Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) ricsik válasza Thom! (#61200) üzenetére


ricsik
őstag

Én monitoron látom jobban :DDD . A Thunder-nek viszont erősebb az erősítője. A kisebb tömeg nem biztos hogy előny, csak ha sokat kell pakolni. Szerintem a papíron leírt dolgok xart sem érnek. Tényleg kéne egy összehasonlítás, látatlanban nehéz döntés lehet.
Ez kicsit összezavar:
193e
215e
vs. 165e
Nincs 30 rongy a különbség. Vagy valamit benézek?

[ Szerkesztve ]

(#61202) ricsik válasza ricsik (#61201) üzenetére


ricsik
őstag

Ja már látom a lakk fekete olcsóbb, mint a sima fekete. A képek összezavartak, azt nem cserélik.
A lényegen nem változtat. Mindkettő lakk feketében nincs 30e a különbség. Na offolom magam.

(#61203) Thom! válasza ricsik (#61201) üzenetére


Thom!
veterán

Mert kapós lett a T12 feljebb is vitték az árát. :W

(#61204) mp54 válasza bajnokpityu (#61197) üzenetére


mp54
senior tag

kőzetgyapottal burkolta, majd lefestette.
Mire kente a festéket?

(#61205) bajnokpityu válasza ricsik (#61201) üzenetére


bajnokpityu
félisten

biztosíték 3.6A vs 4A. tehát 10% al. hangosság érzetben ez kb 3%. ha másfélszer akkora lenne, talán észre lehetne venni. ennél nagyobb különbség van érzékenységben.

mp54: sztem simán rá festett.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#61206) Norbi 72 válasza robi-k (#61173) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nálam a Polk psw 110 4-es hangerön van(erősítő 0 DB) 20 nm-en.Van olyan érzésem,hogy 25-30 nm-en is ellenne..

(#61207) BBéci válasza Thom! (#61198) üzenetére


BBéci
titán

A T-12 ára most akciósan 160, ne ahhoz viszonyítsunk!

(#61203) Thom!
Lásd a fentit! Ezek szerint megszűnt a bevezető akció.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61208) Warter válasza ricsik (#61201) üzenetére


Warter
őstag

(#61209) Thom! válasza BBéci (#61207) üzenetére


Thom!
veterán

A tesztre akkor is kíváncsi vagyok. T12 már bizonyított a teszten, meg pár embernél is. Az árát bőven megéri, van nála jobb 2-3* áron, de mindennél van jobb ez egy ördögi kör.

Azé kiváncsi lennék az én Velodyne SPL 800R összehasonlítva mit mutatna?

(#61210) Norbi 72 válasza Thom! (#61209) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jó tesztek vannak a 800-asról,pl.:[link]

Mekkora szobába kéne?

(#61211) BBéci válasza Thom! (#61209) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam 1200 R, nagyon jó, de nem voltam elájulva tőle. Az Ultra sokkal jobb.
20 centis hangszóróval rendelkező szubládát nem szeretnék magamnak, frontsugárzóimban 21 centisek dolgoznak. Más kategória, de akkor sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61212) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Van itt aprón fent egy JBL Balboa sub. Milyen láda az? Vállalható kategória?

(#61213) Thom! válasza Norbi 72 (#61210) üzenetére


Thom!
veterán

Nekem sajnos a régi R van, de nem panaszkodom.

(#61214) Thom! válasza BBéci (#61211) üzenetére


Thom!
veterán

800R vs. Dynavoice T12?
Érdemes volna cserélni?

(#61215) pr0bi


pr0bi
senior tag

Vettem iPodomhoz egy jobb minőségű jack->rca átalakítót, hogy kicsit kierősítve is tudjam élvezni a sztereó nyújtotta örömöket. Ez a módszer belépő-közép szinten alkalmas arra, hogy laptopról (szintén fejhallgató jack kimenet) lossless zenét hallgassak vagy ez esetben inkább maradjak a hdmi kábelnél? Netán teljesen mindegy?

