Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61301) Lajos1966 válasza BBéci (#61273) üzenetére


Lajos1966
tag

Én azt olvastam,hogy még BD50 esetén se lehet minden esetben érintetlen a kép (már a forgatáson felvett anyaghoz képest).Természetesen a BD50 a ma elérhető legjobb minőség (leszámítva egy-két mostanában kiadott 4K-s filmet).
Ha jól emlékszem azt írta a hozzáértő emberke,hogy egy film terjedelme igazán érintetlenül akár 150-200 giga is lehet.

(#61302) BBéci válasza Lajos1966 (#61301) üzenetére


BBéci
titán

A szóban forgó, "kölcsönözhető" változatok Blu-ray lemezről készülnek, ahhoz viszonyítunk, ahhoz képest lehet érintetlen, ez rajtad kívül mindenki számára egyértelmű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61303) Lajos1966 válasza BBéci (#61302) üzenetére


Lajos1966
tag

Azért ennyire én se vagyok kezdő,hogy ezt ne tudnám. :)
De sok ember (még a "kölcsönzői" tagok nagy része is) elveszik a BD50,BD25,remux,mkv stb. részleteiben.Elég csak olvasgatni a kommenteket egy-egy filmnél.

(#61304) BBéci válasza Lajos1966 (#61303) üzenetére


BBéci
titán

Tényleg durva, amiket összehordanak és megsértődnek, ha helyreigazítja őket valaki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61305) liszi70 válasza BBéci (#61285) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Arra az esetre hagytam bennük a DTS magot, ha valamelyik ismerősömnek kölcsön adnám és a tévé beépítettjével akarná lejátszani. Feleslegesen tettem?"

True HD esetén nem felesleges, mert azt tuti nem játsszák le a tévék beépítettjei. A DTS-HD Lossless-t viszont elvileg le kéne játszaniuk, persze tudja fene, hogy mind megteszi-e. A panák lejátsszák.

(#61306) liszi70


liszi70
nagyúr

Két kérdésem lenne:

1. Hogyan értékeltek egy 11-12 éves Dali Blue 8008-at Arcam AVR250-hez, 2.0 zenére, 90 körüli összegért?

2. Szentségtörés az erősítő hangszínszabályzóját 0 érték fölött, esetleg max. bass és treble értékeken használni?

Köszönöm!

(#61307) MasterMark válasza liszi70 (#61306) üzenetére


MasterMark
titán

2. Az tuti. :)

Switch Tax

(#61308) bajnokpityu válasza liszi70 (#61306) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha ez ugyanaz a blue 8008, mint amit AVXen is árulnak,rákérdeznék, a 4 mélyközépből egynek miért más a peremezése..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#61309) liszi70 válasza bajnokpityu (#61308) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hoppá-hoppá.... A szakavatott szem! Nekem fel sem tűnt. Akkor az cserélve volt. Ez nagy gáz?

[ Szerkesztve ]

(#61310) #09634560 válasza liszi70 (#61306) üzenetére


#09634560
törölt tag

1. Emlékeim szerint nem volt tul sikeres modell.Bár ebben az árazás is szerepet játszhatott..300 ezer felet volt anno.. de elég jó hangja volt.
2: treble-vel akár ki is nyírhatod a hangfalaid, lásd 1 sz hsz. Sok Bass pedig a beszédérthetőséget is ronhatja ha túl sokat rakunk rá.

Akkor gáz ha nem az eredeti hangszóró lett visszarakva. AZért gáz mert ugye ez mechanikai hiba és lehet szét volt hajtva.. ha nem akkor gyárilag gyenge volt a peremezés és csak az volt cserélve akkor minden szép áés jó, megérheti, de csak meghallgatás után. Tehát vidd el az erősitőd hogy mégis képet kapj...

[ Szerkesztve ]

(#61311) bajnokpityu válasza liszi70 (#61309) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A 8008 egy kicsit jobb hangú volt,mint a concept 8. Vagy 10-12éve hallottam,tök idegen láncban,de annyit buktak már ezek az eredeti árukból,hogy én inkább hibátlant vennék. Plusz gyarkorlatilag esélytelen 5.0t kiépíteni belőle.

Elvileg van olyan technológia,ami a gyárival egyező keménységet, tartást ad, tehát akár meg se lehet hallani.

Nekem azért nem szimpatikus, mert ezt illene kiemelni a hirdetésben, és felveti a kérdést, hogy mi egyéb baja van.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#61312) junkpod válasza #09634560 (#61310) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az auto kalibráció pio521 esetén ezeket is elpiszkálta...

