Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62201) Ed Parker válasza liszi70 (#62185) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Meg kell nézni a forgalmazó honlapján.
Az audiocentrum oldalán amit Béci linkelt van isotek,de ps audio es furutech is kínál kedvezőbb megoldásokat.
Hogy az alces árában elérhető e,azt nem garantálom.

Igen nagy előny,mert így nem kell feleslegesen megvenni :)
Ahogy en sem vettem meg.

Én egy ilyet vettem 70k-ért használtan es ez csak kettes.

[ Szerkesztve ]

(#62202) Sefter válasza liszi70 (#62197) üzenetére


Sefter
veterán

Úgy tudom az alcest letét ellenében kipróbálhatod...

Psn ID: sefter_hun

(#62203) Norbi 72 válasza membrandj (#62198) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha asztali gépet szeretnél venni, akkor nézz át abba a topicba és segítek.

Köszi szépen!

Nos,házimozi rendszernél törekedni kell arra,hogy a meglévő rendszerhez illeszkedjen-jelen esetben-a center.
Az adott típusú és számú hangfalakhoz a Yamaha cég gyártott centert,ezért nem is kérdés,hogy azt kell hozzá megvenni.Ha más tipusú centert veszel,el fog ütni a hangja a rendszer többi eleméhez képest,és ez zavaró hatással van az élményhez.

És mindezt úgy mondom,hogy nekem is más tipusú a centerem a frontokhoz képest,de marha szerencsém van,hogy passzol a hangjuk.De nem érdemes ilyesmivel kisérletezni.

(#62204) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Ki ez a lobelt?Ki ez a ledfold?

Egy labló!!!!

Menten becsinálok! :DDD

(#62205) membrandj válasza Norbi 72 (#62203) üzenetére


membrandj
nagyúr

Rendben, így már értem. Köszönöm !

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#62206) GRaul válasza Norbi 72 (#62190) üzenetére


GRaul
őstag

koszi :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#62207) Norbi 72 válasza liszi70 (#62197) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én ezt vettem egy kedves topiktárstól:[link]

Vélemény:A tv tápja,igaz nagyon ritkán,de cicergett,nos az elosztó bekötése után elfelejtheted a tápzúgást/cicergést,még a legvilágosabb tartalom esetén is néma csönd van,a képminőség minimális javuláson esett át,gyengébb csatorna esetén a képzaj jelentősen csökkent,kvázi megszünt.
Hangra nem tudok mit mondani,mert időközben hangfalkábelt is cseréltem,ez (vagy a elosztó is)jelentős javulást hozott a rendszerben(részletesség,tér).De amit észrevettem,hogyha küldöm rendesen a cuccot,már nem forró az erősítő,hanem csak langyos,ez is sokat számít.

(#62208) robi222


robi222
senior tag

Szerintetek melyik: denon..x2000
pioneer 922
70% film,30%zene(pop)
Fontos hogy jó legyen a dinamikája,és ne legyen túl sok cittegő hangja ,és bőséges közép,közép mély hang legyen.Az obsidián-nak a közép hangja egy picit kevés .
Tudom ,hogy üzletben kéne hallgatni, de eddig ahol próbáltam ott szánalmasan voltak összerakva ,és alig lehetett különbséget hallani .

(#62209) norbert1998


norbert1998
veterán

az eltax márkáról, mint hangfal, mit kell tudni?

(#62210) Norbi 72 válasza robi222 (#62208) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az 509-es után én nagyobb ugrásra számítottam...ez a kettő a 608-asommal van egy kategóriában,csak a hangjuk más,és ha már hallottad őket és nem igazán győztek meg...ugorj egyel/kettővel feljebb,szerintem.

