból hozták volna ki.

(#61805) Mankó


Mankó
veterán

Kinéztem a jbl 178-hoz egy Denon 1906-ot. Olyan 30 korul szerintem elhozhato. Szerintetek jo lesz hozza, vagy nezzek masikat?

(#61806) tjojo válasza Gergőke88 (#61802) üzenetére


tjojo
tag

Azt tanácsolom gyűjtögess még egy picit. Lehet hónapokon belül leépítem a Focal 5.0-t. Pénzt szeretnék kivenni a rendszerből (kocsit akarok venni). Hogy az erősítő megy vagy a hangfalak közül valamelyik (vagy akkor már mind) nem tudom még. Az is lehet hogy nem bántom a rendszert. De mivel amúgy is az Electrán jár az eszem... :U

(#61807) KisTücsök válasza tjojo (#61806) üzenetére


KisTücsök
addikt

Biztos már számtalanszor elhangozz, de milyen erősítőd van?

(#61808) tjojo válasza KisTücsök (#61807) üzenetére


tjojo
tag

Denon 4810

(#61809) Thom! válasza tjojo (#61808) üzenetére


Thom!
veterán

az nem rossz :K

ebay?

[ Szerkesztve ]

(#61810) tjojo válasza Thom! (#61809) üzenetére


tjojo
tag

Nem ám. 3808 után nem volt egyből akkora hűha meg besza-behu, de idővel egyre jobban megtetszett.

Ebay? Nem értem. Onnan vettem-e? Nem, itthoni vásárlás.

(#61811) Thom! válasza tjojo (#61810) üzenetére


Thom!
veterán

nekem 3808 van jó kis gép...

mennyibe került mehet privátban is?

(#61812) tjojo válasza Thom! (#61811) üzenetére


tjojo
tag

Nem mintha nem merném kiírni, de ment PÜ.

(#61813) gutentag


gutentag
tag

Sziasztok,

a JBL ES szériához melyik márka erősítői (esetleg típusai) állnak legközelebb? (150ezerig)

Megfelelne ez így egy szettnek?
ES30 front
ES25C center
ES10 back (vagy inkább ES20?)

Mozi, zene 80/20 arányban lenne 24m2 szobába.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#61814) CHaooSS válasza gutentag (#61813) üzenetére


CHaooSS
őstag

Inkább ES30-at tenném hátra és próbálnék szeretni egy ES80-at v 90-et előre.

erősítőből Harman/Kardon nagyon jóban van a JBL-el ,de inkább zenében és ahogy nézem neked inkább filmre kéne akkor pedig Onkyo.

használt is lehet?

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#61815) Gergőke88 válasza CHaooSS (#61814) üzenetére


Gergőke88
addikt

H/K pont hogy mozira jo valasztas. Ahogy az Es hangfalak is.

(#61816) CHaooSS válasza Gergőke88 (#61815) üzenetére


CHaooSS
őstag

lehet H/K, Denon, Marantz, de akkor is az Onkyo a legjobb választás mozira..

Viszont abban egyetértek, hogy mozira jó választás az ES mivel nekem is volt.

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#61817) gutentag válasza CHaooSS (#61814) üzenetére


gutentag
tag

Köszönöm szépen a gyors választ! :)

Sajnos úgy néz ki, hogy ES80-ra és 90-re nincs helyem, ezért gondolkozom a regálosokban... és hátra a lehető legkisebb megoldást keresem ezek közül. (hogy a kanapé mögött kényelmesen el tudjam helyezni)

Az erősítőből pedig ha lehet, akkor újat szeretnék.

Esetleg ha ilyen áron más márkából jobb szettet+erősítőt tudnál ajánlani, akkor azt is megköszönném! :C

(#61818) Gergőke88 válasza gutentag (#61817) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hely szempontjabol az es 30 meretei a magassagot leszamitva kb. egyeznek az es80-al. Es ugyebar allvanyra is szukseged lesz hozza.

(#61819) gutentag válasza CHaooSS (#61816) üzenetére


gutentag
tag

Pl melyik típus a H/K, Denon, Marantz, Onkyo közül? 150-180ezerig

(#61820) CHaooSS válasza gutentag (#61819) üzenetére


CHaooSS
őstag

Akkor maradjon ES30 előre, de ES20 legyen hátul.

erősítőben pedig nem tudok segíteni mert ebben az árkategóriában nem vagyok annyira otthon.

Ja és hogyan helyeznéd el az ES30-at?