(#61216) robi-k


robi-k
őstag

Észrevettem még 2 (számomra fontos) szolgáltatását a 4310-nek, amit nem tudott a 2310:

1. A 4310 tudja a HDMI-n keresztül fogadni a DSD hangformátumot, így végre a Pioneer BDP-450 lejátszómról az SACD hallgatása során a DSD hangfolyam Bitsream-ben megy ki a Denon-hoz, és így a Pio nem kódolja át a DSD-t PCM-be (és a Denon is átkódolás nélkül dolgozza fel a DSD-t) :C

2. A 4310 tudja a HDMI PassTrough funkciót, így a Denon bekapcsolása nélkül is átengedi a HDMI jelet a Pio-tól a TV felé.

(#61217) greike


greike
tag

Szerintetek éreznék valami javulást ha az eddigi alap sub kábelemet kicserélném egy Inakustik Star y sub vagy premium y sub kábelre?A két Inakustik kábel között minőségileg nagy eltérés lehet?Az erősítő:Marantz sr5004 sub:Heco Slam 12a. Előre is köszi a válaszokat!

(#61218) bajnokpityu válasza greike (#61217) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ilyen subom pont volt. azt nem tudom,h az inakustik drágábbik kábele milyen, de simán érezhető előnye volt a táp, és az IC kábelnek.

2310 nem tudta volna a passthrought, 2309 meg igen?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#61219) greike válasza bajnokpityu (#61218) üzenetére


greike
tag

Ez az a Heco ami a tied volt. :)

(#61220) bajnokpityu válasza greike (#61219) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem kácsás subakárhányas icm volt, és a sin tápkábel. pont valami inakustik ICről váltottam rá

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#61221) eboostr válasza pr0bi (#61215) üzenetére


eboostr
aktív tag

Maradj hdminél, nem kell túlbonyolítani

(#61222) Tamoo válasza pr0bi (#61215) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ebben az esetben a laptop dac-ját használod, ami valószínűleg hulladék kategória. Szóval HDMI.

(#61223) Ed Parker válasza gyurczy (#61150) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pedig ott kezdődik a Pure audio :)

(#61224) DrJános


DrJános
aktív tag

Hú Jó sok mindent írtatok míg nem olvasgattam itt, ha lesz időm majd elolvasom azt is.

Időközben én is csatlakoztam hozzátok. Erősítő Denon AVR-X2000 és a hangfal Dynavoice Challenger M-65 EX v3 lett (Sub még nincs) Nagyon szépen szól. :DD

Jelenleg úgy használom, hogy a jelet HDMI-n kapja a gépről és ez az audió és videó jelforrás is. A monitor az erősítőn keresztül kapja a képet.

Viszont van úgy, hogy a szüleim a konyhába hallgatnak zenét a gépről (az alaplai kimenetről), ezt ugyebár én idebent nem hallom (legalábbis alap esetben).

Azt már össze tudom/tudtam, hozni, hogy a hang itt benn is szóljon, de akkor sajnos a monitoron nincs kép.

A kérdés az lenne, hogy azt meglehet-e oldani, hogy a videó jel az maradjon a HDMI. De az audió jel az állítható legyen HDMI és analóg között?

A válaszokat előre is köszönöm. :R

UI: Áldott békés ünnepeket mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#61225) #09634560 válasza DrJános (#61224) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az input settings menüben source-t tudod váltogatni hogy auto, hdmi, optikai, analog, és ott engedi az analógot választani ?

(#61226) atirag


atirag
őstag

Karácsonyra szeretnék venni magamak egy hagfal szettet és egy onkyo sks ht528-as szettet és egy jbl scs 178-as szettet néztem ki. Onkyo erősítőm van és ehhez lenne.
Melyik lenne jobb választás mellé?
Köszönöm.

És eddig egy sal hangfal szettem volt.

[ Szerkesztve ]

(#61227) DrJános válasza #09634560 (#61225) üzenetére


DrJános
aktív tag

Néztem már azt a menüt, de nem jól csináltam. :DDD

Decode módot PCM be kellet rakni. És ez után aktiválódott az Input mód itt tudom azt állítani amit írtál is.

Köszönet a válaszért. :C :R

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#61228) #09634560 válasza atirag (#61226) üzenetére


#09634560
törölt tag

JBL szett jobb...+1 a JBL-nek.

(#61229) Oldfighter válasza DrJános (#61224) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Gratulálok az új szerzeményekhez. :) Az elhelyezést sikerült kivitelezni?

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#61230) atirag válasza #09634560 (#61228) üzenetére


atirag
őstag

Köszi. Nekem is az a szimpatikusabb.

