Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) Ed Parker válasza #75912448 (#62732) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszi:)

A c80 végül nem lett meg.
Asszony szerint majd a másik lakásba, ahol lehet is használni.

(#62752) xtremetuning válasza JohannZimu (#62747) üzenetére


xtremetuning
addikt

Még jó, hogy mozizunk..... ;] ;)

Sefter : nekem is rögtön ez jutott az eszembe :D

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#62753) JohannZimu válasza xtremetuning (#62752) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Én is gratulálok a fejlesztéshez, képekről is lejön, hogy brutális...

Gru nálam kedvenc, hangra is, úgy sejtem a "TGV jegykiadók" adják is rendesen... :DDD

(#62754) JohannZimu válasza Sefter (#62750) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Svájci hangfalimporthoz is ideális kombi... :D

(#62755) robi222


robi222
senior tag

Tudja valaki mit kellene állítani,hogy a marantz 6005 menüje átlátszó legyen? :F Mert nagyon idegesítő ,hogy mindig feketére vált ,és nem tudom mit kell átkapcsolni. :W

(#62758) MasterMark


MasterMark
titán

Új éra kezdődik. :C

Switch Tax

(#62759) KisTücsök válasza Norbi 72 (#62757) üzenetére


KisTücsök
addikt

Add el.

MasterMark: Grat! :) A kis Onkyoval összehasonlítod majd?

(#62761) Sefter válasza MasterMark (#62758) üzenetére


Sefter
veterán

Gratulálok, írj majd pár sort a különbségekről :)

Psn ID: sefter_hun

(#62763) Oldfighter válasza krx21 (#62746) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A 2000-es évek elején még elhiszem, hogy ezekért rajongani is lehetett; én is megcsodáltam őket a Murányi polcain, de mai szemmel nézve......

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#62764) DeSanto


DeSanto
őstag

Sziasztok!

Van egy Sony str-da3200es erősítő amit szeretnék megvenni(80k).
Csak pc lenne rákötve.Az lenne a kérdésem hogy intel i7 3770 cpu-m van, alaplapon van HDMI kimenet és azon táplálnám meg. Átmegy ott a hang? Silány a minősége? Érdemes e egy HDMI-s AMD 260x-et venni esetleg e miatt(nem játszok csak nagyon ritkán akkor is cod mw1-2-3)

[ Szerkesztve ]

(#62765) xtremetuning válasza Oldfighter (#62763) üzenetére


xtremetuning
addikt

Érdekes én már 2000-ben is csak röhögtem rajtuk.... :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#62766) #09634560 válasza DeSanto (#62764) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, átmegy a hang és mit takar nálad a silány minőség? Mert lejátszó-szoftverfügő az egész.. és ha ezek jók akkor az átvit jel minősége se szenved csorbát, max jitterproblémák léphetnek fel..Legjobb minőségű hang általában HDMI-ből nyerhető ki digitális úton.

XT: már Madonna 2001-es klipjében is meglehetősen avitt volt a világitó magnó...
Respect és gartula azért amit létrehoztál-- kezdek ujra kiváncsi lenni... ;]

[ Szerkesztve ]

(#62767) Ed Parker válasza xtremetuning (#62765) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A videodisco korszakban még menő is volt. :DDD

(#62768) DeSanto válasza #09634560 (#62766) üzenetére


DeSanto
őstag

Köszönöm a választ!
Arra gondoltam hogy érdemesebb e venni egy xonar HDAV 1.3-at vagy AMD 260x-et erre a célra, vagy tökéletes az intel megoldása is?
Szoftvernek mit ajánlasz?
Windvd vagy valami ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#62769) sixpak válasza MasterMark (#62758) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ez ugyanolyan, mint ami megadta magát nálam?

Még egyszer megkérdem, esetleg valaki tudna egy szervizt, ahol rá tudnának nézni az enyémre?
Sajnos így látatlanban nehéz eldöntenem, hogy hova érdemes küldenem. :(
Viszont, ha valaki ajánlana egy megbízható helyet, ahol rá tudnának nézni, annak nagyon szívesen elhinném és megköszönném. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#62770) MasterMark válasza sixpak (#62769) üzenetére


MasterMark
titán

Ez fém előlaposnak látszik szerintem nem ugyanaz.

KisTücsök: Köszi. :R Jövő hétvégén ha még meg lesz, akkor sztereón átdugdosom próbálgatni, de azért már most hallatszik a különbség. :)

Sefter: Köszi. :R Mindenképp írok róla majd.

Switch Tax

(#62771) kimi02


kimi02
őstag

Frissitett már valaki Denon 4810 vagy 4310-es gépet ?
Mi a véleményetek , érdemes neki állni ?

(#62772) robi-k válasza kimi02 (#62771) üzenetére


robi-k
őstag

FW frissítésre gondolsz? Ha igen, én megcsináltam, de nem vettem észre változást. És sajnos nincs changelog sem az FW-ről :(

(#62773) kimi02 válasza robi-k (#62772) üzenetére


kimi02
őstag

Ja , ja.
Hogy csináltad ?