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#61821) gutentag válasza Gergőke88 (#61815) üzenetére


gutentag
tag

Köszönöm a válaszod! Neked is ES szetted van ugye? Meg vagy vele elégedve? Hátsó hangfalaknak elég lenne az ES10-es is? (mert vékony kéne hogy legyen és konzolra raknám)

(#61822) Gergőke88 válasza gutentag (#61821) üzenetére


Gergőke88
addikt

Igen ilyen szettem van egyelore...
Eleg lehet, de subot is mindenkeppen tervezz a rendszerbe. Illetve elore en a helyedben megoldanam a frontok elhelyezeset. Az Es30 nagy darab igy egy jo minusegu allvannyal helyben es meretben is ugyanott leszel.

(#61823) gutentag válasza CHaooSS (#61820) üzenetére


gutentag
tag

ES30 - 2,5 méteres bútor két szélére raknám, 60 cm magasságra. 270cm-re a nézési távolságtól.
A hátsó hangfalak 1 méterre lennének az ülő pozíciótól. Az ES25C jó lesz centernek?

(#61824) CHaooSS válasza Gergőke88 (#61822) üzenetére


CHaooSS
őstag

állvánnyal nem csak helyben és méretben, de árban is ott lenne majdnem csak.

Amúgy neked mik vannak? nekem ES100-30-25C volt. én teljesen meg voltam vele elégedve.

----
gutentag: 25C jó lesz centernek mivel nincs más választás oda :DDD

Amúgy gondolom azt tudod, ha szekrényre rakod hangromlás van.

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#61825) #09634560 válasza gutentag (#61819) üzenetére


#09634560
törölt tag

Onkyo 616/626 felelhet meg számodra..
Egyéb?: H/K270/370, Denon X2000 (ezt hagynám utoljára... ) Marantz 600x, Pioneer 92xvalók hozzá.
Sub erősen szükséges. Gondolom ES10 menne hátra (jó lesz surrnak) ES30 frontnak és ES25C centernek (igen, nagyon jó lesz). Hátsó hangfalakat emeld fel 60 centivel ülőmagasság fölé.

[ Szerkesztve ]

(#61826) gutentag válasza CHaooSS (#61824) üzenetére


gutentag
tag

"Amúgy gondolom azt tudod, ha szekrényre rakod hangromlás van."

Eddig nem tudtam, de köszönöm a felvilágosítást! :) A centernek sem szabadna a bútoron lennie?

Lehet, hogy még sikerül eltolnom a bútorokat egy kicsit, és akkor beférne az ES80 is. Holnap megpróbálom. :D

Szóval melyik erősítő típus ajánlott az ES-ekhez? Melyik a 150-180-ból a lehető legjobb?

(#61827) gutentag válasza #09634560 (#61825) üzenetére


gutentag
tag

Köszönöm szépen az ajánlásokat! Szerintem az Onkyo 626 lesz hozzá. Ez sztereora is megfelelő választás?

A megfelelő sub ehhez a ES250PW lenne? Ennél nincs olcsóbb? Egy kicsit borsos az ára... :S (de tudom, hogy akkor is kell :)

(#61828) liszi70


liszi70
nagyúr

A Focal Chorus 715 milyen lenne zenére, az Arcam 250-hez? Mély hangokban milyen szintet képvisel? (nem tervezek szubot.)
Ez egy belépő Focal, ha jól tévedek, igaz?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#61829) gutentag válasza CHaooSS (#61824) üzenetére


gutentag
tag

Tudnál esetleg az ES30 és a bútor közé ajánlani valamilyen hangjavítót? (pl tűt stb.) Mit szoktak használni az ilyen esetekben?

Egyébként az ES szett és az Onkyo 626 ki tudná hozni már a HD hangok különbségét pl egy DTS-hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#61830) #09634560 válasza gutentag (#61827) üzenetére


#09634560
törölt tag

sztereóra hát nem igazán.. ez inkább mozis karakter, de abban jó..Sztereóra inkább mást kellene választani, pl Pioneer 923-nál magasabb (1023,1123...) vagy Denon lehet még jó, marantz 600x is oké lehet....maradjunk abban hogy elég kompromiszumosak sztereóra a házimozi erősitők..van aki szereti a H/K-t van aki ki nem állhatja zenére... ha arra is kell nem menekülsz a meghallgatás elől.
Ja sub az lehet bármi. Polk PSW110/125, Proson R12, vagy az SBS most törekszik fel,lehet van elérhető modellje számodra is. Subnak nem kell megegyeznie a hangfalakkal, inkáb szobaméret, mozi/zene irányu használat alapján ajánlunk.