(#61231) DrJános válasza Oldfighter (#61229) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszi. :DD

Hát egyenlőre az alap felállás maradt (de a monitor és a center) közepére került.

Tegnap néztem bele a Star Wars Sithek bosszúja elején lévő űrharcos jelenetbe minden hang onnan jött ahonnan kell neki jönni szóval úgy néz ki, hogy így is jó lesz az elhelyezés. :C :DD

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#61232) BBéci válasza Thom! (#61214) üzenetére


BBéci
titán

20 centis helyett 30-as membrán biztosan sokat számít. A 20 centis csak kis légtérben lehet elegendő, ami legfeljebb 15 négyzetméteres szobát jelent és alacsony igényszintet a házromboló mélyhangokra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61233) bajnokpityu válasza Thom! (#61214) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nincs gond a t12 sebességével,de garantáltan gyorsabb egy 20cm-es. subot zenére használó ismerős mondta, hogy alapszabály,hogy ne legyen nagy különbség a sub tányér átmérője és a front mélye között,mert nem lehet majd tisztességgel illeszteni. Ezt akkor tanácsolta, amikor elac 15ös mélye mellé járt az agyam zárt 30as mélyen.

normális ember láncot épit, nem drága, és önállóan jó készülékeket hajigál be egy szobába. Ilyenkor pl teljesen józan döntés egy 20as sub az Elac mellé még akkoris, ha általánosságban mozira a nagy tányér, nagy erősítő kombináció a javasolt.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#61234) BBéci válasza bajnokpityu (#61233) üzenetére


BBéci
titán

Van valami abban, amit mondasz, de azért szerinted sem volt rossz hangja nálam a Velodyne SPL1200 Ultrának.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61235) bajnokpityu válasza BBéci (#61234) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Neeem, rossz hangja semmiképpen nem volt :) Sőőt, nagyon jónak is mondhatom. De,mi nem zenéhez használtuk.

És mielőtt kiveri a biztit, h zenéhez sub, azért én is a koncertvideok miatt vettem zártat.
Az egy másik kérdés,hogy nincs nagy differencia átmérőben a frontom mélye, és a sub tányérja között.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#61236) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Megjött a Proson R12 :R
Simán kikapná az ablakot is, úgy érzem, bár még nem csavartam fel, hiszen még bőven járatni kell.
Először szenvedtem a Pio-val, mire sikerült hangot kivarázsolni belőle, de aztán egy reset csak megoldotta. Mozgatja rendesen a kanapét, stereo zene hallgatásnál is hoz pluszt, bőven (én amúgy is mély orientált vagyok).
//Proson sub kábel van hozzá, semmi extra.
Már most úgy érzem, hogy ennyiért megérte, szóval összeállt a szettem. A topicot nem hagyom el, de itt most, hogy egyben vagyok szeretném megköszönni azoknak, akik válaszolgattak kérdéseimre :)

Végső lépés karácsony után: szobarendezés.

Pioneer VSX 922-K AVR
Dynavoice Challenger M65 V4 5.0
Proson R12 SUB

@DrJános: grat a szetthez, szerintem jól választottál a kerethez képest, elrendezés?

(#61237) Tamoo válasza bajnokpityu (#61233) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"alapszabály,hogy ne legyen nagy különbség a sub tányér átmérője és a front mélye között,mert nem lehet majd tisztességgel illeszteni"

Ebben valószínűleg nagy igazság lehet.
(zenéhez... még mielőtt mindenki 20-as szubért rohan :D)

[ Szerkesztve ]

(#61238) Vikthor válasza bajnokpityu (#61235) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Zárt subnak mennyiben eltérő a hangja a nyitotthoz képest? Hagyjam a Proson R12-t egy 30 nm-es szobába, vagy kezdjek kacsintgatni az akciós T12 felé? Mozira lenne leginkább használva, de vannak zenei BD25-ök is a 16 TB-on...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#61239) bajnokpityu válasza Vikthor (#61238) üzenetére


bajnokpityu
félisten

totálisan más. de,hogy egyértelműen,mindenkinek jobban fog tetszeni a zárt, ezt azért messze nem mondanám (zenére azért nagy az esélye,hogy zárt jobb).
ha meg azonos árkategóriából kéne nézni, akkor meg szinte boritélkolható,hogy nem lenne egyetértés. Hallgasd meg őket egymás mellett. T12nél egy dologra figyelj, ég-és föld a nyers, és a járatott sub. Most közelit a 60-70órához, és most pl azt vettem észre, hogy tud végre finoman is aláfesteni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#61240) BBéci válasza Tamoo (#61237) üzenetére


BBéci
titán

Ha 80 hertzen történik a frekvenciaváltás, akkor vajon miért nehéz illeszteni?
A hangdobozok többségében a mélysugárzó nagyobb átmérőjű, mint a többi. Azok is illeszkednek egymáshoz.