(#62211) spiky03 válasza norbert1998 (#62209) üzenetére


spiky03
veterán

egy dán márka.
kezdő rendszernek megfelelő. vagy ha nincsenek "nagy" igényeid akkor hosszútávon is megfelelő lesz.
nekem jelenleg még a frontjaim azok, a többi összetevőt már lecsereltem.
a kis műanyag tejfölös dobozoktol sokkal jobb az fix.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#62212) robi222 válasza Norbi 72 (#62210) üzenetére


robi222
senior tag

Csak a hangjuk,érdekel a szolgáltatásuk nem.De én azt hitem ,hogy ez már nagy ugrás lesz :F (így is 70000-kéne hozzá raknom)A számozásba egyel feljebb lépés az nem kategória váltás?(kezdő vagyok) :B
Tehát hang minőségben nem is jobb,csak más fajta? :(((

[ Szerkesztve ]

(#62213) Gergőke88 válasza robi222 (#62212) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha a hang erdekel miert nem veszel egy hasznaltat??
Van hirdetve egy Marantz 6005 130-ert. Teszt is van rola.
teszt

[ Szerkesztve ]

(#62214) robi222 válasza Gergőke88 (#62213) üzenetére


robi222
senior tag

Tudnál egy linket ehhez?
Elégé félek a használtaktól,mint mindenki szerintem aki még kezdő.

[ Szerkesztve ]

(#62215) saltrock válasza robi222 (#62214) üzenetére


saltrock
tag

(#62216) bajnokpityu válasza gorbep (#57295) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kértem ünnepeken üres unicumos üvegeket. fél lityiset kaptam, kettőt. ez is jó lehet?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#62217) junkpod válasza Gombinyó (#62168) üzenetére


junkpod
nagyúr

Aprodon is lehet jelenteni a gáz hírdetést.

Box's don't touch!

(#62218) nebulo5 válasza bajnokpityu (#62216) üzenetére


nebulo5
senior tag

Nagyon egyre gondoltunk mostanában!
Minap volt téma az unikumos üveg, de még egy példányt sem sikerült beszerezni, bár ígéret szinten már kellene lenni 6 - 8 db.-nak. Na de: "türelem, unikumos üveget terem"! :D

Üdv: nebulo

(#62219) Digital


Digital
addikt

Valaki nemrég keresett DTS-HD MASTER magyar hangos Blu-Ray filmet. Most nézem az Az éhezők viadala című filmet, pont ilyen a hangja!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#62220) liszi70 válasza Norbi 72 (#62207) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm mindenkinek!

Ezt az AVA KZH8-III Zavarszűrős elosztót mennyiért árulják? Nincs a honlapon semmi ár. Valakinek van még erről tapasztalata Norbin kívül?

Az összes ilyen kütyünek a hálózati zavarszűrés a lényege vagy van valami más, "titkos" összetevő is? :)

Köszönöm!

(#62221) norbert1998 válasza spiky03 (#62211) üzenetére


norbert1998
veterán

köszönöm, csak érdeklödtem, nagypapámnak van ilyen. Először vett egy 5.0 szettet 60-ért majd egy mélyládát ugyanennyiért. Megérte, nem? :D főleg, ha hozzá tesszük hogy 35-ért mókoltam magamnak sajátot, és hát nem kicsit jobb nála

(#62222) nubreed


nubreed
veterán

A banán dugónak az esztétikai előnyön kívül és azon kívül, hogy így egyszerűbb csatlakoztatni a hangfalakat az erősítőhöz, van még valamilyen egyéb más gyakorlati előnye a drót csupasz végét odaszorítós-csavaros megoldáshoz képest?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#62223) Tamoo válasza liszi70 (#62220) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

25-35e (+5-10e a tápkábel ha jár hozzá). használtan
Na de még ez se valószínű, hogy a "csoda" kategória. Lelkes véleményeket mindenről lehet olvasni.

Persze bármi lehetséges, én csak azt mondom, hogy többnyire fenntartásokkal kell kezelni mások véleményeit. :)

[ Szerkesztve ]

(#62224) Rebell válasza nubreed (#62222) üzenetére


Rebell
senior tag

Igazság szerint a kábel végeket szépen le kellene forrasztani, azért, hogy a drót/ hangfalkábel vége ne oxidálodjon. Ha forrasztás után, még sikerül az erősítőbe bedugni a hangfalkábelt , akkor Gratula :K

Sztem kb. ennyi az előnye!

szerk: vagy Próbálj meg egy vastagabb hangfalkábelt , csiptetős aljaztba rögzíteni. az sem fog menni (pl 4.0mm)

[ Szerkesztve ]

(#62225) gyurczy válasza liszi70 (#62220) üzenetére


gyurczy
őstag

Nálam (és barátomnál) hallható változást hozott, amit mi pozitív irányúnak értékeltünk.

