Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62951) XtremLor válasza Ribi (#62949) üzenetére


XtremLor
őstag

Itt akadt meg nekem is a szemem, persze ez csak technikai info, minden akkor dol el amikor kiprobalod!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#62952) Tamoo válasza XtremLor (#62951) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A mélysugárzó valószínűleg "hagyományos elven" működik, úgyhogy 5cm-től nem lehet sokat várni.

(#62953) Peak válasza Tamoo (#62952) üzenetére


Peak
addikt

Esetleg ha Transmission Line megoldásos, akkor kis átmérővel/membránfelülettel is lehet tisztességes "dühöngést" alkotni.

Kis "irodalom" akit esetleg érdekel ez a technológia:

http://en.wikipedia.org/wiki/Acoustic_transmission_line

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#62954) Ed Parker válasza Dorian (#62944) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Semmi sem örökös, csak a szegénység :)

Bár nem tudom egy ilyen cyro elmúlása kihallható?

(#62955) xtremetuning válasza Ed Parker (#62954) üzenetére


xtremetuning
addikt

Folyamatában talán nem. De amennyiben odateszel egy frissen kezeltet a régi mellé, rögtön meg lesz a difi.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#62956) Patice válasza Dorian (#62944) üzenetére


Patice
nagyúr

Én is gondolkoztam ezeken a kábel-kezelési eljárásokon, hogy mennyire tartós a hatásuk. Csak agyaltam minimál anyagismereti és fizika tanulmányaim alapján.

Ha egy kábelt lehet "öregíteni" melegítéssel, meg speckó járató "gépekkel", akkor ezek tartóssága nem kérdőjelezhető meg ugyan úgy, mint a cryo-kezelésé?

A hőkezelés is olyasmi hatással lehet egy kábel fém anyagára, mint pl. az acélnál az edzés. Újrarendeződik a kristályszerkezet. A kábeleket tudtommal húzással-nyújtással készítik, ami nem biztos, hogy a hang szempontjából optimális kristályrács-szerkezetet hagy maga után.

Egy kis melegítéssel, edzéssel és lassú hűtéssel megváltozik a szerkezet, hasonlóan ahhoz, ahogy (váltó)áram hatására is, csak sokkal lassabban és kisebb mértékben (gondolom én.)

Cryo kezelés esetén hasonló kristályszerkezet változás történhet, mint melegítés esetén, de mégis valahogy máshogy történhet az a rendeződés (az elképzelésem szerint), mint melegítés esetén. Oké, a cryo kezelés után a vezető felmelegszik szobahőmérsékletre és használat közben (gyenge áramok hatására) ismét elkezd átrendeződni kicsit, csak ez a rendeződés megint csak nem olyan nagy mértékű (szerintem), mint a hőkezelés.

Cryo kezelés hatása is lehet csökken, csak azt nem árulja el senki, hogy ez mennyi időt vesz igénybe. :))

Ilyen alapon a hőkezelt, mesterségesen öregített kábelben is végbemehet ugyan ez a változás elméletileg (szerintem).

Fene se tudja igazán. Itt van az a pont, amikor azt mondjuk rá, hogy szarok rá mitől, de ha jobb a hangja, akkor boldog vagyok és hallgatom a zenét. :DDD

(#62955) xtremetuning:

És ez milyen szintű rendszeren hallható már ki? :B

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#62957) junkpod válasza Oldfighter (#62926) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tényleg ez olyan mintha a korábban linkel hk fotórol másolták volna: front center 180cm, sr 70cm. Pont fordított a jóhoz... Ha jön a filmen átrepül a fejed felett egy helikopter az alulról fog felfele szálni:)

Box's don't touch!

(#62958) Ed Parker válasza xtremetuning (#62955) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen, mert ugye a fül hozzászokik a jelenlegihez, ezért is gondoltam.

(#62959) Toobee válasza Patice (#62956) üzenetére


Toobee
veterán

Gondolom a fuledtol is fugg, hogy mit hallasz meg es mit nem.

https://barbieripnk.hu/

(#62960) b.daniel


b.daniel
senior tag

Sziasztok!