(#61831) Norbi 72 válasza liszi70 (#61828) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jól tévedsz,belépő.715-öst nem hallottam,726-ost igen.Én azt mondom,mélyben nem rossz,de nem kiemelkedő.826-os már remek lenne.. :D

Ha érdekel a 715-ös,beszélj az eladóval,vidd az Arcamot,és hallgasd meg.Bár,ha nem vagy teljesen megelégedve,bukta lehet ha gyenge a hangfalkábel.Nem egyszerü ez.. :N

Hogy bonyolítsam friss kábel se jó,azt is járatni kell,mint egy tv-t.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61832) gutentag válasza #09634560 (#61830) üzenetére


gutentag
tag

A Pioneer 1123 is elég jó áron van még... ha jobb minőségű, akkor lehet, hogy inkább az lenne a 626-os helyett. Egyébként 80 százalékban mozira lenne használva.

A hangfalakat egyébként az ülő pozíció felé kell fordítani, vagy egyenesen álljanak, merőlegesen a falakkal?

A Polk PSW110-nek sem olyan rossz az ára, lehetséges, hogy ez a típus lesz a vége. :)

[ Szerkesztve ]

(#61833) GRaul


GRaul
őstag

sziasztok
Sztereohoz kezdo erositot és hangfalparost mit ajanlotok?
Kezdetben csak pcvel lenne osszekotve.
Koszi
Üdv Misi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#61834) zolaas válasza GRaul (#61833) üzenetére


zolaas
senior tag

Keret és igényed?

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#61835) gabor0012 válasza lemmy9 (#61794) üzenetére


gabor0012
tag

Nem tescos cucc 2004 es kiadású dvd lejátszó, ami olyan mint egy médialejátszó vagy bluraylejátszó. Szerény véleményem szerint a dvd lejátszóknál nem probléma, ha használt ugyanis a legtöbb ember nem használja minden nap, ezért is van olyan sok régi, de működő cucc a neten. De nekem valahogy furcsa, hogy más gyártók nem folytatták ezt a tipust, amiben van merevlemez meg lankapcsolat, legalábbis nem találtam még hasonlót a neten. Anno olyan 80000 ft volt ma meg 5000 ért meg lehet venni, szerintem megéri. :) :)

[ Szerkesztve ]

(#61836) liszi70 válasza Gergőke88 (#61719) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jó reggelt uraim!

Köszönöm az eddigit, és várnék még véleményeket a Focal Chorus 715-el kapcsolatban, mert felvettem a kapcsolatot az eladóval, 80 km.-re kellene utaznom érte. Érdemes? 70 ezer lenne, Arcam 250-hez, fő prioritás a zene, 2.0-ban. Fontos a jó mély. A beszéd és ének miatt pedig a dús közepek is fontosak. Megfelel ezeknek az igényeknek ez a Focal, vagy hagyjam? Ha alkalmas lehet, akkor ma mennék érte, ma tudnám elhozni, úgyhogy sürgősen döntenem kellene.

Nagyon köszönöm!

(#61719) Gergőke88 : Köszönöm, ez szimpatikus! Demo-példány, jól leárazták, betettem a kedvencek közé. Hogy viszonyul egymáshoz ez a Quadral és a Focal? Ér annyival többet, mint amennyivel többe kerül?

(#61720) Norbi 72 : Köszönöm, Clarus Titán akkor kilőve, de a Dali képben van, érdeklődtem az eladónál részletek iránt, sajnos nagyon messze van, de benne van a kalapban.

[ Szerkesztve ]

(#61837) Mankó


Mankó
veterán

Jbl 178-as kezdo szethez melyik marka passzol 70 mozi, 20 jatek, 10 zene felhasznalashoz? Egy Denon 1906-ot neztem eddig hozza, de elbizonytalanodtam ahogy a markakat a felhasznalashoz merten ajanlgatjatok.
A jbl-hez melyik passzol, erdemes e kacsintgatnom a hdmi-sek fele?
Zene felhasznalas meg nohet a kozel jovoben.