(#62226) Tamoo válasza nubreed (#62222) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nagyobb felületen érintkeznek mint a csupasz vezeték. De az "olcsó dugóknak" kb. annyi az előnyük mint a hátrányuk. Ettől függetlenül én is szívesebben dugózok. A hátsók mondjuk hangdoboznál csak beszorítva vannak, azokat úgyse piszkálom.

(#62225) gyurczy: AVA-t használsz Te is?

[ Szerkesztve ]

(#62227) nubreed


nubreed
veterán

Rebell, Tamoo, köszi a válaszokat! Az egy jó tipp volt, hogy 4mm2 -es (gondolom erre gondolt rebell) nem is biztos, hogy be lehetne simán fűzni, ahhoz már banán dugó kell.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#62228) gógyi


gógyi
aktív tag

Dali lektor hangfalaknál egy hivox tuning mit hozhat, kérdem tisztelettel? :)

(#62229) Tamoo válasza gógyi (#62228) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Erre max Hivox tudna választ adni ha tuningolt már ilyet. Itt még ilyen nem volt tudtommal. Én garis Lektor-t nem piszkáltatnék. Már csak eladhatóság szempontjából sem.

[ Szerkesztve ]

(#62230) nubreed


nubreed
veterán

Lehet, hogy a Kácsa ma még nincs nyitva? Nem igazán veszik fel a telefont... A honlapjukon meg nincs semmi az év eleji nyitvatartásról.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#62231) gógyi válasza Tamoo (#62229) üzenetére


gógyi
aktív tag

Concepteket tuningoltak már itt is, azoknál milyen változás lett? Hivox azt mondja a keresztváltókat cserélné, mert gyengék és a vezetékeket.

(#62232) Tamoo válasza gógyi (#62231) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én nem tuningoltattam. Véleményt meg olvastam már pozitívat is, negatívat is.
Garanciális dobozhoz nem nyúlnék, csak azt mondtam.

(#62233) liszi70 válasza gyurczy (#62225) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm! Újonnan vetted az AVA-t? Ez csak 8-asban létezik?

(#62234) BBéci válasza liszi70 (#62220) üzenetére


BBéci
titán

Többször ajánlottam már olyan elosztót, örömmel használnám én is. Újonnan 50-60e körül lehet.
Nem csak a zavarszűrés a lényeg. Például egymásra sem hatnak a csatlakoztatott készülékek, bár az is egyfajta zavarszűrés.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62235) gógyi válasza Tamoo (#62232) üzenetére


gógyi
aktív tag

Köszönöm a választ! Akkor lehet én is inkább ilyen AVA-ás irányba nézelődök.
Csak előbb megvárom Liszinél mit hoz. :D

(#62236) Tamoo válasza BBéci (#62234) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most nézem, hogy hazai cucc. Tiszta szégyen, nem tudtam. :B

(#62237) gyurczy válasza liszi70 (#62233) üzenetére


gyurczy
őstag

Használtan jött AVX-ről. Nekem tetszett. Áráért jónak tartom. Én csak erről az egy hálózati elosztó/szűrőről tudok AVA-ból, de ez nem jelenti azt, hogy nincs másik nekik.

(#62238) pFEFErohni


pFEFErohni
tag

Sziasztok!

Segitsegeteket szeretném kérni! Hazimozi vásárlás előtt állok! Legtöbbet ps4hez használva szeretnék elfogadható hangminoseget kapni, persze néha mozizas is benne van a pakliban. Nincsenek hatalmas elvarasaim, 100 ezret szánnék a dologra! Lehetőleg lejátszó nélküli szett legyen erősítővel! Eddig ez a legszimpatikusabb számomra: pioneer htp-072!

Valaszotokat előre is köszönöm! Ekezetekert bocsi, boldog új évet! :)

ps4 Id: pFEFErohnii

(#62239) BBéci válasza Tamoo (#62236) üzenetére


BBéci
titán

Rendszeresen olvasni kellene a hazai szaksajtót. A Sztereó és a HFP is tesztelte valamikor 6 évvel ezelőtt.