Adott egy samsung ue46es6100 és egy Denon Avr 1705 erősítő,amik össze vannak kötve optikaiíkábellel. De sajnos sehogy sem tudjuk hangzásra bírni a hangszórokat. A tvn kiválasztjukía külső hangszórokat,ekkor nem történik semmi. Gondolom az erősítőn is állítani kellene valamit,de a használati útmutatójában nem találtam erre vonatkozó részt,és magamtól sem jöttem rá.
Valakinek van esetleg tapasztalata ilyen téren, és tudna segíteni?

Előre is köszönöm :R

(#62961) MasterMark válasza b.daniel (#62960) üzenetére


MasterMark
titán

Hozzá van rendelve valamelyik bemenethez az Optikai csatlakozó?

Egyébként ez benne van a használatiban.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#62962) t-bali3 válasza Toobee (#62945) üzenetére


t-bali3
senior tag

Nem akarom szétszerelni, mert van rajta gumi szigetelés és sajnos úgy szakadt le a korábbi csati, hogy nincsenek kinn a csupasz száll(ak)

Köszi a felajánlást, de végleges megoldást kell elérnem, mert úgy kértem kölcsön, hogy közbe megcsináltatom.
Most írt Kácsa, hogy WBT csatikkal már nem foglalkoznak. Nem tudjátok ki árul most?

[ Szerkesztve ]

(#62963) b.daniel válasza MasterMark (#62961) üzenetére


b.daniel
senior tag

Nincs,tudnál segíteni hog ez mit takar? Közben elkezdem megint átnyálazni a használatit.

(#62964) Toobee válasza t-bali3 (#62962) üzenetére


Toobee
veterán

Kacsa banan nem jo hozza? 900 ft korul van, ha jol remlik. Nalam az van most, nagyon szepen feszul az aljzatban, a gagyi csatik mind lotyogtek.

https://barbieripnk.hu/

(#62965) MasterMark válasza b.daniel (#62963) üzenetére


MasterMark
titán

System setup - 17 és 18-as az OPT1 és OPT2, ezt állítsd be egy bemenethez, pl. a TV-hez. Utána oda kapcsolod, és jó kell legyen.

(Értelemszerűen azt amelyikbe dugtad. :) )

más: Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#62966) b.daniel válasza MasterMark (#62965) üzenetére


b.daniel
senior tag

Sikerült, hálás köszönet :R

(#62967) t-bali3 válasza Toobee (#62964) üzenetére


t-bali3
senior tag

Valami komolyabbat igértem. Épp oldalon WBT silverek vannak. Ha azt nem is, de kb 3000-ig nézelődöm darabárban.

(#62968) xtremetuning válasza Patice (#62956) üzenetére


xtremetuning
addikt

A cryo ? Alsó-középtől már meghallod. SZVSZ

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#62969) tevike válasza Norbi 72 (#62792) üzenetére


tevike
senior tag

Norba72: A hifi pontos típusa: AIWA NSX-AV540, a hangfalét nem tudom fejből, és nem találtam neten nyomokat, de otthon megnézem :R

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#62970) Patice válasza Toobee (#62959) üzenetére


Patice
nagyúr

Persze. :K

(#62968) xtremetuning:

Köszi az infót! :R
Kíváncsi voltam tényleg erre, mert érdekelt. Túl sok cryo kezelt kábelt még nem volt alkalmam, lehetőségem meghallgatni itthon, pláne nem egy friss kezelésűt összehasonlítani egy régebbivel. Neked elhiszem. :D :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#62971) mivamma


mivamma
senior tag

Még válás előtt szeretnék segítséget kérni :D

Az asszony megőrjít azzal, hogy a telefonját dugdossa rá az erősítőre és úgy hallgat Mp3-at (pedig van MP-is) :W
Sehol nem találok normális jack-rca kábelt (nem kell minőségi, mivel itt nincs értelme minőségről beszélni), csak legalább ne nézzen ki olyan kellemetlenül a többi viszonylag minőségi kábel között!

A "szokásos" (kácsa, stream audio...) boltokat már megnéztem, de nem találok sehol.

Ha azt akarjátok mondani, hogy cseréljem le az asszonyt, én azt is megértem (mondjuk a gyerek nagyon fog sírni :) ), de hátha valaki tud mondani egy boltot. Sőt, ha van valakinek otthon az is jó lehet.