[ Szerkesztve ]

(#61838) Toobee válasza liszi70 (#61836) üzenetére


Toobee
veterán

8-as Focal alatt nem nézelődnék.

https://barbieripnk.hu/

(#61839) GRaul válasza zolaas (#61834) üzenetére


GRaul
őstag

nem tudom mennyi. legyen 100e. nincsenek nagy igenyeim. a hazimozim is egy denon 1312esbol es 5.1 jbl hangfalakbol áll. vmi olyan rendszer erdekelne kezdesnek ami pl upgradelheto ha esetleg "kinovom".
az se baj ha hasznaltak a cuccok

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#61840) gutentag válasza gutentag (#61829) üzenetére


gutentag
tag

Erre valaki?

(#61841) atirag


atirag
őstag

Mennyire tudják az erősítők beállítani ha az egyik front hangalam hátrébb van elhelyezve a másikhoz képest?
Értem úgy,hogy az egyik a tv mellett van mondjuk fél méterrel a másik szintén fél méterrel ,de hátrébb is kb fél méterrel. Mert ez egy ferde fal ahol a tv szögben van elhelyezve erre a falra.
Lehet nem volt egyértelmü:)

(#61842) Oldfighter válasza atirag (#61841) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Megoldható, de ez az egész nagyon elcseszetnek hangzik. Jobb mindig egy körív mentén gondolkodni amikor a hangsugárzókat elhelyezi az ember.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#61843) Norbi 72 válasza liszi70 (#61836) üzenetére


Norbi 72
veterán

A 715-ösről itt olvashatsz tapasztalatokat:[link]
Összességében meg vannak vele elégedve.

A belépő Dalit én kivenném,olvastam pár tesztet,mélyekkel problémás..Lektor lenne jó neked.

A Quadralról is találtam tesztet,egekbe dicsérik,ha a 715-ös nem lesz jó,egy meghallgatást(az Arcammal)megérne.2011-es modell,december elején kezdte a forgalmazást a Stream,nem demódarabok,sima akció.

(#61844) Oldfighter válasza gutentag (#61829) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Igen, ki tudja hozni, de a rossz elhelyezés tönkre is teheti az egészet. Amit tudsz, azt szeparáld el a bútoroktól.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#61845) robi222


robi222
senior tag

Hátha eszébe jut valakinek valami ötlett. Az obsidiannak kiszetem torzkulcsal a csavart az elelyéből de kiderült, hogy az csak egy patent, a patent alatt nyúlós fekete tömitö ragasztó. Semmi csavar. És most nem tudom hogyan tovább. Mert hiába feszítem meg se moccan a fényes védő burok ,ami alat van a hangszoró rögzítve.(a belső kábelezést szeretném kicserélni házilag, mert sajna a tuningra már nincsen keret)

[ Szerkesztve ]

(#61846) Norbi 72 válasza gutentag (#61840) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ilyesmire gondolsz?[link]

(#61847) Dorian válasza robi222 (#61845) üzenetére


Dorian
félisten

A tuningnak csak egy része a kábelezés cseréje (forrasztással, nem sarus csatlakozással). Ajánlott a belső tömítőanyagot is minőségi, természetes anyagúra, méretezett mennyiségben cserélni és a hangváltó kondijait is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61848) liszi70 válasza Norbi 72 (#61843) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A 715-ösről itt olvashatsz tapasztalatokat:"

Köszönöm, Focal "probléma" letudva, most jelezte az eladó, hogy elvitték tőle. Reggel 9-kor még megvolt, vártam a képeket a sérülésről de képek helyett ímél jött, hogy most vitték el. Annyira nem bánom, mert 3 sarkán is valami sérülés volt, ami a hangját nem, de a tudatomat befolyásolja. :)

Köszi a segítséget! Szóval maradt a Quadral és a Lektor eddig. (Most már szetteket is nézek, mert nem hagy nyugodni filmekhez a center és a szub használata, a háttereket meg el lehet adni.)
Még biztos kérdezek, nem úsztok meg! :)

[ Szerkesztve ]

(#61849) atirag válasza Oldfighter (#61842) üzenetére


atirag
őstag

Igen tudom,de nem annyira megoldható. Mert a szoba ötszögeltü és az ágy ahonnan nézzük a filmet pont úgy helyezkedik el,hogy az ötödik falon van a tv- És mivel ha nem hajtanám ki olyan 60fokban a faltól akkor nem látnék belőle túl sokat. És így muszály vagyok a tv sikja mögé helyezni az egyik frontot. A másikat meg elé kissé.

(#61850) robi222 válasza Dorian (#61847) üzenetére


robi222
senior tag

Ilyen anyagokat hol lehet kapni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.