Box's don't touch!

(#61313) haddent


haddent
addikt

sziasztok
sürgős kérdés: melyik a jobb játékra, tv -zésre stb.. Nem audiofil minnél tökéletesebb, csak egy nagyon jó, alap tv hangszórónál sokkal élvezhetőbb, minőségi, tartós jó megoldás kéne.
Szóval a 2 jelölt: Pio VSX-423 és Denon AVR-1513.

Preferenciám nincs igazából, régi sztereó rádióerősítőm az Pio, de a Denon ellen sincs semmi..

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#61314) #09634560 válasza haddent (#61313) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pio. ...de igazából ezen a szinten szinte teljesen mindegy. Onkyo volna még ebben a kategóriában nyerő.
Hassnált nem játszik??

[ Szerkesztve ]

(#61315) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Már több fórumban is feltettem a kérdésemet / problémámat.

Sajnos eddig nem kaptam választ, hozzászólást.

Most tőletek is megkérdezném :

Nos tegnap újraraktam a Win7 Ultimate 64 bit-es oprendszert.

Minden eddig használt progi visszament.
Ami változott az az új AMD VGA Driver amit pár napja adtak ki.

Természetesen a kábelezéshez nem nyúltam, azaz a PC --> HDMI --> HM erősítő --> HDMI --> TV maradt a régiben.

Viszont eddig nem tapasztalt hangokat hallok a hangfalakból.

Mintha bakelit lemezt hallgatnék.....serceg, recseg.

4-5-6 mp időközönként , véletlenszerűen egy pillanatra halk "reccenést" lehet hallani.
Ez azóta jelentkezik mióta újratelepítettem a rendszert. Előtte nem volt !
Viszont a dologban van egy csavar...ugyan is most miközben ezeket a sorokat írom, nem lehet hallani.
Tehát fogalmam sincs , hogy a PC a ludas e esetleg más !

Okozhatja a VGA Driver esetleg ?
Vagy a HDMI kábel szedhet össze valami "zajt"

Várnám az ötleteket mert elég idegesítő tud lenni.

Másik kérdésem.
Ha a PC közvetlenül kapcsolom a TV-hez akkor 1920*1080/60p -t ír ki a TV készülék.
Ha beiktatom a HM erősítőt akkor a TV elsötétedik, majd bejön a PC és a TV-n megjelenik a felbontás ami marad FHD viszont 50i -t ír mellé.
Ezután megnyomom a TV távvezérlőn az INFO gombot és akkor meg 60p-t ír !

Na akkor hogy is van ez ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#61316) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.Régen kaptam kölcsönbe egy pár Videoton DC2050-est.Ahhoz vettem hozzá egy Yamaha RX-V430-et.Most jó pár év után visszakérte a gazdája,hangfal nélkül maradtam.
Eddig arra használtam,hogy a rádiót,zenecsatornát és néha filmet kihangosítsak rajta.

Most szeretnék hozzá venni hangfalakat 20k-40k(használt/új vagy 2.0 vagy 5.1) értékben.Mivel nem nagyon értek hozzá,nem tudom mi az a költség,amit megér befektetni.Minőségre nekem a Videoton is jó volt nincs nagy elvárásom,de ha ennyiért nem kapok elfogadhatót,akkor inkább eladnám az erősítőt.
A szoba adottsága vagy két db álló hangfal fér el és ezek jobb minőségűek legyenek vagy 5.1 rendszer kisebb hangfalakból amiket el tudnék helyezni.

Remélem jól leírtam.Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#61317) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

CAV SW630G+ET300G
CAV SW626+ET900
CAV SW630+ET200
CAV SW620+ET800

Ezekről vélemény? Érdemes valamelyiket?
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#61318) ginola


ginola
addikt

Megint off leszek kicsit BD25-öt Make mkvval átalakítottam, de a Pio 450 sem a feliratot, sem a HD hangsávot nem játsza le, vki tud megoldást erre?

(#61319) Oldfighter válasza grabber (#61316) üzenetére


Oldfighter
senior tag

5.1 még használtból se jön ki ennyi pénzből, de egy jó hangsugárzópár is necces. Nézni kell a hirdetéseket és ha találsz valamit, akkor linkeld be és véleményezzük. Csodára ne számíts!

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#61320) grabber válasza Oldfighter (#61319) üzenetére


grabber
addikt

Sajna látom ennyiért nem sok jó van.
első
Második(mennyit érhet?)
Harmadik

Vagy veszek olcsón egy hasonló Videoton hangfalat,ami eddig is megfelelt vagy még van egy haverom aki gyűjti a régebbi hangfalakat és veszek tőle valamit(amit ki is tudok próbálni).Többet sajna nem nagyon szánok rá.