Előre is köszi

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#62972) TCr válasza mivamma (#62971) üzenetére


TCr
veterán

Miért nem csináltatsz Kácsáékkal?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#62973) szityo83 válasza mivamma (#62971) üzenetére


szityo83
tag

Media Markt

(#62974) mivamma válasza TCr (#62972) üzenetére


mivamma
senior tag

Mondjuk erre nem is gondoltam. Mindjárt meg is nézem. Köszi

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#62975) mivamma válasza szityo83 (#62973) üzenetére


mivamma
senior tag

Melyik kábelre gondolsz az ottani kínálatból?

(#62972) TCr: tudtam, hogy belebukom ebbe :) . Csatlakozókat találtam megfelelőt, de kizárt, hogy bekerüljön a rendszerbe egy fehér kábel. Vagy csak én nem találok megfelelő kábelt?

[ Szerkesztve ]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#62976) TCr válasza mivamma (#62974) üzenetére


TCr
veterán

Kiválasztod a dugókat és a kábelt, 1-2 napon belül megcsinálják. Postázzák is, ha kell.

Szerk: szerintem hívd fel őket.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#62977) Dorian válasza mivamma (#62971) üzenetére


Dorian
félisten

Esztétikán kívül van ennek bármi értelme?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#62978) mivamma válasza Dorian (#62977) üzenetére


mivamma
senior tag

Ahogy írtam is: semmi!

Sajnos (vagy nem sajnos), nálam úgy van elhelyezve a hifi, hogy a hátulja is látható. És szeretem azért ha esztétikusan néznek ki a dolgok! Gondolhatod, hogy néz ki egy ilyen kábel :DD

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#62979) Patice válasza mivamma (#62971) üzenetére


Patice
nagyúr

Profigold Jack-2RCA kábel szerintem korrekt cucc erre. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#62980) BBéci válasza mivamma (#62971) üzenetére


BBéci
titán

Nálunk feleségem valamikor 3-4 éve megtiltotta az MP3 megszólaltatását, amit cseppet sem bánok. Egyszer fordult elő, hogy próbaképpen elindítottam egy '80-as évek slágereiből összeállított válogatást, 320-as bitrátájú volt, de azt sem viselte el. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62981) szityo83 válasza mivamma (#62975) üzenetére


szityo83
tag

Az ottani nem minõségi kábelre gondoltam, de ha az esztétika a fõ szempont akkor kácsába válassz csatlakozót, kábelt.

(#62982) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy Yamaha, Onkyo, Pioneer erősítők tudnak-e olyat, hogy komponens kábelen megy be a jel, de HDMI-n jön ki. Tehát, ha rákötök az erősítőre pl. egy Wii-t komponens kábellel, akkor a tv-be már nem kell komponens kábellel átvinni a jelet, hanem a HDMI-n keresztül megy? Lehet, hogy egy tök alap dolog, teljesen kezdő vagyok a témában.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#62983) mivamma válasza BBéci (#62980) üzenetére


mivamma
senior tag

Őszintén irigyellek! :R

Akkor lehet, hogy mégis a válást kellene választanom :D

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#62984) mivamma válasza Patice (#62979) üzenetére


mivamma
senior tag

Köszi. Az jól tudom, hogy HAMA termék?

Miért nem tudom megszokni a szerkesztés gombot??? :W

[ Szerkesztve ]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#62985) #09634560 válasza pigster (#62982) üzenetére


#09634560
törölt tag

Csak a középkategória, amelyekbe videoskálázó van beépitve, pl Onkyo 616, Dennon 2313, Pioneer 923,stb. Többet az 1 sz hsz. végén találsz.

(#62986) Ed Parker válasza BBéci (#62980) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ezzel csak azért nem értek egyet,mert vannak olyan anyagok,amit sajnos nem tudtam megszerezni veszteségmentes formátumban,akkor ha mp3-ban van ne is hallgassam?
pl régi Patti La Belle albumok,de vannak pl deep magic dance albumok vagy studio 33.

nyilván törekedni kell a jobb minőségre,de ha nincs,azzal kell főzni ami van.

(#62987) ricsik válasza Ed Parker (#62986) üzenetére


ricsik
őstag

Én is így gondolom. Kövezzetek meg, de számomra mai napig fontosabb maga a zene, a dallam, mint a minőség. Persze minél jobb a minőség, annál magasabb az élvezeti faktor, de nem minden a minőség.

