Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61501) hétalvó válasza hétalvó (#61500) üzenetére


hétalvó
addikt

spectral 908 es 807v is jart mar itthon tul nagy hiba nem volt a hangban.
927be is csak jo lesz. vegulis a kabel nem lutri, mert mar ismerem.
ha itt lesz majd lehet jonni hibakereni es javitgatni.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#61502) putyu10


putyu10
aktív tag

Valami oknál fogva nem indul el a ONKYO 818-asomon a szoft.fris. valakinek ötlete? természetesen a leírás szerint csinálom.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#61503) putyu10


putyu10
aktív tag

Nem a leírásokban szereplő sorok jelenek meg. Ki írja a verziót, de nincs frissítésre utasító lehetőség. Esetleg akinek van *1* típusúja tudna segíteni?

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#61504) TCr


TCr
veterán

Denon-oknál a pure direct mód csak a videóelektronikát kapcsolja le, vagy rátolja a teljes tartományt is (vágás nélkül) a frontokra?

Ha nem és mondjuk zenét akarok hallgatni sub nélkül, van rá "egygombos" megoldás, hogy a sub kikerüljön, a frontok pedig teljes tartományt kapjanak?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#61505) Thom! válasza TCr (#61504) üzenetére


Thom!
veterán

Igen jól gondolod.
De azt is be lehet állítani hogy 2.1 subbal szóljon a Pure Audio.

(#61506) TCr válasza Thom! (#61505) üzenetére


TCr
veterán

Az lenne az "LFE+main" opció?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#61507) Dorian válasza TCr (#61506) üzenetére


Dorian
félisten

Nem. Nézd végig a menüt, máshol lehet beállítani.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61508) Thom! válasza TCr (#61506) üzenetére


Thom!
veterán

Subwoofer: On
LFE+main: On

Pure Audio=2.1 ez 100%

[ Szerkesztve ]

(#61509) TCr


TCr
veterán

Köszi!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#61510) End-ru


End-ru
aktív tag

Megér 15ezerrel többet egy Onkyo 607 egy Pioneer Vsx-V918-nál? Hangdobozok még nincsenek meg, de valószínűleg Obsidian szett lesz.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#61511) #09634560 válasza End-ru (#61510) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem nem...
Bár van itt egy Obsidian tulaj akinek tetszik Onkyóval, jó is az Onkyo, de igencsak egy áron mehetnek....

(#61512) lionshamlet válasza End-ru (#61510) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Pioneer vsx 820-at használtam egy jó másfél évig, Teljes megelégedéssel.
Sztem annyival nem ér többet az Onkyo mint amibe kerül.

Film-Zene majdnem tökéletes egy megfelelő Hangrendszerrel a Pion.
Én maradnék a 918-nál.

(#61513) daniel2121 válasza MasterMark (#61495) üzenetére


daniel2121
senior tag

Bbéci kényes az ilyenre, nem nagyon szereti a nyelvtani argót.

(#61514) MasterMark válasza daniel2121 (#61513) üzenetére


MasterMark
titán

Elírtam tudom, bocsánat. :)

Általában figyelek a helyesírásra.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#61515) daniel2121 válasza MasterMark (#61514) üzenetére


daniel2121
senior tag

Gondolom, hogy tudod nem is azért írtam.

(#61516) ratobi


ratobi
senior tag

Sziasztok!
Hátha valaki csípőből tudja a megoldást.
Gyermekem kapott karácsonyra egy HT-E350 tip. Samsung házimozit. Az első meglepetés ott ért, hogy a TV (LE32C530F1W 32" LCD TV) hangját nem lehet átadni az erősítőre, mert nem ARC kompatibilis a TV.
A másik gondom, hogy az .mkv formátumban letöltött és pendrive-ra rárakott filmet nem ismeri fel. A TV médialejátszója felismeri, le is játssza szépen, csak ugye a a hang akkor nem szól a HT-E350-n.
Nem értem...
Tud valaki segíteni?
Köszönöm és további Kellemes Ünnepeket!

(#61517) MasterMark válasza ratobi (#61516) üzenetére


MasterMark
titán

Kellene egy igazi lejátszó.

(Az nem házimozi amúgy.)

Switch Tax

(#61518) vlaho válasza ratobi (#61516) üzenetére


vlaho
aktív tag

Samsung szerint nem is kell tudni lejátszania az mkv formátumot.