(#62238) pFEFErohni
A szett erősítője elfogadható a hangdobozkái levélnehezéknek vagy kóbor kutyák megdobálására valók.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62240) Tamoo válasza BBéci (#62239) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hat évvel ezelőtt nekem még csak a genius kategóriára futotta és a témával sem foglalkoztam, úgyhogy ez kimaradt.
Én még kezdő vagyok. (Mondjuk a tandíjak befizetése már megvolt. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#62241) Csabroncka válasza pFEFErohni (#62238) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szia ebben a kategóriában elsősorban az döntsön, ami neked szimpatikusabb, ha teheted hallgasd meg valamelyik szaküzletben ha lehetséges. Nagy elvárásaid valóban ne legyenek vele szemben, másrészt azt is számítsd bele, hogy ezekből a készülékekből a létező legtöbb minőségi komponenest kispórolták gyártótól függetlenül.
Döntsön a számodra fontos tudás és elfogadható hang!

BBéci: már megint hajigálnál :DDD tudom soha nem fogod tudni megérteni, de ez is egy fontos rétege a gyártóknak!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#62242) pFEFErohni válasza BBéci (#62239) üzenetére


pFEFErohni
tag

Értem én, hogy 100kért ne várják csodát, teszem hozza nem is várok, de akkor kérlek dobj meg pár ötlettel, hogy mégis mit vegyek!? Onkyokat is nézegettem, de az 130tól kezdődik, bár ha felbuzdulok kakilok én a 30k különbségre, csak ilyen tömeg szamszung ldzsi bigyokkal meg nem akarok foglalkozni!

ps4 Id: pFEFErohnii

(#62243) pFEFErohni válasza Csabroncka (#62241) üzenetére


pFEFErohni
tag

Az lesz, csak jobb lenne már úgy odamenni h na én ezt meg ezt szeretném meghallgatni... Ebben a témában elég satu vagyok, ezért gondoltam, hogy itt tudtok segíteni! :) Atnyalaztam már a topikot és látom h azért itt sokan értenek a hangokhoz! :)

ps4 Id: pFEFErohnii

(#62244) Csabroncka válasza pFEFErohni (#62242) üzenetére


Csabroncka
addikt

ennyiből max. használtan sztereót és olvasd el az első leíró hsz.-t

"csak ilyen tömeg szamszung ldzsi bigyokkal meg nem akarok foglalkozni" pedig ez pontosan az az árkategória, de nincs ezzel semmi probléma!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#62245) Mankó


Mankó
veterán

Kicsit körbe néztem a környéken milyen erősítők vannak eladók. A héten megvenném valamelyiket. Tanácsot kérnék:
JBL 178-hoz 20-25 nm2-es szobába főleg 70 film / 20 játék / 10 zene felhasználáshoz, melyik erősítő érné meg jobban?

1, Yamaha Rx V1300 - 20k
2, Denon 1906 - 30k (ezért menni kell kb. 60 km-t) mikrofon minden meg van.
3, Onkyo tx nr 609 - 60k

Indokoljatok is köszi! :R

(#62246) TCr válasza Mankó (#62245) üzenetére


TCr
veterán

Ha a zene ennyire elhanyagolható, én a 609-et venném már csak a HDMI miatt is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#62247) Mankó válasza TCr (#62246) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem is tetszik, csak a kis JBL-hez sok lesz, s később sem akarok nagyobb hangszórókat, mert nem fér be

(#62248) Csabroncka válasza Mankó (#62245) üzenetére


Csabroncka
addikt

A 3. onkyo. A HDMI csatolók fontossága ma azért már nagy súly, én nem feltétlen vennék e-nélküli erősítőt, még ha valamivel jobb is a hangja (igaz ez szubjektív vélemény)!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#62249) pFEFErohni válasza Csabroncka (#62244) üzenetére


pFEFErohni
tag

Olvastam, segített is! :) Jogos amit mondasz, ezért vagyok ilyen tanácstalan, adnék én ki 300k-t is ha kihasznalnam, de sajnos nem tudom, ezért gondolkoztam h 100ból hátha sikerül fogni valami tutit, de akkor lehet ugyanott vagyok mintha megvennem mediamarktban 50ért a samut.... Vagy akarmelyiket...

ps4 Id: pFEFErohnii

(#62250) #75912448 válasza Mankó (#62247) üzenetére


#75912448
törölt tag

60-ért nem gyanúsan olcsó a 609? Ha nem roncs állapotú, elhoznám, mint a pinty. Hiába lősz fölé vele, nem tudhatod mit hoz a holnap, addig pedig mindent kihoz a kis JBL-ből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.