(#62774) Norbi 72 válasza sixpak (#62769) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hívd fel őket:[link]

Egy próbát megér.Náluk javíttattam a szubomat,jó lett.Ezt gyorsan lekopogom.. :)

(#62775) Thom! válasza kimi02 (#62773) üzenetére


Thom!
veterán

LAN kábelt bedugod a seggébe azt hiszem.
Aztán a menübe megkeresed firmware update menüpontot, ha jól tudom.

(#62776) sixpak válasza Norbi 72 (#62774) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszönöm a tippet. Megpróbálom, remélem csak valami 2-3000 forintos baja van. :B

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#62777) Toobee válasza sixpak (#62776) üzenetére


Toobee
veterán

Annal az is tobb lesz, hogy megkeressek a hibat, majd utana kapsz ajanlatot a javitasra.

https://barbieripnk.hu/

(#62778) DeSanto


DeSanto
őstag

Azt el is felejtettem kérdezni hogy hiába a szoftver az str-da3200es nem tudja fogadni a HD-s dolgokat ugye?
Hiába dekódolja nekem bármilyen szoft a gépemben.

(#62779) goranje


goranje
tag

Sziasztok!

Nem tudom emlékszik-e valaki a jelenlévők közűl, de kb. két hónapja görcsöltem hogy meghalt az Onkyo
607 erősítőm HDMI kimenetem ( se kép. se hang).

Ha valakinek segít amit leírok, és főleg a megelőzésben, akkor már ez a nap megérte mindenkinek.

Szóval az a gond hogy a HM erősítők nagy része passzív hűtéssel rendelkezik, mint jelen esetben ez is.
Üzem közben 50 C fölé is felpattant, pedig még az állványból is kivettem hogy tudjon lélegezni.
Még ekkor sem volt elégséges a hőmérséklet csökkenés.
Ekkor gondoltam arra hogy beépítek egy ventilátort. És mivel egy lusta dög voltam meg is lett az eredménye.

Egyszer csak a HDMI-n egyre sűrűbben mákosodott a kép, ( mintha a crt tv lenne), majd
kisvártatva se izé, se semmi.
Irány egy szaki aki már sokszor bizonyított már nekem. Hát egy ideig el is elturnézott vele de meglettek a bajok.

Kiszáradt egypár kondi, meg IC is megsínylette a hőséget de egy 120mm. házhűtő orvosolta a gondot.
Csendes is, hűvös is, nagyon kaffa. Most 19C megy a mozi és minden OK.

És köszi mindenkinek akik annak idején segítettek a hozzászólásaikkal segítettek. :R

Üdv: L.

UI: ( Remélem én is Is). :))

(#62780) sixpak válasza Toobee (#62777) üzenetére


sixpak
nagyúr

Persze, tudom.... nincsenek illúzióim ez ügyben. :)
Utána megpróbálom majd eladni...de azért nem fogom ötvenért megcsináltatni, hogy utána 30-ért eladjam. :N

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#62781) #09634560 válasza DeSanto (#62778) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pici fogalomzavar nálad:
Ha az erősitő nem tuda dekódolni, a lejátszó dekódolhatja és a 7.1 LPCM-et tudja továbbitani a géped kkor nyert ügyed van, ugyanugy HD-t kapsz.
Ha a gép dekódol akkor meg minek kellene erősitőnek dekóder? Tehát a géppel (pl KMplayer) dekódoltatod, onan 7.1 LPCM-ben küldöd ki.

(#62782) tevike


tevike
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire aktuális a történet ebben a topicban, de nekem olyan kérdésem lenne, hogy egy meglévő hangfalam zsinórját szeretném meghosszabbítani. Csíptetős a vége ami az erősítőbe megy, de a hangfalba csatlakozó vége bele van betonozva a hangfal hátuljába (nem levehető)

Kábel hosszabbítás milyen formában lehetséges, illetve BUDAPESTEN hol találok rá boltot ahol tudnának segíteni? Természetesen az ár itt is számít, minél olcsóbb annál jobb.

Jelezném, hogy nem egy minőségi darabról van szó, jelenleg sem egy aranyozott rézhuzal a kábel, hanem vékonyka kis nyúlfarok :) :R

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#62783) MasterMark válasza tevike (#62782) üzenetére


MasterMark
titán

A hangfal nem is szétszedhető?

Switch Tax

(#62784) DeSanto válasza #09634560 (#62781) üzenetére


DeSanto
őstag

Köszi a felvilágosítást.
10 éve foglalkoztam aktívan a témával de azóta a számítástechnika elvitt tőle.
Egy JVC 6.1-es kompakt rendszert szeretnék lecserélni mert már szegény a 11 év alatt idejétmúlt.
Le vagyok ragadva az akkori technikáknál.