Dekódólási formátumok: DivX elérhető
JPEG elérhető
MP3 elérhető
WMA / WMV (1 / 2 / 3 / 7) elérhető

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#61519) ratobi válasza MasterMark (#61517) üzenetére


ratobi
senior tag

Kellene...de ez van.

(#61520) ratobi válasza vlaho (#61518) üzenetére


ratobi
senior tag

Akkor ezt benéztem. Ilyen formátumban is be lehet szerezni, vagy a konvertálás a megoldás?

(#61521) #09634560 válasza ratobi (#61520) üzenetére


#09634560
törölt tag

Csak a konvertálás.. vagy HT350 csere...

(#61522) vlaho válasza ratobi (#61520) üzenetére


vlaho
aktív tag

Általában minden beszerezhető minden formátumban.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#61523) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Korábban már kicsit nézegettem a dolgot, hogy a frontjaimat jó lenne-e cserélnem egy olyan darabra, ami szériában illik a centeremhez, mert azt erősebbnek érzem a mostani front páromnál, akkor javasoltátok, hogy lépjem meg, csak azóta nem találtam számomra megfelelő távolságban lévő darabot, de most úgy néz ki van egy, már írtam is az úriembernek, hogy megvan-e még.

Nevesítve erről van szó:

- Harman Kardon AVR 132 erőlködő
- Jamo E850 front sugárzók ------->>> ehelyett lenne a Wharfedale Diamon 8.4
- Wharfedale Diamond 8 center
- Wharfedale WH-2 dipol sugárzók oldalt
- SAL aktív sub

1. kérdés: mennyit ér ez manapság használtan, mennyit érdemes érte kiadni?
2. kérdés: vajon tényleg többet ér ez a front pár, mint a mostani Jamo?

Köszönöm, ha valaki segít nekem ebben! :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#61524) Sefter válasza Winne (#61523) üzenetére


Sefter
veterán

Inkább az egységes front oldal miatt lenne hasznos, mintsem minőségi ugrás lenne...
Mivel 70k volt az új/kifutó ára a párnak ~40k körül lenne ideális az ár...

Psn ID: sefter_hun

(#61525) #09634560 válasza Winne (#61523) üzenetére


#09634560
törölt tag

A Wharfi olyan 30-35-öt kóstál párja..
Szerintem jobban illik de nemigen ér többet. Jamo annak idején nagyon jó volt,csak a Wharfi hangzásvilága áll közelebb szettedhez..
Sefter: 40 is elképzelhető, attól is füg mikori..

[ Szerkesztve ]

(#61526) Winne


Winne
nagyúr

Hmm, elgondolkodtató akkor. Amit elfelejtetten a commentbe tenni, hogy zenére gyk nincs használva, csak házimozira. Ez változtat valamin?

36-ért találtam most egyet, ami közel van, ennyit még így is szánnék rá sztem, hogy a másikra nincs vevőm. :K

Kicsivel feljebb használtan valami kiemelkedően jó ajánlat esetleg, amiről tudtok? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#61527) Sefter válasza Winne (#61526) üzenetére


Sefter
veterán

szerintem 36-ért hozd el.. még ha lenne is jobb ajánlat e körül (én nem tudok) akkor meg centert kéne cserélni

Psn ID: sefter_hun

(#61528) Winne válasza Sefter (#61527) üzenetére


Winne
nagyúr

Írtam neki, várom a válaszát. :K

A másik topicba tovább gondoltam már, beteszem ide is: [link]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#61529) Willie válasza Willie (#61491) üzenetére


Willie
őstag

Erre valaki? :)

(#61530) #09634560 válasza Willie (#61529) üzenetére


#09634560
törölt tag

Létezik digitalizáló kártya.
Winne. Add el szerintem. Bár árában nem kapsz jobat de sztereó erősitő kellene mellé,+kábel hozá, nem tudom mennyire növi ki a költségvetésed de 60-at rá kellene szánnod...

(#61531) Willie válasza #09634560 (#61530) üzenetére


Willie
őstag

Köszi, és ezzel milyen minőséget lehet szerinted elérni?