(#61238) Vikthor
Ha annyi tárhelyed van, miért BD25 és nem BD50???

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61241) Tamoo válasza BBéci (#61240) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Zenéhez nem vágnék 80Hz-en. Ott az alsó tartományt szokás megtámogatni onnan ahonnan a front már nem az igazi. Szóval mindkettőre megy mély és kilóghat/lemaradhat a szub. Nem?

(#61242) bajnokpityu válasza BBéci (#61240) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem azt mondtam,h ne legyen más átmérő, hanem,hogy ne legyen dupla. :F

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#61243) spiky03


spiky03
veterán

Csak, hogy a témánál maradjak. :D

Ez ám az igazi szub teszt. :)) :C
[link]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#61244) Dorian válasza spiky03 (#61243) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tudom, hogy a felvétel miatt-e, de valami szörnyű hangja van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61245) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ha a vágás valamilyen meredekségű váltóval történik,akkor az pláne suboknál jókora átfedést mutat a fronttal.
ha 80ra állitod a subod 12db/oktáv váltóját, még 160hzen is jön ki hang, 12db-vel kisebb hangyomással. mondhatni pici hang, de interferencia szempontjából több,mint a semmi.

Patice fordított le egy cikket, ott 120Hzet javasolnak, mert az LFE csatorna 120Hzig tartalmaz információt. Jó az a cikk, érdekes, és tanulságos.
sztereo erősítő preoutját használva viszont, ha támogatni kell a frontot, a túlsó végletet szokták használni, szinte minimum frekire tekerik a sub váltóját, mert sajnos ha pl 30Hzre állítod a vágást, 60Hzen még mindig beleszól a frontok dolgába.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#61246) robi-k válasza bajnokpityu (#61245) üzenetére


robi-k
őstag

Én 60 Hz-re állítottam a vágást a Denon-ban (bár a Denon a frontokat Large-re állította, én áttettem small-ra), LFE+Main beállításnál.
A sub-on a vágást feltekertem max-ra (azaz kb 180 Hz-re, hogy nem avatkozzon be egyáltalán).
Zenénél is szépen besegít a sub.

(#61247) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Denon 2310 van osszekotve egy Piooner Bdp450el.
A lejatszon 2 kimenet van. Az egyik a tvvel a masik az erositovel osszekotve. De hd hangot csak ugy ad ki ha a tvn nincs kep. Ha van kep akkor meg nincs hd hang.
Van otlet hogy mi lehet a problema?

(#61248) BBéci válasza robi-k (#61246) üzenetére


BBéci
titán

Sokáig alkalmaztam az LFE+Main beállítást, de pár éve átkerült a szigorúan tiltottak közé. Nemrég egyik fórumtársunkat beszéltem le róla, kipróbálta és megköszönte a tanácsot, mert rájött, tényleg elhibázott ötlet volt az LFE+Main.

(#61242) bajnokpityu
Arra írtam, hogy van benne valami. :K Bár az FS 247 BE-hez is remekül passzolt a Velo.

(#61241) Tamoo
Zene alatt koncertfilmeket értettem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61249) robi-k válasza BBéci (#61248) üzenetére


robi-k
őstag

A tanácsaidat mindig örömmel veszem :R

Tehát tegyem vissza szimpla LFE-re? És a frontoknál a vágási frekvenciát milyen értékre tegyem (gondolom, továbbra-is small-ban hagyva azokat)?

(#61250) bajnokpityu válasza robi-k (#61249) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen, tedd vissza. nekem külön hajtják a frontokat (tehát nem szivná el a mozikombájntól a kraftot a mélytartomány), mégis jobb volt. Hozzátenném, a frontokat hajtó végfoknak nem a mély az erőssége :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.