Mission 704-et szeretnék amúgy frontoknak hátulra meg valami kisebb polcsugárzókat. Nem vagyok nagy mozis, de szeretném lecserélni a mostanit.
Tv-m is még egy philips pixel plusos hagyományos amit le nem cserélek míg meg nem hal Nagyon szeretem, tv-re tökéletes(nem sok normális,élvezhető műsor szokott lenni),igaz HD mozizásra alkalmatlan.

(#62785) tevike válasza MasterMark (#62783) üzenetére


tevike
senior tag

Valahogyan biztosan szét lehet barmolni, de maximum a fába csavart csavarokat lehet kiszedni..stb, nem ez egy minihifi, amiről még beszéltünk anno veled privátban is :)

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#62786) MasterMark válasza tevike (#62785) üzenetére


MasterMark
titán

Hát akkor egy csokival megtoldod és kész... :)

Switch Tax

(#62787) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Lenne egy nagyon amatőr kérdésem. A sub kábelek digitális kábelek?

(#62788) tevike válasza MasterMark (#62786) üzenetére


tevike
senior tag

Azzal a kis műanyag osztóval ami az elektromos dobozokban is szokott lenni ?:)
Az nem játszik, hogy a meglévő csíptetős végét össze sodrom egy újjal, és le szikszalagozom? Mert még talán kulturáltabban néz ki mint egy műanyag kocka.

Amúgy merre van Budapesten ilyen bolt, ahol kapható zsineg, nem tudja senki?:)

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#62789) BBéci válasza KisTücsök (#62787) üzenetére


BBéci
titán

Analóg jel megy a szubkábelen.

(#62788) tevike
Szikszalagozod? :Y :W

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62790) tevike válasza BBéci (#62789) üzenetére


tevike
senior tag

egymásba sodrom, és a sodrást össze szigszalagozom, ez ennyire brutál szentség törés? Nem értek hozzá, ezért kérdezek, ne a fejed verd a falba :R

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#62791) zolaas válasza tevike (#62790) üzenetére


zolaas
senior tag

a nyelvtan volt a ludas:) Szigszalagozd nyugodtan össze.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#62792) Norbi 72 válasza tevike (#62788) üzenetére


Norbi 72
veterán

"zsineg" :Y :C :Y

Menj be egy MM-ba,Auchan,Tesco,és szerintem a legolcsóbbat megveheted,a vastagság azért egyezzen.
Megkérdezhetem a hangfalak tipusát?

[ Szerkesztve ]

(#62793) Trava válasza sixpak (#62769) üzenetére


Trava
tag

A házimozi szervíz jó hely, értenek hozzá.

(#62794) Gelak


Gelak
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Házimozi cuccot szeretnék vásárolni, és a véleményetekre lennék kíváncsi. A következő cuccokat néztem ki:

Erősítő: Marantz NR1504
Nem sokat tudok róla, de a paraméterek alapján számomra jónak tűnt, alacsony dobozos, és az ára 130 Eft körül van.

Hangfalszett: TAGA Harmony TAV-606 v3 SE
Erről sem sokat hallottam, 100 Eft körül van az ára.

Összességében a büdzsém kb. itt mozog...

Mit gondoltok ezekről? Esetleg milyen szettet ajánlanátok ezek helyett, hasonló árban?

Előre is köszi!

üdv,
Gelak

(#62795) Sefter válasza Gelak (#62794) üzenetére


Sefter
veterán

Használtat :)
Kategóriákkal jobbat kapsz ennyi pénzből...

Psn ID: sefter_hun

(#62796) BBéci válasza Gelak (#62794) üzenetére


BBéci
titán

Elolvashatnád a topik összefoglalót! Abból, többek között megtudhatod, hogy az erősítő ne legyen drágább, mint a hangdobozszett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62797) Gergőke88 válasza Gelak (#62794) üzenetére


Gergőke88
addikt

Inkabb ez: [link]

(#62798) MasterMark válasza tevike (#62788) üzenetére


MasterMark
titán

Azzal.

Hát de. Összesodorni is jó, de az szétjöhet.

Switch Tax

(#62799) Tamoo válasza tevike (#62782) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem tudom milyen cuccról van szó, nekem is van egy gagyi Philips hifim, fix 0.75-ös drótja volt. Hangdoboz elejéről lehetett megbontani a műanyag takaró lepattintásával. Én raktam a dobozra pár száz Ft-os banán aljzatokat és 2.5mm2-es mtk kábelt használtam hangfalkábeleknek. Javított a hangján.

(#62800) nebulo5 válasza tevike (#62788) üzenetére


nebulo5
senior tag

Szerintem, akármennyire is távol áll valakitől a barkácsolás, 1 - 1 pár ilyen banán terminált, játszi könnyedséggel a hangsugárzó dobozok popsijába tud aplikálni!
Délután feltúrom a "játszós" dobozomat, ha megtalálom a 2 pár banánterminált, eljöhetsz majd érte! Egy ezresért Neked adom. (persze, csak ha érdekel a "dolog")

Üdv: nebulo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.