(#61532) Winne válasza #09634560 (#61530) üzenetére


Winne
nagyúr

Sztereó erősítőre kitérve ezekhez a Jamokhoz milyen kategória lenne érdemes? Itt igaz az, hogy az újabb modellek jobban teljesítenek, vagy használtban is lehet nézelődni a régebbi modellek között? Ez még nem mostani project lenne, a mostani szobában nem lenne így helye, de ha minden marad a mostani, akkor kb két év múlva megyek új helyre, ahol lesz egy szoba a cuccnak, mindent elrendezve, addig meg le lenne csomagolva. :K

Eladni pont azért nem igazán akarom, mert bagóért menne csak el, hangminőségben meg gondolom agyonveri még ez a régi modell is a z2300-at. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#61533) MasterMark válasza Willie (#61531) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem van egy hasonló kártyám, ilyesmi felvételt csinál. Ennél lehet nagyobb bitrátára is állítani szerintem több is kihozható belőle.

Switch Tax

(#61534) Willie válasza MasterMark (#61533) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm, tudnál egy pontos típust mondani? :) Easycap?

(#61535) MasterMark válasza Willie (#61534) üzenetére


MasterMark
titán

Snazzi III PCI-os. A leírásban benne van amúgy. Ja és eladó... :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#61536) Willie válasza MasterMark (#61535) üzenetére


Willie
őstag

Tényleg ott van, bocsi! :) Figyelmetlen voltam. :B Gondolkozok rajta, de én első körben USB-s változatra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#61537) #09634560 válasza Winne (#61532) üzenetére


#09634560
törölt tag

Egyértelműen használt.. Nagyon jó vételek is kifoghatók, ebben majd inkább a hifi-topikban fognak segiteni.. nem mintha itt nem ismernénk de innen oftopik.. természetesen ha kinéztél valamit, véleményt mondhatunk róla.

Interceptor: pedig a PCI-s változattal jobban jársz véleményem szerint. USB csak anyagi/PCI hely szűkében...

[ Szerkesztve ]

(#61538) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv.
Még mindig nagy dilemmában.
Denon 1513 gyakorlatilag új 3 év garanciával 63000ért
Vagy
Denon 1909 használtan 75000ért.

Mennyire jellemző ezen erősítők meghibásodása?
Azaz mennyire számít a garancia?

(#61539) liszi70 válasza Tamoo (#61454) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Olyan dobozt kell találni ami minden szempontból megfelelő nálad"

Szerintem találunk........de annyi pénzem nincs! :D

(#61455) BBéci : "mozizáshoz nem árt a szubláda, ha már házimozi erősítőd van."

Igaz, van dedikált gomb a távirányítón, amivel ki-be lehet kapcsolni a szubládát, de lehet esetleg az Arcam-on bemenetenként állítani, hogy be legyen kapcsolva a sub vagy ne? Tehát például CD esetén ne legyen aktív a szub, AV esetén meg igen?

(#61463) Oldfighter : "mi a helyzet azzal, ha bruttó kilencven fokkal elforgatnád az egészet?"

Köszönöm, de sajnos lehetetlen, hacsak nem egy cserépkályháról kívánjuk nézni a tévét. És ha már semmi szükségem nem lesz a számítógép-szobámra, mert annak is a jobb oldalon van a bejárata. A hevenyészett alaprajzon ezek nem látszanak.

(#61465) Norbi 72 : "Hát,csak annyit tudok mondani,mint a többiek,azt az Arcamot ki kell szolgálni. De nem menekülsz,örvényben vagy!"

Sok dolgot tanultam az itt töltött hetek alatt, többek között azt is, hogy az Isten pénze sem elég! Eredetileg csak egy másik front hangfalpárt akartam, hogy valamivel szebben szóljon a Philips erősítőm. Lett jobb hangfalam, viszont akkor kéne már egy jobb erősítő is, lett is, de az túl jóra sikeredett, tehát ha veszek egy Arcam-hoz méltó hangfalat, ahhoz kell majd méltó kábel is, a méltó kábel semmit nem ér méltó hálózati szűrő nélkül, aztán kellene egy nagyon méltó tápkábel is, aztán ha már az is klappol, akkor az akusztika igényeinek megfelelően, samukalapáccsal szétverem a bútorzatot! Az a baj, képes is vagyok rá, úgyhogy le kell állni, még időben! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61540) junkpod válasza Willie (#61491) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szvsz az otthoni megoldások csak kínlódásra jók, keress profikat. Nekem az Emlékmentőkkel jó tapasztalatom van.

Box's don't touch!

(#61541) liszi70 válasza junkpod (#61540) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Szvsz az otthoni megoldások csak kínlódásra jók, keress profikat."