(#61321) Tamoo válasza grabber (#61320) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha 5.1 ez belefér Jbl Scs178
feltéve, hogy még megvan

[ Szerkesztve ]

(#61322) haddent


haddent
addikt

sziasztok

van egy HDMI ARC képes erősítőm, amin engedélyeztem ezt. A TV -vel összekötöttem, amikor TV -n hangot adok érzékeli, hangot ad, illetve a TV is ismeri a "nevét", tehát a kapcsolat megszületett, DE semmilyen hang nem jön át :O

Ilyenkor mi a probléma? Samsung UE32D5000 a TV, CEC engedélyezve, és mondom, látja, ismeri a nevét az erősítőnek..

szerk: elvileg csak a legislegújabb tv szériák támogatják az arc -ot. Érdekes.. akkor miért ismeri fel az erősítőt és miért tudja hogy mit kéne csinálni (a hangerőszabályozás látszik a tv -én és az erősítő osd -én is ha a tv -n állítom)

[ Szerkesztve ]

(#61323) #09634560 válasza haddent (#61322) üzenetére


#09634560
törölt tag

A tévé bemenetek között csak az egyik (rendszerint a 2-es) ARC képes és engedélyezni kell a tévén is a HDMI setup menüben.
Ja és 3. éve van már ARC..

[ Szerkesztve ]

(#61324) #09634560 válasza Borisz76 (#61315) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az nem fizikai recsegés hanem zaj.. régi drivert viszarakva nem javult? vagy másik HDMI re kell váltani (gép vs. videokártya).
Szerintem.

(#61325) junkpod


junkpod
nagyúr

létezik olyan Pioneer VSX AVR modell aminek a távirányítója dedikált gombbal rendelkezik prologic movie és music üzemmódokhoz? Rettentő idegesítő, hogy csak görgetős menü van és ha egyikről másikra váltanék azt körbe kell nyomkodni. Ha lenne ilyen akkor kipróbálhatnám a Harmonyval, hátha jó az 521-hez is:)

Box's don't touch!

(#61326) cecil válasza liszi70 (#61309) üzenetére


cecil
aktív tag

Nem lehet, hogy csak a vaku okozza a képen?
Mert ha megnézitek minden képen más hangszoró "eltérő színű"...

(#61327) robi222


robi222
senior tag

Tunátok ajánlani egy sokkal jobb erösítőt onkyo 509 -nél 150000 ig. Obsidian5. 0 szethez? A szolgáltatások jem nagyon érdekelnek, inkább a hang minőség a lényeg. Tulnyomó részben mozizáshoz.

(#61328) Gergőke88 válasza robi222 (#61327) üzenetére


Gergőke88
addikt

Arcam 350
A hangfalak kevesek lesznek hozzá.

(#61329) robi222 válasza Gergőke88 (#61328) üzenetére


robi222
senior tag

Csak újra gondoltam.

(#61330) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Yamaha RX-V 663 7.1

vagy

Pioneer Vsx-Lx1018Ah

Mindkettő 65-ért?

Szerintetek megéri? Melyik jobban?

(#61331) alázógyík válasza WolfLenny (#61330) üzenetére


alázógyík
őstag

Minek?

Úgy se veszed meg 1iket se.

Legalább 27 féle erősítőről tettél fel kérdést, hogy neked jó lesz-e..... :W

(#61332) Rebell válasza alázógyík (#61331) üzenetére


Rebell
senior tag

Azt nem mondta, hogy megveszi, csak annyit kérdezett, hogy melyik érné meg jobban. :DDD (OFF)(/OFF) :))

WolfLenny : ? Mi a keret? mit keresel pontosan? Fő szempontok?

[ Szerkesztve ]

(#61333) alázógyík válasza Rebell (#61332) üzenetére


alázógyík
őstag

Jogos. :R ;]

(#61334) spiky03


spiky03
veterán

Boldog Karácsony Mindenkinek!

Ezt meg csak úgy. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#61335) WolfLenny válasza Rebell (#61332) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Alázógyík: Mivel nagyon nem vagyok otthon a témában ezért kérem a véleményeteket.

Rebell:

BTW. A keret max. 65.000.
Jelenlegi TV-re (Samsung D5000) szeretném rákötni. Semmilyen erősítőm sincs. Hangfalak egy gemius 5.1-ből maradtak.. egyelőre azokat használom, aztán kb. 1 hónap múlva cserélném le jobb hangfalakra...