(#62988) zolaas válasza Ed Parker (#62986) üzenetére


zolaas
senior tag

Szerezd meg Lp-n:)

No ezért vannak kazijaim:DD

Még tovább: Eztet BD-n? Sose lesz már. ( Csak kemény idegzetűeknek, puhány, vájt fülűek ne nézzék meg:D)

Akkor most ami nem jelent meg hiper-szuper HD/SACD-n ne is hallgassam? Én is törexem a legjobb minőségű bitek beszerzésére,de csak azért nem mondok le vmiről, mert csak gyengébb minőségben van jelen. Legföljebb nem nézem/hallgatom annyit:D A Star Wars-t is rommá koptattam a VHS-n:)

Tényleg, erről megint az jutott eszembe, hogy vettem egy VHS-t is karira magamnak. Panasonic NV-F70HQ.

BBéci: érdekes gondolkodás, de így kerek a világ. Mindenki úgy csinálja ahogy neki tetszik:) :R

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#62989) BBéci válasza Ed Parker (#62986) üzenetére


BBéci
titán

Inkább nem hallgatom, ha csak MP3-ban érhető el. A
De mindenki azt hallgat, amit akar.
Divixet sem nézek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62990) Ed Parker válasza ricsik (#62987) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én is így vagyok ezzel,nekem nem bántja a fülemet a 320kbps.

(#62988) zolaas:sajnos ez a deep magic sorozat csak cd-n jelent meg és évekig nem is rakta fel senki a megosztó oldalakra.

Béci:én elfogadom,ha így csinálod.

Tamoo:én már 3 éve és semmi bajom.
a high quality streaming teljesen jó,ráadásul egy csomó jó jazz album van fent,ami szintén nincs fent a megosztókon.

[ Szerkesztve ]

(#62991) Tamoo válasza Ed Parker (#62990) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem sem. Ráadásul mostanában Spotify-t használok elég gyakran. Pokol tüzén fogok elkárhozni.

(#62992) zolaas válasza Ed Parker (#62990) üzenetére


zolaas
senior tag

Nicsak! Még magyar része is van:)

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#62993) Rebell válasza BBéci (#62989) üzenetére


Rebell
senior tag

akkor nálatok a rádiót sem szabad bekapcsolni? vagy legalább is, Zenei adókat nem? :B

Tamoo :+1 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62994) mandju


mandju
senior tag

Jó napot! :D

Tudom, hogy már kérdeztem....

azonos áron melyik lenne jobb választás:

monitor audio rs6 szett az avxről, vagy dali Lektor 6 5.0?

Esetleg nincs valaki, aki Conceptről váltott Lektorra? Vagy friss Lektor tulajdonosok! Mik a tapasztalatok?

A Lektorért csak Győrig kellene mennem... az MA-ért Miskolcig... Esetleg nincs valaki ezen a környéken, aki Monitor Audio RS6-ot birtokol és lehetne hallgatózni? (Sopron-Szombathely-Győr környéke)

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#62995) Ed Parker válasza Tamoo (#62991) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

sőt van a Linn Jazz,ami 320kbps kimondottan jól szól.

(#62996) Tamoo válasza mandju (#62994) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ízlés kérdése.

(#62997) Digital válasza BBéci (#62989) üzenetére


Digital
addikt

Szvsz ez már sznobizmus!
A napokban találtam meg olyan kazettákat, amiket lent a téren hallgattunk 16 évesen. Jól esett visszajátszani őket, szó szerint élveztem a szalag minden egyes hibáját!
A zene nem csak a fülnek szól!

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#62998) xtremetuning válasza Ed Parker (#62995) üzenetére


xtremetuning
addikt

+1

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#62999) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Youtube-nal erdemes a felbontast mindig a legjobbra tenni, mert ez az audio minoseget is emeli!

OK

(#63000) ricsik válasza Tamoo (#62991) üzenetére


ricsik
őstag

A Deezer is elég jó szerintem. Asszony kapta Telenorhoz ingyen, de meglepően használható, sok zene van fenn és még a minősége is elég jó. Ráadásul Squeezeboxhoz is van kliens.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.