Én is leteszteltem jó pár digitalizáló hardvert és szoftvert, mire minden szempontból optimális megoldást fejlesztettem ki, de megérte! Nem kevés pénz ezt "profikra" bízni.
Én a PC-s megoldást favorizálom, de nagyon nem mindegy, milyen PCI-os kártyát és szoftvert használ az ember. Az USB-s digitalizálók nálam egytől-egyig megbuktak valamin.

(#61542) gyurczy válasza Willie (#61491) üzenetére


gyurczy
őstag

Ha az eszköz alkalmas rá (cimbi JVC DVD-VHS kombója igen), akkor másold át DVD-re a VHS kazit, azt meg rippeld be a PC-vel. Ez a legegyszerűbb.

Más házi módszer eléggé nehézkes, mert a kazetta nyúlásából eredően elcsúszik a kép és a hang.

(#61543) liszi70 válasza gyurczy (#61542) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...a kazetta nyúlásából eredően elcsúszik a kép és a hang."

Bocs, tényleg nem lényeges, meg nagyon offtopic ez itt, de semmi köze a szalag nyúlásának a kép-hang elcsúszáshoz.

(#61544) gyurczy válasza liszi70 (#61543) üzenetére


gyurczy
őstag

Oké, zanzásítottam picit. A digitalizálás során TBC és Fésűszűrő segítségével kompenzálható a szalagnyúlás miatti képtorzulás, és kép kisebb ugrásai, valamint a szinkronjelhibák. Ha az eszköz ezt nem tudja, akkor romlik a képminőség, és csúszik a hang.

Egyébiránt semmi gond nincs, de attól, hogy leírod, hogy nem igaz, amit írtam még sem én, sem más nem fogja megtudni, hogy helyette mi az, ami az.

(#61545) liszi70 válasza gyurczy (#61544) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az általad idézett mondatban semmi sem utal arra, amit írtál, hogy "a kazetta nyúlásából eredően elcsúszik a kép és a hang". Teljesen új, ép szalag esetén is előfordulhat nem megfelelő konfigurálás és hardver esetén kép-hang elcsúszás, és digitalizáltam már nyávogó, ősrégi szalagot is, minden fajta csúszás nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#61546) JohannZimu válasza liszi70 (#61545) üzenetére


JohannZimu
senior tag

"Teljesen új, ép szalag esetén is előfordulhat nem megfelelő konfigurálás és hardver esetén kép-hang elcsúszás, és digitalizáltam már nyávogó, ősrégi szalagot is, minden fajta csúszás nélkül"

Esetleg ha megosztanád a tapasztalataidat a kérdezővel, hasznosabb lenne számára mint a sikereidről olvasni.

(#61547) liszi70 válasza JohannZimu (#61546) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egyrészt amit írtam az a kérdezőnek is szól, másrészt nem ide tartozó a téma (nem én hoztam fel, csak reagáltam), harmadrészt nagyon sok ismeretlenes az egyenlet, mert nem csak az adott digitalizáló kártyától függ, hanem a számítógép egyéb hardvereitől is. Ez hosszú téma, ha akar a kérdező, keressen privátban, nagyon szívesen megosztom az ez irányú tapasztalataimat, ahogy te cinikusan fogalmaztál, "sikereimet". Mindazonáltal hiába írom le konkrétan az általam MOST használt kártyát és szoftvert, az egyáltalán nem biztos, hogy nála is tökéletes lesz. Lehet ezzel szívni, írtam is, nekem sem volt egyszerű összehoznom, hogy az általam elvárt minőséget kapjam.

[ Szerkesztve ]

(#61548) robi222


robi222
senior tag

Ezt már írtam a projektor topikba is de gondolom nektek is van projitok.A tesóm tegnap vet egy optoma hd25 projit, de legalább 20 percnek el kellet telnie ,hogy rendesen éles legyen.Ez normális dolog? :F Fél óra után teljesen meg változott a kép minősége ,persze jó irányba.
Vagy a projektoroknak is van bejáratódás ideje?

(#61549) #09634560 válasza WolfLenny (#61538) üzenetére


#09634560
törölt tag

nemigazán jellemző, sok évig elmennek hibamentesen.
Küldtem privit, benne alternativát is.

(#61550) hétalvó válasza robi222 (#61548) üzenetére


hétalvó
addikt

még nem hallottam róla, de homályos kép miatt már egy 131x-et visszaküldtem :(

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.