Amit szeretnék, hogy ár/érték arányban de minőségi erősítőt vegyek.

Előre is köszi a választ!

(#61336) grabber válasza Tamoo (#61321) üzenetére


grabber
addikt

Hello!

Köszi,árban belefér nem azzal van a gond,hanem meg is éri kiadnom ennyit érte?Mondom csak egy Yamaha RX-430-am van,aminek nem tudom mik a korlátai.Ehhez nézem a hangfalakat.
Nem muszáj 5.1 mert cserébe gyengébb,ahogy olvastam és többször szól rajta zene,mint film.

Olvastam vélemény a Canton-ról,CAnton Fonum,de nem tudom mire mennék vele egy 3*4m nappaliban,aminek az egyik oldala nyitott egy nagy előszoba+konyha felé.

De ha lehet ajánlani azt a JBL-t,akkor belefér.Erősítőt érdemes lenne eladnom és venni helyette mást(vagy amit kínál)?5k még belefér erősítő cserébe.

(#61337) gorbep


gorbep
senior tag

Boldog Karácsonyt Minden Fórumtársnak! :D

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#61338) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Használ valaki HDMI splittert? Kellene egy ami átviszi normálisan a TrueHD, DTS-HD hangokat és az 1920x1080 24p-t.
10k körül láttam Equipet, de valahol olvastam, hogy gondok vannak vele. 15k körül Aten? Bármilyen ajánlást szívesen veszek.

(#61339) eboostr válasza WolfLenny (#61335) üzenetére


eboostr
aktív tag

Én szerintem a pio jó vétel, mennyit költenél a hangdobozokra?

(#61340) Rebell válasza WolfLenny (#61335) üzenetére


Rebell
senior tag

Ha megvennéd, akkor én is a Pio-ra adok 1 szavazatot, viszont, ha lehet, ne kapkod el.

Én a helyedben még 1 picit tennék hozzá (+10-15) és vennék 1 picit komolyabbat. Várjál még 1 picit! Hátha lesz 1-2 Best buy!

(#61341) WolfLenny válasza eboostr (#61339) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Hát... Szerintem max. 100K
Sajnos a Pio-t elvitték... :(

Szóval lehet csak a Yama marad. Illetve van még egy Pio 818-as is 40-ért. Nem tudom az mennyivel gyengébb... mint az 1018-as..

(#61342) robi222 válasza robi222 (#61327) üzenetére


robi222
senior tag

Erre valaki?

(#61343) Gergőke88 válasza robi222 (#61342) üzenetére


Gergőke88
addikt

teszt denon x2000

[ Szerkesztve ]

(#61344) Vikthor válasza gorbep (#61337) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nektek is kellemes ünnepeket!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#61345) Norbi 72 válasza WolfLenny (#61341) üzenetére


Norbi 72
veterán

Vigyázz,a 818-as nem visz át HDMI-n hangot,csak képet:[link]
Bár ez annyira nem gáz,csak kell hozzá+coax/optikai kábel.

Mennyi a mozi/zene arány?Mekkora a helység?

[ Szerkesztve ]

(#61346) WolfLenny válasza Norbi 72 (#61345) üzenetére


WolfLenny
senior tag

25nm

50%-50% a zene film.
Akkor Yamaha RX-V 663 7.1 jobban járok?

(#61347) Sefter


Sefter
veterán

Ma zenélgetés közben elhallgatott a jobb frontom ugyan ekkor a bal hangosabb lett....ez végfok hibára utal?

Psn ID: sefter_hun

(#61348) Norbi 72 válasza WolfLenny (#61346) üzenetére


Norbi 72
veterán

Valószinüleg igen,el kéne kérni,meghallgatni.

Zenére még nézegess nagyobb Marantz/Denont,Arcam lenne az igazi,25 nm-re 350-es vagy nagyobb lenne megfelelö,de kérdés milyen csatikra van szükséged,a régebbi molleken nincs HDMI,vagy korlátozott a használhatósága.Persze ez is áthidalható probléma.

(#61349) WolfLenny válasza Norbi 72 (#61348) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Hát. Nem tudom mennyire menne bele a tulaj, hogy elhozzam meghallgatni.

Megpróbálom megbeszélni vele

(#61350) Norbi 72 válasza WolfLenny (#61349) üzenetére


Norbi 72
veterán

Közben kicsit ráolvastam a 663-asra,ez se mai darab..
Csak 2 HDMI bemenete van,és ha jól olvasom,480p-nél többet nem tud.
Szükséged van HDMI-re?Ha igen,mennyire,és 3D érdekel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.